audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:25

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2011.11.30. 18:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.30. 18:33
Hozzászólások: 1
Sziasztok,
Leszögezem sügér vagyok a hangfalakhoz és belevágtam valamibe amit be is szeretnék fejezni :P

A következő lenne az:

Van egy házimozi erősítőm: [JVC rx-5062]
- csatornák: 5.1
- hang: Dolby Digital, Dolby Pro Logic II
- receiver zenei teljesítménye: 200 W
- frekvenciatartományok: amplitudó-modulált átvitel (AM), frekvencia-modulált átvitel (FM)
- csatlakozók: AV bemenet, koaxiális digitális bemenet, optikai digitális bemenet
- méretek: SZ 43,50 cm x M 14,65 cm x H 36,95 cm
- tömeg: 7 kg
[Anno vettem 2 db CLATRONIC toronnyal és egy centerrel, nem volt több kincsem rá]

Ehhez meg van a Centerem meg az első jobb és bal hangfalam.

De aktívmélyre anno nem volt pénzem és nagyon most sincs. De van valamim amin elindulhatok.
Ugye a körből csak a két hátsó és a mélynyomó hiányzik.
Viszont van 3 db hangszóróm és már annyi mindent olvastam a neten hogy összekavarodtam.

Van egy JAMO 365D típusú hangfalam:
Kép
Ebben egy 35 cm-es hangszóró található amiből szeretnék egy aktív mélyt készíteni a házimozi erősítőmhöz.
Na ez lenne az első problémám :) hogy mekkora láda kell hozzá és ha jól sejtem végfoknak hívják ami az aktívmélyládák tetején van, akkor abból milyen kéne?

A másik viszont a két hátsóra vonatkozik ami még nagyobb kihívás mint az első.
2 db 200/500-s M'N'C Penta és ehhez 2 db 80 W-os magas sugárzó [igen... láda nélkül]
Ezeket úgy kéne megcsinálni hogy a penták aktívak legyenek és valamilyen utassal még rá kéne kötni a magasakat is. tehát 2 láda lenne majd amiben van egy MNC alul és az ehhez tartozó magas felül.

Mellékinfo:
A JAMO 4-8 Ohm-os
Az MNC-k 4 Ohm-osak
És a két magas 8 Ohm-os

Ha jol olvastam a netem akkor az MNC-nek 42 L-es láda a legideálisabb.
Adatok:
Méret: 12"/300 mm
Mélység: 150mm
Impedancia: 4 ohm
Teljesítmény: 250/500 W
Frekvencia: 30Hz-2kHz
Lengőcséve: 50 mm
Érzékenység (1W/1m): 90 dB
Mágnes méret: 40oz

Hát srácok, ha tudok segíteni akkor engedjétek szabadjára a fantáziátokat nyugodtan.
Minden ötlet érdekel. Éééééés köszönöm szépen előre is mindenkinek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2011.12.01. 09:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A hátsó hangszórókhoz legjobb az ócskapiacon, vagy az ebay-on, vagy a vaterán venni valami régi, de jó végfokot. Egy ismerősöm most vett origi Quad405-öt hibátlan belsővel 35 rugóért. Szét kell nézni a neten. A Jamóhoz, hogy mekkora doboz kell, azt így ránézésre nem lehet tudni. Talán az segít, hogy szerezd meg a hangszóró TS paramétereit, és valamelyik szimulátort használva tudsz valami közelítő értzéket kitalálni. Ezek a programok zárt láda esetén egészen jók, de Reflexnél már mérni kell. Végfoknak, szűrőnek a SAL forgalmaz készreépítetten subass-hoz ilyen cuccot. A honlapján megtalálod. Az készre van szerelve, csak a ládába kell beépíteni. Nehéz távolról segíteni, ez olyan mint a távgyógyítás: szépen néz ki, de viszont nem gyógyulsz meg. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2011.12.03. 23:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Hali!
Ez az erősítő meg tudja hajtani mind az 5 csatornát, nem?
Mert akkor a hátsóknak nem kell ám erősítő!
Azokat a 30 centis Pentákat nagyon soknak tartom kétutasba, ezek szerintem inkább mélybökők, a közepe ritka f*s lesz!
Vegyél inkább hátulra valami 13-16 centis mélyközepet a magasakhoz!

A Jamo-nak másik dobozt sem kell készítened, ha aktívra tervezed, akkor a többi hangszórójára amúgy sem fog jel kerülni (de akár ki is kötheted belülről őket)...
Másik verzió aktív mélynyomónak, hogy a 2 Pentát teszed bele 1 dobozba (esetleg úgy, hogy ellentétes irányba nézzenek, ezzel a dobozrezonanciák csökkennek)!

Bár, ahogy elnézem, valóban nem sok tapasztalatod lehet hangsugárzó építésben, nem ajánlom, hogy ennyi tapasztalattal beleugorj csak úgy, olvasgass sokat a témában... :shock:

Esetleg a frontokra lehetne 1-1 ilyen Penta hangszórót kötni párhuzamosan (az erősítőn ki lehet szerintem választani, hogy azok teljes értékű hangszórók vagy nem, rányomhatja-e a basszust is), a frontok alatt külön kis dobozba lennének, így külön aktív mélynyomó sem kellene...

Persze a hangszórók eltérő érzékenysége és impedanciája nem kicsit bonyolítja meg a dolgokat, tehát tökéletes tuti nem lesz, de járható út, kezdetnek nem rossz... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2013.01.07. 20:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Sziasztok.
Hangfalvásárlási tanácsot szeretnék kérni...új év, új ládák. 8-) Szóval eddig egy pár KEF C5-öm volt...nagyon jó hangja volt a rendszeremmel,de karácsonyi ajándék gyanánt odaadtam a testvéremnek fél áron.Szeretnék egy kicsit tovább lépni,de sajnos nincs lehetőségem meghallgatni a saját rendszeremen a kiszemelt ládákat, összeválogatni a komponensekkel meg pláne....Azért gondoltam,hátha tudtok javasolni valamit.Árban a felső határ 200 000Ft lenne.
Általában számítógépről hallgatok zenét a többi része diy a rendszeremnek (dac-tól a végfokig). Erősítőben és dac-ban van lehetőségem válogatásra..
http://www.korner-audio.com/webshop/hangfalak-hangszorok/allo-hangsugarzok/dali-concept-6?vmcchk=1 ezt hallottam muzsikálni egy Denon erősítővel tavaly egy boltban a hanganyagot én vittem,de azon a rendszeren nem igazán győzött meg,azt meg nem engedik meg,hogy a saját cuccomon kipróbáljam.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2016.05.01. 12:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
Olyan problémám lenne hogy a hifi mély hangszóróm pilléje (rugó) kicsit megsüllyedt és már nem síkban van, hanem egy kicsit "kráterszerű". A hangszóró membránját és a lengőtekercset vitte ugye magával és most nem igazán tudom kivezérelni a hangfalat, mert a lengőtekercset tartó papírgyűrű már eléri a vasat a mágnesen.
Meg lehet ezt javítani szétszerelés nélkül ?
Olyasmire gondoltam hogy előrehúzom a membránt, valamivel kiékelem a lemezkosárnál hogy ne tudjon visszamenni, aztán a pillét valami papírlágyító dologgal (ha van ilyen) lekenni, aztán miután megszáradt visszaengedni a membránt, hátha helyreáll a pozíciója.
Jobb ötletem egyelőre nincs. Hát ebben kérném a segítséget, ha valaki tud esetleg erre valamilyen megoldást.
Kösz !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2016.05.02. 17:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
marone írta:
Helló !
Olyan problémám lenne hogy a hifi mély hangszóróm pilléje (rugó) kicsit megsüllyedt és már nem síkban van, hanem egy kicsit "kráterszerű". A hangszóró membránját és a lengőtekercset vitte ugye magával és most nem igazán tudom kivezérelni a hangfalat, mert a lengőtekercset tartó papírgyűrű már eléri a vasat a mágnesen.
Meg lehet ezt javítani szétszerelés nélkül ?
Olyasmire gondoltam hogy előrehúzom a membránt, valamivel kiékelem a lemezkosárnál hogy ne tudjon visszamenni, aztán a pillét valami papírlágyító dologgal (ha van ilyen) lekenni, aztán miután megszáradt visszaengedni a membránt, hátha helyreáll a pozíciója.
Jobb ötletem egyelőre nincs. Hát ebben kérném a segítséget, ha valaki tud esetleg erre valamilyen megoldást.
Kösz !
Én csak 1-2 hangszórót próbáltam piszkálni, azoknak sajnos nem oldotta semmi a pillét, illetve a ragasztást. :(
(Apám viszont ős régen acetont eredményesen használt jó néhány akkori hangszórón...)

OFF:
Esetleg meg lehetne próbálni DC előfeszítéssel kikompenzálni (ha néhány mW elég). :mrgreen: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2016.05.02. 22:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Hát újra leírom, mert elveszett :)
Ingyen itten senki nem fog segíteni.
Ami ingyenes: Ha megfordítod a hangszórót, és van időd, pár hét alatt visszamászik. Ha nincs időd, középre kiékelve, hajszárítóval felmelegítve a pillét, és lassan lehűtve, elvileg jó lesz. Csak függőleges, álló membránnal nem mászik el a pille!! Mindenféle plusz impregnálás a pillén csak ront. Minden TSM paramététer változik, hab a tortán, hogy még a lengőcséve hűtése is rosszabb lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2016.05.14. 17:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
A módszer működik. Megcsináltam. 8-)
Előrehúztam a membránt, kiékeltem, pille forróvízzel bekenve, várakozás, hajszárítós szárítás, kész.
Két részletben csináltam, először látni akartam működik-e. Kb. az 1/3-a marad meg az előrehúzott távolsághoz képest, másodszor már kalkuláltam vele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2016.06.26. 12:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Ma meg rápillantottam, és visszaállt a besüllyedt állapotba. :cry:
Marad az újraperemezés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2016.08.19. 19:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
A gumiperemes hangszórók peremét kell ápolni valamivel ? Szilikon pl.
Mert valaki azt mondta hogy kell, valaki meg azt hogy nem. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2016.08.22. 22:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
marone írta:
Helló !
A gumiperemes hangszórók peremét kell ápolni valamivel ? Szilikon pl.
Mert valaki azt mondta hogy kell, valaki meg azt hogy nem. :?
Ha "habperemes" (pl. videoton), ,akkor gondolom csak cserélni lehet, amikor tönkremegy; viszont ha tényleg gumi (pl. Tesla? :? ), akkor egyéb gumi alkatrészekhez hasonlóan, glicerinnel lehet megpróbálni... szerintem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Segítségkérés
HozzászólásElküldve: 2016.08.23. 10:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Hol lehet ilyen szilikonozásról olvasni ? Még nem találkoztam vele :roll:

( Az én gumiperemes Focal hangszóróim kb 20 évesek. Szemre, "tapintásra" hasonó az új állapotához. Nem tudom, hogy hány évet bírna még ki, de gyanítom az anyagminőség a kulcs )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 18 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség