audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 11:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Sajnos egyből egy rossz tapasztalattal kezdem,az egykori Hang & Technika újság akkoriban agyonfavorizálta a TVM ARN-150-03/8 hangszórót,rohantam is venni egy párat, meg vettem hozzá az akkor divatos Somogyi DTF-12 magasat is,gondoltam most csinálok egy frankó minimonitort kevés pézből.Miután elkészült és hallgattam-hallgattam meg sokat is kisérleteztem vele,be kellett látnom hogy ez bizony borzalmas,a magas szót sem érdemel,a mély-középnek talán egyedül a középtartománya volt számomra elviselhető(a csembaló egész jól szólt)viszont a mélyszekció gyenge és erőtlen volt, pedig 0,36 Qts-t ír az adatlap,végül is ingyen odaadtam a haveroknak mind a négyet,mivel nem volt pofám ilyen sz...r hangszórókért pénzt kérni.Aztán gondoltam hazai vizekre evezek és vettem egy pár Videoton HA17/1148-ast,hát mit mondjak,ennek már annyira iszonyatosan rossz a hangja hogy csak egy napig bírtam,aztán ez is az előzőek sorsára jutott.Jelenleg egy 1300ft-os!!! mély-középpel egy papír!!! magassal és egy SCR kondival szerelt hangfalam van,már vagy 4 éve ezt hallgatom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 19:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.06. 17:34
Hozzászólások: 49
Szerintem ár/érték viszonylatban a legjobbak köze tartozik a Monacor és Visaton. Mindenesetre a TVM-nél biztosan jobbak.
http://www.shop.muzikus.sk/sk/spp-165s- ... -7408.html
http://monacor.bolt.hu/univerzalis-mely ... 1e9f10ac8a
http://www.soselectronic.hu/?str=371&artnum=46282


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 20:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Nem akarom fényezni ezeket a hangszórókat, de azért nem olyan rosszak, mint, amit itt most lefestettetek róla. A TVM150-es hangszórója egy elég kis jó hangú darab még akkor is ha a gyári adatlaphoz képest lényegesen mások a paraméterei. Mindössze annyi a teendő, hogy megfelelő dobozba kell rakni. Természetesen a váltó sem mindegy.
íme:
Csatolmány:
Ts.jpg
Ts.jpg [ 23.29 KiB | Megtekintve 82857 alkalommal. ]

A DTF-12 elsősorban azért olyan xar, mert rendkívül hanyag módon rakják össze. Az egész összeszerelés egy vicc. Nem is igazán összeszerelés, inkább összehányás. Ha viszont rendesen rakják össze és minden a helyére kerül, akkor egy elég jó kis magsugárzót kapunk. Ha valakit majd részletesebben is érdekel elmondom, hogy hol vannak a problémás részei. Van valahol mérésem egy rendberakott DTF-12MS-ről. Majd megkeresem.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 21:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Éveken keresztül hallgattam(és még fogom is) egy ilyen mélyközéppel épített dobozt.Jó ha a jelenleg fejlesztett seas/"vifa" páros eléri a hangminőségét. ;) (azért eléri)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 21:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
doki írta:
Éveken keresztül hallgattam(és még fogom is) egy ilyen mélyközéppel épített dobozt.Jó ha a jelenleg fejlesztett seas/"vifa" páros eléri a hangminőségét. ;) (azért eléri)

természetesen van akinek tetszik a hangjuk,azonban remélem te sem gondolod komolyan hogy a TVM a SEAS/Vifa páros mellé állhat


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 21:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.06. 17:34
Hozzászólások: 49
Persze nem rosszak pl. ez egy nagyon jó kis hangszóró: http://www.hangszorobolt.hu/?showid=257&level0=23 , de a Visaton, Monacor azért egy osztállyal jobb ;) (Csak úgy mellékesen a TVM végzett a hangszórók gyártásával... ...bezárt a bazár).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 22:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
rotring05 írta:
doki írta:
Éveken keresztül hallgattam(és még fogom is) egy ilyen mélyközéppel épített dobozt.Jó ha a jelenleg fejlesztett seas/"vifa" páros eléri a hangminőségét. ;) (azért eléri)

természetesen van akinek tetszik a hangjuk,azonban remélem te sem gondolod komolyan hogy a TVM a SEAS/Vifa páros mellé állhat
Pedig hidd el, hogy komolyan mondja! Ez a hsz. tényleg nagyon jó. Főleg annyiért amennyiért adják, és az nem SEAS VIFA ár, de még csak nem is Monacor és Visaton ár. Ha jól gondolom, akkor te egy bevált tervet próbáltál meg után építeni. Nagy valószínűséggel ez azért nem sikerült, mert a hsz-ek megváltozott paraméterei annyiban módosították a tervet, ami miatt után építhetetlen lett a konstrukció.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.07. 22:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
A DTF-12 tényleg katasztrófa, még a H&T mérésein is látszik, hogy 12-14 K felett meghal. Olcsó, ezért mindenki próbált rajta javítani. De inkább a gyárnak kellett volna..A 16 cm-es Tesla/TVM/stb. nevű hangszórók nem voltak rosszak, a 13 cm-es meg kimondottan jóhangú (volt).
De a paraméterek tényleg nem hozták a gyári értékeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 08:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Quadlipi írta:
rotring05 írta:
doki írta:
Éveken keresztül hallgattam(és még fogom is) egy ilyen mélyközéppel épített dobozt.Jó ha a jelenleg fejlesztett seas/"vifa" páros eléri a hangminőségét. ;) (azért eléri)

természetesen van akinek tetszik a hangjuk,azonban remélem te sem gondolod komolyan hogy a TVM a SEAS/Vifa páros mellé állhat
Pedig hidd el, hogy komolyan mondja! Ez a hsz. tényleg nagyon jó. Főleg annyiért amennyiért adják, és az nem SEAS VIFA ár, de még csak nem is Monacor és Visaton ár. Ha jól gondolom, akkor te egy bevált tervet próbáltál meg után építeni. Nagy valószínűséggel ez azért nem sikerült, mert a hsz-ek megváltozott paraméterei annyiban módosították a tervet, ami miatt után építhetetlen lett a konstrukció.

természetesen joga van így gondolni,nekem nem tetszett a hangja,tompa és lassú,4e-t meg végképp nem ér szerintem,egyébként évekig megvoltak és folyamatosan kísérleteztem,I. és II. fokú szűrőkkel,azon belül is sok-sok értékkel,dobozzal,csillapítóanyaggal,vagy három féle erősítő meghajtással,és mégsem tetszett.Azt is megkockáztatom hogy a gyári paraméterek felét ha tudta a valóságban,mindenesetre én meguntam ezt a szánalmasnak tűnő kísérletezgetést egy ilyen minőségű hangszóróval,ezért is váltam meg tőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 09:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Az arn150 inkarnációi nagyon is jól sikerült darabok voltak(persze nem az ötször annyiba kerülő hsz.hoz kell viszonyítani).Gyakorlatilag az ársávjában egyedüli hangszóró volt amivel építeni érdemes.A somogyi magas valóban gáz.
ui.:az meg,hogy kinek sikerült,kinek nem,az már egy másik téma sztem. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 07:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
doki írta:
Az arn150 inkarnációi nagyon is jól sikerült darabok voltak(persze nem az ötször annyiba kerülő hsz.hoz kell viszonyítani).Gyakorlatilag az ársávjában egyedüli hangszóró volt amivel építeni érdemes.A somogyi magas valóban gáz.
ui.:az meg,hogy kinek sikerült,kinek nem,az már egy másik téma sztem. ;)

Szeretem ha ütköznek a vélemények,DE!,éppen ez az,hogy én egy háromszor!!! olcsóbb hsz.-hoz viszonyítom és szegény TVM bizony elbújhat.A másik, hogy akkor a csapból is ez a TVM hsz. folyt, "mosták" az agyunkat hogy ezt kell megvenni,aztán voltunk néhányan akik ezt el is hitték,manapság már csak a saját fülemnek hiszek-meg persze a jóistennek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 12:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Ma egyátalán kaphatók még a tvm-ek?Vagy gyártják még?Mellesleg nem volt oktalan a hájpja. ;)
Azért megnézném azt az 1200 forintos mélyközepet,amivel épített dobozod alázná a lapos téelemet. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 13:52 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
doki írta:
Ma egyátalán kaphatók még a tvm-ek?Vagy gyártják még?Mellesleg nem volt oktalan a hájpja. ;)
Azért megnézném azt az 1200 forintos mélyközepet,amivel épített dobozod alázná a lapos téelemet. :lol:

kérlek,tessék


Csatolmányok:
imagesCAR04ETP.jpg
imagesCAR04ETP.jpg [ 3.05 KiB | Megtekintve 82771 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 14:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
rotring05 írta:
kérlek,tessék
Ez mi? Valahonét nagyon ismerős.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 14:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Quadlipi írta:
rotring05 írta:
kérlek,tessék
Ez mi? Valahonét nagyon ismerős.
Ez egy Sony Eastech. Méréseid nincsenek róla? Esküszöm, hogy veszek az 5", és 6"-os papirosból 1 párat próbára.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 14:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Quadlipi írta:
Quadlipi írta:
rotring05 írta:
kérlek,tessék
Ez mi? Valahonét nagyon ismerős.
Ez egy Sony Eastech. Méréseid nincsenek róla? Esküszöm, hogy veszek az 5", és 6"-os papirosból 1 párat próbára.

méréseim nincsenek,és sajnos az interneten sem találtam, azonban nem ez a lényeg hanem a hangja,mindenkinek ajánlom, tessék kipróbálni és csak azután véleményt formálni


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 15:22 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
Quadlipi írta:
Quadlipi írta:
rotring05 írta:
kérlek,tessék
Ez mi? Valahonét nagyon ismerős.
Ez egy Sony Eastech. Méréseid nincsenek róla? Esküszöm, hogy veszek az 5", és 6"-os papirosból 1 párat próbára.


Pár éve a forgalmazónak mértem egy párat, igy nekem van! Igaz csak TSP,de ez alényeg a doboztervezéshez!

[url][URL=http://img195.imageshack.us/i/eastechtsp.jpg/]Kép[/url]

Uploaded with ImageShack.us[/url]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 15:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
már bocsika de szerintem csúnyán "elbeszélünk" egymás mellett,mert amit te feltettél rajzot szerintem az nem azé amiről eddig én írtam,vagyis egy 165mm-es és C6742 számú hsz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.10. 20:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Ez is TVM(és Monacor)! Ezt hallottam is, és hát nagyon rendben volt. Olyan volt, amit az ember egy egész életen át elhallgat.
Csatolmány:
P3160114b.JPG
P3160114b.JPG [ 200.08 KiB | Megtekintve 82723 alkalommal. ]

Csatolmány:
P3160115b.JPG
P3160115b.JPG [ 185.51 KiB | Megtekintve 82723 alkalommal. ]

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.10. 20:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Quadlipi írta:
Ez is TVM(és Monacor)! Ezt hallottam is, és hát nagyon rendben volt. Olyan volt, amit az ember egy egész életen át elhallgat.
Csatolmány:
P3160114b.JPG

Csatolmány:
P3160115b.JPG

Ez mind szép és jó,de ahogy elnézem,ez megint nem az a TVM amiről én írtam,ne beszéljünk el egymás mellett mint az elöző "adatlapfeltevő"kolléga aki azt hitte hogy most akkor engem ki is végzett,miközben nem is jó adatlapot tett fel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 08:52 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Kivégzésről szó sincs! Egymás melletti elbeszélésről se, legfeljebb te nem érted, hogy mit akarok vele. A téma címe az, hogy TVM-Videoton-Somogyi és nem az, hogy TVM arn150. Tehát a témába abszolút beleférek a postommal. Mellesleg a két hangszóró egy tőről fakad. Egyébként én a HT duót, mert azt hiszem így hívták, megépítettem. Nekem lehet, hogy szerencsém volt a DTF12-vel, mert emlékeim szerint nagyon jól szólt! (Eladtam, de a gazdája azóta is nagy megelégedéssel hallgatja.)

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 09:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Quadlipi írta:
Kivégzésről szó sincs! Egymás melletti elbeszélésről se, legfeljebb te nem érted, hogy mit akarok vele. A téma címe az, hogy TVM-Videoton-Somogyi és nem az, hogy TVM arn150. Tehát a témába abszolút beleférek a postommal. Mellesleg a két hangszóró egy tőről fakad. Egyébként én a HT duót, mert azt hiszem így hívták, megépítettem. Nekem lehet, hogy szerencsém volt a DTF12-vel, mert emlékeim szerint nagyon jól szólt! (Eladtam, de a gazdája azóta is nagy megelégedéssel hallgatja.)

De nagyon is értem,és nagyon is belefér minden ilyen téma,de ezt sokan mások is olvassák akik véletlenül összemossák az én általam véleményezett hangszórót és a te általad feltett képen láthatót,érted???Ha annyira bővíteni akarod a fórum tartalmát akkor vedd a fáradságot és amit csatoltál képet az azon látható "jóhangú"hangsugárzóról fejtsd ki részletesen a véleményed,konkrét hangszóró tipus,jellemzés,konstrukció,stb-stb megadásával,ne pedig általánosítgass a TVM-ekre!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 16:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
Quadlipi írta:
Egyébként én a HT duót, mert azt hiszem így hívták, megépítettem.

Bocsánatot kívánok, de a HT duóban emlékeim szerint visaton G20FFL magas volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 16:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Léva írta:
Quadlipi írta:
Egyébként én a HT duót, mert azt hiszem így hívták, megépítettem.

Bocsánatot kívánok, de a HT duóban emlékeim szerint visaton G20FFL magas volt.

Pontosabban egy G20 SC,és egy agyonmodifikált TVM.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 16:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
rotring05,

Légyszíves ne ilyen hevesen, meg lehet ezt normálisan higgadtan is vitatni. Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 16:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
néhai írta:
rotring05,

Légyszíves ne ilyen hevesen, meg lehet ezt normálisan higgadtan is vitatni. Köszönöm.

Hevesen? hmmm..,jézusom,már az is baj ha valaki szereti a pontosságot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 17:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
rotring05 írta:
néhai írta:
rotring05,

Légyszíves ne ilyen hevesen, meg lehet ezt normálisan higgadtan is vitatni. Köszönöm.

Hevesen? hmmm..,jézusom,már az is baj ha valaki szereti a pontosságot?
Szerintem néhai erre gondolt:"De nagyon is értem,és nagyon is belefér minden ilyen téma,de ezt sokan mások is olvassák akik véletlenül összemossák az én általam véleményezett hangszórót és a te általad feltett képen láthatót,érted???Ha annyira bővíteni akarod a fórum tartalmát akkor vedd a fáradságot és amit csatoltál képet az azon látható "jóhangú"hangsugárzóról fejtsd ki részletesen a véleményed,konkrét hangszóró tipus,jellemzés,konstrukció,stb-stb megadásával,ne pedig általánosítgass a TVM-ekre!"

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 17:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Léva írta:
Quadlipi írta:
Egyébként én a HT duót, mert azt hiszem így hívták, megépítettem.

Bocsánatot kívánok, de a HT duóban emlékeim szerint visaton G20FFL magas volt.

Ott a pont. Tényleg az volt benne. Ill. amit rotring05 írt G20SC. Arra emlékszem, hogy 14l-es reflex doboz volt. De az enyémbe tuti DTF volt a magas. Már csak azt nem tudom, hogy akkor a váltóját miből böngésztem. Akkor még a mérni nem tudtam.
Egyébként csak azután került átalakításra a 150-es, amikor rájöttek, hogy így senki sem fogja megvásárolni tőlük a kitet, mert mindenki elszalad a hangszóróboltba megveszi a hsz.-kat és otthon összefaragja magának a sufniban.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 17:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 07:01
Hozzászólások: 231
rotring05 írta:
néhai írta:
rotring05,

Légyszíves ne ilyen hevesen, meg lehet ezt normálisan higgadtan is vitatni. Köszönöm.

Hevesen? hmmm..,jézusom,már az is baj ha valaki szereti a pontosságot?



Nem, az nem baj, de a stílus igen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 18:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 17:05
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Szolnok
blue írta:
Persze nem rosszak pl. ez egy nagyon jó kis hangszóró: http://www.hangszorobolt.hu/?showid=257&level0=23 , de a Visaton, Monacor azért egy osztállyal jobb ;) (Csak úgy mellékesen a TVM végzett a hangszórók gyártásával... ...bezárt a bazár).



Nem gyártanak már hangszórókat? Pedig nem rég jelentek meg új TVM hangsugárzók...


Csatolmányok:
ARN180-N.jpg
ARN180-N.jpg [ 89.58 KiB | Megtekintve 82951 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.11. 22:49 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:35
Hozzászólások: 36
Tartózkodási hely: Budapest/Kaposvár
rotring05 írta:
Pontosabban egy G20 SC,és egy agyonmodifikált TVM.

Nem, G20FFL. Ha G20SC lett volna benne, akkor nem csak olyan kevés pár készült volna belőle, mert az a mai napig kapható. Az ARN150 porvédő és szűz membránnal lett kérve, azok lettek lekenve saját impregnáló kencével és kapta a rézgyűrűt tömegnövelésnek. Ha nem hiszed, fel kell keresni Huszti Zsoltot.
Aztán lehet készült is G20SC-vel, de arról nem sok fáma szólt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.12. 06:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Léva írta:
rotring05 írta:
Pontosabban egy G20 SC,és egy agyonmodifikált TVM.

Nem, G20FFL. Ha G20SC lett volna benne, akkor nem csak olyan kevés pár készült volna belőle, mert az a mai napig kapható. Az ARN150 porvédő és szűz membránnal lett kérve, azok lettek lekenve saját impregnáló kencével és kapta a rézgyűrűt tömegnövelésnek. Ha nem hiszed, fel kell keresni Huszti Zsoltot.
Aztán lehet készült is G20SC-vel, de arról nem sok fáma szólt.

Tehát a pontosság kedvéért,az első Duo G20FFL-t és sima TVM-et használt,a második Duo SE verzió pedig G20SC-t (mivel időközben megszünt az FFL változat)és egy átalakított TVM-et használt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.12. 13:31 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Vesztére,mert az eredeti jobban muzsikál,mint az átalakított. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.12. 13:33 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
zoli12 írta:


Nem gyártanak már hangszórókat? Pedig nem rég jelentek meg új TVM hangsugárzók...

Láttál is már ilyet?A tvm-et a monacor viszi.Minőség kérdőjeles.Sajnos már ez nem a jó öreg westra időszaki minőség.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.12. 13:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.06. 17:34
Hozzászólások: 49
Helyesbítek - a TVM autógyártóknak szállít (Škoda, Seat, VW)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.12. 18:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 17:05
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Szolnok
doki írta:
zoli12 írta:


Nem gyártanak már hangszórókat? Pedig nem rég jelentek meg új TVM hangsugárzók...

Láttál is már ilyet?A tvm-et a monacor viszi.Minőség kérdőjeles.Sajnos már ez nem a jó öreg westra időszaki minőség.



Látni élőben nem láttam. De több változatát igen ezeknek a hangszóróknak a TVM honlapján pár hónapja.Onnan töltöttem le az új hangszórók adatlapjait. De most levették őket nincsenek fenn a TVM honlapján.Viszont árulják őket a csehek, gondolom valamennyit legyártottak és kiszórják őket.Valami rémlik hogy az SOS elekrtonicnál lehetett kapni , de nem vagyok 100% ig biztos benne. Na mindegy ez sok vizet úgysem zavar nálunk. Mint ahogy a Westrák sem.Pedig ott is vannak újdonságok a régiekhez képest.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.13. 15:36 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
rotring05 írta:
már bocsika de szerintem csúnyán "elbeszélünk" egymás mellett,mert amit te feltettél rajzot szerintem az nem azé amiről eddig én írtam,vagyis egy 165mm-es és C6742 számú hsz.




Nem beszéltünk el egymás mellett.Te adtál kevés információt! Ha megadod a feltöltött kép mellé a típusszámot akkor fel sem teszem a TSP adatokat. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.13. 15:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
rotring05 írta:
Ez mind szép és jó,de ahogy elnézem,ez megint nem az a TVM amiről én írtam,ne beszéljünk el egymás mellett mint az elöző "adatlapfeltevő"kolléga aki azt hitte hogy most akkor engem ki is végzett,miközben nem is jó adatlapot tett fel.


Nem vagyunk kollégák,pláne nem vagyunk ahogy te irod "adatfeltevő" kollégák. Az adatok nem tévesek,csak nem a te általad titokban tartott típusu hszóróra vonatkoznak. Olvass vissza légyszíves!
Amennyire én tudom én írtam tipus számot. A pontosságot leírva is követned kéne! :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.13. 17:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Klang írta:
rotring05 írta:
már bocsika de szerintem csúnyán "elbeszélünk" egymás mellett,mert amit te feltettél rajzot szerintem az nem azé amiről eddig én írtam,vagyis egy 165mm-es és C6742 számú hsz.




Nem beszéltünk el egymás mellett.Te adtál kevés információt! Ha megadod a feltöltött kép mellé a típusszámot akkor fel sem teszem a TSP adatokat. :mrgreen:

Igen-igen,csak éppen te említetted a kép alapján hogy ilyet te már "mértél egy párat"-gondolom akkor a valóságban is találkoztál ezzel a hsz.-val-mégis teljesen más adatlapot csatoltál,akkor most hogy is van ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.13. 17:37 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Klang írta:
rotring05 írta:
Ez mind szép és jó,de ahogy elnézem,ez megint nem az a TVM amiről én írtam,ne beszéljünk el egymás mellett mint az elöző "adatlapfeltevő"kolléga aki azt hitte hogy most akkor engem ki is végzett,miközben nem is jó adatlapot tett fel.


Nem vagyunk kollégák,pláne nem vagyunk ahogy te irod "adatfeltevő" kollégák. Az adatok nem tévesek,csak nem a te általad titokban tartott típusu hszóróra vonatkoznak. Olvass vissza légyszíves!
Amennyire én tudom én írtam tipus számot. A pontosságot leírva is követned kéne! :lol:

Bocsánat hogy kollégának bátorkodtalak nevezni.Egyébként te állítottad hogy ismered az általam képként csatolt hangszórót-hiszen mérted is-,akkor nem értem hogy mégis miért egy "rossz" adatlapról állítottad hogy az az övé?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 08:30 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
rotring05 írta:
Klang írta:
rotring05 írta:
már bocsika de szerintem csúnyán "elbeszélünk" egymás mellett,mert amit te feltettél rajzot szerintem az nem azé amiről eddig én írtam,vagyis egy 165mm-es és C6742 számú hsz.



Igen-igen,csak éppen te említetted a kép alapján hogy ilyet te már "mértél egy párat"-gondolom akkor a valóságban is találkoztál ezzel a hsz.-val-mégis teljesen más adatlapot csatoltál,akkor most hogy is van ez?


Mérni csak úgy lehet ha kezedbe is veszed a darabot. Azóta legalább 20 pár különféle hszórót mértem,és nem ez volt ami a legnagyobb benyomást tette rám -sajnálom. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 08:37 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.09. 13:35
Hozzászólások: 225
Tartózkodási hely: Óbuda
rotring05 írta:
Egyébként te állítottad hogy ismered az általam képként csatolt hangszórót-hiszen mérted is-,akkor nem értem hogy mégis miért egy "rossz" adatlapról állítottad hogy az az övé?


Nem állítottam semmit,feletettem egy TSP mérést típusszámmal . Az adatlap nem rossz,a megadott típusszámu hszóróra igaz. Mivel csak ismételni tudom magam,és a szövegértelmezésedben nem tudok segíteni -befejeztem.
További sok sikert!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.14. 09:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Klang írta:

Nem állítottam semmit,feletettem egy TSP mérést típusszámmal . Az adatlap nem rossz,a megadott típusszámu hszóróra igaz. Mivel csak ismételni tudom magam,és a szövegértelmezésedben nem tudok segíteni -befejeztem.
További sok sikert!

Mindenesetre nekem kicsit furcsa a te ebben a témában nyilvánított fórumozási szokásod,hogy valaki(én) egy konkrét hsz.-ról ír amiben említi hogy nincs hozzá adatlapja,majd te írod hogy neked van hiszen mérted is,mégis felteszel egy teljesen más adatlapot!Ez olyan mintha valaki egy NAD 3020 erősítő rajzát keresné,én meg csatolnám neki a 310-es rajzát,miközben a kettőnek semmi köze egymáshoz.Az meg hogy szövegértelmezésben melyikünk áll nyerésre,azt döntsék el a kedves fórumozók.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.26. 18:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Quadlipi írta:
Ez is TVM(és Monacor)! Ezt hallottam is, és hát nagyon rendben volt. Olyan volt, amit az ember egy egész életen át elhallgat.
Csatolmány:
P3160114b.JPG

Csatolmány:
P3160115b.JPG

Kedves Quadlipi,erről a bemutatott hangfalról esetleg tudnál valami infót adni,hangszórók,váltó stb. Kösz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.26. 18:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
rotring05 írta:
Quadlipi írta:
Ez is TVM(és Monacor)! Ezt hallottam is, és hát nagyon rendben volt. Olyan volt, amit az ember egy egész életen át elhallgat.
Kedves Quadlipi,erről a bemutatott hangfalról esetleg tudnál valami infót adni,hangszórók,váltó stb. Kösz.
Elég egyedi a készítésük, mert rétegenként formára hajlított 1mm-es rétegekből áll. Így kb. 20 rétegből alakulnak ki a dobozfalak. Minden oldala íves, és háromszöget mintáz a doboz keresztmetszete. A furnér, ami rajta van azt hiszem, hogy alma furnér. Sok sok réteg lakkal. A dobozok mind reflex kialakításúak. A portok hátul vannak és a doboz anyagából vannak kialakítva. Nem kőr keresztmetszetűek, hanem lóverseny pálya alakúak. A magassugárzó Monacor DT25N. A mély TVM ARN-188-07/08 Ez a dupla mágnesű verzió. A váltó számomra ismeretlen. Ha nagyon muszáj akkor meg tudnám szerezni a leírását, de azt gondolom, hogy felesleges is, mert ezt dobozt úgyse tudja senki ebben a formában megvalósítani. Ezért egy másik dobozhoz ugyan ezekkel a sugárzókkal is egy teljesen más váltó kellene. A másik probléma amivel találkozna a delikvencs után építéskor, az a hangszórók szórása, ami megint nagyban megnehezíti az után építést. Számomra, amit ez a doboz bebizonyított az, hogy relatíve olcsó hangszórókhoz is érdemes különleges dobozt építeni, mert bizony meghálálják. A nagyobbik álló doboz azt hiszem, hogy egy faiparral foglakozó kiállításon design különdíjat kapott. Az ára is borsos volt mert db-ja kb. 100e JMFt, és ez csak a doboz!

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Quadlipi 2011.04.26. 18:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2011.04.26. 18:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
Igen értem,egyébként a hangszórók szórása valóban nagy probléma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2018.01.02. 23:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.12.14. 11:30
Hozzászólások: 818
Tartózkodási hely: ~ Bp.
Úgy nézem a megszűnt, egykori Tesla / TVM ARN, (Westra) hangszóró család egyes tagjainak hasonmását most a Gradiens cég gyártja -select típuscsalád-, és beszerezhetőek... ;)

Régen "fiók project"-ként épített dobozkám is a "legendás" olcsó hangszórók (4ohmos, árnyékolt mágnesű, WESTRA gyártmányú) változatát tartalmazza. A Gradiens W148-4, GDT-104-N kb. hasonlónak tűnik... :?
Rejtés:
Én a 4ohmos változatot favorizálom, (igaz, picit nagyobb dobozt kíván), de jobb a mély átvitele basszreflex dobozban -kisebb Qts, alacsonyabb freki-...
Csatolmány:
Westra-4Ohm_(Retek_u-i,jobbik hangú_eredeti).jpg
Westra-4Ohm_(Retek_u-i,jobbik hangú_eredeti).jpg [ 84.92 KiB | Megtekintve 70502 alkalommal. ]

Csatolmány:
WESTRA KW-130-1394 (4ohmos).jpg
WESTRA KW-130-1394 (4ohmos).jpg [ 144.97 KiB | Megtekintve 70502 alkalommal. ]

A magasba a Huszti Zsolték Hang & Technika /2000 ősz? cikke által javasolt OBI filckorongot beleraktam, váltója az övékének 4-ohmosított, még 'fülre' tuningolt változata...
légmagos tekercseket gázszerelős teflonszalag csévélyére tekertem, d=0,8mm-es zománchuzalból teletekerve, (aztán műszerrel mérve kicsit visszacsípve). A mélyhez 2db 0,8-as drótot együtt tekerve készült a tekercs... :P Kisebb ellenállások, kondik Remix R512 fémrétegek, C219 kondik, a nagyobbak meg ami volt: 1,5mm2 villanydrót, 2 régi műhelyszekrényke (A3-as rajztábla, némi rétegelt lemez, és stafli merevítések, vatta, 50-es PVC cső a doboz tetejébe... :lol:
Végül egész hallgathatóra sikeredett. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: TVM-Videoton-Somogyi
HozzászólásElküldve: 2018.01.03. 06:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:40
Hozzászólások: 403
Mokány :mrgreen: .
"Erőteljes, jó felépítésű."

_________________
„ A tudás magabiztossá tesz,
a tudatlanság még inkább. ”
– Charles Darwin


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 48 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség