audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 523 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 20:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Már régebben fölvetettem az orosz K75-10 kondenzátorok használatát csatolóként.
Eltelt több hónap, jónéhány óra zenehallgatás ezekkel ( 1uF / 500V ), és egyre inkább úgy gondolom, hogy érdemes kipróbálni.
A ClarityCap SA-val lezajlott párbaj - friss benyomások hatására írt -eredményeként írt rövid jellemzésem sajnos elveszett, de az biztos, hogy K75-10 klasszisokkal jobb volt, tisztább, transzparensebb, természetesebb tónusú, nagyobb felbontású...
Egyetlen negatívumként talán egy picit vékonyabb, melegebb hangú.
Az orosz silver-mica 100nF-hoz képest is összességében valószínűleg jobb, bár ezt csak más pozícióban tapasztaltak alapján gondolom.

Sajnos min. 1 hónap, de inkább több bejáratást igényel, ezt az időt ki kell böjtölni, először sávhatárolt, zavaros, stb...de megéri várni szvsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 09:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
A Puskás börzén vettem, 800/db, fél éve hallgatom, az első órák a kétségekéi, de már ígéretesek, újszerűek. Két hónapi hallgatás után már jobbak a Remix olajospapíroknál. Eleinte valóban vékonynak tűnik, de nem az, majd kitöltődik tartalommal.


Csatolmányok:
csatolókondenzátor.jpg
csatolókondenzátor.jpg [ 58.58 KiB | Megtekintve 99597 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 08:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
Végigpróbáltam pár csatolókondit, nálam egyelőre a Jensen Copper paper-oil a nyerő, a régi remix és az orosz olajosok, vaxosok, nyersen és torzan szólnak utána, a jobb fajta műanyag fóliások meg vékonyak, főleg középen. Persze nyilván árban sem egykategóriák.


Csatolmányok:
Jensen.jpg
Jensen.jpg [ 286.67 KiB | Megtekintve 99573 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 10:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
néhai írta:
Végigpróbáltam pár csatolókondit, nálam egyelőre a Jensen Copper paper-oil a nyerő, a régi remix és az orosz olajosok, vaxosok, nyersen és torzan szólnak utána, a jobb fajta műanyag fóliások meg vékonyak, főleg középen. Persze nyilván árban sem egykategóriák.

Úgy látom, pont 1uF-es értékű mint az én K75-10-es orosz kondim, és így pont össze lehetne hasonlítani a kétfélét egy tesztben. Kíváncsi lennék...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 19:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Csillámot próbált már valaki csatolónak? pl több 10-20-30 nF ból 60-200nF ot összerakva. Milyen hangja van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 19:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
siemens?


Csatolmányok:
kondenzátor 1.jpg
kondenzátor 1.jpg [ 87.49 KiB | Megtekintve 99543 alkalommal. ]

_________________
The whole world shines shit and calls it gold
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 22:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
shany írta:
néhai írta:
Végigpróbáltam pár csatolókondit, nálam egyelőre a Jensen Copper paper-oil a nyerő, a régi remix és az orosz olajosok, vaxosok, nyersen és torzan szólnak utána, a jobb fajta műanyag fóliások meg vékonyak, főleg középen. Persze nyilván árban sem egykategóriák.

Úgy látom, pont 1uF-es értékű mint az én K75-10-es orosz kondim, és így pont össze lehetne hasonlítani a kétfélét egy tesztben. Kíváncsi lennék...


Én is nagyon kíváncsi lennék. Ha esetleg összeröffennétek egy hallgatózásra, betársulnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 22:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Röffenjünk össze valamikor én benne vagyok!
Remix, Siemens van 10, 15, 25, 50uF-ban ezeket tudom vinni esetleg pár TESLA-t.

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 20:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
horvlas írta:
shany írta:
néhai írta:
Végigpróbáltam pár csatolókondit, nálam egyelőre a Jensen Copper paper-oil a nyerő, a régi remix és az orosz olajosok, vaxosok, nyersen és torzan szólnak utána, a jobb fajta műanyag fóliások meg vékonyak, főleg középen. Persze nyilván árban sem egykategóriák.

Úgy látom, pont 1uF-es értékű mint az én K75-10-es orosz kondim, és így pont össze lehetne hasonlítani a kétfélét egy tesztben. Kíváncsi lennék...


Én is nagyon kíváncsi lennék. Ha esetleg összeröffennétek egy hallgatózásra, betársulnék.

Én nem ilyen hallgatózásra gondoltam, az effélének kicsi a "felbontása". A saját, megszokott, kiismert hangú rendszerbe kell bepróbálni az addigi kondi helyett.
Nekem pl. több hét kell ahhoz, hogy tényleg magabiztosan merjek állítani valamit is a kapott hanggal kapcsolatban, bár volt már olyan, hogy idegen környezetben, hálózati kábel csere hatásának leírását, vaktesztbe is simán bevállaltam volna.
Az is igaz, hogy a K75-10-ről visszatérve a ClarityCap SA-ra , másodpercek kellettek csak a drasztikus különbség érzékelésére.

Sztem néhai egy kalap alá vette a K75-10-et is a többi orosz olajos kondival, pedig ez teljesen más karakter.
Én arra gondoltam, hogy amennyiben van esetleg kedve, ideje egy ilyen tesztre, elküldöm postán az enyémeket, és meghallgatja. Én az ő ítéletében teljesen megbízom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 20:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Néhai vállald be légyszi, engem is érdekel a véleményetek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 22:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
A régi vaxos olajos remixek...és a "szárazak", azaz C3015...főleg a rossz tulajdonságokat írd meg, fogást próbálok rajt találni.
Szerintem ezek a C313 C3015 ös száraz azaz nem olajos vaxosok, sem teljesen porszáraz papírral készültek...kellene egy kémikus, de méhviaszra vagy valami más viasszerű impregnáló anyagra tippelnék.
A KCP122 es szétvégésa alapján nekem nem vax vagy olajnak tűnik , inkább szilikonzsírnak...


néhai írta:
Végigpróbáltam pár csatolókondit, nálam egyelőre a Jensen Copper paper-oil a nyerő, a régi remix és az orosz olajosok, vaxosok, nyersen és torzan szólnak utána, a jobb fajta műanyag fóliások meg vékonyak, főleg középen. Persze nyilván árban sem egykategóriák.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.08. 22:53 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
A szétvágáshoz van eladó Jensen Copper paper-oil kondim, akit érdekel jelentkezzen :)

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 05:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
shany írta:
Sztem néhai egy kalap alá vette a K75-10-et is a többi orosz olajos kondival, pedig ez teljesen más karakter.Én arra gondoltam, hogy amennyiben van esetleg kedve, ideje egy ilyen tesztre, elküldöm postán az enyémeket, és meghallgatja. Én az ő ítéletében teljesen megbízom.


Sajnos nem nagyon időm ilyesmire mostanság de nincs is miben kipróbálnom a kondit :) Ha valakinek kell tesztre odaadom szívesen, évek óta nem használom őket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 06:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
néhai írta:
Végigpróbáltam pár csatolókondit, nálam egyelőre a Jensen Copper paper-oil a nyerő, a régi remix és az orosz olajosok, vaxosok, nyersen és torzan szólnak utána, a jobb fajta műanyag fóliások meg vékonyak, főleg középen. Persze nyilván árban sem egykategóriák.


joepapa írta:
A régi vaxos olajos remixek...és a "szárazak", azaz C3015...főleg a rossz tulajdonságokat írd meg, fogást próbálok rajt találni.
Szerintem ezek a C313 C3015 ös száraz azaz nem olajos vaxosok, sem teljesen porszáraz papírral készültek...kellene egy kémikus, de méhviaszra vagy valami más viasszerű impregnáló anyagra tippelnék.
A KCP122 es szétvégésa alapján nekem nem vax vagy olajnak tűnik , inkább szilikonzsírnak...



Nem tudok mit írni, az összes kondi ilyen-olyan okokból az egyik oldalon, ez meg a másikon, ennyi. Egyben biztos vagyok, ahhoz, hogy biztosan lehessen dönteni színezetlen rendszer kell, ebbe beleértve mindent. Eltudok képzelni olyat is, mert találkoztam vele, akinek a pl. orosz kondik piszkos és torz hangja jön be, mert életet visz a rendszerébe, a "túl" tiszta torzítatlan hangú alkatrészek, kábelek, sokaknak nem jönnek be. Nincs ezzel semmi baj, csak így értelmét veszíti egy bizonyos kategória szint felállítása. Nem áll szándékomban másokat semmiről meggyőzni, ki kell próbálni.

Ha anyagok szintjén nézzük, akkor a rézfóliának mindenképpen jobbnak kell lennie az aluénál, a papír és az olaj hatása adott az ezen is érezhető, kissé legömbölyödő sávszélek miatt amit hasonló hangzás felé tolnak az ezüst lábak is. Ám összeségében, életszerűbben és tisztábban (nem vékonyabban) zenél az összes általam tesztelt kondinál. Teflon és csillám nem volt a kezemben akkoriban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 08:09 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
Csatoló kondi ügyben (is) érdekes olvasmány lehet:
http://www.laventure.net/tourist/caps.htm
Az oroszok ugyan hiányoznak a teszt anyagból, de a többi kondi tekintetében úgy gondolom iránymutató tud lenni, meglehetős alapossággal jártak el.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 08:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Krizsi írta:
Csatoló kondi ügyben (is) érdekes olvasmány lehet:
http://www.laventure.net/tourist/caps.htm
Az oroszok ugyan hiányoznak a teszt anyagból, de a többi kondi tekintetében úgy gondolom iránymutató tud lenni, meglehetős alapossággal jártak el.


Volt szerencsém hallgatni hangváltóban a kékvérű felső osztályba tartozó Duelund rézfóliás CAST condit Mundorf silver/gold ellenében. Döbbnetes ez a dán kondi, mennyit befolyásol, vagy inkább nem szól bele?? a hangba. Persze az ára is döbbenetes.
Ezután nem sokkal másik környezetben (saját) a Mundorf Silver/oil ellenében a silver-mica, szintén hangváltóban, ez a másik döbbenet. Szerintem az ezüst csillám azonos szintet képvisel a Duelund olaj-réz/ vagy olaj-ezüst kondiaival.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 09:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Igen az oroszokrol nekem is ez a véleményem ha csatolókondinak vannak alkalmazva, viszont tápba elkóra hidegíteni tökéletesek, pl nekem a 6P3S-SE ben csatolónak volt első felállásban elviselhetetlen visító fémes hangjával, melyet eggyütt produkált az orosz kondi és a plafonig emelt Ug2 (tetroda mod, de mégis anódfeszig volt emelve, ill talán alá 10-15V al, de a trafó DCR miatt lehet anódig felért).
Ekkor szedtem ki az orosz MBGO-t és tettem bele remix C3015 öt (ez száraz, azaz szétvágva nem tuccsog a szilikonzsírban-olajban) rögvest zenehallgatásra is lehetett használni, de maradt még rossz felhang. Aztán Ua-50V ra eresztettem az Ug2-őt (feszültségosztó kinézetű megoldás, azaz lent is van ellenállás...lásd elsőcsöves kezdőknek, joepapa 6L6GA 6N9S SRPP)
A legvégén kihagyatam a katódkondit mindenhonnét, és nagyon jó lett.
De a remix C3015 maradt. Most kellene megint konditesztet csinálnom.
Elsősorban a "kenőanyag" (impregnálóolaj) hangjára lennék kíváncsi, testhezállóan KCP-xxx szürkedobozos 500nF ok lennének a legjobbak erre a célra, és egy pár C122x ami papír és fólia (nem fémezett papír mint a C3015) viszont nem tudom biztosra, hogy "olajos"-e.
A kerámiaházas KCP-102 remixekből van 20db 20nF 500V om, esetleg azokból egy 10-10 es blokkot összerakni, csak kicsi a hely.

néhai írta:
néhai írta:
Végigpróbáltam pár csatolókondit, nálam egyelőre a Jensen Copper paper-oil a nyerő, a régi remix és az orosz olajosok, vaxosok, nyersen és torzan szólnak utána, a jobb fajta műanyag fóliások meg vékonyak, főleg középen. Persze nyilván árban sem egykategóriák.


joepapa írta:
A régi vaxos olajos remixek...és a "szárazak", azaz C3015...főleg a rossz tulajdonságokat írd meg, fogást próbálok rajt találni.
Szerintem ezek a C313 C3015 ös száraz azaz nem olajos vaxosok, sem teljesen porszáraz papírral készültek...kellene egy kémikus, de méhviaszra vagy valami más viasszerű impregnáló anyagra tippelnék.
A KCP122 es szétvégésa alapján nekem nem vax vagy olajnak tűnik , inkább szilikonzsírnak...



Nem tudok mit írni, az összes kondi ilyen-olyan okokból az egyik oldalon, ez meg a másikon, ennyi. Egyben biztos vagyok, ahhoz, hogy biztosan lehessen dönteni színezetlen rendszer kell, ebbe beleértve mindent. Eltudok képzelni olyat is, mert találkoztam vele, akinek a pl. orosz kondik piszkos és torz hangja jön be, mert életet visz a rendszerébe, a "túl" tiszta torzítatlan hangú alkatrészek, kábelek, sokaknak nem jönnek be. Nincs ezzel semmi baj, csak így értelmét veszíti egy bizonyos kategória szint felállítása. Nem áll szándékomban másokat semmiről meggyőzni, ki kell próbálni.

Ha anyagok szintjén nézzük, akkor a rézfóliának mindenképpen jobbnak kell lennie az aluénál, a papír és az olaj hatása adott az ezen is érezhető, kissé legömbölyödő sávszélek miatt amit hasonló hangzás felé tolnak az ezüst lábak is. Ám összeségében, életszerűbben és tisztábban (nem vékonyabban) zenél az összes általam tesztelt kondinál. Teflon és csillám nem volt a kezemben akkoriban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 19:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
"...az oroszokrol nekem is ez a véleményem..."

Úgy tűnik nem fogalmaztam elég pontontosan.
Nekem is van orosz olajpapír kondim. De, ez a kondenzátor ( K75-10 ) egyáltalán nem olyan hangú.
Rendkívül nyitott és részletező, és ez pont nem az "orosz" hang.
Hozzá képest a ClarityCap SA is ködös, zavaros ( jórészt a középtartományban ), felülről sávhatárolt.

Az említett orosz silver-micánál is tisztábbnak, részletezőbbnek gondolnám, viszont az eltérő kapacitásuk miatt nem tudtam közvetlenül összehasonlítani őket. A K75-10 vélhetően kicsit melegebb tónusú lehet emellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 20:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Az orosz PIO belseje: http://www.audioasylum.com/forums/tubediy/messages/19/190476.html
A K-40Y PIO, a K75-10 PIO+PET hibrid. Ez utóbbit igazán minősíthetnéd néhai. Többen is hálásak lennénk és a véleményed úgy jó, ahogy van, értjük. Nem sürgős, pse.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.09. 20:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
Mennyire érezhető a felülről sávhatároltság? Esetleg egy kis értékű bypass-al (orosz teflon vagy silver mica)nem küszöbölhető ki?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.10. 16:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Amit a kondipatológiába néhai "írt" abban in a 75 ös mellett zárójelben ott a lényeg...
Én sem jól fogalmaztam, nekem is az orosz hang a téglatest MBGO és társaira vonatkozott...
k75 öst megpróbálnám előítélet nélkül, pedig fémezett papír ami poliészter is :)

HaWaLinn írta:
Az orosz PIO belseje: http://www.audioasylum.com/forums/tubediy/messages/19/190476.html
A K-40Y PIO, a K75-10 PIO+PET hibrid. Ez utóbbit igazán minősíthetnéd néhai. Többen is hálásak lennénk és a véleményed úgy jó, ahogy van, értjük. Nem sürgős, pse.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.11. 18:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Nekem csak az a kettő van, amit hallgatok, nem tudok belőle adni. Kíváncsi lennék arra is, hogy hálózati szűrőként mit csinálna, mert a 250V~ és az 50Hz felirat a K75-10-en nem éppen a becsatolóra utal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.12. 17:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:59
Hozzászólások: 713
Mindig azt írod becsatoló, ezekszerint nem is csövesben csatolóként hallgatod, hanen esetleg egy tranyós erősítő elején becsatolóként?

HaWaLinn írta:
Nekem csak az a kettő van, amit hallgatok, nem tudok belőle adni. Kíváncsi lennék arra is, hogy hálózati szűrőként mit csinálna, mert a 250V~ és az 50Hz felirat a K75-10-en nem éppen a becsatolóra utal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.12. 17:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
HaWaLinn írta:
Az orosz PIO belseje: http://www.audioasylum.com/forums/tubediy/messages/19/190476.html
A K-40Y PIO, a K75-10 PIO+PET hibrid. Ez utóbbit igazán minősíthetnéd néhai. Többen is hálásak lennénk és a véleményed úgy jó, ahogy van, értjük. Nem sürgős, pse.


Sajnos nem tudom, ugyanis zöld hordó nem járt még nálam. De igazából őszintén szólva nem hinném, hogy hozná azt amit én szeretnék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.12. 22:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
néhai írta:
HaWaLinn írta:
Az orosz PIO belseje: http://www.audioasylum.com/forums/tubediy/messages/19/190476.html
A K-40Y PIO, a K75-10 PIO+PET hibrid. Ez utóbbit igazán minősíthetnéd néhai. Többen is hálásak lennénk és a véleményed úgy jó, ahogy van, értjük. Nem sürgős, pse.


Sajnos nem tudom, ugyanis zöld hordó nem járt még nálam. De igazából őszintén szólva nem hinném, hogy hozná azt amit én szeretnék.


Szerintem a kondi hang kérdésben van egy nagy adag pszchihológia is, ha eleve így állsz hozzá, szerintem azt fogod hallani amit vársz. (vagyis rosszat) Ezt nem rossz szándékból írom, sőt! Nekem van NOS, még sohasem bekötött 0.68uF, 1uF, 3.3uF és 4.7uF k75-10 kondim egy későbbi projeczhez vettem nemrég őket, még nem volt időm tesztelni. Mindegyik 500V-os, tényleg hordók, akkorák. Ha gondolod szívesen kölcsönadom bármelyiket meghallgatásra, azonban bejáratlanok. Budapesti vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 08:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az első meghallgatás: gyakorlatilag csalódás, legalábbis az én tapasztalatom szerint.
Min. egy hónap, de inkább kettő bejáratás kell neki. Addig nem szabad véleményt formálni a K75-10-ről.
Ezt vegyétek figyelembe!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 08:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
horvlas írta:
néhai írta:
HaWaLinn írta:
Az orosz PIO belseje: http://www.audioasylum.com/forums/tubediy/messages/19/190476.html
A K-40Y PIO, a K75-10 PIO+PET hibrid. Ez utóbbit igazán minősíthetnéd néhai. Többen is hálásak lennénk és a véleményed úgy jó, ahogy van, értjük. Nem sürgős, pse.


Sajnos nem tudom, ugyanis zöld hordó nem járt még nálam. De igazából őszintén szólva nem hinném, hogy hozná azt amit én szeretnék.


Szerintem a kondi hang kérdésben van egy nagy adag pszchihológia is, ha eleve így állsz hozzá, szerintem azt fogod hallani amit vársz. (vagyis rosszat) Ezt nem rossz szándékból írom, sőt! Nekem van NOS, még sohasem bekötött 0.68uF, 1uF, 3.3uF és 4.7uF k75-10 kondim egy későbbi projeczhez vettem nemrég őket, még nem volt időm tesztelni. Mindegyik 500V-os, tényleg hordók, akkorák. Ha gondolod szívesen kölcsönadom bármelyiket meghallgatásra, azonban bejáratlanok. Budapesti vagyok.



Rám nem jellemző az előítélet! Köszi a felajánlást, de sem időm sem lehetőségem nincs a próbára.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 12:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
shany írta:
Az első meghallgatás: gyakorlatilag csalódás, legalábbis az én tapasztalatom szerint.
Min. egy hónap, de inkább kettő bejáratás kell neki. Addig nem szabad véleményt formálni a K75-10-ről.
Ezt vegyétek figyelembe!


Hát ez az... Így nehéz kondit tesztelni. Szervezni kellene egy orosz ill. budget(remix) kondi tesztet NOS kondikkal. Vagy úgy hogy mindegyik szűz és még sosem járt, vagy pedig valami burn in paddal mondjuk 400 órát járatni mindegyiket egyszerre, és utána egy teszt. Ez utóbbi lenne a jobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 13:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
2007-ben páran szerveztünk egy (csatoló) kondenzátor tesztet.
http://forum.index.hu/Article/showArtic ... &na_order=

A V-Cap teflonok, az AuriCap-ek és az orosz FT-3 azóta is jól érzik magukat az erősítőimben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 15:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
Kösz a linket. Azóta az FT-3 gondolom járódott, jobb lett a hangja a bejáratással? Változott valamit a megítélése?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.13. 22:44 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
horvlas írta:
Változott valamit a megítélése?

A Hiraga MC előerősítőmben csücsül azóta is, egy 10uF-os csatoló "rásegítéseként". Nem a legoptimálisabb hely, mert szerintem a teflon kondik igenis igénylik a csöves cuccokban "előálló" pár száz voltos előfeszítést is.

Bár az is igaz, hogy jó ideje trafót (Paravicini EAR MC3) használok a Supex hangszedőmhöz. ;)

Már egy ideje gondolkodom rajta, hogy az FT-3-nak jobb helye lenne a permanens deszkamodell állapotból egyszer majd csak elkészülő 12B4a csöves előfokomban. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.19. 07:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.17. 20:08
Hozzászólások: 5
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv Mesterek !!!
Mi a különbség az MBGO-1 és az MBGO-2 meg MBGO -3 kondenzátorok közt?
Tudja valaki???
Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.05.19. 08:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
A rögzítés módja, belül ugyanaz van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.06.05. 12:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Krizsi betett egy nagyon jó linket, átfutottam, kiváló zenékkel teszteltek. Azonban a mostani topik indulása alapján témájában még jobb ez az oldal: http://www.enjoythemusic.com/diy/0708/capacitor1.htm
Rengeteg kondi, közöttük az orosz teflonok (K72.P6, FT3, FT1) no meg a K40-Y9 és az SSG-3 is ott a listán- Ami plussz, hogy a kondik korrektül bejáratottak!. A tesztnek persze volt/van folytatása, ahol felbukkantak a K75-10 kondik is:
http://www.head-fi.org/forum/thread/284 ... thread/195
és nagy tetszést arattak, a K40Y-9 nál jobban szerepeltek. A K75-10 teflonnal (Vcap, FT3, FT1) párosítva pedig a csúcs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.06.11. 20:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
janos_904 írta:
...A tesztnek persze volt/van folytatása, ahol felbukkantak a K75-10 kondik is:
http://www.head-fi.org/forum/thread/284 ... thread/195
és nagy tetszést arattak, a K40Y-9 nál jobban szerepeltek. A K75-10 teflonnal (Vcap, FT3, FT1) párosítva pedig a csúcs.

Az előző fórumon már linkeltem ezt. Nem tartom bölcs dolognak bármit is párhuzamosan kötni vele, bár én is kipróbáltam. Pláne Vcap-ot? Ez a kondi önmagában is brillíroz. Mármint ha tényleg be van járatva, mert annak idő kell. Egyébként csak dobálózni jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.06.11. 21:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Nem először találkoztam ezüst-csillám kondival, de bármilyen kondi kerül a kezembe, erős a kételkedésem, lehet az egyik jobb, meg még jobb a másiknál. Ez az SSG 126,4nF kondi 8db párhuzamosan leváltotta a Mundorf Silver/oil 1uF-os kondit a magas hangváltóban (6dB).
A Mundorf már 3 éves, jól bejáródott, az SSG 2órás. Természetesen nem egetverő az eltérés a kettő hangjában, az SSG-hez képest a Mundorf kicsit kásás, kicsit torz, kevésbé sima a hangszer kifutás, a tér is rövidebb.
Az már kevésbé fontos, 0,5% van ráírva, ha műszerem nem csal, akkor 0,4% eltérése van a 8 kondinak előzetes válogatás nélkül.

Köszönet János-904-nek a bes


Csatolmányok:
IMG_4851_R.jpg
IMG_4851_R.jpg [ 97.07 KiB | Megtekintve 99831 alkalommal. ]
IMG_4853_R.jpg
IMG_4853_R.jpg [ 90.64 KiB | Megtekintve 99831 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 08:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
A Mundorf / csillám csere kapcsán ismét bepróbáltam a K75-10/500V-50Hz 1uF borsózöld kondimat. A megállapításom, karaktere lekerekített hangzás, kevésbé izgalmas mint a Mundor Silver/oil, a kettő között a választás inkább ízlés illetve az előtte lévő eszközök jellege dönt. Én inkább a Mundorfot választanám vele szemben, de az SSG mindkettőnél szebben szól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 12:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
Javaslom, hogy tégy még 1 próbát a K75-el, de egy kis értékű teflon vagy Silver Mica bypass-al... Sokat javít a "lekerekített" hangzáson!

Ha már hangváltó magas, sávhatároltnak érzed abban a pozícióban felfelé?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 13:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
horvlas írta:
Javaslom, hogy tégy még 1 próbát a K75-el, de egy kis értékű teflon vagy Silver Mica bypass-al... Sokat javít a "lekerekített" hangzáson!

Ha már hangváltó magas, sávhatároltnak érzed abban a pozícióban felfelé?


Ezt már nem lehet sávhatároltnak mondani, de gyorsabb hagszerlecsengéssel szól, ezért egy kicsit tompább.

A parallel silver-mica-n túl vagyok, természetesen, több fajta néhány pF-nF-osom van. Nem sokat dob rajta, ahogy én hallom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.06.13. 14:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
Ha esetleg van kéznél, próbálkozz paralell teflonnal. (vcap, ft1, ft2, ft3, k72p-6).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 09:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Tisztelt Fórumozók!

Érdeklődni szeretnék,hogy milyen csatoló kondit javasoltok egy fejhallgató erősítőhöz.Ez a Heed utánérzése, a rajz alapján 1000 uF/16 V elko.Jelenleg egy mezei Jamicon van benne.

Előre is köszönöm a választ
Atreides


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 09:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Gondolom ez a kimenetén van a füleserősítőnek. Érdemes vele játszadozni. Zsolték nem használtak egzotikus kondikat erre a célra, ettől függetlenül érdemes néhány fajtát kipróbálni. Ugyan így érdemes a bemeneti csatolót is csereberélni. Szerintem erre a célra sima elkót használtak, viszont a különböző főlia kondikkal, pl. MKP elég sokat hozhatnak a konyhára, főleg a felbontóképesség terén. Persze nem biztos, hogy beválnak, mivel azt a fajta hangzást azokkal az alkatrészekkel produkálja, de hát ízlések és... Azt se feledd, hogy a kondiknak ugyan úgy kell bejáratás, mire elnyerik végleges hangjukat. Bemenetre Wima MKP10 típusok könnyen beszerezhetők (Lomex, Ret) és a hangjuk is jó, de kell nekik legalább egy hét bejáratás, addig elég száraz és döglött a hangjuk. A kimenetre inkább régebbi, NOS elkókkal próbálkoznék, az egzotikus (pl. Black Gate) típusok nem igazán szoktak beválni ide.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 10:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Köszönöm szépen a gyors választ!Nálam is a bemeneti csatoló WIMA MKP volt, de valahogy olyan döglött és levegőtlen hangja volt. Most cseréltük ki zöld ERO MKP 6,8 uF-os kondira.Ezzel már sokkal jobban szól csak az a kérdés merült fel bennem, hogy az eredeti 10 uF helyett a 6,8 uF-os okoz-e esetleg változást az átvitelben szerinted?Amúgy egyre jobb a hangja és döbbenetesen jól szól!Főleg az alkatrészek minőségéhez képest!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 11:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
Biztos, hogy MKP az a zöld ERO? Mi a típusszáma? Azok inkább MKT-k szoktak lenni, de az sem lehetetlen, ha MKP


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 11:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Bocsi elnéztem MKT :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 11:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
MKT 1813


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 11:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 09:44
Hozzászólások: 216
Honnan szereztél ilyen értéket, mekkora feszültségű?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 11:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
A wima sokáig volt bent? Azért kérdem, mert újonnan, ahogy írtam is döglött a hangja, ezt egyébként máshol is írják, aztán néhány hét után kinyílik szépen. Nehéz elképzelni, hogy az az MKT jobban szól. Az, hogy 10u, vagy 6,8, csak az alsó határfrekit tolja feljebb, de szerintem még így is a hallható sáv alatt van, főleg egy fülessel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 11:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Valószínűleg türelmetlen voltam ,mert 1 nap után kivettem és nem járattam be.Igazad van elképzelhető,hogy ez volt a probléma.Használom néhány hétig ezzel a kondival és utána átrakom a WIMA-t majd bejáratom.Kíváncsi leszek a különbségre.Egyébként folyamatosan finomodik a hangja most is.A számítógépre rákötöttem és egész nap járatom.Az ERO-kat a Puskás börzén vettem.Az árára már nem emlékszem ,mert vagy egy zacskónyi különféle kondit vásároltam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Csatoló kondenzátorok
HozzászólásElküldve: 2011.07.17. 11:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ja a feszültsége 250 V.Bocsi elfelejtettem.Köszönet a segítségéért!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 523 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség