audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:35

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Gyári hangsugárzók utánépítése
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 21:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na a cím elég egyértelmű.

Gyári, meg egyéb kész tervek alapján történő után építésekről szólna a téma.

Én igencsak "láma" vagyok ehhez a témakörhöz, ezért legfeljebb kész terv után építésére lennék képes. (A témát a többi "lámákoknak" nyitottam elsősorban :mrgreen: ).

Én pl: azt forgatom a fejemben, hogy nyáron építenék egy kisebb-olcsó polcsugárzót. Tannoy M2-t néztem ki. (mer ehhez elvileg lehet kapni hangszórókat bagóért és váltórajzom is van). :lol:

M1-em van, meg MX2-esem is. (utóbbi egy kalap s...rt nem ér szerintem, de az M1 hangja tetszik), de van egy kis bökkenő. A váltórajzon nincsenek feltüntetve a típusok.

Kinéztem a hangszórókat innen. Eddig az a sejtésem, hogy a http://logotech.hu/index.php?module=termekek&sub=termekek.php&akt_menu=3&csid=10501 CF160 típus a mély.

Valaki tudja, hogy mi a mély meg a magas típusjelzése és hogy szerepel e az itteni kínálatban?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 23:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Kérlek ne haragudj, de akinek annyi tényleg nagyszerű erősítő kapcsolástechnikai ötlete van, mint neked, annak igazán illene és célszerű lenne valóban minőségi hangsugárzót építenie, ami nemcsak zenehallgatási örömöt szerez, hanem a fejlesztésben is segítene. Ez nem a Tannoy monitordoboz kategória.
Böngéssz az Audionl oldalán, és ha Pagrushoz fordulsz, egész biztos nagyon szívesen segít az optimális kit kiválasztásában.
Pl. http://www.audionl.hu/oscommerce/catalog/product_info.php?cPath=27&products_id=252 egy egész jó project, már sokkal jobb, mint az általad említett Tannoyok.
http://www.audionl.hu/oscommerce/catalog/product_info.php?cPath=27&products_id=408 ez lenne az igazi, de ez lehet, hogy már drága ...(?) Én hallottam ezt a típust Bodor erősítőkkel, és nagyon jól szólt, még Mahler szimfónián is, ami nem egyszerű elektroakusztikai feladat...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.08. 23:49 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
A mimir kit tudtommal nem pagrus műve.A másik anyagára meg üti a 300 ezret.gondolom ennél anyagilag "életképesebb" dologba vágna bele.Ha elég türelmes,akkor lesz néhány után építhető cuccos,amit még meg is fülelhet.
A gyári dobozok után építésében még az erősítőknél is több bukta van,tehát szerintem felejtős.
A tannoyokat meg felejtsd el!Annál azért már rég előrébb tart a "hazai hangfaldiy". ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 00:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Kedvez Zoltán!

Félreértés ne legen már!

Írtam, hogy egy olcsó! hangsugárzót kellene építenem majd hónapok múlva! Ennyire nehezen lehet megérteni!

Gondolom ha te Kis Pistának építesz egy hangfalat a műhelybe, akkor alapból ráköltesz 5-10 milliót és fél évet dolgozol vele a három év fejlesztői munka után...

Nekem van két Tannoy-om is, de csak próba hangszórónak használom őket (azért nem kár ha valami éri, ráadásul van két pár M1-re való póthangszóróm). Fejleszteni nem ezeken fejlesztek természetesen. Egy pár hangfalon nem is lehet. (Ezt tudhatnád). A fejlesztéshez van két Etalon monitor, meg szükség esetén nagyobb darabok is.... ;)

KB 15e alatti anyagárból kell összehozni valami hallgathatót. Ha van jobb ötleted ebből a keretből, akkor ne kímélj! :!:


Barják Laci meg berágott rám, mert nekem nem az "összes" hangfala tetszik (hangilag), csak két pár (a többi nem, a linkelt sem). Ettől besértődött már legalább 2 éve...

Az erősítő kapcsolási ötleteimről nem tudsz semmit, szóval nem értem, honnan jön a minősítés (most tök mindegy, hogy pozitív, vagy negatív). Kb 3 éve semmilyen ötletem nem nyilvános, (nem is lesz), a tényleg komolyak meg soha nem voltak nyilvánosak idáig sem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 01:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Barjáknak már webshop-ja van? :D

Ez az övé szerintem, mert csak és kizárólag az általa preferált dolgok vannak, meg az ö hangfalai kit-ben.

Ja volt ám régebben S8-TannoyM1 közvetlen összehasonlítás is poénból nála, Tatabányán, aztán nem tejesen úgy alakult, ahogy elvártuk a kimenetelt.... Mikor egy olcsó polcsugárzó összehasonlításra kerül egy 500e Ft árú stúdiómonitorral, akkor ugye az ember egy komoly "alázásra" számít. Elég legyen annyi, hogy kiderült, hogy az az M1 a 15-20e Ft piaci árához képest igencsak jó. Az S8 szerintem csak egyes zenéken, kifejezetten összetett, nagy dinamikájú hangoknál tisztább volt, a Tannoy meg bel-bele mosott a hangképbe. A mélye is kevesebb volt egy kicsit. A magas hangokba semmiféle pozitívumot nem hallottam az S8 javára. A különbség meglepő módon elég "gyíkfing" kategória volt, nem egy hatalmaz alázás. (erősítőknél sokkal nagyobb különbségekhez szoktam). (Barják Laci arckifejezését meg le kellett volna fényképezni). (Igaz, hogy az erősítő keményen a Tannoy-nak kedvezett, az nagyon kényes az erősítőre.) Szóval gondolom ha az M2 jobb mint az M1, akkor nem lehet annyira rossz, főleg abból a 15e anyagárból...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 09:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
KD mester írta:
Barják Laci meg berágott rám, mert nekem nem az "összes" hangfala tetszik (hangilag), csak két pár (a többi nem, a linkelt sem). Ettől besértődött már legalább 2 éve...
Dávid, akkor te nem ismered Pagrust! Na mindegy, majd ideér és akkor megvédi magát. A témával kapcsolatba én inkább építenék a 16Ω-os TVM-ekből egy dupla mélyes konstrukciót, mint a Tannoyból. A mágnesét megtámogatnám egy segédmágnessel. Árban az is elég kedvező. Bár az is igaz, hogy így biztosan kifutottunk a 15e. keretből.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 10:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...A különbség meglepő módon elég "gyíkfing" kategória volt, nem egy hatalmaz alázás. (erősítőknél sokkal nagyobb különbségekhez szoktam). (Barják Laci arckifejezését meg le kellett volna fényképezni). ...

Én speciel hatalmas alázást hallottam, az arckifejezésem meg annak szólt, hogy-hogy te ezt nem hallod? :lol:
Persze mivel nem hallgatsz akusztikus (unplugged) zenéket (vagy csak akkoriban még nem hallgattál), érthető, hogy nem állt rá a hallásod a természethű hangzásra.
Quadlipinek igaza van, nem ismersz engem, sértődésről természetesen szó sincs. Legalább is részemről :) Nem lehet, hogy te vagy besértődve?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pagrus 2011.04.09. 10:47-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 10:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
...

KB 15e alatti anyagárból kell összehozni valami hallgathatót. Ha van jobb ötleted ebből a keretből, akkor ne kímélj! :!:
...

Szerintem ennyiért inkább vegyél készen valami olcsó használt hangfalat, a DIY csak akkor éri meg ha szeretsz vele bütykölni mert akkor nem gond a ráfizetés, egyébként DIY-ben itt van az a minimum ami anyagilag is kezdi megérni, doki fejleszt ilyet éppen:
http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?f=54&t=292

Amit én összeraktam olcsóbb dobozt annak olvasd el a költségvetését:

Csatolmány:
Kaláka-midi-v1,0.jpg
Kaláka-midi-v1,0.jpg [ 22.19 KiB | Megtekintve 34463 alkalommal. ]

http://diyaudio.hu/forum/viewtopic.php?p=11149#p11149

"Összeírtam egy gyors költségvetést:

Bakos lapszabászat és csavarbolt:
doboz anyag 5290,- Ft
olcsóbb facsavar 18 db kb. 90 Ft
ragasztó Plastdur Holz-3011 kb. 100 Ft

Visaton:
csavarok 12 db kb. 240 Ft

Peters Papalan Kft:
műanyag paplantöltő 240 gramm kb. 260 Ft

AudioNL:
830657 2 db 11550,- Ft
DX25TG05-04 2 db 13000,- Ft
Bennic XPP 1 uF 2 db 460,- Ft
Bennic XPP 4,7 uF 2 db 1300,- Ft
Bennic XPP 6,8 uF 2 db 1520,- Ft
Bennic 4,7 Ohm 10 W 2 db 106,- Ft
Bennic 10 Ohm 10 W 2 db 106,- Ft
Audyn 0,47 mH légmagos tekercs 0,7 mm 2 db 1350,- Ft
Audyn 1 mH légmagos tekercs 1 mm 3038,- Ft
Bennic RPT15-GCS kerek hangfalcsatlakozó 2 db 1850,- Ft
Audyn BRT 50-145 reflexcső 2 db 1000,- Ft

OBI:
öntapadós szivacsszalag kb. 100 Ft

Egyéb vezetékek kb. 200,- Ft

Összesen 41560,- Ft

Ehhez majd még hozzájön a felületkezelés és ha nincs, az állvány ára vagyis annyira azért nem olcsó az olcsó DIY hangfal sem, munka éppen annyi van vele, mint a drágább anyagokból készült hangfallal. Az első pár "olcsó" hangfalam után éreztem is ezt, azért döntöttem a közepes árú hangszórók mellett, mint pl. a Seas Prestige sorozat, ha most mondjuk 27TDFC (9375,-) és CA18RNX (18125,-) hangszórókat használtam volna akkor a többletköltség 30450,- Ft lenne...

A váltó ebből 7880,- Ft (a két panelt nem is számoltam bele), ezt lehet csökkenteni de azért a tekercsek sehogy se lesznek ingyen, ha csak kivezetjük egy lyukon a vezetékeket további 1850,- Ft-ot megspórolhatunk és még 1000 Ft-ot, ha valami hulladék csövet használunk fel, tehát kb. 7000,- Ft-ot meg tudunk még fogni és akkor kb. 35000,- Ft-ból már szól a hangfalunk."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 12:37 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:10
Hozzászólások: 57
Tizenötből mondjuk a tannoyt sem rakja össze.
A kalákás projektek miatt is írtam neki,hogy ha türelmes fülelhet ezt-azt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 15:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
pagrus írta:
KD mester írta:
Persze mivel nem hallgatsz akusztikus (unplugged) zenéket (vagy csak akkoriban még nem hallgattál), érthető, hogy nem állt rá a hallásod a természethű hangzásra.
Quadlipinek igaza van, nem ismersz engem, sértődésről természetesen szó sincs. Legalább is részemről :) Nem lehet, hogy te vagy besértődve?


Szerintem nem nagyon tudod, hogy milyen zenéket hallgatok, mivel ezt soha nem mondtam neked, ezért csak találgatsz. Főleg akusztikus hangszereken készült zenét hallgatok. Azt hallgattuk amit én vittem, az pedig eléggé akusztikus hangszereken készült. Egyébként pont az akusztikus hangszerek hangján nem volt egyáltalán jobb az S8. Óriási különbség meg volt Pl: a Sansui végfokod, meg a fiad Alesis RA500-a között és a B5 között. (érdekes módon azt meg hallottam :mrgreen: ). Ez sokkal nagyobb volt, mint a két említett hangfal közti meglepően kicsi különbség. Arra emlékszem én is, hogy a sansuival rendkívül gyenge volt a tannoy, azon volt komoly különbség, de egy másik erősítővel már igen kicsi volt a különbség, jellegre is és szerintem mindkét hangfal jobb is volt azon.

Tudom, hogy be vagy rágva, mert megmondtam, hogy nekem nem tetszik az s8 hangja a Jupát meg abszolút de nem az esetem. (Pedig gondoltam, hogy a negatív véleményt is helyén tudod kezelni, de ahelyett a neked nincs hallásod, meg te a színezett hangot szereted duma ment már jóval korábban is. Ezért vittem le a tannoy-t, mert az hordozható méretű és kíváncsi voltam, hogy az mennyire színezett hangú. Félreértés ne legyen, mert annak a hangjától sem vagyok beájulva, de az S8-tól sem).

Aki csöves erősítőt hallgat (különösen SE-t) az mind a színezett hangot szereti. Én is. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 16:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
1.Értsétek már meg, hogy nem egy kirívóan jó hangfalat kell építeni, hanem egy olcsó, de emellett lehetőleg elfogadható hangminőségű dolgot. Alapvetően nem high-end lenne a célja, de gondoltam, hogy azért nagyon hallgathatatlan se legyen.

2. Nem nekem kell alapvetően. Olyan jó közepes minőség igény kielégítésére kellene nagyon a mély átvitel sem szempont, elég, ha 150Hz-től felfelé működik. 3 csatornás rendszer lenne alapvetően.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 16:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja Laci!

Azért emlékszel, amikor meghallgattuk a Jupatodat, és egy merő f..s volt a tannoy m1-hez képest is a hegedűhang akkor te észre sem vetted. Én szóltam, hogy valami rohadtul nem kóser a hangfaladon, mire kiderült, hogy sz..r ellenállást raktál a váltóba.... :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 16:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
KD mester írta:
Szerintem nem nagyon tudod, hogy milyen zenéket hallgatok, mivel ezt soha nem mondtam neked, ezért csak találgatsz.
...
Azt hallgattuk amit én vittem, az pedig eléggé akusztikus hangszereken készült.

Akkor mégse találgatok, ha azt hallgattuk amit hoztál :)

KD mester írta:
...Aki csöves erősítőt hallgat (különösen SE-t) az mind a színezett hangot szereti. Én is. Ennyi.

Akkor most mi van? Színezett hanggal nem szolgálhatok...

Az Alesis, Sansui, B5 erősítők közül hosszabb távon a B5 erősítőd jött be nekem is, megvan ma is, csak aztán a TPA mindent vitt.
Ha gondolod, szervezhetünk egy Tannoy M1 - S8 meghallgatást szélesebb körben is, hétvége jó lesz? Döntsenek mások :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.09. 16:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Most hétvége nem jó. Helyileg nincsenek nálam a tannoy-ok. Le kell szedni őket a padlásról, meg be kell csomagolni valamibe. Majd jövő hétvégén legfeljebb.

TPA nálam nem nyert, igaz én kisebbet csináltam, nem olyat, mint a tiéd. A B5-ön is túlhaladtam régen. Az is már majdnem 6 éves, de egyes hangfalakhoz nagyon jó.

Szerintem a nagy nyilvánosságból megint csak az lenne, hogy ketten lennénk ott és mi képviselnénk azt a hatalmas érdeklődő tömeget, aki eljönne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.04.20. 10:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.18. 09:31
Hozzászólások: 760
Tartózkodási hely: Dombok városa
KD mester írta:
Most hétvége nem jó. Helyileg nincsenek nálam a tannoy-ok. Le kell szedni őket a padlásról, meg be kell csomagolni valamibe. Majd jövő hétvégén legfeljebb.

TPA nálam nem nyert, igaz én kisebbet csináltam, nem olyat, mint a tiéd. A B5-ön is túlhaladtam régen. Az is már majdnem 6 éves, de egyes hangfalakhoz nagyon jó.

Szerintem a nagy nyilvánosságból megint csak az lenne, hogy ketten lennénk ott és mi képviselnénk azt a hatalmas érdeklődő tömeget, aki eljönne.


Üdv!
Egy ilyenre gondoltál???


Csatolmányok:
L1010438.jpg [227.92 KiB]
1040 alkalommal.

_________________
The whole world shines shit and calls it gold
Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2011.05.06. 22:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 19 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség