audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.01. 18:05

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2012.01.16. 10:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Egyre jobb a hangfal. A váltó az már végleges, legfeljebb az L padot kell kivenni belőle. Nem nagyon szeretem a hanggal soros ellenállókat. Ez miatt a membrán-mágnes távot megnövelem a kétszeresére. Ehhez az anyagot már megtaláltam. Viszont, a magas sugárzó vezető tömegét meg kell növelnem. Ehhez kellene 0,12mm-es CuZ drót. Minden fajtám van, de ilyen pont nincs. Nem tudna valaki küldeni ebből szépen feltekerve egy kis orsóra 16 métert? Meghálálom. Levélbe is jöhet. Küldök helyette pl ELNA kondit 2-100-10-1000uF 16 Voltosat. Ha valaki tud segíteni, akkor PÜ-ben keressen meg.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.16. 17:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Szia Dys-cus!
Néztem a drótot,de csak olyan van közelítő méretben,ami tolómérővel mérve lakkal inkább 0.1-esnek tűnik,sajnos.Még megnézem a pinyóban,van néhány trafó,amiben lehet,hogy van,de ezek is lakkozottak és nem tudom milyen anyagúak.
Szóval, akkor most miért is kell növelni a vezetőtömeget?Addig oké,hogy a mélyhez képest túl érzékeny lett és nem akarsz elé semmiféle egyéb tagot.Az is dereng,hogy azért kell véknyabb drót,hogy az alut kiváltva rézzel meglegyen a kellő huzalellenállás és így-nyílván a precíz számításaid függvényében-kellően nőjön a vezetőtömeg.
Az rendben,hogy növeled a membrán-mágnes távolságot és ezzel érzéketlenítessz,de a vezetőtömeg növelésével meg növeled az érzékenységet-bár lehet,hogy összességében még így is csökken,mert nem lesz arányban a távolság miatti négyzetes változással.Csak nem onnan fúj a szél,hogy egyúttal linearizálni akarod kicsit még az átvitelt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.16. 17:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
nakamihály írta:
Szia Dys-cus!
Néztem a drótot,de csak olyan van közelítő méretben,ami tolómérővel mérve lakkal inkább 0.1-esnek tűnik,sajnos.Még megnézem a pinyóban,van néhány trafó,amiben lehet,hogy van,de ezek is lakkozottak és nem tudom milyen anyagúak.
Szóval, akkor most miért is kell növelni a vezetőtömeget?Addig oké,hogy a mélyhez képest túl érzékeny lett és nem akarsz elé semmiféle egyéb tagot.Az is dereng,hogy azért kell véknyabb drót,hogy az alut kiváltva rézzel meglegyen a kellő huzalellenállás és így-nyílván a precíz számításaid függvényében-kellően nőjön a vezetőtömeg.
Az rendben,hogy növeled a membrán-mágnes távolságot és ezzel érzéketlenítessz,de a vezetőtömeg növelésével meg növeled az érzékenységet-bár lehet,hogy összességében még így is csökken,mert nem lesz arányban a távolság miatti négyzetes változással.Csak nem onnan fúj a szél,hogy egyúttal linearizálni akarod kicsit még az átvitelt?

Lakkozott drót kéne, annak kb 0,14mm az átmérője.
Igen csökkentem az érzékenységet leginkább a távolság növekedésével, a tömeg növelés az alig észrevehető változást hoz, de mindenféleképpen így nem kell előellenállót használni. De viszont az impedancia így renben lessz. Ha ez összejön, akkor a millás kategóriába fog btartozni a hangfal. Egy jó fülű barátom ma volt nálam hallgatni. Ő is azt hallotta amit én: a magasak szintjét csökkenteni kell, s a váltó fázis viszonyait rendezni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.17. 15:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Na,bumm-már az is rossz,ha valami túl jó!(Nincs olyan drót,ami kéne,csak 0.1-es,sajnálom).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.25. 20:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Kísérletezgettem,gondoltam megosztom veletek a tapasztalatokat.
A cél az volt,hogy vizsgáljam a felületi hajtottság arány és a különböző vezetőkonfigurációk hangra,fázisviszonyokra és egyéb dolgokra gyakorolt hatásait változatlan mágnes-membrán elhelyezés mellett.
Na,ennek az lett a vége,hogy teljesen összezavarodtam!
Ahány figura,annyi féle hang.Alapjában véve sok tetszetős verzió alakult ki,de soha nem volt teljes mértékig megnyugtató,valami mindig hiányzott.Ez volt az a pont,amikor rá kellett jönnöm,hogy egy dolog hiányzott:a mért bizonyosság.Levonva a konzekvenciát,fejet hajtok a mérés előtt!Mindennek ez az alapja,mert előbb-utóbb utóléri az embert a tökéletesség utáni vágy-engem is elkapott rendesen a gépszíj-,de azért nem árt ezt kordában tartani.
Mérni jó,mérni kell és jobb,ha ezt már az elején megtesszük,időt és munkát spórolunk vele.
Szóval:
-alapesetben ugye 4 szegmensből soros kapcsolással állt össze a vezető a panelen.Ezt egyszerűen megbontva tudtam mindet párhuzamosítani.Igaz,így az eredője megváltozott,de eltekintve az érzékenységbeli változástól ég és föld a kétféle bekötés hangja és fázismenete.
Vizsgáltam azt is,hogy ha csak a panel egy részét hajtom,milyen egyéb nemkívánt rezók keletkeznek és egyáltalán milyen mélyhangokra képes a panel-nos,itt is volt meglepetés.Ha csak részben hajtott a panel,talán még jobban kiemeli a mélyeket,de valószínű,hogy ez már valami kontrollálatlan rezonáns hang és más tónusú is,mint teljes hajtott felületnél,de ettől függetlenül azért jó benyomásokat tett rám.
Az a gond,hogy ezek után egyértelmű,hogy megalkuvások nélkül nem megy a dolog,tehát ha valamit sikerül hozzátenni,akkor valahol valami elvész vagy átalakul.
Nincs mese,mérni kell,az tisztán látszik,hogy a planár(mint minden más) technológia előnyei és tartalékai is csak így aknázhatóak ki teljesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.26. 00:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Kimaradt még egy fontos dolog:
-úgy is próbáltam,hogy a mélypanelből egy két utast csináltam.A 4 szegmensből 3 sorosan(6 Ohm) adta a mélyszekciót kb 1 mH-vel és 1 szegmens(2 Ohm)a magasat 40 mikróval.Így nem lett irányított,jól küldhető és teljesen egyben volt a hangja,csak hiányoztak az igazi magasak kicsit,de egyébként hallgatható volt.Jóval több kihozható lenne belőle,ha adott pontokon rögzítve lett volna a membrán és a magas részen a mágneshez közelebb huzatva.Amin viszont csodálkozom az,hogy itt nyoma se volt annak a beszakadásnak az átvitelben,mint annál a panelnél amivel régóta szívok,pedig elvileg nagyobb a membrán mögött a reflektáló felület,a mágnes-membrán táv viszont ugyanakkora(2 mm) és a fólia is kb 12 mikronos.(gondoltam arra is,hogy ellenben a 10x10 mm-es Sr-fe mágnessel-amik között ugye 10 mm mély lyuk van-a Tympani 2mm-vastag mágneseinél jóval kisebb ez a méret,így másképp alakulnak az üregrezonanciák)Jó lenne tudni pontosan,hogy mi okozza ezt a jelenséget!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.26. 10:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én tegnap átmembránoztam az egészet. 0,2-es alu drót a vezető, és egy légrésben három van. A szuper tweeter 1,5u-val van illesztve, a mély és közép váltási frekije 800Hz. Egyelőre hagyom így. Eddig ez szól a legjobban. A közép és magas elé nem kell ellenállás, mert a membrán-mágnes távot 2mm-re megnöveltem. A torzítás így csökkent. Még azon eszelek, hogy lejebb viszem valahogy a vágást kb 200 Hz-vel. Viuszont meg kell várnom a tavaszt, hogy tudjak szabadtéren mérni. A készített sztatik jó 12dB-el halkabb mint a planárom. 75-ös áttételű trafóval megy. A sztátor membrán távot kéne csökkenteni kb 0,5mm-re, és akkor talán 1k-tól lehetne használni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.26. 14:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most érkeztem a zene hallgatásról. A membránom kiszáradt, s mostmár hallgatható. No meg hajtható is. A hang részletdús, megfelelő mennyiségű magassal, s ki nyílt térrel, jó mikrodinamikával. Hja kérem! Ha nincs Lpad! A jellel soros ellenálló nem való hangfalba. A mélyekkel van még bajom. Az előző hangfalamnak több mélye volt. Igaz reflex rendszerű volt, de sok lemezen éppen ezért nem megfelelően szólt. Nem volt jó az impulzusátvitele. Mindenesetre nem fúrok még, várom, hogy tovább járódjon. Hátha alakul még. Mindenesetre színezetlen, autentikus hangot szeretnék, nem pedig hígendes hifit.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 13:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Szeretném mégegyeszer megköszönni Nakamisi-nek a tegnapi hallgatózási lehetőséget!
Az eredményei igen biztatóak és tényleg lehet élvezhető basszust elérni a planárral.
Most már csak a szekciók elrendezését ill. a hangváltás-fojtást kérdéseket kell megoldania.
Üdv.
Vazze


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 14:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Vazze írta:
Szeretném mégegyeszer megköszönni Nakamisi-nek a tegnapi hallgatózási lehetőséget!
Az eredményei igen biztatóak és tényleg lehet élvezhető basszust elérni a planárral.
Most már csak a szekciók elrendezését ill. a hangváltás-fojtást kérdéseket kell megoldania.
Üdv.
Vazze

Ühüm... Ez a nehezebb. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 19:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
dys-cus írta:
Vazze írta:
Szeretném mégegyeszer megköszönni Nakamisi-nek a tegnapi hallgatózási lehetőséget!
Az eredményei igen biztatóak és tényleg lehet élvezhető basszust elérni a planárral.
Most már csak a szekciók elrendezését ill. a hangváltás-fojtást kérdéseket kell megoldania.
Üdv.
Vazze

Ühüm... Ez a nehezebb. :D

Az eccer biztos! :?
Örülök,hogy itt volt Vazze és Palkó is,kiderült,hogy nem csak béna,de botfülű is vagyok! :lol: Szóval meghallgattuk a Mgp magasat 1 mélypanellel.Miután a szeánsz előtt órákat kötözgettem mindenféle variációban sikerült teljesen összezavarodnom,de most nem is a tökély volt a szempont,attól azért még jó messze van.Elsősorban azt akartuk lefülelni,hogy milyen hatással van a zsigereinkre az effajta technológiával készült mélyhangszóró.Az eredeti összeállításhoz képest az változott,hogy ott a mélypanel középen van,aminek kétoldalán ott a 2-2 40 centis felület(vajh miért?!),ami itt nem volt csak egy oldalon.Nyílván ez is, és a másik panel mint hangszóró felület hiánya is igen jelentősen befolyásolja a kapott eredményt.A másik az,hogy azért illene azt a 22 centis panelt a mélyebb hangokhoz szélesebbre készíteni.Az ilyen technológiával készülő minőségi mélyhangszóró létjogosultságával mindannyian egyetértettünk és ez volt a cél.
Amikor a szívatós panelem átviteléről beszéltem anno és azt mondtam,hogy lemegy 30 Hz környékéig,valóban így volt.Az 29 centis és kb 2.5x erősebb a fluxusa.
Mindenesetre egy szívünkhöz közel álló 1-2 órával sikerült múlatnunk az időt(remélem,Vazzénél és Palkónál is így tudják otthon!!! :lol: )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 21:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Valóban ott van a volumen a rendszerben,a meg nem oldott hangváltás és a fázis problémák ugy látom ugyancsak nem eccerü projektek lesznek de nem reménytelen.Ha leszedte Misi a magaspanelt egyszeruen megjött a dög a mélyközépben.Ha visszatette vékony lett minden.Ha ugy lett váltózva hogy minden hangnyomás jó legyen akkor elment az egész a sokol rádió felé képletesen.Érdekes.De már nagyon megmutatta magát minden szekció külön-külön:)
hajrá...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 22:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
cyberpalko írta:
Valóban ott van a volumen a rendszerben,a meg nem oldott hangváltás és a fázis problémák ugy látom ugyancsak nem eccerü projektek lesznek de nem reménytelen.Ha leszedte Misi a magaspanelt egyszeruen megjött a dög a mélyközépben.Ha visszatette vékony lett minden.Ha ugy lett váltózva hogy minden hangnyomás jó legyen akkor elment az egész a sokol rádió felé képletesen.Érdekes.De már nagyon megmutatta magát minden szekció külön-külön:)
hajrá...


Itt lenne az ideje az aktív rendszernek, akár valami olcsó komponensekből először!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 23:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
feket663 írta:
cyberpalko írta:
Valóban ott van a volumen a rendszerben,a meg nem oldott hangváltás és a fázis problémák ugy látom ugyancsak nem eccerü projektek lesznek de nem reménytelen.Ha leszedte Misi a magaspanelt egyszeruen megjött a dög a mélyközépben.Ha visszatette vékony lett minden.Ha ugy lett váltózva hogy minden hangnyomás jó legyen akkor elment az egész a sokol rádió felé képletesen.Érdekes.De már nagyon megmutatta magát minden szekció külön-külön:)
hajrá...


Itt lenne az ideje az aktív rendszernek, akár valami olcsó komponensekből először!

Lehet,hogy igazad van!
Valami állíthatós cucc kéne,valahol van is nyák tervvel,alkatrész listával,beültetéssel és még egy fantáziarajz is.A gond nem is ez,hanem az,hogy vissza akarom állítani az eredeti állapotot majd,mert azért az Audio Research annakidején nem semmiért adta hozzá a nevét.Persze,mint szinte minden esetben,a Magnepan itt is meghagyta a lehetőségét a külső váltó használatára,ami jó dolog,főleg hogy az erdeteti 6dB-s váltónál azért készíthető jobb is.
Most eszembe jut-mint megannyiszor-,amikor tacskó korunkban áhitattal nézegettük a méregdrága Mark Levinson aktív crossovereket a hozzá való erősítőkkel és egyéb nyalánkságokat.Bár,van aki azt vallja,hogy nem biztos,hogy olyan nagy durranás az aktív váltó,mert sokan nem tapasztalnak olyan különbségeket,amekkora várható,sőt semilyet.Az biztos,hogy elvben megvannak az magyarázható előnyei,de hogy mi a gyakorlat...?Az is igaz,hogy a 3 végfok árán már komoly alkatrészarzenál kapható a jó minőségű passzív váltóhoz,de az aktív szabadabb mozgásteret biztosít.
Na,most legyen okos az emberfia!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.29. 23:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Bocs,hat darab az a három végfok!
((van 10 db stk-077 ic-m,8Ohm,20Watt.Jó lenne? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.30. 08:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Beszállok még 4 db tda7294-el:)
az aktiv filterekkel mindíg pontos precizios lesz de a végső cél ugy is passzív lesz!
http://en.wikipedia.org/wiki/Linkwitz-Riley_filter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.07. 08:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Miután végeztem néhány egyéb teendővel,nekiállok az előző palnár befejezésének.
Sajnos el kell "butítanom" a mélyet,ezt a vezetők oldalra tolásával oldom meg.A magas is szimpla lesz,nincs kedvem a váz és egyéb dolgok átvariálásához.Ami plusz,az a közép szekció,ezt négy mágnesközre tervezem,a sorok közepén,hogy azt a csúnya beszakadást ki lehessen küszöbölni.
Nem tudtam szerezni kézi mérleget,amivel a feszítőerő beállítható,így marad a homokzsákos megoldás,ez jó lesz a statiknál is.Ha igaz,akkor a saját vázon ki tudom feszíteni a fóliát,úgyhogy ez se lesz bonyolult meló.Majd teszek fel képeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 19:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Végre gyönyörű tavaszi nap van, és itt a lehetőség a teraszon való mérésre. Ez azt jelenti, hogy a hangszóró mögött 1,8m szabad hely van, oldalt 3m-re van egy fal, a másik oldalt kb 8m-re, és a mikit 2m re tudom tenni. Egyúttal a jó idő figyelmeztetett arra is, hogy hamarosan kezdődik a Kaporka topic tali Kkfházán. Ennyi nyomásra egyből neki is álltam, hogy átvariáljam a hangfalamat, aminek még mindig volt egy kis stich-je. A sztereo tér nem volt a megfelelő, meg azért érezni lehetett, hogy 2és fél utas a kütyü. A közepek egy kicsit erőltetettek voltak, ezt főleg női hangon, és trombitán, kürtön jól lehetett hallani. No meg egy kis dobozhang, egy kis test is hiányzott az általam nagyon szeretett gitárzenéből. A hegedák is kicsit véknyak voltak a Könnyű Lovassági Indulóban, és hozzá az üstdob, meg egyáltalán a mély szekció erős volt. Valahogy a kettő nem volt összhangban, mintha két zenekar játszott volna. A mai átalakítással ezek a hibák megszüntek. A képen látható görbét mértem átalakítás után. A hangváltó felüláteresztő szűrője 12dB-es, a panel alulról 6dB-el van vágva. A szuper tweeter felül szintén 6 dB, kb 10Khz-tól műxik. Besegít a középmagas panelnak. Felül. A 6 dB-es vágást az tette lehetővé, hogy a membrán-mágnes távolság 2,12mm. A 700-800 Hz közötti vágás miatt így nagyot tud lendülni a membrán. Egy Wish You Were Her lejátszása közben az 5X6,5m-es és 3,2m magas szobában lendül is. Mindezt olyan 35 James Wattal. Ekkor már az ablak megremeg, a bárszekrényben az üres pálinkás üvegek megmozdulnak, a fülem hasogat, de torzítás még nincs. Normál szoba hangerőn nagyon szépen szól. Jó lett a sztereója. Hiába, ha az ember panelt, ribbont illeszt kónuszos hanxóróhoz, akkor az impulzus átvitel különbségek miatt ilyen faramuci, vagy mucifara hangváltót kell használni. Mindig így állt be a panel, és a hagyományos. Még az elektrosztatikusnál is. Mármint a hibridnél. Ezt nem árt megjegyezni. Ehhez viszont olyan panel sugárzó kell, ami még 2 oktávval lentebb is szépen műxik a váltási freki alatt. Így viszont szépen eggyütt működik a két hanxóró. Persze a technikai nagyon okosak mihelyst meglátják a hibrid megoldást, akkor egyből fikáznak, hogy a mély lassú, a magas meg gyors, és ezért sz@r az egész. Ha a fenti tény nem látszik a hanxóró selyem jótékony takarása miatt, akkor persze minden rendben van. Úgy hogy én elástam magam előre, mert írtam róla, no meg Isten kék és szabad ege alatt meztelenül tekint a hangfalamból kifelé a mélysugárzó.


Csatolmányok:
2012 02 28h.JPG
2012 02 28h.JPG [ 120.64 KiB | Megtekintve 37543 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.25. 22:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
Voltam én is büszke a dobozomra, amikor minden dobütésre megmozdult az összes ablak- és vitrinüveg, meg a számítógép oldala.
Aztán megszüntettem a 80-90 Hz körüli rezonanciákat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.26. 10:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
fdsa írta:
Voltam én is büszke a dobozomra, amikor minden dobütésre megmozdult az összes ablak- és vitrinüveg, meg a számítógép oldala.
Aztán megszüntettem a 80-90 Hz körüli rezonanciákat...

Hát igen! Kezdőkkel előfordul, de itt nem erről van szó. A mérést mint mondtam nem süketszobában végeztem. A mélyátvitel mondhatni tökéletes, mint a képen látható. (közeltéri mérés) A lila a basszreflex nyílásnál felvett görbe. -3dB az bizony 28Hz, úgy mint sok más hangfalnál, amit ezzel a hangszóróval készítenek 40l-ben. A csövesem -mit tesz Isten- 17,5Hz alsó határfrekivel 51W-on hozza a mélyeket, úgy mint az eredeti gyári ARC.. Ezek a mélyek amelyek megszólalnak nagyon megfogottak, és igen-igen mélyek. :)


Csatolmányok:
bASS+REFLEXl.jpg
bASS+REFLEXl.jpg [ 84.33 KiB | Megtekintve 37514 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 15:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Köszi Dys-cus,én megjegyeztem!
Szóval,akkor mégse álltad meg,hogy elvedd a doboz szüzességét és kilyukasztottad! :)( Bocs-ezt meg én nem álltam meg!)
Mi van akkor,ha pl az általam kiszemelt reflex mélydoboz 12 dB-vel vág kb 600 Hz-en?Akkor 18 dB-ben gondolkodjak?
Az elrtérő fázisfordítás miatt,amit a különböző foxámú váltók okoznak cseréltél polaritást a panelen meg a kis szupernél?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.27. 19:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
nakamihály írta:
Köszi Dys-cus,én megjegyeztem!
Szóval,akkor mégse álltad meg,hogy elvedd a doboz szüzességét és kilyukasztottad! :)( Bocs-ezt meg én nem álltam meg!)
Mi van akkor,ha pl az általam kiszemelt reflex mélydoboz 12 dB-vel vág kb 600 Hz-en?Akkor 18 dB-ben gondolkodjak?
Az elrtérő fázisfordítás miatt,amit a különböző foxámú váltók okoznak cseréltél polaritást a panelen meg a kis szupernél?

Ha 600-on akarsz egyébként vágni, akkor ha nincs utána rezonanciája a haqnxórónak, akkor minek váltó?
A rendes fázist nem tudom a panelnál, csak azt, hogy a szuper, meg a közép egyformán áll, és csak a szuper van alulról vágva 1 1uF kondival. A mostani fázissal jó a sztezreó. Ha megfordítom a mélysugit, akkor lrssz egy púp, s valahogy a sztereo sem jó. Mindenféleképpen mérni és hallgatni kell, mert a fázis függ a fizikai elhelyezéstől is. Szórakoztam is vele, de kompromisszumokkal a mostani beállás a jó. Persze van sokkal jobb sztereo képű hangfal, mint az enyém, de az dóm, és hallgassák a nagyothallók. :P Nos ez csak vicc. Mindenesetre én többre értékelem a holografikus sztereónál azt, hogy a planár mégha kicsi is, elhiteti velem a nagy koncert termet. Pl egy DOORS koncert lemezt hallgatva (fekete lemez) olyan mintha ott lennék a teremben, mert a taps, a zajok, a beleugatás mindenfelől jön, mintha ott ülnék én is. A zene meg szemből jön, de ugye Jim is ott áll.
A szüzesség elvételtől nem lett orgazmusom, az az igazság nagyon nehezen szántam rá magam, de hiányoztak az előző hangfal mélyei. A reflex lyuk hátra néz, így a falról verődik vissza a szobában. A SEAS a földhöz képest viszonylag magasan van, ezért nincsenek korai visszaverődések, mint az előző hangfal esetében. Ezért a mélybasszus diunamikusabb, megfogottabb. Egy bőgő szóló hátborzongató tud lenni rajta. De még az általam annyira lenézett "hígend" demó felvételek is egész jól szólnak, pedig azokat autó hifire, vagy esetleg max 20l-es vacakokra készítik sok kollega örömére. :P 30W-on, 40 literben elbeszélve kicsit azért kiábrándítóan szólnak. S mégis a hang szinezetlen, mármint nálam.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 21:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
A helyzet az,hogy én nem igazán tudok dönteni a dómos,,ribbon,planár és egyéb konstrukciók között.Az eddigi hangszóróim mindegyikénél találtam valamit,ami nem igazán tetszett,vagy az egyébként jó hang mellett azért mindig piszkálta a csőrőmet és így van ez a planárral is.
Azt viszont nehéz űberelni,amikor egy nagy felület,mondjuk 0.3m2-nem pedig 15-20cm2-lengeti meg az ájert úgy,hogy a sérót Dölonosra lövi be,vagy halkan is érezni,hogy tolja maga előtt a légoszlopot.Az akusztikus síkokkal sincs gond a sík membránok miatt-bár esetemben ez se ilyen egyszerű a Magnepánokkal,később látható miért.
Na ez az,ami először megfogott benne.A magas is másképp adja elő a mondandóját.Már az ESS model 4-eseim is másak voltak a maguk kis csipogóival,mint a dómosak.
A térélmény a dipólitás miatt nyílván más világot tár elénk,még akkor is,ha esetenként ez a mindenféle tereptárgyakról visszaverődő reflexiókkal jár,mégis azt kell mondjam,lenyűgöző térélményt tud nyújtani.Igen,ez a koncert- vagy dzsezzklub hangulat az,amit nem lehet megfizetni!
Kicsit bogarásztam és megtaláltam a tympanik eredeti javasolt beállításait.Gyorsan elkezdtem játszadozni és lássatok csodát,beállt a hangzási balansz és egyebek.Együtt voltak a mélyek és a magasok,a tér is,teljesen más lett,mint eddig,bár sajnos a fal még mindig túl közel volt és hiányzik a második mélypanel sztereóban.Kipróbáltam úgy,hogy egy oldalon összeraktam a kettőt.Nos,igen.Ez lesz az igazi(Kár,hogy nem így hallotta Vazze)!


Csatolmányok:
Tympani 1D Page 6.gif [9.29 KiB]
938 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.02.28. 21:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
...vagy ez:


Csatolmányok:
Tympani 1D Page 7.gif
Tympani 1D Page 7.gif [ 12.6 KiB | Megtekintve 38469 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.07. 06:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Kicsit tervezgettem,építgettem.Ha valaki push-pull mágneskörben gondolkozik ezeket azért vegye figyelembe:
Ez egy sr-fe(y35) mágnesekkel épített blokk,3mm-es laposvasakkal.4mm a mágnestáv a két oldal között.
A taszítóerő brutális, már 80 centis hosszon is a 3szorosára tágul a rés-és a csavaró hatásról még nem is beszéltünk.Vassal is,perforált lemezzel is kell a keresztmerevítés.


Csatolmányok:
2012-03-07 05.03.30.jpg
2012-03-07 05.03.30.jpg [ 484.9 KiB | Megtekintve 38443 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.17. 23:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Kicsit dolgoztam az ügyön,elkészült a próbadarab.A bekötésekre ma már nem maradt energiám,de ha jó lesz,előről kezdem az egészet és tip-top minden részlet a helyére kerül precízen,ahogy írva vagyon.
Néhány mágnest kivettem-darabokban-,helyükre kerültek a keretlécek,aztán a szemközti mágnessorok.Még jó,hogy van elég egy előző félresikerült munkából.


Csatolmányok:
pp3.jpg
pp3.jpg [ 44.9 KiB | Megtekintve 38410 alkalommal. ]
pp2.jpg
pp2.jpg [ 52.08 KiB | Megtekintve 38410 alkalommal. ]
pp1.jpg
pp1.jpg [ 44.41 KiB | Megtekintve 38410 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.17. 23:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
A fólia 8 mikronos,hőléggel kisimítottam a ráncokat,a membrán szép egyenletesen feszes lett(bár néhány helyen sajnos kilyukadt),olyan 40 Hz körüli a rezója.A magas egység érzékenysége kb a kétszerese a mélynek,elvileg jó lesz.Az elülső laposvasakra még megy majd keményfából D idom,ami gyakorlatilag tölcsérként működik majd.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 09:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Látom nem nyugszol. :) Nem bonyolítod el? A mélyre miért nem drótot ragasztasz? Az enyém beállt, végleges hangváltó benne, mostmár el kéne adni. :) Már terveztem egy újat, ami szélesebb, ugyanígy szupertweeterrel, de alá 90dB-s mélysugi kellene olyan 400Hz-től legalább 30-ig. A mágnes NEO35 40X5X2mm-es. olyan 120eFt lenne csak a mágnes. :cry:
Ezért kéne eladni a mostanit.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 11:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Ez igen Nakamihály! Szépen elhaladtál! Gratula a kitartásodhoz! Mikor lehet menni fülelni? :)

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.18. 15:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Gratulálok, Nakamihály! ;)

A rajzodon az áll, hogy kell vízszintes merevítés is a taszítóerők miatt. Ha a panel oldalaihoz sűrűn odacsavarozod a perforált lemezt, akkor nem fogja szétfeszíteni!
Ha laposvasakat teszel csak előre, akkor viszont max. 20-30 cm-es közönként nem ártana vízszintes vas a szélekhez erősítve (segít a fluxus záródásában is)!
Nekem nagyon kevésnek tűnik az a 12 mm-es taszítás középen amit számoltál, sokkal nagyobb taszítóerők lesznek!
Ezért kell nagyon óvatosnak lenned összeszereléskor, mert nagyon könnyen átvonzódik az egész mágneskör ahhoz a szemközti mágneshez, ami vonzza, és jobb esetben oda a membrán, rosszabb esetben meg az ujjaid is... :shock:
Ekkora méretekben a vonzóerő akkora, hogy nagyon nehéz lesz szétszedni az összetapadt mágneseket, sokat kell javítgatni utána!
Ami nálam bevált módszer az az, hogy a hosszabbik oldalhoz rögzítem, de a panellel még szöget zár be a mágneskör, a hátsótól távol van, még alig hatnak egymásra a mágnesek!
Ezután lehet a panelre préselni az elülső mágneskört, nem fog rossz irányba elmozdulni... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.20. 06:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Sziasztok!
Köszönöm a gratulációkat,de semmi extra nem történt,csak felülkerekedtem saját lustaságomon.
Külön köszönet Joda Mesternek!Eddig csak próbáltam megcsinálni,de aztán eszembe jutottak szavai:"Tedd,vagy ne tedd,de ne próbáld!"...na,megtettem. :D
Dys-cus:
A drótos megoldás engem se hagy nyugodni.Azért lett alucsíkos,mert a ragacs túl drága ahhoz,hogy kudarc esetén kidobjam és ekkora panelekhez már kell egy kevés.Meg aztán a mélyeknél rendesen le akar mászni a fóliáról a huzal,mint ahogy ez meg is történik a MGP-nél,de láttam a neten olyat,hogy a diy-es fickónak is levált,így átállt másik fajta ragacsra(persze ez meg nehezen és még drágábban beszerezhető).
Örülök,hogy elkészült a hangszóród,nem lesz gond új gazdát találni neki.Drakulálok!

Winkleer:
Ha elkészül a sztereró,akkor csapunk egy jó kis zenélést!

Siege:
Igazad van,sokkal nagyobb erők hatnak.A rajzos értékeket már a végleges helyükre illesztett állapotban értettem,azért 4 mm a szélső kiinduló méret.Csak laposvasak vannak a mágnesek előtt és 15 centinként vannak keresztmerevítők,alattuk pedig a mágnesek között kis távtartó kockák.A rudakat először összeraktam,a végeken keményfákhoz rögzítve,aztán szépen beillesztettem a helyükre és összehúzattam az átmenő csavarokkal.Tényleg észnél kell lenni,mert könnyen baj lehet!

Megvolt a fülelés,majd írok róla.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.20. 10:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Itt volt Palkó és segített ügyködni,meg fülelni.
Rövid számítgatás után egy 6dB-váltóval kb 800 Hz en hallgattuk a falat.Mondanom se kell,hogy köze nincs a valósághoz,mert a számított értékekkel a kis csipogó lemegy lazán 300 Hz-ig,úgyhogy a javasolt helyett attól 10x kisebbet használtunk.Méregetni kell,de majd csak a kész paneleket.Miután a csak összerittyentett verzió hangjától a szánkkal néztünk és felállt a szőr a hátunkon,megállapítottuk,hogy jó lesz.Igaz,a mély még most is érzékenyebb kicsit,de erre megvan a megoldás.A mostani 6.5 helyett 5 mm-es csíkot rakok fel.Ezzel a DCR a mostani 3.1-ről 4 Ohm-ra emelkedik,valamint csökken az érzékenység.Elvben ez elég a sikerhez.
A magas hangja várakozáson felüli.A vezetők közönként 3 sorosan 1.5 mm szélesek,a hőtechnikai 25 mikronos aluból.Vastagság ide vagy oda,olyan magasságokba megy,hogy az bőven elég és még nincs előtte tölcsér-lehet,nem is lesz.Az irányítottsággal sincs már probléma.
Mindent egybevetve marad ez a megoldás,csak a mély vezetőjén változtatok,nameg a váltót lövöm be.
Egyébként van gond dögivel,főleg a mélynél.Nem tudom hogyan lehet,de brutális mélyei vannak.Csak az a baj,hogy túl sok és kontrollálatlan a kb 40-50 Hz-es tartomány és környéke-legalábbis fülre.Arra gyanakszom,hogy a 8 mikronos fólia nem ad elég tartást és úgy nyúlik,ahogy a drót fütyül.Kell valami réteg rá,ami erősebbé teszi,de ezzel adok a sz..nak egy pofont.A vastagabb membrán se túl jó ötlet,mert egyre inkább mosott a hangja.
Most nagyon gyorsan, levegősen,részletezően szól és ettől még jobb is lesz,de ezt nem nagyon kéne lerontani.Esetleg lehetne még több ponton rögzíteni a fóliát.
Van ötletetek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.21. 01:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Gratulálok, még 1 lépéssel közelebb kerültél a "panel-őrülethez"! :D
Most esett le, hogy nem az egész panel lesz p-p, csak a magas (a rajz nem erre utalt)... :lol:

Az olvasottak alapján lenne pár tippem!
Nem lenne egyszerűbb új csíkozás helyett talán előbb megpróbálni kicsit leszedni az alu vastagságából finoman csiszolóvászonnal/papírral? Ha ígyis-úgyis legyilkolnád, talán megérne 1 próbát!
A kontrollálatlan mélyekkel én is szembesültem, pedig az enyém kisebb, és p-p is (viszont gyenge mágneskör), jó eredményeket értem el azzal, hogy a membránra nagyjából vízszintesen (de nem párhuzamosan!) keskeny szigetelőszalag csíkokat ragasztottam kb. 5 cm-es közönként!
Ez egyrészt csillapítja a membránt, másrészt valamennyivel hatékonyabb lesz a vezetősávok között lévő műanyag fóliára történő rezgésátvitel is! Lényegesen javul a kontroll, és a rezonanciák csökkennek (középtájon is), de sajna ezt is túlzásba lehet vinni, belassul, unalmas lesz a hang egy mennyiség felett... :(
Érdemes lenne talán még merevséget adó, műgyantával átitatott finom üveg-, vagy karbonszálakkal megfűszerezni a membránt... ;)

A legjobb csillapítást én úgy értem el, hogy zárt dobozra szereltem a panelt, így jelentősen javult az alsó határfrekvenciája, és a terhelhetősége is, csak így már nem dipól ugyebár... :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.21. 04:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Ébren vagyok,szivat a bölcsességfogam,de nem baj,mert:
tegnap játszadoztam kicsit a váltóval.Kipróbáltam a 12 dB-s váltást,de ez valahogy túl mosott,túl sima,amolyan monitoros volt.Helyén voltak a dolgok,de valahogy hiányzott belőle az élet.Aztán gondoltam megnézem a fent 6,lent 12 dB-t.Persze biztos voltam benne,hogy el kell csúsztatni,vagyis kell egy tágabb sávot hagyni a keresztezési frekiben,mint az megfigyelhető más(pl MGP 1.6-egyébként ez adta az ötleltet) gyári cuccnál is.A magas kb 1.5k-ra,a mély úgy 300Hz-re lett megadva.Kicsit féltem a különböző fokszámtól,de nem kellett volna.
A Palkóval való hallgatózás is élmény volt,de ez azt is felülmúlta.Megdöbbentő,hogy miket meg lehet építeni háztartási hulladékból!
Kiderült,hogy jó a két egység érzékenysége,sőt így még talán sok is kicsit a magas.A mélyek is sokat javultak,egységesebbek,lent már nem is döng annyira,de azért kell a harmadik fogatási pont is.A frankót persze majd a sztereó és a végleges váltó mondja meg,de az már most biztos,hogy baró lesz!
Szóval csak azt tudom mondani,hogy minden nyüg,szívás és bosszankodás megérte az utolsó percig!

Siege:
A helyzet az,hogy a membrán vastagítása tényleg gáz,ezért is ragaszkodom a lehető legvéknyabb megoldáshoz,de ennek is megvan az árnyoldala.Ennek a membránanyagnak -főleg a 8 mikron és az alatti- a nyúlékonyság az egyik rákfenéje,sajnos.Ezen is lehet segíteni felületkezeléssel,de tartok tőle,hogy mindig lesz valami gond vele.Ilyen szempontból jobb a dobozos mély,ez tény.
Nincs értelme bármit fabrikálni,csiszitelni a membránnal,mert annyira érzékeny,nameg az alu 3x vastagabb a fóliánál.Leszedni se lehet róla mert ízekre szakad.Amúgy meg úgyis kell új és a vágás-ragasztás már álmomban is megy.Azt hiszem,marad a sok felfogatási pontos megoldás,amennyire engedi.Ha lenne 12 mikronos fóliám,az még egy elfogadható kompromisszumos megoldás lehetne,de nincs.Max lekenem valami keményebb anyaggal véknyan,ha minden kötél szakad.

Szép lassan nekilátok a módszeres építgetésnek,remélem 2-3 hét alatt elkészül a fotogén model.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.21. 12:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Fijjug! Hát azt hittem tanultok a sok beírásból. Hogy is váltok én a közép és a mély között? 6 és 12 dB-vel. Ez fontos a tökéletes összesímuláshoz. Ráadásul a két különböző meredekségű váltó váltási frekije nem is egyezik meg. Nálam a membrán csillapítva van, mégpedig a gyártás miatt, mivel a felület le van fújva ragasztóval. Ezért sima az átvitelem. Misi! Nkem van 12u-os fóliám dögivel, ha jól emléxem olyan 300mm széles, és kb 2km hosszú.Cserélhetünk nyócasért. Már ha érdekel a dolog. Én is ebből építettem az enyémet, és hát szereztem egy kis tartalékot. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.03.21. 14:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Tanultam én,tanultam,csak azt nem tudtam,hogy a nyitott,lapos kütyürénél is működik!
Közben találtam egy darab 12 mikronos fóliát,ha el nem cseszem,elég lesz.Ettől függetlenül később kellhet még és -ugyan nekem nincsenek kilóméterek,de-szívesen adok a 8-asból,ha kell,ez 50 centi széles.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.06.02. 15:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Szevasztok Skacok!
Látom,nálatok is beindult az uborkaszezon-legalább is a palántanevelés!
Jó rég voltam itthon,gondoltam hazaugrok kicsit.
Mi újság?Van alakinél valami újdonság,vagy megvárjuk az idegeneket,hátha hoznak valami magától megépülő szuperhifit-ingyen?!
Én a legutóbi naívan optimista hozzászólásom óta csak a szigeteléstechnikát tanulmányozom-nézem,ahogy a por vastagon ellepi a cuccokat,amúgy egy csavart meg nem húztam.Pénzügyi és alkotói válságban szenvedek,de napról napra eősödik bennem a késztetés.
Látom,azért legalább Te,Dys-cus aktív vagy más témában.Elvitték már a hangszóróidat?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.06.07. 09:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
nakamihály írta:
Szevasztok Skacok!
Látom,nálatok is beindult az uborkaszezon-legalább is a palántanevelés!
Jó rég voltam itthon,gondoltam hazaugrok kicsit.
Mi újság?Van alakinél valami újdonság,vagy megvárjuk az idegeneket,hátha hoznak valami magától megépülő szuperhifit-ingyen?!
Én a legutóbi naívan optimista hozzászólásom óta csak a szigeteléstechnikát tanulmányozom-nézem,ahogy a por vastagon ellepi a cuccokat,amúgy egy csavart meg nem húztam.Pénzügyi és alkotói válságban szenvedek,de napról napra eősödik bennem a késztetés.
Látom,azért legalább Te,Dys-cus aktív vagy más témában.Elvitték már a hangszóróidat?

Még kétszer javítottam a hangváltón, de mostmár jó. Oda merem tenni 4500 dollárig bármi mellé. Jó lett. Mostmár tudom a panel érzékenységét is: 96dB. A következő vagy nem NEO-s lessz, vagy találni kell hozzá valami érzékeny basszust. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.06.27. 09:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Szia Dys-cus!
Most látom csak,hogy írtál-nem jelzett a figyelő.
Örülök,hogy összejött a dolog, lehet hajtani kis csövessel is akár.Ez a 96dB nem semmi!
Éljen a "sufni high-end"!!!-igenis létezik a jelenség és van létjogosultsága!,Ennyit a túlárazott szupercuccokról.
Megint gratula!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.06.27. 15:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
nakamihály írta:
Szia Dys-cus!
Most látom csak,hogy írtál-nem jelzett a figyelő.
Örülök,hogy összejött a dolog, lehet hajtani kis csövessel is akár.Ez a 96dB nem semmi!
Éljen a "sufni high-end"!!!-igenis létezik a jelenség és van létjogosultsága!,Ennyit a túlárazott szupercuccokról.
Megint gratula!

Köszi!
Most éppen erőlködőkkel kínlódok.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Quadral
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 23:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
A minap sikerült boltolni egy pár ilyet.
Az egyik fele meg van hallva,azaz egy masik dimenzioba átlényegült. A javitáson gondolkodom,Sajna a gyár már nem ad hozzá repair kitet.A vonalak rettento véknyak,érdekes a mágneses fluxussal valo játszás.A 2x5mm-en sikerult jo nagy Teslát eloallitani,a jot nem birtuk ki az asszonnyal es bekotottuk meghallgatásra.Hozza a formáját nagyon gyors 12db-vel megkuldve.


Csatolmányok:
P1040239.JPG
P1040239.JPG [ 92.39 KiB | Megtekintve 37500 alkalommal. ]
P1040238.JPG
P1040238.JPG [ 81.49 KiB | Megtekintve 37500 alkalommal. ]
P1040237.JPG
P1040237.JPG [ 88.17 KiB | Megtekintve 37500 alkalommal. ]
P1040236.JPG
P1040236.JPG [ 81.12 KiB | Megtekintve 37500 alkalommal. ]
P1040235.JPG
P1040235.JPG [ 83.69 KiB | Megtekintve 37500 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.11.27. 23:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Ez lemaradt


Csatolmányok:
P1040241.JPG
P1040241.JPG [ 92.7 KiB | Megtekintve 37501 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 00:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
A bal also hasonlit az eredetire.


Csatolmányok:
Planar_Ribbon_Tweeters_and_Diaphragm_Components.jpg
Planar_Ribbon_Tweeters_and_Diaphragm_Components.jpg [ 34.98 KiB | Megtekintve 37495 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 10:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Hali!
Nem egyszerű kérdés.Előfordulhat,hogy Technics ez a cucc.A régi Votan-omban is az volt,a Quadral címke alatt a műanyag házon volt az eredeti jelölés.Itt nincs ilyen,ahogy nézem,de mindegy is,mert valószínűleg csak itt-ott bukkanhatsz rá a neten valamiféle megoldásra.Jó csipogók ezek,az biztos.
Ha mindenképp javítani akarod és jó valami alternatív megoldás is,akkor meg lehetne próbálni vékony rézdrótot felragasztani kondiból kiberhelt fóliára.Működne a dolog,de nyílván nem lenne ugyanaz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 10:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 838
A középső milyen hangszóróban volt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 11:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Elméletileg van olyan ragasztó, ami elektromosan vezető. A javítást csak ezzel tudom elképzelni.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 11:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
hifipisti írta:
A középső milyen hangszóróban volt?
Talán philips.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.11.28. 21:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
Quadlipi írta:
Elméletileg van olyan ragasztó, ami elektromosan vezető. A javítást csak ezzel tudom elképzelni.

Hátsó ablak fűtésszál javításhoz árulnak valami kenhető vezetőanyagot, ami aztán megszilárdul. Olyat kellene keresni talán.

https://www.google.hu/webhp?source=sear ... 70&bih=894


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.11.29. 10:13 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 532
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Szia!
Ha jó látom ez olyan mint egy nyák, csak nagyon vékony. Amennyiben ilyen, akkor keress valami nyákgyártó céget és kérdezz rá. Az egyoldalas nyákokat általában kicsi pénzért csinálják, ha bevállalja valamelyik, akkor szólj neki, hogy ónozni nem kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 22:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!
Elkezdtem csinálni egy planart. 140x220 mm membrán, 2x7db push-pull neodimium mágnessel hajtva, 0.1mm -es rézdróttal huzalozva.
Középsávot kéne tudjon úgy 300-4000Hz -ig.Szerintetek ez tudja majd? És milyen lesz az érzékenysége?
Két nyáklapkeret közé feszítettem ki a fóliát, aminek csak a közepe lesz meghajtva, a szélei olyan 40mm sávban hajtás nélkül lesznek.
Sajnos a huzal fölragasztása nem sikerült valami szépen, ha van erre valami jobb megoldás, az is érdekelne!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség