audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 14:13

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2012.12.06. 20:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.29. 23:24
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Budapest
Ha jól tudom, eddig ilyen topik még nem volt, meg más helyet nem találtam erre...

Szerintem közérdekű, hogy a Metalloglobus felszámolás alatt van (vagy felszámolták), őket a Martin Metals nevű cég vette át. Ezzel ma szembesültem, amikor Kőbányán jártam hűtőbordát venni.
Mondhatom, hogy nem kaptam azt, amire szükségem volt (0361-es borda). Kétségbeesésemben az interneten kutakodtam és megtaláltam azokat, akik ezeket a profilokat előállítják.
Az árusító telephelyük Soroksáron (1239 Budapest, Ócsai u. 5.) található, Sepa Profiles Kft. a nevük. Felhívtam őket, egy fazonnal beszéltem, aki nagyon készséges volt,
elmondta, hogy mindegyik profilból van, de csak min. 1 m-t lehet venni (mondjuk nekem most annyira van szükségem :) ).

Bordákhoz link: http://www.sapa-webshop.hu/hu/termekek/hutoborda-profilok/p:0/s:abc/o:asc


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2012.12.07. 14:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.21. 16:44
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
KAttila írta:
Ha jól tudom, eddig ilyen topik még nem volt, meg más helyet nem találtam erre...

Szerintem közérdekű, hogy a Metalloglobus felszámolás alatt van (vagy felszámolták), őket a Martin Metals nevű cég vette át. Ezzel ma szembesültem, amikor Kőbányán jártam hűtőbordát venni.
Bordákhoz link: http://www.sapa-webshop.hu/hu/termekek/hutoborda-profilok/p:0/s:abc/o:asc


Köszi az info-t.

Az én kedvenc helyem a Metalservice volt (éppen útbaesett nekem). Az kb. egy éve ment tönkre.
Nem rég függönykarnist kerestem volna, de legközelebbi alumínium boltot, valahol Székesfehérváron találtam volna.
A Metalo...-ban sem jártam több éve. Kár, hogy tönkrement. :-(
Valaha jártam az... (azt hiszem Alcoa-ban), a 2. főúthoz közeli ipari parkban. De most nem találtam a neten, hogy lenne ott áruházuk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2012.12.07. 22:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
KAttila írta:
Szerintem közérdekű

Közérdekű bizony!!!

Köszönjük szépen az információt!

Az eredeti gyártónál minimum egy métert lehet venni. Azt kérdezted esetleg, hogy a vásárolt tételt feldarabolják-e igény szerint (vágási díj ellenében természetesen, és megfelelő vágási minőségben)?

Köszi: Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2012.12.08. 02:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.29. 23:24
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Budapest
Azt nem tudom, hogy a minimum méretet tovább darabolják-e (ezt elfelejtettem megkérdezni),
de kedden mindenképpen szeretnék menni, majd megírom a tapasztalataimat.

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2013.01.11. 17:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Ma voltam SAPA-nál.
Vettem alu T és L profilokat tranzisztor-hűtőborda hőhídnak.
A profilokat ha nincs valamilyen leesett, megkezdett darabjuk akkor csak 6m-es szálanként lehet megvásárolni. Darabolása megoldható nettó 150Ft/vágás.
A hűtőbordákból minimum 1m-t lehet vásárolni. Ezt is tudják darabolni azonban a legkisebb méret amire vágni tudják 42cm.
A kiszolgálás korrekt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 10:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.21. 16:44
Hozzászólások: 18
Tartózkodási hely: Budapest
manta-z írta:
Ma voltam SAPA-nál.
A profilokat ha nincs valamilyen leesett, megkezdett darabjuk akkor csak 6m-es szálanként lehet megvásárolni. .

Ez elég misztikusan hangzik...
Ha csak 6 méteres darabot lehet venni, akkor mitől lenne leesett, megkezdett darabjuk??? :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 10:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
Itt kapni pofás hűtőbordákat, igaz nem valami vastag anyagból van, de megteszi, és olcsó: http://djborze.hu/hirdetes/hutoborda

_________________
The whole world shines shit and calls it gold


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 12:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
elektrorudi írta:
manta-z írta:
Ma voltam SAPA-nál.
A profilokat ha nincs valamilyen leesett, megkezdett darabjuk akkor csak 6m-es szálanként lehet megvásárolni. .

Ez elég misztikusan hangzik...
Ha csak 6 méteres darabot lehet venni, akkor mitől lenne leesett, megkezdett darabjuk??? :roll:



Én is pont tegnap beszéltem velük.Csakis és kizárólag a hűtőbordákból adnak el folyóméterben.A többi cucc minimum szálban vásárolható....természetesen elvágják méretre külön pénzért,de meg kell venni az egész szálat....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 13:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.29. 23:24
Hozzászólások: 106
Tartózkodási hely: Budapest
Hú, az igéretemmel ellentétben anno elfelejtettem ide írni - akkor sok gondom volt, bocsánat.
Végül is egy 2 m-es szálat vettem meg másodmagammal a 361-es bordából, melyet 16 cm-es darabokra vágattunk.
Ha jól emlékszem a bordák vágása teljesen hivatalosan 600 Ft+áfa/vágás.
A vágógépnél ezen kívül sokfajta egyéb profil (L és T idom) darabjait láttam, tehát érdemes próbálkozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 13:59 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
elektrorudi írta:
manta-z írta:
Ma voltam SAPA-nál.
A profilokat ha nincs valamilyen leesett, megkezdett darabjuk akkor csak 6m-es szálanként lehet megvásárolni. .

Ez elég misztikusan hangzik...
Ha csak 6 méteres darabot lehet venni, akkor mitől lenne leesett, megkezdett darabjuk??? :roll:


Pont ezt kérdeztem én is és az volt a válasz, hogy vannak néha sérült darabok. De a profiloknál nem igazán jellemző.
Én most vettem vagy 5 féléből 6 métert melyet méteres darabokra vagdaltattam. a felesleget fel fogom tenni a börzére hátha másoknak szüksége van rá és nem fog az egész a fejemre száradni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőbordák
HozzászólásElküldve: 2013.01.12. 14:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
KAttila írta:
Hú, az igéretemmel ellentétben anno elfelejtettem ide írni - akkor sok gondom volt, bocsánat.
Végül is egy 2 m-es szálat vettem meg másodmagammal a 361-es bordából, melyet 16 cm-es darabokra vágattunk.
Ha jól emlékszem a bordák vágása teljesen hivatalosan 600 Ft+áfa/vágás.
A vágógépnél ezen kívül sokfajta egyéb profil (L és T idom) darabjait láttam, tehát érdemes próbálkozni.



A hűtőborda vágással voltak technikai problémáik, most nem írom le konkrétan, mert egy fél oldal lenne a lényeg sajnos az, hogy most már a legkisebb vágatható méret az 42cm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 11 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség