audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.01. 14:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 10:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Ameddig nincs egy olyan referencia hangod, ami után mehetnél, addig mindig az erdőben fogsz kikötni. Tehát, vagy keress valakit, vagy egy olyan helyet ahol ez fellelhető. Így mindig vissza tudsz térn ia kályhához és lesz egy összehasonlítási alapod, hogy jó irányba haladsz-e. A zene is fontos. Legyen pár olyan referencia felvételed, amiről tudod, hogy milyen, akkor könnyebb dolgod lesz. Sajnos a felvételek között is elég nagy a szórás. Sokszor amiről azt gondolod, hogy milyen jó arról kiderül, hogy nem az és fordítva :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 11:23 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1043
Tartózkodási hely: Tamási
Úton lenni boldogság, megérkezni halál :)

Az ESL-t 300B-vel akarod hajtani?

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 14:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Nem, ez elvileg egy "átmeneti" erősítő lesz , az ESL meghajtása a PPP végfok dolga lesz.Igazából sok mindent ki fogok próbálni bi-amp stb. Ez egy neverending sztori lesz :) de pont ez a szép benne.Mondjuk az ESL egy compound felépítésú ESL lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 20:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Csak aztán nehogy kiderüljön, - néhány évi kísérletezés után - hogy saválló acélhoz akarsz forrasztani valamit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 22:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Vannak még csodák :)
Az ESL-re gondolsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.27. 22:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem. A többutas erősítésre, különböző erősítőkkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.28. 21:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
atreides írta:
Morcheeba-Dive Deep elképesztően szar felvétele.

Nyugodj meg, nálam is sz.sz.sz.sziszegős.sz.ar. ;)
Nem gondolnám, hogy ilyen zenével kéne tesztelni. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.29. 08:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
euro21 írta:
atreides írta:
Morcheeba-Dive Deep elképesztően szar felvétele.

Nyugodj meg, nálam is sz.sz.sz.sziszegős.sz.ar. ;)
Nem gondolnám, hogy ilyen zenével kéne tesztelni. :shock:
Melyik szám a sziszegős? Hallgattam én is Tidalon, nekem inkább az ugrott be, hogy a hangzás-kompozíció célja egyfajta túltolt club-hangzás lehetett, egy-két sávot szándékosan torzra vettek. Hangosan ( döngetve ) érteni vélem a célt, szerintem dolgoztak rendesen ezzel a felvétellel, bár összahasonlítva a Blood Like Lemonade-dal, az - a hasonló hasonló hangszínek mellett - simább hangzással és látszólag nagyobb szubjektív dinamikával operál. Kíváncsi lennék, mit mond egy szakember...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.30. 00:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Az az igazság, hogy szeretem ezeket a túltolt felvételeket, mivel segítenek abban, hogy jól legyen összehangolva a rendszer.Szerintem annál rosszabb nincs ha egy rendszer válogat a zenék között.Nem nagy kunszt olyan rendszert kialakítani , amelyik audiophile minőségű zenékkel jól szól, csak éppen amikor egy ilyen rendszeren meghallgatunk egy gyengébb vagy éppen művészi szempontok miatt másképp kevert felvételt azonnal kikapcsoljuk.A végén marad néhány MoFi lemez, amivel penge a hangja, csak éppen mást nem tudunk rajta hallgatni.Nagyon sok ilyen rendszerrel találkoztam.Eddig a mostani rendszerem kiválóan kezelte ezeket a másmilyen lemezeket is, ezt szeretném magasabb szintem megismételni.A Morcheeba Deep Dive egyébként egy iszonyatosan hangulatos lemez, imádom.Úgyis addig reszelem a cuccot, amíg az ilyen albumok is jól fognak szólni.... :) Amúgy lehet ,hogy tényleg művészi okok miatt lett ilyen a lemez, csak nekem furcsa.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.30. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Jól mondod a "rendszer" :D Tehát, megint bejön a képbe a szinergia. Talán nem a hangsugárzóban kellene keresni a hibát. Ez már el is hangzott ebbe na topicban, ha jól rémlik. Igen, egy jó rendszer mindennel jól szól alapvetően, de vannak fos felvételek, amik mindennel fosul fognak szólni. Azokról a felvételekről beszélek, amik képesek mindenhol optimális eredményt mutatni. Ezeket a közelmikrofonozott hülyeségeket meg hagyjuk. Az ember nem dugja bele a fejét jobb esetbe na hangszerbe :lol:
Azokról beszélek, ahol megmaradt a dinamika és nem agyonkomprimáltak alapvetően. Az ilyen felvételekből is vannak jók. Milyen műfajokat szeretsz? Isde írok néhány olyan dolgot, amik szerintem elég jók, aztán meglátod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.30. 10:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Gyakorlatilag minden jöhet a metál zene kivételével.Pont ezért nehéz az összhangolás, mert jóformán mindenevő vagyok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.30. 22:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Szuper, mert jómagam is mindenevő vagyok, habár mostanság klasszikus zenét ritkán hallgatok :D

Amiket mostanában fülelek:

Tuu + Nick Parkin - Terma, DRRTYWUVZ - psyfidelic, Crypticz - Between Dust & Time, Katie Melua - Album No. 8, Scsi-9 - Nebula Hotel, Merkaba - Tribal Technoligy, Pt. 2,
Mini Cinelu & Nils Peter Molvaer - SulaMadiana, Diamand Version - EP1, Yello - Point, Pit Baumgartner - Sample Selfie, Beatrice Dillon - Workaround, L'Imperatrice - Odyssee, Saskia Laroo - Bodymusic, Polo & Pan - Caravelle, Plaid - Polimer, Paolo Fresu & Omar Sosa - Eros, Nils Frahm - All Encores, Melanie De Biasio - Lilies, Lulu Rouge - Bless You, Laibach - Also Sprach Zarathustra, Juana Molina - Halo, José James - Lean on Me, John Scofield - Country For Old Men, Jamie Cullum - Interlude, JáFU - Add to Cart, Homemade Weapons - Gravity, GoGo Penguin - GoGo Penguin, Catastrophe - Dernier Soleil vision XL, Master Margherita - Afro Dots, De-Phazz - Black White Mono, China Moses - Nightintales, Nils Landgren Funk Unit - Funky Abba, Glen Velez - Doctrine of Signatures, Arcturus - Templates, Armel Dupas - Organ Trio (Live)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 00:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Uhh, impozáns lista, nagyon szépen köszönöm meghallgatom őket.Nekem is van egy referencia felvételem:Jordi Savall-Hespérion XXI Le Royaume Oublié
https://www.youtube.com/watch?v=9fQpxrRgCZU egy kis részlet belőle, SACD hybrid multichannel.Szerintem kiváló felvétel.Egyszer egy hifi boltban megmutattam, dobtak egy hátast mikor meghallották. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 09:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Ahogy írtam, ezeket hallgatom mostanság. Ezen kívül rengeteg olyan felvétel van még, ami jó lehet referencia anyagnak. Szándékosan olyan dolgokat tettem ide, amiket nem annyira szoktak mutogatni, illetve ezen felvételek nagy része pár éve, vagy napjainkban készült.

Tudom elvetemültség, de 11000 FLAC album van jelenleg a vinyómon :roll: Ezek nagy része jól, vagy kiválóan szól. Ami nem üt meg egy mércét nálam azokat azonnal törlöm.

Javaslom a ruszkik torrent boltját :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 10:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Orosz barátaink munkásságát én is elismerem :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 12:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
atreides írta:
Uhh, impozáns lista, nagyon szépen köszönöm meghallgatom őket.Nekem is van egy referencia felvételem:Jordi Savall-Hespérion XXI Le Royaume Oublié
https://www.youtube.com/watch?v=9fQpxrRgCZU egy kis részlet belőle, SACD hybrid multichannel.Szerintem kiváló felvétel.Egyszer egy hifi boltban megmutattam, dobtak egy hátast mikor meghallották. :)

A Jordi Savall-Hespérion XXI Le Royaume Oublié a 3 CD-s 1,1Gb verzió?
Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 13:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ha minden igaz igen, bár nekem az eredeti hybrid SACD változat van meg.Sajnos elromlott a multichannel SACD lejátszóm azzal egészen nagy élmény, de a CD réteg is brilliánsan szól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 13:56 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
atreides írta:
Ha minden igaz igen, bár nekem az eredeti hybrid SACD változat van meg.Sajnos elromlott a multichannel SACD lejátszóm azzal egészen nagy élmény, de a CD réteg is brilliánsan szól.

Sajna ez csak 16/44,1 FLAC, de ez is szépen szól :) /most érkezett az "áruházból" ;)/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 19:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
TDani írta:
atreides írta:
Ha minden igaz igen, bár nekem az eredeti hybrid SACD változat van meg.Sajnos elromlott a multichannel SACD lejátszóm azzal egészen nagy élmény, de a CD réteg is brilliánsan szól.

Sajna ez csak 16/44,1 FLAC, de ez is szépen szól :) /most érkezett az "áruházból" ;)/


Ez az?
Csatolmány:
LeRoyaumeOublie-Digibook_Page_001_Image_0001.jpg
LeRoyaumeOublie-Digibook_Page_001_Image_0001.jpg [ 253.4 KiB | Megtekintve 21283 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 20:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2017.10.19. 08:23
Hozzászólások: 300
feket663 írta:
TDani írta:
atreides írta:
Ha minden igaz igen, bár nekem az eredeti hybrid SACD változat van meg.Sajnos elromlott a multichannel SACD lejátszóm azzal egészen nagy élmény, de a CD réteg is brilliánsan szól.

Sajna ez csak 16/44,1 FLAC, de ez is szépen szól :) /most érkezett az "áruházból" ;)/


Ez az?
Csatolmány:
LeRoyaumeOublie-Digibook_Page_001_Image_0001.jpg

ez biza'


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 22:41 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 21:47
Hozzászólások: 578
pont ezt az anyagot nem találom az orosz "bolt"-ban. Valaki egy linkkel kisegitene? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 22:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
banzai írta:
pont ezt az anyagot nem találom az orosz "bolt"-ban. Valaki egy linkkel kisegitene? :D


PÜ ment


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.01.31. 22:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Igen ez az , gyönyörű kiadás, méltó a felvétel minőségéhez.Van más lemezem is az AliaVox-tól mindegyik remek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.13. 23:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Időközben megérkeztek az új váltó alkatrészei.Ez a Troels-féle 6.0-ás verzió mint az előbbiekben beharangoztam.
Összeraktam, beraktam néhány lemezt és kimenekültem a szobából.Jaj mi történik itt?Brutális felbontás, agyba markoló magasak, sz-ek sziszegnek, t-k tikeznek.... :)
Mi történt itt?
Hát az történt, hogy balga fejjel nem olvastam el a lábjegyzetet az egyik magassugárzóra kapcsolódó ellenállással kapcsolatban.Itt a rajz szerint 5,6 R ellenállás szerepelt ami fülbántónak bizonyult.Hát igen, kb. 3 dB magasemelést okozott a felső regiszterben.Sajnos a fülbetegségem miatt különösen érzékeny vagyok a magasfrekvencián történő anomáliákra, ez nálam kimerítette a merénylet fogalmát.Berakva a Troels által javasolt 8.2R-et kisimult a hangkép és ezzel együtt az arcom is.A fene se gondolta volna, hogy egy ellenállás értéke ennyit számít, főleg mivel Troels csak ennyit írt róla:The choice is yours.
Ahogy járatom a hangsugárzót, úgy finomodik a hangja, egészen durva a térhatása és amivel tényleg megfogott az, hogy képes a felvétel hangulatát is átadni, még ezzel a kezdetleges váltóval is.
Jelenleg a kondik Jantzen Audio Standard, az ellenállások Kiwamék, a tekercsek Jantzen légmagosok.
A kondik tutti repülnek, ez a része még csiszolásra szorul, helyette első körben K75-10 kondik érkeznek.
A végső összeállításban, ha az anyagiak engedik akkor Lefson kondik jönnek, ez már a Duelund Cast szintje de kb. fél áron. Ellenállásban a Duelund vagy a Lefson van megcélozva.
Ha érdekel valakit a Lefson, íme a honlapja:
https://www.lefson.com/home.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.16. 12:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Találtam a fiókom mélyén 2 db 3,9 uF-os MBGP-2 kondit, kíváncsiságból bekötöttem a 3,3uF-os Jantzen kondi helyére.Jelentősen csökkent az "sz" hangok mennyisége :)
Nagy valószínűséggel valóban nem a Janzten kondik a bűnösök ebben, hanem más tényező játszhat közre. Töröm a fejem.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.16. 12:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
atreides írta:
... Ellenállásban a Duelund vagy a Lefson van megcélozva.
Ha érdekel valakit a Lefson, íme a honlapja:
https://www.lefson.com/home.php
Én nem használnék szenes ellenállást semmiképp sem hansugárzóban ( de máshol sem ), persze, tudom "jól szól". Highend gyártóknál gyakran látni a Mundorf m-resist supreme típust. Erre már mernek megadni hőmérséklet együtthatót is ( https://audiodiyers.hu/viewtopic.php?p=82575#p82575 ). Ha pl. a Magico ezt használja, akkor talán nekem is megfelelhet, és valóban nem vágyok másfélére.
Úgy gondolom, hogy ha az extrém drága ellenállások árát hangszóróra fordítod inkább, messze jobb lesz a végeredmény. Egy jobb hangszóró, filléres ellenállásokkal is jobb lesz. SZVSZ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.16. 14:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
Nekem volt olyan kedves és MOT64 tekert a magashoz ellenállást, Mills helyett, maradt is a házi. Talán ez a Jantzen meg nem üti meg a mércét egy ilyen kaliberű hangfalban, pláne nrm a magas ágban. Jó minőségű 10 ohm alatti ellenállás párban 2-10 dollár, abból nem lehet egy pár hangsugárzót venni, ráadásul egy jól belőtt project ujratervezése azért nem kis munka más magasakkal....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.16. 23:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szia Shany,

Nálam illetve másnál is az a helyzet szerintem, hogy más és más alkatrész készlet hozza meg azt a szubjektív hangminőséget amit várunk.Nálam is sok esetben egy filléres alkatrész, hozta meg a nirvánát, pedig kipróbáltam egy csomó jobbnál jobb alkatrészt az adott pozícióban.Eklatáns példája ennek a Shigaclone futómű, ahol a méregdrága illesztő ellenállások egyáltalán nem váltak be, hanem csak a Lomex-ben vásárolt filléres típus.Én úgy látom, hogy a hangsugárzó gyáraknál és nálunk is az adott rendszer szinergiájába illeszkedő alkatrészek adják a "legjobb hangot". Ezért lehet az, hogy egyes hangsugárzóknál a filléres alkatrészekkel szól jól a hangsugárzó, míg másoknál ugyanez egy drágább alkatrész szettel.Ráadásul a gyárak még rosszabb helyzetben vannak mint mi, mert ők egyáltalán nem tudják, hogy milyen rendszerre lesz rákötve az adott hangsugárzó.Amit mi tuningolásnak nevezünk a gyári hangsugárzóknál, az valójában szerintem a tulaj személyes hangzásképének a kialakítása .Ez pedig egyáltalán nem függ az alkatrészek típusától, árától stb.Valószínűleg a Magico-nál a Mundorf ellenállások adták meg azt a hangzást, amit a konstruktőr hallani óhajtott.De elég megemlíteni itt a fórumon utánépített darTZeel erősítőket, amelyben a filléres árú Wima kondikat használják.Lehetséges, hogy nálam egy nagyon drága alkatrész kombináció hozza meg a kívánt eredményt.Nálam is úgy van, hogy akkor jó egy cucc, ha nincs bennem a bogár, hogy valamit változtatni kellene.Ezt az állapotot próbálom meg most elérni.Én úgy gondolom, hogy ez a hangsugárzó ennyit bőven megér, még ha esetleg csak "ideiglenes" lesz is.Sajnos hajlamos vagyok a maximalizmusra. :)
A váltóra visszatérve, nálam a Kiwame ellenállások hozták meg azt a felbontást amit elvárok és amiről nem szeretnék lemondani.Sajnos ennek az az ára, hogy jobban hallom a Jantzen kondik hibáját is, hozzátéve azt, hogy a Jantzen MOX ellenállásokkal egy alacsonyabb szinten egészen jó volt a hangja.A másik fontos dolog, hogy a ProAc-ról a netes fórumokon eléggé egyértelmű az a vélemény, hogy a tudása javát csöves erősítőkkel tudja megmutatni.Ezért is készül nálam a későbbiek folyamán csöves végfok is.Ismerem a HTA-30-om hibáit, meg igazából tudom, hogy hova szeretnék eljutni, így a megfelelő alkatrész kombináció kiválasztása a feladatom.Ha ez esetleg egy filléres kondi lesz az sem zavar, nálam ez nem ügy.A technikai paraméterek különösebben nem érdekelnek, mivel mint ahogy itt a fórumon is sokszor szó volt róla, gyakorlatilag nem tudják leírni a hangzáskülönségeket, kivéve az egészen durvákat.Azt meg úgyis halljuk :)
A Lefsont csak azért szúrtam be,mert ez is lehet egy csapásirány illetve ha valakit érdekel érdemes utána nézni.Főleg mondjuk egy komoly hangsugárzó átépítésénél, ahol nem mindegy, hogy egy vagyon árát költjük alkatrészekre vagy csak egy felet.... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.17. 11:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
atreides írta:
...A technikai paraméterek különösebben nem érdekelnek, mivel mint ahogy itt a fórumon is sokszor szó volt róla, gyakorlatilag nem tudják leírni a hangzáskülönségeket, kivéve az egészen durvákat.Azt meg úgyis halljuk :)
Pont ez az érdekes, ugyanannak a hangi hibának a megélése, és interpretációja: lehet, hogy van aki bizonyos torzításokat előnynek-, van aki elviselhetetlennek tartja. Pl. torzításokkal simán lehet nagyobb felbontás-, részletezőképesség-, tisztaság-, térérzet megnövekedés hatást elérni bizonyos rendszerekben.

atreides írta:
A Lefsont csak azért szúrtam be,mert ez is lehet egy csapásirány illetve ha valakit érdekel érdemes utána nézni.Főleg mondjuk egy komoly hangsugárzó átépítésénél, ahol nem mindegy, hogy egy vagyon árát költjük alkatrészekre vagy csak egy felet.... :)
Erre a lefson szénellenállára reagáltam az előbb. Ennek olyan gyengék lehetnek már a paraméterei, hogy én eleve kizárom a lehetséges típusok közül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.17. 11:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
Amúgy Shany érdekes dolgokat írsz a hangsugárzókról, mert valóban készült ennek a klónnak egy olyan verziója, amelyik másik magassal, mégpedig ScanSpeak D2905-9500 tweeter-el készült. Itthon egy (talán) Pest környéki hifi manufaktúra fél vagyonért árulta ezzel a magassal és kicsit átdizájnolt kinézettel azt a hangfalat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.17. 13:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
atreides írta:
A Lefsont csak azért szúrtam be,mert ez is lehet egy csapásirány illetve ha valakit érdekel érdemes utána nézni.Főleg mondjuk egy komoly hangsugárzó átépítésénél, ahol nem mindegy, hogy egy vagyon árát költjük alkatrészekre vagy csak egy felet.... :)
Erre a lefson szénellenállára reagáltam az előbb. Ennek olyan gyengék lehetnek már a paraméterei, hogy én eleve kizárom a lehetséges típusok közül.[/quote]

Miért is?! A Duelund/ Lefson ellenállásnak negativ a hőmérséklet függése a lengőcsévének pozitív tehát elvileg jobb lehet mint a huzal ellenállás, Mivel mindkettő (a Duelund tuti) Kohinor ceruzabélből készül igy ki lehet próbálni hogy tettszik/nem tetszik és ez 1000Ft körüli összeg, de a duelund nem egetverően drága 15€ amibe a Mundorf is fáj.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.17. 23:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Shany: éppen az a szép a hobbinkban, hogy totál szubjektív.Amit Te torzításnak gondolsz az lehet, hogy nálam a High End teteje.És ez lehet vica verza.Egyébként meg az is lehet, hogy ha meghallgatnánk egymás hangsugárzóit azt mondanánk, hogy bizony ez klassz.Sajnos szerintem egyhamar nem fogjuk megtudni, hogy a hatás mikor hatás és mikor objektív valóság.
Patrik96:igen olvastam az erről szóló cikket, remélem egyszer lesz időm kipróbálni.Szívesen összeereszteném egy eredeti Duelund-dal.De hogyan készítsünk Duelund kondit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.18. 12:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
Ha jól értelmezem a dolgokat, akkor itt egy fülproblémáról, tehát valamilyen betegségből, stb. eredő és frekvenciafüggő problémáról van szó. Tehát, az általatok vázolt ökölszabályok, illetve alkatrészekből adódó hangkarakterek nem biztos, hogy tudnak érvényesülni. Úgy gondolom, hogy olyan alkatrész kell a váltóba, ami a magas tartományt picit simítja főleg 2KHz-en. Ilyen nem lesz szerintem. Az is elképzelhető, hogy egy jó minőségű EQ-val kellene próbálkozni. Ezt be lehet iktatni lejátszási oldalon, annak függvényében hogyan játszol le. Ha szoftveresen, akkor a szoftverben lesznek jó minőségű lineár fázisú EQ-k (pl. JRiver, Foobar). Vagy analóg EQ az erősítő elé, esetleg olyan hangkártya, amiben DSP-van és EQ (pl. RME). Vagy a magas hangváltó szívókörének további finomítása és olyan alkatrészek használata itt, ami puhítja a hangot. Ide lehet, hogy pont a legrosszabb paraméterű szénréteg ellenállat fog beválni :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.18. 18:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Igen sajnos ez a helyzet nálam, ez egy speciális probléma.Volt már ismerősöm akinek mutattam a rendszert és azt mondta, hogy amúgy rendben van, de neki egy kicsit magas hiányos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.02.18. 20:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
Aki otthon megszokta a torz hangzást (mindegy, hogy a hangszórótól, vagy az elektronikától), annak egy sokkal tisztább, azaz kisebb torzítású rendszer gyakran magas hiányosnak hallatszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.05. 23:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Végre megérkeztek a "szörnyetegek". mondjuk a következő két hét alatt lesz időm a váltóval szöszmötölni... :)
Sajnos elég sokáig jött, igaz nem a szomszédból érkezett.
Innen rendeltem őket, érdekes módon nem kellett vámot, ÁFÁ-t fizetnem:
https://www.tubes-store.com/
Csatolmány:
P1060570.JPG
P1060570.JPG [ 280.8 KiB | Megtekintve 19574 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.08. 21:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
A kondipakkok összeállítása.Sajnos nem tudtam pontos értékű kondikat vásárolni, ezért össze kellett forrasztani ilyen pakkok formájában.Szerintem hangra talán jobb választás.Van valakinek tapasztalata ebben?
Csatolmány:
WP_20210308_20_34_12_Pro.jpg
WP_20210308_20_34_12_Pro.jpg [ 335.28 KiB | Megtekintve 19410 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.09. 21:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
atreides írta:
A kondipakkok összeállítása.Sajnos nem tudtam pontos értékű kondikat vásárolni, ezért össze kellett forrasztani ilyen pakkok formájában.Szerintem hangra talán jobb választás.Van valakinek tapasztalata ebben?
Csatolmány:
WP_20210308_20_34_12_Pro.jpg

35mm-es gépágyú töltelék.... :D Nekem is voltak ilyenek.

De a viccet félretéve, még jobb is így, ha különböző értékekből rakod össze a kellő kapacitást. Különböző daraboknak eltérő a rezonancia frekvenciája. Így jobb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.09. 23:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Köszi szépen, nekem is volt egy ilyen megérzésem, bár tapasztalatom nincsen velük.Közben elkészült a kondi blokkokkal a keresztváltó, a hangjáról majd néhány nap járatás után nyilatkoznék, de ígéretesnek tűnik.
Csatolmány:
WP_20210309_16_14_41_Pro.jpg
WP_20210309_16_14_41_Pro.jpg [ 353.18 KiB | Megtekintve 19295 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.17. 00:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Néhány napja járódnak az orosz kondik és bizony nagyon jó hangú szerkentyűk.Mély magas rendben a közép még kicsit visszafogott, de gondolom ez idővel megoldódik.Sajnos ebben a konstrukcióban az általam kedvelt Kiwame ellenállások nem váltak be, most is ott az a szükségtelen "glare" amely bár a felbontást iszonyúan megnöveli, de ugyanakkor fárasztóvá is teszi a hangot. Viszont az új kondikkal megjött az a nyugalom a hangba ami már a komoly hangsugárzók sajátja.Csuklóból lesugároz mindent, erőlködés nélkül.Szóval alakul ez, alakul..... :)
Ha kész van minden, akkor még jön a Damar bevonat a hangszórókra, ez teszi fel a pontot az i-re.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.17. 13:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
Klassz! Türelem, ezek a kézigránátok nem semmik :). A harmónia miatt orosz ezüst csillámmal érdemes megpatkolni a magas szekciót, vagy 500 V-ost tenni oda, de akkor már bőröndnyi hely kell a váltónak :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.17. 15:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.11.17. 22:24
Hozzászólások: 28
Ha jól tudom, a fotonok meg elektronok szeretnek kicsit huncutkodni és nem mindig oda mennek vissza, ahova kellene. Egy-egy elektron nem robban itt át a másik tekercsre ? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.17. 17:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2017.02.18. 11:42
Hozzászólások: 114
ata írta:
Ha jól tudom, a fotonok meg elektronok szeretnek kicsit huncutkodni és nem mindig oda mennek vissza, ahova kellene. Egy-egy elektron nem robban itt át a másik tekercsre ? :)


A tekercsek elforgatásának jelentős a rajongótábora... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.17. 17:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Mi a típusa az orosz ezüst csillám kondinak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.17. 19:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 511
SSG-3 vagy inkább SzSzG-3, Istvan01 tesztelte anno őket egy méregdrága kondi ellenében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.17. 22:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Köszönöm szépen az infot :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.17. 22:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Elfelejtettem megkérdezni, milyen értékű kellene?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.24. 17:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szóval ezek a Mills ellenállások klasszisok.Rendeltem a mélyközéphez 3,3R és 47R-es 5W-kat.Végre eltűnt a "glare". Még várok egy high-end huzalellenállást a magassugárzóhoz és befejeztem(egyenlőre). Minden műfajon szépen szól, ritmikusan, dinamikusan. Már csak a doboz befejezése van hátra lakkozás, csiszolás stb.

Mindenkit bíztatok aki szeretne egy nagyon jó minőségű hangsugárzót építeni, ezt megéri.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.24. 22:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1115
Tartózkodási hely: Miskolc
atreides írta:
Szóval ezek a Mills ellenállások klasszisok.Rendeltem a mélyközéphez 3,3R és 47R-es 5W-kat.Végre eltűnt a "glare". Még várok egy high-end huzalellenállást a magassugárzóhoz és befejeztem(egyenlőre). Minden műfajon szépen szól, ritmikusan, dinamikusan. Már csak a doboz befejezése van hátra lakkozás, csiszolás stb.

Mindenkit bíztatok aki szeretne egy nagyon jó minőségű hangsugárzót építeni, ezt megéri.


Az az 5W-os Mills csak kb. 1W-ot bír ... 12W-ost kell venni, az tud 4-5W-ot, mielőtt megég.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2021.03.24. 23:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Oké, lecserélem.Úgy gondoltam az 5W-os elég lesz.
Miért tud csak 1W-ot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 146 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség