audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.17. 16:36

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 34  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 13:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Rétegelt lemez+MDF kombóhoz mit szóltok?

Szvsz jó a megérzés. A rétegelt legyen I. osztályú orosz nyír, az MDF pedig a beszerezhető legsűrűbb. HDF még jobb. Szvsz 12+12mm bőven elég, még nagy dobozhoz is. Csak legyen, aki szakszerűen, nagy présnyomással összeragassza...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 15:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
HDF lapból nehezen találni 12 mm-eset, viszont az MDF és a nyír rétegelt lemez könnyen beszerezhető. Mondjuk minőségre kérdéses. Viszont ha ez így elég, akkor nem fogok vastagabbat rendelni, különben nem fogom tudni cipelni sem.

Még egy kérdés: Beszerelhetem-e a zárt mély-dobozba az AB osztályú erősítőket, pontosabban 3 darabot, ha doboz nettó térfogata kb. 55 liter, erősítő AB osztályú, 2 szimmetrikus 11-12V-al működne, harmadik meg szimmetrikus 37V-al?

Hűtőborda: 180x125x35 minden bufferre. Nyugalmi áram pedig olyan 150mA. Hangszóró: ScanSpeak 32W
Így minden elektronika, trafó, hűtőborda a doboz alján lenne, rácsavarozva egy külön lapra, ami vagy MDF lenne szintén, vagy pozdorja.

Ja igen, van idő kitalálni, mivel leállás történt a munkahelyen, tehát nem lesz gyorsan kész.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 20:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
6mm-es HDF elég általános, azzal szendvicsként el lehet készíteni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 20:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Szóval 2xHDF lap, és egy rétegelt lemez?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 20:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Igen: HDF-rétegelt-HDF
Itt nálunk, falun, 3050Ft a nyír rétegelt, a 6-os HDF meg 1110Ft. Négyzetméter árban.
5300/m2 + ragasztás, de így egy kompozit anyagod van.

Most pl úgy csinálok "reciclyng", hogy a régi MDF18 doboz előlapra simán ráragasztom a 15-ös rétegelt.
Bivaly nagy erővel kell leszorítani.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 20:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Van még egy MFP nevű (multifunkcionális panel) anyag, ami egy a pozdorjánál vagy bútorlapnál sűrűbb lapfajta. Jó szilárdsági tulajdonsága van és nedvességálló (melaningyanta a kötőanyaga).
Még nem volt alkalmam ilyenből próbára dobozt készíteni, de gyanítom, hogy jobb akusztikus tulajdonságai vannak, mint a bútorlapnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 20:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Toto írta:
Rétegelt lemez+MDF kombóhoz mit szóltok?
Mondjuk 12mm rétegelt lemez+16mm MDF lap.

Jó nagy marhaság. 5-10 év alatt tuti szétválik. Akárhiogy is ragasztják az okosok. Nem a ragasztás a gyenge pontja, hanem az eltérő vízfelszívó képesség. Addig-addig mozog a két réteg egymáson a különböző méretű duzzadás miatt, még a ragasztás elpattan. De viszont akkor nagyon autentikus zizegést fogsz hallani hígend minőségben. :lol: Nem véletlen, hogy a nagyok MDF-et (minimum 22mm) használnak. Aztán bitumenes csillapító lemez, ami nem olcsó, de jó, és még mindig olcsóbb mint az asztalos, akinek két dobozt kell készítenie 1 hangfalhoz, s minezt egyiket a másikba. :lol: Szóval a marhaságnak is van észszerű határa. Ezen a fórumon már tettem fel mérést a bitumenes csillapítás hatásáról. Keresd meg. Én kipróbáltam, megmértem, feltettem, ezért nem írok asztalosipari nonszenszeket. :lol: A mostani hangdobozom is így készítettem. Jól is szól, főleg mióta a szoba akusztika is rendben van. Ja! az előlap az 32mm-es MDF. Ha ezeket betartod, akkor a hangfalad biztos nem a dobozának kialakításától fog rosszul szólni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 21:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
dys-cus írta:
Jó nagy marhaság. 5-10 év alatt tuti szétválik. Akárhiogy is ragasztják az okosok.


https://www.google.hu/search?q=MDF%2Bplywood+sandwich&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=L6Bzg5F-I3zvIM%253A%252Cd8glTsQnU87EbM%252C_&usg=__5difJzA6fFlZxFQIDxT0r5catc4%3D&sa=X&ved=0ahUKEwiCq5zohsnYAhUOCewKHe4bDBIQ9QEIKDAA#imgrc=_

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 21:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Legújabb Klang+Ton magazinban foglalkoznak a ScanSpeak 32W méllyel. Ott 25-40mm-es bükk rétegelt lemez van.
MDF+rétegelt lemez szendvics jó ötlet lenne, ha Magyarországon is kapható lenne, és olyan, amit kifejezetten hangdobozhoz fejlesztettek. Mert mint látom, ez csak arra jó, hogy a felülete MDF legyen, hogy könnyebb legyen kezelni.
Össze is lehet csavarozni a lemezeket, vízálló ragasztáson kívül. Viszont az MDF kevésbé rizikósabb, több hangdobozt összeépítettek már ezzel és hallgatható is. ScanSpeak 32W-hez eddig leginkább rétegelt lemezt alkalmaztak a szakértők.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 21:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
A plywood lemezt egyszer kérdeztem, be tudják-e szerezni. Abból vannak egészen spec rétegelt fajták is. Persze, be tudják, minimum 1 kamion, azalatt nem, mert itt nálunk (falun) erre nincs kereslet.

Az a natúr színü kis doboz amit tavaly Kkfélegyházára vittem és hallhattál pl 18mm rétegelt + 20mm táblásított bükk elölap volt a belsejében MDF merevítéssel. Ha még megvan milyen volt a hangja.
Mondjuk a doboznak a bejáratatlan hsz. miatt 80Hz alatt alig volt mélye, de nem volt dobozhangja. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 21:41 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
miczo írta:
A plywood lemezt egyszer kérdeztem, be tudják-e szerezni.


A plywood a neve a nálunk is beszerezhető rétegelt lemeznek is. A nálunk leginkább kapható nyírfa rétegelt lemez a "baltic birch plywood'.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 21:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
The Guitar Don't Lie-t meghallgattam most a 48dB/oktávval, csak ezzel hozta az ismerős szintet 500-1khz felett, úgyhogy röhögtem is magamban, hogy digitális váltó meg talán egzotikus tranzisztor kell ahhoz, plusz sok munka, hogy elérjem a rendszer szintjét. (mármint az összes pro tulajdonságát) Persze a hangszóró 1khz alatt nem üzemel jól, tehát doboz is kell majd. 24dB/oktáv már más kategória volt, olyanokat a hifikiállításokon szoktam hallani.

Kiskunfélegyházán nem az Orion és nem a B&W, hanem harmadik fogott meg igazán, azzal jó volt a hang.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 22:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1590
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
az egzotikus faanyagok helyett sokkal fontosabb a megfelelő kialakítás, mechanikai méretek, merevítők, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.08. 22:48 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1046
Tartózkodási hely: Tamási
dys-cus írta:
..... Nem a ragasztás a gyenge pontja, hanem az eltérő vízfelszívó képesség. Addig-addig mozog a két réteg egymáson a különböző méretű duzzadás miatt, még a ragasztás elpattan.


Zárt vagy nyitott dobozban?

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 09:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:

Gondolod, hogy az tovább bírja? :) Meg más egy gyári 100 Bar-os préssel préselni, mint egy asztalosipari kis hidraulikával. De nem baj.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
dys-cus írta:
Gondolod, hogy az tovább bírja? :) Meg más egy gyári 100 Bar-os préssel préselni, mint egy asztalosipari kis hidraulikával. De nem baj.


Gondolom, különben nem gyártanának ilyet. A páratartalom változása ellen megóvható a fa, ha a pórusait lezárod, ezzel konzerválod benne az aktuális páramennyiséget.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
dys-cus írta:
..... Nem a ragasztás a gyenge pontja, hanem az eltérő vízfelszívó képesség. Addig-addig mozog a két réteg egymáson a különböző méretű duzzadás miatt, még a ragasztás elpattan.


Zárt vagy nyitott dobozban?

Mindkettőben. Hiába lakkozod be, a környezet nedvességére lassan, de biztosan reagál. Még ha belül le van lakkozva akkor is. Az enyém le van lakkozva belül is. A hangfaladon emléxel a furnér borításra? Egyszer mutattad nekem. Szerintem az is a különböző nedvesség felszívó képesség következménye. Mivel ezekszerint MO.-n nem lehet ilyen gyárilag készre ragasztott cuccot kapni, ezért mondjuk az asztalosnak kellene ezzel kínlódnia. Megvesz mondjuk 2-2 táblát mindkét anyagból, összeragasztja poliuretán alapú ragasztóval, majd darabol. Ez nem megy, mivel táblában nem tud préselni. Kivágja a méreteket, s úgy ragaszt. Dupla hulladék. Toto meg majd szidja a mestert, hogy drága lessz a doboz, esetleg több is mint a hanxórók. :lol:
Szóval sokkal jobb az egyfajta anyag agyon merevítve, vagy csillapítva. Legjobb mindkettő egyszerre, azzal a kitétellel, hogy a merevítőket is csillapítani kell. Van már tapasztalatom benne. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Jó nagy marhaság. 5-10 év alatt tuti szétválik. Akárhiogy is ragasztják az okosok.

A "jó nagy marhaságot" a mindenbe belekotnyeleskedő, beleokoskodó fűszerészek szokták írni. Merthát ezek szerint MDF-et furnérozni sem lehet, az is tutira le fog válni, vagy legalábbis meg fog repedezni. Arról nem is beszélve, hogy idővel rétegelt lemeznek is szét kellene esnie, hiszen köztudottan(??) eltérő a vetemedési hajlam szálirányban ill. arra merőlegesen. A rohadék rétegelt lemez viszont még egy erősen ingadozó páratartalmú konyhában is tojik az elméletedre, és 50 év után sem akar szétesni. Ráadásul a faipari ragasztási technológia fejlődött egy pöttyet időközben.

Miután Magyarországon élünk, sajnos fennáll a veszélye, hogy Toto kifog valami magát asztalosnak mondó mekkmestert, és úgy jár, ahogy írtad. Külön szépsége a dolognak, hogy évekkel később valószínűleg reklamációra se lesz mód. Legtutibb, ha nem csinál(tat) semmit, és akkor garantáltan nincs bosszúság.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Gondolod, hogy az tovább bírja? :) Meg más egy gyári 100 Bar-os préssel préselni, mint egy asztalosipari kis hidraulikával. De nem baj.


Gondolom, különben nem gyártanának ilyet. A páratartalom változása ellen megóvható a fa, ha a pórusait lezárod, ezzel konzerválod benne az aktuális páramennyiséget.

Sajti

Erre csak annyit mondok, hogy a 14 éves ebédlő székeket azért cseréltem le, mert rétegelt lemezből voltak gyárilag, s annak felső rétege szépen elkezdett leválni. Pedig gyári rétegelt volt. Én nem azt mondtam, hogy nem lehet megcsinálni, hanem azt, hogy nem javaslom. Az én szomszédom kárpitos. Nagyon nem jó tapasztalatai vannak az ilyen szendvics anyagokkal. Viszont nem vagyok asztalos, de készítettem már DIY ügyileg vagy 10-12 hangfalat. Ezért bátorkodtam tanácsot adni. De viszont a tanácsot nem muszály megfogadni...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
dys-cus írta:
Erre csak annyit mondok, hogy a 14 éves ebédlő székeket azért cseréltem le, mert rétegelt lemezből voltak gyárilag, s annak felső rétege szépen elkezdett leválni. Pedig gyári rétegelt volt. Én nem azt mondtam, hogy nem lehet megcsinálni, hanem azt, hogy nem javaslom. Az én szomszédom kárpitos. Nagyon nem jó tapasztalatai vannak az ilyen szendvics anyagokkal. Viszont nem vagyok asztalos, de készítettem már DIY ügyileg vagy 10-12 hangfalat. Ezért bátorkodtam tanácsot adni. De viszont a tanácsot nem muszály megfogadni...


Úgy 100-120 táblányi elhasznált rétegelttel a hátam mögött én is elmondhatom, hogy láttam karón varjút... Van olyan általam készített rétegelt lemezből álló doboz, ami már tizenéves, és átvészelt nyári záport kültéren...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
mzperx írta:
az egzotikus faanyagok helyett sokkal fontosabb a megfelelő kialakítás, mechanikai méretek, merevítők, stb...

Nagyobb doboznál én is pontosan így gondolom (a vastagság növelése nem a legjobb válasz, inkább csak lejjebb tolja a rezonanciákat), ugyanakkor a doboz anyagának hangelszínező hatását sem szabad lebecsülni. Mely a dobozfal ügyes és átgondolt csillapításával elvileg csökkenthető, de ahogy én hallom, MDF esetében ez ritkán szokott jól sikerülni.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A "jó nagy marhaságot" a mindenbe belekotnyeleskedő, beleokoskodó fűszerészek szokták írni."
Látom észrevetted, hogy az adminoknak nem tetszik a megállapításom, erre előbujtál a tudod honnan, és feljogosítva érzed magad arra, hogy fűszerésznek nevezz, meg okoskodónak.
Ugye nem én kezdtem kedves adminok? Leírjam, hogy én meg minek nevezem a sokk nick nevű trollt?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Erre csak annyit mondok, hogy a 14 éves ebédlő székeket azért cseréltem le, mert rétegelt lemezből voltak gyárilag, s annak felső rétege szépen elkezdett leválni. Pedig gyári rétegelt volt. Én nem azt mondtam, hogy nem lehet megcsinálni, hanem azt, hogy nem javaslom. Az én szomszédom kárpitos. Nagyon nem jó tapasztalatai vannak az ilyen szendvics anyagokkal. Viszont nem vagyok asztalos, de készítettem már DIY ügyileg vagy 10-12 hangfalat. Ezért bátorkodtam tanácsot adni. De viszont a tanácsot nem muszály megfogadni...


Úgy 100-120 táblányi elhasznált rétegelttel a hátam mögött én is elmondhatom, hogy láttam karón varjút... Van olyan általam készített rétegelt lemezből álló doboz, ami már tizenéves, és átvészelt nyári záport kültéren...

Sajti

Örülj neki, hogy kibírta. Amúgy civilben fűrészárú kereskedő vagy? Már csak a mennyiségből gondolva. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
dys-cus írta:
Örülj neki, hogy kibírta. Amúgy civilben fűrészárú kereskedő vagy? Már csak a mennyiségből gondolva. :P


Nem annyira. Csak PA dobozokat gyártottunk.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
dys-cus írta:
Ezért bátorkodtam tanácsot adni.

Na akkor most jön a slusszpoén, amire alighanem Toto is rájött: csavarozni is lehet. Akár profi ragasztás mellett is. Nagyméretű lapoknál nem butaság, az biztos.

A kettő közül melyik az előremutató hozzászólás, és melyik az "úgysem lesz jó" károgás? További jó trollozást, feljelentgetést kívánok.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bta 2018.01.09. 10:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sajti írta:
dys-cus írta:
Örülj neki, hogy kibírta. Amúgy civilben fűrészárú kereskedő vagy? Már csak a mennyiségből gondolva. :P


Nem annyira. Csak PA dobozokat gyártottunk.

Sajti

Ahhoz tényleg kell az anyag. A szomszédom viszont 56 éve a szakmájában van. :) Ismereteim onnan vannak. bta személyeskedésére nincs reakció?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 10:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
dys-cus írta:
bta személyeskedésére nincs reakció?


OFF
Látod te, hogy milyen színű a nickem?
Lásd még szócső, január 1.
ON

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
nem lesz gyorsan kész

Nem is baj, ha ragasztás előtt állnak kicsit, hogy kiegyenlítődjék a páratartalmuk. A rétegelt és az MDF gyártástechnológiája is kizárja, hogy túl magas legyen, csakhát ki tudja, hol tárolják... addig az élek összeillesztésének módján gondolkodnék, + azon, hogy mind a hat oldal szendvics legyen? Egyforma vagy eltérő vastagságúak? Az előlapnál talán tényleg sokkal fontosabb a merevítés.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Ez a hangdoboz tetszett. Ez miből van összeépítve?
Rétegelt lemez lesz. Van amúgy vízálló rétegelt lemez is, olyat kell venni.


Csatolmányok:
IMG_1651-1.JPG
IMG_1651-1.JPG [ 82.63 KiB | Megtekintve 32849 alkalommal. ]

_________________
http://diyaudio.hu
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Van amúgy vízálló rétegelt lemez is, olyat kell venni.

Beltérre nem igazán számít, szendvicsnél pedig a ragasztás technológiája a lényeg. Ezzel kapcsolatos sztori, hogy régebben épületasztalos munkát is vállaló szakik csináltak nekem két darabból ragasztott áthidalót keményfából. Először fogtam a fejem... építészmérnök ismerős megnyugtatott, hogy nem kell félni, értik a dolgukat, de ne sürgessem őket, mert addig nem fogják kiadni, amíg prés alatt kell lennie...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:29 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1046
Tartózkodási hely: Tamási
Azért egy zárt doboz belsejének párásodását és egy ülőbútor anyagának nedvesség általi kitettségét elég nehéz közös nevezőre hozni.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:30 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1046
Tartózkodási hely: Tamási
dys-cus írta:
bta személyeskedésére nincs reakció?

Nincs, ugyanúgy mint a te fűrészáru nagykereskedős beírásodra.
Nálam mindkettő "elmegy".

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3571
Toto írta:
...Rétegelt lemez lesz...

Az már foglalt ( viewtopic.php?p=30478#p30478 )
Másabb és különlegesebb kell neked...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:37 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1046
Tartózkodási hely: Tamási
dys-cus írta:
.. A hangfaladon emléxel a furnér borításra? Egyszer mutattad nekem. Szerintem az is a különböző nedvesség felszívó képesség következménye.

Nem azért. Halmozott hibákat követtem el.
1., Platán furnér: olcsó volt, tetszett. Rendkívül szivacsos szerkezetű, a nedvességre valóban jelentősen mozog.
2., Vizes kontakt ragasztót használtam: olyasmi mint a palmatex, csak víz alapú. Már száradás közben megjelentek a repedések. A ragasztás másnapján.
3., Egyáltalában: kontakt ragasztót használtam. Azóta is többször utánaolvastam a dolognak: a kontakt ragasztós furnérozások már rövid távon felválnak.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
shany írta:
Toto írta:
...Rétegelt lemez lesz...

Az már foglalt ( viewtopic.php?p=30478#p30478 )
Másabb és különlegesebb kell neked...

Ennyire azért nem vagyok önző... Jó lesz a vízálló-ragasztású rétegelt lemez is. Csak most bükk legyen, vagy nyír?

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 11:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Időtállóságban és dobozrezonanciában is az YG Acoustics vezet,
aluminiumból van szinte az egész hangfal, a membrán is egy darabból van kimarva ,
-beszarás :)
https://www.youtube.com/watch?v=YZAp0Efnr0s
https://www.stereophile.com/content/yg- ... asurements

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 12:01 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1046
Tartózkodási hely: Tamási
Volt egy gyártó, nem tudom létezik-e még, illetve létezik-e a technológia: betonból készítette az előlapot. Egyszer hallottam egy ilyen kétutast, az elég meggyőző volt.
Hogy mértek-e rezonanciát azt nem tudom, de, hogy jó nehéz volt az biztos:).

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 12:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Toto írta:
Ennyire azért nem vagyok önző... Jó lesz a vízálló-ragasztású rétegelt lemez is. Csak most bükk legyen, vagy nyír?


Nyír legyen és felesleges a vízálló ragasztás, hacsak nem akarod kültéren, vagy beltéri medence mellett használni.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 12:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Vízálló-ragasztás nem hinném, hogy felesleges lenne, drágább, de még megfizethető kategória.
Illetve hány mm legyen a rétegelt lemez vastagsága? Ha majd leadom az asztalosnak a tervet, akkor lehetőleg ne kelljen több féle táblát rendelnie. Előlap valószínűleg marad MDF, de lehet, hogy azt is meglehet szépen oldani rétegelt lemezzel.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 13:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
tritosine írta:
dobozrezonanciában is az YG Acoustics vezet

Mihez képest? Townshend Sir Galahad, 1989
Kép
Alu-könnyűbeton-gipsz szendvics, legalábbis ez volt a publikus infó.

Ellenpéldaként meg ott voltak a kifejezetten vékony falú, csillapítóanyag nélküli Alexander dobozkák, Jimmy Hughes szerint meglehetősen jó hangtisztasággal:
Kép

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 14:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
Toto írta:
Csak most bükk legyen, vagy nyír?

Az első ábrán két külön dobozt látok - lehet, hogy az lenne a nyerő?
Felső: rétegelt+szendvics 12+12, vagy 15(18)mm rétegelt, a rétegelt szvsz mindenképpen nyír legyen.
Alsó: legalább 18-as, merevített HDF.

De doboz ide, vagy oda, a munka java akkor kezdődik, amikor elkészült a mérve már elfogadható első verzió. Kézdezd csak meg Krizsit :mrgreen:

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 16:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
bta írta:
Mihez képest?


Ezekhez nem tudok hozzászólni mert nem látni mérést,meg egyébként csak kibicelést folytatok itt mert igazából dipole párti vagyok . :)

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 16:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rejtés:
Látva ezt a sok műszaki paramétert, hát, műszaki egyetemen biztos nem csillogna a szemem, őszintén remélem, másnak se.
Nagyon úgy látom, hogy mélyhez marad a módosított AOS terv. Akkor az erősítőnek külön doboz lenne, a mély alatt, természetesen pont olyan előlappal és oldallappal.

Seas W22-t meglehet csinálni dipólnak, csak akkor 12dB/oktávval kell váltani 400-500 Hz környékén, meg kitudja, hogy befolyásolja a szoba-akusztikát, akkor már dipól AMT kell. Szerintem W22-nél még az is előnyös lehet, hogy 1khz felett rosszabb az iránykarakterisztika, AMT-hez pont passzol még így is.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 16:58 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Nekem is nagyon tetszenek a dipól megoldások, de azt tapasztaltam, hogy csak abban az esetben van létjogosultsága, ha a hangfal (hangdoboz) mögött és körülötte viszonylag nagy szabad terület marad, vagyis a "falra tolt", vagy sarokban levő sugárzók esetén csak akusztikai elemekkel való trükközéssel lehetne hallgathatóvá tenni. Esetemben (Lowther PM2C dipólban) nem lehetett megoldani a hangfalak mögötti falsík és ablak megfelelő (és megfelelően asszonybarát) csillapítását, így gyakorlatilag "szétesett" a hangkép. (A hangfalaim mögött kb. 1 méterre már a fal és ablak van.)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 18:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Ez így van, dipole-al kreatívnak kell/lehet lenni az elhelyezést illetően.
Szvsz
leginkább a cardioid az amit rá lehet tolni a falra, szokásos dobozokat igazából beépíteni kéne.

Mondjuk azt az alu YG-t bűn lenne beépíteni... :)

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 20:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
az egzotikus faanyagok helyett sokkal fontosabb a megfelelő kialakítás, mechanikai méretek, merevítők, stb...

Pontosan...Amúgy a csavarozásnál, vagy ragasztásnál sokkal egyszerűbben kivitelezhető a csavarozás+ragasztás.:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 20:58 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Én nem nagyon láttam még csavarozott hangdobozt, de lehet, hogy ez az én szegénységi bizonyítványom....

Mintha valahol azt olvastam volna, hogy a csavarok egy idő után kilazulnak és utána zörögni fognak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 23:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Akkor pontosan fogalmazok. Leszabják a doboz oldalait a bótban. Ellenőrzöd a méreteket. Lehetőleg előfúrod a rögzítőcsavarok helyét, vékony lemez csavar is elég lesz. Bekened faipari ragasztóval a ragasztandó felületeket. Utána az említett csavarral összehúzatod, megvárod a száradást. A csavar a ragasztáshoz szükséges, mágnestől távol van,elvileg nem is mágnesezhető..) Összetartja annak alkotórészeit, segít a ragasztásnak. :D
A csavarkilazulás nem értelmezhető szerintem, inkább PA-nál fordulhat? elő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.09. 23:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
FordPrefect írta:
A csavarkilazulás nem értelmezhető szerintem, inkább PA-nál fordulhat? elő.


Hát én csavaroztam és ragasztottam a PA dobozokat. Önfúró, önsüllyesztő pozdorjacsavarral. Soha senki nem panaszkodott kilazulásra.
Más kérdés, hogy amikor be nem vált prototípusokat próbáltam szétszedni, a pozdorja csavarok döntő többsége inkább beletört, semhogy kitekeredett volna...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Toto aktív hangsugárzója
HozzászólásElküldve: 2018.01.10. 10:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Krizsi írta:
dys-cus írta:
bta személyeskedésére nincs reakció?

Nincs, ugyanúgy mint a te fűrészáru nagykereskedős beírásodra.
Nálam mindkettő "elmegy".

Ok! Akkor az is elmegy, hogy a bta egy Dicyema truncatum szintjén mozog. Jó lenne, ha nem próbálná az okoskát játszani, mert rosszul áll neki.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1658 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 34  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség