audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:02

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 523 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.01.14. 22:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Köszi a választ! Megfogadom. Azért gondoltam az előzőre mert a könnyü elérhetőség is előny

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 22:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Éppen most futkosok köröket csatoló kondi ügyben. DAC kicsatoló kondi volt nálam Wima MKP10. Kiszedtem, első körben Clarity Capeket kapott. Elsőre szörnyű volt, mert elment a színpad, a csengés, a közepek tisztasága, bár mélyben volt javulás. Aztán sok óra járódás után a Clarity Capek felszívták magukat és habár mintha a magas tartomány még mindig gyengébb lenne, elkezdték előzni a Wimákat. Ma már nem tenném vissza a Wimát.

Elkezdtem kölcsönkéregetni kondikat, kaptam is párfélét. Tegnap Mundorf ezüst/aranyat sikerült beforrasztanom, a különbség igen durva, minden eddigihez képest, pedig alig pár órát mentek, és valami 100 órákat regéltek, mint bejáródási időt. Van még a tarsolyban Jensen rézfóliás, meg ajánlottak rezes V-Capot, csak annak nincs elegendő kapacitása a jó törésponthoz. De lehet, hogy mégis elkérem.

A Mundorftól el is várom, hogy nagyot szóljon a CC-hez képest, mert árilag is nagy a diferencia, az érdekesebb a Jensen rezes Mundorf párharc, mert az nagyjából egy árkategória. De ez a bejáródási idő elég lehetetlenné teszi a gyors teszteket, főleg ha nem akarjuk becsapni magunkat. Sajnos ez megesett már, mert amikor az első Jensenjeimet vettem rosszabbnak ítéltem őket, mint amilyenek, ugyanis nem vártam ki a kötelező időt. Most már nem szeretném elkövetni ezt a hibát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 22:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
Most lehet, hogy itt engem megköveznek, de mi ez a bejáratódási idő?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 22:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Nálam a Jensen (AN) rezes nem éri el a Mundorf ezüstaranyát.
A 100 óra feletti bejáródás áll. Pedig én használtan jutottam hozzá.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 23:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
ajánlottak rezes V-Capot

No arra én is kíváncsi leszek. De ugyanúgy, mint az én ónfóliás V-Capjaim esetében kell az a 400 óra. :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.12. 23:28 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dzseki írta:
Most lehet, hogy itt engem megköveznek, de mi ez a bejáratódási idő?

A nem használt (vagy egy ideje nem használt) alkatrészek és az ugyanolyan, de folyamatos használatban levő hangja között különbség van. Némelyik alkatrésznél ez akár jelentős is lehet (hallgathatatlan kategória).

Van aki hallja, van aki immunis rá. ;)
Az utóbbiak járnak jobban, mert egy csomó keresgéléstől megkímélik magukat és a pénztárcájukat. :D
Az előbbiek (köztük jómagam is), pedig harcolnak egy-egy nüansznyi eltérésért is, akár súlyos anyagi áldozatok árán is. :(

Azok a V-Cap kondik több száz dollárt kóstálnak. :x


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 08:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
euro21 írta:
dzseki írta:
Most lehet, hogy itt engem megköveznek, de mi ez a bejáratódási idő?

A nem használt (vagy egy ideje nem használt) alkatrészek és az ugyanolyan, de folyamatos használatban levő hangja között különbség van. Némelyik alkatrésznél ez akár jelentős is lehet (hallgathatatlan kategória).

Van aki hallja, van aki immunis rá. ;)
Az utóbbiak járnak jobban, mert egy csomó keresgéléstől megkímélik magukat és a pénztárcájukat. :D
Az előbbiek (köztük jómagam is), pedig harcolnak egy-egy nüansznyi eltérésért is, akár súlyos anyagi áldozatok árán is. :(

Azok a V-Cap kondik több száz dollárt kóstálnak. :x



Áhhá, tehát lényegében ,,formázni'' kell...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 09:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Hát formázás is lehet, bár nem tudjuk rábizonyítani. Elko-nál ez kézenfekvő lenne, de például a PIO-k is hasonlóan viselkednek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 10:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
silver-mica, és silver mica
Nekem már hegyekben állnak az asztalon különféle kiszerelt Mundorf kondik, supreme, silver-oil, még silver-gold is, habár ez utóbbi a legkevesebb.
Egyszer volt alkalmam összehasonlítani a Duelund copper-cast kondit a Mundorf Silver-Gold-al, ezután kezdtem próbálgatni és lecserélni a Mundorfjaimat, ahol csak befér, no nem Duelundra hanem orosz Silver Mica-ra. Hozzáképest a Mundorf maszatol, pedig a Mundorf is csodának tűnt annak idején például a Benic XPP-hez képest.

http://viewitem.eim.ebay.ru/Hi-End-SSG2 ... 20816/item


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 10:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
A Puskás börzén vettem a múltkor két marék orosz SSG-akárhányas silver micát, közte 145nF-ot is. Ezt szánom a #26-os előerősítőm kicsatolójának. Megfejelve 220nF FT-3 teflonnal. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 10:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Nem egyértelműek a tapasztalataim a silver micával. Eltérő módon ugyan, de amit eddig hallottam azoknak "ezüst" hangjuk van. Nem a jóféle, hanem a közönséges. Az pedig nem mindig jön jól.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 12:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Azt hiszem nem ugyanarról beszéltek. Szerintem István hangfal keresztváltóban használja csak az orosz ezüst csillámokat, vagy tévedek? DAC-ban pedig szvsz az a jó, amelyikben nincs csatoló kondi :-), persze ha megoldható. De ha mégis, a Krizsinél hallottak alapján, Vcap és Vcap (K40Y-9 érdemeit elismerve)... Habár a K75-10-re még mindig kíváncsi lennék csövesben kicsatolóként... Euro21 összeállítása (orosz teflon házasítva SSG-vel) Vcap közeli élmény lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 13:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Úgy látom más is tapasztalta, hogy a kondikat (fólia) is be kell járatni. A múltkorában KD M. jól le is osztott e miatt, hogy ez pszichoakusztika. Nem mintha érdekelne, hogy ki, mit hall ez ügyben, már rég nem érdekel, mert nem a mások véleménye alapján döntök, hanem a saját fülem az etalon, azért mégis csak jól esik, ha más is megerősíti a tapasztaltakat. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 13:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Hangsugárzó keresztváltóba, ribbon magas elé mit javasolnátok. A precíz, kissé steril hangot kedvelem, nem szeretem, ha színez a rendszer... :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 15:00 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
janos_904 írta:
... Habár a K75-10-re még mindig kíváncsi lennék csövesben kicsatolóként....


A K75 hangváltóban párhuzamosan az Audyn Q6-al jól működik. Energikus, húsos megszolalás. Kb mint a K40y-9 jelútban.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Krizsi 2012.02.13. 15:03-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 15:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
hifipisti írta:
Hangsugárzó keresztváltóba, ribbon magas elé mit javasolnátok. A precíz, kissé steril hangot kedvelem, nem szeretem, ha színez a rendszer... :oops:

Akkor neked a Bennic XPP lehet, hogy bejön :) Vagy egyszerűen ahogy István írta silver mica, vagy ami benne van silver micaval bypass.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 15:04 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
hifipisti írta:
..... hogy ez pszichoakusztika.

Az is az ha valaki nem akarja ezt meghallani :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 16:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Mindenhova, jelútba, tápba, váltóba, meg amit csak sikerül elnevezni mindenhova, előbb-utóbb a legjobbnak ismert alkatrészeket kell tenni. A láncba meg a legjobb egységeket ugyanígy. Nem igaz, hogy bizonyos alkatrészek szeretik egymást. Az lehet, hogy elsőre nem a leggyengébb láncszemet sikerül lecserélni és így nem a legnagyobb javulást érjük el a cserével. Hosszadalmas de érdekes folyamat a bejáródás. Türelmet követel.

Itt jön a lélektan: amíg a szebb (természetesebb) hangot keressük, művelődünk - hallásunk - sőt még az ízlésünk is fejlődik, későbben többet hallunk meg a zenéből - igényesebbek is leszünk saját berendezéseinkre.

Váltóba 2uF Remix fölül kerekített szinte azonnal, egy hét után ugyanúgy - utána 2uF orosz mbg-o közömbös, fakó - most 1+1 uF K40U-9, semmit nem vett el, már egy hete érik, szépülő hangú.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 16:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Egy vélemény SSG-3 vica Teflon (típus?) és Mundorf silver/gold
http://www.head-fi.org/t/284863/orgy-of ... thread/105


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 17:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
kondenzátor minősítés, pontozásos, német stílusban, kevés infóval
nincs teszt környezet leírás, ezért inkább csak általános vélemény a pontozás
http://www.sup-audio.com/html/high-standard.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 20:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Bizonyos összehasonlítások esetén nem igazán lehet/érdemes sokat írni, főleg ha valamelyik versenyző mindenben jobb a másiknál.

A bejáródásról - az a rihes bejáratott erősítő, ha nem kapcsolom be egy hónapig, akkor több nap kell, míg újra úgy fog szólni, mint akkor amikor sokat hallgattam. Hogy melyik alkatrész milyen részben járul hozzá a jelenséghez, csak tippelni tudom, de bármelyik alkatrészt kicserélem, mindig megtapasztalom, kisebb-nagyobb mértékben.

A legdurvább, hogy a polipropilén kondik is változnak az idővel, erre a legnehezebb valami indokot kiagyalni, mert valójában nem tudjuk, csak gyártjuk az elméleteket. Most éppen a Mundorf ezüst/arany javulgat a dac-omban, ez nagyon rossz csak kb az első egy órában volt, onnantól már kihúzta magát és teljesített. A Jensen ezüst sokkal hosszabban kérette magát, bár az papír, ezért valahogy elfogadja tőle ezt az ember. De a 400 óra bejáródás a V Cap-nál, az hogy a fenébe érzékelhető egyáltalán?! (hogy lehetséges 400 órán keresztül ugyanazt az erősítőt hallgatni módosítások nélkül???!!! )

Duelund öntött ezüstöt próbált már valaki? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 21:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
De a 400 óra bejáródás a V Cap-nál, az hogy a fenébe érzékelhető egyáltalán?! (hogy lehetséges 400 órán keresztül ugyanazt az erősítőt hallgatni módosítások nélkül???!!! )


Meredt füllel. :lol:
Egyszer próbáltam (hosszasan betegeskedtem itthon), de elég volt. :) Azóta az URH rádió-tranzisztoros végfok-járatandó kondi kapcsolásra esküszök. :D

A V-Cap az első 50-100 órában rengeteget változott. Szabályszerű apály-dagály jelleggel. Fokozatos javulás pár tíz óráig, aztán visszaesés, majd fellendülés és újra apály. Száz óra környékén szemezgettem a csípőfogóval, hogy tőből lecsípem a lábait (párszáz dollár nem akadály jeligére :( ) olyan sz.rul szólt. :x De tartottam magam, elvégre más is végigjárta már ezt és 200 óra alatt még senki sem dicsérte. ;) 250-300 felett már csak keveset változott, de még az is hallható volt.

Nem is merem pár napnál tovább parlagon hagyni, ha mondjuk egy héten túl nem vagyok itthon, egy-egy estére bekapcsoltatom csak úgy üresben (a DC akkor is rajta van).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.13. 22:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
euro21 írta:
Barth Ida írta:
De a 400 óra bejáródás a V Cap-nál, az hogy a fenébe érzékelhető egyáltalán?! (hogy lehetséges 400 órán keresztül ugyanazt az erősítőt hallgatni módosítások nélkül???!!! )


Meredt füllel. :lol:
Nem is merem pár napnál tovább parlagon hagyni, ha mondjuk egy héten túl nem vagyok itthon, egy-egy estére bekapcsoltatom csak úgy üresben (a DC akkor is rajta van).


Jó kis klub ez !
Még nem értekeztünk a kondik irányultságáról, sok kondin nincs külső-belső fólia jelölés, ott hogy határozzuk meg a jelirányt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 10:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Felirat irány nálam az ökölszabály. Inkább az a tapasztalat és ez nekem a kábelekre is igaz, hogy egy irányba használva szépen beérik a hangja, függetlenül attól, hogy melyik az eleje, vége. Ha így bejáródik aztán megfordítom, megint rossz és kezdheti elölről az ember. Mint ha az anyagszerkezet rendeződne egyik irányba, de ez nem fizikai magyarázat és valószínűleg nem is mérhető.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 11:08 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Úgy gondolom, hogy ezek mögött a jelenségek mögött a dielektrikus domének állnak. Ezek mozgása, mozgásának veszteségei, beállása is hatással van a hangra. Nem tudom mérhető-e, de erősen abba a nagyságrendben tartozik aminek a mérése problémás.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 13:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Mundorf egyik építési sajátja, supprame-től felfele, hogy két szimmetrikusan ellenirányban tekert konditesből rakja sorba a kondit, valószínű ezért sincs kitüntetett külső-belső fegyverzet-pólus sem
Ahol jelölve van a külső pólus, ott oda javasolt kötni az alacsonyabb potenciált, ha az hidegítő kondi ez teljesen érthető, ha csatoló, ott már nem biztos.

http://www.mundorf.com/english%201.1/Br ... echnik.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 15:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
It ez a fiú méregetett néhány kondi külső-belső fólia viselkedését, ami ha jól látom a kondi magában a szkóp környezetében tartva, mekkora zajt szed össze főleg 50Hz (60Hz) hálózati feszültségből. Látszik a különbség elég jól, de nagyon nem életszerű, lényegében lezáratlan, legfeljebb a szkóp szonda 1M-10Mohmjával van terhelve a kondenzátor mint antenna.

http://jimmyauw.com/2010/04/24/observin ... #more-1402


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 17:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
A kéz kapacitás az amin keresztül brumm jutott be, igyekezete dicséretes, látni, hogy próbált egyformán szorítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 19:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
És ezeket a fránya kondenzátorokat be lehet csapni? bejáratható-e, hogy csak műterheléssel van lezárva (feltéve, hogy nem csöves erősítő csatolója) de nem hallgatod? És mi van ha kiforrasztod és egy óra múlva visszaforrasztod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 20:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Kondenzátor bejáratásra egy méréses példa a druszán fórumról, Egy teflonnal bypaszolt elkót járat a fickó néhány napig. Ennyire látványosan szerintem csak az elkó változik, a fólia kondik változása így szinusz görbén nem fog látszani. Habár ebben a kondenzátor beégetős dologba ők is inkább szubjektivitásról beszélnek. Én a saját kondenzátor cseréimnél bejáródás utáni változást soha nem tapasztaltam. Elkóról nem beszélek, azok kizárólag csak tápba, legjobb esetben hidegítésre valók.
/képek megjelenítéshez be kell lépni a fórumra/

http://www.diyaudio.com/forums/parts/81 ... break.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 20:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
dzseki írta:
És ezeket a fránya kondenzátorokat be lehet csapni? bejáratható-e, hogy csak műterheléssel van lezárva (feltéve, hogy nem csöves erősítő csatolója) de nem hallgatod? És mi van ha kiforrasztod és egy óra múlva visszaforrasztod?


Van egy elvadult ismerősöm, aki szerint egy FORRASZTÁS bejáratási ideje sokszor tíz óra. Szóval kiforrasztás-beforrasztás - máris kész bukó az ügy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 21:31 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
Van egy elvadult ismerősöm, aki szerint egy FORRASZTÁS bejáratási ideje sokszor tíz óra. Szóval kiforrasztás-beforrasztás - máris kész bukó az ügy.

Kettő. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 21:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
Barth Ida írta:
dzseki írta:
És ezeket a fránya kondenzátorokat be lehet csapni? bejáratható-e, hogy csak műterheléssel van lezárva (feltéve, hogy nem csöves erősítő csatolója) de nem hallgatod? És mi van ha kiforrasztod és egy óra múlva visszaforrasztod?


Van egy elvadult ismerősöm, aki szerint egy FORRASZTÁS bejáratási ideje sokszor tíz óra. Szóval kiforrasztás-beforrasztás - máris kész bukó az ügy.


Hát nem lehetnek egyszerűek a napjai :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 22:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Az újra és újra visszaesésekkel kapcsolatban van megfigyelésem, talán hasznosítható valamilyen számszerű jóság jellemzésre.

SN74121-esekből készítettem indítható MV-t 10 bit hosszúságú 10ms szélességű impulzus sorozat előállítására. Külső R és C elemekkel lehet a szélességet beállítani. Közönséges C esetén a reggeli első indításkor (power up reset, single shot) a sorozat eleje 12-14 ms volt, a végén már meg volt a 11 ms, 10-20 perc után beállt a kívánt 10 ms-os impulzus szélesség. A nap folyamán a folyamatos használat közben már megmaradt a 10 ms. Minden napon így történt.

Két bitből álló sorozat eső bitjével kapuzva a felfelé számlálást, a másodikkal a lefelé számlálást a második impulzus végén a le/fel számlálóban a két impulzus szélesség különbsége maradna. A számlálandó akár 10 MHz is lehetne, hogy elég pontos illetve elég felbontású legyen az eljárás az esetenként igen kis kapacitásváltozások esetre is. Talán gyakrabban is lehetne vele mérni, nem biztos, hogy másnapig várni kellene az értékelhető különbségre.

Krizsi fentebbi felvetése adta az ötletet, ha valaki megpróbálná? Hitelesíteni lehet később is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.14. 23:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
Nekem van egy jó adag 109330pF +/- 0,25%-os 125V kondenzátorom kíváncsi lennék az mennyit ingadozik :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 11:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Stiro?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 12:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.08.21. 22:47
Hozzászólások: 139
úgy néz ki...
Kép
amúgy a '60-as évek végén gyártották őket


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 12:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Igen, professzionális szűrőkbe. Onnan az érdekes kapacitásérték. Csatolónak nem igazán jó, kivezetései a fóliák végére és nem a szélére csatlakoznak. A 0,25% a gyártási szórásra és nem a stabilitásra, vagy más jellemzőkre vonatkozik. Hőre, öregedésre jó lehet és veszteségre is. Formázás/bejáratás elképzelésem szerint a stiron nem segít - nem hatásos, más baj lehet vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 17:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Nem hiszem, hogy itt alapvetően a kapacitás változásáról lenne szó, de érdekes lehet az okfejtésed ezzel a számlálóval :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 18:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
A kapacitás változása szerintem is csak kísérő jelenség, de hátha van valami (a nulla is valami) összefüggés, valami jelleg, vagy tendencia ami ekkora felbontással esetleg meglátható. Fontos, hogy az első impulzus előzménye a másodiknak és így változtatható előéletet állíthatunk be. Az egymást követő jeleket egyformán kellene erősíteni, a kondenzátor meg mindig előzményekre támaszkodik. A konszekutív (egymást követő) stabilitást lehet, hogy még senki sem fogalmazta-mérte. Ha láttok valami értelmeset, átmehetnénk a Mit hogyan mérjük-be kalákázni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.15. 21:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
Csak találgatás... Rendben van, hogy a kondinak megvannak az egyébként mérhető tangensdelta, ESL, ESR adatai... De egyáltalán, hogy működik maga a dielektrikum... DC előfeszítéssel, vagy anélkül... "Előélet"... talán ez is valahogy a dielektrikum valamilyen (ismeretlen?) tulajdonsága miatt "számít" :?: :?: :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 11:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 335
Aktív hangváltóba az alsó árkategóriából a következő MKT kondik közül ti melyiket használnátok?

- Epcos ( http://www.farnell.com/datasheets/8708.pdf )
- Vishay BC Components ( http://www.farnell.com/datasheets/526094.pdf )
- Panasonic ( http://www.farnell.com/datasheets/86096.pdf )
- Wima ( http://www.farnell.com/datasheets/815363.pdf )
- Nichicon ( http://products.nichicon.co.jp/en/pdf/XJA044/e-yx.pdf )

Ezek közül van néhány, illetve ilyeneket tudnék most beszerezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 12:23 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Evox Rifa-t . És MKP-t.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 12:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 335
:D Hasonló választ vártam.

A probléma csak az vele hogy ez 2-3-szor annyiba kerül mint az általam felsoroltak, és kell azért néhány darab, valamint a farnellnél (egyenlőre csak ezt néztem) 1nF-ből csak 2000V-os van, szép nagy, de a többiből is 250V-osak vannak, de tényleg nem is ez a probléma hanem az ár, meg főleg hogy amit én felsoroltam azok közül az Epcos, Nichicon, Wima már van, tehát semmibe sem kerülne, ehhez képest az Evox Rifa-ból egy darabom sincs, de elhiszem hogy jobb mint az általam felsoroltak, főleg azért mert MKP.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 13:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Aktív váltóba én nem mernék 1% tűrés alatt kritikus alkatrészeket rakni.
Persze én is raktam már hasonló helyre 5%-os kondikat is. Ja, de két marékból válogatva egyformára (lehetőleg 1%-on belülre). :(
Nem egy költséghatékony eljárás. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 14:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 335
Sajnos egyenlőre nem tudok jobbat, pontosabbat betenni. Válogatásra van némi lehetőség, bár nem két maroknyi, de megpróbálom majd a lehető legjobbat kihozni belőle, majd esetleg a későbbiekben ha túl leszünk a válságon ( hogy én milyen optimista lettem ) akkor lehet építek egy jobbat, egyenlőre ezt tudom összehozni.

Inkább az érdekelne hogy az általam felsoroltakból melyik lenne a legjobb választás, ha van egyáltalán olyan, vagy van-e tapasztalata valakinek ezekkel a kondikkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 15:43 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Azért is javasoltam az evox kondikat, mert ráírva 5% van ugyan, de rendre 1-2%-on belül van a tűrésük.
(én a PPS - polipropilén szulfid - automotív célokra gyártott szériát használom)
Van beszerzési forrás, szinte bármilyen értékre, kérdés, hogy lenne-e igény csoportos vásárlásra?...

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 16:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 335
Megmondanád a beszerzési forrás nevét?
Megnézném őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.16. 18:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Voltak azok a régi szögletes Siemens striroflexek 1% tűréssel, később Remix is gyártotta. Én azokat tettem aktív váltóra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2012.02.17. 11:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Idézet:
Van egy elvadult ismerősöm, aki szerint egy FORRASZTÁS bejáratási ideje sokszor tíz óra. Szóval kiforrasztás-beforrasztás - máris kész bukó az ügy.


Ha ezt vakteszten bizonyítja, akkor én is járatni fogom.
Elkókat ,hangszórómembránokat tényleg eredménnyel járatnak ,de fóliakondikat becsatoló pozicióban..Attól a pár mV tól érdekes lenne.
A Vcap nál hozzátehetnék, hogy milyen hangerőn kell 400órát hallgatni a végleges minőséghez :lol:
Szívem szerint ha tehetném csatolónak Vcap teflonkondit használnék bár még nem hallottam. Biztosan hibátlan a hangjuk, de ettől az eredménytől ezek szerint kicsit megzavarodtak ők is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 523 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség