audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.05.11. 20:20

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.12.31. 02:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Nagyon szép átvitel, Dys-cus!
Gratula! ;)

BUÉK mindenkinek! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.12.31. 09:52 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Tényleg jó görbe:)
Mágnesekben és elektronokban gazdag boldog új évet kívánok a diyereknek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.12.31. 11:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
pagrus írta:
dys-cus írta:
Ezt most nem igazán értem. :(

Csak rosszul írtam pár szót azokat javítgattam.
A felső részéhez nem tudok hozzászólni a hangfaladnak mert ahhoz nem értek, az átvitele szép, a munka is alapos, kár, hogy még nem hallottam ezekből a munkáidból.

BUÉK mindenkinek!
Pedig az előző planár nagyon jól szólt, sokan mondták Norvégiától Szegedig Londonon keresztül. Ez most kissebb lett, meg kettőbe szétszehető, úgyhogy Félegyházára szeretném levinni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.12.31. 12:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
SZia Dis-cus!
Lesz valami audiofil összejövetel jövőre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.01. 08:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Sikerekben gazdag,boldog új esztendőt kívánok Mindenkinek! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.01. 11:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Elkészültek a picikéim. Már szét is szedtem. Borzasztó unalmas, "angolos" a hang. Az egyenes frekiátvitel velejárója.Minden a helyén van, de mégis semmi élet. Most jönnek a fülrehangolások. Januárban meg lessz a szórakozásom. :P


Csatolmányok:
TauCeti-s.jpg
TauCeti-s.jpg [ 181.89 KiB | Megtekintve 29383 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.01. 13:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Welllll!(nos...,)-mondaná az angol.Jól néz ki,szép a görbéje,angolos a hangja-ez legyen a legnagyobb problémád az idén!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.01. 13:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Dys-cus gratula! Nagyon szép lett!

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.01. 13:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Köszönöm a gratulációkat.
Mindenkinek BUÉK, és jó zene hallgatást. Most módosítom a hangváltót, adok a planárnak kb +1 dB-t. Ettől azt várom, hogy kicsit frissebb, fitteb legyen a hangja. Csak egy leheletnyivel. Úgyhogy dolgozok ezerrel, hogy márciusban le tudjam vinni Kiskunfélegyházára a népek elámulására. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.01. 14:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Gratulálok Dys-cus! Nagyon szép!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.01. 17:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nos túl vagyok az első módosításon. A sztereója jobb lett, mégpedig lényegesen, és izgalmasabb is a hangja. Mindenféleképpen lehet játszani a szintekkel. Van két felvétel, ami sok erősítő és hangfal képességeit meghaladja: Az egyik a Cantate Domino vége, ahol nyomják az orgona lábpedáljait mint állat, a kórus iszonyat hangerővel énekel, és az egészet megtetézik a harsonák harsogó magashangjai. Ha ez nem torzít be, nem lessz egy katyvaruttyos kaszvaty belőle, akkor ott már nagy hiba nem lehet. Hát nálam ilyen nem jelentkezett. A másik felvétel nem tartozik a kedvenc zenéim közé, de nagy dinamikával szólal meg, közel mikrofonozva, és eggyütt jön a férfi hang, és a női sipítozás. Ez a felvétel a Prayer C.Dion és A. Bocelli énekel rajta, benne. Ezt is kevés kütyü tudja lejátszani, főleg azt a részt, mikor az ember már azt hiszi, hogy Bocellire rátör a vizelési inger, mert elfogy a levegője, de akkor még beleerősít, és kivágja a 21-et. Az SE rencerű erősítők ettől szoktak összeomlani. Nálam ez is lejött szépen. Mindez egy kicsit hangossabban mint az általam kellemesnek ítélt szobahangerő. Majd holnap még azért megdöngetem. Ezen tapasztalatok (torzítás mentesség nagy hangerőn) arra ösztönöznek (mint harkályt a kopácsolásra) hogy ha a mélysugi bejáródott, akkor a váltási frekit vigyem lejebb. Mennyit kell járódnia egy ilyen bass hanxórónak? 50 órát? Úgy tűnik a következő napokban sok zenét fogok hallgatni, :D s főleg olyat, amin sokminden szól nagyon vadul. Ilyenek pl a King Crimson lemezeim, amiket már úgy is régen hallgattam.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.01. 17:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Nagyon szép lett a "kubista" Tau Ceti, Dys-cus!

Ha kiveszed a tekercset, amit a 16 kHz-es kiemelés miatt tettél bele, akkor lehet, hogy már tetszősebb hangja lesz! ;)
A másik dolog, amit az ilyen bonyolult, nagy meredekségű hangváltókban nem szeretek, az a nagy fázisforgatás, az alaphangok és felhangjaik nem lesznek azonos fázisban, ami hangszereknél pl. elég nagy hátrány... :roll:
Ilyen probléma csak az elsőrendű váltónál nem lép fel, viszont a hangszórókra kényes, mert nagyobb sávszélességet kell kezelniük!
Én a helyedben kipróbálnám ilyennel is, persze a váltás helyét akkor máshová kell tenni...

Amikor a membrán csillapításával ügyködtem (szigetelőszalag csíkokat ragasztottam rá), észrevettem, hogy minél nagyobb arányban volt rajta, annál jobb volt a membrán csillapítása, de olyan dinamikátlan, unalmas, részletszegény, lassú lett az egész, inkább maradtam a lehető legkevesebb csillapításnál!
Nálad majd még a ragasztóval-lakkal lehet sokat kísérletezni! ;)

Van még egy olyan tényező, hogy a mély zárt, a közép-magas viszont dipól, ezek eltérő lesugárzási mintával rendelkeznek, én akárhogy próbálgattam alakítgatni (fülre csak, nem mérve), valami mindig kicsit fura volt a hangzásban, lehallgatási pozíciótól függően is változott... :?
Már látom, hogy 2012 sem lesz unalmas! ;)
Uppssz, közben már írtál a tesztelésről, de azért csak elküldöm az eszmefuttatásom, hátha érdekes lesz... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.02. 06:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Siege!
Ez az eltérő karakterisztika miatti fura hangzás nálam is megfigyelhető volt.Anno építettem egy pár neós kompozit ribbont és alul egy pár ESS AMT méllyel illesztgettem,hiába. Vagy amikor hozzám kerültek a Tympani-k én is sokat próbálgattam mindenféle mélyekkel összehozni a magasakat,de nem igazán sikerült.Minden esetben meghagytam a magasnál a 6db-t és az eredeti váltófrekit,de akárhogy próbálgattam összeilleszteni a zárt,reflex dobozokkal,különféle hangszórókkal és meredekségű váltókkal,stb...,nem volt jó.Igaz,én sem méregettem,nem egy végleges megoldás volt a cél,inkább csak szórakoztam vele.Volt egy pont,amire azt mondtam,hogy hub....meg-ezt egy gyári reflex dobozban lévő Magnat mélypárral sikerült elérni-,de ez se volt az igazi.
Aztán elkészült a két mélypanel és elsőre összeállt a kép,pedig semmi egyebet nem tettem,mint bekötöttem a helyére.Azonos karakterisztikájú egységek dolgoztak fent és lent,ami igen áldásosnak bizonyult.
Szerintem is fontos egyező karakterisztikájú hangszórókat használni,nagyban megkönnyíti a kívánt eredmény elérését és "leegyszerűsíti" a munkát.
A feladat azonban semmiképp sem lehetetlen,sőt!Sok jó hangú hasonló konstrukció van, biztos vagyok benne,hogy jó hangszórókkal,sok odafigyeléssel és kellő szakértelemmel nagyon jó eredmény érhető el a dinamikus mélyekkel is egy ilyen kompozit verzióban!Figyelembe véve a Dys-cus kolléga elért eredményét,egyértelműen kijelenthető,hogy házilag igenis átlagon felüli,sőt jó minőségű gyári hangsugárzókat megszégyenítő paraméterekkel rendelkező cuccok építhetőek gyakorlatilag töredék áron.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.02. 19:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Siege!Valahol előzőleg írtad,hogy miért osztottam fel több részre az egy panelen lévő vezetőhosszt-az irányítottság csökkentése miatt?
-nos,ez most jutott csak el a tudatomig!!! :oops:
Tehát,ha nem egy csíkkal csinálnám az egész felületet,hanem párhuzamosan kötve több részre osztva,akkor szerinted elvileg egy szegmensnek megfelelő szélességre számítva növelhető lenne az egész panel magasátvitele anélkül,hogy iirányítottá válna?
Mert ha igen,akkor ez olyan lenne,mintha 4 egyforma felület dolgozna egymás mellett,vagyis csak majdnem,mert nyílván azért a rezója a felületnek változik attól függően,hogy mennyire van a középpont felé,vagy épp attól távolabb.
Szóval,mi a véleményed?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.02. 21:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Idézet:
Aztán elkészült a két mélypanel és elsőre összeállt a kép,pedig semmi egyebet nem tettem,mint bekötöttem a helyére.Azonos karakterisztikájú egységek dolgoztak fent és lent,ami igen áldásosnak bizonyult.

A mélypanelok mit tudnak? kb.?

Vazze


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.02. 22:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Szia Vazze!
Mire gondolsz konkrétan?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.03. 02:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
nakamihály írta:
Siege!Valahol előzőleg írtad,hogy miért osztottam fel több részre az egy panelen lévő vezetőhosszt-az irányítottság csökkentése miatt?
-nos,ez most jutott csak el a tudatomig!!! :oops:
Tehát,ha nem egy csíkkal csinálnám az egész felületet,hanem párhuzamosan kötve több részre osztva,akkor szerinted elvileg egy szegmensnek megfelelő szélességre számítva növelhető lenne az egész panel magasátvitele anélkül,hogy iirányítottá válna?
Mert ha igen,akkor ez olyan lenne,mintha 4 egyforma felület dolgozna egymás mellett,vagyis csak majdnem,mert nyílván azért a rezója a felületnek változik attól függően,hogy mennyire van a középpont felé,vagy épp attól távolabb.
Szóval,mi a véleményed?


Attól, hogy bekötésileg több szegmensre osztod a membránt, de ugyanazt a sávot sugározzák le, még nem fog kevésbé irányított lenni a hangszóró, mert a magastartományban összeadódnak a hullámfrontok...
A párhuzamos kötések leginkább az érzékenységet befolyásolják planárnál, hiszen az induktivitás itt nem számottevő.
Ha úgy osztod részekre, hogy az egész panel ívelt legyen, tehát különböző irányokba nézzenek, akkor az segít valamennyit, viszont olyan keskeny részekre kellene osztani, amelyek már a basszustartományt nem igazán szeretik!

Annyira a párhuzamos oldalakkal sem vagyok kibékülve, de sajnos (ahogy a legtöbb példa mutatja, az enyém is :lol: ) ezt a legegyszerűbb elkészíteni, úgyhogy szenvedünk a rezonanciáival... :(

A panel legszéleit úgy gondolom, hogy nem igazán jó meghajtani (még magassal sem), csillapítással itt többre mennénk! Tehát már a tervezésnél jó lenne ezt a részt szabadon hagyni, max. nagyobb lesz a membránod, vagy kevesebb mágnes kell, ennyi! :)
Ha már tettél oda mágneseket, talán leszedheted, és abból még készíthetsz egy ribbont mellé, esetleg bele, a mély-közép érzékenysége nem sokat fog romlani sztem, és költeni sem kell újabb mágnesekre...

Gondolkodom olyan megoldáson is, ami az NXT-hez hasonlít (vagy a Mangerhez), a membrán közepe táján lenne a meghajtás planár elven, a mélyebb frekvenciákat kényszerből sugározná csak le a membrán többi része (ami viszont jó csillapítással kell, hogy rendelkezzen), nagyobb kitérést is engedne meg lineárisan, mintha nagyon keskeny paneled lenne!
Ezzel javulna az átvitelt alul, de nem nyalábolna úgy magasban, mintha az egész felület meg lenne hajtva, leginkább közép-magasként látok benne fantáziát! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.03. 07:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
...na,ezek után csoda hogy kezdem utálni a mély és magas hangokat?!Csak a baj van velük.
Lassan eljutok oda,hogy nem hallgatok zenét,mert ugye akkor maradnak a közepek,de ezek meg önmagukban nem sokat érnek! :x
Elméletileg a magasaknak egy bizonyos pontig jó a feszített membrán(ezért elvileg nincs az rossz helyen a széleken),így kiegyenlítettebb a frekimenet-ezt kísérleteim során én is tapasztaltam,de érdekes,hogy a redőzött ribbon szalagokat mégis jobbnak tartják.Gondolom ez azért van,mert nem kell a membránnak megküzdeni a levegő mozgatása mellett még a mechanikai "elemekkel" is.
Oké,hogy lenne egy jókora hajtatlan felület a membránszéleken(ami persze mégse olyan oké),de akkor hogyan lenne érdemes megoldani a csillapítást ezeken a részeken?-itt elsősorban a Manger féle megoldás jut eszembe,de nyílván számos egyéb lehetőség is van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.03. 22:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Idézet:
Szia Vazze!
Mire gondolsz konkrétan?

Szia Nakamihály!
Milyen mélyre tud lemenni és mekkora az érzékenysége?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 08:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Nincsenek méréseim,de olyan 86dB minimum és 40 Hz környéke.
Az biztos,hogy a 120 wattos erősítővel fél hangerőn hajtva(ami persze ki tudja mekkora teljesítményt jelent) irdatlan hangerőt képes produkálni,jóval többet,mint elegendőt és ez még csak a fele az eredeti felületnek.

Tegnap ismét volt egy kis lehetőségem hallgatni őket.Egyszer csak azt vettem észre,hogy olyan zenéket voltam hajlandó befogadni a rossz minőség ellenére is,amik eddig számításba se jöhettek.Ráadásul még élveztem is azokat.Elsősorban nem a cippegés és a dübögés volt az,ami megfogott,hanem az egész atmoszférája.Van valami a planár hangszórókban,ami másra nem igen jellemző.Óriási színpad és tér,gyorsaság,nagyon egyben van az egész.Nem tudom ki az előadó,de volt egy olyan zene,amiben egy valamilyen fúvós nyomta középen szólóban,a maga kis méreteivel,a háttérben meg egy kórus de valami iszonyat méretekben.Előkerült A.Bocelli is és egyszerűen nem tudtam abbahagyni.Könnyűzenéken meg egyfolytában kalimpáltam a lábammal(ha már táncolni nem tudok :lol: ) és ez nálam már nagy szó.Nem maradhatott ki a reggae,dance és egyéb dübörgő jelenségek sem,ezek is mutattak új,eddig nem tapasztalt élményeket.
Nem tudom,ki hogy van vele,de nekem ez a planár dolog nagyon bejön.Sok-sok egyéb hangszórót volt szerencsém meghallgatni,de soha nem tudott egyik sem ennyire elvarázsolni.Már a planárral való első találkozásom alkalmával éreztem,hogy ez valami más és ez azóta is tart.Van egy olyan érzésem,hogy ez a technológia alapból tud valami olyat,amit a dinamikus hangszórók a dobozaikkal csak nagy küzdelem árán képesek hozni,persze ennek is biztosan megvannak a gyengéi.Azért néhol érezni lehet egy kicsit a legmélyebb hangok hiányát,de ezt inkább a túllőtt "zenei anyagoknál" tapasztaltam,de egyáltalán észre se vettem volna,ha nem tudnám,hogy máskor azt ott hallottam.Az is lehet,hogy egyszerűen csak képtelen kifutni magát egy átlagos méretű szobában egy ilyen nagy méretű hangsugárzó felület.Miután azonban pl. olyan lábdobokat produkál ez a 2x kb0.3m2 membrán,hogy csuhaj,egyáltalán nem érzem sávhatároltnak-többek között ezért sem vagyok hajlandó mérésekkel kedvemet szegni a további meghitt zenehallgatásoktól.
Mindent összevetve azt mondom,hogy igenis érdemes a témával foglalkozni,minden további nélkül építhető házilag nagyon komoly minőségű planár hangsugárzó.Munka az van vele dögivel és nem is olcsó,de ha minden stimmel,az eredmény önmagáért beszél és lazán hozza az igen jó ár-érték viszonyt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 22:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Köszi az infót!
Engem is egy full planar érdekelne, mert szerintem sem lehet igazán jól összepasszintani egy hagyományos sub-al.
Remélem Dys Cus is lejjebb fog merészkedni.... ;)
Vazze


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 23:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Jónéhány gyártó azért megoldotta a dolgot(pl.Apogee Grand series,Janszen),nem is akárhogyan.Ha belegondolok,hogy mennyiből jön ki egy igazán ütős mélypanelhez csak a mágnes,akkor rá kell jönnöm,hogy annyiért már igen jó minőségű mélynyomókat lehet szerezni,a munka pedig relatíve lényegesen egyszerűbb vele.
Mindamellett,hogy elsősorban a nagyméretű dipól panelt protezsálom,ha kész lesz az előző planár, azért belevágok egy 2 utas sztatikus-dinamikus hibrid építésébe,mert hiszem,hogy járható az az út is és a kíváncsiság is hajt.
Az,hogy egyes gyártóknak nem sikerült megoldani a kétfajta szekció egyesítését,gyanítom nem azért van,mert nem tudták volna,hanem mert annyiért nem is akarták túlragozni a kérdést-mert ugye mi lenne a sokmilliós technikákkal,ha már bagóért elérhető lenne ugyanaz a minőség?!Ezt a vájtfülű kispénzű hifirajongókon kívűl azért senki nem akarja! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 23:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
nakamihály írta:
Jónéhány gyártó azért megoldotta a dolgot(pl.Apogee Grand series,Janszen),nem is akárhogyan.Ha belegondolok,hogy mennyiből jön ki egy igazán ütős mélypanelhez csak a mágnes,akkor rá kell jönnöm,hogy annyiért már igen jó minőségű mélynyomókat lehet szerezni,a munka pedig relatíve lényegesen egyszerűbb vele.
Mindamellett,hogy elsősorban a nagyméretű dipól panelt protezsálom,ha kész lesz az előző planár, azért belevágok egy 2 utas sztatikus-dinamikus hibrid építésébe,mert hiszem,hogy járható az az út is és a kíváncsiság is hajt.
Az,hogy egyes gyártóknak nem sikerült megoldani a kétfajta szekció egyesítését,gyanítom nem azért van,mert nem tudták volna,hanem mert annyiért nem is akarták túlragozni a kérdést-mert ugye mi lenne a sokmilliós technikákkal,ha már bagóért elérhető lenne ugyanaz a minőség?!Ezt a vájtfülű kispénzű hifirajongókon kívűl azért senki nem akarja! ;)


Esetleg a mély oldalt úgy lehetne megoldani jó frappánsan, ha open baffle rendszert építenél aktívban...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 23:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Ja!
Brutális hangszórókkal és erősítőkkel,iszonyat áron! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.04. 23:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
nakamihály írta:
Ja!
Brutális hangszórókkal és erősítőkkel,iszonyat áron! ;)


a 15 colos Eminence Alpha15-öst 20 rugó környékén meg lehet venni. Nem olcsó, de korántsem az egzóta Seasok meg Lowtherek árszintje


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 00:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Nos,azt hiszem,maradok az olcsó el-és kézenfekvő ESS AMT,Magnat,vagy esetleg Wharfedale mélyeknél dobozban,de ez a jövő zenéje.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 00:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Talán egyszer megpróbálhatnátok már azt a panelt dobozra erősíteni! :lol:

Nem vicc, az én kis panelem egy zárt dobozra van szó szerint rászigszalagozva (kivételesen pirossal, nem a menő zöld-sárgával :roll:), és olyan szép mélyek jönnek ki belőle, hogy ihaj! ;)
Dipólként középben is testetlen volt, de így marha jól szól!

A magnetosztatikusommal kapcsolatban én azt vettem észre, hogy csak az egyik oldali hangszórót hallgatva is olyan tiszta a hangzás, könnyedén lehet hallani a másik oldali információkat, persze ezek halkabbak! Olyan mélysége, tere van a zenének, hogy valami hihetetlen!
Valahogy normál hangszórókkal ezt nem tapasztaltam, de azok nem is drágák, vagy ilyesmi, viszont a planárt egyszerűen pár mágnesből, meg alufóliából raktam össze... :D

Ha a dipól hangzás nagyon a szíved csücske, esetleg a panelednek az alsó felét csatold a dobozhoz (úgy, hogy a felezőpontnál ne szökhessen ki a levegő annyira a dobozból), a felső része pedig maradhat dipólsugárzó!
Hidd el, nem fog kelleni mélynyomó, csak a szükséges térfogatot kell valahogy kikísérletezni, ami zártnál nem is olyan kritikus pont...

Gyerünk gyerekek, tákoljatok össze valami király dolgot! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 00:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Ez az egyik lehetséges alternatíva alulra,30Hz-ig.Papír membrán,öntvény kosár.
Csatolmány:
images.jpg
images.jpg [ 6.35 KiB | Megtekintve 29694 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 01:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Az a gondom a bedobozolással,hogy ahhoz kell a nagy membránfelület,ha azt akarom,hogy meglengesse a függönyt.Mivel már megvan a nagy fal(ami nem kínai),egyelőre nem tervezek ilyet.Azt pedig tapasztalatból tudom,hogy ezek a Magnatok mire képesek,mondhatom tudnak zenélni.Nem spórolták ki belőle az anyagot,ez a hangszóró van az ALL RIBBON szériában is,ami ugye egy teljesen más világ(olyanom is volt anno)Egy kisebb méretű közép-magas egység kell fölé,aminek megmarad a dipól jellege,aztán hali.Persze kérdés,hogy tudom majd összehozni a kettőt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 10:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nem tudom miért féltek a hibrid megoldásoktól. Én hallgattam Apogee Centaurust Roksan-utánépített ARC láncon. A mai napig nem hallottam még olyan jó hangot. A mostani TauCeti propject-el azt szeretném elérni. Hallgattam már szélessávú Audiostaticot, Kis Magneplanárt, nagy magneplanárt, milliós kónuszos hangszórókat, kicsit, nagyot egyaránt. Nálam a sorrend: Appogee Centaurus, a barátom ESS-je (ez is hibrid) A TauCeti MKII, MKIII, s utána jön az összes többi. Egy barátom vett Finial hibrid sztatikot, én még nem hallgattam, de azt mondja, hogy egy rakás sz@ar, ahogy szól. A quad ESL-ek kicsit nagyobb hangerőre pattognak (átüt a szigetelés), basszusuk nincs. A minimum 86dB érzékenységet csak hibriddel lehet elérni úgy, hogy legyen basszusa is. Az összehangolással nincs baj, csak nem számolni kell a váltót, hanem mérni, mint én csinálom. Ez munkás, de igen jó eredményt lehet elérni vele. Mivel ezek egyedi gyártások, így nem probléma a sok vacakolás. A TauCeti váltóját már átalakítottam vagy 5-cör, s még ma is bel fogok nyúlni. Annyit elmondhatok, hogy a sztereója sokat javult, de van még javítani való rajta. Szép, torzítatlan hangja van, mostmár nem unalmas. Minden műfajt szeret, de kell egy hangerő, hogy kifussa magát. Ez azt jelenti, hogy este kb 4-8 Wattal már jól lehet hallgatni, nappal pedig a csillagos határ, de talán olyan 40-50W a határ a szobámban. Ennél jobban nem merem megküldeni, mert megsüketülök, meg azonkívül a parkettát is jobban le kellene szögelni, mert az fel akar szakadni. :D
Egyébként gondolkodom egy ESL középsugárzón ilyen kis méretben. A méret miatt a kapacitása kicsi lenne, ezért nem kellene csak max 60-75-szőrös :) áttételű step-up trafó, 1mm-es membrán-sztátor távoplság, és max 2000V polarizációs feszültség. mellé tennék egy ribbont. ami 80cm hosszú és Neo mágneses, de kistömegű mágnessel, hogy olcsóbb legyen, 6u-os membránnal, ALU vezetősévval, ami max 2mm széles, és kettő van belőle, alulra pedig egy SEAS menne. A munka ott tart most, hogy a sztátorokat SRB-ben egyedileg lézerrel vágják. Szóval még soká lesz prototípus belőle. De majd meglátjuk.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 12:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
A minimum 86dB érzékenységet csak hibriddel lehet elérni úgy, hogy legyen basszusa is[quote][/quote]
...háát,ezt erősencáfolnám!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 12:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
...na,ez mi a szen sz@r lett?Valaki írjamár meg pü-ben legyen szíves,hogy a fenébe lehet kijelölni,meg idézni a kívánt hozzászólás részeket!!!Köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 15:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
102-ik hangváltó variáción is túl vagyok, mint kistündér az óperenciás tengeren. Kezd ígéretes lenni. Azt hiszem megtaláltam a pontot, ahol kezd egyensúlyba kerülni a rendszer. Most már csak három dolog van vissza: megvárni még bejáratódik a bass sugi, készíteni hozzá egy 1,45mH-is nagyon kis ellenállású tekercset, és végleges bakelit lapra felszerelni az alkatrészeket. A hang az nagyon tetszik, amolyan izgalmas, dinamikus, részletező, és nem torz. Megnéztem mit tud disco módban. Feltekertem a hangerőt amolyan vese leszaggató fokig. Nos a kissé bő nadrágom szára lengeni kezdett, de torzítást nem hallottam, csak a polc rendszer kezdett remegni. Visszatérve az evilági normális zenehallgatás hangerejére, azt kell hogy mondjam, egy picivel több mélyhang kellene még. Abban bízok, hogy bejáratódás után talán ez is meg lesz. Ha nem, akkor az Lpadon kell még egy picit változtatni. Egyelőre itt tartok.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.05. 18:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Dys-cus!
Ha nem titok,hogyan csinálod a tekercset?Esetleg fonott dróttal?
(A másik szobában kaláka sztatik projekt indult,ha van kedvetek,csatlakozzatok,megéri ez a szép téma is a törődést!!!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.06. 08:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
szerintem e-i magra teker vagy hipersilre...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.06. 09:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
cyberpalko írta:
szerintem e-i magra teker vagy hipersilre...

EI-re, és a légréssel állítom be a pontos induktivitást.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 09:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Dys-cus!
Sokat szenvedtél a háztartási alufólia-csíkos megoldással,gondolom forrasztgattál rendesen,ezért tőled kérdezem:
-mivel oldottad meg a kérdést?Nevezetesen azt,hogy akármilyen szélességű csíkot hogyan lehet forrasztani úgy,hogy az ne égjen el és f@sz@ kötést adjon?(apróapó a "kötést" előtti szó!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 09:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Forrasztóónnal oldottam meg. Van direkt ilyen ón. Úgy kaptam a Sonidós Varga úrtól egyszer 2m-t, és azzal gazdálkodom. Valami külföldi bolt honlapján már láttam, hogy árulják.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 09:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Talán ide vág ez az anatómiai kirándulás..
http://www.youtube.com/watch?v=3I2lyIQD ... F&index=28


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 10:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Ez érdekes kísérlet a jó hangelosztásra .Használ alu idomot is ha jól vettem ki az ábrából.
http://www.hifi4all.dk/forum/forum_post ... PN=0&TPN=1


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 13:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 296
cyberpalko írta:
Ez érdekes kísérlet a jó hangelosztásra ...

Egy könyvespolc többet tud, mert nehéz és a mélytartományban is hatásos. Nálam a nappali mindig kicsit műhely is, mégis túlzásnak érzem, hogy külön "bútort" készítsek a helyiség hangolására. A padló ugyan kő a padlófűtés miatt, de a mennyezet fa.
Gyakran megúnom a szobát és átrendezem, most kb. 0,5 m-re vannak oldalról a hangfalak hátulról pedig kb. 1 m-re, egymástól pedig kb. 4 m-re, a hallgatás távolsága kb. 5 m. Balról a függöny egy ajtót takar.
Beton mennyezetre ajánlok kb. 1,5 négyzetméteres diffúzort vékony (5 mm) rétegelt lemezből a két végén megnyomva, úgy kidomborítva, mert csak akkor keletkezik matematikailag megfelelő görbület benne.

Csatolmány:
IMG_2470rn.jpg
IMG_2470rn.jpg [ 79.38 KiB | Megtekintve 29938 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 14:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Az Appogee Diva, hogy bír 25Hz-re lemenni??? Pedig nem hybrid....

Vazze


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.07. 19:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Pagrus!
A hallgatózó szoba hangulata csillagos ötös.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 07:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
A zeneszobák akusztikájának javítására nagyon jó alternatívát jelenthet a Heratekta nevű szigetelő anyag.Ezt külső homlokzatoknál,a födém szigetelésnél szokták használni.Aránylag vékony,hosszú farostokból nyomják-ragasztják össze,2méterx0.5 méteres táblákban kapható általában.Az elterjedt az,amelyik 3 rétegű,középen hungarocellel,de ez erre a célra nem jó.Van olyan is,ami csak a farostokból áll és 3-5 cm vastag,na ez kell.Ez egyrészt piszok nehéz,másrészt kellően vastag ahhoz,hogy mind a mgasabb,mind a mély frekvenciákat elnyelve csökkenti a visszaverődéseket,így ha elég nagy felületen alkalmazzuk,akár süketszobához hasonló körülményeket is teremthetünk vele.Nyílván nem ez a cél,hiszen a süketszobák nem igazán jók zenehallgatáshoz,de ha megfelelő mértékben használjuk,piszok jó eredmények érhetők el vele.Van,aki ebből épített studiószobát.Arra kell vigyázni,hogy miután a rostokat valami cementtel fogják össze,az egész flületét le kell kenni vagy fújni lakkal,hogy a cement nagyon apró szemcséi véletlenül se kerülhessenek a mechanikák forgó-morgó alkatrészei közelébe. Nyílván azzal,ha egy jól visszaverő felületet kapunk a rostok felszínén a lakkozás miatt,a magasakat jobban visszaveri,de ez még akár áldásos is lehet esetenként,viszont ha mást nem,be lehet húzni valami olcsó szövettel,ami még jól is néz ki és abszolút kizárja a kis cementszemcsék nemkvánt helyekre jutását is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 07:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
Vazze!
Nem tudom,azt a 25Hz-et milyen tűréssel viszi át az Apogee,de figyelembe véve a relatíve gyenge összérzékenységét,akár benne is lehet a +-3 bB-ben.
Nem biztos,hogy jól gondolom,de szerintem ezek miatt is lehet:
Ugye tudjuk,hogy a planárok mélyfrekvenciás átvitelének legsarkallatosabb pontja a rezó beállítása a membránfeszítéssel és súllyal..Az se mindegy,milyen anyagú az a membrán.A mágnes-membrán távolságon is sok múlik,főleg mert elsősorban ez határolja be a maximálisan alkalmazható membránkitérést.A 25Hz es frekihez nem elég az 1-2 mm,attól sokkal több kell,ha rendesen meg akarjuk küldeni és nem akarjuk,hogy folyamatosan csattogjon.Bár nem tudom,hogy az említett cuccnál ez mekkora,de biztos nem ennyi.Az apogee nem mylárt,hanem kaptont használ,lehet,hogy ennek sokkal jobb az anyagnyúlási tulajdonsága.
Ha kevésbbé nyúlik az anyag,lazábban feszíthető,a lazább feszítés miatt pedig alacsonyabb a rezója és növelhető a kitérés, ha kellően nagy a membrán-mágnes távolság.Ha kellően nagy meredekségű váltót alkalmazunk-márpedig itt ez van-,akkor bizony benne lehet az a 25Hz a tűrésben,igaz ezzel meg is oldottuk azt a 80-83dB-s érzékenységet a végére.
Mellesleg ahány anyag,annyi féle csak rá vonatkozó frekvenciamenet.Szerintem a mélypanel átvitelének sikere vagy kudarca alapból az anyag kiválasztásán áll vag bukik,Persze,mint minden,ez is célirányosan felhsználásfüggő.Pl. egy alacsonyfrekvenciára hangolandó membrán anyaga legyen olyan,amit ha kézzel gerjesztünk(na nem úgy :) ),akkor az em zizeg,surrog túl magasan,ellenben intenzív mélyeket ad és mindemellett a lehető legkevésbbé nyúlik.Az,hogy egyes gyártók különféle műanyag fóliákat használnak erre a célra,nem biztos,hogy a legjobb megoldás,lehet gondolkodni egéb impregnált anyagokban is(figyelembe véve a vezető felületi rögzítését is).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 13:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 296
nakamihály írta:
...Nyílván nem ez a cél,hiszen a süketszobák nem igazán jók zenehallgatáshoz,de ha megfelelő mértékben használjuk,piszok jó eredmények érhetők el vele. ...

Nagyon kellemetlen tud lenni, ha kicsi a szoba utánzengési ideje, a megfelelő érték a hallgatás körülményeitől függ:

- Közeltéri: 1 m vagy közelebbi hallgató - hangfal távolság, tipikus számítógép melletti kis hangfalak (vannak nagyon jó minőségűek is). Kis aktív monitorokkal eléggé függetlenedni lehet a környezettől, a mélyek is meglepően jók tudnak lenni 2.1-es aktív rendszerben.
- Középtéri: 2,3 - 3,5 m , ez az otthoni zenehallgatásban a leggyakoribb, sokszor én is így használom. A 20-25 négyzetméteres szobák room-gain-je nem szerencsés, a mélyek ebben a mérettartományban gyakran gondokat okoznak. Közepes utánzengési idő kell hozzá, nagyon "precíz" hangzást is létre lehet így hozni, gyakori elrendezés studiókban (csak a tér lesz kicsit összenyomott).
- Távoltéri: 5 m körül és felett, most így helyeztem el a hangfalakat. Ehhez nagyobb hely és nagyobb utánzengési idő kell, a mélyek is 40 négyzetméter feletti helyiségben kezdik jól érezni magukat.

Azt tanácsolom, hogy legyen 4 vagy 6 db könyvespolc a hangfalak mellett - mögött, ez asszonybarát is. Nem kell, hogy szélesek legyenek, ezek helyezgetésével, pl. sarokba befordítva nagyon jó eredményeket lehet elérni, a különböző méretű könyvek a magas hangok számára diffúzorként működnek. Ez megoldja a "hova tegyük a könyveket" problémát is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 13:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Köszi Nakamihály!
Egyébként nekem már a 40Hz is szuper lenne....
Lehetséges nálad hallgatózásra bejelentkezni?

Vazze


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.08. 23:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
A 40 Hz már nekem is elég-legalábbis egyelőre :)
Természetesen megoldható a hallgatózás,csak rá kell készülni.Az a gond,hogy az előzőekben feltett képen látható két éves legkisebb Csemetém elég kreatívan kártékony környezetére és önmagára nézve egyaránt,úgyhogy a paneleket biztos helyen kell tárolnom.Amióta megcsináltam,öszesen 3 rövid alkalommal sikerült meghallgatnom őket,gondolhatod,mekkora érvágás ez nekem!Gyakorlatilag plátói a kapcsolatunk! :lol:
Ettől függetlenül mindenképp összehozzuk a dolgot,a részleteket pü-ben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.09. 00:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 22:52
Hozzászólások: 545
Tartózkodási hely: Bp.II.
A membránanyagos hozzászólásomhoz még hozzáfűzném:
Ha lesz időm,kísérletezgetek kicsit az esernyőselyemmel!Ugyan nincs túl nagy darab,de talán érdemes kipróbálni,nekem úgy tűnik,hogy a nem kellő magasakat alapból le sem sugározza,így kevésbbé meredek szűrő kell hozzá és nincs olyan fura hangja,mint pl annak a bizonyos elterjedt fóliának.Ráadásul az anyag szőtt kivitelének köszönhetően kevesebb a reflexió mögötte,vagy valami ilyesmi,ami még jól jöhet.A feszítés még kérdéses,de a vezetőszálak könnyedén befűzhetőek a szövet közé,utána már csak oda kell ragasztani az anyaghoz.
Meglátom,megér e egy misét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.01.09. 21:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:41
Hozzászólások: 108
Idézet:
Ettől függetlenül mindenképp összehozzuk a dolgot,a részleteket pü-ben.

O.K. Köszi!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 968 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség