audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:08

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 759 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.19. 14:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Nagyon úgy tűnik, hogy Seas W12CY003-ból és Vifa NE123W-08-ból egy egyszerű, passzív, 3 utas hangdobozt fogok később összerakni, ami jó lesz polchangsugárzónak. Miután nem találtam senkit, aki vállalná a Seas átalakítását.

Tehát tovább kell nézelődni hangszóróügyben, viszont örülök, hogy senki nem szólt a 6db/oktávnál. (Vifa és AMT összeváltásánál)
Szabó Zoli említette még régebben, hogy erősen kérdőjeles lesz, többiek meg nagyon csendben maradtak, mint mindig.


Ha jól megnézed a komoly hangfalakat, nem nagyon használnak 6dB es váltókat .Azt főleg 2 nutas egyszerű hangdobozokban alkalmazzák.
Ha aktiv lesz a meghajtás akkor meg főleg magasabb fokszámú váltót érdemes alkalmazni.
Én az Ascada 990 et probáltam ki aktivan meghajtva egy egyszerű 12dB -s analóg szűrővel .Igy sokkal jobb mint a passziv váltóval .Főleg hatásfokban .Illetve az impulzusválasz is sokat javult.
A magasnál ki fogom probálni a 18dB/oktávval.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.19. 15:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jól megnéztem a komoly hangsugárzókat. És bizony egyikre sem tudtam azt mondani, hogy na ez a tuti.
Részekre bontva igen, de összességében... igazából még az 50 milliós SEM nyerte el a tetszésemet.

Az, hogy pontosan hova, vagy hova nem alkalmaznak elsőfokú váltást, már egy megint más kérdés.
Aktív váltásnál részben igazad van, szerintem a komolyabb hangsugárzók jelentős része jövőben aktív váltással fog épülni.

6dB/oktáv elképzelésem pedig ultrakirály, csak hát nehéz hozzá az ideális középhangszórót megtalálni.
Esetleg nagyon jó széles-sávú lehetne még alternatíva.
Amit Shany belinkelt, az ugyanúgy alkalmatlan az elsőfokú váltáshoz 3 khz környékén.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.19. 16:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Toto írta:
Erősen gondolkozom rajta, hogy a Seas W12CY003 membránját kicseréltessem-e valakivel, mivel egyébként nagyon egyben van a hangszóró...
Szerintem kár hozzányúlni egy ilyen szintű hangszóróhoz, ha végképp nem jó, inkább add el, és vegyél helyette a projectedbe megfelelőbbet... :roll:
shany írta:
Barth Ida írta:
...3 utas konstrukció, ami minimum 93dB érzékenységű, a mélyhangszóró 200Hz vagy alatta, a magas meg 8-10kHz vagy felette van váltva...
Eszembe jutott még egy középhangszóró, amely nagyon érzékeny...
http://nedlab.com/wp/wp-content/uploads ... OM-7K2.pdf
Esetleg egy érzékeny PA közép? :mrgreen: (sajna csak 400Hz-től indul) Beyma 6,5"
Vagy szélessávú Sonido ...Úgy látom bevált már 3 utasba középhangszórónak :roll: Ardento ALTER
Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.19. 19:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Jól megnéztem a komoly hangsugárzókat. És bizony egyikre sem tudtam azt mondani, hogy na ez a tuti.
Részekre bontva igen, de összességében... igazából még az 50 milliós SEM nyerte el a tetszésemet.

Az, hogy pontosan hova, vagy hova nem alkalmaznak elsőfokú váltást, már egy megint más kérdés.
Aktív váltásnál részben igazad van, szerintem a komolyabb hangsugárzók jelentős része jövőben aktív váltással fog épülni.

6dB/oktáv elképzelésem pedig ultrakirály, csak hát nehéz hozzá az ideális középhangszórót megtalálni.
Esetleg nagyon jó széles-sávú lehetne még alternatíva.
Amit Shany belinkelt, az ugyanúgy alkalmatlan az elsőfokú váltáshoz 3 khz környékén.



Az elképzelés egy dolog. Ha jól működik akkor lehet majd "ultrakirály" a szélessávú közép jó alternativa csak egy pár igazán jó hangszóró
cirka 800-1200 Euro


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.20. 10:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
istvan01 írta:
Ezt hangszórók körüli filcezést az előző (10 évvel ezelőttig) három utas álló reflex dobozomnál alkalmaztam. Akkor olyan jelentős hatását nem éreztem, de volt bennem, hogy elvileg ez nem árt. Most hogy szóba került, rápróbáltam a mostani nagyobb hangfalamra, közép és magas mellé. Nem pont méret azonos, de próbához ideiglenesen még jó. Az anyag 3mm polifoam, ráragasztva vékony filc.

Rátesz, levesz, oda vissza hallgatás, és tényleg működik. Mértem mikrofonnal is, azonos mikrofon pozícióban a kettő között alig van eltérés, ha mikorofont pár centivel odébb állítom, az nagyobb változás okoz.
Viszont hallgatva majd minden zenén hallható a változás. A cinn kevesebb, ez a kevesebb viszont egyáltalán nem zavaró, pláne, hogy az én középsugárzóm nagyon izgága. A jellmező és egyértelmű pozitív változás, a sztero fókusz pontosabbá vált, ha egy hangszer filc nélkül 40cm tartományban volt érezhető a bázis távolságon, akkor a filccel ez 10cm-re csökkent. Azt nem tudom eldönteni a magas vagy a középen hatásosabb az filckörítés, de lehet mindkettőre hat.

(A középem 5-10kHz között bizony produkál hegyes hullámokat, ezért van rajta 4db blutacknál is lágyabb csillapító csík. Ez a csík a púpokat nem szünteti meg, csökkenti 1-2dB-el, a 5kHz alatt kívül alig csillapít, kb 0,5dB vagy még kisebb. A közép-magas váltás 6,5kHz 6dB-vel, de a közép az vígan működik 11kHz-ig, azután kezd zuhanni.)

Előző kísérleten felbuzdulva elkészítettem a hangdoboz tavaszi cserélhető kiskabátját. Nem volt több anyagom, de a hatás teljesen egyértelmű így is. A doboz hátulján nincs borítás, ott van kabát "gombolható" része, később talán megcsinálom a teljes borítást, abban inkább 10mm-es polifoammal.


Csatolmányok:
IMG_8941r.jpg
IMG_8941r.jpg [ 149.21 KiB | Megtekintve 71885 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.20. 10:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
istvan01 írta:
... elkészítettem a hangdoboz tavaszi cserélhető kiskabátját....
Nem hiába itt a tél a nyakunkon :)
Ez már kicsit másabb azért. Eredetileg én is, a relatíve keskeny előlapú hangsugárzóm előlap határoló éleinek az élsugárzó hatását akartam vizsgálni/redukálni ( a hangzást tekintve megfelelő-e az elektronikus kompenzáció, megéri-e a bonyolultabb geometriájú dobozkialakítás ? ) , itt is van már ilyen hatás.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2017.01.20. 10:45-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.20. 10:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Gybalu71 írta:
... a szélessávú közép jó alternativa csak egy pár igazán jó hangszóró
cirka 800-1200 Euro
Mondanál ilyen " igazán jó" szélessávú hangszórót ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.20. 10:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
shany írta:
istvan01 írta:
... elkészítettem a hangdoboz tavaszi cserélhető kiskabátját....
Nem hiába itt a tél a nyakunkon :)
Ez már kicsit másabb azért. Eredetileg én is, a relatíve keskeny előlapú hangsugárzóm előlap határoló éleinek az élsugárzó hatását akartam vizsgálni/redukálni ( a hangzást tekintve megfelelő-e az elektronikus kompenzáció, megéri-e a bonyolultabb geometriájú dobozkialakítás ? ) , itt is van már ilyen hatás.

Itt ebben két hatás jelenik meg. Az egyik a hangszóró közvetlen közelében a felületi reflexió az élekig, a másik a hangfal dobozfelületének belülről érkező gerjesztése és kisugárzása. Mindkettő képes a hangképet módosítani, a sztereó pozíciókat elkenni. Ez a sztereó élesség javulása az első és azonnali változás amit észleltem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.22. 11:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
istvan01 írta:
shany írta:
istvan01 írta:
... elkészítettem a hangdoboz tavaszi cserélhető kiskabátját....
Nem hiába itt a tél a nyakunkon :)
Ez már kicsit másabb azért. Eredetileg én is, a relatíve keskeny előlapú hangsugárzóm előlap határoló éleinek az élsugárzó hatását akartam vizsgálni/redukálni ( a hangzást tekintve megfelelő-e az elektronikus kompenzáció, megéri-e a bonyolultabb geometriájú dobozkialakítás ? ) , itt is van már ilyen hatás.

Itt ebben két hatás jelenik meg. Az egyik a hangszóró közvetlen közelében a felületi reflexió az élekig, a másik a hangfal dobozfelületének belülről érkező gerjesztése és kisugárzása. Mindkettő képes a hangképet módosítani, a sztereó pozíciókat elkenni. Ez a sztereó élesség javulása az első és azonnali változás amit észleltem.


folytatva a hangfal külső csillapítási kísérletet, azon gondolkoztam, mi lehetne az ideálisabb anyag ehhez. Ipari filc 10mm, polifoam 10-20mm vagy esetleg keményebb kőzetgyapot. Az előlapon nem lehet több 10mm-nél ez plusz anyag, mert akkor a hangszórók "gödörből" sugároznának, az nagyon sokat változtatna nem csak a sugárzási szögön. Az oldalfalakon viszont lehet akár 40mm jó hangszigetelőt is felrakni, ha már a dobozt magát nem merevítettem ki végletes keményre. Habár a totál keményre, nehézre szabott dobozok sem minden esetben ideálisak a hangzásra, túlzottan keményíthetik, kopogóssá teszik a hangzást. Jó megoldás lett volna vastag bitumenes lemezeket felragasztani belülről, ez szokott megoldás high-endesebb hangdobozokban, sajnos amikor építettem, ez nem volt képben, nem is láttam akkor erre alkalmas bitumenes-bitugéles lemezt. Külső falra ilyet ragasztani, nagyon csúnya megoldás, tehát marad a könnyű hangszigetelő anyag, amit ezért levehetően is lehet építeni, hátha mégsem ideális minden szempontból.

Még ennél is egyszerűbb kísérletezésre találtam egy kézzel fogható, minden háztartásban előforduló anyagot, gyapjú, vagy természetes, nem műszálas takaró. Ezt négy-rétegbe hajtogatva felülről átvetve a hangfalra terítettem úgy hogy csak az oldalfalakat takarja, persze a korábban felrakott felső polifoam filc kabátot is fent hagytam. A takaró nem terítette be a doboz oldalakat aljáig, de így is sokat változott a hangzás. Azt kell mondanom, ha a doboz nem rezo jellegű, ami ugye a hangszórókhoz-hangváltókhoz "hangolt", akkor az oldalfalak nem ideális hallgató térbe sugárzását igenis érdemes csillapítani. Ezt a takarós próbát bárki kipróbálhatja, neki vajon használ-e, javítja-e a hangzást. Ártani biztosan nem fog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.01.23. 20:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
DöG írta:
Szerintem kár hozzányúlni egy ilyen szintű hangszóróhoz.

Igen, Seas W12CY003 esetén én is erre jutottam. Úgyis van még régebbről egy befejezetlen 2 utas projektem, azt az új hangszórókkal kiegészítve frankó 3,5 utas varázsolható belőle. Lehet, hogy váltás azoknál 12dB/oktáv lesz.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.02.09. 17:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Ezt a hangcsillapító kabát projektet megcsináltam télikabát méretben. Az előző kísérletnél, ahol 5mm-es polifoamra felragasztott gyapjúfilc volt, a mostani kicsit más anyaggal és tetőtől talpig történt az öltöztetés. Elöl három rétegű az anyag, belűről: 5mm iparifilc, 5mm padló filc, kívül gyapjúfilc. Két oldalon 5mm padlófilc, 5mm ipari filc, 5mm padlófilc, kívül gyapjú filc.
Az ipari filc tömör és nehéz anyag, többnyire textil, vagy inkább cérna-fonal vegyes maradékokból préselik, nem igazán esztétikus.
A padlófilc ennek eléggé ellentéte, polipropilén műanyag, könnyű, de azért merev, a levegőt és a hangot átereszti, de könnyebb vele dolgozni mint az ipari filccel.
A gyapjú filc méteráruként csak 1mm vastagban kapható és jóval drágább a másik két anyagfajtánál. Ipari filcből létezik vastagabb is, 10mm-es, és még a felett is, de a 10mm-est már házi módszerrel háztartási ollóval nem lehetne kivágni.
A kabát ebben a formában is levehető, tépőzárak rögzítik a rétegeket és az egészet a hangfalhoz.

Van-e további változás a hangzásban, a vékonyabb félkabáthoz képest?
Igen. A sztereo fókusz volt a korábbi javulás, a színezettség csökkenése pedig ami most így hozzá jött.
A fene se gondolná, a hangdoboz külső felülete ennyire részt vesz a hanglesugárzásában, mert ha kezemet bárhova rátartottam, valamilyen rezgést mindig lehetett érezni. Mérni a külső fal hangját nem tudom, de az a kicsi amplitúdó a hangszórók össz sugárzó felületének legalább 30xszorosa felületen szóródik a hangfal körül, tehát össz energiája mégis csak megjelenik a hangtérben.


Csatolmányok:
IMG_8958ps.jpg
IMG_8958ps.jpg [ 715.57 KiB | Megtekintve 71389 alkalommal. ]
IMG_8951c.jpg
IMG_8951c.jpg [ 535.53 KiB | Megtekintve 71390 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.04.03. 21:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
patrik96 írta:
shany írta:
DHT írta:
Csak a mélye elég karcsú....
Ezt azért nem mondanám:
Csatolmány:
A FR.png csatolmány már nem érhető el.


A szomszédban volt erről szó, szerintem érdemes elolvasni:
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php? ... 627f0d543a

ott azért nem építették meg csak filozofálgattak, nem egy olcsó projekt akik megcsinálták nem panaszkodnak. Általában nem panaszkodnak a munkáira. Kicsit régi vágású BBC hangzást kedveli de az AN sem különb ettől. És itt ez a cél.


Egy jó barátom megépítette a 12" változatot (DTQWT) szerintem nem rossz hangja van, mérve sem annyira rossz, hozzáteszem hogy egy szobában mérve...


Csatolmányok:
Magyarázat: Piros tölcsér kimenete, zöld 2m távol
Képkivágás.JPG
Képkivágás.JPG [ 122.55 KiB | Megtekintve 71150 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.04.07. 21:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
patrik96 írta:
patrik96 írta:
shany írta:
DHT írta:
Csak a mélye elég karcsú....
Ezt azért nem mondanám:
Csatolmány:
A FR.png csatolmány már nem érhető el.


A szomszédban volt erről szó, szerintem érdemes elolvasni:
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php? ... 627f0d543a

ott azért nem építették meg csak filozofálgattak, nem egy olcsó projekt akik megcsinálták nem panaszkodnak. Általában nem panaszkodnak a munkáira. Kicsit régi vágású BBC hangzást kedveli de az AN sem különb ettől. És itt ez a cél.


Egy jó barátom megépítette a 12" változatot (DTQWT) szerintem nem rossz hangja van, mérve sem annyira rossz, hozzáteszem hogy egy szobában mérve...


nem a legjobb az elhelyezése_


Csatolmányok:
Névtelen.jpg
Névtelen.jpg [ 580.86 KiB | Megtekintve 71109 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.19. 21:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Na akkor, tisztelt közösség...
Le fogok csapni erre a hangszóróra!
Csatolmány:
hangszoro.PNG
hangszoro.PNG [ 339.08 KiB | Megtekintve 70805 alkalommal. ]

Igen.
Csatolmány:
18we-4.jpg
18we-4.jpg [ 175.22 KiB | Megtekintve 70805 alkalommal. ]


Idézet:
- Elliptic voice coil
- Very low mechanical losses
- High sensitivity (SPL)
- Aircirc optimized magnetsystem
- Unusually :!: low distortion
- Flexible optics with replaceble decor ring


Csak szóltam a változásról.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.19. 21:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Lehetőleg ne a membránra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.19. 21:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
FordPrefect írta:
Lehetőleg ne a membránra.

Ellipszis alak szerintem kifejezetten ronda a membránhoz, viszont nem véletlenül csinálták meg így.
ScanSpeak mérnökeinek még én is hiszek, nem (csak) egy hipnotizálás, marketing, az nagyon rossz lenne,
de szerintem most tényleg alkottak valamit.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.19. 23:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
EMBER! Szerinted véletlenül gyártottak már a 60-as években is ilyen ovális hangszórókat? TV-be, rádióba?? Orion HS200/400??? Megint feltaláltad a...nem is tudom mit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.20. 00:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Csak itt a cséve és a porvédő ellipszis alakú, nem a hangszórókosár.
Ilyet még nem láttam egyébként.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.20. 12:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Tegnap nem vettem észre, de valami nem stimmel az impedancia menettel úgy 1,3 khz környékén.
Néznék egy objektívebb CSD-t és THD grafikont. Ha már a gyártó sem tudja eltüntetni a legjobb hangszóróként jelzett adatlapról, akkor itt valami nagyobb baj van...
Hifi magazinok és a felhasználók úgyis meg fogják mérni a hangszórókat. Tehát amíg nem vagyok meggyőződve arról, hogy ez tényleg a legjobb hangszóró, addig mégsem ez lesz.


Csatolmányok:
hangszoro2.PNG
hangszoro2.PNG [ 164.74 KiB | Megtekintve 70674 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.21. 08:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
[quote="Toto"]Na akkor, tisztelt közösség...
Le fogok csapni erre a hangszóróra!


Bővited a porfogó gyüjteményedet ? Több mint fél éve elkezdted a projektet. Az elmélkedésen kivül semmit nem haladt . Még egy nyomorult próbadobozt sem csináltál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.22. 23:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rejtés:
Gybalu71 írta:
Bővited a porfogó gyüjteményedet ? Több mint fél éve elkezdted a projektet. Az elmélkedésen kivül semmit nem haladt . Még egy nyomorult próbadobozt sem csináltál.

Miért? Talán nem szabad? Amúgy meg azért nincs befejezve még a projekt, mert nincs pénzem rá.
De majd tisztességesen, becsületesen és felelősség teljesen majd dolgozni fogok érte.
Hitelt meg nem szeretnék felvenni, mert senkinek nem szeretnék adósa lenni. Az senkinek nem lenne jó...
A hülyeségek miatt.

Amúgy is, egyre jobban értek hozzá, ha asztalossal megépítettem volna minden elképzelésemet, tudod, mekkora pazarlás lenne? Inkább ne pazaroljunk. Persze megoszlanak a vélemények arról, hogy mi számít pazarlásnak, de ebbe most nem szeretnék belemenni. Senkit nem akarok "téríteni"...

Doboz a végleges hangszórókészlet után jön. Seas W12CY003 középhangszórómat kell átalakítani, Nextel membránnal és fáziskúppal hagyva egy kész pazarlás. (alapja az jó)

ScanSpeak ellipszis hangszóróival eddigi információm szerint komolyabb gondok vannak. Nem tudom, hogy dánoknak ez miért jó... de sok mindent nem tudok megérteni. Nem is akarok.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 10:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Lehet, hogy 12db/oktáv váltás mégis csak jobb lenne 300 Hz környékére. Csak ezzel az összegzett fázismenetet rontom valamennyire el. Viszont nagy eséllyel jobb lenne a 3 utas így is, mint a 3.5 utas. És 500 Hz-től már lineárisabb lenne a fázismenet.

A mély ebben az esetben inverz lenne, 250 Hz-re lenne paraméterezve a szűrő. Közép pedig 350 Hz-re. (kicsit eltolva)
Ennél jobb ötletem nincs. Viszont 2.2-2.5khz körül már mindenképpen 6dB/oktáv váltást alkalmaznék.


Csatolmányok:
12dboktv.PNG
12dboktv.PNG [ 39.71 KiB | Megtekintve 70224 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 11:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
De úgy tűnik, van még egy alternatíva, mégpedig, ha a mélyet 12db/oktávval szűrjük, viszont a középre csak egy sima 6db/oktáv felül-áteresztőt alkalmazunk.
(ami lehet akár a DC leválasztó kondenzátor is)
Ábra szerint jó, a többi pedig már úgyis mérések után derül ki. ScanSpeak 32W 500 Hz-ig jó. (szerencsére)


Csatolmányok:
16-6oktv.PNG
16-6oktv.PNG [ 36.26 KiB | Megtekintve 70215 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 16:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Borzasztó ez a fázismenet. Megnézem, hogy tudnám kompenzálni.
Buffereket kihelyettesítem OPA-val, és akusztikai másodfokú szűrőt ideiglenesen kihelyettesítem aktív felül-áteresztővel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.24. 18:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ki is javítottam. Így sikerült. Tehát a középhangszóró felül-áteresztő szűréjét a hangolt doboz látja el.
ScanSpeak 32W-nél szintén ugyanez. Nincs jobb terv. Pláne úgy, hogy gyári Seas hangszóró adatokkal így sikerül Butterworth zárt doboz hangolás...
Tehát ez a legjobb terv. Dobozhangolással. Mondjuk elég alacsonyan lesz a váltás. De jó lesz ez így. ;)


Csatolmányok:
6db_valtas.PNG
6db_valtas.PNG [ 44.76 KiB | Megtekintve 70127 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.25. 14:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Vannak jobb megoldások is. Ez sokaknak nem fog tetszeni :mrgreen:
Lineáris fázisú 24dB/oktáv szűrő... Legalább is annak a blokkvázlata, persze OPA-s megoldásokkal mellékelve.
Hát... ezt most nem lesz könnyű megcsinálni. Miután egyszerűsíteni kellene a hozzá tartozó kapcsolási rajzot. (diszkrét kapcsolással)
Viszont maximálisan kihasználhatunk minden hangszórót lineáris fázisátvitel mellett...
El lehet dönteni, hogy mi a jobb.


Csatolmányok:
3w_cross_lin_phase_2.gif
3w_cross_lin_phase_2.gif [ 6.46 KiB | Megtekintve 69993 alkalommal. ]
3w_cross_lin_phase_3.gif
3w_cross_lin_phase_3.gif [ 14.2 KiB | Megtekintve 69993 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.25. 18:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
Toto írta:
Vannak jobb megoldások is. Ez sokaknak nem fog tetszeni :mrgreen:
Lineáris fázisú 24dB/oktáv szűrő... Legalább is annak a blokkvázlata, persze OPA-s megoldásokkal mellékelve.
Hát... ezt most nem lesz könnyű megcsinálni. Miután egyszerűsíteni kellene a hozzá tartozó kapcsolási rajzot. (diszkrét kapcsolással)
Viszont maximálisan kihasználhatunk minden hangszórót lineáris fázisátvitel mellett...
El lehet dönteni, hogy mi a jobb.


Azért a helyedben megnézném (és talán jobb lenne ezt építeni..) hogy olyan aki már épített cuccot mit csinál és hogy csinálja...
http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-1.htm

És venni egy ilyet amivel ahogy látom pont 100 évig el tudnál játszani... ez mindazt tudja amit te leírtál és valaki már megvalósította,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.25. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
patrik96 írta:
hogy olyan aki már épített cuccot mit csinál és hogy csinálja...
http://www.troelsgravesen.dk/Ellipticor-1.htm

Fontos az ürgének, hogy jó viszonyt ápoljon a ScanSpeak-el is, hátha építenek az ő elképzelései alapján is hangszórót...
És ez komolyabb, mint ahogy elsőre látszik. De semmi újdonságot nem ír...
Ismerem én is az LR12-24 dB/oktáv szűrőt. 180 fok mínusz, egy elválasztó vonal, és 180 fok plusz. Nagy dolog...
Akkor inkább maradok a 3.5 útnál, 6 oktávokkal. Csak egyik sem kompromisszum mentes. Ideálisan jobb az LR 24dB/oktáv, hangszóróknak is jobb. Csak a térleképzés nem lesz olyan király. Nem akarok rajta vitatkozni, akinek így is tetszik, akkor hallgassa így. Nexusban is LR24 váltó van. Na de...

Közben vizsgálom lineáris fázisú aktív hangváltót. Éppen a Low Pass-ot szimulálom. Sajnos eddig egy OPA-t sem tudtam kidobni a jelútból. Sőt, arról sincs abszolút fogalmam, hogy ez az egész hogy működik...
Annyit látok kezdésként, hogy a késleltető, vagy minek nevezzem +180 fokot ad hozzá a szűrt jelalakhoz. (majdnem úgy viselkedik, mint egy felül-áteresztő szűrő) Persze ez csak a rendszernek az egyik része.
Az is nagy eredmény, ha így sikerül megépíteni, de 12 darab OPA kell hozzá legalább. Szóval muszáj valahogy egyszerűsíteni, csak fogalmam sincs, hogyan tehetem meg... Mert ez így többet visz el, mint amennyit hozzáad.


Csatolmányok:
szuroo.PNG
szuroo.PNG [ 22.61 KiB | Megtekintve 69937 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.05.25. 20:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Haladok... Igazság szerint itt nincs mindenre szükségem. All pass filter kell innen nekem a hangváltóhoz, semmi más.
Tina pedig már megint egy nagy.... ...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.21. 22:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
megjött a kisz drágaszág :)
hamarosan nálam a beépítő adapter és kiderül milyen a Seas Crescendohoz képest...


Csatolmányok:
IMG_20171221_194937.jpg
IMG_20171221_194937.jpg [ 447.64 KiB | Megtekintve 66918 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.21. 22:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
megjött a kisz drágaszág :)...
Ez tényleg szó szerint az.
Ribbon vagy planár magashangszórókkal nem tervezel próbákat ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.21. 22:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Ribbon vagy planár magashangszórókkal nem tervezel próbákat ?
Egyrészt más világ, másrészt nem hiszem, hogy passzolna a mostani motorokhoz. Mindenképpen a kemény membránosok között keresgéltem és ez akadt fent a rostán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.21. 23:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Planarnál nagy durranás lenne ha a vertikális diszperzióval kezdenének valamit , aminél jó azt csak túl magasan lehet váltani 1-1 jobb dómhoz képest, két úthoz meg alacsony kéne.

http://techtalk.parts-express.com/forum ... n-tweeters

Idézet:
I'd say you should try to be within 15 vertical degrees.

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.22. 09:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
... és ez akadt fent a rostán.
Mondjuk, ez "ultra-low distortion around 0.07% at 2.83 V and 0.5% maximum at 110 dB" egészen egyedülállónak tűnik. A 0,5% 110dB-en, meg különösen nekem való......lenne :D

Mi a véleményed a mérési eredményeiről?
( pl.: http://www.audioxpress.com/article/test ... nd-tweeter )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.22. 11:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Mi a véleményed a mérési eredményeiről?
( pl.: http://www.audioxpress.com/article/test ... nd-tweeter )
Vannak hangszórók, amikbe nem az onaxis átvitelük miatt szeretünk bele. Ez is olyan, viszont a frekvenciaátvitel talán ez az egyetlen dolog amit utólag kompenzálni tudunk. Az iránykarakterisztikája is pazar annak ellenére, hogy viszonylag nagy a membrán átmérő. Másik ami miatt tetszik, hogy jól le lehet engedni. Az igazi jó magas arról ismerszik meg, hogy jó a közepe is..:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 00:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
bekerült a helyére, íme a saját mérések...


Csatolmányok:
Accuton_C30-6-358_Polar_Response&THD.jpg
Accuton_C30-6-358_Polar_Response&THD.jpg [ 590.28 KiB | Megtekintve 66501 alkalommal. ]
Accuton_C30-6-358_vs_SEAS_T29CF002.jpg
Accuton_C30-6-358_vs_SEAS_T29CF002.jpg [ 604.7 KiB | Megtekintve 66501 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 10:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.20. 18:54
Hozzászólások: 139
Tartózkodási hely: Budapest
A hangja is jó?
Valamikor fülvégre kellene kapni :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 11:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Sonny írta:
A hangja is jó?
Valamikor fülvégre kellene kapni :D

Nem rossz:) Amit nagyon szerettem a Crescendoban azt ez is hozza, de pár ponton jobb...
Holnap gyere és hallgasd meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 19:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Lehet még jelentkezni meghallgatásra? :D

A 7kHz-es torzítás-púpról mi a vélményed ? Magasabb hangnyomáson nem mérted véletlenül, hogyan változik ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Lehet még jelentkezni meghallgatásra? :D
Lehet :)[/quote]Igen, ha lehet, még idén...
shany írta:
A 7kHz-es torzítás-púpról mi a vélményed ? Magasabb hangnyomáson nem mérted véletlenül, hogyan változik ?
Érdekes módon ez nagyrészt 2ndHD, de van benne benne 3rdHD is. Szerencsére elég magasan van ez a torzítás csúcs, nem hiszem, hogy a megemelkedett 14kHz vagy 21kHz felharmonikus tartalom nagy port tudna keverni. Sokan super tweeterben keresik a megváltást, én nem. Szerintem a zene 15kHz alatt van:)
Még nem kergettem meg, de ami késik nem múlik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.28. 20:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Lehet még jelentkezni meghallgatásra? :D
Igen, ha lehet, még idén...
shany írta:
A 7kHz-es torzítás-púpról mi a vélményed ? Magasabb hangnyomáson nem mérted véletlenül, hogyan változik ?
Érdekes módon ez nagyrészt 2ndHD, de van benne benne 3rdHD is. Szerencsére elég magasan van ez a torzítás csúcs, nem hiszem, hogy a megemelkedett 14kHz vagy 21kHz felharmonikus tartalom nagy port tudna keverni. Sokan super tweeterben keresik a megváltást, én nem. Szerintem a zene 15kHz alatt van:)
Még nem kergettem meg, de ami késik nem múlik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Megéri hangdobozok esetében a DIY?
HozzászólásElküldve: 2017.12.30. 17:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
shany írta:
Lehet még jelentkezni meghallgatásra? :D
Igen, ha lehet, még idén...

Köszönöm a lehetőséget, az idén sajnos már nem tudok menni. Esetleg jövőre, ha még áll majd az ajánlat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: M7 klón
HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 17:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
csaktibi írta:
dys-cus írta:
csaktibi írta:
Sokan az M7 tápjába a 6X4 után 100R-t tesznek mert a közkézen forgó rajzokon ilyen érték van. Ezzel szemben gyári M7 fotókat nézegetve kiderült, hogy ott 500R van.
A RIAA korrektor helyes ellenállásértékeit már kitárgyaltuk, de ezzel kapcsolatban kinek mi a véleménye?

Csatolmány:
09AC28F3-8368-481F-AD5E-A88AB5B4E171.jpeg

Nem sok a véleményem róla. Szerintem csupán a tápfesz pontos beállítása miatt alkalmaztak egyszer ilyet, máskor olyat. Lehet a trafó szekundere változott pár menettel, vagy változott az egyencső gyártója, vagy valami alváltozatot kezdtek alkalmazni. De lehet, egyszerűen csak ez volt a raktáron. A 100-ról 500-ra uppgrade nem jelent nagy változást a tápban sem, ismerve a nem túl nagy áramszükségletet.



Egyesek szerint “a tápegység időállandója változik” ezzel, és a legmélyebb hangoknál érzékelhető a hatása.


az AN hangfalat használóknak nincs szüksége a mélytertomány legalsó részére ,mert ezek a hangfalak alkalmatlanok a lesugárzására.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: M7 klón
HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 18:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Gybalu71 írta:
csaktibi írta:
dys-cus írta:
csaktibi írta:
Sokan az M7 tápjába a 6X4 után 100R-t tesznek mert a közkézen forgó rajzokon ilyen érték van. Ezzel szemben gyári M7 fotókat nézegetve kiderült, hogy ott 500R van.
A RIAA korrektor helyes ellenállásértékeit már kitárgyaltuk, de ezzel kapcsolatban kinek mi a véleménye?

Csatolmány:
09AC28F3-8368-481F-AD5E-A88AB5B4E171.jpeg

Nem sok a véleményem róla. Szerintem csupán a tápfesz pontos beállítása miatt alkalmaztak egyszer ilyet, máskor olyat. Lehet a trafó szekundere változott pár menettel, vagy változott az egyencső gyártója, vagy valami alváltozatot kezdtek alkalmazni. De lehet, egyszerűen csak ez volt a raktáron. A 100-ról 500-ra uppgrade nem jelent nagy változást a tápban sem, ismerve a nem túl nagy áramszükségletet.



Egyesek szerint “a tápegység időállandója változik” ezzel, és a legmélyebb hangoknál érzékelhető a hatása.


az AN hangfalat használóknak nincs szüksége a mélytertomány legalsó részére ,mert ezek a hangfalak alkalmatlanok a lesugárzására.


Valóban, nem mindegyik tipus. De azért az E doboz nem tartozik ide szerintem.
Tudsz valami jó alternatívát kis teljesítményű triódáshoz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: M7 klón
HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 18:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
csaktibi írta:
dys-cus írta:
csaktibi írta:
Sokan az M7 tápjába a 6X4 után 100R-t tesznek mert a közkézen forgó rajzokon ilyen érték van. Ezzel szemben gyári M7 fotókat nézegetve kiderült, hogy ott 500R van.
A RIAA korrektor helyes ellenállásértékeit már kitárgyaltuk, de ezzel kapcsolatban kinek mi a véleménye?

Csatolmány:
09AC28F3-8368-481F-AD5E-A88AB5B4E171.jpeg

Nem sok a véleményem róla. Szerintem csupán a tápfesz pontos beállítása miatt alkalmaztak egyszer ilyet, máskor olyat. Lehet a trafó szekundere változott pár menettel, vagy változott az egyencső gyártója, vagy valami alváltozatot kezdtek alkalmazni. De lehet, egyszerűen csak ez volt a raktáron. A 100-ról 500-ra uppgrade nem jelent nagy változást a tápban sem, ismerve a nem túl nagy áramszükségletet.



Egyesek szerint “a tápegység időállandója változik” ezzel, és a legmélyebb hangoknál érzékelhető a hatása.

Az RC tag egy felül vágó szűrő. Célszerű a töréspontját jóval 50 Hz alá vinni, hogy ugye a hálózati frekit, meg a 100Hz-t hatásosan csillapítsa. A mélyhangokra akkor van hatása, ha nem szűr. Azaz magas az időállandó. Ahogy méregettem az AN dolgokat, nos ott tényleg nincs mélyátvitel, szinte szűrik a brummot. Nem a tápban. :) Jól mondja GyBalu.
Jellemző az AN világára: AN-es főcsákó jön a hifisóra, AN-es szobába be, leb@asz mindenkit, a sarkokat kipakoltatja, hangfalakat sarokba állíttat. "Basszus" megjön. Vagy kehet még se?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: M7 klón
HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 18:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
dys-cus írta:
csaktibi írta:
dys-cus írta:
csaktibi írta:
Sokan az M7 tápjába a 6X4 után 100R-t tesznek mert a közkézen forgó rajzokon ilyen érték van. Ezzel szemben gyári M7 fotókat nézegetve kiderült, hogy ott 500R van.
A RIAA korrektor helyes ellenállásértékeit már kitárgyaltuk, de ezzel kapcsolatban kinek mi a véleménye?

Csatolmány:
09AC28F3-8368-481F-AD5E-A88AB5B4E171.jpeg

Nem sok a véleményem róla. Szerintem csupán a tápfesz pontos beállítása miatt alkalmaztak egyszer ilyet, máskor olyat. Lehet a trafó szekundere változott pár menettel, vagy változott az egyencső gyártója, vagy valami alváltozatot kezdtek alkalmazni. De lehet, egyszerűen csak ez volt a raktáron. A 100-ról 500-ra uppgrade nem jelent nagy változást a tápban sem, ismerve a nem túl nagy áramszükségletet.



Egyesek szerint “a tápegység időállandója változik” ezzel, és a legmélyebb hangoknál érzékelhető a hatása.

Az RC tag egy felül vágó szűrő. Célszerű a töréspontját jóval 50 Hz alá vinni, hogy ugye a hálózati frekit, meg a 100Hz-t hatásosan csillapítsa. A mélyhangokra akkor van hatása, ha nem szűr. Azaz magas az időállandó. Ahogy méregettem az AN dolgokat, nos ott tényleg nincs mélyátvitel, szinte szűrik a brummot. Nem a tápban. :) Jól mondja GyBalu.
Jellemző az AN világára: AN-es főcsákó jön a hifisóra, AN-es szobába be, leb@asz mindenkit, a sarkokat kipakoltatja, hangfalakat sarokba állíttat. "Basszus" megjön. Vagy kehet még se?


Nálam spec. túl sok bassz ha rátolom a falra, illetve a tér mélységérzete is elveszik.

Ha nem AN akkor nekem a HARBETH lenne szimpatikus, de ahhoz lehet, hogy kevés a 300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: M7 klón
HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 19:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Egyesek szerint “a tápegység időállandója változik” ezzel, és a legmélyebb hangoknál érzékelhető a hatása.[/quote]

az AN hangfalat használóknak nincs szüksége a mélytertomány legalsó részére ,mert ezek a hangfalak alkalmatlanok a lesugárzására.[/quote]

Valóban, nem mindegyik tipus. De azért az E doboz nem tartozik ide szerintem.
Tudsz valami jó alternatívát kis teljesítményű triódáshoz?[/quote]

Nem tudok. azért hallgatok 211 SE-t


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: M7 klón
HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 21:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
OFF
Gybalu71 írta:
...az AN hangfalat használóknak nincs szüksége a mélytertomány legalsó részére ,mert ezek a hangfalak alkalmatlanok a lesugárzására.

"...The speaker's bass is well extended, but does shelve down below 120Hz. Bearing in mind that this trace includes the usual 2pi boost in the upper bass that results from the nearfield measurement technique, it looks as if the AN-E really doesn't produce as much bass as you might expect. I'm not surprised that Audio Note recommends placement close to the wall behind it. This will both extend the low frequencies, as AD found, and bring up the midbass level, though at the expense of lower-midrange smoothness..."
https://www.stereophile.com/content/aud ... asurements


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: M7 klón
HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 23:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
OFF
Gybalu71 írta:
...az AN hangfalat használóknak nincs szüksége a mélytertomány legalsó részére ,mert ezek a hangfalak alkalmatlanok a lesugárzására.

"...The speaker's bass is well extended, but does shelve down below 120Hz. Bearing in mind that this trace includes the usual 2pi boost in the upper bass that results from the nearfield measurement technique, it looks as if the AN-E really doesn't produce as much bass as you might expect. I'm not surprised that Audio Note recommends placement close to the wall behind it. This will both extend the low frequencies, as AD found, and bring up the midbass level, though at the expense of lower-midrange smoothness..."
https://www.stereophile.com/content/aud ... asurements


Tovább is van:
https://www.stereophile.com/content/aud ... ugust-2008
31Hz 2dB-en belül, hmmmm.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: M7 klón
HozzászólásElküldve: 2018.01.30. 23:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Jellemző az AN világára: AN-es főcsákó jön a hifisóra, AN-es szobába be, leb@asz mindenkit, a sarkokat kipakoltatja, hangfalakat sarokba állíttat. "Basszus" megjön. Vagy kehet még se?

Az is lehetséges, hogy a hangsugárzóikat egy ÁTLAGOS szobába, mély tartományt erősítendő sarokba tervezték:) Minden paraméterével.
"A piactérre sok út vezet"
És ez leginkább a szoba-hangsugárzó párosnál számít. Szerintem.
De ez már nem M7 klón téma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 759 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség