audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 189 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.01.27. 22:54 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
hifitibi írta:
(4P1L) 6,8 ohmos katód ellenállása

Fűtés bias (filament bias) ellenállásra gondoltál?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.01.27. 23:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Wolfson DAC-om analóg fokozatában szeretnék ellenállásokat cserélni.A Takman szénrétegűt már kipróbáltam a HTA-30-ban, szerint nagyon kellemes változást hozott annak dacára ,hogy ez a fajta erősítő nem igazán kényes a passzív alkatrészekre.Most az a dilemmám,hogy próbáljam ki esetleg az Arcol szénréteget vagy egy DAC-ba inkább fémrétegűt rakjak?Tudom ,hogy nehéz erre válaszolni de a Ti véleményetek szerint melyiket javasoljátok?Illetve az Arcol-lal milyen tapasztalataitok voltak?A Hifi Collective-n rendeltem a Takman-okat ott van jó néhány fajta jó minőségű ellenállat.
Segítségeteket előre is köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.01.27. 23:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Attól függ, hogy hova akarod használni. Nagy értékben bemenetre (pl. grid ellenállás) nem jó a szén alapú, mert zajos, nagy a szórása (10-20%), ráadásul idővel (légköri nedvesség hatására) a többségük változtatja az ellenállását.

Az Arcol carbon composite, míg a Takman carbon film. Az előbbi pl. gate/grid stoppernek kiváló, az utóbbi jó olyan helyekre, ahol nem folyik át rajta lényeges áram (pl. kimenő kondi után terhelő ellenállásnak).

Például DAC lezáró ellenállásnak szerintem egyik sem jó, oda inkább tantált raknék.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 09:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
euro21 írta:
hifitibi írta:
(4P1L) 6,8 ohmos katód ellenállása

Fűtés bias (filament bias) ellenállásra gondoltál?
Arra. Az egyben a katódja is. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 09:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
atreides írta:
Wolfson DAC-om analóg fokozatában szeretnék ellenállásokat cserélni.A Takman szénrétegűt már kipróbáltam a HTA-30-ban, szerint nagyon kellemes változást hozott annak dacára ,hogy ez a fajta erősítő nem igazán kényes a passzív alkatrészekre.Most az a dilemmám,hogy próbáljam ki esetleg az Arcol szénréteget vagy egy DAC-ba inkább fémrétegűt rakjak?Tudom ,hogy nehéz erre válaszolni de a Ti véleményetek szerint melyiket javasoljátok?Illetve az Arcol-lal milyen tapasztalataitok voltak?A Hifi Collective-n rendeltem a Takman-okat ott van jó néhány fajta jó minőségű ellenállat.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Én ezt próbálnám ki:
http://www.hificollective.co.uk/compone ... stors.html
Már 5 DAC-ot építettem ilyen ellenállókkal, és egyikkel sem vallottam szégyent, sőt az AD1865-ös dac-okat nem győzöm készíteni. Szénr kompozitot (Arcol, AB-t) csak végfokba teszek, ahol nem gond a pontosság. Ug tápba, segédrácsra sorosnak, fűtés felemelés, stb. A hangnak viszont kell. Véleményem szerint ha a zaj, és pontosság problémáktól eltekintünk, akkor van olyan jó mint a taNTÁL. Viszont a DAC-ban I/U konverternek mindenféleképpen tantált kell tenni. Viszont ha sok tantált használsz egy kapcsolásban, akkor rendkívül lágy lessz a hang, unalmassá válik az egész. Persze van aki ezt szereti.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 10:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Köszönöm szépen a válaszokat a köd kezd felszakadozni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.01.28. 17:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
Alfa Electr. FLC(X) ellenállást hallgatott már valaki????
:shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.12. 10:24 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
És erről mi a vélemény?
http://hu.mouser.com/ProductDetail/TT-e ... TCacIZI%3d

Ennyiért ajándék, rendeltem párat, hogy lehessen válogatni, kíváncsi leszek. :mrgreen:
Amúgy az ilyen típusú (Thin Film) ellenállások indukció mentesek és zajszegények...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 12:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Üdv!

Yageo szénrétegekkel valakinek tapasztalata?

Én csak a 0,4W-os, tömörített szénréteget próbáltam 100R értékben. A fémréteghez képest nagyon tiszta, semleges hangja volt....

De most fedeztem fel, hogy 0,5-1Ft áron kaphatóak 0,25W-os sima szénréteg ellenállások is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 12:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szóval ezek vannak nagyon olcsó szénréteg ellenállásként.

CFR meg FC adatlapot csatoltam....


Csatolmányok:
fc.pdf [43.71 KiB]
718 alkalommal.
(yag)_cfr-serie.pdf [46.79 KiB]
827 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 14:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Amit az L4-hez rendeltem és nem R534, az mind szénréteg (direkt azt akartam bele). Ha jól emléxem pont ez a CFR tipusú yageo, 0.25W-0.4W. A HQ-nál vettem, olcsók voltak. A lábuk ónozott vas.

A zaja (spektruma) miatt próbáltam be a szénréteget és nekem nagyon bejött. Van egy jellegzetes csendes, selymes hangzása a zajnak amit szerintem ezek az ellenállók csinálnak. Már annak a zajnak ami van, mert amúgy nagyon csendes az L4. Mondjuk én csak a saját L4 panelomat hallottam még. Az átlag noname fémréteg ellenállóknak karcosabbnak hallom a hangját, föleg közép és magas tartományban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.18. 15:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát az FC meg a CFR között nagy különbség van. Az FC az jó magasfrekis tulajdonságokkal rendelkezik, állítólag ilyen tömörített szénréteg. Két raszteres méretben is 0,4W-ot tud.

A CFR az meg egy ilyen kommersz dolog. Hangi tapasztalatom sajnos nincs vele...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 10:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A wolfi feszültségkimenetes, nem kell I-V utána. Kipróbáltan a WM8741/42 chip kimenet és az akki féle kimenőtrafó közé tantál lett legjobb. A PRP ellenállások igazad van, kiválóak. A Salas tápjaimban ahol lehet kizárólag PRP-t használok, nagyon meghallatszik. A hificollective-el egy bajom van csak, szerintem túl drágák.

dys-cus írta:
atreides írta:
Wolfson DAC-om analóg fokozatában szeretnék ellenállásokat cserélni.

Viszont a DAC-ban I/U konverternek mindenféleképpen tantált kell tenni. Viszont ha sok tantált használsz egy kapcsolásban, akkor rendkívül lágy lessz a hang, unalmassá válik az egész. Persze van aki ezt szereti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.19. 11:34 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
janos_904 írta:
A hificollective-el egy bajom van csak, szerintem túl drágák.

Ha kiszámolod, nagyjából ugyanott tartasz, mintha Amerikából rendelnél -jó drága szállítás!- és kifizetnéd az ÁFÁ-t mindenre (a VÁM 2.5%, az gyakorlatilag nudli).
Egy előnye viszont van, három-négy munkanap alatt itt van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.21. 13:17 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
deeraudio írta:
És erről mi a vélemény?
http://hu.mouser.com/ProductDetail/TT-e ... TCacIZI%3d
Ennyiért ajándék, rendeltem párat, hogy lehessen válogatni, kíváncsi leszek. :mrgreen:
Amúgy az ilyen típusú (Thin Film) ellenállások indukció mentesek és zajszegények...
db

Megérkeztek! :D
... és nem mágnesezhetőek, lézertrimmeltek, így minden darab a 10%-os tűrés ellenére 150 Ohmon belül van (55,95k - 56,1k) kiváló párokkal!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.24. 10:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Még egy kis adalék:
Csatolmány:
noise_of_resistors.jpg
noise_of_resistors.jpg [ 67.3 KiB | Megtekintve 83437 alkalommal. ]

Jól látszik mit hol érdemes használni, ahol áram folyik ott a kisebb zajút érdemes.
A "Thick Film" (amit pl. KD dicsér SMD-ben az is ilyen) a "Carbon Composit"-ok kiváltására alkalmas, ezt írja a legtöbb adatlap.
A "Thin Film" (pl. PRP) pedig akár lehet olyan zajtalan is mint a "Wirewound"-ok.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.24. 12:01 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
...s akkor folytatom:
https://dcc-llo.ligo.org/public/0002/T0 ... _noise.pdf
Itt pl. az általam vásárolt BItechnologies BPC5 típusú ellenállás zaja kisebb, mint a Caddoc MP915 és MP930-as típusáé.
A pdf-ben sok ellenállást megmértek, melyek között sok az SMD és a különböző típusú ellenállások felépítéséről is írnak röviden.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 08:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
DHT-val rendeltünk közösen Kanadából, 9.8 USD volt a szállítás, Angliából mennyi?

euro21 írta:
janos_904 írta:
A hificollective-el egy bajom van csak, szerintem túl drágák.

Ha kiszámolod, nagyjából ugyanott tartasz, mintha Amerikából rendelnél -jó drága szállítás!- és kifizetnéd az ÁFÁ-t mindenre (a VÁM 2.5%, az gyakorlatilag nudli).
Egy előnye viszont van, három-négy munkanap alatt itt van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.02.25. 09:59 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Pár ellenállásra nekem is 10 dollár volt legutóbb. Amikor kicsit többet vettem (TCSS kábeleket is), húsz fölé ment a szállítási költség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 17:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ha elfogy egyszer az R534, esetleg érdemes kipróbálni a Takman fémréteget is helyette. Én úgy tapasztaltam, hogy hasonló némileg a kettő.
Itt pl. jobbnak ítélték az AN tantáloknál is:
http://www.hificollective.co.uk/pdf/hfc ... review.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 22:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
shany írta:
Ha elfogy egyszer az R534, esetleg érdemes kipróbálni a Takman fémréteget is helyette. Én úgy tapasztaltam, hogy hasonló némileg a kettő.
Itt pl. jobbnak ítélték az AN tantáloknál is:
http://www.hificollective.co.uk/pdf/hfc ... review.pdf


Szerintem is jobb az R534-nél, és nagyon ott van a Shinkoh tantál nyomában.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.08.25. 23:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
Ha elfogy egyszer az R534, esetleg érdemes kipróbálni a Takman fémréteget is helyette. Én úgy tapasztaltam, hogy hasonló némileg a kettő.
Itt pl. jobbnak ítélték az AN tantáloknál is:
http://www.hificollective.co.uk/pdf/hfc ... review.pdf

Régóta használok Takmant az erősítőmbe, a DAC-ba, sőt a hangfalban is. Tényleg jó. Az R 534-ből van néhány darabom, Még az átmeneti tranyós korszakomban használtam őket. (NAGYON MÁS SEM VOLT ANNAKIDEJÉN). Mármint ellenálló. Max ukrán partizán. :lol: Ennek ellenére azt mondom: a meghajtó részbe, meg ahol fontos a kis zaj, oda tantál, PRP kell, ahol meg már az ellenállás zaja nem számít, oda AB, v. RikenOhm. A minőség fordított mint a felsorolás. Az AB helyett nagyon jól beválik az Arcol. Véleményem szerint a kis jelszinteknél csodát művel egy RikenOhm, egy tantallum. Zaj kevés, a hang tömör, autentikus. Végfokoknál az elején pl PRP, vagy Visay, esetleg Conrados "Beriyschlag". A végcsövek körében, és a -Ug környéként a szén-kompozit ellenállók a jók.Ezek jó vintage hangzást adnak, azaz nem szinezik a hangot. Mi erre felé vidéken ezt szeretjük.
Tkp minden ellenállás ellenáll. Az általunk felépített kütyükben mindenki, mindig azt próbnálja előidézni, amely a legjobb hangot hozza. Nos ez szubjektív. Szrencsére az ember agya nem egy sémára készül, bármennyire is szeretnék ezt egyes "politikusok".

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.10.16. 09:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
deeraudio írta:
deeraudio írta:
És erről mi a vélemény?
http://hu.mouser.com/ProductDetail/TT-e ... TCacIZI%3d
Ennyiért ajándék, rendeltem párat, hogy lehessen válogatni, kíváncsi leszek. :mrgreen:
Amúgy az ilyen típusú (Thin Film) ellenállások indukció mentesek és zajszegények...
db

Megérkeztek! :D
... és nem mágnesezhetőek, lézertrimmeltek, így minden darab a 10%-os tűrés ellenére 150 Ohmon belül van (55,95k - 56,1k) kiváló párokkal!
db



Mi lett végül is ezekkel az ellenállásokkal - JÓK ????

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2014.10.16. 10:34 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
psuser írta:
deeraudio írta:
deeraudio írta:
És erről mi a vélemény?
http://hu.mouser.com/ProductDetail/TT-e ... TCacIZI%3d
Ennyiért ajándék, rendeltem párat, hogy lehessen válogatni, kíváncsi leszek. :mrgreen:
Amúgy az ilyen típusú (Thin Film) ellenállások indukció mentesek és zajszegények...
db

Megérkeztek! :D
... és nem mágnesezhetőek, lézertrimmeltek, így minden darab a 10%-os tűrés ellenére 150 Ohmon belül van (55,95k - 56,1k) kiváló párokkal!
db

Mi lett végül is ezekkel az ellenállásokkal - JÓK ????
PS

Ennyi pénzért egyértelműen!
Bár még csak egy párat próbáltam, de az az 5W-os Kiwame-vel összehasonlítva (anód ellenállásként) simán versenytársak - ízlés kérdése kinek melyik jön be jobban.
A Kiwame pedig olyan 600-800Ft/db, míg ez csak kb. 200Ft.

UI: Amúgy csak ez az egy érték ilyen olcsó, a valódi ára ennek is olyan 600-800Ft/db lenne, tehát ha többféle érték kell, akkor inkább a Kiwame.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.02.22. 00:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Idézet:
Régóta használok Takmant az erősítőmbe, a DAC-ba, sőt a hangfalban is. Tényleg jó. Az R 534-ből van néhány darabom, Még az átmeneti tranyós korszakomban használtam őket. (NAGYON MÁS SEM VOLT ANNAKIDEJÉN). Mármint ellenálló. Max ukrán partizán. :lol: Ennek ellenére azt mondom: a meghajtó részbe, meg ahol fontos a kis zaj, oda tantál, PRP kell, ahol meg már az ellenállás zaja nem számít, oda AB, v. RikenOhm. A minőség fordított mint a felsorolás. Az AB helyett nagyon jól beválik az Arcol. Véleményem szerint a kis jelszinteknél csodát művel egy RikenOhm, egy tantallum. Zaj kevés, a hang tömör, autentikus. Végfokoknál az elején pl PRP, vagy Visay, esetleg Conrados "Beriyschlag". A végcsövek körében, és a -Ug környéként a szén-kompozit ellenállók a jók.Ezek jó vintage hangzást adnak, azaz nem szinezik a hangot. Mi erre felé vidéken ezt szeretjük.
Tkp minden ellenállás ellenáll. Az általunk felépített kütyükben mindenki, mindig azt próbnálja előidézni, amely a legjobb hangot hozza. Nos ez szubjektív. Szrencsére az ember agya nem egy sémára készül, bármennyire is szeretnék ezt egyes "politikusok".
Látom elég sok tapasztalatod van. Nekem még nincs ,de kb én is így gondolom. Helye válogatja az ellenállásokat egy kapcsolásban nem biztos hogy egyfajta ellenállás lesz a nyerő. Kösz hogy osztod tapasztalataidat :idea:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.02.23. 22:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Látom elég sok tapasztalatod van. Nekem még nincs ,de kb én is így gondolom. Helye válogatja az ellenállásokat egy kapcsolásban nem biztos hogy egyfajta ellenállás lesz a nyerő. Kösz hogy osztod tapasztalataidat"
Tkp a lényeg az, hogy a mágnes ne fogja azt az ellenállót. 1%-osban ehhez nagyon jó áron jóhangú a pontos PRP. Persze biztos van ilyen más is. A modern szénfilm, esetleg kompozit elemek meg tök jól helyettesítik hangzásban a méregdrága, hipolt tantált.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.02.24. 00:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Igen, mondjuk tantált még nem hallottam, de biztosan jó. Abban is nagyon igazad van ,hogy ugyanaz a kapcsolás másnak más alkatrészekkel tetszhet. Viszont ezt sokan nem akarják megérteni dehát ez van :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.06.16. 21:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az egyik "leg" stúdió keverő gyártó az SSL ( egy nagyon rövid jellemzés: "Founded in 1969, Solid State Logic (SSL) has been building high-end mixing consoles and recording studio hardware for decades now. The company from Begbroke, Oxfordshire (UK), is famous for their Solid State Logic SL4000 series mixing consoles which have been responsible for the "sound of the 80s". Today Solid State Logic remains one of the few high end mixing console manufacturers." )
Valószínűleg sok felvétel - amelyeket jónak tartunk - átment egy ilyen asztalon...

Találtam két képet, két paneljükről, az egyik 1979 a másik 1989-es dátummal. Érdemes megnézni, hányféle ellenállást használnak? Nyilván vannak olyan pozíciók, ahova kis tűrésű kell, de akkor is...Feltűnőek az AB ellenállások ( még '89-ben is ), és a sok szénréteg.
Vajon milyen koncepció alapján döntöttek, hogy mifélét és hova tegyenek?
Csatolmány:
$_57-2.JPG
$_57-2.JPG [ 246.47 KiB | Megtekintve 81800 alkalommal. ]

Csatolmány:
$_57.JPG
$_57.JPG [ 300.01 KiB | Megtekintve 81798 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.06.16. 22:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
35 éves fényképekből Én semilyen következtetést nem vonnék le...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.06.17. 11:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Vajon milyen koncepció alapján döntöttek, hogy mifélét és hova tegyenek?

Nagy vállalati környezetben ezek a döntések viszonylag jól szabályozottak, ahová indokolt a drága és precíz ellenállás oda mehet, viszont van úgy hogy egy egyszerű digitális felhúzó ellenállás is feleslegesen 1%-os és vékony réteg lesz, mert ez van csak a központi raktárkészleten. A BOM költség fontos, de van hogy ezt a logisztikai költségek felülírhatják...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.06.18. 11:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Z mint Z-Foil...


Csatolmányok:
IMG_5677.JPG
IMG_5677.JPG [ 2.37 MiB | Megtekintve 81350 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.06.18. 17:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
shany írta:
Vajon milyen koncepció alapján döntöttek, hogy mifélét és hova tegyenek?

Nagy vállalati környezetben ezek a döntések viszonylag jól szabályozottak, ahová indokolt a drága és precíz ellenállás oda mehet, viszont van úgy hogy egy egyszerű digitális felhúzó ellenállás is feleslegesen 1%-os és vékony réteg lesz, mert ez van csak a központi raktárkészleten. A BOM költség fontos, de van hogy ezt a logisztikai költségek felülírhatják...

Ez rendben is van, pl. járműelektronika, automatizálás, kommersz szórakoztató-elektronika stb esetében.
Létrejön a végleges, sorozatgyártás-érett termék és elkészül a minimális műszaki paramétereket előíró alkatrész dokumentáció. Ezután jöhetnek az alkatrészbeszerzők, logisztika, és gazdaságosság...

Ez azért nem olyan nagy vállalat, és a termék pontos reprodukálhatósága mellett van egy másik szempont is: ennek a cuccosnak „jól kellene szólni”, de legalábbis nem rosszul, ideális esetben saját hangkarakter nélkül.

Itt a fórumon is, hol kimondva, hol kimondatlanul már alaptényezőnek számít a különböző alkatrészek sajáthangja, vagy éppenséggel az alkatrész-kombinációk sajáthangja, az ezekkel való kalkulálás.
Ezt nem tudja a tervező beleírni abba az alkatrész-specifikációba.
( és most sem tudjuk; mitől van pl. a Black Gate Magic, vagy a kábelek stb. eltérő hangkaraktere )

Természetesen arra céloztam ( ha már minőségi ellenállások topik ) vajon elképzelhető-e, hogy nem csak kizárólag gazdasági szempontok alapján döntöttek ?
( Pl egészen konkrétan ragaszkodtak a Signetics NE5534AN OPA típushoz monjduk 2002-ig, bizonyos áramköri pozíciókban, AB ellenállással a visszacsatolásban, és nem volt jó helyette pl. aTexas gyártmány, és az AB helyett sem a tizedannyiba kerülő akármi más )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.06.18. 17:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Toto írta:
Z mint Z-Foil...
.... a boldogság kék madara... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.06.18. 19:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
19k csak szállítással. Csak nem olyan drága, hogy irigykedni kéne. ;)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.06.18. 20:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A diyaudio-ban nincs irigykedés. :lol:
Inkább örülünk a másik sikerének, ha a valami tényleg jót hoz össze (...már csak azért is, mert ebből tanulhatunk....és felhasználhatjuk a saját érdekeink hasznára :) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.08.16. 10:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Tegnap lecseréltem az "M7" előfokomban az ellenállásokat Beyschlagról Takman REY 1W metal film-re.
Teljesen más karakter. Előbbi kissé karcosan, keményen de nagyon dinamikusan szólt, míg a Takman nagyon lágy, több részlettel, jó hangszerhangokkal de kissé unalmasnak tűnik a Beyschlaghoz szokott fülnek.
Ti nem találtátok túl lágynak? Esetleg többet is változik ez a karakter a járatással?

Az előtte lévő csöves (AD1865 5687SRPP) DAC-ban tantalumok vannak, talán ez így együtt már sok lehet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.12.07. 21:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Ez igen érdekes tapasztalat. Hasonlókat tapasztaltam már én is. Az a helyzet hogy évekbe telik kialakítani a megfelelő harmóniát az alkatrészek hangjával.
apropó tantalumok: még jó hogy drágább mint az arany nameg toto nak a Zfoiljai.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.12.08. 21:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Most látom az új audio note ezüst tantál ellenállást. A "sima" tantálba se nagyon lehet belekötni ,hát akkor ez mindennek a teteje lehet :shock:
És csak 12700 Ft/db...


Csatolmányok:
audio-note-silver-non-magnetic-resistors-800.jpg
audio-note-silver-non-magnetic-resistors-800.jpg [ 209.91 KiB | Megtekintve 80469 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2015.12.25. 16:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Indul a tesztelés.

A Z-206-osok lesznek az ellenfelek. Természetesen ugyanabban az értékben nem lehetett kapni, ezért pici feszültség és áram módosítás lesz.


Csatolmányok:
DSCN0025.JPG
DSCN0025.JPG [ 297.19 KiB | Megtekintve 79849 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 10:47 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="Barth Ida"]Indul a tesztelés.

A Z-206-osok lesznek az ellenfelek. Természetesen ugyanabban az értékben nem lehetett kapni, ezért pici feszültség és áram módosítás lesz.[/quote]


Eredmény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2016.02.09. 21:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Sajnos a Z206.
Azért írom, hogy sajnos, mert az AN az ára ellenére könnyen elérhető, pár napon belül leteszi a posta az asztalodra. A Z206-ért jobban meg kell küzdeni.
Az AN-t talán így jellemezném: élénk, tiszta, világos, nagyon zenei megszólalás, csak úgy nyüzsögnek a zenészek a térben. A Shinkohhoz képest a beharangozás ellenére világosabb tónus. A Z206 néha fájóan analitikus, de olyan hihetetlenül széles sávú, amit eddig senki nem tudott meg se közelíteni. Egy kollega azt mondta egyszer a Z206 és a Shinkoh összehasonlításakor, hogy szép és jó a Vishay, de borzasztó lenne egy komplett erősítőnyi ilyen hangú ellenállást hallgatni. Van benne valami!
Az összehasonlítás egy feszültségerősítő cső anódjában történt, ahonnan kondenzátoros kicsatolás van. Az AN jó, de azt a szintet szerintem nem éri el, amit szeretnének velünk elhitetni. Én még a Shinkoh mögé is sorolnám, csakhogy nincsenek már Shinkoh értékek.

Csak egy pozícióban, egy értékkel történt az összehasonlítás, jobb lenne végleges eredményt több próba után mondani, több pozícióban. A bejáródási időt kivártam, több hétig voltak beforrasztva, hallgatva az ezüst sipkások.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2016.08.27. 23:17 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Tudja valaki, hogy mi a különbség a többfajta kinézetű, de azonos típusszámmal árult MILLS MRA12-k között? Mostanában MEXICO feliratúak jönnek a HFC-től, a hangban sem érzek különbséget, de ez nem biztos, mert nem teljesen ugyanakkora értékekről van szó, az egyikben 2,2k, a másikban 2,4k-t kaptam, ezzel pedig kicsit módosulnak a munkapontok is. Hőtűrésben a nem mexikóiak gyatrán szerepelnek, megolvad a borításuk, a mexikóiak még nem töltöttek annyi időt, hogy látható legyen az elváltozás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2016.08.28. 08:00 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Megvette őket a Vishay. Azóta ugyanott megy a gyártás, ahol a cég többi huzalellenállását is gyártják.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2016.12.12. 18:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.04.30. 09:20
Hozzászólások: 1
Sziasztok!

Nem tudom találkoztatok-e már ezzel az anyaggal?
Érdekelne a véleményetek, jó pár ellenállást "leteszteltek"

https://dcc.ligo.org/public/0002/T09002 ... _noise.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2017.05.30. 18:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
Érdeklődnék hogy Dale ellenállásokból melyek azok a típusok amelyek audióra ajánlottak, ill. hol lehet ezeket beszerezni ?
Kösz !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Minőségi ellenállások
HozzászólásElküldve: 2017.05.30. 19:02 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
marone írta:
Helló !
Érdeklődnék hogy Dale ellenállásokból melyek azok a típusok amelyek audióra ajánlottak, ill. hol lehet ezeket beszerezni ?
Kösz !


A megfizethető kategória az RN, vagy a CMF széria, ezekből van az 50, 55, 60, 65 amik különböző teljesítményűek. Beszerezhető a Farnell, Mouser, Digikey-től. Miután katonai szabványúak, azért amit 0,25W-nak van írva az játszva bírja a dupláját, vagy akár tripláját is...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 11:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
valahogy igy ;)


Csatolmányok:
resistor-char.jpg
resistor-char.jpg [ 55.76 KiB | Megtekintve 67913 alkalommal. ]
resistor-distortion.jpg
resistor-distortion.jpg [ 63.67 KiB | Megtekintve 67913 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 12:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
LKA írta:
valahogy igy ;)

Valójában ez lenne a lényeg:
Csatolmány:
Clipboard010.jpg
Clipboard010.jpg [ 23.64 KiB | Megtekintve 67876 alkalommal. ]


Mit mérnénk, ha az R2 nem metal film lenne, hanem ugyanúgy REX?

Lépjünk túl a mérhető dolgokon, a csak hallható irányába, és iktassuk be ezt az osztót a lehallgató rendszerünkbe :) :
Tételezzük fel, hogy pl. van egy - az egyszerűség kedvéért - "mélytónusú" hangú ellenállásunk, és egy másik, amely teljesen semleges hangú .
Építsük meg a fenti osztót:
1. A mélytónusú ellenállás lesz az R1, a semleges lesz az R2. Mit fogunk hallani?

2. Cseréljünk! R1 a semleges hangú, R2 a mélytónusú. Mit fogunk hallani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 13:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
tisztazzuk mirol is van szo es szamoljunk

Voltage Coefficient of Resistance (VCR)
The voltage coefficient is the change in resistance with applied voltage. This is entirely different and in addition to the
effects of self-heating when power is applied. A resistor with a VCR of 100 ppm/V will change 0.1 % over a 10 V change
and 1 % over a 100 V change.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: V4 végfok
HozzászólásElküldve: 2017.10.02. 15:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
OFF
A probléma ott kezdődik hogy a THD analizátor nem fog tudni különséget tenni a VCR és a (öndisszipáció +) TCR miatti tökéletlenségekből jövő hibák között, holott a második súlyosabb un. "memória jellegű" torzítást okoz, ami hasonlítható a kondenzátoroknál ismert dielektromos abszorpció vagy aktív elemek termikus torzítása által keltett hibákhoz.
Kedvezőbb VCR és TCR-rel rendelkező ellenállásokon felül kapcsolástechnikával is lehet enyhíteni a problémán, ha több egyforma ellenállásokból van felépítve az osztó (vagy akár maga csak 1db ellenállás is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 189 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség