audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2018.09.21. 08:22

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 188 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 16:46 
Alapítótag

Csak ebben az szép, hogy jobban szól a sarkos oldal ...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 22:15 
Kiemelt Tag

psuser írta:
Csak ebben az szép, hogy jobban szól a sarkos oldal ...

Akkor ott baj van.... vagy legalábbis a sarok hangzásra gyakorolt "különös hatása" a kiemelésekkel és reflexiókkal a fülnek éppen tetsző eredményt hoz (aztán ha megmérnénk a sarokból szóló doboz által lesugárzott, és a két hangdoboz által lesugárzott információt...???...).
A másik oldalon ezt az eredményt nem tudod hozni, mert nincs ez a "segédeszköz".

Szummázva: véleményem szerint mindkét hangdoboznak ugyanolyan (nagyon hasonló) akusztikai környezetben illik lennie. Ha ez az egysúly a két oldal között nincs meg, akkor törekedni kell annak helyreállítására.
Igénybe lehet venni a környezet reflexiós hatását (fal, sarok, stb.) de szerintem bizonyos szubjektív előnyök mellett sokkal több buktató és zsákutca melegágya lehet az ilyen megoldás. Hangsúlyozom, nem feltétleül rossz, de -különösen mérés nélkül- nagyon-nagyon félre tudja vinni a lelkes hifistát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.08. 19:42 
Kiemelt Tag

Lenne pár kérdésem a térábrázolásról...
Tegyük fel, hogy normális sztereo háromszögben ülünk, és igényes sztereo felvételt hallgatunk a rendszerünkkel...
Mit lehet biztos elérni egy sztereo rendszerrel?
- Előre vetít pontos 3D képet.
- Oldalra vetít többször pontos 3D képet.
- Fej mögött, általában középen is képes szólni kb. 5-10 cm-ert.

DE ami nincs meg:
- Padlóról nem szól semmi...
- Plafonról nem szól semmi...
- Fej mögött 1-2 méterről már nem szól semmi...

Szerintetek ez is elérhető lenne?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.08. 20:53 
Fórumtag

Toto, én nem ismerek olyan klasszikus zeneszámot, ahol egy zenész a csilláron játszana, vagy a padlód fekve a zenekar elött. Mondjuk rock müfajban már láttunk érdekes dolgokat, de az meg nem annyira akusztikus.
Elnézést. :D De a felvetésed amúgy jogos.

Ez a térábrázolás valahol olyan mint a holográfia, de mivel itt nem monokromatikus és koherens hullámokról beszélünk ezt nagyon nehéz összehozni.
Nagyon jó fázisátvitelü rendszernél meg lehetne próbálni olyan tesztlemezt készíteni ahol mondjuk egy 1Khz-es rövid pitty-pitty szólal meg, de a fázisát manipulálva. Vagy géppel, dsp-vel szimulálni ezt.
(A Q-sound rendszer pl tud ilyet fázismanipulációkat, az audiotrak kártyámban müködik is, hatásában nem természetes, de érdekes).
Elviekben ki lehet számolni (úgy mint a hologramnál) hogy a két forrásból érkezö hullám virtuális eredöje hova esik.
A gyakorlatban effajta mesterségesen generált hangokon érzékelni, hogy a térböl pontosan honnan is szól (ha nincs rajta akusztika, visszavert hangok) szerintem elég nehéz.
Nincsenek elég jó hangforrásaink, a szobaakusztika, doboz, bezavar.
A valós felvételeken nagyon ott van a teremakusztika, a visszavert hullámok fázisa, idökésése, ezek rengeteg infót hordoznak az agy számára.
[elnézést ha off]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.08. 22:13 
Kiemelt Tag

Teszteltem valós tesztfelvételeket is, és bizony majdnem a ténylegesen önmagát adta.

Az eredmény élethűbb volt, mikor az ablakokat kinyitottam teljesen.
A legnagyobb különbség a valós önmagához képest, hogy kissé selymesebben szólnak a magasok.

De sajnos sem a padlóról, sem a plafonról nem jött le hang. Pedig elvileg kellett volna.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 14:04 
Adminisztrátor

Már egyszer írtam egy kiváló zeneszámot / ajánlottam albumot, kimondottan a megfelelő "terek" leellenőrzése végett.
Az album: KRAFTWERK - Tour De France Soundtracks 2003 LP/CD (Személy szerint sokszor ez a rendszertesztelő kezdő CD-m, a terek mérete és a mélyek terjedelme jól meghatározható vele.)
A szám pedig a tér megítélésére: La Forme - Az egyik "hangszer" megkerüli a hallgatót, némelyek magasabbról szólnak és szinte egy kellemes saját hangú auditóriumban érezhetjük magunkat (a padló is ott van) egy jó rendszerben hallgatva... :mrgreen:
db

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 18:55 
Kiemelt Tag

Teljesen igaz, amit leírtál... Egy gond van, itt a plafon nem 3 méteren van...
Illetve a padló sem a pincében helyezkedik el...

Továbbá hátrafelé sem megy 3 métert. Csak megkerüli a hallgatót legalább 2x.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 20:19 
Kiemelt Tag

deeraudio írta:
Már egyszer írtam egy kiváló zeneszámot / ajánlottam albumot, kimondottan a megfelelő "terek" leellenőrzése végett.
Az album: KRAFTWERK - Tour De France Soundtracks 2003 LP/CD (Személy szerint sokszor ez a rendszertesztelő kezdő CD-m, a terek mérete és a mélyek terjedelme jól meghatározható vele.)
A szám pedig a tér megítélésére: La Forme - Az egyik "hangszer" megkerüli a hallgatót, némelyek magasabbról szólnak és szinte egy kellemes saját hangú auditóriumban érezhetjük magunkat (a padló is ott van) egy jó rendszerben hallgatva... :mrgreen:
db
Ez a felvétel nálam azért jóval durvább. A fejem mögött zajlik jó része, pl. a legmélyebb mély is onnan jön ( vagy 2m-re mögöttem keletkezik ), de a szöveg egyik része is onnan indul ( alig a fejem mögött ) és áthalad a fejemen kersztül előre haladva. Egyébként teljesen kitölti a teret minden irányban, de a ez hátsó tér az egészen brutális.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 20:25 
Kiemelt Tag

shany írta:
Ez a felvétel nálam azért jóval durvább. A fejem mögött zajlik jó része, pl. a legmélyebb mély is onnan jön ( vagy 2m-re mögöttem keletkezik ), de a szöveg egyik része is onnan indul ( alig a fejem mögött ) és áthalad a fejemen kersztül előre haladva. Egyébként teljesen kitölti a teret minden irányban, de a ez hátsó tér az egészen brutális.

Amúgy tényleg... Most hogy kinyitottam az ablakot, valóban úgy szól, ahogy Shany leírta.
Vagy nem. :lol:

Shany, ez nem az 5.1... vagy a 7.1, esetleg fene tudja. :mrgreen:
Azért ilyen rendszert megnéznék, pláne ezen a felvételen. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 20:30 
Kiemelt Tag

Nekem csak egy egyszerű sztereó rendszerem van. Ez a felvétel viszont nagyon nem hétköznapi.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 20:36 
Kiemelt Tag

shany írta:
Nekem csak egy egyszerű sztereó rendszerem van. Ez a felvétel viszont nagyon nem hétköznapi.

Nyilván nem hétköznapi, de amit leírtál előbb róla, azt nem hiszem el...

Térábrázolása:
- Előre vetít jó pár métert.
- Oldalakról is szólnak hangok
- Van olyan hang, ami megkerüli a hallgatót.
- Van padló, amin csörög valami
- Van plafon is, hangszernek, illetve vokálnak.

De olyan hang, ami 2 métert megy hátra, és felül 3 méterről szól közvetlen... olyat nem találtam.
Sőt olyat se, ami a pincéből szól...

Az egész tök olyan, mint egy egyszerű számítógépes 3D-s grafika, csak hangban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.09. 21:53 
Kiemelt Tag

A hangmagasságtól függően van olyan érzet, mintha a magas hang magasabbról, a mély pedig mélyről jönne.

Egyik ötletem: a sztereót lehetne továbbfejleszteni úgy, hogy a hangsugárzó oldalanként 2 csatornás lenne, egyik csatorna a hallgató füle felett helyezkedne el mondjuk fél méterrel, a másik csatorna pedig alatta ugyanennyivel. Tehát két hangsugárzó (legalább közép-magas tartományban) lenne egy oldalon, egymás felett. Esetleg az egyik fülmagasságban, a másik pedig 2 méteres magasságban... :roll:
Ahogyan a sztereónál is vándorol a hang egyik oldalról a másikra (ellenfázisú jeleknél pedig még érdekesebb hatásokat produkálva), ezzel a megoldással valóban meg lehetne oldani, hogy bizonyos hangszerek magasabbról, vagy alacsonyabbról szóljanak!
Sima CD-vel meghajtani felejtős, kifejezetten erre kellene sokcsatornás DVD-t írni. Ha a koncert akusztikáját akarjuk visszaadni, a sztereó mikrofonozás is bővülne, még egy ugyanilyen sztereó felvevővel, csak felette...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 14:35 
Kiemelt Tag

Toto írta:
shany írta:

Nyilván nem hétköznapi, de amit leírtál előbb róla, azt nem hiszem el...

Térábrázolása:
- Előre vetít jó pár métert.
- Oldalakról is szólnak hangok
- Van olyan hang, ami megkerüli a hallgatót.
- Van padló, amin csörög valami
- Van plafon is, hangszernek, illetve vokálnak.

De olyan hang, ami 2 métert megy hátra, és felül 3 méterről szól közvetlen... olyat nem találtam.
Sőt olyat se, ami a pincéből szól...
Végre van egy referencia-hanglánc ( a szobaakusztikát is beleértve ) a fórumon. Ha nem tudjuk, hogyan kellene szólni egy felvételnek, csak megkérdezünk téged. ;)
( Azért a szavahihetőségem megkérdőjelezése irányába nem hinném, hogy el kellene indulni...)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 14:50 
Kiemelt Tag

Nekem így elsőre igen hihetetlennek tűnik az, hogy a legmélyebb mély mögötted 2 méterre keletkezik.
Illetve, hogy a hang minden irányban több méterre megvan...
Pláne úgy, hogy ezen a felvételen minden hangot leábrázolt térben.

És tök mindegy, hogy te mondod, vagy más. Legszívesebben ezt én is meghallgatnám.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 15:46 
Kiemelt Tag

Nem a mély a legérdekesebb ezen a felvételen. Egyébként én min. 110dB körüli hangnyomás-csúcsokkal hallgatom ezt a lemezt, tehát a szék is rezeg ( és én is :D ), ez biztos, hogy jelentősen hozzájárul az illuzióhoz.
Én pl. nem érzem a térnek a pontos méretét, csak annyit, hogy nagy. Nagyobb mint a szobám. ( Más esetekben akár csarnoknyi teret is érzek a felvételtől függően. )
A Kraftwerk - La forme estében nem a bevezető ( a fejkerülgetős ) a nagy szám, hanem ami utána jön, a hátam mögött tartalom, és hogy teljesen körbevesz a tér.
Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ezt csak nem régóta tapsztalom:
- szobába helyezett ( mély tartományban is hatásos ) hangcsillapítás
- CEN IV
- relatíve egészen közelről hallgatom a hangsugárzókat ( kb. mint a közeltéri monitorokat szokás )
Ezek előtt csak a bevezető effekt volt meg...

Nem nevetni ( még azért nem a végleges enteriőr ):
Csatolmány:
room.jpg
room.jpg [ 246.88 KiB | Megtekintve 21651 alkalommal. ]

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 15:54 
Kiemelt Tag

STAX-al most hallgatom először az erősítőt.
Összehasonlítás kedvéért. Szinte biztos, hogy teljesen jó a SAJÁT DAC-om, illetve a benne lévő I/V-m is.

De sajnos még Linn Nexust is elverte, mint a szart... :o

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 16:23 
Kiemelt Tag

Miért kell ezt a DAC dolgot szándékosan félreérteni? Azért írtam a CEN IV-t, mert jópár verziót kipróbáltam, és csak ennél volt annyira egyértelmű a fenti hatás, hogy le merjem írni.
Mivel a te dacod nem volt az álatalam kipróbáltak között, így nincs információm róla. Nyilván jobb, vagy jóval jobb is lehet, de mivel nálam a CEN volt a legjobb, csak azt írhatom oda.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 16:27 
Kiemelt Tag

Irigylésre méltó amúgy a STAX hangvisszaadása.
De sajnos a térérzet egyáltalán nem jó rajta. :D Nem is arra tervezték...

Linn Nexus szódával elmegy, de azonnal tovább kell lépni, ha van tőle jobb. És már pedig van, csak qrva drága mulatság lesz majd. :shock:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 17:24 
Adminisztrátor

shany írta:
Nem a mély a legérdekesebb ezen a felvételen. Egyébként én min. 110dB körüli hangnyomás-csúcsokkal hallgatom ezt a lemezt, tehát a szék is rezeg ( és én is :D ), ez biztos, hogy jelentősen hozzájárul az illuzióhoz.
Én pl. nem érzem a térnek a pontos méretét, csak annyit, hogy nagy. Nagyobb mint a szobám. ( Más esetekben akár csarnoknyi teret is érzek a felvételtől függően. )
A Kraftwerk - La forme estében nem a bevezető ( a fejkerülgetős ) a nagy szám, hanem ami utána jön, a hátam mögött tartalom, és hogy teljesen körbevesz a tér.
Az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ezt csak nem régóta tapsztalom:
- szobába helyezett ( mély tartományban is hatásos ) hangcsillapítás
- CEN IV
- relatíve egészen közelről hallgatom a hangsugárzókat ( kb. mint a közeltéri monitorokat szokás )
Ezek előtt csak a bevezető effekt volt meg...

Nem nevetni ( még azért nem a végleges enteriőr ):
Csatolmány:
room.jpg

Nekem nagyon tetszik! Jó ez a sarokcsillapítás! Igaz nem asszonybarát, de nálad ez úgy látom nem gond! :lol:
És szerencséd, hogy ekkora hangnyomás mellett hallgathatsz zenét nap mint nap.
Nálam pillanatnyilag a hangsugárzók átmeneti, az előerősítőm pedig ideiglenesen épített állapotban vannak, tehát még nálam is javul majd a helyzet, a szobaakusztikámon azonban sokat nem tudok sajna javítani már.
A terek méretére visszatérve, ÁLTALÁBAN:
A tér méretének beállítása akkor megfelelő, ha az akusztikus darabok színpada közel megfelel a valóságosnak (elméleti valóságosnak). Pl egy három négy fős dzsesszzenekar olyan 4-6 méter szélesnek kell kb. hallani, 4-5 méterről, a szimfonikus zenekart pedig olyan 10-15 méter szélesnek - 10 méterről, úgy hogy közben átjöjjön a terem akusztikája is.
Ha túlságosan nagy a tér beállítása, akkor a szólóénekes nem előttünk, hanem az ölünkben, vagy éppen mögöttünk énekel, ez így nem helyes.
A megfelelő beállítás a hangszórók szét- vagy összeforgatásával hozható létre, bizonyos határokon belül (a magassugárzó sugárzási karakterisztikája határozza meg a maximális szöget). Pl. egy térhiányos rendszer hatása javítható a szétforgatással, de ez nem teljes értékű megoldás...
db
Amit pedig shany ír a Kraftwerkkel kapcsolatban azt azonban szívesen meghallgatnám én is nála!
db

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 19:33 
Kiemelt Tag

A tér érzett nem függ a szoba méretétől, van olyan Erik Truffaz felvételem ahol egy repülőgép hangárban ütnek valamit és lehet hallani ahogy a hanghullámok terjednek a térben oda-vissza.
Az élmény olyan mint ha ott lennék abban a qu....nagy hangárban.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.11. 20:14 
Adminisztrátor

DHT írta:
A tér érzett nem függ a szoba méretétől, van olyan Erik Truffaz felvételem ahol egy repülőgép hangárban ütnek valamit és lehet hallani ahogy a hanghullámok terjednek a térben oda-vissza.
Az élmény olyan mint ha ott lennék abban a qu....nagy hangárban.

Lehet félreértem, ha nem akkor te értettél félre, amennyiben az én HSZ-emre írtad, hogy a tér érzet nem függ a szoba méretétől, mert ezzel egyetértek. Amit írtam (pl.: "szimfonikus zenekart pedig olyan 10-15 méter szélesnek - 10 méterről") az ahogy hallanunk kellene mindezt kicsi szobában is... Vagyis érezzük a távolságokat, melyek jóval nagyobbak is lehetnek mint a szoba.
db

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.12. 07:47 
Kiemelt Tag

deeraudio írta:
...Jó ez a sarokcsillapítás! Igaz nem asszonybarát, de nálad ez úgy látom nem gond! :lol:
Nem is kimondottan sarokcsillapaítás, inkább a hansugárzó mögötti falfelület a cél. Még van 4 db ilyen bála, csak előtte a falon levő konnektort is valahogy előrébb kellene hozni :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.12. 09:09 
Kiemelt Tag

Te shany! Ez a hangfalad open baffle középtől felfelé?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.07.12. 16:04 
Kiemelt Tag

A felső rész zárt doboz, de a régóta tervbe vett átalakítás során ez még változni fog valószínűleg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.08. 21:56 
Kiemelt Tag

deeraudio írta:
db

Tényleg egy teljes auditórium... És amivel kezdődik, lényegében mindig ott kering a fejem mögött, vagy éppen jobboldalt.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 18:17 
Kiemelt Tag

Nálam nem igazán auditóriumos, ui ahol színpadnak kellene lennie, az gyakorlatilag üres, nincs semmi. Ha két függőleges síkot képzelek, amely a hallgatási pozíciót a hangdobozokat metszi, akkor ezektől a síkoktól "kifelé" és körém vannak elhelyezve a hangok, különböző magasságokban.
Pl a két géphang nem sokkal mögöttem szól, kb. fél méterre lehetnek egymástól.
Szóval, mint írtam, nagyon durva felvétel ez. De pl. az Elektro Kardiogramm se semmi...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 18:24 
Kiemelt Tag

De máshogy hallgatod is... Nem előtted vannak a hangszórók 1 méterrel, hanem melletted. Úgy teljesen más tényleg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.11. 19:01 
Kiemelt Tag

Mellettem? Már miért lennének mellettem?
Egyébként próbáltam - pont deeraudio által a térről írt dolgok miatt - hogy hátrébb tolom a széket ( több mint 1m-rel ), de gyakorlatilag nem változott a hallott tér elrendezése...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.12. 11:00 
Kiemelt Tag

Én inkább 3D-s auditóriumnak hívnám... De az tény, hogy akusztikailag messze nincs rendben a szobám, így nem lenne csoda, ha még jelentősen változna a térérzet mondjuk egy jobb, akusztikailag bemért szobától, és/vagy jobb hangszórótól...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 21:09 
Kiemelt Tag

Üdv!

Ha melletted szólnak a hangszerek, nem előtted, illetve ha a basszus szokatlanul ropogós (ráadásul az oldalfalakról hallod, és nem középről), a szoba hatásaitól (állóhullámok, megszokott basszus-emelés) mentes, akkor azok úgy vannak keverve a felvételen, hogy a két hangszóróból ellenfázisban szólnak!
Ilyenkor kioltódik rengeteg dolog a színpad közepén, és oldalról hallani mindent, nagyon megkavarja az ember agyacskáját! :roll:

Próbáld ki, hogy az egyik hangsugárzó kábeleinek polaritását felcseréled (más, nem ennyire elektronikusan megkutyult zenén), és azonnal rájössz, hogy mi ennek a fura hangzásnak az oka! ;)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 21:56 
Kiemelt Tag

Ennél a felvételnél, nálam a mély egy pontból szól ( speciel a hátam mögül ). Ha használtak is ilyen egyszerű effektet ( én sehol nem hallom ennek a jeleit ), akkor sem a teljes sávban, mindenre egyszerre.

( Azért kipróbáltam az egyik hsz-vezeték fordítását: a mélynél egyértelműen a kioltódás jelei, a felsőbb tartomány jobban szétterül, furcsa, instabil érzést ad )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 22:18 
Kiemelt Tag

Egy bizonyos hangszernél is játszhatnak az azonos fázisú mély-, és eltérő fázisú magasabb összetevőkkel (vagy fordítva)... Ekkor érvényesülhetnek olyan effektek, aminek a sima "megfordítom az egyik hangsugárzó polaritását"-jelleg a nyomába sem ér! :o

Létezik olyan, hogy "hangprojektor", ez egyetlen center hangsugárzó, amiben rengeteg kis hangszóró eltérő fázisával tud sokpontegyes térhangzást produkálni!

Valami ilyesmire tippelnék, a hangok fázisával játszadoznak a felvételen, de lövésem nincs, hogy mi kellene ahhoz, hogy pont mögötted halld a basszust! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 22:45 
Adminisztrátor

Ha jól tudom akkoriban (2003) ennek az albumnak csak a masterelése, keverése majdnem egy évig tartott. Volt olyan szám, mint ez is (La Forme) amelyen két hónapig dolgoztak. Nem csak a fázisokkkal, de késléltetésekkel és többközpontú visszhangokkal, a természetes tereket és hangárnyékokat utánzó "hangszínezéssel", illetve még a torzításokkal (!) is sokat játszottak...
db

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.10.13. 22:53 
Kiemelt Tag

Ennyi 8-)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 20:48 
Fórumtag

Üdv.
Átköltöztettem a rendszeremet egy másik,ahhoz képest bútorozatlan szobába és az a meglepetés ért,hogy eltűnt a zene....Na én ezt egyértelműen a teremakusztikának tulajdonítom be mert minden más változatlan csak a hely lett más.Viszont bútorozni itt már nem fogok és nem is akarok.Arra gondoltam,hogy készítenék egy vagy több ilyen diffúzort hátha segít.Tudna valaki segíteni ennek a méretezésében?Persze tele van a net tervekkel mindennel,de gondolom ez nem úgy működik,hogy egy megtetszik megcsinálom aztán jó is lesz.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.08.25. 22:04 
Kiemelt Tag

Keresd Szabó Zolit teremakusztikával kapcsolatban, mert ez ügyben pro.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.19. 18:37 
Fórumtag

Érdekes könyv ebben a témában:
http://andrealbino.wikispaces.com/file/view/Master+Handbook+of+Acoustics+-+5th+Edition+-+F.+Alton+Everest,+Ken+C.+Pohlmann.pdf

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2015.10.20. 14:14 
Fórumtag

Nem csak érdekes, hanem elég terjedelmes is :shock: :)
Köszi, hogy megosztottad!

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 188 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]