audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 03:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.01.23. 15:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hifipisti írta:
Gratula, szép munka! Kíváncsian várom a végkifejletet :D

Tkp a közbülső végkifejlet már megvan: A szomszéd azt mondta, hogy igazán elköltözhetnék már, az asszony a villanyszámláért aggódik állandóan, én meg már megsüketülök. Mind ez a bejáratás miatt van. :lol:

A hangról annyit, hogy mivel hozzászoktam a jó mély basszushoz, ezért ennek egy picit hiányolok az aljából, de hátha mexokom, illetve 1-2 hónap múlva magától is lejjebbre megy. A bass tartomány amolyan igazi vintage papírmembrános. Lágy, de az erősítőm jól fogja, ami van az mindent elsöprő. Nincs rajta semmi szőr, többlet, a papír kónusz valami lágy fekete varjúhájjal van csillapítva, ami jól hallatszik. Tkp azt mondhatom, hogy ha lábdobhoz hasonlítom, hogy ez egy valódi bőrdob, míg pl az eredeti ESS woofer inkább vmilyen műanyagdob.
Szépen hozza az emberi hangtartományt, a zongorát, a pengetősöket. A szöveg artikulált, a gitárnak meg van a teste. Tegnap sikerült hozzájutnom a Bogányi féle zongora demó hanganyagához. Azt meghallgatva a rendszeren átjött, hogy a zongora tényleg sokáig kicsengő, jó dallamjátszó képességgel bír, mint ahogyan azt a tervezője elmondta. Elton John nem lenne vele boldog. :) A felső szekció a már ismert tulajdonságokkal bír: rendkívül kis torzítás, nagy tér leképzés, hihetetlen üveghangok, jól kiegészíti a mélyközép sugárzót a felharmonikusok, és a főhangok terén is. Az átmenet a két sugárzó között folyamatos, ebből a szempontból kiváló. A Woofernél talán mintha érezni lehetne egy kis különállást, de annak váltója még a finomhangoláson nem esett át.
Összességében dinamikus hangú, nagy terekkel, (a Cseszki csörgődobos felvétel körbejár teljesen, nem szakad meg a pályája még a hátunk mögött sem.) Az annyira fontos középtartomány nagyon jó, amit a mégjobb magas tartomány jól kiegészít, ezzel elősegítve bármely hangszer tökéletes lekövetését. A nagybőgő megszólalása hiteles (Broomberg felvétel) az orgona lábpedáljai jók, nem maszatosak. A termet megjeleníti, viszont nem szereti a manapság oly divatos énekesnő bekapja... a mikrofont megoldásokat, mert az AMT kíméletlenül hozza a nyálfröcsögést, az odvas fogak fütyülését, a túlvezérelt sz s hangokat. A teret kitölti, megszólalásakor az első taktusnál tudni, hogy ez egy komoly hangdoboz, ez egy Aldebaran, s nem afféle vékonybasszusú kis bookself doboz. Van lendülete.
Amit fent leírtam, az 5 ember véleményéből állt össze, köztük az enyém is. Ennyire szubjektív, vagy objektív.
A félegyházi talira biztosan átviszem, de lehet a Krizsi féle triódásra is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.01.23. 15:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 836
A leírtak alapján jó lehet. Valamikor meghallgatnám szívesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.01.23. 17:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hifipisti írta:
A leírtak alapján jó lehet. Valamikor meghallgatnám szívesen.

Gyere el.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 15:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ma megmértem az Aldebaran impedanciáját. A fényképen látható görbe jött ki. A piros vonal egy 10 Ohmos ellenálló "impedanciája"


Csatolmányok:
Aldebaran impedancia vs 10 Ohm.JPG
Aldebaran impedancia vs 10 Ohm.JPG [ 77.52 KiB | Megtekintve 31632 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 15:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Gratulalok, nagyon szepek lettek! En is hasonlo megoldasban gondolkodom, de ez meg a jovo zeneje, valoszinuleg csak jovore lesz belole valami.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.01.30. 15:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszönöm!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.02.03. 19:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Az a 3 betűs szín-mármint a ZŐD- a ribbonban,nameg a repedések a hátlap lakkozásán biztos nagy auditív hatással vannak a cuccra! :lol:ejjjh!Ekkora hibát...
Drakula!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.02.03. 22:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
nakamihály írta:
Az a 3 betűs szín-mármint a ZŐD- a ribbonban,nameg a repedések a hátlap lakkozásán biztos nagy auditív hatással vannak a cuccra! :lol:ejjjh!Ekkora hibát...
Drakula!

Sebaj!
Elmondom miért. A hang megszólalása leszarja a színeket. :) Az AMT-ben (ami nem ribbon, mert teljesen más a működési elv) a zöld posztó nem látszik, aminek egyszerű oka van: belül van. Viszont nagy előnye, hogy pont megfelelő vastagságú igazi filc.
A furnér repedését meg nemén készítettem, hanem asztalos furnérozta. Mivel ajándékba készült, így a bölcs közmondás szerint ajándék furnérozásnak nem nézem a repedését. :lol:
Egyébként meg kezd összeérni a cucc, bejáródnak a hanxórók, egyre jobb a hangja. Meg kellene hallgatnod.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 19:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Meghallgatni?-tényleg jó lenne.Elszoktam én már a minőségtől, de talán eccer.
Jól néz ki,na és a hangja is biztos tuti.

még egyszer gratula!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.02.04. 22:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
nakamihály írta:
Meghallgatni?-tényleg jó lenne.Elszoktam én már a minőségtől, de talán eccer.
Jól néz ki,na és a hangja is biztos tuti.

még egyszer gratula!

Nem lakok messze tőled, szívesen látlak.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.02.06. 09:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
A szíveslátás,vendégszeretet eddig se volt kérdés felőled és ezért(is) minden tiszteletem!Részemről úgyszint,bár nálam hiányzik a pozitív auditív élményszerzés lehetősége, mer'hogy a görög istenek a kajáimtól,nameg a házi pálesztől a nyálukat csorgathatttyyyák(tj-vel), de hallgatható zenecucc 1 szál se,csak ami engem jelenleg kielégít-mármint "fülileg"!:lol:-a többi az Asszon dóga!!!
Hogy ne legyek off, azért érdekelne, hogy miért adogattad el az eddigi,szerintem zseniálisan jó cuccaidat-azon kívül,hogy talán az ujdonság varázsa hatott rád!?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.02.06. 16:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ingyen kaptam egy világklasszis középmagas sugárzót. Ami azért nem rossz. De hogy hangfalat tudjak vele készíteni, ezért pénz kellett, így eladtam a DENEB-et, lett belőle egy konyhaasztal, meg az Aldebaran hangfal. Az asztal karácsonyi ajándék lett az asszonynak, az Aldebaran meg még mindig nem teljesen kész. De azért lassan alakul. Hihetetlen, hogy mit változnak a hangszórók a járatással.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.02.06. 17:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ma volt egy kis időm, s egy-két órát megint kütyüztem a hangfallal. Úgy tűnt, hogy egyre több lett az elmúlt pár napban a középhangok aránya. Ezt kellett megszüntetnem. A mély-közép sugárzóba be kellett építeni egy BS filtert, ami végül is beváltotta a hozzáfűzött reményeket. Viszont ennek alkalmazásával 2kHz környékén meg lett egy beszakadás, amit megint csak orvosolni kellett. Talán sikerült. A keresztváltó variációk mérései a diagrammon láthatóak. Megjegyzem, hogy a keresztváltó fő elemeihez nem nyúltam, csak járulékos filtert tettem be, vettem ki. A jelenlegi keresztváltó a fényképen látható.
Ezt hívom én fejlesztésnek, s keresztváltó készítésnek. Egyre jobban belém ivódik az, hogy ámítógépes szimulációval ezt nem lehet megvalósítani. Még számítógépessel sem. :P


Csatolmányok:
Aldebaran X over Orange Green.JPG
Aldebaran X over Orange Green.JPG [ 108.57 KiB | Megtekintve 31429 alkalommal. ]
Aldebaran Crossover.JPG
Aldebaran Crossover.JPG [ 47.89 KiB | Megtekintve 31429 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.03.08. 23:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
deeraudio írta:
dys-cus írta:
Közben fogyastrom a ragasztót, s a "tojásos" szivacsot. Valaki bélelt már hangfalat ilyen szivaccsal? érdekelnének a tapasztalatai. Milyen az auditív hatása. Azt hallottam, hogy a műanyag nem jó a hangfalba, mert káros tereket hoz létre. A nagyok ezért is használnak gyapjút a kitömésre.

A gyapjú azért jobb, mert viszonylag széles frekvenciaspektrumban, nagyjából azonos elnyelést biztosít. Az általad használt szivacs viszont van ahol semmit, van ahol pedig többet csillapít...
De nyugi, a nagyok is használnak ilyesmit is, azért ez sem rossz! ;)
Esetleg a mélyhangok beállításához használhatsz valamilyen további kitöltő anyagot (vatelin, gyapjú, stb.), ha szükséges.
db


Nagyon nem jo a münyanyag szivacs...A gyapju a legjobb kiszolgálása a hangszóróidnak !! b verzio a szivacsot filcz-re cseréled plussz a gyapju csill..


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cyberpalko 2015.03.08. 23:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.03.08. 23:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
dys-cus írta:
nakamihály írta:
Az a 3 betűs szín-mármint a ZŐD- a ribbonban,nameg a repedések a hátlap lakkozásán biztos nagy auditív hatással vannak a cuccra! :lol:ejjjh!Ekkora hibát...
Drakula!

Sebaj!
Elmondom miért. A hang megszólalása leszarja a színeket. :) Az AMT-ben (ami nem ribbon, mert teljesen más a működési elv) a zöld posztó nem látszik, aminek egyszerű oka van: belül van. Viszont nagy előnye, hogy pont megfelelő vastagságú igazi filc.
A furnér repedését meg nemén készítettem, hanem asztalos furnérozta. Mivel ajándékba készült, így a bölcs közmondás szerint ajándék furnérozásnak nem nézem a repedését. :lol:
Egyébként meg kezd összeérni a cucc, bejáródnak a hanxórók, egyre jobb a hangja. Meg kellene hallgatnod.


A filc akkor lenne a jó ha nem lenne színezve...de nyugtat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.03.24. 09:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A kutya ugat, a karaván halad, én is haladok a Kaporka féle tali felé, ezért még mindig finomítottam a hangfalamon. Viszont elmondhatom, hogy az összes csavar benne van, ami azt jelenti, hogy már nem szeretném szétszedni, mert sokat kell tekerészni a csavarokat. :lol:
Az eddigi legjobb Xover a fotón látható. Össze lehet vetni a többivel.
A subbass kapott reflexcsövet, így mostmár lemegy a basszus 30Hz-ig, amit már elégségesnek tartok, mivel ki lehet ugrasztani a peacemakert az emberből egy jó Broomberg felvétellel. Kezd realisztikus hangja lenni, de aki jön a hétvégén, az majd meghallgatja a DAC teszten.


Csatolmányok:
Aldebaran Crossover.JPG
Aldebaran Crossover.JPG [ 47.27 KiB | Megtekintve 31246 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.05.12. 19:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Úgy tűnik, hogy az Aldebaran project sok követőre talált. Talán jó lett a név választás. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 16:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Igaz a közmondás: 1 bolond 100-at csinál. Egy barátom megkeresett, hogy ebből:
Csatolmány:
DSCF0018.JPG
DSCF0018.JPG [ 313.65 KiB | Megtekintve 30943 alkalommal. ]

csináljam ezt:
Csatolmány:
DSCF0019.JPG
DSCF0019.JPG [ 322.32 KiB | Megtekintve 30943 alkalommal. ]

Azaz egy Aldebarant, de az eredeti ESS mélysugárzóval.
(a háttérben az eredeti dyscus féle Aldebaran láccódik)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 16:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Itt jól látszik a differencia.
Az ESS hangsugárzók amerikai nép hifi kategória. Viszont jó hangszórók vannak benne. De sajna a kiváló hangszórók alkalmazása nem feltétlen jelenti azt, hogy a hangfal is kiváló lessz.


Csatolmányok:
DSCF0022.JPG
DSCF0022.JPG [ 315.19 KiB | Megtekintve 30943 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 20:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A probléma az, hogy a 25 centist feleengedik 1,2k-ra, a magasat meg leengedik 1,2-ra. (Egyes típusoknál ez 1k.) Mindkét hanxóró erőlködik. A magasnak 800Hz a rezópontja. Ebből következik, hogy minimum 1,6k-ig szabad leengedni. Ez niatt sajna az eredeti ESS torzít is mint a veszett fene. A 25 centis mély meg ehhez még hozzáteszi a maga kis Doppler torzítását. Mind kettő pont az 1k környékén fejti ki áldásos hatását. Nos a fog elkezd szúvasodni a gyári hangképtől, mert elejiben hú de tiszta, meg dinamikus, meg lukas az énekesnő bal alsó hatosa. Nos uraim, egy énekesnő bal alsó hatosa nem lehet lyukas, mivel éneklés közben a közeli felvételeken látszana az ételmaradék bánya, ami nagy égés. Sajna a hanxóró torzít, ráadásul tele van kiemelésekkel a hangkép. Ha az AMT-t kicsit feljebb engedjük, (1,8-2kHz) a 10collost meg hadjuk dolgozni a -6dB frekitől (kb 35-40Hz-től) egészen 250-350 Hz-ig, akkor Istennek tetsző dolgot művelünk, mivel a lyukat a két eredeti hangszóró között betölthetjük egy nagyon széphangú, és olcsó (65Euro) Peerless hangszóróval, aminek kiváló képességei vannak az emberi hang, a zongora, a vonós, pengetős, tolós, stb hanxerek tolmácsolása tekintetében. A lyuk betőmésének mikéntje, azaz a hangváltó elkészítése két napi szabadtéri munka, mivel süket szoba sajna nincs a fegyvertárban. Magyarul jó hangfalat csak akkor lehet készíteni a mi égövünkön, ha a zöldhagyma már legalább 15 cm-es, illetve a szöllő elkezd erjedni. A többi időpont nem alkalmas hangfal fejlesztésre. :)

Az ilyen sorozatban elkövetett hangváltásoknak az az előnye, hogy az ember rájön arra, hogy:
1, a gyári hangszórók ritkán hasonlítanak egymásra, még ha egy éven belül készültek is,
2, A doboz legkissebb változtatása is (alak változtatás) új hangváltó konstrukciót eredményez,
3, Az ős öreg hangszórók nagyon jó képességekkel rendelkeznek. Pl az AMT-t nem lehet széthajtani, az ALNICO mágnes megfogott basszust applikál, de nem mélyrehatolót,
4, az ember "tudatos" hallása sokat javul, mert a számtalan mérés során a mérések adatait megtanulja összevetni a hallott hangképpel.
Nos itt van az eredeti ESS hangfal átviteli görbéje:
Csatolmány:
ESS Original.JPG
ESS Original.JPG [ 121.69 KiB | Megtekintve 30924 alkalommal. ]

És 2 1/2-es rendszerben ezt sikerült kihozni:
Csatolmány:
ESS MOD Frekigörbe.JPG
ESS MOD Frekigörbe.JPG [ 121.43 KiB | Megtekintve 30924 alkalommal. ]

Valaki kérheti a hangváltó kapcsolását. Tök felesleges, mivel egy másik ilyen hangfal átalakítása teljesen más hangváltót eredményez. Pl.: Az Aldebaran váltója tartalmaz bufflestep korrekciót, viszont a bemutatott hangfal váltójában erre semmi szükség. Persze erre is van elmélet, hogy miért nem.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 21:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
dys-cus írta:
A probléma az, hogy a 25 centist feleengedik 1,2k-ra, a magasat meg leengedik 1,2-ra. (Egyes típusoknál ez 1k.) Mindkét hanxóró erőlködik....
Ezt úgy is hívják, hogy "luxury of sound". Te meg jól elrontottad. :)

Egyszer már átállíthatnád a diagramok függőleges átfogását legalább a felére...csak, hogy ne legyenek olyan szépek azok a görbék :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: AMT project
HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 21:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
A probléma az, hogy a 25 centist feleengedik 1,2k-ra, a magasat meg leengedik 1,2-ra. (Egyes típusoknál ez 1k.) Mindkét hanxóró erőlködik....
Ezt úgy is hívják, hogy "luxury of sound". Te meg jól elrontottad.

Egyszer már átállíthatnád a diagramok függőleges átfogását legalább a felére...csak, hogy ne legyenek olyan szépek azok a görbék :)

Hogyne. Ha átállítom, akkor páran egyből mondják, hogy görbe a görbe. :lol: Viszont a függőleges átfogás nagyságától függetlenül le lehet olvasni, hogy +-7dB-ből sikerült ,+-3dB-t elkövetni úgy, hogy az említett torzítások elérték az elméletileg lehetséges minimális szintet. Hiába no! Nehéz munka ez. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 122 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség