audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2014.12.03. 17:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.11.21. 20:57
Hozzászólások: 237
üdv
Fa membrános hangszóróval találkozott már valaki.
Itt egy link.
http://www.voxativ.com/
Igaz arany árban mérik de érdekes dolog ez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 00:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
A JVC is csinal:

http://www.jvc.hu/site/hu/wood_cone_web/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 10:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Papír készítő szakmunkás nem volt, ezért asztalosokat vettek fel... :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2014.12.04. 21:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Fából papír. Papírból fa? Nem mindegy?? 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.10. 12:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Lenne egy kérdésem a szakikhoz:
Egy fejhallgatóban egy db. szélessávú hangszóró ad vissza mindent kiváló minőségben.
Hangfalban egy db. szélessúvú ezt miért nem tudja megcsinálni ? Oda miért kell több hangszóró ? (és még úgy is rosszabb az eredmény)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.10. 20:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A méret a lényeg :D .Fejhallgatóban a kis membrán elegendő mély hangnyomást IS tud kelteni, mert közel van a füledhez. Magasban a pici membrán pedig ideális magassugárzó. Nagy membránnál, hangdoboznál utóbbi már nem teljesül. Röviden.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 16:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Naazért , fejhallgatóban sem kicsik a planar sugárzók, dinamikus 1utas fejhallgató meg max. "marketing fizika" alapján kiváló mindenben , a valóság más (pl. kaotikus mozgás eredményei látszanak félúton ). Audio editorban megtekinthetőek teljessávú hullámformák, meredek hinni hogy azt könnyű kihámozni egy úttal, már-már Don Quixote kategóriásan meredek (ahogy ennek az ellenkezője is , minél több út).

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 19:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Hangfalban egy db. szélessúvú ezt miért nem tudja megcsinálni ? Oda miért kell több hangszóró ? (és még úgy is rosszabb az eredmény)"
Nos ez azért nem úgy van. Nem hallottad még ezexerint kiváló druszám, Popori Ottó hangfalait, amikben 1 hangszóró van. Vagy az Audiostatic hangfalait. Ezeken kívül meg kellene néznetek néhány japcsi szélessávú backloaded hangfalat is. Nem a Fostek-re gondoltam. Azonkívül én nem mondanám, hogy a hangfal rosszabbul szól mint a füles. A füles átvitelével sok a gond, keress rá a neten ilyen mérésekre, meg nézz meg egy-két közepes minőségű hangfal mérését is. Vagy nézd meg itt az AMT topicot. Én hallgattam már dinamikus-sztatikus hibrid fülest stúdió minőségűt, illetve vmilyen amerikai, ha jólemléxem 1 milla körüli fülest is. Mindkettőhöz én készítettem a különböző konstrukciójú erősítőt, így mindkettőt több napon keresztül hallgattam. Nos azt derítettem ki, hogy a hangfal sokkal, de sokkal természetesen szól, már csak azért is, mert a fülünkben nem fér el egy vonós négyes, de a szobában igen. :lol:
Hozzászólásom remélem nem bánt senkit, ha igen, az ne olvassa.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 19:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Naazért , fejhallgatóban sem kicsik a planar sugárzók"
De nem is nagyok. Ezt hallgattam elég sokat, jó pár barátomnak van ilyen:
http://www.preservationsound.com/?p=2274
Igaz ez nem teljesen sztatikus, meg az is igaz, hogy a Jecklin tutajok nagyok, de azóta sok víz lefojt a Dunán.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 20:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
...Nos azt derítettem ki, hogy a hangfal sokkal, de sokkal természetesen szól, már csak azért is, mert a fülünkben nem fér el egy vonós négyes, de a szobában igen. :lol:
Eléggé sántít ez, hiszen egy jó minőségű hangfalas rendszer a szobánál sokkal-sokkal nagyobb tér jelenlétét is közvetíteni tudja.
A szobában megjelenő, fizikai méretekkel leírható vonósnégyes képét, játékát --> a "videót" az agyunk hozza létre, ez egyfajta illúzió. Még csak az sem lenne feltétlen szükséges, hogy a levegőben terjedő hangok útján, a fülünkün keresztül kapja meg a szükséges jelfolyamot az agy megfelelő része...csak ez a legkönnyebb a jelenleg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 21:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Már megint almát hasonlítunk körtéhez. Füles/hangdoboz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 22:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
FordPrefect írta:
Már megint almát hasonlítunk körtéhez. Füles/hangdoboz.


Igen , pl. előbbivel eléggé kétséges a 100hz alatti tartomány "jelenléte" úgy egyáltalán .

De egyébként az tény hogy 100 fölött könnyebb jól megfogott hangot kiszedni belőlük, főleg planar fejhallgatóknál aminél rendszerint adott push pull elrendezés és nincs meggyötörve sem a szükséges kitérésért mert nem is kicsik, azt onnantól kezdve elég nehéz elrontani. Szerintem dinamikus "kicsi" fejhallgatóknál ritka az ami tényleg jó "1utas" , fülhallgatóknál gyakoribb, de a push pull ott is ritka.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.11. 23:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Kb. úgy lehet összefoglalni , hogy teljessáv gyakorlatilag bárminek túl nagy igénybevétel.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 07:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
alma-körte hasonlításhoz ...
fejhallgatóval, legyen az a világ leglineárisabb átvitelű, minden zene, előadó, zenekar a fejünkben, a két fül között muzsikál. Egy kevés sorrund manipulációval, esetleg műfejes felvétellel előfordul, a zenészek előbbre kerülnek az arcunktól 10-20cm-re, ekkor nagyon boldogok vagyunk, lám-lám mégis lehetséges.
Egy dolog viszont teljesen másképpen működik a fülessel és hangfallal. A 100-150Hz alatti tartomány nem csupán a fülkagylón keresztül érzékelünk élő és hangfalas zenélésben. Az arcunk, az egész fejünk, mellkasunk is receptorként működik, többek között amikor azt mondjuk, testes, nagy tömegű a hangzás, ezeknél működik a fülön kívüli érzékelés. Tessék kipróbálni, fülessel ritkán ugrik be az a jelző, testes hangzás. Egyébként a 20-30Hz környéki tartomány hanghullámait már nem csak a mellkasunk érzi, még a lábujjunk is rezgésbe jön, persze ez házi hangfalakkal ritkán, de tessék templomi nagy-orgonánál megfigyelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 07:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Amit a "szakmáról írtál, az meg ugyan az, mint amit én írtam, csak én talán egyszerűbben tudományoskodás nélkül fogalmaztam. Talán annyi kiegészítést teszek hozzá, hogy a hangfal egy valós, gyakorlatilag is mérhető térben van. A jelet ez a tér módosítja így, vagy úgy. Ha ebben a térben megszólal egy valós hangszer, az is módosul többé kevésbé úgy, mint a hangszóró hangja. Ráadásul valós méretben. A teret átrendezve a hang is változik, ezért okosan rendezve közelíthető a valós hangzás. A fül átrendezhető ugyan, de elég fájdalmasan. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 07:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
István01 teljesen egyetértek veled. Hihetetlen valóságérzetet tud kelteni az a bizonyos orgona, mikor a tüdődben megremeg a levegő, s azt érzed akár 10 Hz-s mélységben. Talán a lineáris fázison kívül ez a legfontosabb indok arra, hogy 20 Hz alá is tudjon menni egy rencer sávszélessége. Egy templomi felvételnél valamilyen szinten a felvételen rajta vannak az orgona hanghullámainak visszaverődésekből kikevert származtatott frekvenciái. A jelenlét érzethez ez kell.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 10:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
dys-cus, csak tudd, orgonában legmélyebb hang a 32'-as 16Hz. Ilyen orgona Magyarországon 3 van, Kalocsa Fõszékesegyház, Bp Alkantarai Szent Péter Ferences Templom és Bp Zsinagóga. Én a kalocsait hallottam élőben, kevés zeneműbe van beleírva, a zenedarab nem tudom mi volt, egyébként is mise volt, de tényleg remegett a lábam is. Szerintem bőven elég a lábremegéshez a 16'-as, 32Hz-es síp hangja is.
Na jó, tévedtem, létezik a világban 64'-as 8Hz orgona síp is, Boardwalk Hall, Atlantic Cityben. ennek az orgonának 33114 db sípja van összesen. Ez egy óriási fedett csarnok, nem templom, sport aréna. Egy másik Sidney-ben is van, de zenemű hozzá? Pl Charles-Marie Widor - Symphony for Organ No. 5
De még van lejjebb is, valahogy sípok kombinálásával előállítják a 4Hz-et (virtuális 128') sípot is. Ezt egyébként földrengés sípnak szokták hívni.
/na itt már nincs szó füles vagy nem füles dilemmáról/

http://www.amusingplanet.com/2015/12/th ... an-at.html


Csatolmányok:
boardwalk-hall-organ-22%255B2%255D.jpg
boardwalk-hall-organ-22%255B2%255D.jpg [ 144.21 KiB | Megtekintve 28573 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: gyári szélessávú doboz
HozzászólásElküldve: 2016.09.12. 17:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
OFF
Általam eddig hallott orgonák közül a Mátyás templom enyhe csalódás volt; a Bp.-i Bazilikában majdnem élvezhetetlen volt a hang (gyenge hangerő, és iszonyat lecsengési idő :o ); a Bp.-i Főplébánia templomnak viszont valami brutális orgonája van (rengeteg hangszín, és lazán olyan hangnyomás, hogy néha elkezdett torzítani, meg pattogni a fülem :o )!
...Amúgy meg általában a régi barokk templomok, és orgonáik, lehetőleg Bach mester műveinek hangja számomra a leggyönyörűbb (pl. Batthyány téri Szt. Anna templom)... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 18 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség