audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 20:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 00:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Ehhez a képhez 1 kis érdekesség... ;)
A "Hová is tegyem a vezetőket?" jellegű kérdés valószínűleg sokakban megfogalmazódott már!
Itt tisztán látszik, hogy igen szűken kanyarognak a vezetősávok, a mágnes alatt is vannak!

Régebben, mikor a FEMM-el szimulálgattam az ilyen mágnesköröket, én is észrevettem, hogy a szemben álló mágnesek taszítása a kb. középső harmaduknál teljes fluxuskioltást eredményez, de azután ez oldalirányban "szétfújódik", és a mágnesek szélétől kicsit beljebb is használható térerősséget kapunk!
Tehát a mágnes "takarásában" is lehet vezető, ez is növeli az érzékenységet, és a meghajtott felület arányát! :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 13:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Hát ez nagyon érdekes! Amit a belinkelt német oldalon látni. Köralakú merevmembrános planár. Nézze meg mindenki!
A membrán két 0.05mm vastag nyák lemez közé méhsejt laminálva. Na én is ilyenre gondoltam. A nyákon meg kimaratva a vezetékezés.
De ahogyan méregették, mi az a 750Hz - es megbicsaklás az átvitelben???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 07:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Grinder!
A Heil membránja kb 14x4 centis.Számításom szerint 4.2k-tól irányított.A 6.3 centis pedig 2.7k-tól.Ettől persze lehet nagyon jó hangú a hsz,csak valószínűleg zavarna ez az irányítottság.
Az ESS szerint az AMT már 700 Hz-től rendszerbe illeszthető ezzel a 4 centis szélességgel is,tehát megítélésem szerint felesleges túl széles membránt gyártani.Ehhez jó kis dobozos mélyet lehet fabrikálni akár push pull-t,sőt ajánlott.Mivel nem kell neki egetverő magasságokba dolgozni,a membránt is lehet vastagítani,ami meg a dobozból visszavert nemkívánatos jelenségeket csillapíthatja jobban.
Ahogy nézegettem a diy-es AMT-ket,hőtechnikai aluhoz hasonló öntapadós vezetővel dolgoznak,ami minimum 25 mikron vastag.Gondolom a gyári ettől azért jóval véknyabb,de ki tudja...
A Magnepán paneljeimen az aluvezetőt 4 darabból raktam össze.Volt,hogy próbálgattam csak a középső kettőt hajtva.Mondanom se kell,hogy teljesen más hangja volt,mint a teljes felületen hajtotté.
Két panel működik,kettő szét van szedve.Ha érdekel a dolog,közelebbről is szemügyre veheted,esetleg a fél és teljes hajtás közötti különbségeket is megfülelhetjük.
A push pull rendszerű mélypanelek gondolom az óriási mágnesigény miatt nem terjedtek el-sajnos.
Az igazán jó mélyhez szerintem kell a 25-30 centi szélesség legalább,de már egy 20 centis membrán is lemehet 40-50Hz-ig.A kisebbik 2 utas planárom 22 centi széles,lazán lemegy eddig.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 08:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
...és ha már Magnepán,akkor a probléma:
A négy mély-közép panelt akarom átdrótozni.Az eredeti aludrót beszerezhetetlen,a véknyabb aluval való kiváltásához pedig kb 800 méter kellene,nameg úgy 12 ezer.Marad a réz.
A kellő Ohm/hossz összehozható,de ekkor a vezetősúly kb a 2.5x-öse az eredetinek.Ez nyílván hatásfok növekedést eredményez-nade mekkorát.Ehhez kellett volna valami matek.
A mágnesek igen gyengék,eredetileg a középső 6 soron dupla drót van.Ha ezt még tovább fokozom,olyan nehéz lehet,ami már sok annak a 0.06Teslának.
Kérdések:
-megállapítható e legalább hozzávetőlegesen az adott vezetősúly többlet miatt fellépő hatásfoknövekedés(számolva,nem mérve!)
-milyen hatással van a súlynövekedés a hsz effektív hangjára-lomhább,mosottabb,alacsonyabb hangerőn is torz,stb...
Van egy elgondolás,ami jó lehet,de ehhez kellene az első kérdésre a válasz:
-változatlan hossz és Ohm mellett(az anyag mássága miatt)nő a keresztmetszet és a súly.Az ebből adódó hatásfok növekmény kompenzálható az Ohm növelésével.Vagyis,ha erdetileg mondjuk 8 Ohmon 15 gramm tömeggel hozta a 85dB-t a hsz,akkor a nagyobb 30gramm tömeggel sacc 87db-tud.Ezt a +2 dB-t kell kompenzálni úgy,hogy mondjuk emelem 12 Ohm-ra.Erre kell valami használható arányszám,vagy valami.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 08:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Ja!
a fal adatai:
1 db push pull tweeter 5 Ohm
2 db mélyközép panel 4 Ohm(2x8 Ohm párhuzamosan)
keresztezési freki 930Hz -6db/O (C=34 mikróF,L=0.68mH-mérve 0.7mH)
85.6dB/W/500 Hz
A biamplifikálás leegyszerűsíthetné a dolgot,de új gazdája lesz,csak a szimpla hajtás jöhet szóba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 16:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
nakamihály írta:
.
A kellő Ohm/hossz összehozható,de ekkor a vezetősúly kb a 2.5x-öse az eredetinek.Ez nyílván hatásfok növekedést eredményez-nade mekkorát.Ehhez kellett volna valami matek.


A nagyobb vezetősúly ugyanakkora hossz (menetszám), és ellenállás esetén szerintem nem növeli az érzékenységet, sőt...
Ugyanakkora erőnek kell mozgatnia a nagyobb mozgó tömeget, ami a panelre jellemző frekvenciatartományának alsó részén kisebb kontrolláltságot (talán kiemelést is, ez lehet hasznos) eredményez, a felső frekvenciájában pedig csökken a hangnyomás (precizitás), mert ugyanaz az erő nem képes a nagyobb tömeget ugyanúgy gyorsítani/lefékezni (mint a kisebb tömegű vezető esetében).
A kettő közt, pedig szintén kisebb kitérésre tudja késztetni a nagyobb tömeget ugyanaz az erő.

Ez valószínűleg csak az én meglátásom, ezért nem értem, mit szeretnél... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 16:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Halad a projekt, már az első felfogatógyűrű is nagyjából készen van, jobbra a két rétegű üvegszálas membrán (próba)... :roll:

U.i.: Kicsit elmozdultak a mágnesek, még nincsenek ragasztva, mert valószínűleg nem ez lesz a végleges eleje...


Csatolmányok:
DSC00564.JPG
DSC00564.JPG [ 76.55 KiB | Megtekintve 75863 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 17:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Nagyon jó, kíváncsian várjuk a fejleményeket.
Én most egy kicsit elakadtam, ill. az AMT-vel foglalkoztam, de csak tervezgetés szintjén.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 20:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Aza baj, hogy 39,6 a lázam.
De azért 1-2 dolog.
AMT 100 dollárért lehet kapni gyári ESS membránt. Nem érdemes gyártani. A mágneskör úgy is egy vagyon lessz. Heil úr nem azért csinálta olyanra, mert olyat akart, hanem azért, mert úgy lett jó. Cseréltem már membránt ESS AMT-ben, ezért volt lehetőségem közelről megnézni. A mágneses légrés szűk, ezért felesleges szélesíteni a membrént. A felvitt ALU fólia nagyon vékony, házilag olyat ha valaki felragaszt, akkor az nagyon tud. Fel kell készülni arra, hogy a pólus vasak elkészítése marógépen sztereóban egy vagyon lessz.
Planár: A régi topicban valaki nagyon szépen leírta, hogy a tömeg növelés = hatásfok növelés. Én ezt megopróbáltam kimérni: eredmény az az lett, hogy nem egyértzelmű a változás, de viszont a felső határ nagyon tud csökkenni. Az átvitel ilyen: /\ ha a tömeget csökkented akkor laposodik, ha növeled, akkor csócsosodik. Azaz egy rezó ponton nől az érzékenység, a többi hely rovására. Ez néha lehet jó is. Meg kell nézni, hogy egy 150W-os hangszóróba milyen vastag drót van. Az a méret ide is jó, ráadásul jobban is hül. A Magnepan cég nem véletlenül tesz dupla drótot középen. 2-ős oka van. Az egyik az előzőek szerinti rezó amplitúdó növeléssel az alsó határfrekit bővíti. A másik okhoz el kell fogadni azt a tényt, hogy a membrán még a mesében sem mozog minden pontján egyszerre mint a dugattyú. Ezt a HiFi magazin leírhatta, a gyár meg le is írja, de nem igaz. A helyzet az, hogy a dupla vezetőnél a membrán gyorsabban fog mozdulni, mivel nagyobb az erő is. Ebből következik, hogy mivel középen van ez a rész, ezért a membrán azon része egy pillanatban mindig előbb van mint a többi része. Ezzel a membrán egy ívet alkot, amely ív a magas összetevők szórását hivatott elősegíteni. Ezt az elvet ELS hanxóróknál én is alkalmaztam a Holland Audiostatic nyomán. Ebből az következik, hogy nagyon megondolnám az idő, pénz, türelem, házasság, stb. pocsélkolását az íves magneplanár hangszóró elkészítéséhez. :) Nos itt a vége, mert szarul kezdek lenni. :cry:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 22:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Dys-cus!

Immunerősítésre ajánlok D-vitamint, 2000 NE (Nemzetközi Egység kb. 700 Ft csak, 1 próbát megér...), naponta legalább 2 (lehet 4 is), ilyenkor igen gyenge a napocska... :roll:

A középen lévő dupla vezető valóban gyorsabban mozgatja a membránt, és valamivel ívesebb is lesz nagy kitéréseknél, de szerintem az a lényege, hogy a magasabb frekvenciák nagy része egy keskenyebb membránfelületről jönnek, így emiatt a kisebb szélesség miatt lép fel kevésbé a nyalábolás is...

Grinder!
Megosztanád a terveid az AMT mágneskörödről? Érdekelne, hogy néz ki... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.10. 16:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Ilyen lenne. Vagy az egyik vagy a másik változat.
a, : két nagyobb mágneslap a két szélén és vasak vezetnék a membrán felé az erővonalakat.
b, : kis mágneshasábok(4x4x ?) a membrán elején és a hátulján, a vas csak tartónak használva.

A hullámvonal a membrán(63 mm szélességre 33darab hullám jut) és minden hullámra rajzoltam két kis karikát, az a vezető ami 0.1mm átmérőjü drót.


Csatolmányok:
AST301303Ds.jpg
AST301303Ds.jpg [ 37.25 KiB | Megtekintve 76427 alkalommal. ]
Magyarázat: Metszeti kép
AMT.jpg
AMT.jpg [ 408.35 KiB | Megtekintve 76429 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.10. 19:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Találtam a neten erről egy kis eszmecserét, FEMM-el szimulálva a különbséget...

http://www.diyaudio.com/forums/planars- ... ign-2.html

Az a) változat a hagyományos elrendezés, itt 2 mágnest kell függőlegesen elhelyezni a vas két szélére, rácuppantani az elejére a másikat, és kész!
Kevés mágnes kell, ragasztás is felesleges, illetve az is az előnye, hogy a membrán előtt csak a résekkel ellátott vas van, más nincs a hang útjában...

A b) változatnál valószínűleg nagyobb lesz valamivel a térerősség, vízszintesen kell több mágnest elhelyezni egymás alá, és mivel ezek vonzani fogják egymást, nem árt ragasztani a vasakhoz. A széléhez kell készíteni vasból távtartót, vagy egy akkora méretű mágnest...
Egyszerűbben elkészíthető, ha csak a mágnesek helyezkednek el vízszintesen a kereten, és nincs rajtuk plusz vas, de ez veszteségekkel járna (bár szerintem a hangminőség előbbre van, mint az érzékenység)...

Mivel az a) változat nagyon is megfelelő volt a gyári hangszóróhoz, én ezt ajánlanám a könnyebb elkészíthetősége, és kisebb mágnesigénye miatt. A rések helyett akár sűrűn elhelyezett lyukak is lehetnek, ha nem tudsz szép vájatot marni. :roll:

Ha nagyon nem tudsz dűlőre jutni, akkor összegezd a két változatot, és tegyél mágnest mindkét helyre! 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 17:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Erősen gondolkodom azon, hogy lehetne az üvegszálas membránt merevíteni...
Van egy domború gipszmintám, amire lamináltam, ebbe faraghatok olyan mintázatot (pl. hatszögletű, méhsejt-mintázatot, vagy háromszögekből, stb...), ami növelné a merevségét, esetleg így a 2 réteg helyett 1 is elég lehetne (jó lenne a lehető legkisebb tömeg)!
A dóm szélénél, ahol a gumiszélhez lesz ragasztva, lesz egy gyűrű alakú merevítés, ez alapból nagyon szilárddá teszi, és a membránra ragasztott alu vezetősávok is fokozzák ezt!

Azért rágódom, mert a mostani próbamembránt nem nehéz ujjal benyomni, deformálni ideiglenesen, ez pedig torzításhoz vezethet... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 18:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Lehet kapni kevlár méhsejtet. NOMEX méhselyt a neve. Ráragasztod a hátuljára, aztán mégegy üvegszálas lemez, és kész is a szendvicsszerkezetű könnyű de merev membrán. Az ETON hangszóróknál is ilyen membránt használnak.
Énis most csak gondolkodtam, hogyan lehetne az AMT-t megcsinálni. Egy szerszámot csinálok hozzá, amivel készre tudom alakítani, ezzel mondjuk már eléggé előrehaladtam, sok részletet is kitaláltam, de még egyet nem: hogyan ragasztom a membránra a vezetőket. A legvadabb elképzelés az lenne, hogy két vékony fólia közé nem ragasztanám hanem bevákumoznám a vezetőket. Aztán a mágnesek 5x5x30mm -ek lesznek, ebből ketőt egymás mellé rakva az 60mm ami pont átéri a membránt, és öt vagy hat sorban alul-felül az 20-24 darab, egy kissé drága lesz. A membrán felület 60x150mm lesz. Bízok benne, hogy a hangminőség kárpótol. A planárnál csak annyi változott, hogy a membrán szélére vékony gumilemezből kivágott kis csíkokat ragasztottam, (a nem hajtott területre) ezzel jól el is rontottam mert mélyebb frekvenciákon belevernek ezek a gumiszálak a vaskeretbe és ez nagyon zavaróan hallható. Merthogy jó közel vannak a mágnesek a membránhoz. Úgyhogy új membránt kell csinálni. Akkor pedig már kipróbálom, hogy milyen csak 70 mm széles membránnal (eredetileg erre terveztem most kb.A4-es méretű) és így teljes felületen hajtva.Meg még azt kell kitalálnom hogyan tudok több szál drótot fölragasztani a membránra, csináltam egy készüléket de azt még tovább kéne csiszolgatni, hogy használható legyen. Egyébként az elkészülte óta gyakran van hallgatva a planár, a gyerek ezen hallgatja a meséket és eddig eléggé jónak tűnik a konstrukció. A nyák - keret biztosan tartja a fóliát, ja és lefújtam a 3M 77 szprével a drótos felületet, és megoldódott a drótlevállás, mostmár megfogja a ragasztószpré!
A végén még talán zenéket is tudok hallgatni rajta. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 19:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Tudom, hogy lehet mindenfélét kapni (jó pénzért), de nem akarok egyrészt beruházni ilyenre, másrészt pedig az már feleslegesen merev ide, és legalább 2X nehezebb lenne, mint most! :(

Igyekszem a membrán tömegét olyan alacsonyan tartani, mintha csak egy vékony fólia lenne ott!
Ezért gondolkodom azon, hogy ha a membránban vannak kiképezve ezek a merevítőbordák-minták, akkor ugyanakkora tömeg mellett nagyobb merevsége lenne...
Azért necces a mintázat, mert egy merevítőborda annak hosszanti irányában erősít, a másik irányban pedig csökkenti a merevséget! A méhsejt-mintázat régóta bevált, ezt még háromszögekre tovább lehetne osztani, és úgy a hatszögön belüli rész is merevebb lenne (és a háromszögnek párhuzamos oldalai sincsenek, ezért kiváló az állóhullámok ellen)!

A nagyon merev szerkezet akkor kell igazán, ha lapos membránt akarnak, és ezt kis felületen hajtják meg, az én változatomnál pedig pont fordított a felállás... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
http://highendspeaker.hu/
ezt a hangfalat két hódmezővásárhelyi srác csinálta.3 utas .Hallottam már néhány hangfalat,meg planar sugárzót ,de eddig ez volt a legkomolyabb nekik a mély szekciot is sikerült frankon megcsinálni.
szerintem ha irtok nekik segitenek.ugy is a munka ami rengeteg a megépitésben.
Akkor akartam venni tőlük egyet ,de sajnos nem tudtam akkor elhelyezni.ugyanis a huzatot nem szereti.

üdv:Balu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 20:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Nagyon jól ismerjük itt páran ezeket a paneleket, hallottuk találkozókon, és valóban eszméletlen ahogy zenélnek, nekem is ezek tetszettek a legjobban... :P
Beszélgettem is az egyik készítővel, és nagyon sok érdekességet mesélt, nagyjából akkor vágtam én is bele a panelkészítésbe! :roll:
Mondhatnánk, hogy nem ők sz*rták a spanyol viaszt, mert paneleket már réges rég gyártott több cég is, és volt honnan kiindulni, de lényegesen eltérő megoldásokat alkalmaztak, tehát nem szimpla koppincsokról van szó... ;)

Nekem is túl nagyok a szobámba a dipól panelek, ezért döntöttem a kisebb panel-zárt doboz kombó mellett!
A mostani tervem ezzel a membránnal még inkább felrúgja a szokványos panel-elvet, és mivel hasonlót láttam már, de pont ilyet nem, nincs mire támaszkodni, próbálkozni kell! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.22. 09:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Grinder!
Ezek szerint az amt-nél drótot akarsz használni,nem alucsíkot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.22. 10:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Végre sikerült szereznem megfelelő aludrótot,lassan összeáll a kép.


Csatolmányok:
alu wire2.JPG
alu wire2.JPG [ 770.14 KiB | Megtekintve 76376 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.22. 11:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
nakamihály írta:
Végre sikerült szereznem megfelelő aludrótot,lassan összeáll a kép.

Hanyas?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.22. 15:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Lakkal együtt kb 0.4 mm átmérőjű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.22. 15:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Ezek és a többi fajta NDK-s társaik aludróttal voltak tekerve, a primer ez körüli, és beszerezhető még olcsón.


Csatolmányok:
piko.jpg
piko.jpg [ 44.91 KiB | Megtekintve 76358 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 10:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Ilyen trafóm nekem is van!!! :o
Az AMT-be drótokat szántam.
Most fejlesztgetek technologiát, meg anyagokat próbálgatok, tehát látványosan nem haladok, de azért foglalkozok a dologgal. A planar részt viszont most pihentetem, bár vannak ötletek, új megoldások...
Te, Nakamihály, mi lesz abból a drótból, nagyplanar?
Egy előzetes rajz az amt-ről:


Csatolmányok:
Magyarázat: AMT terv.
AMT1.jpg
AMT1.jpg [ 63.94 KiB | Megtekintve 76351 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 07:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Igen,jó nagy planár :D (17.,20. oldalon van)
Az eredeti állapotot kell valahogy megközelítenem.Ezzel az alucsíkos megoldással a mélyek túllövik a csipogót és a hangja is más.Most,hogy van drót,már csak néhány flakon ragasztó kell :cry:

Előrébb látom,hogy 5x5x30mm-es mágneseket akarsz.Szerintem ez a szélesség jó-csak magánvélemény,de én nem is csinálnám szélesebbre!
Érdemes ezt is megnézni-bár túl sok újat nem mond,gondolom.
http://www.adam-audio.com/en/technology/x-art

Sokat szívtam mindenféle alucsíkkal,tudom,hogy az ember kerüli,ahogy tudja-gondolom Te se vagy ezzel másképp,de meg lehet azt a membránt csinálni vele.
Fogsz egy vizbázisú ragasztót,felhigítod annyira,hogy épp csak picit tapadjon,ezzel rögzíted az alufóliát egy üveglaphoz,nem mozdul el vágás közben.Körkéssel,pengével kivágod a mintát.Higítatlan ragasztóval lekened a maradó alu felületét,majd ráragasztod a mylárt.Ezután az egész membrán lazán lehúzható az üvegről,mehet a hullámosítás és kész.
A legfontosabb kellékek:
-egy pohár jófajta házi gyümölcslé kivonat-hogy bátor legyél és biztoskezű(ez sajnos nincs) :(
-ragasztó-ez van!Adok,ha meggondolnád magad. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 07:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Ja!Van valahol hasonló lyukazású perforált lemezem,megnézem milyen pontosan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 10:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Aha, szóval a meglévő panelokat drótosra alakítod. Az a 77-es ragasztószpré tényleg jó, nekem is bevált a 0.1mm -es dróthoz. Olyan 4000 ft -ért vettem, nemtudom két ilyen nagyméretű panelra mennyi megy föl.
Az amt 60mm széles lesz. Ez a max. méret amit a sablonnal meg tudok csinálni. De ennél keskenyebbre is lehet készíteni, fogalmam sincs hogyan fog szólni ilyen széles membránnal. Még sehol sem láttam ilyen széles amt-t. Gondolom, hogy stabilitási gondok lehetnek? Az én változatomnál a drótok enyhén meg lesznek feszítve egy kereten, és ezeken fog függeni a membrán. Ahol alucsíkok vannak ott a membránnak öntartónak kell lenni.
Néztem az adam hangszóróiban a membránt. Vékony kapton fólián az alu vezetősávok. Ilyen minőségben házilag nem tudok ilyet előállítani. Azt maratni kellene, annak meg olyan technologiája van amit nem hogy nem próbáltam de nem is ismerek.
A membrán szerkezete mind az amt- nél mind a planárnál: két 2mikronos milar fólia között a drótok, UV-fényre keményedő ragasztóval kitöltve, ez jól rögzíti egymáshoz a két fóliát és a drótokat. Az UV ragasztó nagyon alacsony viszkozitásu, a két fólia között egy csepp ragasztó viszonylag nagy felületen szétterül,és mindvégig megörzi a folyékonyságát, tehát sokáig lehet igazítgatni, mozgatni a fóliákat és a drótokat egymáson anélkül hogy azok ragadnának egymáshoz. Aztán ha már minden a helyén egy pár perces UV fényt adok nekik és egybeköt az egész, és kész is a membrán, ami megőrzi rugalmasságát, könnyű súlyát de a szendvicsszerkezet miatt nagyon stabil. A membrán pedig midkét oldalán műanyag fólia, nem ragadós. Ezt persze még tovább lehet fejleszteni, nagyobb felületekre, vákuumzsákos technológiával, amikor a ragasztó megszilárdulása előtt, összepréseljük a két membránt és a vastagabb drótok mellett is tökéletesen illeszkedik a membránanyag.
Ez a legújabb ötletem a membránkészítésre. Szerintetek használható?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 17:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Grinder!
Szerintem a kapton jóval merevebb, önhordóbb anyag mint a mylar, emiatt sem lesz ugyanaz, mint a gyári (a huzal-alucsík különbségeiről már nem is beszélve...).
Tartok attól, hogy a membránod le fog s*ggelni a szükséges tartás hiányában, mert túl széles anyagot kell belehajtogatni, illetve előre-hátra túl nagy mozgásszabadsága lesz, ami ebben az esetben káros, hiszen a hangnyomást leginkább az oldalirányú mozgások adják!
Nagyon drukkolok neked (én is sokat agyaltam az AMT-n régebben...), de ha mégsem olyan lesz, mint amit vártál, van 1-2 ötletem:
A membrán elülső-, vagy hátulsó részeinél pár helyen oda lehetne fogatni a kerethez, ez megakadályozná a membránt abban, hogy a szívó-fúvó mozdulatok által keltett előre-hátra irányuló erő miatt beleverjen a mágnesekbe, illetve a gravitáció lefelé húzza a membránt! ;)

Az UV-s ragasztó jó ötlet, én plexiből (mert átereszti az UV-t) csinálnék egy olyan sablont, amibe belehajtogatod ezt a membránt (mintha 2 fésű fogai közé szorítanád a membránt) a harmonika alakra, és ebben a rögzített formában kapná meg az UV-t, így a ragasztó is ebben az állapotban rögzítené az egészet!
Valószínűnek tartom, hogy formatartóbb lenne... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 17:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Na pont ilyen sablonom van hozzá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 18:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Fiúk!
Döntsétek már el,hogy mélynyomó lesz vagy csipogó! :x ... :D-gyanítom utóbbi.Mekkora membránmozgás van egy eleve feszített szálú membránnál,ami csak csipog?
Mi fog leseggelni?oldalt is,fent-lent is rögzített!!!Láttok a gyárinál akármilyen egyéb praktikát?--nem.
Nem kell túlragozni:
-Ha mégis drót,akkor inkább alu a réz 5x-ös súlya helyett,nameg rövidebb dróttal nagyobb ellenállás-ha már a rendelkezésre álló jó sok Lorentz erőt nem akaródzik kihasználni egy mondjuk 2mm szélességű alucsikkal!
A gyár se semmiért nem így csinálja,de mindegy,max az lesz a vége ami nálam szokott-kudarc.
Nem azt mondom,hogy nem fog szólni,még az is lehet,hogy jól,de lehet,hogy nem lesz maximális az elégedettség.A Heil se kapton,nem is olyan vékony,mint hinnénk.
Nem is drótos,hanem alus-szól is mint állat,még a kisebbik model is-volt hozzá szerencsém.
Grinder!
Mondom még egyszer,irányítani fog,mint a rosseb a 6 centi szélességgel.Elég a 3 centi,de Te tudod.
Ne variáld túl,ahogy én szoktam!Tedd vagy ne tedd,de ne próbáld-megmondta Yoda mester is!!!
Az alapötlet szerintem jó,ha sikerül elég vékony membránt csinálni és ragad az uv-s cucc.Az asszony műkörmös készletével próbálkoztam anno,na az nem ragadt a mylárhoz-persze a vákuum az más.
Honnan vettél ilyen olcsón super77-et?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 19:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Az AMT csak a két szélén van megfogatva, a többi hajtogatott rész csak lóg a levegőben, vagy nem?
Ha a membránnak nincs megfelelő tartása, akkor a harmonika ki fog nyílni (és ez a melegedés miatt is bekövetkezhet, ugyebár 2 fólia közt nem fog hűlni a drót szinte semmit sem...), kidomborodik valamelyik irányba, és akkor már zizegni fog, ahogy valamihez hozzáér "szerintem", de ne legyen igazam. :roll:
Mintha úgy emlékeztem volna, hogy Grinder pár száz Hz-től akarná használni ezt, de lehet, hogy keverem már a közép planárjával... ;)
Középnek még teljesen jó a 6 centi szélesség, dipólban meg pláne, hiszen úgy egész más a nyalábolás is. Magasként már esetleg sok, de ha elkészül, meg kell hallgatni, és vagy tetszik, vagy nem.
Kompromisszumok mindig vannak! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 19:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
A végeken is rögzített.
A gyári heil 700 hz-től már rendszerbe illeszthető,az amt monitoroknál kb 1,2-1.5 k -nál váltják,mindezt 4x14 centis felülettel.
Magasnak sok a 6 centi.
Az a membrán kb annyit mozog normális terhelésnél(nézd meg hány vattra tervezték),mint egy dóm ,szinte semmit.Tized mm-es mozgásokról van szó.Az a harmónika membrán merevebb,mint gondolnád.Ha a huzal odáig melegszik,hogy roncsolja a fóliát,megette a fene az egészet.Na ezért se kell dróttal csinálni.
Ha házilag nem kivitelezhető a csíkvezetős megoldás,nem ér semmit az egész!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 10:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
ESS AMT-t volt lehetőségem javítani membrán cserével. Volt a kezembe a kicsi is, meg a nagy is. A kicsi többet, azt kellett javítani.
A gyári membrán így néz ki:
http://www.ebay.com/itm/ESS-Diaphragm-H ... 0478383240
Ilyet házilag nem igen lehet készszíteni. Valszeg a fekete műanyag keretre ráterítik a VASTAG (50-75u) lágy milar fóliát egy sablonba. Erre szintén ráhelyezik az előre kivágott ALU fóliát, a kivezetésekkel együtt. Tudni kell, hogy a vezetékezés kétrészbőúl van kialakítva, azaz a mozgató elem dupla, és sorban van kapcsolva olyan irányban, hogy a mozgás a mágneses térben ellentétes legyen. Az ALU fóliát egyébként alig lehet látni. Mikor ez így összeállt, akkor összesütik az egészet egy présben, amely kialakítja a harmonikát is. Maga a membrán körben rögzített. Mérete ha jól emléxem 40X120-as. A mágneskör egyszerű, a kicsinél egy öntött vas rács vistzi a térerőt az alura, a nagynál pedig vaslemezek. Egyébként csoda hogy szól. A hangfalban 900Hz-től váltottunk. A gyári váltó úgy emléxem 800 Hz a váltás. A váltó módosításával az AMT kicsit lejjebb szállt, és így kiegyensúlyozottabb lett a freki átvitel. Rendkívül dinamikus gyors hangja van, de szerintem az ESS mélysugi az erőssége a hangfalnak ALNICO mágnes, papír membrán, régi recept szerint. Az 1 kHz feletti sávban szerintem a Planár szebben szól, (legalábbis az enyém) lágyabb hangú, de szintén gyors, és hallani lehet a simább átviteli görbét. Az AMT sztereója jobban pozicionál, és igen hangos. Az átviteli görbéje a nagynak simább mint a ki8csié, van is árkülönbözet köztük. A képen a kék görbe lett a végső (csak összefogni hát... :lol: ) a kis membránnal. A nagyról sajna nincs elmentett mérésem. Nos ennyit tudok erről a figyelemre méltó hangfalról. Miver barátomnál ezt hallgatom sokat, itthon meg a planáromat, így nekem is, barátomnak is, sőt egy másik barátomnak is aki szintén ESS-t hallgat, lett egy lövése arról, hogy dóm sugárzót nem tudunk hallgatni. Ugyanis őrülkten torz, reszelős hangja van emezekhez képest. Mivel sztereóban jobbat szeretnék, ezért valszeg hamarosan nekifogok egy planár projectnek, ha szerencsém van. Majd részletesen tudósítok.


Csatolmányok:
ESS.jpg
ESS.jpg [ 59.94 KiB | Megtekintve 75865 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 18:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most kaptam a jó hírt, hogy az új planáromnak sikerült kivágni lézerrel a mágneseket tartó lemezét. Féltem, hogy a hő elhúzza, de azt mondták a haverok, hogy szép sík maradt a lemez. A perforáció egy adott mágneshez készült. A panelen két hangszóró helye lett kialakítva, egy 0,08-as dróttal elképzeléseim szerint 5-8kHz-tól, és egy magas-közép 350Hz-től. A membrán közös, de mégse, mert a két panel között van egy távtartó. A kütyü a képen látható, kettő készült belőle tükörszimmetrikusan. Látni lehet, hogy a tweeter helyén a légrés kisebb, azaz a mágnesek közelebb kerültek egymáshoz. Erre az alkalmazott vékony drót miatt van szükség. A mostani panelemen 0,1mm-es drót van, és az 51 wattos erősítőmmel tök jól szól. A fólia nem olvad meg még 100W-on sem. A mylar 6u-os lessz. A mágnesek mérete 20X4X2mmj , de viszont olcsó, mert 580db kell belőlük, így kapok kedvezményt. Nos ezen ügyködök most. Ki tud valami olyan ragasztatót, amivel fémet fémhez lehet ragasztani, nem lessz merev, viszont nagyon jól fog, mert a szélső sor mágnes egy oldalról kapja a vonzó erőt. Ja, és olcsó.


Csatolmányok:
Meretless planar.jpg
Meretless planar.jpg [ 18.8 KiB | Megtekintve 75854 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 19:21 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
dys-cus írta:
Most kaptam a jó hírt, hogy az új planáromnak sikerült kivágni lézerrel a mágneseket tartó lemezét. Féltem, hogy a hő elhúzza, de azt mondták a haverok, hogy szép sík maradt a lemez. A perforáció egy adott mágneshez készült. A panelen két hangszóró helye lett kialakítva, egy 0,08-as dróttal elképzeléseim szerint 5-8kHz-tól, és egy magas-közép 350Hz-től. A membrán közös, de mégse, mert a két panel között van egy távtartó. A kütyü a képen látható, kettő készült belőle tükörszimmetrikusan. Látni lehet, hogy a tweeter helyén a légrés kisebb, azaz a mágnesek közelebb kerültek egymáshoz. Erre az alkalmazott vékony drót miatt van szükség. A mostani panelemen 0,1mm-es drót van, és az 51 wattos erősítőmmel tök jól szól. A fólia nem olvad meg még 100W-on sem. A mylar 6u-os lessz. A mágnesek mérete 20X4X2mmj , de viszont olcsó, mert 580db kell belőlük, így kapok kedvezményt. Nos ezen ügyködök most. Ki tud valami olyan ragasztatót, amivel fémet fémhez lehet ragasztani, nem lessz merev, viszont nagyon jól fog, mert a szélső sor mágnes egy oldalról kapja a vonzó erőt. Ja, és olcsó.


UHU-por nevű habhoz való kontakt ragasztó. Nekem minden anyaghoz bevált, a felületeket bekened, 10 percet vársz (nagyon fontos!!! addig kell várni, míg száraznak nem tűnik a felület), utána összetapasztod, soha se fog szétjönni, erőszakkal se könnyű szétválasztani és rugalmas marad.

http://www.praktikerwebshop.hu/termekek/?id=199060

Ez viszonylag folyékony, ha kicsit sűrűbbet szeretnél, és nem tart vissza a kínai rendelés, akkor van egy olcsósított változata is:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17535__Clear_Foam_Glue_Medium_Cure_Large_100ml.html

Ez talán egy picivel még jobban is ragad, bár a felületre nehezebb felvinni, mert sűrűbb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 19:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszi a tippet, kipróbálom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 19:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
vagy:
Sikaflex 11fc
A panel már 2x eldőlt,de kutya baja nem lett. A csipogó részen a mágneseket még így is csak darabokban sikerült leszednem a lemezről.
Rugalmas,profi és olcsó poliuretán cucc.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 13:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Készülget az amt prototipus.
Megtekertem és 5 Ohm lett az ellenállása. A 2mikronos mylart befűztem...


Csatolmányok:
készülék.jpg
készülék.jpg [ 200.13 KiB | Megtekintve 75846 alkalommal. ]
keret2.jpg
keret2.jpg [ 198.92 KiB | Megtekintve 75846 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 14:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Grinder írta:
Készülget az amt prototipus.
Megtekertem és 5 Ohm lett az ellenállása. A 2mikronos mylart befűztem...

Rendkívül kíváncsi vagyok, hogy fog szólni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 21:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Meglepően jól néz ki, Grinder! ;)

Most már vágom, hogy lesz a membrán rögzítve, úgyhogy nem aggódom emiatt! :roll:
Eddig nagyon profi, csak így tovább! 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 12:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Meg van az örömöm. Jól sikerült a lézer vágás. Pest alatt 40 rugóért vállaltak volna két ilyen lemez elkészítését. Itt vidéken mindezt megúsztam 15-ből. Azért van különbség. A lemez meglehetősen sik, nagyon kevés görbület van rajta. Azt meg a ráragasztandó keret kiegyenlíti. A "pólusvas mérete 80X850mm. Jelenleg ragasztó kísérlrtek folynak.


Csatolmányok:
DSCF0067.JPG
DSCF0067.JPG [ 367.83 KiB | Megtekintve 75836 alkalommal. ]
DSCF0066.JPG
DSCF0066.JPG [ 371.2 KiB | Megtekintve 75836 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.27. 20:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Nagyon jól néz ki! ;)

Milyen vastag a lemez? Nem gyengíti ki a sok kivágás?

Személy szerint több helyen hagytam volna anyagot a két mágnes között, egyrészt erősebb, másrészt jobban átvezetődne a fluxus a mágnesek mögötti vason. Bár, ha belegondolok, akkor a ráragasztott mágnesek is jó sokat merevítenek, nehezítenek rajta... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.28. 10:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Siege29 írta:
Nagyon jól néz ki! ;)

Milyen vastag a lemez? Nem gyengíti ki a sok kivágás?

Személy szerint több helyen hagytam volna anyagot a két mágnes között, egyrészt erősebb, másrészt jobban átvezetődne a fluxus a mágnesek mögötti vason. Bár, ha belegondolok, akkor a ráragasztott mágnesek is jó sokat merevítenek, nehezítenek rajta... :roll:

A kivágások optimálisak. 2mm-es acéllemez az anyaga. Még egy harckocsit is megbírna. A fluxusnak szerintem meg a levegőbe kell inkább átmennie, ahol a drót feszül. Szerintem ha aluból lenne a lemez, akkor is működne a kütyü. A szempontjaim azok voltak, hogy minél akadálytalanabb hang út előre hátra, mert ez a frekigörbét egyenesíti, térhatást segíti. Másik szempont, hogy 88dB-nél nagyon ne legyen érzékenyebb, a mostani van vagy 92db-s, úgy kellett lebutítani, sok ellenállással. A harmadik szempont az olcsóság, mármint egy gyári ribbonhoz, vagy egy kiváló dómhoz képest, a negyedik pedig az, hogy megismételhető legyen.
Közben csöngetett a postman, és hozta a mágneseket. Alig bírtam levenni a vaskapuról a postással együtt, mert a táska odaragadt, a postás meg oda szíjjazódott a táskához. :lol:
Így néz ki 580db N45-ös mágnes tégla


Csatolmányok:
DSCF0072.JPG
DSCF0072.JPG [ 317.42 KiB | Megtekintve 76448 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.28. 15:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 835
Nyami-nyami, nagyon gusztusos dolgok formálódnak itt kéremszépen :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.28. 16:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hifipisti írta:
Nyami-nyami, nagyon gusztusos dolgok formálódnak itt kéremszépen :P

Hááát kéremszépen igyexünk, igyexünk. Nagy csönd van, legalább én dolgozok: két DAC, két hanxóró, két hangfal, preamp nyáktervezés, stb. hagy halgassa a magyar a hifit! :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.02.28. 18:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 835
Jól látod, valóban nagy a csend egy ideje. Az emberek nagy részének szerintem üres a zsebe, akinek meg nem az dologozik folyamatosan és nincs ideje semmire. Sajnos én is ehhez a kategóriához tartozom :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.03.01. 20:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hifipisti írta:
Jól látod, valóban nagy a csend egy ideje. Az emberek nagy részének szerintem üres a zsebe, akinek meg nem az dologozik folyamatosan és nincs ideje semmire. Sajnos én is ehhez a kategóriához tartozom :?

Sokat költöttünk, s most vissza kell, hogy fogjuk magunkat.
Mindenesetre ma vettem 4X1000X15X2 mm-es ALU csíkot az álumínium országában. darabja egy ezres, mert egy tetű cégnél lehet csak kapni. Ráadásul 10mm széles csík kellett volna, de olyan a kib@sz0tt maneger eszében nincs is. Voltam ma egy elektromos kereskedőnél, akit régóta ismerek. Mondtam neki milyen hülye, mert semmit sem lehet kapni nála: nincs egy normális kondi, ellenállás, de még félvezető sem. Azon sír, hogy csökken a forgalma, és nagy pénzügyi zsenialitásnak gondolja, hogy nincs árú a boltjában. :cry: Viszont neki volt pénze "boltot" nyitni.
Ma az egyik panelt körbe ragasztottam és reszeltem ALU távtartóval. Ez a széleken ment, most várok, hogy középre 10mm széles, 2mm vastag ALU idomot kapjak esetleg. Ha valaki meg tud ilyennel dobni, akkor azt kifizetném.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.03.07. 07:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Grinder kolega!

Hogy áll a projekt ???
:?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.03.07. 22:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Sajnos most egy kicsit lelassult. Gépmunkákra eléggé sokat várni kell. Előlap megmarása, fóliaformázó készülék marása, galvanizálás, stb. A mágneseket is meg kell még venni ami pénz ... talán ezeket a jövő héten megtudom venni. A fóliaformázó ha megvan akkor lehet a membránt összeragasztani, ehez is jó lenne egy másik típusú ragasztó de az is 17000 Ft lenne. Úgyhogy most egy kicsit lelassul a projekt. De megy!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 00:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Fúúú, Dys-cus!
Mikor én bevásároltam, akkor udvariasan megkérdezték, hogy végül is mi az Istennek kell nekem 300 db icipici ferritmágnes (darabja vagy 20 Ft volt)? :D
Horror ára lehet ennek sok mágnesnek, de ez kell a varázslathoz... 8-)

Grinder!
Milyen ragasztó kerül 17000-be??? :shock:
UV-ra kötő cuccot használnak még a fogtechnikusok, műkörmösök, talán érdemes náluk érdeklődni!
Akril bázisú ragasztót találtam a neten, pl. a "TB 30F400B 10 gr-os UV ragasztó" 8255 Ft, hozzá való UV-lámpácskával (talán ebből kell neked 2? Mert úgy valóban sokba kerül.)...
Viszont a helyedben kipróbálnék 2 komponensű 20 perces (hogy legyen azért időd, mert van 5 perces is...) epoxi ragasztót is, ez kb. 1 ezres. Mylar helyett (kétséges, hogy jól ragasztható) szóba jöhetne még valami nagyon vékony szövet (pl. a legvékonyabb üvegszálas paplanszövet, vagy valami műszál, harisnya) is, elvégre a hagyományos hangszórók pilléje is abból van... :roll:

Közben én is agyalok, kalapálgatom a lemezeket, lassan valami eredmény is lesz! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 08:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
dys-cus írta:

Ma az egyik panelt körbe ragasztottam és reszeltem ALU távtartóval. Ez a széleken ment, most várok, hogy középre 10mm széles, 2mm vastag ALU idomot kapjak esetleg. Ha valaki meg tud ilyennel dobni, akkor azt kifizetném.


Nézd meg a Metalloglobusz Mór utcai telephelyén,ott szokott ilyen lenni.
Húzott alurúd az elnevezése. Itt vágnak is!
Üdv és sok sikert!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség