audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.01.22. 18:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 341 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 10:51 
Kiemelt Tag

Krizsi írta:
dys-cus írta:
.. A hangfaladon emléxel a furnér borításra? Egyszer mutattad nekem. Szerintem az is a különböző nedvesség felszívó képesség következménye.

Nem azért. Halmozott hibákat követtem el.
1., Platán furnér: olcsó volt, tetszett. Rendkívül szivacsos szerkezetű, a nedvességre valóban jelentősen mozog.
2., Vizes kontakt ragasztót használtam: olyasmi mint a palmatex, csak víz alapú. Már száradás közben megjelentek a repedések. A ragasztás másnapján.
3., Egyáltalában: kontakt ragasztót használtam. Azóta is többször utánaolvastam a dolognak: a kontakt ragasztós furnérozások már rövid távon felválnak.

Nos lehet, de meglehetősen csúnya lett. :P Amúgy a fehér faipari vizes ragaccsal szoktak furnérozni, csak sokáig préselik. Szükségből elmegy. Nem túk nagy felületen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 10:56 
Kiemelt Tag

deeraudio írta:
Nekem is nagyon tetszenek a dipól megoldások, de azt tapasztaltam, hogy csak abban az esetben van létjogosultsága, ha a hangfal (hangdoboz) mögött és körülötte viszonylag nagy szabad terület marad, vagyis a "falra tolt", vagy sarokban levő sugárzók esetén csak akusztikai elemekkel való trükközéssel lehetne hallgathatóvá tenni. Esetemben (Lowther PM2C dipólban) nem lehetett megoldani a hangfalak mögötti falsík és ablak megfelelő (és megfelelően asszonybarát) csillapítását, így gyakorlatilag "szétesett" a hangkép. (A hangfalaim mögött kb. 1 méterre már a fal és ablak van.)
db

A dipólnak tényleg kell hely. Vagy 10 évig hallgattam ESL, és magnepan rendszereket. Viszont ha a hangfal mögötti részt csillapítod, akkor fenomenális hangzás jön létre. Nekem AMT-m van, eddig le volt zárva a hátulja. Miután "hifisítettem" a nappalim, azóta levettem a lezárást, s a térhatás újra rendkívüli lett. Sokan meghallgatták már az utóbbi egy hónapban, s csak nem tévednek.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 10:59 
Kiemelt Tag

FordPrefect írta:
Idézet:
az egzotikus faanyagok helyett sokkal fontosabb a megfelelő kialakítás, mechanikai méretek, merevítők, stb...

Pontosan...Amúgy a csavarozásnál, vagy ragasztásnál sokkal egyszerűbben kivitelezhető a csavarozás+ragasztás.:)

Így igaz! Csak annyit mondanék hozzá, hogy a csavart be kell sűlyeszteni, s furnérozás előtt ki kell glettelni, különben meglátszik a furnéron keresztül. Viszont nagy előny, hogy nem kell kínlódni a párhuzam szorítókkal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 11:27 
Fórumtag

FordPrefect írta:
Amúgy a csavarozásnál, vagy ragasztásnál sokkal egyszerűbben kivitelezhető a csavarozás+ragasztás.:)

Megkérdezzem az asztalost, miért nem csavarozással "préselte" a ragasztott áthidalót, vagy rájöttök magatoktól is?:)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 11:36 
Fórumtag

tritosine írta:
..kibicelést folytatok itt mert..

Mi itt többé-kevésbé mind kibicelést folytatunk, persze akad, aki szokás szerint játssza az eszét, és rendre megsértődik, amikor rámutatnak, hogy a valóságban nem pontosan úgy működnek a dolgok, ahogyan elképzeli és kinyilatkoztatja;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 12:19 
Adminisztrátor

Toto van présed a ragasztáshoz?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 12:29 
Kiemelt Tag

Most épp állást keresek, mert ideiglenesen/vagy végleg megszüntetik a 16 állomásos gyártósort, ahol úgymond egyedül dolgoztam. (ritka jó helyekkel ez a baj)

De majd valószínűleg rétegelt lemezű hangdobozt készíttetek, melynek majd lesznek tervrajzai is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 18:37 
Kiemelt Tag

Nézd meg a profikat .sehol egy csavar.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 19:00 
Kiemelt Tag

Ha ehhez a formához nem alkalmazunk csavart, akkor szét fog esni. Akár rétegelt lemezről legyen szó, akár MDF-ről.
Ez egy régebbi tervrajz.

Csatolmányok:
edge8.png
edge8.png [ 117.5 KiB | Megtekintve 920 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 19:07 
Alapítótag

Lamellózni kell szerintem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 20:08 
Adminisztrátor

Toto írta:
Ha ehhez a formához nem alkalmazunk csavart, akkor szét fog esni. Akár rétegelt lemezről legyen szó, akár MDF-ről.
Ez egy régebbi tervrajz.

Ha ki tudod vágatni úgy, hogy az oldalakat megfelelő szögben vágják minden további nélkül ragasztható. Kicsit problémás a felületek préselése ragasztáshoz azért a magam részéről inkább műgyantát javasolnék. Fához nem jó az olcsó poliészter, epoxit kell alkalmazni. Kis kiszerelésben különösen magas a fajlagos költsége, egy kis adag egyébként sem valószínű, hogy elég lenne.
Vigyázni kell a látszó felületre való kikenődéssel, nehéz lecsiszolni, beivódik.
A szögben találkozó felületeket lamellózni sem egyszerű, vastag rétegelt lemeznél elég a ragasztás, + belül meg lehet még erősíteni a lapok találkozásába beragasztott megfelelő szögbe vágott lécecskékkel. Még egyszer megemlítem: fához csak epoxit.
Vagy éppen laminálni belülről üvegszövettel :). Ehhez nem jó a ragasztó, jóval folyékonyabb lamináló gyantákat gyártanak erre a célra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 20:24 
Kiemelt Tag

Epoxi jó ötlet, lehet, hogy akkor az előlapot/oldallapokat is azzal kellene bekenni.
Viszont az a bútor-asztalos, aki elvállalja a dobozom elkészítését, kénytelen lesz lamellózni is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 20:32 
Kiemelt Tag

Toto írta:
Ez egy régebbi tervrajz.

látszik ,hogy soha nem csináltál még hangdobozt.Ennél sokkal bonyolultabb formákat is meg lehet csinálni ragasztással. nézd meg Fakopáncs dobozait. A modern ragasztók kötési szilárdsága nagyobb mint maga a faanyagé . Ha széttörik a doboz ,nem a ragasztásnál fog ,hanem mellette a faanyag.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 20:41 
Kiemelt Tag

Idézet:
látszik ,hogy soha nem csináltál még hangdobozt.

Ezt mindenképpen fontos volt megemlíteni :!:
Viszont szokták lamellózni a rétegelt lemezeket, nem egy képen látom ezt, így én sem hagyom ki. Attól függetlenül, hogy ki-hogy csinálja a saját hangdobozait.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 21:12 
Fórumtag

Idézet:

Nem értem, mi a gond azzal a pár vékony pozdorjacsavarral, ami nagyban segít a DIYER-eknek olcsón, egyszerűen hangdobozt csinálni. Nem mágnesezhető! erősíti a sarkokat, a ragasztást egyszerűbbé teszi, és eltüntethető. Ha valaki ezután azt mondja, hogy kicsit ködössé teszi a az alsó-magas tartományt, lehidalok............... :(

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 21:44 
Fórumtag

Gybalu71 írta:

Mondjuk Harbeth Super HL5 Plus millió feletti árban, ha jól tudom... Sok-sok csavarral.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 11:45 
Kiemelt Tag

bta írta:
tritosine írta:
..kibicelést folytatok itt mert..

Mi itt többé-kevésbé mind kibicelést folytatunk, persze akad, aki szokás szerint játssza az eszét, és rendre megsértődik, amikor rámutatnak, hogy a valóságban nem pontosan úgy működnek a dolgok, ahogyan elképzeli és kinyilatkoztatja;)

Eszed te játszod. Nem szóltam hozzád egy szót sem, erre belém kötöttél. Tűnj már el az életemből, nem csak itt, hanem az összes többi fórumon is. Nem vagyok kíváncsi a piszkálódásaidra. Világos kiscsákó?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 11:52 
Kiemelt Tag

A rendes asztalos alapból lamellázik, mivel nagyban segíti a pontos illesztést. Nekem Roberto Rodrigez csinált pár nagyon szép dobozt, ő például csavarozott+ragasztatott. Krizsi Te ismered, ő lakik Zentán, és néha jön velem a triódásra.
Viszont nem feltétlen kell a műgyanta. 4000 Forintért nagyon jó poliuretán alapú ragasztókat lehet venni, ami vízálló, s mivel némelyiknek növexik a térfogata egy kicsit, ezért tuti biztosan légmentes dobozt lehet velük készíteni. Egy ilyen 4 rugós doboz kb 2 pár hangfalhoz elegendő.
Senki ne higgye azt, hogy merevítés nem kell egy dobozba. Én azt vallom, minnél merevebb, annál jobb! :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 11:54 
Kiemelt Tag

Konzol írta:
Gybalu71 írta:

Mondjuk Harbeth Super HL5 Plus millió feletti árban, ha jól tudom... Sok-sok csavarral.

Ha a levehető előlap feltétel,nincs nagyon más alternativa.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 12:35 
Adminisztrátor

dys-cus írta:
Viszont nem feltétlen kell a műgyanta. 4000 Forintért nagyon jó poliuretán alapú ragasztókat lehet venni, ami vízálló, s mivel némelyiknek növexik a térfogata egy kicsit, ezért tuti biztosan légmentes dobozt lehet velük készíteni.

A poliuretán jó, különösen, hogy térkitöltő. Így a nem sajtolható kötések esetén is alkalmazható. Az az aggályom vele, hogy habosodással "növexik" a térfogata, a felhabosodott vékony ragasztóréteg pedig nem tudom hogy fog viselkedni azon a helyen ahol a doboz eltérő rezonanciájú darabjait kötjük össze vele.
Igaz, hogy jelentősen olcsóbb mint az epoxi, de a teljes doboz költséget figyelembe véve nem biztos, hogy a ragasztón spórolnék.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 13:09 
Fórumtag

Toto írta:
Epoxi jó ötlet

Epoxival konkrét tapasztalatom van, szvsz nem a legjobb ötlet. Hosszabb távon nem szereti, ha nem eléggé száraz a felület. Ha jól tudom, létezik olyan töltőanyag, ami javít a helyzeten, de én inkább kerülném. Csak azt tudom ajánlani, hogy erről a témáról tapasztalt* és jó* szakemberrel beszélj, ha már mindenképpen önállóan szeretnéd megcsinálni. Nekem sem kell elhinni semmit, és felelősséget sem tudok vállalni az itt leírtakért.

* Sajnos ez nem mérhető a szakmában eltöltött évek számával... pl. hajtottam el lakásfelújításnál öreg kőművest, miután (nem mondom meg, melyik fórumtárshoz hasonlatosan, majd úgyis magára veszi, ha ráillik) hülyének próbált nézni, és a munka minősége is hagyott kívánnivalót maga után. Emlékszem, mennyire meglepődött, amikor közöltem vele, hogy a munkámból kifolyólag építészekkel (is) szoktam beszélgetni, és talán elmondhatom, hogy 10 év alatt a koszon kívül ragadt rám egy s más. Utána jött egy 25 éves gyerek, és okoskodás ("ezt így nem lehet ám rendesen megcsinálni") nélkül, szépen kivitelezte, amit kértem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 13:20 
Kiemelt Tag

Én azt mondom, nem kell vele foglalkozni. Többféle megoldás létezik, mindenből, mindenkinek ki kell választani a számára legszimpatikusabbat. Akár hogy csinálják a profi hangdobozgyártók akárhánymillás rendszerükben akárhányév tapasztalattal. Én viszont minden tanácsot meghallgatok, lehet kritizálni a megoldásaimat, csak lehetőleg ne úgy, hogy JBL-nek se sikerült, meg látszik, hogy nem értesz hozzá, stb... Azért van a fórum, hogy lehetőleg ne csináljak hülyeséget. Inkább keress tungsram égőket. :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 13:24 
Fórumtag

Krizsi írta:
A poliuretán jó, különösen, hogy térkitöltő. Így a nem sajtolható kötések esetén is alkalmazható. Az az aggályom vele, hogy habosodással "növexik" a térfogata, a felhabosodott vékony ragasztóréteg pedig nem tudom hogy fog viselkedni azon a helyen ahol a doboz eltérő rezonanciájú darabjait kötjük össze vele.

Hát, ha parkettát lehet vele ragasztani...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 13:58 
Adminisztrátor

bta írta:
[.... ha nem eléggé száraz a felület....

A tiszta műgyanta csónakokat, hajókat poliészter műgyantával laminálják. Ez kap egy poliészter alapú gél réteget ami ellenállóvá teszi a felületet. Viszont az összes ragasztott szerkezetű fa csónakot, hajót epoxival ragasztják, laminálják. Kell, hogy bírjon némi vizet :). Nem hinném, hogy egy felület kezelt (ne feledjük, hogy az előzőekben is már emlegetett módon belül is hasznos a felület kezelés) doboz annyi nedvességgel találkozna egy lakásban, hogy az epoxinak ez gondot okozzon.
Ezzel nem elvetni akarom a poliuretánt, de én nem azt választanám. Az árkülönbség pár ezer Ft.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 16:13 
Fórumtag

Szerintem simán azért alkalmaznak kevésbé csavarozást gyári dobozoknál, mert drágább, (élő)munka igényesebb, látszód(hat)... Nem hiszek benne, hogy bármelyik módszert helyesen alkalmazva -és/vagy- (ragasztás, csapolás, csavarozás), ne lehetne ugyanúgy teljes mértékben kielégítő minőségű produktumot előállítani! :o

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 18:14 
Kiemelt Tag

Krizsi írta:
dys-cus írta:
Viszont nem feltétlen kell a műgyanta. 4000 Forintért nagyon jó poliuretán alapú ragasztókat lehet venni, ami vízálló, s mivel némelyiknek növexik a térfogata egy kicsit, ezért tuti biztosan légmentes dobozt lehet velük készíteni.

Igaz, hogy jelentősen olcsóbb mint az epoxi, de a teljes doboz költséget figyelembe véve nem biztos, hogy a ragasztón spórolnék.

Csak egy ötlet, én az előző hangfalamon használtam. Ha rendes a szorítás, akkor inkább oldalra türemkedik ki a ragacsanyag. Tapasztalat. De viszont jó erős a kötése.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 18:15 
Kiemelt Tag

DöG írta:
Szerintem simán azért alkalmaznak kevésbé csavarozást gyári dobozoknál, mert drágább, (élő)munka igényesebb, látszód(hat)... Nem hiszek benne, hogy bármelyik módszert helyesen alkalmazva -és/vagy- (ragasztás, csapolás, csavarozás), ne lehetne ugyanúgy teljes mértékben kielégítő minőségű produktumot előállítani! :o

Én sem hiszem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 20:51 
Fórumtag

Bocs, nem akartam ekkora vihart kavarni :D
De. Páran elbeszélnek ismét elbeszélnek egymás mellet 8-) Idézgetni nem akarok. Lustaság is van a világon.
alfa: A levehető előlapnak mi köze a doboz CSAVARRAL IS történő rögzítéséhez?
béta: A poliuretán faragasztó is MŰGYANTA alapú, egykomponensű. Az előttem asztalon lévő SODUAL PU faragasztó nedvességre köt, ezért kell előtte a fát bevizezni. Elsőre én sem értettem. Remélem senki nem keveri a PUR habbal...
gamma: Csináltam már hobbi szinten hangdobozt kétkomponensű műgyantával, egykomponensű műgyantával, többféle diszperziós ragasztóval. Mindig kevés csavarral összehúzatva. Ebből kettő ötszög! alapú hasáb volt. (80 liter és 6 liter. A lapszabász mindig vonakodott, de megcsinálta:)) A ragasztás soha nem engedett, egyetlen kis probléma a csavarfejek glettelésének zsugorodása.
Nem a ragasztó a lényeg. A doboz kialakítása.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 21:13 
Kiemelt Tag

https://index.hu/tech/2018/01/11/tiszta ... matikatol/
Íjjj. Hangszóró-visszacsatolás, csak digitálisan, DSP-vel.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.11. 23:59 
Kiemelt Tag

Szerintem vagy ASRC féle OS-al, DAC/ADC-al, és DSP-vel oldják meg, vagy egyszerűen a mérnök csak trollkodott/játékszert csinált az olvasókkal/újságíróból. Mert ennek így értelmét nem látom. Magának a DSP-nek igen, de nem biztos, hogy az a visszacsatolás. Mert hülyeségnek tűnik azért. Sokkal egyszerűbb egy OPAMP-al megcsinálni. Viszont azzal meg is éri.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.12. 00:45 
Fórumtag

Toto írta:
trollkodott/játékszert csinált az ... újságíróból

Játékszert csinálnak ezek az "újságírók" magukból külső segítség nélkül is.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.12. 00:46 
Kiemelt Tag

Toto írta:
https://index.hu/tech/2018/01/11/tisztabban_duborog_a_basszus_egy_kis_matematikatol/
Íjjj. Hangszóró-visszacsatolás, csak digitálisan, DSP-vel.

Egész egyszerűen a helyett, hogy normális hangszórót/hangdobozt gyártanának, inkább kikorrigálják digitális DSP-vel. Lehet tapsolni...! :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.12. 00:49 
Kiemelt Tag

Toto írta:
Szerintem vagy ASRC féle OS-al, DAC/ADC-al, és DSP-vel oldják meg, vagy egyszerűen a mérnök csak trollkodott/játékszert csinált az olvasókkal/újságíróból. Mert ennek így értelmét nem látom. Magának a DSP-nek igen, de nem biztos, hogy az a visszacsatolás. Mert hülyeségnek tűnik azért. Sokkal egyszerűbb egy OPAMP-al megcsinálni. Viszont azzal meg is éri.

Ott van a blokkséma a cikkben. A hangszóró áramát csatolja vissza a DSP-re. Kicsit olyan ez, mint a mérőmikrofon korrekciós görbék, csak itt valós időben (gondolom).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.12. 00:56 
Kiemelt Tag

Ennek semmi értelme nincs (így). DSP-t lehet használni korrekcióra, viszont hangszóró-visszacsatolásra nem hiszem.
Meg olyat lehet csinálni, hogy hangszóróval sorba kötni egy ellenállást, ami a cikkben is le van rajzolva, és annak a jelét visszacsatolni... de nem a DSP-re, hanem egy külön OPAMP-ra. Jobb esetben már magára a hangszóró-erősítőre.

Szóval nem teljesen stimmel az a blokkséma. De valóban, kérdéses, hogy ScanSpeak hangszóró esetén egyáltalán megéri-e akármilyen visszacsatolást alkalmazni.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.12. 01:09 
Fórumtag

FordPrefect írta:
A poliuretán faragasztó is MŰGYANTA alapú, egykomponensű. Az előttem asztalon lévő SODUAL PU faragasztó nedvességre köt, ezért kell előtte a fát bevizezni. Elsőre én sem értettem.
Ahogyan én tudom, a még nem térhálósodott alapanyagok egy csoportját gyantának nevezik.
A "műgyanta" pedig a térhálósodott műanyag fizikai tulajdonságaira utaló, kémiailag definiálatlan fogalom.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.13. 02:22 
Kiemelt Tag

Hát a glitch miatt kellett még újabb 2 DAC729. Az eszem megáll, komolyan mondom!
Egyeseknek elég egy passzív másodfokú hangváltó a jó hanghoz, én meg szarakodhatok digitálisan, minden eszközt bevetve, hogy elérjem azt a szint minden előnyét. Legközelebb már olyan AMT-t veszek, ami 1 khz-en váltható már, persze biztosan nem most lesz. Ezt meg csak 2 khz-en szabad váltani, hangban is meghallatszik, gyakorlatilag majdnem mindenki ott váltja.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.14. 15:35 
Alapítótag

Toto én két dologra hívtam volna fel a figyelmed,

1. a deglitcher nem feltétlen sample and hold, sőt az a jobb ami nem az

2. a deglitchernek érdemes köré tervezni a konvertert , nem a dac chipnek vagy a forrásnak, mert úgy érdemes reclockot csinálni, leginkább

ebből te egyikre sem hajlasz, valami homályos tekintélyelvűsködés javára , amiben kell legyen aranyláb, menőcégnév , varázs-szó ,

pedig ezek 0-val kezdődő százalékot nyomnak a latba ami a teljesítményt illeti.

Most hogy vettél hybrid betokozott sample and holdot, szerintem csinálj reclockot, utána cseréld le a hybrid tokot diszkrétre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.14. 15:55 
Kiemelt Tag

Először is, -sajnos- rátaláltam egy japán Audio LAB-ra, ahol már régebben felismerték ezeket az aranyozott lábú/menőcégnév DAC chipeket. 1 khz-en a THD csak 0.000x. Mindezt deglitcher/sample and hold nélkül. Azóta sem tudták leváltani, pedig rengeteg chippel foglalkoznak, amit különböző fényképekkel dokumentáltak.

Másodszor, ennek a Sample/Holdnak garantálnia kell a 16 bitet, vagy többet. Mivel 16 bites ADC-hez készült.

Harmadszor, szívesen megnézem a kikísérletezett deglitcher megoldásaidat, de ne várd pont tőlem, hogy majd minden mérőműszer/tudás nélkül majd fogok tudni jobbat építeni, mint az SHC702. Tapasztalatok mást mutatnak még az ügyesebbek körében is.

Azért a 0.000x THD-n nem kell felháborodni, azon kívül, hogy majdnem a FELE az AD1862-nek, mivel 0.0009-ről van szó.

De az lenne a király, ha a digitális 48 dB/-s preringes váltót ki lehetne valamivel váltani, de erre sok esélyt nem látok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.14. 21:36 
Alapítótag

18bit az nem "0.000x" , hanem <0.00034
éshát,
fölösleges ezen lovagolni, mert nem az összmennyiség számít hanem az összetevői, pont a
glitch az ami nem alacsonyrendű analógos torzítás összetevőt rak be , hanem akárhanyad rendűt .

Talán designtől kéne eljutni egy jó eredményig, nem fordítva ,az egyénieskedéssel túlfűtött , terjengős idealizmustól semeddig. Néha már úgy tűnik mintha a korábbi sigmadeltázós tirádázás ellenére mostanság Te vagy aki ponthogy ellenérdekelt benne hogy jó hangminőség legyen. Ilyen periferikus, beszerezhetetlen, megfizethetetlen dolgokkal... ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.01.14. 21:54 
Kiemelt Tag

Hagy döntsem már el én, hogy mit akarok. Ha nem gond. Digitális vonalat pedig jobban kitárgyaljuk a megfelelő topikban. Amúgy is, most kell kihasználni az Ebayt, forint szerintem most ér valamit. Jövőben kevésbé lesz így, meg változni fog biztosan még ez-az.

Inkább beszéljünk a hangváltóról. Engem amúgy roppantóan bosszant, hogy 48dB/oktáv digitális hangváltót kell alkalmazni, de ha egyszer ez illik ezekhez a hangszórókhoz, akkor nincs másik. Persze fog szólni 6 vagy 12dB/oktávos szűrőkkel is, csak pont nem úgy, ahogy kéne.

Önmagában, váltó nélkül azért sokkal jobb a ScanSpeak 18M/4631 viszont 48dB/oktávval vágva 2khz-ig bizony a Seas W22 a jobb. Úgy, hogy kissé furcsa is. AMT pedig sajnos 1khz-nél pedig már nem használható. Amiket láttam projektet, ott mindvégig szimmetrikus volt a hangváltás, gyakorlatilag az AMT-hez kerestek megfelelő hangszórókat. 6dB/oktáv váltás egy Morel hangszóróval sikerült csak.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 16:00 
Kiemelt Tag

24/48 dB/oktávos hangváltó tervrajza. Ezt még kitudom 950-990 együtthatós FIR-el kompenzálni. Tehát két TAS3108 kell.
Azon gondolkozom egyébként, hogy mélyhez is digitális hangváltó kerül. Valószínűleg AD1862 DAC ellenállásos lezárással.
Ugyanolyan R2R végül is. Meg a DAC-ot egybe-építem a számítógéppel.

Csatolmányok:
hszv.PNG
hszv.PNG [ 35.9 KiB | Megtekintve 104 alkalommal. ]
Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 341 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]