audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 05:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.21. 21:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Idézet:
Wattőrültek, konzumidióták, sznobok, mindig is voltak.
Ez nem a watt-őrültek topikja. Meg nem a sznobok topikja. Mert azok leginkább Accuton kerámiát vesznek. Már meguntam, ha butaságra kell válaszolnom. :evil:

Amúgy meg sem a Seas-nál, sem a ScanSpeak-nél nincs letakarva a cséve a mágneskörnél. Viszont van egy óriási különbség Seas és ScanSpeak hangszórók között. Ha Seas meghibásodik, mondjuk fémforgács jut a mágneskörbe, felnézek Ebayre, aztán elviszem a megrendelt új komponensekkel együtt a hangszórót Istvánhoz, és lesz jó hangszóró, vagy inkább jobb. Ha ScanSpeak-nél történik ez, hát... akkor annyi. Biztosan lehet javítani, de inkább ne kelljen javítani. Ráadásul érdemes ránézni a mágneskörre, hogy nincs-e letörve egy darab a mágnesből, mert az előszokott fordulni mindkét hangszóró esetében.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 00:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
Addig nem érdemes szidni az Accuton hangszórókat, amíg azok olyat tudnak, amit más hangszóró nem tud, vagy csak még drágábban.Pl. ezt a hangszórót 240 euróért meg lehet venni, és egyetlen Seas vagy Scanspeak nem rúg labdába mellette semmilyen szempontból hasonló áron. http://www.accuton.com/en/products/speakersystem/ceramic/c30-6-024/A korai általánosítás sajnos a műszaki félműveltség velejárója.
Csak azért írok erről, hogy az erre látogató érdeklődők félretájékoztatását valamennyire tompíthassam.
Azt és úgy használsz természetesen, ami csak jólesik.
Csak a korrekt tájékoztatás végett szóltam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 07:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szerintem egy jobb Mundorf alapú AMT jobb, mint akármilyen dóm. Kiállításon is az AMT tetszett.
Accuton kerámiát hallottam élőben is, youtube-on is, összehasonlító felvételt is láttam (élő vs. accuton kerámia)...
és egy esetben sem nyert meg igazán, vagy inkább sehogy se.

Félretájékoztatásról meg annyit, hogy több model esetében megmérték a THD-t mások is, és nem olyan volt, ami a weboldalukon szerepel. Ami mondjuk nem lep meg egyáltalán.

Ettől függetlenül biztosan van jó kerámia hangszóró is. Vagy építhetnek. Mondjuk lehet, hogy nem Accuton lesz, de állítólag kerámiaszálakból nagyon jó membránt lehetne készíteni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 13:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DöG írta:
FordPrefect írta:
Idézet:
A régi trend (óriási, hosszú mágneskörben rövid tekercs >> kis teljesítmény, kis torzítás, jó magas átvitel -kis tekercs önindukció-), kivételként szinte csak néhány, széles-sávú hangszórónál maradt meg, pl. Meg néhány nagyon komoly PA cuccnál létezik talán valami tovább fejlesztett mágneskör, de arról nincs infóm... :?

Régi trend?? Magyarázd el légy szíves.
Elég régi, akkoriban ez volt a trendi... Goodmans Axiom 301: hosszú légrés, rövid tekercs, Xlin=11,6 (20/40W; 94dB/W)

De a korszak (általam ismert) hangszórói is mind rövid tekerccsel készültek, tudtommal nem léteztek még 10...30mm hosszú lengőtekercsek, mint manapság.

Az Axiom 301 azért az tud valamit. Az alábbi mérést egy szobában végeztem. A Goodmans egy (mit tesz Isten) ESS AMT-vel van összeváltva. A váltás pontja kb 3000 Hz. A hangváltó az általam használt kísérleti hangváltó volt: varia tekercsek, Jantzen, Mundorf, Wima kondenzátorok. A görbén látható a 7kHz-ig terjedő rendkívül sima lefutású középtartomány, egy kis enyhe púppal a 3-7kHz-s intervallummal. Ez az ESS AMT sajátja, s ez a púp az AMT-re jellemző alacsony torzítással adja a rendkívül szép, részletező magas hangképet, ami megfigyelhető a zongorán, orgonán, hegedűn, cintányéron, és a női énekhangon. Az Axiom görbéje nagyon szép a 300Hz-3kHz-es sávban. Az előbb vázolt magastartománnyal Hig End megszólalást ad. Barátaim, akik két hete életükben ekőször hallottak AMT-t, azok furcsállották a magas tartományt, azt mondták nem olyan, mint a dóm magasak. Igen, sokkal símább a megszólalás. Az Axiom viszont érzékeny, de az érzékenység oltárán feláldozták a legmélyebb hangvisszaadást. Az érzékeny, de mélyre menő hangszórót sajnos még nem találták fel. :P A diagrammon látható ez a jelenség: az Axiom-nak gyakorlatilag 50 Hz alatt nagyon esik az átvitele. Ez önmagában nem nagyon észrevehető, de ha valakinek van egy 28Hz-vel rendelkező hangsugárzója, az hallja, hogy bizonyos harmonikusok nincsenek meg, illetve az orgonán néhány lábpedál elveszni tűnik. A 90Hz-s beszakadás vakószínűleg a hallgatási tér oldalfalain elhelyezett több négyzetméternyi csillapítás velejárója. Mikor a szobát berendezték, akkor divat volt a hallgató szoba csillapítása, ha kellett, ha nem. De viszont nem mértek. :P
Csatolmány:
Axiom 301 ESS AMT .jpg
Axiom 301 ESS AMT .jpg [ 128.03 KiB | Megtekintve 30623 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 14:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Szabó Zoltán írta:
Addig nem érdemes szidni az Accuton hangszórókat, amíg azok olyat tudnak, amit más hangszóró nem tud, vagy csak még drágábban.Pl. ezt a hangszórót 240 euróért meg lehet venni, és egyetlen Seas vagy Scanspeak nem rúg labdába mellette semmilyen szempontból hasonló áron. http://www.accuton.com/en/products/speakersystem/ceramic/c30-6-024/A korai általánosítás sajnos a műszaki félműveltség velejárója.
Csak azért írok erről, hogy az erre látogató érdeklődők félretájékoztatását valamennyire tompíthassam.
Azt és úgy használsz természetesen, ami csak jólesik.
Csak a korrekt tájékoztatás végett szóltam...


Azért mert a Toto szerint valami szar ,az csak egy vélemény több százezer ellenvélemény mellett , több tucat komoly gyártó szakmai tudása és tapasztalatával szemben.Valamivel meg kell ideologizálni,hogy miért nem azt vette. Másik dolog, mi az hogy jó hangszóró? A hangszóróknak van egy rahedli tulajdonsága vagy is egy kompromisszumok halmaza. . Egy bizonyos paraméterű hangszóró egy jól illeszett renszerbe megfelelő lehet , de egy másikba nem. Egy hangsugárzónál is rendszerben lehet csak jó eredményt elérni. De még olyannal nem találkoztam ami mindenben a legjobb volt .
ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 14:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Saját füllel mindenki hallhatja "a komoly profi szakmai tudásokat" akármilyen kiállításon.... elhiszem, hogy valakit megnyernek vele. :lol: Ez nem lehet véletlen. :mrgreen: Nekem egyébként nincs például a kopasszal bajom, elhiszem azt is, hogy igyekszik a legtöbbet kihozni a kerámiából, de szerintem lenne azért jobb alternatíva is sokkal, ami a hangszóróit illeti.

Egyébként nekem a hang számít, nem az, hogy kinek mennyi szakmai tapasztalata van, vagy mennyire elismert...
Tudom, nekem nincs. :twisted: De ez messze nem baj szerintem...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 20:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
dys-cus írta:
... Az érzékeny, de mélyre menő hangszórót sajnos még nem találták fel. :P ...[/attachment]
Dehogynem, igazából nincs is mit feltalálni :)
Pl. az én mélyhangszóróm 95dB/1W érzékenységű 30Hz/-3dB határfeekvenciával, amely zárt térben még alacsonyabb...ha viszont nem nem ragaszkodnék a 130dB max. hangnyomásához, akkor lehetne akár 100dB érzékenységű is hasonló mélyátvitellel...vagy pl. 95dB érzékenység mellett szólhatna 20Hz-től is...ha lenne ennek értelme.

Ezekeknek a paramétereknek ez egymáshoz való viszonyát a hangszóró tervezője dönti el az adott membránfelület mellett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 20:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Gybalu71 írta:
... Másik dolog, mi az hogy jó hangszóró?...
Egyszerű, a jó hangszóró transzparens. Ez azt jelenti, bárminemű torzítás, színezés nélkül sugározza le a rákapcsolt jelet.
Épp ezért univerzális, minden rendszerben a rendszer saját hangját mutatja meg.

És már csak ezért is lehetetelen különböző típusú hangsugárzókban helyet foglaló, és különböző rendszerekben itt-ott meghallgatott tényleg jó minőségű hangszórókról érdemleges véleményt alkotni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 21:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Méréssel is lehet véleményt alkotni. Kicseréltem az OPAMP-ot a mérő erősítőben, de megint sz*r lett, tehát csak egy mérést tudtam megcsinálni sajnos. Viszont itt van a régi mérés és az új. BD diagramot ábrázolja. Összességében jobb lett.
Régi:
Csatolmány:
old.PNG
old.PNG [ 162.37 KiB | Megtekintve 30526 alkalommal. ]

Új:
Csatolmány:
Seas W22_BD_1.PNG
Seas W22_BD_1.PNG [ 170.3 KiB | Megtekintve 30526 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 22:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Sonogram. Új/régi.


Csatolmányok:
sonogram.PNG
sonogram.PNG [ 32.82 KiB | Megtekintve 30520 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.22. 22:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
dys-cus írta:
... Az érzékeny, de mélyre menő hangszórót sajnos még nem találták fel. :P ...[/attachment]
Dehogynem, igazából nincs is mit feltalálni :)
Pl. az én mélyhangszóróm 95dB/1W érzékenységű 30Hz/-3dB határfeekvenciával, amely zárt térben még alacsonyabb...ha viszont nem nem ragaszkodnék a 130dB max. hangnyomásához, akkor lehetne akár 100dB érzékenységű is hasonló mélyátvitellel...vagy pl. 95dB érzékenység mellett szólhatna 20Hz-től is...ha lenne ennek értelme.

Ezekeknek a paramétereknek ez egymáshoz való viszonyát a hangszóró tervezője dönti el az adott membránfelület mellett.


No végre valaki leírta a lényeget az utolsó mondatban. :D A többi csak marketing, kábítás, blabla, stb. Valaki cáfoljon meg, lehetőleg a TSM paraméterek változásainak mutatásával egy adott hangszóró különböző elvű dobozokba építése kapcsán. 8-) Mélytartományban.
Amúgy nem kell feltalálni a tökéletes mélysugárzót, megvalósítható, de minek?? Horror pénzért pár elvakultnak???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 00:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Régi/új átvitel. Azért nem kevés változás van. :)


Csatolmányok:
fr.PNG
fr.PNG [ 40.29 KiB | Megtekintve 30478 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 08:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
FordPrefect írta:
Amúgy nem kell feltalálni a tökéletes mélysugárzót, megvalósítható

Éppen hogy megvalósíthatlan, mivel a hangsugárzó nem csak úgy önmagában, magasan szálló hőlégballonból lelógatva szól, hanem valamilyen "tökéletlen" akusztikai környezetben, ahol a realitás kizárólag valami jó kompromisszum megtalálása lehet.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 08:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Viszont itt van a régi mérés és az új. BD diagramot ábrázolja. Összességében jobb lett.

Annak kellene utánajárni, hogy a kedvezőtlen tartományban, széles sávban (700-2kHz!) jelentkező anomáliát mi okozza.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 08:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Sonogram. Új/régi.

Ennek Wigner-eloszlás a becsületes neve - és itt is tetten érhető a középsávban jelenkező anomália, időben szépen elkülönülő energiacsomók formájában.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 09:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Régi/új átvitel. Azért nem kevés változás van. :)

Két rossz mérést, hogy lehet összehasonlítani :?: Az egy kevésbé rossz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 09:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
mzperx írta:
Toto írta:
Régi/új átvitel. Azért nem kevés változás van. :)

Két rossz mérést, hogy lehet összehasonlítani :?: Az egy kevésbé rossz?



rossz-mégrosszabb. Eza a jobb volt mint lett effektus.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 09:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
... Az érzékeny, de mélyre menő hangszórót sajnos még nem találták fel. :P ...[/attachment]
Dehogynem, igazából nincs is mit feltalálni :)
Pl. az én mélyhangszóróm 95dB/1W érzékenységű 30Hz/-3dB határfeekvenciával, amely zárt térben még alacsonyabb...ha viszont nem nem ragaszkodnék a 130dB max. hangnyomásához, akkor lehetne akár 100dB érzékenységű is hasonló mélyátvitellel...vagy pl. 95dB érzékenység mellett szólhatna 20Hz-től is...ha lenne ennek értelme.

Ezekeknek a paramétereknek ez egymáshoz való viszonyát a hangszóró tervezője dönti el az adott membránfelület mellett.

Igen, az egy különleges hangszóró. Látható róla mérés is?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 09:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Toto írta:
Régi/új átvitel. Azért nem kevés változás van. :)

Bámulatosan kitartóan dolgozol ezen a projecten. Ne törődj a fanyalgókkal. Kérdezz vissza bátran: megmutatnád a te általad készített hangfalad méréseit, amit te csináltál? Ha igen, akkor van joga leszólni a munkádat. Ha nem, akkor... :mrgreen:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 09:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
mzperx írta:
Toto írta:
Régi/új átvitel. Azért nem kevés változás van. :)

Két rossz mérést, hogy lehet összehasonlítani :?: Az egy kevésbé rossz?

Miután nincs még hangdoboz, elég ilyennel megelégedni. Azért látható, hogy 4-5khz-nél csökkent a púp olyan 5dB-vel. Sokkal többet mond nekem ilyen diagram, mint a kitudja hány dB-n végzett THD mérések. 2 centiről lett mérve. Fáziskúp helyet porvédő van, így jobb a mérés. Fáziskúp majd megy a PP membránhoz. Valószínűleg nem véletlen, hogy legjobban szól most 24dB/oktáv váltással. (ahova eddig 48dB/oktáv váltó kellett volna)

Idézet:
Bámulatosan kitartóan dolgozol ezen a projecten. Ne törődj a fanyalgókkal. Kérdezz vissza bátran: megmutatnád a te általad készített hangfalad méréseit, amit te csináltál? Ha igen, akkor van joga leszólni a munkádat. Ha nem, akkor...

Gybalu folyamatos kéretlen véleményét csak az érdekli, aki el is akarja neki hinni, amit mond. Mzperx meg csak THD mérést tesz közzé, ami nem gond, csak nem ad részletes képet a hangszóróról. CSD és BD is kellene.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 12:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
OFF
dys-cus írta:
...
Igen, az egy különleges hangszóró. Látható róla mérés is?
Semmi különleges nincs benne, egyébként a szomszéd - másodikként legtöbbször megtekintett :lol: - topokban látható.
Minden a egyéb híreszteléssel ellentétben igenis a méret a lényeg :D Ha kiindulási fix adatként kezeljük az elvárt hangnyomást, elvárt alsó határfrekvenciát, akkor a méretek növelésével tudjuk a hatásfokot növelni. Már linkeltem ezt egy jó példának, de most mégegyszer: http://audio-database.com/MITSUBISHI-DI ... 80m-e.html

de ne offoljuk szét ezt a topikot ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 18:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Minden a egyéb híreszteléssel ellentétben igenis a méret a lényeg :D Ha kiindulási fix adatként kezeljük az elvárt hangnyomást, elvárt alsó határfrekvenciát, akkor a méretek növelésével tudjuk a hatásfokot növelni.
A nagyobb membrán felül nem kérdés, viszont a méret (átmérő) növelésével a mozgó tömeg is emelkedni fog, ami ellene van a hatásfoknak. A méret növelésével pedig előjön a membrán merevítésének problémája. A több kisebb talán szerencsésebb, jobban oszlik a teljesítmény a csévéken és a motorok választéka is nagyobb. Valamelyik nagy PA hangszóró gyártó is 8-10" fölé nem megy, abból használ többet.

shany írta:
Már linkeltem ezt egy jó példának, de most mégegyszer: http://audio-database.com/MITSUBISHI-DI ... 80m-e.html
Éppen, hogy csak 900 literes, tipikus panel monitor... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 18:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Miután nincs még hangdoboz, elég ilyennel megelégedni. Azért látható, hogy 4-5khz-nél csökkent a púp olyan 5dB-vel. Sokkal többet mond nekem ilyen diagram, mint a kitudja hány dB-n végzett THD mérések. 2 centiről lett mérve. Fáziskúp helyet porvédő van, így jobb a mérés. Fáziskúp majd megy a PP membránhoz. Valószínűleg nem véletlen, hogy legjobban szól most 24dB/oktáv váltással. (ahova eddig 48dB/oktáv váltó kellett volna)
Ha a membrán rezonált, akkor most is fog, porvédővel is... Totál hibásak a mérések, ez alapján nem lehet mondani semmit sem a végeredményről. Tedd dobozba, és több pontban közeltéri mérést kell végezni, akkor valóban azt fogod látni, amit a membrán csinál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 18:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Urak!

Ha már megbarátkoztunk azzal, hogy nem igen van ideális (csak gyakorlatilag elfogadható) dinamikus hangszóró 1-2khz között, ami már nagyon jó 400 Hz-től (kisebb hangszórók ide nem alkalmasak) el kellene dönteni, hogy ScanSpeak 32W esetében 50 literes zárt doboz legyen, vagy inkább 80 literes reflex. Ha zárt doboz marad, akkor a mélyet ki kell valamennyire emelni, olyan 6-8 dB-t biztosan kell rajta erősíteni, azért nem olyan kevés az. Tehát nagy kérdés, hogy milyen doboztervet adjak át a bútorasztalosnak. Persze ha jól sikerül a holnapi interjú...

Idézet:
Ha a membrán rezonált, akkor most is fog, porvédővel is... Totál hibásak a mérések, ez alapján nem lehet mondani semmit sem a végeredményről. Tedd dobozba, és több pontban közeltéri mérést kell végezni, akkor valóban azt fogod látni, amit a membrán csinál.
Azért 1 khz felett szerintem jók a mérések, sok esetben stimmel a magazin méréseivel. Kivéve az új. Amúgy le is írtam, hogy itt nem csak a mérés számít. Meghallgattam, jobb lett a hang összességében. Ez van, nem fogok másik hangszórót alkalmazni, mert tudom, hogy ez jó. Átvitel meg 2 khz-ig lineáris ugye. Azért a porvédő elég tág fogalom. Nem mindenhova jó, meg számít az is, hogy milyen a porvédő maga. Ennek nincs jelentős tömege, de nem is hajlékony. Szóval azzal nem értek egyet, hogy porvédő gyakorlatilag semmit nem tesz. Nem ez látszik a "rossz" mérésnél sajnos, de a hangnál sem, ami azért fontosabb, mint akármilyen mérés. Egyébként Pázmándi ajánlotta a porvédőt, és külföldi fórumokon is írtak róla.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 19:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
A logika sántit. Ha nagyrészt a membrán ludas a rezonanciárt és nem lett kicserélve, akkor mitől jöbb? Talán a fáziskúp rezonált vagy a porvédő gyógyír mindenre??? Hozdd el a hangszórót, találunk neki egy megfelelő lyukat és megmérjük!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 19:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Most a hangdobozt fogom megtervezni, ha jól alakul, nyáron pedig elkészítetni. Aztán az erősítőket/DSP egységet. Utána majd lesznek pontosabb mérések. És igen, van úgy, hogy a porvédő tud javítani a membránon, persze összességében, de olyan is van, hogy elcseszi a hangot. FineCone-ban lehet membránt tervezni. Magnéziumnak is megvannak az előnyei, pl az., hogy javítható ezzel a módszerrel a hangja. Legalább is ennél a modellnél. Fáziskúp meg egy bullshit gyakorlatilag, stúdió monitoroknál nem elterjedt kategória, nem véletlenül. Porvédőt a csévére is lehet tenni, nem csak a membránra, ha membránt elcseszi.

Seas W22 esetében alap a 4-5khz közötti rezonancia, de lehet mérsékelni. (teljesen kijavítani nem lehet nyilván)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 19:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Viszont miután membránon, kosáron és mágneskörön kívül semmi eredeti nem maradt benne, így javíthatott a hangján a tekercs is. Tekercs magassága 16 mm helyet csak 13mm. Nem mély hangszórónak lesz használva, tehát ez a jobb.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 21:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Miután nincs még hangdoboz, elég ilyennel megelégedni.
Ez a lényeg. Le is van írva. :(
Megint bement sok ember az erdőbe. Ami nem baj, jön a gombaszezon. :D
Amúgy 2016.07.05. 22:32 óta megy az ötletelés, szófo..s Majdnem 2 éve. Ébresztő!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 21:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
FordPrefect írta:
Amúgy 2016.07.05. 22:32 óta megy az ötletelés, szófo..s Majdnem 2 éve. Ébresztő!

Azta. Milyen nagy kár, hogy csak magamnak építem...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 21:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nem baj. De ehhez a műfajhoz inkább egy blog illik. Bocs.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.23. 22:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Minden objektív műszaki véleményt figyelembe veszek. Tehát be lehet szólni (korrekten). Csak ugye vannak elképzelések, és azok igen időigényes elképzelések. DAC729-es hangváltó, megfelelő fokozatkapcsolók, énekhangra kiépített erősítők. Hát na.
Bloggal mit érnék.. építeném a 4 utasat, aztán még egyet és még egyet. Kiállításon meg világ dőlne bennem össze mondjuk egy Tensor Beta után (800 hz-től AMT) és inkább felállnék a dobogóra antiszociálisként, és azzal szórnám teli a facebook-ot. Jobb lenne? Nem hinném. Így is sok már a hangdoboz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 09:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
mzperx írta:
Totál hibásak a mérések, ez alapján nem lehet mondani semmit sem a végeredményről. Tedd dobozba..

Csak nem arra célzol, hogy Toto egy szabadon rezgő kosarú hangszórót mért?:):)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 09:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Minden objektív műszaki véleményt figyelembe veszek.

Objektív vélemény legfeljebb a mesében van..)))

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 09:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
új fogalom az erősitő épitésben "énekhangra kiépített erősítők." Hát na.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 10:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1588
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Toto írta:
Fáziskúp meg egy bullshit gyakorlatilag, stúdió monitoroknál nem elterjedt kategória, nem véletlenül.
biztos ez csak egy tévedés, és rém rossz :)
https://www.genelec.com/studio-monitors ... o-monitors


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 10:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
PP membránhoz fel fogom használni később a W22 fáziskúpját, de csak azért, hogy ne kelljen porvédő és jól néz ki úgy.
Genelec-nél látható, hogy 4-5khz vagy afeletti tartományhoz alkalmazzák, nem a mélyhez. Szélessávú hangszórónál is indokolt a fáziskúp alkalmazása. Na mindegy, én csak a Seas W22 esetében tudtam most nyilatkozni, de erre sem tennék akármilyen porvédőt. Egy jót találtam Ebay-en. Meg be is vált. Hangja az nagyon élő, csak kicsit még mű, tehát van mit fejleszteni még erősítő/DAC ügyben.
Meg kell doboz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 10:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
OFF
dys-cus írta:
...
Igen, az egy különleges hangszóró. Látható róla mérés is?
Semmi különleges nincs benne, egyébként a szomszéd - másodikként legtöbbször megtekintett :lol: - topokban látható.
Minden a egyéb híreszteléssel ellentétben igenis a méret a lényeg :D Ha kiindulási fix adatként kezeljük az elvárt hangnyomást, elvárt alsó határfrekvenciát, akkor a méretek növelésével tudjuk a hatásfokot növelni. Már linkeltem ezt egy jó példának, de most mégegyszer: http://audio-database.com/MITSUBISHI-DI ... 80m-e.html

de ne offoljuk szét ezt a topikot ;)

Úgy van. Viszont azt soha nem mondtam, hogy a méret nem lényeg, csak feltételeztem a szobai használatot hifihez, így 165mm-től 300mm-ig terjedő hangszóróra gondoltam, nem vettem figyelembe a Vissza a jövőbe című filmben lévő gitár hangszóróját. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 10:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Gybalu71 írta:
új fogalom az erősitő épitésben "énekhangra kiépített erősítők." Hát na.

Van olyan. :lol: Van aki meg erősítésre épített erősítőt használ. Miért ne? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 11:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
dys-cus írta:
...., nem vettem figyelembe a Vissza a jövőbe című filmben lévő gitár hangszóróját. :lol:
Mindent figyelembe kell venni :)
Különben még félre csúsznak a dolgok, rossz következtetések lesznek levonva, és fórumtársak nem fognak egyet érteni, sőt... :D

Komolyra fordítva a szót, nyilván én sem gondolom, hogy a végtelenségig lehet növelni a membránméretet. Az előzőekben említettek tekintetében a 30cm-ről 38cm-re történő váltás még sok előnyt hoz, kezelhető. Efelett már egyre több kompromisszummal kell szembenézni, bár pl. a linkelt genelec monitorba is 46cm-es mélyek kerültek.
46cm felett már inkább csak a PA szektor tudja kamatoztatni a lehetséges előnyöket a maximális hangnyomás, a megnövelhető elektromos és mechanikus terhelhetőség formájában. Pl. a 21"-os hangszórók az utóbbi évtizedben lettek általánosan elterjedtek.

Természetesen az mzperx által említett több kisebb hangszóró alkalmazása is célravezető lehet az egyedileg jobb átvitelű hangszórókkal.

Az még hozzátartozik, hogy az érzékenység és méret tekintetében a sugárzásjavító foglalat, a doboz térfogata is benne van. Az érzékenység növeléséhez térfogatra is szükség van, akár több kisebb, akár egy nagyobb hangszóróról beszélünk, legalábbis egy határig érdemes elmenni.

Mindenesetre, ha egyszer csak 2 db ilyet találnék az ajtóm előtt ( http://www.precision-devices.com/Product-Details/pd2150 ), akkor azért - nagy duzzogva - csak kipróbálnám....akár egy enyhe membrántömeg-növelő-tuning bevetésével....
Persze ez már megalománia, menthetetlen....egészen addig, amíg nem hallgat egy ilyesmit az ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 11:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
shany írta:
Mindenesetre, ha egyszer csak 2 db ilyet találnék az ajtóm előtt ( http://www.precision-devices.com/Product-Details/pd2150 ), akkor azért - nagy duzzogva - csak kipróbálnám....akár egy enyhe membrántömeg-növelő-tuning bevetésével....
Persze ez már megalománia, menthetetlen....egészen addig, amíg nem hallgat egy ilyesmit az ember.


Vagy egy ilyet:

http://www.beyma.com/products/lowmidfrequency/118PWB10FE8

Reflex dobozban 27Hz -3dB.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 11:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
sajti írta:
...Vagy egy ilyet:

http://www.beyma.com/products/lowmidfrequency/118PWB10FE8

Reflex dobozban 27Hz -3dB.

Sajti
Jaja, ehhez hozzá sem kell nyúlni, rögtön használható. ( Nagyon hasonló az enyémhez, csak kisebb az Xmax értéke )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 11:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
sajti írta:

Mé'nem inkább valami rendes Beymát? :D
https://www.beyma.de/fileadmin/seiten/download/pdf/Datenblaetter/18P80Nd.pdf

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 12:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
bta írta:


Mert a neodymium mágneses típusok 25-30%al drágábbak, a kisebb súly pedig otthoni használatnál nem túl nagy előny.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 12:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
sajti írta:
a kisebb súly pedig otthoni használatnál nem túl nagy előny

Van ott azért más előny is... 18 colos (fél)profi hangszórók úgysem olcsón kivitelezhető rendszerbe valók - hacsak nem valami rossz értemben vett diszkós puffogás a cél :D

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 13:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Minek ilyen ipari hulladékokkal foglalkozni, ha egyszer van rendes ScanSpeak... Legalább is mélyben. Külsős mérés alapján eddig egy beyma sem győzött meg. Inkább akkor már JBL klasszik, ha import...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 13:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Minek ilyen ipari hulladékokkal foglalkozni, ha egyszer van rendes ScanSpeak... Legalább is mélyben. Külsős mérés alapján eddig egy beyma sem győzött meg. Inkább akkor már JBL klasszik, ha import...

A darabonként ~500 dolláros "ipari hulladék" milyen hiteles méréseihez fértél hozzá? Megosztanál esetleg néhányat? JBL Classic vízesés, stb...? (Gyaníthatóan többeket érdekel.)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 14:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Annyiért van jobb ScanSpeak. Például Fs ~19Hz, 23 Hz bejáratlanul. Nem az ára számít... Van 50 millióért MBL féle homokóra kinézetű hangszóró is. Ha ingyen ideadnák, eladnám.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 14:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Például Fs ~19Hz, 23 Hz bejáratlanul.

Bocs, de én mérésekről érdeklődtem, mint az igencsak határozottnak tűnő vélemény alapjáról. Nem T-S paraméterekről... akkor erről ennyit;)

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 14:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Ezek az ipari hulladékok kb. 10dB-lel érzékenyebbek mint a scanspeak, 10-ed akkora teljesítményre van szükségük ugyanahhoz a hangnyomáshoz. Ez az alapvető különbség, erről szólt az utóbbi fél oldal 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.04.24. 14:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Fogalmam sincs, hogy hol vannak hirtelen a mérések. Igazából nem is érdekel.
Nekem a 90dB-s hangszóró teljesen megfelelő. Szerintem másnak is, de mindegy.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 34  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 16 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség