audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 15:04

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Resonator3 - a rezgőoldalu hangdoboz
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 20:23 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
E forum elödjén a Krizsán Laci tett egy felhivás ,miszerint a 3. triódástalira nagyérzékenységü hangfalak épitésére szólítja fel a nagyérdeműt. Én ezt a felhívást- másokkal együtt- magamévá tettem.
A kapható nagy érzékenységü hszórók közül az AJHorn-al végzett szimulációkban vagy elvérzett vagy
az ára miatt(voxativ) nem választottam. Igy fordultam a jó öreg példányok felé,hiszen amikor még az erősítő teljesítményt aranyban mérték ,akkor a hangszórónak kellett hangosnak lennie. Két jelöltem volt a
Philips AD-12202-M15 vagy az RFT LB2659PBO . Az utóbbit választottam,mert már volt korábbról tapasztalatom velük és mert a korhü magassugárzójat is sikerült megvennem.Azt már korábban eldöntöttem hogy resonátor lesz,hogy elegendő mélyet tudjak előcsalogatni .Ne feldjük itt a max. membrán amplitudó 1mm és nem 6mm! Az érzékenysége viszont ~96dB mindez 6W max teljesítménynél ami bőven elegendő akkor ha a doboz nem ront az érzékenységen-ezért is a resonátor hiszen ezt nem lehet csuda anyagokkal csillapítani,maximum mint a hangszereket hangolni de ez nem jár veszteséggel .
Csatolmány:
DriverTSP.jpg
DriverTSP.jpg [ 142.51 KiB | Megtekintve 65225 alkalommal. ]


Ezután jött a tervezés aminek a folyamatát megmutatom,de ne várjatok mühelyrajzot, hiszen az a méret és a forma is csak erre a hszóróra igaz.

Csatolmány:
reso3  terve.jpg
reso3 terve.jpg [ 103.32 KiB | Megtekintve 65225 alkalommal. ]


A rajzról azonnal kiderül hogy ezt nem lehet a lapszbászaton megrendelni,de egy CNC sokat segithet. Az egyik barátom kézzel lomb fűrésszel vágta ki a sablont 5mm ez rétegelt lemezból,és aztán kézi felsőmaróval kimarta nagyon jó lett. A szabászaton a szélekre 10 cm rá kell hagyni mert az oldalragasztásnál használatos szorító járom ez a "hulladék" lesz akkor, ha 4mm- es maróval marjuk ki.
Az alap és fedőlap valamint az előlap összeragasztásával elkészítjuk a vázat,száradási idő 24 óra! Az előlapba előre bele kell tenni a hszóró helyeket,mert később ez nagyon nehézkes,és a vékony falak miatt veszélyes is. Itt kell bekábelezést is megcsinálni mert később már nem férsz hozzá. A képek a Reso1 nél készültek, mert ennél nem készítettem fotókat,de a folyamat ugyan ez!

Csatolmány:
skelett kleben.jpg
skelett kleben.jpg [ 43.88 KiB | Megtekintve 65225 alkalommal. ]


Csatolmány:
seiten anfang.jpg
seiten anfang.jpg [ 25.42 KiB | Megtekintve 65225 alkalommal. ]


ezután jön a hajlitás amit szárazon kell elvégezni mert nedvesen nem marad meg a feszültség az anyagban ,és ez a hangját is elviszi. A hajlításhoz egy csomagrögzítő gurtnit és 2db 4*4*60cm
staffnit használtam. Nem könnyü müvelet , hihetetlen energia szorult ezekbe a 3mm lapokba,de én is egyedül megcsináltam.

Csatolmány:
seiten fertig pressen.jpg
seiten fertig pressen.jpg [ 37.47 KiB | Megtekintve 65225 alkalommal. ]


A 24 órás száradás után készre lehet szerelni és meg lehet ejteni az első hallgatózást, ami iszonyú nagy élmény! Ezt én nem tudom smmihez hasonlítani,pláne akkor ha nem is kell hangolni a dobozt,mint ebben az esetben volt.Ugy hallottam másoknak is tetszett. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 21:02 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
El kell csatolni a környezetétől,de nem kell beton lábakra tenni,itt minden rezeg és itt ez igy van jól!

És végül a kész darabról egy pár fotó amelyeket Fakukac fórumtársunk készített a triódás találkozón,köszönöm Neki!
Csatolmány:
reso3 beim Anhören in Trioden Festival 1.jpg
reso3 beim Anhören in Trioden Festival 1.jpg [ 64.77 KiB | Megtekintve 65224 alkalommal. ]


Csatolmány:
reso3 beim Anhören in Trioden Festival 2.jpg
reso3 beim Anhören in Trioden Festival 2.jpg [ 70.16 KiB | Megtekintve 65224 alkalommal. ]


Csatolmány:
reso3 beim Anhören in Trioden Festival 3.jpg
reso3 beim Anhören in Trioden Festival 3.jpg [ 106.11 KiB | Megtekintve 65224 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.05. 23:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Nagyon szép lett, gratula! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.07. 00:50 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Siege29 írta:
Nagyon szép lett, gratula! ;)


Nagyon köszönöm!

Még egy pár adat: A doboz 59 literes,és mindössze 8.2kg! a súlya!

üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.28. 21:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Leszámítva az ovállal való régi rossz tapasztalatomat, meglepően reálisnak találtam ezt az érdekes megoldású hangsugárzót a találkozón. Nekem nem lett volna bátorságom hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.30. 22:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Hátul a rés méretére van valami ökölszabály? Mi annak a dolga?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.31. 09:50 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
HaWaLinn írta:
Hátul a rés méretére van valami ökölszabály? Mi annak a dolga?


A dolga az akusztikus hszereken is található kör,violinkulcs stb alakú nyilásokéval azonos quasi BRcső ,itt a funkciója a memrán mozgása által keletkezett nyomás levezetésével bővül.
Egyszerűbben fogalmazva: a nyilás keresztmetszetével lehet hangolni. :D

Nincs rá ökölszabály. A német forumon már évek óta keresik,keressük a matematikai megközelítését a dolognak-eddig nem sok sikerrel. Én az AJhornnal szimulálom, amivel meglepően jó eredményt elhet elérni- ez is igy készűlt el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.31. 10:42 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
A Bösendorfer csinál hasonló rezonátoros hangfalakat. Egy időben szemeztem vele mert Fehérváron állítólag minden megvan hozzá(gyártásban volt ott és maradt alkatrész, doboz is), de végül még a meghallgatás sem jött össze.
A zongoragyártásból származhat az ihlet, manapság nem közkedvelt iskola, inkább a rezonanciákra "halott" konstrukciók elterjedtek.
http://www.tubeprofi.com/images/boesendorfer/VC7_web/VC7%20H%20black%20hg.jpg


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.31. 11:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
otlm írta:
A Bösendorfer csinál hasonló rezonátoros hangfalakat. Egy időben szemeztem vele mert Fehérváron állítólag minden megvan hozzá(gyártásban volt ott és maradt alkatrész, doboz is), de végül még a meghallgatás sem jött össze.
A zongoragyártásból származhat az ihlet, manapság nem közkedvelt iskola, inkább a rezonanciákra "halott" konstrukciók elterjedtek.
http://www.tubeprofi.com/images/boesendorfer/VC7_web/VC7%20H%20black%20hg.jpg


Én sajnos nem ismerem a Bösendorferek felépítését ,de igy ránézésre inkább az alantiról lehet szó,mert egyenes rezgőfalak/lemezek is csak előfeszitve müködnek jól.Ilyen a zongora rezonátor lemeze is, amelyet nem lakkoznak fényesre.

Csatolmány:
J-R doboz.jpg
J-R doboz.jpg [ 109.51 KiB | Megtekintve 65110 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.31. 11:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Klang írta:
otlm írta:
A Bösendorfer csinál hasonló rezonátoros hangfalakat. Egy időben szemeztem vele mert Fehérváron állítólag minden megvan hozzá(gyártásban volt ott és maradt alkatrész, doboz is), de végül még a meghallgatás sem jött össze.
A zongoragyártásból származhat az ihlet, manapság nem közkedvelt iskola, inkább a rezonanciákra "halott" konstrukciók elterjedtek.
http://www.tubeprofi.com/images/boesendorfer/VC7_web/VC7%20H%20black%20hg.jpg


Én sajnos nem ismerem a Bösendorferek felépítését ,de igy ránézésre inkább az alantiról lehet szó,mert egyenes rezgőfalak/lemezek is csak előfeszitve müködnek jól.Ilyen a zongora rezonátor lemeze is, amelyet nem lakkoznak fényesre.

Csatolmány:
J-R doboz.jpg


Úgy emlékszem hogy a doboz oldalára volt szerelve egy rezonátor lap, de a pontos felépítését nem ismerem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.31. 13:39 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Úgy emlékszem hogy a doboz oldalára volt szerelve egy rezonátor lap, de a pontos felépítését nem ismerem.[/quote]


Igen,tényleg igazad van.Elovastam a 2005-ös véleményeket róla (münchen)Hát kapott pozitívat és nagativat(ebből többet) egyaránt. De ma az egyik legjobban keresett ,és eladható hfalak egyike.
Itt találsz róla egy kicsit közelebbit!


http://www.hoererlebnis.de/he/archiv/pd ... dorfer.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.01. 11:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Az utóbbiakból hiányoznak az ívek (nekem). A resonator3 a hárfára emlékeztet inkább, de ott nem látom az előfeszítettséget, meg nem is ismerem igazán a szerkezetét, csak a hangja az az alig színezett ami rokon lehet. Lehet, nem is rezonál (esetleg egy-két ponton?), hanem kényszerrezgést végez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.01. 17:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
HaWaLinn írta:
Az utóbbiakból hiányoznak az ívek (nekem). A resonator3 a hárfára emlékeztet inkább, de ott nem látom az előfeszítettséget, meg nem is ismerem igazán a szerkezetét, csak a hangja az az alig színezett ami rokon lehet. Lehet, nem is rezonál (esetleg egy-két ponton?), hanem kényszerrezgést végez.



Pedig biztosan van előfeszítés,hiszen mint már írtam a zongoránál is van és ezeket a lapokat nem is lehet másként hangolni. A bösendorferék célja éppen a zongora hangjának lehető legtökéletesebb visszadása volt ezekkel a dobozokkal,hogy ez mennyire volt sikeres azon még ma is vitatkoznak a hozzáértők és a zenekedvelők. Amiben én nem találom a megoldást a bösendorferéknél az az állóhullámok semlegesítése.Persze lehet hogy el kellene olvasni a cikket :D !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.01. 18:53 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Elovastam:

"A doboz oldában elhelyezett mélközép sugárzók direkt a szabadalmaztatott "Acoustic Soand Board"-ra sugároznak.A levegő igy a ház és a board között resonalva a Helmholz-resonator elvén (Hans Deutsch tovább fejlesztése) kerül ki a
szabadba.A tulajdonképpeni passziv resonator lemezt a doboz falától meghatározott távolságra helyezve aktiv resonálásra
késztetjük,amely ettől mint egy pótlólagos memrán dolgozik. Amplitudóját feszítőcsavarokkal lehet nagyon finoman állítani.
A koncertzongoráinál is ezt a módszert alkalmazza a cég sikerrel."


Még egy pár szó dr Hans Deutsch-ról: operaénekes,fizikus,Herbert von Karajan akusztikus mérnöke ,nemzetközileg elismert szaktekintély-és ő a doboz megalkotója.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.06. 20:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Találtam róla egy egészen jó képet. Itt talán jobban látszik a felépítése.
Csatolmány:
VC7.gif
VC7.gif [ 175.85 KiB | Megtekintve 65019 alkalommal. ]

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 01:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
Klang, nincs olyan érzésed, hogy hátrafelé többet sugároz mélyben a konstrukció, mint előre? Gondolom fölfelé és lefelé minimális a sugárzás...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 17:02 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
fdsa írta:
Klang, nincs olyan érzésed, hogy hátrafelé többet sugároz mélyben a konstrukció, mint előre? Gondolom fölfelé és lefelé minimális a sugárzás...


De ,én is igy gondolom.A bemutatókon elhangzottak is mind az eddigiektől eltérő hangzást kifogásolták.De el kell mondani azt is ,hogy iskolázott füleknél teljes megelégedettségre talált . Ez a konstrukció a szinpadon mint téren felállított zongora hangzását adja vissza,ha előre sugározna akkor nem igy lenne lemaradna a szinpadtér-de én még sajnos nem hallgathattam meg- ez itt mások véleménye.
Azt is gondolom hogy Deutsch úrnak volt lehetősége elég iskolázott fület találni. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 17:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Klang írta:
fdsa írta:
Klang, nincs olyan érzésed, hogy hátrafelé többet sugároz mélyben a konstrukció, mint előre? Gondolom fölfelé és lefelé minimális a sugárzás...


De ,én is igy gondolom.A bemutatókon elhangzottak is mind az eddigiektől eltérő hangzást kifogásolták.De el kell mondani azt is ,hogy iskolázott füleknél teljes megelégedettségre talált . Ez a konstrukció a szinpadon mint téren felállított zongora hangzását adja vissza,ha előre sugározna akkor nem igy lenne lemaradna a szinpadtér-de én még sajnos nem hallgathattam meg- ez itt mások véleménye.
Azt is gondolom hogy Deutsch úrnak volt lehetősége elég iskolázott fület találni. :D
Gondolom, hogy fdsa a te resódra gondolt, de persze az is lehet, hogy tévedek.

Más: A minap üzleteltem egy úriemberrel. Aranyozott érintkezős Bals villásdugót vett tőlem, amit egyébként rendkívül jónak tart. (ez volt a reklám helye) A lényeg, hogy arra terelődött a beszélgetésünk, min is hallgat zenét. Meridián cd játszó; Dénes Péter féle 300B monoblokkok; és a hangsugárzó Bösendorfer VC7 !!! Meg is hívattam magunkat gyorsan ill. az úr volt olyan kedves és felajánlotta hogy menjek el egy hallgatózásra. Úgyhogy kedves Klang, ha lesz kedved, akkor elnézhetnénk az illető úrhoz egy hallgatózás erejéig. Szerintem nem lesz ellenvetése ha többen megyünk, mert ahogy elnéztem nagyon büszke a szerzeményére, amit bagóért sikerült megvennie. :D
ui: Milyen kicsi a világ! Nem?

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 18:24 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Quadlipi írta:
Klang írta:
fdsa írta:
Klang, nincs olyan érzésed, hogy hátrafelé többet sugároz mélyben a konstrukció, mint előre? Gondolom fölfelé és lefelé minimális a sugárzás...


:D
Gondolom, hogy fdsa a te resódra gondolt, de persze az is lehet, hogy tévedek.

Azt nem gondolom,nálam elől van a mélyközép.a doboz oldalfala közvetlenül a térbe szól ,de majd az FDSA
elmondja,hogy mire gondolt.

A meghivást, ha lesz ilyen, megköszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 21:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
Klang, én bizony a Te rezonátor dobozodról kérdeztelek. Csak van lehetőséged rá, hogy körbejárd, esetleg méréseket is mutathatnál róla...
A Bösendorfer nyílásai előre néznek, így az első féltérbe sugároznak, ráadásul függőlegesen nyalábolják a hangot, nem sugároznak feleslegesen felfelé és lefelé. Így valóban szinte azonos hangot keltenek szobában és szabad térben.
A rezó dobozodnak azt a kis hátrányát érzem, hogy a mély tartomány nem lehet független a doboz mögötti tértől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 21:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Érdekes lehet a vízszintes iránykarakterisztika - valóban - olyan érzésem van, hogy még hatékonyabb lenne a rezonátor ha befelé néznének a hangszórók?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.08. 21:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
HaWaLinn írta:
Érdekes lehet a vízszintes iránykarakterisztika - valóban - olyan érzésem van, hogy még hatékonyabb lenne a rezonátor ha befelé néznének a hangszórók?

Akkor hátrafelé sokkal tovább menne, viszont előre már 8-900 Hz körül elkezdene esni a hangnyomás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.09. 08:28 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Bocs, akkor félre értettelek!

quote="fdsa"]Klang, én bizony a Te rezonátor dobozodról kérdeztelek. Csak van lehetőséged rá, hogy körbejárd, esetleg méréseket is mutathatnál róla...

Lehetőségem van rá és nyilván mérek is, de nem teszem közzé. Az ok egyszerű: Kb három évvel ezelőtt amikor egyáltalán a resoról szó esett a terminálon,a szakértők véleménye nagyjából az volt hogy ilyen nincs,ha van akkor ez zsák utca. Most mitől változna meg? Egy méréstől biztosan nem.

A Bösendorfer nyílásai előre néznek, így az első féltérbe sugároznak, ráadásul függőlegesen nyalábolják a hangot, nem sugároznak feleslegesen felfelé és lefelé. Így valóban szinte azonos hangot keltenek szobában és szabad térben.

Én a Bösendorfer-ről sem láttam méréseket, ha te igen akkor tedd közzé légyszives.

A rezó dobozodnak azt a kis hátrányát érzem, hogy a mély tartomány nem lehet független a doboz mögötti tértől.[/quote]

Miért is? Az oldala rezeonál,ami 1m2 ,a hátulján lévő nyílás a nyomáskiegyenlítést ,hszoro csillapítást szolgálja. Ez nem breflexnyilás, annak a kritériumnak nem is felel meg.
Lehet hogy meg kellene hallgatnod?! :D


Üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.10. 23:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
Nézegetem a régi hozzászólásaidat a terminálon, de nem találom a rezódobozodról szólót, pedig emlékszem rá, hogy volt, csak azon a képen még viszonylag vékony lábakon állt.
Ugyanakkor nem találtam olyan hozzászólásomat sem, ahol dehonesztálóan írtam volna bármelyik alkotásodról.

A hullámhossznál jóval kisebb méretekkel rendelkező doboz nyomáskamraként viselkedik. A nyomáskamra viszont sebességtranszformátorként működik: ahányszor nagyobb a membrán hatásos felülete a rés felületénél, annyiszor nagyobb lesz a résből kilépő hang térfogatsebessége, mint a membráné.
A résen áthaladó hullám viselkedését viszont Huyghens már a XVII. században leírta.
A rezódoboznál a vízszintes síkban ez kissé módosulhat a csőrszerű kialakítás miatt, de feltételezésem szerint a szóban forgó mélytartományban a hátrafelé sugárzott hang nyomása nagyobb, mint az előre sugárzott hangé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 20:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
A resonator3 oldala rezeg. Jól tapinthatóan. Azt, hogy rezonálna valahol, nem hallottam, nem tapasztaltam. Kényszerrezgésről lehet szó? Az elnevezések néha pontatlanok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.16. 09:36 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
fdsa írta:
Nézegetem a régi hozzászólásaidat a terminálon, de nem találom a rezódobozodról szólót, pedig emlékszem rá, hogy volt, csak azon a képen még viszonylag vékony lábakon állt.
Ugyanakkor nem találtam olyan hozzászólásomat sem, ahol dehonesztálóan írtam volna bármelyik alkotásodról.


Nem ,Te tényleg nem írtál ilyet. Azt javasoltad,hogy nyissam ki az alját,mert úgy legalább hangoszlopként viselkedne. De ,sem ez sem mások hozzászólása, véleménye ebben a dologban nem zavart. Ezért is született meg a Reso2 és Reso3.

"A hullámhossznál jóval kisebb méretekkel rendelkező doboz nyomáskamraként viselkedik. "

Ezt én is tudom,de az 56 literes dobozt én nem nevezném kicsinek,az eddig megszokott építési módoknál túlméretezett lenne.

"A nyomáskamra viszont sebességtranszformátorként működik: ahányszor nagyobb a membrán hatásos felülete a rés felületénél, annyiszor nagyobb lesz a résből kilépő hang térfogatsebessége, mint a membráné. "

Nem tudom mit értesz térfogatsebesség alatt, de hogy a kilépő levegő molekulák sebessége
a doboz térfogatának változtatásával (igy a belső nyomásváltozással) nő vagy csökken az tény.

"A résen áthaladó hullám viselkedését viszont Huyghens már a XVII. században leírta."

Őszintén szolva a névvel már találkoztam,de most biztosan nem tudnám megmondani hogy mit is írt a résen áthaladó hullámokról.

"A rezódoboznál a vízszintes síkban ez kissé módosulhat a csőrszerű kialakítás miatt, de feltételezésem szerint a szóban forgó mélytartományban a hátrafelé sugárzott hang nyomása nagyobb, mint az előre sugárzott hangé.
"

Fent már egyetértettünk abban hogy a dobozban szükülő keresztmetszet előtt a megnő a nyomás(ez visszahat a membránra,ezért nem mindegy a rés nagysága),de a résben ez a nyomás csökken mozgási energiává alakul ,vagyis a sebesség nő- akkor nem lehet a nyomás - a hangnyomás- sem nagyobb.

Üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.16. 09:44 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
HaWaLinn írta:
A resonator3 oldala rezeg. Jól tapinthatóan. Azt, hogy rezonálna valahol, nem hallottam, nem tapasztaltam. Kényszerrezgésről lehet szó? Az elnevezések néha pontatlanok.




A rezgés is rezonálás,a kettő t nem kell/lehet elválasztani egymástól.

Minden passzivan gerjesztett rezgés,kényszer rezgés. Mi lehetne még?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.16. 16:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Arra gondolok, hogy más eset ha egy test rezgőmozgást végez valami kényszer hatására, de azután önálló mozgásra nem képes - vagyis kényszermozgást végez és más eset ha valamilyen kitüntetett frekvencián - a rezonancia frekvencián - lengésre képes, még a kényszerhatás megszűnte után is.
A reso3 háza nem egy kitüntetett frekvencián, hanem az egész sávban szépen szól. Rugalmas és kis vesztességű anyaga lehet ami igencsak megszólalna bármilyen hangvillát is tennénk rá. Valamilyen módon jó illesztést ad.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.16. 19:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
HaWaLinn írta:
Arra gondolok, hogy más eset ha egy test rezgőmozgást végez valami kényszer hatására, de azután önálló mozgásra nem képes - vagyis kényszermozgást végez és más eset ha valamilyen kitüntetett frekvencián - a rezonancia frekvencián - lengésre képes, még a kényszerhatás megszűnte után is.
A reso3 háza nem egy kitüntetett frekvencián, hanem az egész sávban szépen szól. Rugalmas és kis vesztességű anyaga lehet ami igencsak megszólalna bármilyen hangvillát is tennénk rá. Valamilyen módon jó illesztést ad.


A kényszerhatás megszünte után való rezgést az előfeszítés-a reso3-nál a hagyma forma- adja.Tudom hogy a neten taláhatók más forradalmian új formák is -ezekkel én is kisérleteztem-de a Johannes la Bong és mestere által kitalált formát nem tudták /tudják überelni.Persze lehet hogy mégis- csak az időm ,türelmem,és a tudásom nem elég ehez a feladathoz. :D
A reso3 háza sem szól teljes frekvencián,csak a mélyközép által nyújtott 10kHz-ig müködik. Mivel a magassugárzó zárt igy az általa okozott rezonációk nem is jutnak a dobozba.
Az RFT páros nem csak a magas érzékenysége miatt,hanem az illesztettsége miatt is kiváló teljesítményt nyújt.Ezzel azt akarom mondani ,hogy ez utóbbi nem elsősorban az én érdemem hanem a gyárban dolgozott szakembereké!Az én érdemem annyi,hogy én ezt a nagyszerü adottságot nem rontottam el sőt az alsó tartmányokban kiegészítettem a dobozommal. Igy lett teljesebb az átvitel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.17. 10:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Klang írta:
A reso3 háza sem szól teljes frekvencián,csak a mélyközép által nyújtott 10kHz-ig müködik. Mivel a magassugárzó zárt igy az általa okozott rezonációk nem is jutnak a dobozba.

Korábbi hsz.-omban pontosan erre a dobozba való bejuttatésra gondoltam, amikor felvetettem, hogy mi lenne ha fordítva szerelnétek be a nagyhangszórót úgy, hogy befelé sugározzon? Azután meg meg lehetne fordítani, hogy a rés legyen elől?
Az nem baj, ha a sávhatárok alul felül arányosan kicsit szűkösek, fontosabb a kis torzítás. (Opera kedvelők a megmondhatói.)
A forma és a méret nagyon is fontos, igazi megtestesült örömforrás lehet egy zenebarát lakberendező számára mert sokkal szebb mint plusz két kocka és sokkal szebben szól mint sok lyukas kocka. Bár áldozhatnék rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.10.12. 17:00 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Elkészült a pácolás és a lakkozás. Hogy milyen lett a hangja? azt a HIFI shown meghallgathatjátok! :D



Csatolmány:
R3-1.jpg
R3-1.jpg [ 138.82 KiB | Megtekintve 65906 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.08. 19:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
A hifi showra készült ismertető.


Csatolmányok:
keszulekek6.jpg
keszulekek6.jpg [ 278.46 KiB | Megtekintve 65827 alkalommal. ]

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 18:41 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szép! Csak egy megjegyzés: a doboz neve félig angol, félig magyar. Ez számomra elég furcsa. Vagy írjuk resonator-nak, ékezet nélkül, vagy rezonátor-nak ékezettel (magyarul).

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 11:37 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
sny21 írta:
Szép! Csak egy megjegyzés: a doboz neve félig angol, félig magyar. Ez számomra elég furcsa. Vagy írjuk resonator-nak, ékezet nélkül, vagy rezonátor-nak ékezettel (magyarul).


Köszönöm,de én maradok a németnél, a Hobby Hifi- forumon is igy van fent (reso drei) :)

Üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 19:42 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Klang írta:
sny21 írta:
Szép! Csak egy megjegyzés: a doboz neve félig angol, félig magyar. Ez számomra elég furcsa. Vagy írjuk resonator-nak, ékezet nélkül, vagy rezonátor-nak ékezettel (magyarul).


Köszönöm,de én maradok a németnél, a Hobby Hifi- forumon is igy van fent (reso drei) :)

Üdv Klang


Arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy a "resonátor" helytelen. Németül is helytelen, mivel nem használnak 'á' betűt.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.28. 20:29 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
sny21 írta:
Klang írta:
sny21 írta:
Szép! Csak egy megjegyzés: a doboz neve félig angol, félig magyar. Ez számomra elég furcsa. Vagy írjuk resonator-nak, ékezet nélkül, vagy rezonátor-nak ékezettel (magyarul).


Köszönöm,de én maradok a németnél, a Hobby Hifi- forumon is igy van fent (reso drei) :)

Üdv Klang


Arra kívántam felhívni a figyelmet, hogy a "resonátor" helytelen. Németül is helytelen, mivel nem használnak 'á' betűt.


Köszönöm,majd ügyelek rá hogy ne legyen ékezet!

Üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.30. 07:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Milyen komoly szakmai segítséget kaptál. :lol: Szerintem tök mindegy hogy írod, hisz saját terméked olyan nevet adsz neki amilyet csak akarsz. A magyar nyelv védelmét hagyjuk meg * politizálni otthon!
szerk.:
sny21.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.07.01. 22:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.01. 16:58
Hozzászólások: 35
"Ezután jött a tervezés aminek a folyamatát megmutatom,de ne várjatok műhelyrajzot, hiszen az a méret és a forma is csak erre a hszóróra igaz."

Szervusz!
Elsősorban gratulálok a kiváló alkotáshoz!
Már régóta szemezgetek ezzel a konstrukcióval, de eddig nem sikerült megfelelő hangszóróhoz jutnom.
Ez most változott - megvan a hangszóró készlet.
Megoldhat a műhelyrajz elkérése?

Üdv: igi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.07.02. 13:37 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
igi írta:
"Ezután jött a tervezés aminek a folyamatát megmutatom,de ne várjatok műhelyrajzot, hiszen az a méret és a forma is csak erre a hszóróra igaz."

Szervusz!
Elsősorban gratulálok a kiváló alkotáshoz!
Már régóta szemezgetek ezzel a konstrukcióval, de eddig nem sikerült megfelelő hangszóróhoz jutnom.
Ez most változott - megvan a hangszóró készlet.
Megoldhat a műhelyrajz elkérése?

Üdv: igi


Hallole!

A mühelyrajz nálam digitális,és azt biztosan el tudom küldeni. Azt ajánlom mérd meg a lengőtekercs ellenállatját,és ha az hasonlit az általam feltett Tsp-re akkor OK. Ha nem akkor más dobozra van szükséged. Azért írom ezt mert ritka ,hogy a rádióban is 6 ohmos van. Ide általában 4 ohm vagy az alattit szereltek. A 6 és 7 Ohmos változat inkább sztereoradio kűlön álló hangfalában, zeneszekrényekben szokott lenni. Persze tévedhetek is. Mindenesetre az a jobb ha megméred.
H a 6 ohmosod van akkor már csak az a kérdésem,hogy elég felkészültnek érzed-e magad
a feladathoz? Az utóbbi dőben nagyon sok érdeklődőből 1 készült el. Gondold meg jól,ez több mint 6lap összeragasztása.
Ird meg mire jutottál a méréssel,valamint az email címedet!
Üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.07.02. 15:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.01. 16:58
Hozzászólások: 35
Klang írta:
igi írta:
"Ezután jött a tervezés aminek a folyamatát megmutatom,de ne várjatok műhelyrajzot, hiszen az a méret és a forma is csak erre a hszóróra igaz."

Szervusz!
Elsősorban gratulálok a kiváló alkotáshoz!
Már régóta szemezgetek ezzel a konstrukcióval, de eddig nem sikerült megfelelő hangszóróhoz jutnom.
Ez most változott - megvan a hangszóró készlet.
Megoldhat a műhelyrajz elkérése?

Üdv: igi


Hallole!

A mühelyrajz nálam digitális,és azt biztosan el tudom küldeni. Azt ajánlom mérd meg a lengőtekercs ellenállatját,és ha az hasonlit az általam feltett Tsp-re akkor OK. Ha nem akkor más dobozra van szükséged. Azért írom ezt mert ritka ,hogy a rádióban is 6 ohmos van. Ide általában 4 ohm vagy az alattit szereltek. A 6 és 7 Ohmos változat inkább sztereoradio kűlön álló hangfalában, zeneszekrényekben szokott lenni. Persze tévedhetek is. Mindenesetre az a jobb ha megméred.
H a 6 ohmosod van akkor már csak az a kérdésem,hogy elég felkészültnek érzed-e magad
a feladathoz? Az utóbbi dőben nagyon sok érdeklődőből 1 készült el. Gondold meg jól,ez több mint 6lap összeragasztása.
Ird meg mire jutottál a méréssel,valamint az email címedet!
Üdv Klang


Szervusz!

Ez sztereó rádióként üzemel - még... (RFT Capri)
6/12 Ohm-os a mély/magas hangsugárzó. (meg is mértem)
Megnéztem-meghajtottam őket, tökéletesen működnek.
A gyakorlati kivitelezéssel nincs gond, mert van asztalos ismerősöm, illetve nekem is vannak faipari gépeim - ismeretem.
Viszont az még érdekes körülmény lehet, hogy a faltól mennyire kell elhelyezni?
Sajnos túl nagy térrel nem rendelkezem. Ez, egy kb 20nm-es szobában zenélne, az 5m-es oldalon.
Vagyis, érdemes-e ezt a sugárzót ekkora szobában elhelyezni, vagy számára nagyobb a térigény?

Köszönöm a segítséged! Üdv: igi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.07.02. 20:41 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
igi írta:
Klang írta:
igi írta:
"Ezután jött a tervezés aminek a folyamatát megmutatom,de ne várjatok műhelyrajzot, hiszen az a méret és a forma is csak erre a hszóróra igaz."

Szervusz!
Elsősorban gratulálok a kiváló alkotáshoz!
Már régóta szemezgetek ezzel a konstrukcióval, de eddig nem sikerült megfelelő hangszóróhoz jutnom.
Ez most változott - megvan a hangszóró készlet.
Megoldhat a műhelyrajz elkérése?

Üdv: igi


Hallole!

A mühelyrajz nálam digitális,és azt biztosan el tudom küldeni. Azt ajánlom mérd meg a lengőtekercs ellenállatját,és ha az hasonlit az általam feltett Tsp-re akkor OK. Ha nem akkor más dobozra van szükséged. Azért írom ezt mert ritka ,hogy a rádióban is 6 ohmos van. Ide általában 4 ohm vagy az alattit szereltek. A 6 és 7 Ohmos változat inkább sztereoradio kűlön álló hangfalában, zeneszekrényekben szokott lenni. Persze tévedhetek is. Mindenesetre az a jobb ha megméred.
H a 6 ohmosod van akkor már csak az a kérdésem,hogy elég felkészültnek érzed-e magad
a feladathoz? Az utóbbi dőben nagyon sok érdeklődőből 1 készült el. Gondold meg jól,ez több mint 6lap összeragasztása.
Ird meg mire jutottál a méréssel,valamint az email címedet!
Üdv Klang


Szervusz!

Ez sztereó rádióként üzemel - még... (RFT Capri)
6/12 Ohm-os a mély/magas hangsugárzó. (meg is mértem)
Megnéztem-meghajtottam őket, tökéletesen működnek.
A gyakorlati kivitelezéssel nincs gond, mert van asztalos ismerősöm, illetve nekem is vannak faipari gépeim - ismeretem.
Viszont az még érdekes körülmény lehet, hogy a faltól mennyire kell elhelyezni?
Sajnos túl nagy térrel nem rendelkezem. Ez, egy kb 20nm-es szobában zenélne, az 5m-es oldalon.
Vagyis, érdemes-e ezt a sugárzót ekkora szobában elhelyezni, vagy számára nagyobb a térigény?

Köszönöm a segítséged! Üdv: igi


Hallole!
Ezt a tipust nem ismerem,mikori gyártású? meghagyod az erősitő részét is?
A 20 m2 elég A hifi-show még kevesebb volt,az akérdés hogy mennyire tudod a faltól elállítani? 30cm körül már megfelel.

Ird meg az Email cimedet és elküldöm majd a rajzokat. Milyen formátum felel meg neked?

Üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.07.02. 21:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.07.01. 16:58
Hozzászólások: 35
Hallole!
Ezt a tipust nem ismerem,mikori gyártású? meghagyod az erősitő részét is?
A 20 m2 elég A hifi-show még kevesebb volt,az akérdés hogy mennyire tudod a faltól elállítani? 30cm körül már megfelel.

Ird meg az Email cimedet és elküldöm majd a rajzokat. Milyen formátum felel meg neked?

Üdv Klang[/quote]

Szervusz!

Küldtem privát üzenetet...

Üdv: igi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.10.08. 21:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 576
Klang mester hathatos segítségével elkészült az én Reso3 hangsugárzó-párom. Mégegyszer nagyon köszönöm.


Csatolmányok:
hori04.jpg
hori04.jpg [ 142.1 KiB | Megtekintve 65458 alkalommal. ]
hori02.jpg
hori02.jpg [ 189.09 KiB | Megtekintve 65458 alkalommal. ]
hori01.jpg
hori01.jpg [ 191.91 KiB | Megtekintve 65458 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.10.09. 09:56 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Örülök hogy végre felraktad.
Bár a forma ugyan az ,de nem teljesen azonos az enyémmel.
Jó lenne ha egy kicsit többet irnál az összetevőkről ,és hogyan csináltad a hajlítást a lakkozást elcsatolást stb.
Ez annak ellenére hogy én méregettem és a tervezésben segitettem, a Te munkád ami nem mellesleg nagyon jól sikerült! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 10:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Szia Klang!

Nagyon megfogott a dobozkonstrukciod. "Hagyomanyos", zart v. BR dobozhoz illö TSP-vel rendelkezö hangsugarzohoz is alkalmazhato a reso elv? Es, ha igen hogyan. Talaltatok mar ra vmi elfogadhato formulat?

Köszi.

_________________
Üdv.

DiyLaci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.10.10. 20:46 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Szia!
Köszönjük!
Minden olyan hszóró jo ami TL-nek megfelel. Az AJHorn-al való szimulálás megbizható eredményt hoz. Persze azért meglepetés mindig lehet. Ujabb megoldás nincs,de nem is kell. Minden hangszóró ás igy a doboza is máskell legyen.
Ezzel a "hagyma" formával szinte biztos a siker. A többi formánál általában hosszabb kisérleti szakasz kell ( a legutolsó
eppen 7 hónapig tartott). Ezt is majd felteszem.

üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.16. 14:36 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Örömmel közlöm ,hogy készül egy újabb klon,amelynek természetesen meglesznek a saját ,a tulajdonosra jellemző jegyei.
Egyenlőre ennyi képanyag, folyt köv! :D

Csatolmány:
Csabi 02.jpg
Csabi 02.jpg [ 236 KiB | Megtekintve 64582 alkalommal. ]


Csatolmány:
Csabi 05 az utolsó húzás....jpg
Csabi 05 az utolsó húzás....jpg [ 396.68 KiB | Megtekintve 64582 alkalommal. ]


Csatolmány:
Csabi 04 kalodába fogva....jpg
Csabi 04 kalodába fogva....jpg [ 372.44 KiB | Megtekintve 64582 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.16. 21:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Mit nevezel klónnak? A lakást vagy a hangfalat? Mert az előbbi is láthatóan készülőfélben van.
:D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.17. 10:33 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Halus írta:
Mit nevezel klónnak? A lakást vagy a hangfalat? Mert az előbbi is láthatóan készülőfélben van.
:D


Az előbbi a Reso3 másolata,a lakás nem másolat- de mindkettő most készül ez igaz. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 20:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Egy újabb Példány készül,amelynek a köpenyét a nyuszi hozza majd meg. Ha minden rendeben megy akkor a jövő héten már az első rezgésen is túl leszünk... :D

Csatolmány:
Reso RFT driverek01.jpg
Reso RFT driverek01.jpg [ 363.7 KiB | Megtekintve 64422 alkalommal. ]


Csatolmány:
ragasztás váz.jpg
ragasztás váz.jpg [ 744.22 KiB | Megtekintve 64422 alkalommal. ]


Csatolmány:
ragasztás váz2.jpg
ragasztás váz2.jpg [ 134.6 KiB | Megtekintve 64422 alkalommal. ]


Csatolmány:
ragasztás váz3.jpg
ragasztás váz3.jpg [ 207.83 KiB | Megtekintve 64422 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 63 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 20 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség