audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.19. 22:32

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 12:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 17:05
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Szolnok
Hát ott tartok, hogy sehol.A másik fórum elhalálozása miatt elveszettem a fonalat. Valameddig ott eljutottam egy félkész mikrofonig, de sajnos a rajzok és az elméletek ott maradtak a virtuális temetőben.
Szóval, ha vannak megépíthető kapcsolási rajzok a kollégák tarsolyában, akkor ide lehetne összpontosítani őket. Engem speciel minél egyszerűbben megépíthető XLR csatlakozású kapcsolások érdekelnének pana kapszulára felvértezve. Így hirtelen egyelőre ennyi lenne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.25. 11:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 17:05
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Szolnok
Elkészítettem nagyjából a mérőmikrofonom első változatát. Most még kétoldalas a nyák, de megpróbálom egyoldalas kivitelűre. Bár így sem olyan rossz, lehet, hogy ez marad. A kapcsolás egy japán blogról származik, kimondottan mérőmikrofonnak szánta a tervezője. Remélem működni fog. Viszont, ha már a PCB nél tartunk és lehet reklámozni jó programot, akkor érdemes ellátogatni a Diptrace honlapjára és letölteni az új bétaverziót. 1000 lábra és két oldalas nyákra van limitálva. Az új verzió már tartalmaz 3D megjelenítést is. Kompatibilis az alkatrészbázisa a KICAD 3D wrl fájljaival. Persze készíthetünk mi magunk is 3D modelleket .A cég, mint szabadon letölthető 3D modellkészítő programnak a Wings 3D-t ajánlja./Nekem ez sehogy sem esik kezemre/Ha valaki tud olyan 3D szoftvert amivel Wrl fájlt lehet kreálni akkor szívesen venném ha megosztaná az elérhetőségét. Viszont aki úgy gondolja, nyugodtan módosíthatja mind a kapcsolási rajzot vagy akár a nyáktervet.


Csatolmányok:
2SC1740_WM61A_PCB.JPG
2SC1740_WM61A_PCB.JPG [ 50.86 KiB | Megtekintve 42662 alkalommal. ]
2SC1740_WM61A_KAPCS.jpg
2SC1740_WM61A_KAPCS.jpg [ 49.74 KiB | Megtekintve 42662 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.28. 01:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.25. 12:55
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós / Lakihegy
zoli12 írta:
Elkészítettem nagyjából a mérőmikrofonom első változatát. Most még kétoldalas a nyák, de megpróbálom egyoldalas kivitelűre. Bár így sem olyan rossz, lehet, hogy ez marad. A kapcsolás egy japán blogról származik, kimondottan mérőmikrofonnak szánta a tervezője. Remélem működni fog. Viszont, ha már a PCB nél tartunk és lehet reklámozni jó programot, akkor érdemes ellátogatni a Diptrace honlapjára és letölteni az új bétaverziót. 1000 lábra és két oldalas nyákra van limitálva. Az új verzió már tartalmaz 3D megjelenítést is. Kompatibilis az alkatrészbázisa a KICAD 3D wrl fájljaival. Persze készíthetünk mi magunk is 3D modelleket .A cég, mint szabadon letölthető 3D modellkészítő programnak a Wings 3D-t ajánlja./Nekem ez sehogy sem esik kezemre/Ha valaki tud olyan 3D szoftvert amivel Wrl fájlt lehet kreálni akkor szívesen venném ha megosztaná az elérhetőségét. Viszont aki úgy gondolja, nyugodtan módosíthatja mind a kapcsolási rajzot vagy akár a nyáktervet.

Ez hány voltos tápot kíván ? A fantom 48-52V-át bírja ? A hangkártyákon többnyire aszimetrikus bemenet van. Csak a spécibbeken van XLR, szim. bemenettel, fantommal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.31. 08:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Sima elektret kapszulából a legkönnyebb szerintem mérőmikrofont készíteni. Nem tökéletes de nem is olyan rossz, a legtöbb alkalmazásban elfogadható, könnyű hozzájutni pl. ócska mobiltelefon headset-ből kibányászva. A lényeg hogy elő kell feszíteni egy ellenállással a pozitív tápfeszhez és csatoló után tetszőlegesen erősíthető a jele.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.01. 10:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.25. 12:55
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós / Lakihegy
otlm írta:
Sima elektret kapszulából a legkönnyebb szerintem mérőmikrofont készíteni. Nem tökéletes de nem is olyan rossz, a legtöbb alkalmazásban elfogadható, könnyű hozzájutni pl. ócska mobiltelefon headset-ből kibányászva. A lényeg hogy elő kell feszíteni egy ellenállással a pozitív tápfeszhez és csatoló után tetszőlegesen erősíthető a jele.

Teljesen szerencse kérdése, mert többnyire beszédre vannak kihegyezve. Nemcsak a freki, de a dinamikai linearitása is esetleges


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.02. 05:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
hangszoros írta:
otlm írta:
Sima elektret kapszulából a legkönnyebb szerintem mérőmikrofont készíteni. Nem tökéletes de nem is olyan rossz, a legtöbb alkalmazásban elfogadható, könnyű hozzájutni pl. ócska mobiltelefon headset-ből kibányászva. A lényeg hogy elő kell feszíteni egy ellenállással a pozitív tápfeszhez és csatoló után tetszőlegesen erősíthető a jele.

Teljesen szerencse kérdése, mert többnyire beszédre vannak kihegyezve. Nemcsak a freki, de a dinamikai linearitása is esetleges

Én meg azt hallottam hogy van olyan jó mint azok a mikrofonok amiket megvehetsz 0-10e közt :) és ez meg majdnem ingyen van mert már minden 0Ft-os mobil mellé adnak headsetet. Ráadásul kis pici aranyos, nem kell egy batár mikrofonnal kínlódni, aminek már a terjedelmes burkolata is nagyban módosítja a mérés eredményét. Egy veszélye van, könnyű széttaposni ha láb alá kerül.
Persze egy profi mérőmikrofon lenne az igazi, de csak akkor éri meg ha állandó jelleggel hangszórózni akar valaki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.06.02. 10:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.25. 12:55
Hozzászólások: 30
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós / Lakihegy
otlm írta:
hangszoros írta:
otlm írta:
Sima elektret kapszulából a legkönnyebb szerintem mérőmikrofont készíteni. Nem tökéletes de nem is olyan rossz, a legtöbb alkalmazásban elfogadható, könnyű hozzájutni pl. ócska mobiltelefon headset-ből kibányászva. A lényeg hogy elő kell feszíteni egy ellenállással a pozitív tápfeszhez és csatoló után tetszőlegesen erősíthető a jele.

Teljesen szerencse kérdése, mert többnyire beszédre vannak kihegyezve. Nemcsak a freki, de a dinamikai linearitása is esetleges

Én meg azt hallottam hogy van olyan jó mint azok a mikrofonok amiket megvehetsz 0-10e közt :) és ez meg majdnem ingyen van mert már minden 0Ft-os mobil mellé adnak headsetet. Ráadásul kis pici aranyos, nem kell egy batár mikrofonnal kínlódni, aminek már a terjedelmes burkolata is nagyban módosítja a mérés eredményét. Egy veszélye van, könnyű széttaposni ha láb alá kerül.
Persze egy profi mérőmikrofon lenne az igazi, de csak akkor éri meg ha állandó jelleggel hangszórózni akar valaki.

Már csak azért se oké így a dolog,mert a mérőkapszliknak más a konstrukciójuk az (elektreteknek) 1/4 collos kivitel nem módosítja a mérendő hangteret gyakorlatilag.
A profi (valódi kondi) 1/8 collosak lineárisak 160dB felett is, és mennek 100kHz felett is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.08.23. 13:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
Sziasztok!

Szereztem MCE-4000-es Monacor mikrofonkapszulat. Gyari adatlap szerint ez is 20-20000 Hz-ig mer, mint a Panasonic WM61A. Kerdesem a következö: Mi lehet a különbseg a ket kapszula között, mert nagyon erös a gyanum, hogy gyakorlatilag a ket mikrofon csak a tokozasaban ter el. Sajnos atviteli frekvenciadiagramot nem talalok hozza sem korrekcios file-t. Tud valaki ebben tanacsot, segitseget adni?

_________________
Üdv.

DiyLaci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.08.23. 21:42 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Attól tartok, hogy ennél többet nem fogsz megtudni:

http://translate.google.com/translate?s ... bfb3b5b38e


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2012.08.24. 08:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.22. 15:53
Hozzászólások: 13
OK.

Köszi a linket.

Megnyugtatott. :)

_________________
Üdv.

DiyLaci


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.07. 08:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Szereztem egy MK221 mikrofonfonkapszulát és egy MV202 előerősítőt hozzá. 1989-es RFT (DDR) gyártmány. Kondenzátor mikrofon 200V polarizáló feszültséggel - ennyit tudok róla. Ismeri esetleg valaki ezt jobban, lehet vele mérni?
A most készülő hangfalamat szeretném megmérni, hangváltótervezéshez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.07. 10:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
A WM 61 ezer ft alatt beszerezhető,kompenzációs diagrammal.nem érdemes ismeretlen beazonosithatatlan tipusokkal vacakolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.07. 20:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Gybalu71 írta:
A WM 61 ezer ft alatt beszerezhető,kompenzációs diagrammal.nem érdemes ismeretlen beazonosithatatlan tipusokkal vacakolni.

Így van!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.08. 07:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Most nézem, hogy ez a kis WM 61 ilyen jó átvitellel bír! Ez egy-két otthoni mérésre tényleg tökéletes.
Az MK221-et én kölcsön kaptam, nem vettem, de ez állítólag méréshez való.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.08. 14:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.10. 00:26
Hozzászólások: 58
Gybalu71 írta:
A WM 61 ezer ft alatt beszerezhető,kompenzációs diagrammal.nem érdemes ismeretlen beazonosithatatlan tipusokkal vacakolni.


Hol? :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.08. 14:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
http://www.messmikrofone.agent-clever.d ... sel-mk221/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.08. 16:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
http://www.banzaimusic.com/Panasonic-WM-61A.html

Az ára kicsit fejjebb ment mióta utoljára vettem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.08. 21:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
S_W írta:
Gybalu71 írta:
A WM 61 ezer ft alatt beszerezhető,kompenzációs diagrammal.nem érdemes ismeretlen beazonosithatatlan tipusokkal vacakolni.


Hol? :o


http://www.videopart.hu/ugyfelszolgalat.htm

Itt én WM60-akat vettem, de WM61-et is lehetett annak idején beszerezni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.09. 11:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.10. 00:26
Hozzászólások: 58
''...http://www.videopart.hu/ugyfelszolgalat.htm

Itt én WM60-akat vettem, de WM61-et is lehetett annak idején beszerezni...''

Az alkatrészraktár szerint cca 1.5 hónapja már nem forgalmazzák.... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.09.09. 18:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.01.17. 20:40
Hozzászólások: 77
Tartózkodási hely: Budapest
Na, ez az amit fdsa linkelt! Csak még van hozzá egy fémcső, az az előerősítő, meg egy rövidebb fémcső ami a páratartalom kiegyenlítésére szolgál. A három csövet össze lehet csavarni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.01.12. 14:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.11.21. 20:57
Hozzászólások: 237
Ma sikerült kemény 200ft-ért megvenni egy ilyet alkalmas lenne mérésre?
http://5mp.eu/web.php?a=beag-gyujtemeny&o=cv32fQUpx3


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.01.14. 00:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.06.07. 22:17
Hozzászólások: 96
rokonok írta:
Ma sikerült kemény 200ft-ért megvenni egy ilyet alkalmas lenne mérésre?
http://5mp.eu/web.php?a=beag-gyujtemeny&o=cv32fQUpx3


Ez nem BEAG mikrofon, hanem a Gelka Kft terméke.

" Az MD 35 N típusú dinamikus mikrofon nyílt terek és zárt helyiségek hangerősítő berendezéseinek tartozéka. Zenei és beszéd programok közvetítésére egyaránt megfelel. Stabil mechanikai felépítése alkalmassá teszi autóbuszokban történő üzemeltetésére."

Forrás: http://gelkakft.hu/termekekhtml/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 22 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség