audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:51

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 21:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A nagyobbacska hangszórók kedvelőinek; a BMS 18N850 ( http://bmsspeakers.com/fileadmin/bms-da ... t_data.pdf ) hangszóróim bejáratása, többek közt az Xmax környékén is:


Csatolmányok:
hsz01.jpg
hsz01.jpg [ 62.42 KiB | Megtekintve 88470 alkalommal. ]
hsz02.jpg
hsz02.jpg [ 58.6 KiB | Megtekintve 88470 alkalommal. ]
hsz03.jpg [63.19 KiB]
102 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.03.30. 21:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Még egy (pillanat)kép:


Csatolmányok:
hsz04.jpg
hsz04.jpg [ 62.23 KiB | Megtekintve 88466 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 07:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Úgy néz ki, az Fs a nyers állapotban mért 31Hz helyett most 27Hz körül lehet. Lassan lehet egy TS mérést is végezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 20:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Nem semmi hangszórók. Az áruk se semmi, mert ahogy nézem Kb. 400e Ft-ot járatgatsz. A terveidről mondhatnál valamit.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 20:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
Szép darabok! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.05.18. 21:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
És ha belegondolunk hogy annakidején (40-50 éve) a BEAG jobb hangszórói csak kicsit voltak rosszabbak és csúnyábbak... :(
Vigasz, hogy most már az sem lenne sokkal olcsóbb ilyen kivitelben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.05.19. 21:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Quadlipi írta:
Nem semmi hangszórók. Az áruk se semmi, mert ahogy nézem Kb. 400e Ft-ot járatgatsz. A terveidről mondhatnál valamit.

Azért ennél jóval olcsóbban meg lehet venni, de tény, hogy akkor sem olcsó hangszórók.

A terv nagyon "egyszerű".
-A régi mélyhangszóró lecserélése, a dobozzal együtt. ( az új hsz egyrészt nagyobb, de dupla oldal-, hátfalra, és tripla vastag előlapra gondoltam 18mm-es bútorlapból.)
-Az új mélyhsz kb. 4dB-lel nagyobb érzékenysége miatt (is) a váltó módosítása, esetleg újragondolása.
Az alsó LPF eleve új, meredekebb lesz, valszeg 18dB / oktáv.
-A közép-magas szekció dobozának a lecserélése dupla oldalfalúra, ugyancsak bútorlapból.


Csatolmányok:
hsz1.jpg
hsz1.jpg [ 61.23 KiB | Megtekintve 88292 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 16:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
rolitechno1 írta:
"Gyönyörű modell ,de van vagy 5 utas ha jól látom. Nemtom hogy lehet nyugodtabb, de ha te úgy hallod akkor elhiszem. Nem hallottam még azokat a JBL eket, de látatlanban mondom hogy 2 utasnak elég érdekes méretek. Kíváncsi lennék a hegedű vagy a cimbalom hangjára. Magassugárzóval ezeket hallgatni érdekes lehet :D"

fekete 663 írta:
"Pont, hogy népzenén nagyon jó, a rettenet gyorsasága miatt... Ráadásul a mivel nagyon alacsony a torzítás szintje a hangsugárzóban, ezért egész nap el lehet hallgatni, nem fárasztja a fület. Mert ugye nem mindegy, hogy egy kis membrán próbálja megrezegtetni a levegőt, amihez kell 8-10 mm kitérés, vagy egy ekkora böhöm, ami szobahangerőnél szinte meg sem mozdul."

Kétutasban, vagy inkább másfélutasban megy nálam egy 30cm-es egy magassugárzóval. Hasonlóan Pagrus Nagy Vifájához, a nagy közvetlenül van meghajtva, a magasba pedig be van építve a parallel L és a soros C gyárilag, a box 60l-es.

Tudom, hogy 20 cm-es kellene. Elcsábított azonban a 40Hz és a 22kHz lehetősége. LP készségem az itthoni szokásos, de inkább komolyzenei. Jó Bartók vevőm is van. Az esetek 10%-ában - tehát igen ritkán hallok az általánosnál alacsonyabb mélyeket és magasabb magasakat. Azokat valóban szépen.

Lemondani sem a csilingelőkről sem a kétmembrános dobokról - az orgonákról nem akarok. A megoldás egy további 20cm-es szélessávú egység lenne, amire át lehetne kapcsolni, ha a forrásnak az jobban megfelelne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 17:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
HaWaLinn írta:
...Kétutasban, vagy inkább másfélutasban megy nálam egy 30cm-es egy magassugárzóval. ...

HaWaLinn írta:
...Tudom, hogy 20 cm-es kellene. ...

Érdemes a kettő közötti 25-26 cm-es méretet kipróbálni.
A Nagyvifában 25 cm-es Vifa volt amit már nem lehet kapni, hasonló de Seas gyártmányú volt a Dynaco A25-ben, ami egy aperiodikus rendszerű (zárt és reflex közötti hangolású) kétutas hangfal volt, a mély előtt nincs váltó:

Csatolmány:
dynaco_a25.jpg
dynaco_a25.jpg [ 24.5 KiB | Megtekintve 88056 alkalommal. ]

Éppen múlt héten tudtam venni végre egy párat ennek a klasszikus hangszórónak a mai változatából, a Seas A26RE4 -ből (a Seas honlapján nincs fent ez a hangszóró):

Csatolmány:
A26RE4.jpg
A26RE4.jpg [ 29.75 KiB | Megtekintve 88056 alkalommal. ]

Ez is tiszta papír mebrános mint az eredeti Dynaco-ban levő (SEAS TYPE 25 TV-EW 10 inch paper cone), nincs semmi bevonat, impregnálás rajta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 18:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Tizenegynéhány éve építettem egy kétutast 26cm-es Visaton méllyel és Focal TD120Tdx magassal.
1-1,5Khz környéki váltással, talán 24dB/oktáv meredekséggel, különböző kompenzációkkal. Sikerült még elfogadható iránykarakterisztikát is elérni.
Egy igen nagyméretű ( mélységű ) dobozban, fényes dekoritlemezzel borított, merevített 38/19mm-es faforgácslapokból készült, igen mutatós ( nem csak sztem ) kivitelben.
( Még a helyi hifi kereskedőnél is ki volt állítva, ahol elismerően nyilatkoztak a hangjáról is )
A mély, a magas rendben volt, de a középtartomány valóban nem volt az igazi, felbontás, részletezőképesség, fakónak tűnt, stb...
Persze ez egyáltalán nem ilyen célra készült mélyhsz volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.11.19. 20:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
A középen tapasztaltak ellen jól bejött a magas elé bekötött 2uF (pagrus után vakon) amitől 6KHz közelébe emelkedett az eredetileg 3kHz-es "keresztezési" pont - jelentős feltisztulást eredményezve. Van még gondom vele - a mély ugyanis felmegy 12kHz-ig. A hangszórók kölcsönhatására gondolok a 6 - 12 kHz közötti sávban, aholis mindkettő teljesít. Próbát teszek majd 1uF-dal, ha már jól kiismertem a jelenlegi állapotot. Mérni nem tudok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.11.20. 15:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
HaWaLinn írta:
A középen tapasztaltak ellen jól bejött a magas elé bekötött 2uF (pagrus után vakon) amitől 6KHz közelébe emelkedett az eredetileg 3kHz-es "keresztezési" pont - jelentős feltisztulást eredményezve. ...

Tudom, hogy vonzó megoldás a mélyközép váltó nélkül, de 30 cm-es hangszórónál mégis érdemes megpróbálni egy elsőrendű váltást pl. soros 470 uH-s vagy nagyobb tekerccsel (8 ohmos hangszóró esetén). Ezzel lefelé lehet mozdítani a váltást, ehhez megfelelő magas normális áron jelenleg a Peerless HDS 810921 (ugyanaz mint a Scan Speak D2608-913000), ezzel másodrendű váltással 1,5 kHz-ig le mernék menni mert a torzítás is kedvező ebben a tartományban:

Csatolmány:
810921-distortion.png
810921-distortion.png [ 8.46 KiB | Megtekintve 88024 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 20:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
Sziasztok!

Pagrus! Mi a tapasztalatod a Seas-ekkel...? Mármint ezzel az A26-ossal...
Most gondolkodom egy kétutas "mini"monitorban.... :D
Van már esetleg saját mérésed róla...?

Köszi....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 20:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Shany nagyon jó minőségűeket járatgatsz ;)
Nálam most ők ciceregnek a sarkokban :D
A kárpitozása és az előlapok, már a jövőév teendője közt lesz.


Csatolmányok:
IMGP0276.JPG
IMGP0276.JPG [ 212.12 KiB | Megtekintve 87956 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 21:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
violin írta:
...Pagrus! Mi a tapasztalatod a Seas-ekkel...? Mármint ezzel az A26-ossal...

Nincs dobozom amibe beletehetném mérni, na meg tavaszig el vannak pakolva a hangfalas cuccaim. Olyan mint a CA26RE4X csak natúr papír membránnal.
A CA26RE4X nagyon jól helyettesíti a régi Vifát a Gleden alsó részében, de kétutasban talán nem menne annyira fel mint az A26RE4.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 22:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Annak a gleden alsó résznek botrányosan silány mélyhangja van, igaz a felső sem ütötte meg a szintet (nekem) :?

Persze lehet, hogy nem volt még kiforrott állapotban, amikor hallottam...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 23:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Mert a B5-ről ment



TPA-ról ment, jól emlékszem. Az lett volna demonstrálva, hogy mennyire is jó hangja van a TPA-nak. :lol: Ez érdekesen nézett volna ki egy B5-ről meghajtva. ;) Hát, fordítva sült el ott és akkor szerintem, engem nem győzött meg.
B5-el nem is volt meghallgatva, erre is emléxem, mert felvetettem, hogy hallgassuk meg azon is, de, végül nem lett rákötve. :ugeek: . Egyébként valószínűleg attól sem lett volna jobb.

Egyébként a sokféle felvételen, meg az S8-al való összehasonlításon kiderült nekem, legalábbis, hogy arról a hangról nem a TPA-s erősítő tehet szerintem. Igaz az S8 hangja sem tetszik, de hát a gledennél szerintem még az is jobb volt... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.25. 23:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Lehetne tervezni kalákában egy jó zenére subwoofert is, hátha sok embernek hasonló gondjai vannak mint nekem (ti. a szoba akusztikája elég rossz a basszus szempontjából)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.28. 19:18 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
feket663 írta:
Lehetne tervezni kalákában egy jó zenére subwoofert is, hátha sok embernek hasonló gondjai vannak mint nekem (ti. a szoba akusztikája elég rossz a basszus szempontjából)

Elég problémás dolog ez sztem, és nem csak a szub hanem az "igazi" mélyátvitel megvalósítása is az átlagos otthoni, lehallgatásra használt helységekben.
Hiába van akármilyen remek mélysugárzód, a nem megfelelő akusztikus környezet hiányában ( leginkább a mélytartományban a csillapítás nagyon kis mértéke miatt ), a frekimenet rendkívül hullámos lesz, a szobában szinte cm-enként változik a hangnyomás.

Így aztán pl. sokan le is vonják azt a "nagyon logikus" következtetést, hogy a nagy hsz nem való hifire, meg nem elég "gyors", stb...
Holott pl. egy hallott mindenre rátelepedő, idegesítő döngés nem hsz sajátja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.29. 02:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Ismerek olyat, aki a sokpontegyes ici-pici mélynyomóját a kanapéba tette, és mikor azon ülve/fekve néz filmet, vagy hallgat zenét, a basszust nem csak hallja, hanem jobban érzi is...
Olyasmi érzés, mint mikor a kocsiban szól a mélynyomó, rázza is a verdát rendesen, nem csak a hangját hallod! ;)
Ha van egy jó nehéz membránú hangszóród (amit egyébként nem tennél hangdobozba, mert F.O.S.H. minőségű, tehát szétgyilkolható, esetleg a membránját nehezítheted is valahogyan, hogy a rezonanciafrekije simán 20 Hz alatt legyen, ráadásul a nagyobb tömeg jobban ráz is), próbáld ki, hogy simán beleteszed a kanapéba, vagy belülre az ülőkeretre csavarozod (persze ügyelve arra, hogy a membrán szabadon mozoghasson)!
Lehet, hogy hallható basszust nem fog leadni, de az a plusz rezgés, amit érzel, talán érzékelhetőbbé teszi számodra a hangdobozokból jövő mélytartományt (lábdob, nagyon mély morgás, meg ilyesmi), döngeni nem fog ettől a szoba! :)
Egyébként létezik ilyen gyáriban is, tactile transducer (rezgéskeltő) néven, verdában az ülés alá helyezik mélybökő helyett... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.29. 15:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Nem kristálytiszta, hogy jön ez ide...

Az autóhifi ( Van olyan egyáltalán? ) nem érdekel, nem is fórumtéma. A fenékmasszírozó / seggrázó kanapénak esetleg nyithatnál egy topikot...

"...az a plusz rezgés, amit érzel, talán érzékelhetőbbé teszi számodra a hangdobozokból jövő mélytartományt ..."
Nem erről van szó! Nem egy - az eredeti műsoranyagban nem lévő, vagy nem ilyen formában jelen levő - "effekt" létrehozása a cél, hanem a hangkonzervben tárolt anyag hű visszaadása. Ha a hangsugárzó le tudja sugározni ezt, a szobaakusztika pedig lehetővé teszi, hogy eljusson a lehallgatási pozícióba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.29. 15:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Idézet:
Így aztán pl. sokan le is vonják azt a "nagyon logikus" következtetést, hogy a nagy hsz nem való hifire, meg nem elég "gyors", stb...
Holott pl. egy hallott mindenre rátelepedő, idegesítő döngés nem hsz sajátja.

Hali.
Attól hogy a hsz, nagyobb membrán felülettel rendelkezik pl, 12col stb, az nem jelenti azt ,hogy nem hifire való lenne szerintem.
Az meg már a velejárója, ha a helyesen hsz-re méretezett láda egy kicsit jobban érződő hatást kelt a hallgató közegbe mint a kistestvére..
A mélységek , s azok árnyalatai is sokkal jobban kijönnek egy nagyobb membránfelülettel rendelkező ládában.
Az már csak részletkérdés szerintem, hogy ki mennyire viseli az ezáltal keletkezett mély tartomány hangnyomásbeli különbségét..(nagy a kicsihez képest)
De az hogy egy nagyobb hsz-t nem lehetne hifi célra alkalmazni, az számomra "nem hiteles ilyen formában"
A nem elég gyors fogalma sem teljesen tiszta , lényegében ezt a végfok határozza meg (kezeli), hogy hogy reagáljon a mély sugárzó a hangfrekis jelre. (Szerintem)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2011.12.31. 01:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
shany írta:
Nem kristálytiszta, hogy jön ez ide...

Az autóhifi ( Van olyan egyáltalán? ) nem érdekel, nem is fórumtéma. A fenékmasszírozó / seggrázó kanapénak esetleg nyithatnál egy topikot...

"...az a plusz rezgés, amit érzel, talán érzékelhetőbbé teszi számodra a hangdobozokból jövő mélytartományt ..."
Nem erről van szó! Nem egy - az eredeti műsoranyagban nem lévő, vagy nem ilyen formában jelen levő - "effekt" létrehozása a cél, hanem a hangkonzervben tárolt anyag hű visszaadása. Ha a hangsugárzó le tudja sugározni ezt, a szobaakusztika pedig lehetővé teszi, hogy eljusson a lehallgatási pozícióba.


Szerintem van autóhifi (attól, hogy téged nem érdekel, még a fórumon mást lehet!), nem csak hangnyomásversenyeket rendeznek ám, hanem a hangminőségre is törekednek, ezeket pedig elég komoly lemezekkel tesztelik!
Különbség kb. annyi, hogy a koránt sem ideális belső teret kell figyelembe venni, átalakítani, csillapítani, a hangszórókat úgy helyezni, irányítani, hogy az tökéletes legyen, stb...
Ugyanúgy szép térleképezést, tiszta, torzításmentes hangot tudnak a verdákban is létrehozni, ennél sokkal többet a normál szobai hangdobozok sem tudnak, sőt...
Sokkal nehezebb helyzetben van az, aki a zenét a lehető legjobb minőségben szeretné az autóban hallgatni, mint aki a szobában tologatja a hangdobozokat, de nagy valószínűséggel lenne fogalma arról is, hogy szobában mi lenne a teendő, ha a hanggal valami nem stimmel!

Amúgy köszi a tippet, talán másokat érdekelne egy ilyen s*ggrázó effekt! :D
Nekem pl. tetszik, ha ezt a rázkódást érzem az asztalon, ágyon, vagy amihez éppen hozzáérek, valahogy kiegészíti a hallott basszust, de ez is egy szubjektív dolog...
Pláne, hogy direktebben, kevesebb torzítással jutna el hozzád a rezgés egy ilyen s*ggrázóval, mint a hangsugárzóból, a levegőn keresztül, a szobán át... ;)
A hangsugárzó maga ritkán szokott olyan pontos lenni a mély tartományban, a doboznak vannak rezonanciái, nem sziklaszilárd, elkenheti a részleteket!
A szobaakusztika pedig szintén sokat szokott rontani az egészen, az eredménynek nem sok köze lesz ám a "hangkonzerv"-hez!
De azért hajrá! ;)

Ja, és BUÉK mindenkinek! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.01.24. 15:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
pagrus írta:
HaWaLinn írta:
A középen tapasztaltak ellen jól bejött a magas elé bekötött 2uF (pagrus után vakon) amitől 6KHz közelébe emelkedett az eredetileg 3kHz-es "keresztezési" pont - jelentős feltisztulást eredményezve. ...

Tudom, hogy vonzó megoldás a mélyközép váltó nélkül, de 30 cm-es hangszórónál mégis érdemes megpróbálni egy elsőrendű váltást pl. soros 470 uH-s vagy nagyobb tekerccsel (8 ohmos hangszóró esetén). ...
Köszönöm a segítséget pagrus, megpróbáltam, bejött - örülök.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.01.28. 22:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 16:39
Hozzászólások: 264
Tartózkodási hely: Budapest
Eddig tartott. Kivettem a tekercset, mert a nyugodtabb tér jobban tetszett. A soros tekercs vagy harminc fázismacskát hozott be, ami eleinte érdekes és üdítő volt, de később kényelmetlennek tűnt. A nyugodt homogén tér énnekem mégis jobban tetszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 13:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Félve kérdezem meg, de ezzel a hangszóróval lehetne szobai mélyládát lészíteni? Nem a legmélyebb hangokat keveslem, csak a szobaakusztika miatt sajnos hiányzik a mélytartomány egy része, és a tervező szerint két szub hatásosan tudja csillapítani a jelenséget. (http://audioroundtable.com/forum/index.php?t=msg&&th=3387&goto=66914#msg_66914 )

szóval erről lenne szó:

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/BoxesandParameters/GTO1214TD.pdf

A kérdés, hogy az autóban meglévő a dokumentum szerint 12 dB emelés a szobában mennyire esik vajon?

Megköszönném, ha valaki időt szánra rám!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 18:54 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
feket663 írta:
Félve kérdezem meg, de ezzel a hangszóróval lehetne szobai mélyládát lészíteni? Nem a legmélyebb hangokat keveslem, csak a szobaakusztika miatt sajnos hiányzik a mélytartomány egy része, és a tervező szerint két szub hatásosan tudja csillapítani a jelenséget. (http://audioroundtable.com/forum/index.php?t=msg&&th=3387&goto=66914#msg_66914 )

szóval erről lenne szó:

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/BoxesandParameters/GTO1214TD.pdf

A kérdés, hogy az autóban meglévő a dokumentum szerint 12 dB emelés a szobában mennyire esik vajon?

Megköszönném, ha valaki időt szánra rám!



Hallole !
Lehet belőle szobai szubot készíteni. Ha a BR vátozatát készíted el akkor,mint az a szimulációból is kiderül, a kiemelése megmarad ,mert ezt nem az auto zárt tere hanem a konstrukcio okozza.

Csatolmány:
JBLsub.jpg
JBLsub.jpg [ 89.71 KiB | Megtekintve 87519 alkalommal. ]



Üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 19:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Klang írta:
feket663 írta:
Félve kérdezem meg, de ezzel a hangszóróval lehetne szobai mélyládát lészíteni? Nem a legmélyebb hangokat keveslem, csak a szobaakusztika miatt sajnos hiányzik a mélytartomány egy része, és a tervező szerint két szub hatásosan tudja csillapítani a jelenséget. (http://audioroundtable.com/forum/index.php?t=msg&&th=3387&goto=66914#msg_66914 )

szóval erről lenne szó:

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/BoxesandParameters/GTO1214TD.pdf

A kérdés, hogy az autóban meglévő a dokumentum szerint 12 dB emelés a szobában mennyire esik vajon?

Megköszönném, ha valaki időt szánra rám!



Hallole !
Lehet belőle szobai szubot készíteni. Ha a BR vátozatát készíted el akkor,mint az a szimulációból is kiderül, a kiemelése megmarad ,mert ezt nem az auto zárt tere hanem a konstrukcio okozza.

Csatolmány:
JBLsub.jpg



Üdv Klang


Tényleg köszönöm a fáradozásaidat, de így ránézésre pont az a tartomány gyengül, ami nekem hiányzik, és az a 10 dB-s kiemelés nem néz ki túl szimpatikusnak. Lehet, hogy zárt dobozban kellene használni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 20:12 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
feket663 írta:
Klang írta:
feket663 írta:
Félve kérdezem meg, de ezzel a hangszóróval lehetne szobai mélyládát lészíteni? Nem a legmélyebb hangokat keveslem, csak a szobaakusztika miatt sajnos hiányzik a mélytartomány egy része, és a tervező szerint két szub hatásosan tudja csillapítani a jelenséget. (http://audioroundtable.com/forum/index.php?t=msg&&th=3387&goto=66914#msg_66914 )

szóval erről lenne szó:

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/BoxesandParameters/GTO1214TD.pdf

A kérdés, hogy az autóban meglévő a dokumentum szerint 12 dB emelés a szobában mennyire esik vajon?

Megköszönném, ha valaki időt szánra rám!



Hallole !
Lehet belőle szobai szubot készíteni. Ha a BR vátozatát készíted el akkor,mint az a szimulációból is kiderül, a kiemelése megmarad ,mert ezt nem az auto zárt tere hanem a konstrukcio okozza.

Csatolmány:
A JBLsub.jpg csatolmány már nem érhető el.



Üdv Klang


Tényleg köszönöm a fáradozásaidat, de így ránézésre pont az a tartomány gyengül, ami nekem hiányzik, és az a 10 dB-s kiemelés nem néz ki túl szimpatikusnak. Lehet, hogy zárt dobozban kellene használni?



Hát igen ,az atvitele szebb- bár én ezt már nem nevezném szubnak. Az biztos hogy hangzásban is ez a jobb .

Csatolmány:
JBLsub 2.jpg
JBLsub 2.jpg [ 94.31 KiB | Megtekintve 87502 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.01.31. 20:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Klang írta:


Hát igen ,az atvitele szebb- bár én ezt már nem nevezném szubnak. Az biztos hogy hangzásban is ez a jobb .

Csatolmány:
JBLsub 2.jpg


Már csak egy buta kérdés marad a végére, a szoba erre nem emel rá pár dB-t?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.02.01. 10:58 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
feket663 írta:
Már csak egy buta kérdés marad a végére, a szoba erre nem emel rá pár dB-t?


De igen,ugyanakkor el is vehet belőle. Az akusztikus környezet nagymértékben befolyásolja.

A következő szimun ez jól látszik: A fekete egy félig üres szobát próbál jellemezni,a piros fal közeli és padlon elhelyezve,a zöld pedig a sarokban való elhelyezést. De mint már írtam ez szimuláció!
Csatolmány:
JBL.jpg
JBL.jpg [ 224.5 KiB | Megtekintve 86557 alkalommal. ]

Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.02.02. 05:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:56
Hozzászólások: 148
Klang írta:
feket663 írta:

Már csak egy buta kérdés marad a végére, a szoba erre nem emel rá pár dB-t?

De igen,ugyanakkor el is vehet belőle. Az akusztikus környezet nagymértékben befolyásolja.

A következő szimun ez jól látszik: A fekete egy félig üres szobát próbál jellemezni,a piros fal közeli és padlon elhelyezve,a zöld pedig a sarokban való elhelyezést. De mint már írtam ez szimuláció!
Üdv

Némi teremakusztikai alapinformáció:

A szoba valóban erősen befolyásolja, frekvenciafüggően és elhelyezésfüggően kiemel, néhol elnyom. Az ábrákon pont nem ez látszik, hanem a valóságtól eltérően frekvenciafüggetlen 6 és 12 dB-es kiemelés. Ez azért van, mert az a program nem egy zárt szobát, hanem ideális, a végtelenben végződő (nyílt) fél-, negyed- vagy nyolcadteret vesz figyelembe, és azt sem szimulálja, csak bután beszorozza a végeredményeket 2-vel, 4-gyel vagy 8-cal, de ez a durva közelítés egyáltalán nem veszi figyelembe a visszahatást. (...sem.) Egyedül akkor van bármi jelentősége ezeknek az eredményeknek, ha valaki kültéri hangosítást végez, és egy fal tövében akarja lerakni a mélyládát. 200 Hz fölött pedig még ebben az esetben sem lehet komolyan venni az eredményeket. Viszont egy igazán jó hatásfokú hangsugárzó esetén a visszahatás annyira erős, hogy már a basszus tartományban sem igaz a 6/12 dB.

Zárt térben fésűszerűen hullámzó átviteli görbe lenne egy korrekt szimuláció eredménye, a csúcsok és bevágások frekvenciái és amplitúdói pedig még egy adott szoba mellett is függnek mind a doboz, mind a hallgató pozíciójának függvényében! A valóságban azért mégsem szinte kizárólag a szobát és a saját pozíciónkat halljuk a hangszóró helyett, mert egy normális lakószobában sok (bár nem elég sok) csillapító elem/anyag van, ami a középső/felső sávban már elfogadható szintre csökkenti a hullámzást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.02.02. 13:23 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Idézet:
Némi teremakusztikai alapinformáció:

A szoba valóban erősen befolyásolja, frekvenciafüggően és elhelyezésfüggően kiemel, néhol elnyom. Az ábrákon pont nem ez látszik, hanem a valóságtól eltérően frekvenciafüggetlen 6 és 12 dB-es kiemelés. Ez azért van, mert az a program nem egy zárt szobát, hanem ideális, a végtelenben végződő (nyílt) fél-, negyed- vagy nyolcadteret vesz figyelembe, és azt sem szimulálja, csak bután beszorozza a végeredményeket 2-vel, 4-gyel vagy 8-cal, de ez a durva közelítés egyáltalán nem veszi figyelembe a visszahatást. (...sem.) Egyedül akkor van bármi jelentősége ezeknek az eredményeknek, ha valaki kültéri hangosítást végez, és egy fal tövében akarja lerakni a mélyládát. 200 Hz fölött pedig még ebben az esetben sem lehet komolyan venni az eredményeket. Viszont egy igazán jó hatásfokú hangsugárzó esetén a visszahatás annyira erős, hogy már a basszus tartományban sem igaz a 6/12 dB.

Zárt térben fésűszerűen hullámzó átviteli görbe lenne egy korrekt szimuláció eredménye, a csúcsok és bevágások frekvenciái és amplitúdói pedig még egy adott szoba mellett is függnek mind a doboz, mind a hallgató pozíciójának függvényében! A valóságban azért mégsem szinte kizárólag a szobát és a saját pozíciónkat halljuk a hangszóró helyett, mert egy normális lakószobában sok (bár nem elég sok) csillapító elem/anyag van, ami a középső/felső sávban már elfogadható szintre csökkenti a hullámzást.


Köszi Pafi!

Az általam használt program nem tudja a teremakusztikát szimulálni.Amit tud abban a legjobb a piacon. Ez csak arra képes ,hogy az akusztikus tényezőkre felhívja a figyelmet.
Az akusztikus környezet szimulálásához olyan program kell amelyik a környezeti jellemzőkről terem alakja,búorzata,üvegfelületek stb is kér információt ilyen pl a CARA .

Üdv Klang


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.02.04. 10:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
HaWaLinn írta:
Eddig tartott. Kivettem a tekercset, mert a nyugodtabb tér jobban tetszett. A soros tekercs vagy harminc fázismacskát hozott be, ami eleinte érdekes és üdítő volt, de később kényelmetlennek tűnt. A nyugodt homogén tér énnekem mégis jobban tetszik.

Akkor ennek kétszer örültél :) Inkább az amplitúdómenet miatt javasoltam, de saccolni nehéz ilyesmit, meg kellene mérni, így valószínűleg nincs rendben a keresztezés. Érdemes alaposabban megnézni és megpróbálni a maximumot kihozni belőle, persze lehet, hogy a méricskélések végén szintén maradna ami most van, de én azért nyugodtabb szoktam lenni ha mindent megvizsgálok műszerekkel is. Hangfalat mérés nélkül készíteni az olyan, mint amikor egy 9 V-os elemet a nyelvedhez érintesz és úgy próbálod megmondani, hány V van benne :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.02.04. 12:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
pagrus írta:
HaWaLinn írta:
Eddig tartott. Kivettem a tekercset, mert a nyugodtabb tér jobban tetszett. A soros tekercs vagy harminc fázismacskát hozott be, ami eleinte érdekes és üdítő volt, de később kényelmetlennek tűnt. A nyugodt homogén tér énnekem mégis jobban tetszik.

Akkor ennek kétszer örültél :) Inkább az amplitúdómenet miatt javasoltam, de saccolni nehéz ilyesmit, meg kellene mérni, így valószínűleg nincs rendben a keresztezés. Érdemes alaposabban megnézni és megpróbálni a maximumot kihozni belőle, persze lehet, hogy a méricskélések végén szintén maradna ami most van, de én azért nyugodtabb szoktam lenni ha mindent megvizsgálok műszerekkel is. Hangfalat mérés nélkül készíteni az olyan, mint amikor egy 9 V-os elemet a nyelvedhez érintesz és úgy próbálod megmondani, hány V van benne :)

Egyet értek, de a 230V-ot azért meglehet mérni az említett metódussal. Nekem sikerült. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.03.03. 20:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
Srácok!
Használt vagy mért már valaki Tannoy-t....? Igazából a Logotech-nél láttam F8-at meg hasonlókat.
De adatokat nem leltem hozzájuk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.10.01. 13:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Nem tudom el-e meg a topic, de azert megprobalok segitseget kerni.

Tervezes alatt allo dobozhoz kernek „szakertö“ (a la Mekk Elek,...csak vicc volt) segitseget. Adva van egy D` Appolito elrendezesben megepitett probadobozom kb. 91 dB erzekenyseggel. Ehhez illesztenek egy 10“-os melysugarzot. Es van itt a problemam... A szimulacio szerint amint elkezdem levagni a melyhangszoro felsö tartomanyat (mindegy, hogy elsö-, masod- vagy harmadrendü szürövel probalom megoldani) azonnal fellep egy hatalmas fazistolas kb. 75-100 Hz-töl. Hogy lehet a fazishelyes frekvenciamenetet összehozni a kis közepsugarzokkal? Az elölapi eltolasokkal mar probalkoztam. Iszonyatos ertekek jöttek ki es ilyenkor az 500-1000 Hz-es tartomany lett hullamos. Merni meg nem tudtam csak most keszül a merömikrofonom es egyebkent is csak szimulacional tartok, tehat meg a melysugarzo probadoboza sincs kesz csak a „kis“ D’Appolito probadoboza.

Tudtok vmi okossagot a fazismenet összelövesere?

Köszi.

_________________
Üdv.

DiyLaci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.10.05. 10:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Gondolom külön végfok hajtja a sub részt. Aktív váltásnak látnám csak értelmét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 22:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Igen igazad van. A végső megoldás valóban ez lesz (hónapok múlva), de addig amig elkészül az erősítő hozzá és a DSP addig is szeretném "minőségben" hallgatni a zenét. Egyszer már beleszaladtam ilyen problémába és hónapokba telt amíg összehoztam vmit. Akkor viszont a mélynyomót fel kellett engednem egészen 800-900 Hz-ig és ezt most nem szeretném, mert így jó nagy darabon együtt futna a mélyközép és a mélysugárzó ez viszont megérződhet a hangszertestek visszaadásában. Tehát max. 200 Hz-en le kellene vágnom a mélysugárzót fázishelyesen a mélyközéppel. Van erre vmi ügyes hangváltó kapcsolás?

Pagrus!

Nekem is volt szerencsém a SEAS A26RE4-hez. Egy fantasztikusan jó hangszóró. Megvan az adatlapja valahol..., ha kell megkeresem és elküldöm. Egyébként zárt doboznak ajánlják vagy aperiodikusnak. Azt hiszem az angoloknak gyártotta-gyártja a SEAS.

Üdv.

_________________
Üdv.

DiyLaci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2012.10.07. 22:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Violin!

Az utolsó pár mondat inkább Neked szól a SEAS A26RE4-ről. Az A26RE4X inkább már reflexnek való a TS paraméterei alapján.

_________________
Üdv.

DiyLaci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.02.11. 22:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
Skacok!

Van valakinek tippje,hogy a régi,megkeményedett impregnált szövet szegélyt mivel lehet "visszapuhítani"....? :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 12:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 19:01
Hozzászólások: 335
Sziasztok!

Lenne két hangszóró:

ScanSpeak 18W/8434G00: http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=6182
Seas CA18RLY: http://www.europe-audio.com/Product.asp?Product_ID=7796
Aki használta, vagy hallotta már ezeket tudna néhány szót szólni róluk?
Egy TL dobozt tervezek ahhoz kellene valamelyik ezek közül.Melyiket ajánlanátok inkább?

yagi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 12:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
KD mester írta:
Annak a gleden alsó résznek botrányosan silány mélyhangja van, igaz a felső sem ütötte meg a szintet (nekem) :?

Persze lehet, hogy nem volt még kiforrott állapotban, amikor hallottam...

A szar erősitőtöktől volt silány hangja Barátom Tatabányán megépitette a 211 Se vel sirva fakadtál volna a mélyektől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 15:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Siege29 írta:
shany írta:
Nem kristálytiszta, hogy jön ez ide...

Az autóhifi ( Van olyan egyáltalán? ) nem érdekel, nem is fórumtéma. A fenékmasszírozó / seggrázó kanapénak esetleg nyithatnál egy topikot...

"...az a plusz rezgés, amit érzel, talán érzékelhetőbbé teszi számodra a hangdobozokból jövő mélytartományt ..."
Nem erről van szó! Nem egy - az eredeti műsoranyagban nem lévő, vagy nem ilyen formában jelen levő - "effekt" létrehozása a cél, hanem a hangkonzervben tárolt anyag hű visszaadása. Ha a hangsugárzó le tudja sugározni ezt, a szobaakusztika pedig lehetővé teszi, hogy eljusson a lehallgatási pozícióba.


Szerintem van autóhifi (attól, hogy téged nem érdekel, még a fórumon mást lehet!), nem csak hangnyomásversenyeket rendeznek ám, hanem a hangminőségre is törekednek, ezeket pedig elég komoly lemezekkel tesztelik!
Különbség kb. annyi, hogy a koránt sem ideális belső teret kell figyelembe venni, átalakítani, csillapítani, a hangszórókat úgy helyezni, irányítani, hogy az tökéletes legyen, stb...
Ugyanúgy szép térleképezést, tiszta, torzításmentes hangot tudnak a verdákban is létrehozni, ennél sokkal többet a normál szobai hangdobozok sem tudnak, sőt...
Sokkal nehezebb helyzetben van az, aki a zenét a lehető legjobb minőségben szeretné az autóban hallgatni, mint aki a szobában tologatja a hangdobozokat, de nagy valószínűséggel lenne fogalma arról is, hogy szobában mi lenne a teendő, ha a hanggal valami nem stimmel!

Amúgy köszi a tippet, talán másokat érdekelne egy ilyen s*ggrázó effekt! :D
Nekem pl. tetszik, ha ezt a rázkódást érzem az asztalon, ágyon, vagy amihez éppen hozzáérek, valahogy kiegészíti a hallott basszust, de ez is egy szubjektív dolog...
Pláne, hogy direktebben, kevesebb torzítással jutna el hozzád a rezgés egy ilyen s*ggrázóval, mint a hangsugárzóból, a levegőn keresztül, a szobán át... ;)
A hangsugárzó maga ritkán szokott olyan pontos lenni a mély tartományban, a doboznak vannak rezonanciái, nem sziklaszilárd, elkenheti a részleteket!
A szobaakusztika pedig szintén sokat szokott rontani az egészen, az eredménynek nem sok köze lesz ám a "hangkonzerv"-hez!
De azért hajrá! ;)


Sajnos azzal egyet kell értsek ,hogy autohifiről addig beszélhetönk amig a motort be nem inditjuk,utána már részleges zejelnyomásról beszélhetünk.
Kivétel a hibrid Lexus 50 ig mivel addig hangtalan mig az elektromos hajtás viszi.Kerestem is a manókat amik tolják mikor megkértek hogy járjak be vele a garázsba. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 13:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Gybalu71 írta:
KD mester írta:
Annak a gleden alsó résznek botrányosan silány mélyhangja van, igaz a felső sem ütötte meg a szintet (nekem) :?

Persze lehet, hogy nem volt még kiforrott állapotban, amikor hallottam...

A szar erősitőtöktől volt silány hangja Barátom Tatabányán megépitette a 211 Se vel sirva fakadtál volna a mélyektől.


Bár nem nekem címzett ( elég provokatív ) hsz, de mivel a hagyományos csöves vs félvezetős ellentét érződik ki, a véleményem ha szabad:
A csöves erősítők kimeneti impedanciája nagyságrenddel, nagyságrendekkel lehet magasabb mint egy félvezetősé. Ez egyrészt ( az impedanciamenetknek megfelelő ) frekvenciamenetbeli anomáliákat okoz, de csak ha a mélytartományt nézzük, akkor a hangsugárzó Fs közelében keletkezik kiemelés. Ez együtt jár csoportfutási idő, impulzusválasz, stb. romlásával, tehát a mély egyúttal pontatlanabb lesz.
Tehát a mennyiség nő, a minőség csökken. Persze ez lehet kellemes, impozáns, stb., de ténylegesen jobb lenne?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 13:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A másik hsz-t illetően; az autóhifi tényleg nem érdekel, már régóta be sem kapcsolom az autórádiót se, és nem is hallottam még olyat, ami alapján el tudnám képzelni, hogy a szobában előállítható illúzió minőséget elő lehetne állítani. Viszont szívesen kipróbálnék pl. Focal Utopia szettet valamilyen szobai alkalmazásban...

A kanapé:
A kulcs sztem a "hangkonzerv". Elvileg ezeket úgy készítik, hogy normál szobákban, otthoni körülmények között nyújtsák azt, aminek a hangmérnök szánta. Rosszabb estben egy túlcsillapított stúdiószobában készül a keverés, jobb esetben különböző valós helyszínen, berendezéseken is tesztelik a felvételt.
Olyan felvételről még nem hallottam, amit mondjuk gyenge mélyátvitelelű hangsugárzóhoz és aktív kanapéhoz optimalizálták...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 19:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
A nagyobbacska hangszórók kedvelőinek; a BMS 18N850 ( http://bmsspeakers.com/fileadmin/bms-da ... t_data.pdf ) hangszóróim bejáratása, többek közt az Xmax környékén is:

Elkészültek a dobozok is hirtelen...
Anyag: 32mm vastag, előre furnérozott rétegelt lemez.
Az előlap dupla ( 64mm ), belül 1db merevítőlap. A találkozó élek lamellázva, ragasztva.
Csatolmány:
hsz1.jpg
hsz1.jpg [ 246.39 KiB | Megtekintve 85805 alkalommal. ]

Csatolmány:
hsz2.jpg
hsz2.jpg [ 241.37 KiB | Megtekintve 85805 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 20:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
És a falon a repedéseket ki fogja begipszelni ? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 21:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Na igen...valamit valamiért...az élet nem habos torta...stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Mélyhangszórók
HozzászólásElküldve: 2013.11.05. 22:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
A doboz is lett vagy50 kiló ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 399 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség