audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 20:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 22:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
FordPrefect írta:
Üdv. Esetleg valami történés, vagy előrelépés.

Igen, képzeld, folyamatosan történik előrelépés, még ha nem is gyorsan. Nem vagyunk elkésve sehonnan sem. Többire meg hagy ne válaszoljak már.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 23:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
OK.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 09:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
FordPrefect írta:
OK.:)


A végén vesz 720 fokos fordulatot és eszédül :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 12:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
Sonny írta:
Egyszerű fizika : nagyobb tömeg, nagyobb tehetetlensèg. Kisebb gyorsulás, amitől lassabb lesz a hangszóró. Èn közèpnek kisebb hangszórót használnèk.

Elméletben. Valójában a mélysugárzónak sokkal nagyobb motorja van, ezért tud felgyorsulni ugyanolyan gyorsan, mint a magas sugárzó. Vagy rosszul gondolom? A hang így is úgy is kb 330m/s-al terjed, tehát ennyire kell gyorsítani bármely frekvencián.
Jó, hogy nem már fénysebességre :lol:
Csatolmány:
Clipboard012.jpg

][quote=
Nem tudok angolul, amúgy meg tökmindegy. Mégis jól szól a hangfalam. A mélyem nem lassabb mint az AMT sugárzóm, tehát a fizika működik angol nélkül is. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 12:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Legyen normális a cséve, mint ahogy a ScanSpeak hangszórónál van."
Látod Totó! Ezért használok én Scan-Speak és Peerless hangszórókat. Azok minőségi darabok mindenfajta tudománykodás nélkül. És még a tranziens perverz rekonstrukció is megvalósul. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 12:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mivel az alu-cséve elég vékony, így alapból megvan az a tulajdonsága, hogy mozgatás hatására gyűrődik. És ott van még az is, hogy nem teljesen középpontos az összeszerelés. Kicsit kellene csak jobban odafigyelni a Seas-nál, és mondjuk olyan magnézium-membrános hangszórókat összerakni, aminek a porvédője úgy néz ki, mint a Tannoy MX1 dobozok esetén. De nem, a fáziskúpos rézsz*rt tesznek bele, meg gondolom operátoröregnéniket kell lehetőleg az összeszerelésnél alkalmazni, akik egyébként magasról lesz*rják a hangszóró minőségét a világ minden táján.

Ismerem a ScanSpeak hangszórót, miután az egyik legjobbat az egy havi fizetésemből beszereztem, de csak 1khz felett jó. Peerless hangszóró meg ár/minőség kategória, legalább is az a típus. Nem a legjobb, csak nehéz jobbat találni az alkalmazott 500-2khz-re. Ezért is kell inkább összeszerelni normálisan, normális komponensekből. Seas W22-nél van egy nagyon jó magnézium-membrán erre a célra, meg nagyon jó kosár, oszt körülbelül ennyi.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 13:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Ismerem a ScanSpeak hangszórót, miután az egyik legjobbat az egy havi fizetésemből beszereztem, de csak 1khz felett jó. Peerless hangszóró meg ár/minőség kategória, legalább is az a típus. Nem a legjobb, csak nehéz jobbat találni az alkalmazott 500-2khz-re. Ezért is kell inkább összeszerelni normálisan, normális komponensekből. Seas W22-nél van egy nagyon jó magnézium-membrán erre a célra, meg nagyon jó kosár, oszt körülbelül ennyi."
Nem jó SS hangszórót vettél. Nálam a váltás így van most: SS 500Hz- Peerless 1,9kHz- ESS AMT 1,9kHz
Kicseréltem az AMT-t egy nagyobbra. A váltás ilyen lessz: SS 400Hz- Peerless 1,2kHz- ESS AMT 1,2kHz
Ezeket a váltókat méréssel találtam ki, addig cserélgettem az elemeket, még a freki görbe a legegyenesebb nem lett. Nem kellett ehhez még külföldi tudomány sem. :o
A sztereo tér nagyon jó, dinamika, megszólalás, basszus, stb. minden jó. Neked is ezt az utat kellene választanod, és ha sok felesleges pénzed van, akkor egy hasonló rendszert megcsinálhatsz digitálisan is. Már rég kész lehetnél vele.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.18. 13:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha lenne sok felesleges pénzem, már az 5. dobozt csináltatnám.

ScanSpeak mély esetében nálam is az 500-525 Hz nyert. De nem a mérés miatt. Egyébként megmérték dobozzal is, addig jó. Az összes fellelhető AMT-t ismerem, és a klasszikus dipóloknál az iránykarakterisztikával vannak jelentős problémák az eddig fellelhető mérések szerint. Ezért is választottam helyette a 3 havi fizetésemből az Audaphon AMT 1i-t. Csak az 2 khz-nél váltható. Ideális közép meg nincs.

A 500-3khz terület hang szempontjából hát marhára kiemelt fontosságú, mégis elég kevés normális hangszóró van hozzá.
Nem csak az átvitel, THD számít itt, hanem a CSD és a BD.

Később olyan három-utas dobozban látok fantáziát, ahol a mély 800 hz-ig felvihető, utána van középhangszóróként egy AMT, és magasnak is egy külön. Eddig ilyen AMT tudtommal csak a ADAM Tensor dobozaiban van.

Seas W22 teljesen megfelelő lesz 500-2khz-re, csak normálisan kell összeszerelni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 00:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Brahiból az összes mozgó alkotó elemet bevásároltam a Seas W22-höz. Mint a szupermarketben. Ez alól kivétel még a CNC-s rézkúp és az összeszerelés munkadíja, és vezeték is kell a tekercstől. Ja meg lakkot is kell vennem a mágneskör lefestéséhez, ahogy a régebbi Seas W22-nél alapból van.

Közben jókat leveleztem a Seas egyik emberével, hát sunyi anyázáson kívül nem sok előrelépés történt az ügyben.
Vásároljak minél több kész-sz*r terméket, kb. ez a véleményük. Én meg nem fogok.

Sajnos nagyon úgy tűnik, a magnézium-membránnak lőttek. Egy ugyanolyan formát találtam, viszont az polipropilén. Egy leheletnyivel vastagabb, mint a kezelt magnézium. Papír is van, de az ide, a közép-frekvenciákhoz esélytelen most. Polipropilén óccsó. De lesz normális homorú porvédő is, ami meg lett rendelve úgyszintén, talán annyira nem lesz gáz. :lol:

Most, hogy elvesztettem minden türelmemet, ilyeneket fogok csinálni. Sőt, később egyre többet, ha nem változik a régebbi projektemnél ez meg az.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 10:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ezek már postán vannak. Tekercs pont ugyanaz elvileg, mint a gyári, legalább is paraméterben. Viszont nincs összegyűrve.
Megfelelő pillét még nem találtam. Valószínűleg majd le kell vágni a külső szélét.


Csatolmányok:
2.jpg
2.jpg [ 112.49 KiB | Megtekintve 29265 alkalommal. ]
1.jpg
1.jpg [ 462.29 KiB | Megtekintve 29265 alkalommal. ]
3.jpg
3.jpg [ 9.68 KiB | Megtekintve 29265 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 12:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
hangszóró javítás házilag... :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 12:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem tudom, hogy az alucsévét mennyire nehéz leköszörülni a magnézium-membránról. Egy vegyszeres ragasztóoldás jobb lenne a membrán károsítása nélkül. Meg a habszélnél is. Egyik sem vízbázisú. Seasnál meg kussolnak erről.

Ja és nem javítok hangszórókat, nem hobbim ez, ugye, aki meg majd összeszereli a komponenseket, az el ne b*ssz*.
Egyszer nem is olcsó, de ami nagyobb gond, hogy nem igen vannak komponensek sem.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 12:43 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 532
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Tudom durva dolog, de lehet, hogy a Kromofág megoldja a ragasztót, meg sok minden mást is, de utána kell járni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 13:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pont az a lényeg, hogy a membrán ne károsodjon. Vele a fedőfesték se. Nagyon vékony a magnézium-membrán, ez a legfőbb probléma. De mindegy, van polipropilén, annak meg nincs 5khz-es rezonanciája, meg ennek a felharmonikusa. Meg már postán van a megfelelő porvédő is hozzá. Ismerem a polipropilén hangját, Linn Nexusban is az van, egy jobb körítéssel akár még jobban is szólhat, mint a magnézium. Persze összességében, nem 800 Hz-en.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 19:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
No, elvileg így néz ki a vízálló, elvileg 5khz-en nem rezonáló membrán. :)


Csatolmányok:
4.jpg
4.jpg [ 172.79 KiB | Megtekintve 29147 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 21:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Azt nem igazán értem ez az egész mire jó. Mind anyagilag, mind idő és energia ráfordításban jobban járnál, ha a hibás hangszórókat eladod és veszel egy PP membránost. Ha már úgyis olyanná akarod alakítani.
Házilag egy szint felé menni nagyon kétséges. Annó sok hangszórót megjavítottunk haverokkal, de az nem a mai műszaki szint volt.
Nemrég találtam még 4 vidi kosarat a pincében, de ma már nem kezdenék bele. Az újabb hangszórókhoz se anyag, se ragasztó, se eszköz. A pontosságról nem is beszélve.

[off] A linkelt videóban az tetszett a legjobban, amikor a végén a csodafestékkel bekente... az mindenre jó. :D[on]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 21:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rézhenger és fáziskúp nélkül sz*r lett az egyik hangszóró. Ami lehet, hogy egy bekerült fémforgács miatt van, de nagy eséllyel a tekercs gyűrődése, nem teljesen középpontos elhelyezés, és a rézhenger eltávolítása miatt van. Nem rögtön jelentkezett a hiba, hanem egy idő múlva.

Ilyenkor vagy meghirdetem a hangszórót, amit a KUTYA sem vesz meg, vagy nagyon olcsón maximum, vagy visszaszerelem a rézhengert, és sunyi módon átb*szom a vevőket, mint ahogy a cég meg a többi cég teszi gyakorlatilag.

Másik: őszintén, miért kell nekem a gyártók sz*rjait megvenni? Ha erősítőt, DAC-ot építünk, akkor miért kell egy kész hangszórót megvenni olyanoktól, akik legszívesebben belesz*rnának a vevő arcába...

Több fantáziát látok a hangszóró teljes körű átalakításában. Megvan a megfelelő hangszóró kosár a megfelelő hangszóró-mágneskörrel. Egyszerűen csökkenthetem a THD-t megfelelő CNC-zet rézhengerrel. Van nagyon jó tekercs, megfelelő papír porvédő, és membrán is. Mi okom lenne arra, hogy vegyek egy olcsó PP-s sz*rt, aminek a kialakítása messze nem lesz olyan, mint ennek. Semmi okom nincs rá. Főleg így, hogy hazai mesterek munkáját megcsinálják az amerikaiak és a kínaiak.

Spidernél lehet olyan, hogy valószínűleg a külső széléből le kell majd vágni, de egyébként teljesen ugyanolyan a spidernek tűnik, amit gyárban is felhasználnak.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 21:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Csak mondja, mondja..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 21:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Előbb kész lesz, mint a hangdoboz. :)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 22:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Nemrég találtam még 4 vidi kosarat a pincében, de ma már nem kezdenék bele.

Milyent? Mellesleg én is próbáltam sz-ból várat építeni. Az első jól is sikerült. Anno vagy 30 éve:) Minimax Ha13/13-ból egész jó hangsugárzó lett. Más dobozban, más váltóval, más magassal. Régen volt. Ma is van 2-3 pár Micromax és Minimax, de szerintem még ez az alsó szint is időpocsékolás lenne. Sorban adják meg magukat a régi lengőcsévék, teljes felújítás az égvilágon senkinek nem éri meg. Idő. Max a Minimax méllyel lehetne normális mély-közepet építeni. Ha valaki önkínzó.
Az a gond, amit írtál. Esélytelen felépíteni-1 bármit is, mint fentebb van. Agyrém. Egy Seas-t meg kell venni-vagy nem kell megvenni..Nincs középút.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 22:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
[OFF]
Toto barátunk ha csövezne, akkor most a vákuum szivattyúk lelkivilágát, az üveg minőségét, ês a getter anyagok tulajdonságait elemezné tesztgyőztesen. Talán majd feteket tranzisztorokat is fog moddolni... Ki tudja?
[/OFF]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Konzol 2018.02.19. 22:25-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 22:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Ezek a 300mm-esek voltak, HA31 volt a tipusuk, ha jól emlékszem. A mágneskör még csak-csak elment, de kosara elég gyenge volt. Kínoztuk sub-ban, diszkóban, bulidoboz is volt, egy idő után mindegyik kifeküdt mert a mérethez nagyon gyenge volt a mechanikai rendszerük. Hifire egy 80l-es izobarikus szubban nem volt rossz, amíg ment.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.19. 22:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ha minden összejön, kb. ugyanott kötök ki árban összesen, mintha egy új Seas W22-t vennék. Mondjuk egy 10-est még rászámolok. Ezt a Seas-t nem akartam átalakítani, de csak összejött sajna. Viszont ScanSpeak-hez nem nyúlok. Meg AMT-hez se. Mondjuk ScanSpeak-nél is láttam operátori-összeszerelői hibákat, de valahogy jobban egyben van a hangszóró.

PP membránt szerintem nem igen lehet elrontani, bár nagyon sok múlik azon is, hogy milyen alapanyagokból van összerakva. Választhattam volna a papírt is, de az már sokkal kockázatosabb, impregnálás minősége miatt is, meg vastagabb, nehezebb... Talán mélyhez jó. W22 alapesetben 500-1khz-ig ideális, utána is jó, csak már jobban torzít. Így talán annyira nem sajnálom.
Feltéve, ha nem esek majd pofára, ami azért könnyen megvan.

OFF: PNP-NPN Tranzisztorokat sem készítek természetesen, bár van olyan, hogy véletlenül vásárolok egy ezüst színű NXP-t, vagy éppen valamilyen Toshiba-t, esetleg hitachi-t. Vagy Sanyo egyik legendáját.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 02:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Továbbhallgatva a fáziskúp nélküli változatot valahogy nem tűnik most túlságosan megnyerőnek.
Kb. olyan, hogy valami mintha jobb lenne, valami meg mintha rosszabb.

Tehát... :twisted: TotoWood Edition

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 11:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na legalább a Seas-nál vették a fáradtságot, és elvileg utánakérdeztek az ügynek. Viszont válaszuk szerint fingjuk sincs arról, hogy lehetne a membránt eltávolítani, alkatrészt meg nem küldenek.

Ha kihagyom a porvédőt, akkor könnyebb lesz a membrán, tehát csak a PP anyag marad, azaz legjobb esetben sem fog változni a váltás. Spidernél lehetne még könnyíteni a bevezetésekkel, ha az bele van fonva a szövetbe, de egyelőre ilyet nem találtam.
ScanSpeak/Vifa alkalmaz olyan spidereket főleg, amik így néznek ki.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 13:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Annyi minden fog kicserélődni abban a szegény hangszóróban, hogy előre, vakon megtippelni a hangját kb olyan, mintha a jövő heti lottószámokat szeretnéd megtippelni. Feltéve, ha sikerül majd jobban összerakni, mint a gyártó operátorainak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 13:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Pontosítás kedvéért nem én rakom össze a hangszórókat. Legalább 4 magyart ismerek már, akiből kettő biztosan vállalná. Bár még őket nem kerestem meg. Ennek az az oka, hogy teljesen középpontos összeszerelést várok el, ragasztóanyag optimális felhasználásával. Meg lehetőleg ne úgy nézzen ki, mintha egy részeg csapta volna össze. Tehát egy referencia-darab összerakást, és kinézetet várok el, ami a gyárban a sorozatgyártásnál nem sikerült.

Ha összehasonlítjuk az alu-csévéket, vajon melyik lesz a jobb? A gyári, vagy az, amit egy elismert kínai gyártó eladásra kínál?
Nyilván a kínai, ha közben nem gyűrték azt is össze. Egyszerű oka van: ennél látszik. :lol:

Ne, hogy azt hidd, hogy Seas W22-nél nagy hangsúlyt fektettek volna a csévére, meg a pillére...
Amire nagyobb hangsúlyt fektettek, az a membrán kivételével megmarad.

Mikor van PP membrán 4-5khz-en torzító magnézium helyett... :lol:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 18:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Rendes hangszórót is vehetnèl - szenvedès nèlkül :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 18:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na mondj egy rendes hangszórót 500-3k között. Csak úgy. Ami szerinted rendes, és biztosan jobb, mint mondjuk a ScanSpeak 18/4531 vagy 4631. Olyat, amit még nem ismerünk. :lol:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 18:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
A közèp nálam 3-6", ès ha tudod, hogy a 18w/8531 jó, akkor mièrt nem azt használsz? :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 18:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Direkt írtam 8 ohmosat, èn azt használom. A 13P Satori SB-t kipróbálhatnád


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 18:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sonny írta:
A közèp nálam 3-6", ès ha tudod, hogy a 18w/8531 jó, akkor mièrt nem azt használsz? :shock:

Azért, mert már leírtam, hogy csak 1khz felett ideális. Persze alatta is szól, csak ott már nem olyan jó. Így szubjektíven kissé becsapós is. 4 út pedig már kavalkád, amit szintén leírtam.

Van 12 centis Vifa NE123W nagyon jó THD adatokkal. Klotyóba, vagy előszobába/konyhába háttér-sugárzónak ideális!
Nem kis dómhoz és nem kis mélyhez kerestem hangszórót, ezt ne felejtsd el. És 13P Satori SB-ről még nem sokat tudok CSD és THD ügyben.

Van még B&W ideális mély-közép... Én például ezzel jöttem volna. Mondjuk nem sok.
Vagy esetleg kerámia szálakból összeépített membrán, és nem Accuton! :mrgreen:

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 19:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Mi köze a mèly mèretènek a közèp mèretèhez? A JBL a 30cm-es mèlyhez 10cm-es közepet tesz. Akkor a 19-es Satorit próbáld, mzperx mèrte is


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 19:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Mzperx szokásához híven csak THD diagramokat/átvitelt tesz közzé. De nem tesz közzé CSD-t, BD-t, és 85/90/95 dB-s THD diagramot. Max. iránykarakterisztikát.
Idézet:
Mi köze a mèly mèretènek a közèp mèretèhez?

Igen is van közük a mérethez. A hangszóróim nagy érzékenységűek. Ezekhez általában kell a nagy membrán. Meg nem kell nagyon erősíteni. Nekem ez tetszik.

Nézzük meg inkább, mit használnak pénzesék. Ez egy nagyon drága és jó tulajdonságú hangszóró szétvágva. Na és milyen a membrán? Mi található a mágneskörben? Milyen anyagot nem reklámoznak itt nagyon? Szóval...


Csatolmányok:
penzes_2.jpg
penzes_2.jpg [ 109.35 KiB | Megtekintve 28879 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 19:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
A 90dB mikor nagy érzékenység? És az 50Hz-en, saját mérésük szerint 86dB.
Ide aztán nem kell komoly hangszóró :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 20:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sonny írta:
A 90dB mikor nagy érzékenység? És az 50Hz-en, saját mérésük szerint 86dB.
Ide aztán nem kell komoly hangszóró :D

Mármint a ScanSpeak mély? Teljesen elégséges annak a valós átvitele. És 500 Hz-ig jó. BD addig kiváló, THD pedig mindenhol elfogadható. Azaz nem egy háttérben zenélő valami.... CSD az van, de jó, kedvelhető mélyei vannak. Ez nem mondható el minden hangszóróról...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.20. 21:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Na mondj egy rendes hangszórót 500-3k között. Csak úgy. Ami szerinted rendes, és biztosan jobb, mint mondjuk a ScanSpeak 18/4531 vagy 4631. Olyat, amit még nem ismerünk. :lol:

De miért 500-3K között? Elvileg semmi ne gátol meg hogy inkább 200hz-5k közötti közötti viszonylag olcsó, jó minőségű középsugárzót alkalmazzál. Létezik, kapható. Aktív sugárzó az általad indított topic. Viszonylag egyszerűen megoldható a 3 út. És akkor nem a kabátot igazítod a gombhoz..Reménytelen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 02:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 819
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Toto írta:
...Van 12 centis Vifa NE123W nagyon jó THD adatokkal. Klotyóba, vagy előszobába/konyhába háttér-sugárzónak ideális!...
Dobozba beépítve próbáltad / halgattad?
Ezt passzív váltáshoz szánták? -Akkor lehet egy soros tekerccsel együtt van lineárisra tervezve az átvitele?- :roll: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 04:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Van egy PP membrános Excel, M15CH001, így össze is hasonlítottam gyorsan W15CH001-el, ami ugyanaz, csak magnézium membránnal. Mindkettőt egy helyen mérték, ugyanolyan grafikonokat csináltak róla, csak egy másik időpontban.

Meglepő, de itt a PP jobban szerepelt. CSD-ben is, és THD-ben is. Legalább is ha hihetünk a méréseknek. Így komolyan elgondolkozom azon, hogy mennyire kedvelhetik a vevőket, ha csak így kidobták a PP-s megoldásukat.

Viszont a W22-höz sunyin leöntött PP egy leheletnyivel vastagabb lenne. Na de mindegy, az nagyobb gáz lenne, ha ez sem lenne. Lehetne gányolni a hangszórót. 1khz-nél tuti rosszabb teljesítményű lesz, de 2 khz-nél ha jó a kivitel, akár jobb is lehet.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 22:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Van egy PP membrános Excel, M15CH001
PP=Polypropylene, na excelből nincs PP, vagy festett magnéziumötvözet vagy (nextel) impregnált papír látezik. Ilyen hangszórók álltak az enyéim mellett és semmivel sem jobbak, sőt... csak hát a markating az M15-öt középnek bélyegezte meg a W15-öt pedig mélyközépnek, holott mindkettő egyfomán mélyközép, csak másképp lett mérve. Ja és utóbbinak görbéinek értelmezéséhez el kell olvasni az apróbetüs részt is :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 22:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
mzperx írta:
Toto írta:
Van egy PP membrános Excel, M15CH001
PP=Polypropylene, na excelből nincs PP, vagy festett magnéziumötvözet vagy (nextel) impregnált papír látezik. Ilyen hangszórók álltak az enyéim mellett és semmivel sem jobbak, sőt... csak hát a markating az M15-öt középnek bélyegezte meg a W15-öt pedig mélyközépnek, holott mindkettő egyfomán mélyközép, csak másképp lett mérve. Ja és utóbbinak görbéinek értelmezéséhez el kell olvasni az apróbetüs részt is :)

Akkor menjünk vissza az időben pontosan 15 évet. Volt PP membrános Excel.
Nextel az egészen más... olyanom is van (W12CY003), azon is kell majd membránt cserélni sajnos.
http://www.seas.no/images/stories/vinta ... /e0016.pdf


Csatolmányok:
seas_1.pdf [539.2 KiB]
509 alkalommal.
seasw15.jpg
seasw15.jpg [ 114.75 KiB | Megtekintve 28627 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 22:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Akkor menjünk vissza az időben pontosan 15 évet. Volt PP membrános Excel.
Ténlyeg a 001 végű az volt, cirka 13 éve megszüntették. Valószínűleg azért, mert túl jó lett és ezt a hifiközösség már nem tudta feldolgozni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 22:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Toto, neked igazad van!
A többieknek meg hangdobozuk.
Nekem meg P17RCY/P-m van, PP membránnal meg fáziskúppal,
egy kis TL dobozban, amit az egyik talin hallottál is.
Nem az volt a versenygyőztes. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 22:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
mzperx írta:
Toto írta:
Akkor menjünk vissza az időben pontosan 15 évet. Volt PP membrános Excel.
Valószínűleg azért, mert túl jó lett és ezt a hifiközösség már nem tudta feldolgozni :)

Lényeg, hogy van PP membrános Excel. Sőt üvegszálas és papír is. (ami nem Nextel)
Szerintem PP-t meg az üvegszálasat esztétikai hiányosságok miatt szüntették meg. Egyszerűen túl ronda volt a PP, nem tudtak jót gyártani. Amcsik meg nem most kezdték, PP-ből is legyártottak mindenfélét alkatrészként.

Klang+ton 2003. 6 számában ott a PP mérése, 2004. 4. számában meg a magnézium megfelelője.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 23:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Arra azért kíváncsi vagyok, hogy egyedül én vesztettem-e el a fonalat, vagy van aki még tudja miről megy itt a polemizálás?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.21. 23:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
miczo írta:
Nekem meg P17RCY/P-m van, PP membránnal meg fáziskúppal,
egy kis TL dobozban, amit az egyik talin hallottál is.
Nem az volt a versenygyőztes. :D

Hát Bikicsunáj hangszórót bármilyen anyagú membránból lehet építeni, nem azon fog múlni.
Jó, hát ott van a membrán tömege, rezonanciája, stb... most veszem észre, hogy mennyire gáz, ha meghibásodik valamelyik hangszóró. Seas-ban az a jó, hogy találtam talán megfelelő új komponenseket hozzá. (és persze nem csak 500-1khz között akarom használni ugye) Gyárban sincs külön minőség a jelenlegi eseteknél. Viszont ezeket se lehet mindenhonnan összekapirgálni, egy-egy eladó van, és néhány darab késztermék nemzetközileg. Egyéb esetben maradna a gyártás. Membránból is max. cellulóz papír készülhetne el, mint amilyen a Sonido is.

Idézet:
miről megy itt a polemizálás?

Gondolom csak arról, hogy miért lenne jobb a PP membrán mint a magnézium...
Mindkettőnek van előnye (ideális esetben persze, és W22 esetében), PP esetében például az, hogy jobb lehet 1khz felett és persze kapható.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.22. 00:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Akkor jó! Nem csak én nem értem!:):):)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.22. 08:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
Konzol írta:
Akkor jó! Nem csak én nem értem!:):):)


Mi zenét hallgatunk :D
(én is elvesztettem már a fonalat, de PP membrános JBL-t hallgatom, nincs vele bajim )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.23. 23:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Seas gyárlátogatás....... hűségpontokat valaki gyűjti?


Csatolmányok:
gyar_4.PNG
gyar_4.PNG [ 333.65 KiB | Megtekintve 28296 alkalommal. ]
gyar_3.PNG
gyar_3.PNG [ 1.64 MiB | Megtekintve 28297 alkalommal. ]
gyar.PNG
gyar.PNG [ 1.62 MiB | Megtekintve 28297 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.02.24. 01:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
mzperx írta:
Toto írta:
Akkor menjünk vissza az időben pontosan 15 évet. Volt PP membrános Excel.
Ténlyeg a 001 végű az volt, cirka 13 éve megszüntették.


"Valószínűleg azért, mert túl jó lett és ezt a hifiközösség már nem tudta feldolgozni " Rátapintottál a lényegre !!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 34  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: hifitibi, yagi valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség