audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: ADSL Modem
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 09:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 17:05
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Szolnok
Üdvözletem!
Adva van egy D-LINK 360R modem, amit szétszedtem kíváncsiságból, mert annyi rosszat hallottam a kondijairól, hogy mondom, megnézem akkor én is mi a helyzet a dobozon belül. Az összes kondenzátor fel van púposodva benne. Annyit azért hozzátennék a történethez, elég lassan áll fel az internetkapcsolat a 360R modemmel. KB fél percet molyol a modem mire észhez tér azután hogy betöltődött a Windows és az összes program. A D-LINK380-T az azonnal feláll. Szinte egy időben a Windows betöltésével. Viszont ezt még nem néztem meg belülről. A 360R a T- Online alaptartozéka. A 380T-t pedig azért használom/ez működik most is/ mivel ezt jobbnak tartották sokan, mint 360R modellt. Szóval ez nem a T-Olines hivatalos listájában szereplő modem. Viszont jobban produkál. Szóval kérdésem a következő. Érdemes a felpúposodott kondikat kicserélni vagy még mehet akár éveket is ilyen állapotú kondikkal a modem?


Csatolmányok:
dlink360r.jpg
dlink360r.jpg [ 157.61 KiB | Megtekintve 27794 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ADSL Modem
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 10:43 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:44
Hozzászólások: 258
Tartózkodási hely: Budapest, Óbuda
Bátran cseréld ki őket. Előbb utóbb amúgy is be fogja adni a kulcsot a lecsökkent kapacitás miatt. Ha lábtávolság azonos, akár tehetsz be nagyobb feszültség tűrésű kondit is, sőt talán ez a jobb. Egyébként én már elég sok alaplapot megjavítottam így. A felpúposodott kondik miatt megbízhatatlanná vált a működésük. Mégy 1 jó tanács: Minden azonos értékű kondit cserélj ki, ne csak a púposakat. Előbb utóbb a nem púpos darabok is fel fognak fújódni és akkor lehet megint szétszedni, elmenni alkatrészért, és azokat is cserélni.

_________________
"Brummogásban leghitelesebb, leghifibb a medve,..."
/istipisti/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ADSL Modem
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 18:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Vagy meg kell mérni ESR mérővel az értéküket. Amugy azt érdemes megtenni már uj kondi is szivatott meg. Az új ilyen kis számítógépes vackoknaál már szinte nem lehet megélni esr mérő nélkül csak szivás van nélküle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ADSL Modem
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 18:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:47
Hozzászólások: 295
zoli12 írta:
... Érdemes a felpúposodott kondikat kicserélni vagy még mehet akár éveket is ilyen állapotú kondikkal a modem?

Feltétlenül cseréld ki, de ha nehezen forrasztható ki az alaplapról akkor inkább csípd szét a kondikat és csak a lábak csonkját hagyd meg, arra forraszd az újakat, így ni:
http://picasaweb.google.com/barjak.laszlo/G5VideokartyaJavitas#
(Bár itt éppen nem a csonkokra forrasztottam.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ADSL Modem
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 19:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 17:05
Hozzászólások: 208
Tartózkodási hely: Szolnok
Hm.. erre a megoldásra nem is gondoltam. Mekkora ötlet! Elég picik a forrszemek akár zárlatot is okozhatok a forrasztás során. 5db 100u és 2db 470u kondi szorul cserére.A táp kondit békén hagyom.Az jónak tűnik. 100u ból 4 darabot talátam .Holnapra marad a csere.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: ADSL Modem
HozzászólásElküldve: 2011.04.17. 20:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:45
Hozzászólások: 60
Tartózkodási hely: Pécs
Azért csak vigyázz, én is jártam ugy, hogy LCD monitorban minden gyanust kicseréltem csak a 100 Hz-en müködő puffert nem mert az jónak tünt,és mégse javult meg és amikor rámértem ESR mérővel akkor derült csak ki, hogy az is vacak igy kicseréltem meg is javult.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség