audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:34

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 51  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 16:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Csináltál már sokkal jobbat is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 16:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Csináltál már sokkal jobbat is.

Melyiket?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 16:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
dys-cus írta:
CHZ írta:
Csináltál már sokkal jobbat is.

Melyiket?
Azt nem tudom melyik, de ennél lehet sokkal jobbat csinálni. Erős kiemelés, rezonancia, nem igazán nyerő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 17:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
dys-cus írta:
CHZ írta:
Csináltál már sokkal jobbat is.

Melyiket?
Azt nem tudom melyik, de ennél lehet sokkal jobbat csinálni. Erős kiemelés, rezonancia, nem igazán nyerő.

220kHz-n -1,5dB ? Teljesen jó. Erősítőbe szerelve nincs is meg. Szépen beáll. Az ARC topicban van fent kép csővel együtt, és ez jobb, mert egy picit módosítottam. Az AN és Lundhal sem tud jobbat. Talán a Tamura. Lsd: a linket. Lehet, hogy szűkíteni kéne a sávot? Marhaság, mert akkor a fázis megy el a hallható sávban, aminek viszont tényleg durva következményei vannak egy visszacsatolt rendszerben, de még egy NFB nélküliben is, mert a hangváltó azért durva munkát tud csinálni. És ez a lényeg, mert a zene ott jön ki a rencerből, nem a szkópon a négyszögjelen. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 17:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Házilag is lehet jobbat készíteni ( lásd mayky trafóit).
Mély átvitele tökéletes, de magasabb ferekiken van hiányossága.
Igaz, hogy zene nem négyszög, de sokat elárul, erősítőben sem lesz jobb, ha nem kompenzálod.
Kompenzálás szükséges rossz, jobb ha nincs.
Képen 20KHz, ahogyan Te is mérted..


Csatolmányok:
20KHz.jpg
20KHz.jpg [ 16.67 KiB | Megtekintve 43854 alkalommal. ]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CHZ 2013.01.15. 18:00-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 18:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Házilag is lehet jobbat készíteni ( lásd mayky trafóit).
Mély átvitele tökéletes, de magasabb ferekiken van hiányossága.
Igaz, hogy zene nem négyszög, de sokat elárul, erősítőben sem lesz jobb, ha nem kompenzálod.
Kompenzálás szükséges rossz, jobb ha nincs.

Nem kell kompenzálni. Az erősítők jól szólnak. Egyébként gondold át mi okozza a rezót minden jobb trafóban, amelyiknek kellő szélességű az átvitele.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 18:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Ha nem kompenzálod, akkor ilyen marad. Előző képen látható trafónál nincs rezonancia, 70KHz-ig egyenes, ott kezd esni.
Itt a diagramon is jól látható, kb. ez a különbség.


Csatolmányok:
chara-tr.jpg
chara-tr.jpg [ 14.93 KiB | Megtekintve 43843 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 18:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
CHZ írta:
Ha nem kompenzálod, akkor ilyen marad.

Ne haragudj, de Te most leragadtál egy illesztetlen mérésen, amikor is pl a generátor belső ellenállása sem terheli a trafó primérjét. Én egy tranyós kis belsőellenálású generátorral: Grundig TG-6 al csináltam egy próbamérést. És ha nem kompenzálom akkor nem marad ilyen. Soha ismétlem soha sem én, sem az a sok ember aki ilyen trafókat használ senki sem kompenzál, és a jel nem is ilyen. Ennyit a kompenzálásról. Természetesen annak a trafónak nincs rezonanciája, meg jó fázisa sem, amelyik akkora szórással rendelkezik, hogy az átvitele épphogy eléri a 20k-n a ,3dB-t. Az ilyen nagy szórt induktivitással rendelkező trafónak kicsi a szórt kapacitása, ugyanis az egyik a másikkal fordított arányban változik.Így rezója sincs, mert annyira esik a görbe a szapora frekiknél, hogy átvitelről nem is beszélhetünk. A 220k-s rezópontom annyira kívül esik az erősítő átviteli határán, hogy a hangba nem szól bele. viszont a cserébe kapott jó fázisátvitel pozitív hatásait élvezhetjük. Az erősítő frekimenete meg elég szépen korlátozva van a kialakulandó gerjedés gátlása miatt, meg a rácskapacitások miatt, meg egyébként is a TIM csökkentése érdekében. (M.Otala) Azt meg teljesen elfelejtitek, hogy a hangszóró átvitele 20k felett esik mint a nyári zivatar. Tehát a becsület miatt legyen meg a 20k, de annak fázisa maradjon 20 fok alatt, hogy 10k-ig még jobb legyen a fázis. A Bode görbe meg legyen egyenes 20-20k között. Meg egyébként is elég jól szólnak a trafóim, meg az erősítőim. :D

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 18:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Miért nem illesztted a generátorhoz ...?
A diagramon lévő valóban rossz, elriasztó példának szántam. Ott is van rezonancia és mégsem széles az átvitele. Ezzel próbáltam válaszolni elméletedre:
Idézet:
Egyébként gondold át mi okozza a rezót minden jobb trafóban, amelyiknek kellő szélességű az átvitele.

Az előtte lévő felvételen, trafóról generátoros mérés, 20KHz-nél, (nézd meg) 70KHz-ig egyenes és nincs rezonancia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.15. 22:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
sturbi írta:
saraha írta:
Na,kész van.Ennél több időt nem szánok rá.Hangra elmegy még ezekkel a kicsike kimenőkkel is.Csinálok még pár képet bedobozolom azt jó napot.https://picasaweb.google.com/114682127721595056194/RuszkiEnde?authuser=0&feat=directlink

Teljesen korrektek ezek a jelalakok egy ilyen erősítőnél, szerintem kihoztad belőle az elvárható maximumot. Most mekkora kondi van az anód oldalon? Szép a 100 Hz négyszög is...

680pF vált be aztán az anód oldalon.A 6p14p-ket meg le kellet,hogy cseréljem EL84-re mert hangilag is és mérve is jobb lett.Ugyanazon alkatrészekkel a ruszki cső átment oszcillátorba míg a magyar EL84 teljesen jól szerepelt.Igazából szerintem a vcs. ellenállásának csökkentése és a vele paralel kondi hozta meg az eredményt.Tényleg egész jó lett érdemes volt vele tökölni.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.16. 00:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Azért ha jól megnézed a katalógusokat, a 6P14P csak HASONLÍT az EL84-re, mások az orosz munkaponti adatok. Más beállítást igényel szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.16. 00:28 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Így igaz,ahogy mondod.Tényleg csak hasonló,viszont az orosz csőből én nem tudtam kihozni ilyen végeredményt semmilyen beállítás mellett.Ha az anódáram stimmelt akkor nem lehetett a vcs-t beállítani,a csatoló kondikat olyan kicsire kellett méretezni ekkor,hogy nem volt normális jelátvitel.Ha 100Hz-en sikerült minden jelalakot profin átvinni akkor meg 10kHz-en oszcillált.Nem egyszerű így kísérleti úton megoldani valamit.EL84-el egyszerűbb volt belőni.Nem lett egy hájjend de simán jó.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.16. 12:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Én kipróbálnám a 6P1P sugártetródát is EL84 helyett, persze adaptálva.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 21:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
istvan01 írta:
emersys írta:
Nagyon szép!
Kapcsolása esetleg publikus?


elvi kapcsolást megkeresem, rég volt. egyébként nincs semmi kapcsolás trükk benne, inkább a csövek, alkatrészek minősége a az erőssége. A szokatlan dolog inkább az, hogy az első fokozat, bemenő cső is power DHT SE-ben, IT csatolással a meghajtó szintén power DHT PP-ben, ezután IT a végcsövekhez amik PP-ben hajtják a Plitron kimenő toroidot.


a bemeneti érzékenység 5V-ra van "hangolva" a DAC-om ekkora feszejt ad ki 0dB-n, és ezzel a hangfal csatin 35W villamos teljesítmény jelenik meg, 0dB-n. A hangfalam kb 93dB-es.
Az erősítő 45-50W kimenőteljesítményre képes tiszta A osztályban


Csatolmányok:
520b_pp_384.jpg
520b_pp_384.jpg [ 75.78 KiB | Megtekintve 43600 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 22:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Azért én kíváncsi lennék egy ilyen "soktrafós" erősítő 4szögjelátivelére. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.17. 22:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
a bemeneti érzékenység 5V-ra van "hangolva" a DAC-om ekkora feszejt ad ki 0dB-n

Azért csak hasonlítanak a mérnöki tudományok. Építészet: Magassági értelemben 0,00 mBf szint, mint a Balti tenger középvízszinje a Kronstadt-i mólón. A 0dB sem helyi rendszerben érvényes, hanem abszolút: 0,775V.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 00:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Én a hangjára is.. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 02:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az biztos, hogy árban vetekszik otlm otl-jével. 4db 530B, 6db lundahl trafó... Egyik leg költségesebb diy erősítő a fórumon.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 06:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
FordPrefect írta:
Idézet:
a bemeneti érzékenység 5V-ra van "hangolva" a DAC-om ekkora feszejt ad ki 0dB-n

Azért csak hasonlítanak a mérnöki tudományok. Építészet: Magassági értelemben 0,00 mBf szint, mint a Balti tenger középvízszinje a Kronstadt-i mólón. A 0dB sem helyi rendszerben érvényes, hanem abszolút: 0,775V.


A 0dB-t értettem a jelhordozó kivezérlési tartomány felső határ értékére, és ez például a CD adathordozónál mind a 16bit 1 értékét jelenti, annál több nem lehet, és persze csak mérő lemezen fordul ez is elő. A DAC-om erre ad ki 5Veff jelet, ez itt a 0dB-s szint. Szinte minden CD játszó és DAC magasabb jelszintet ad ki manapság 0,775V-nál teljes kivezérlésnél, ennek egyébként praktikus oka van.
/gondoltam ezt talán itt nem kell agyon magyaráznom/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 10:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Értem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 10:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
istvan01 írta:
istvan01 írta:
emersys írta:
Nagyon szép!
Kapcsolása esetleg publikus?


elvi kapcsolást megkeresem, rég volt. egyébként nincs semmi kapcsolás trükk benne, inkább a csövek, alkatrészek minősége a az erőssége. A szokatlan dolog inkább az, hogy az első fokozat, bemenő cső is power DHT SE-ben, IT csatolással a meghajtó szintén power DHT PP-ben, ezután IT a végcsövekhez amik PP-ben hajtják a Plitron kimenő toroidot.


a bemeneti érzékenység 5V-ra van "hangolva" a DAC-om ekkora feszejt ad ki 0dB-n, és ezzel a hangfal csatin 35W villamos teljesítmény jelenik meg, 0dB-n. A hangfalam kb 93dB-es.
Az erősítő 45-50W kimenőteljesítményre képes tiszta A osztályban


pár alapkoncepció ami mentén ezt a felépítést választottam:

1/ A csövek között a legkisebb torzítású karakterisztikát direktfűtésű triódák adják

2/ A meghajtásnál az előbbi kedvező torzítású csövekből válogatva az egyébként végcsövekként használatos csöveket kisebb kivezérlési tartományban működtetve, - vagyis erős túlméretezéssel - tovább javul az eredő torzítás

3/ A teljesítmény csövek alacsony impedanciája, magas anódárama szilárd meghajtást biztosít a következő fokozatnak. A csöves kapcsolások egyik kényes, gyakran elbonyolított része a meghajtó fokozat, itt ez optimálisnak mondható.

4/ Az alacsony Ra-val, és kis értékű Rg igény miatt ideális az IT csatolás, csatoló kondikból ehhez túlzottan nagy értékeket kellene használni.

5/ Az anódkörben lévő tekercsek villamos hatásfoka lényeges jobb mintha ott R elemek fűtenének, megint csak figyelembe a relatíve nagy anódáramokat az első, (25mA) és meghajtó fokozatokban (2x45mA)

6/ A kis-torzítású csövek, kivezérlések, erős meghajtások megengedik a NFB-t, láthatóan nincs sem helyi, sem fokozat, sem átfogó visszacsatolás sem a kapcsolásban. Egyébként a kis meredekségű power triódák eredő erősítése kevés is lenne a visszacsatoláshoz.

7/ kevert, trafóval és kondenzátorral vegyes jelutat mindenképpen kerülni akartam, az L és C elemek képesek összerezonálni. Egyébként is úgy tartom, a minőségi csatolásra használt kondik sajáthangja nagyobb változatosságot mutat mint a minőségi trafóké.

8/ Kevés tekergetési próbálkozásaim után úgy döntöttem, inkább használok jó referenciájú gyári trafókat, Lundahl és Plitron választékból

9/ A DHT-knál gyakoribb SE kapcsolást én túlhálypoltnak tartom, a páros-páratlan torzítás komponensek jelenléte csak kis része az eredő minőségnek, PP-ben meg egyébként kedvezőbb a kimenő viselkedése (amorf vas), dinamikusabb hangra képes.

10/ Talán ez egyetlen szokatlan kapcsolási elem a C13 katód hidegítő kondenzátor. Ennek elvéről többet lehet megtudni Lynn Olson-tól:

http://www.nutshellhifi.com/triode1.html
http://www.nutshellhifi.com/library/ETF.html

Az erősítő 2004-2005-ben készült, azóta kacsolásilag nem változott, a tápegység és hidegítő kondik lettek finomítva, pár díszítő tuning elemmel bővült azóta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 11:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Azt meg lehet tudni, hogy mennyi volt a cucc full költségvetése? Több vagy kevesebb egy millánál ? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 17:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Egy sztereó csövesnél melyik a jobb fűtés elrendezés ha két 6.3V-os szekunderem van?
1. Mindkét oldal kis jelű csöveinek fűtése megy az egyikről,a másikról pedig az összes teljesítmény cső fűtése?
2.Az egyik oldal kisjelű+teljesítmény csövek fűtése megy az egyik szekunderről, a másik oldalé pedig a másikról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 21:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
smokk írta:
Sziasztok!

Egy sztereó csövesnél melyik a jobb fűtés elrendezés ha két 6.3V-os szekunderem van?
1. Mindkét oldal kis jelű csöveinek fűtése megy az egyikről,a másikról pedig az összes teljesítmény cső fűtése?
2.Az egyik oldal kisjelű+teljesítmény csövek fűtése megy az egyik szekunderről, a másik oldalé pedig a másikról.

Ököl szabály:A nagy áramú dolgokad ne keverd össze a kisáramú dolgokkal.De viszont a fűtésen keresztül nincs áthallás. Valaki szerint van, de ez miatt tényleg irigylem a füleiért. Má' ha van neki, vagy csak sznob. :lol: Vagy guru. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.18. 22:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy mennyi volt a cucc full költségvetése? Több vagy kevesebb egy millánál ? :lol:

Könnyű kiszámolni, az árak fent vannak a neten :)
A 2A3 EML, 520B EML, PX25 KR (vagy EAT), talán BG kondik ha jól láttam annó a fotón, és trafókat is megtalálhatók 8-)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 09:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy mennyi volt a cucc full költségvetése? Több vagy kevesebb egy millánál ? :lol:


Azért örülök a lényegre törő kérdésednek :)
Ha bemutatkozol, megismerkedsz valakivel, az bemutatja mivel foglalkozik akkor azzal kezded, mennyi az annyi? De ha nem haragszol nem teszem közzé a 2004-ben kapott számlákat, pedig már neki kezdtem összeszedni, az EML, AVVT, Svetlana csövek, Lundahl, Plitron vasak, Yamamoto socket, Blackgate kondik, Riken és AN ellenállók, Duende teflon gyűrűk, WBT csatik ..

A két monoblokkhoz igen, közelében volt az ár a millának , és pár dolog azóta EUR-ban is drágább lett, az EUR 2004-ben 250Ft-ot ért. De az ár azért is lényegtelen, mert nem kívánom eladni, végkép nem lesz belőle elmebajos kereskedés, DIY cuccot nem készítettem szériában és nem adtam még el senkinek.

Most akkor gondolod nyugodtan hátradőlhetsz, annyit neked messze nem érne meg, sőt feléből raksz össze kétszer jobbat .. úgy legyen

Egyéb kérdésedre is csak furcsa választ tudok adni, nincs négyszöges mérőábrám, se generátorom, se szkópom, négyszöget meg nem hallgatok. Egy előző DIY csövesemhez hurcoltam haza műszereket, Kt90-es, diy vasas, hangban több kategóriával gyengébb jószág volt, és akkor mi történt, semmi. Egy csöves kapcsolásban vagy jó helyen vannak a munkapontok vagy nem, a szkópon meg hangminőséget úgy sem látsz. A munkapontokhoz meg tényleg elég a kézi műszer, ami tud mérni AC-t is 10-20kHz-ig


Csatolmányok:
turov 063.jpg
turov 063.jpg [ 656.12 KiB | Megtekintve 41807 alkalommal. ]
DSCF1031.JPG
DSCF1031.JPG [ 809.77 KiB | Megtekintve 41807 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 10:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Hát Te tudod, de én egy kicsit furcsának találom, hogy valaki 1 millát költ valamire és igazán semmit se mér meg rajta. De még egy esetleges 20 kHz feletti gerjedést se néz meg. (De mintha én ezt már leírtam volna a másik fórumon, a válasz meg olyasmi volt, "mivel nincs benne visszacsatolás ezért kizárt a gerjedés" :D )
Azt nem állítom, hogy én jobbat tudok csinálni, vagy jobban szól amit én csinálok. Itt ezt nem lehet eldönteni. Amit viszont tényszerűen el lehet dönteni, hogy mérések alapján egy bizonyos trafóm (nem mindegyik) szebb jelalakokat produkál mint egy a Plitron trafók közül.


Csatolmányok:
mérés_m102b_3223.JPG
mérés_m102b_3223.JPG [ 88.07 KiB | Megtekintve 41801 alkalommal. ]
Plitron.JPG
Plitron.JPG [ 66.03 KiB | Megtekintve 41801 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 10:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Örök igazság: "van aki a fülének épít és van aki a műszereinek" ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 11:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
mayky írta:
Hát Te tudod, de én egy kicsit furcsának találom, hogy valaki 1 millát költ valamire és igazán semmit se mér meg rajta. De még egy esetleges 20 kHz feletti gerjedést se néz meg. (De mintha én ezt már leírtam volna a másik fórumon, a válasz meg olyasmi volt, "mivel nincs benne visszacsatolás ezért kizárt a gerjedés" :D )
Azt nem állítom, hogy én jobbat tudok csinálni, vagy jobban szól amit én csinálok. Itt ezt nem lehet eldönteni. Amit viszont tényszerűen el lehet dönteni, hogy mérések alapján egy bizonyos trafóm (nem mindegyik) szebb jelalakokat produkál mint egy a Plitron trafók közül.


tudod én már kinőttem abból a korszakomból hogy a szép négyszög és szép bóde mérések megnyugvást adjon a biztos jó hanghoz, szükséges de nem elsőrendű. Borzasztó méréseket produkáló kütyük is szoktak hihetetlenül jól szólni, de ezt talán te is tudod.

Mindamellett az ábrát amit feltettél a Plitron PAT4004 trafóról, esetleg hozzá tehetnéd a kapcsolást is, amiben SV6550C PP, UL, 50W-ra méretezett kapcsolásról van szó, SRPP fokozattból kettő is, meg van visszacsatolás jócskán többféle, tehát ez nem a PAT4004-et minősíti, hanem a megépített erősítőt, pláne nem mond semmit az én felépítésemről. Viszont érdemes elolvasni Satoru Kobayashi cikkét az idézett erősítőről, a Plitron honlapján megtalálható.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 11:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
DHT írta:
Örök igazság: "van aki a fülének épít és van aki a műszereinek" ;)

Szerinted a kettő együtt nem működhet ? Trafóötletek kipróbálásakor nem lehet csak a fülre alapozni, mert a hallott hang megítélése az igen csak hangulatfüggő, egy oszcilloszkóp viszont nem az. Az akkor is azt mutatja amikor másnapos vagy, és akkor is azt ha rendesen kialudtad magad :) Bár egy pohár borral a mérési eredményket ott is lehet befolyásolni. :)


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2013.01.19. 11:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 11:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
istvan01 írta:
Borzasztó méréseket produkáló kütyük is szoktak hihetetlenül jól szólni, de ezt talán te is tudod.


Igen, csak lehet hogy ennek a hangnak köze nincs a valósághoz az az erősítő tényleg egy effekt gép. Bár ha a célját eléri, tehát stresszt old, ellazít, megnyugtat a zene, akkor valóban tényleg mindegy.

Az én méréseim egy szaros összegányolt GU50 PP-ben történtek. Tehát nem is egy rendesen megépített menő 6550-ben. Valóban nem a Te rendszeredet minősíti, hanem Pliton egy trafóját, ahogy említettem. A Te rendszeredről képet akkor kapnánk ha Te is mérnél. Szerintem ilyen kis belső ellenállású DHT-kel még jobb méréseket kellene kapni, mint egy GU50-el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 11:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Nem keresett valaki itt ilyen csöveket ?

http://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_31302.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 11:49 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
mayky írta:
Nem keresett valaki itt ilyen csöveket ?

http://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_31302.html

Használtnak kicsit drága. Az újakat 1900 Ft-ért vettem ...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 11:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
mayky írta:
istvan01 írta:
Borzasztó méréseket produkáló kütyük is szoktak hihetetlenül jól szólni, de ezt talán te is tudod.


Igen, csak lehet hogy ennek a hangnak köze nincs a valósághoz az az erősítő tényleg egy effekt gép. Bár ha a célját eléri, tehát stresszt old, ellazít, megnyugtat a zene, akkor valóban tényleg mindegy.

Az én méréseim egy szaros összegányolt GU50 PP-ben történtek. Tehát nem is egy rendesen megépített menő 6550-ben. Valóban nem a Te rendszeredet minősíti, hanem Pliton egy trafóját, ahogy említettem. A Te rendszeredről képet akkor kapnánk ha Te is mérnél. Szerintem ilyen kis belső ellenállású DHT-kel még jobb méréseket kellene kapni, mint egy GU50-el.


Nem tudom, észrevetted-e, a kérdésedre válaszoltam, a mi mennyi és van-e négszög ábrám, ezzel át is csúsztál farokméregetésbe, talán a kérdésed előtt is ez volt a hátsó szándékod. Ezzel én ebből ki is szállok.

Aztán mi a hang, talán majd kérdezd dyscust, őt komolyan érdekli a DHT, toroid és IT csatolás, mert ugye neki is volt egy hasonló korszaka, persze nem toroiddal és nem PP-ben, meg saját trafókkal. Ha az időjárás engedi, ma este belehallgat nálam.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 11:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Teljesen egyet értek Mayky-val.
István ez pár megjegyzés nem hozzád szól, csak pár gondoltról ami szerintem műszaki paraméterekkel is hitelesíti az erősítőt. (Az erősítő és hallgató nyugodtsága érdekében).
A "jó" hang sok mindenen múlhat, -és szerintem semmiképp nem ringathatjuk magunkat abban, hogy szerintünk jó a hang és ezért felesleges mérni. (persze nem négyszöget hallgatunk tudom, de azért egy túllövéses négyszög sok mindent elárul ..)
Én is azt a szerintem legnehezebb utat járom, ahol is mérés + hallgatózás egyszerre legyen jó. Ez nekem fontos mert csak így vagyok nyugodt az erősítőt illetően, hisz így tudom hogy nem valami pl "kellemes torzítást hallgatok" vagy nem azért jók pl a mélyek mert erősen sákorlátolt az átvitel stb stb..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 12:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Mayky szerintem nem hátsó szándékból kérdezte.
-Természetesen nem vagyok igazság bíró, és nem is akarok az lenni kettőtök közt. Csak független szemlélőként nekem nem az jött le, hogy hátulról "netán irigységből" kérdezzen rá a mérésekre.
A mérés szerintem feltétlen fontos egy erősítő esetén. Ennek okai műszaki oldalról beláthatóak azonnal hisz ott nincs szubjektivitás csak a kőkemény valóság. Az más kérdés hogy a fülünk sokszor mit hall jobbnak. És itt van az a pont amire sajnos nincs szakirodalom..

Gratulálok a munkádhoz, borzalmas szép kivitelezés lett amúgy. Egyszer én is meghallgatnék egy ilyen drága gépet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 14:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Szerintem meg nem minden esetben hozza a mérési eredmény a hangra gyakorolt hatását.
Rengeteg olyan gyári cuccot hallgattam meg aminek a mérési és torzítási mutatói pazar eredményt produkáltak, csak hallgatni nem tudtam 5 percig.
Miért nem lehet elfogadni a másiktól hogy tud jó eszközt csinálni szkóp és egyéb mérőeszközök nélkül?!
Amint látom a túlképzett szakemberek itt a diy világban is csak műszereiknek építenek, és ha valaki ettől eltérően gondolkodik akkor megy az állandó kötözködés ;) .
Persze nem a mérések ellen beszélek csak ennek túlzott hajszolása teljesen felesleges.
István produktuma csak minőségi alkatrészeket tartalmaz, talán a legjobbakat :!:
Látszik az egész koncepción hogy nem sz@rból akart várat építeni.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.19. 15:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Szerintem remekül félreértettél engem. Bár nem értelek, hogy miért?.
Én csak alapvető mérések megejtéséről beszéltem, hogy szerintem ennek lenne értelme és nem másról. Mellesleg kiemeltem, hogy nem Istvánnak címeztem meg a hozzászólásomat, hisz ugyanannyi esély van az én szemszögemből arra hogy "jók" lennének a mérési eredmények mint hogy "rosszak".
A torzítási / vagy IDM méréseket véletlen sem akartam idekeverni, mert tisztában vagyok azzal amit írsz.

Rejtés:
És nem arról van szerintem szó, hogy ki mennyire túlképzett hanem csak arról, hogy amit hallunk az mennyire közelíti meg a valóságos mérést. (négyszög, háromszög, sinus, átviteli mérések különféle frekitartományban ezt megmutatná)
Én csupán csak erre gondoltam korábban is nem többre!
Mayky vélhetőleg a trafócsatolás miatt lett volna kíváncsi az átviteli mérésekre. Szerintem nincs ebben semmi hátsó szándék ahogy bennem sem volt. DHT.


Idézet:
István produktuma csak minőségi alkatrészeket tartalmaz, talán a legjobbakat :!:
Látszik az egész koncepción hogy nem sz@rból akart várat építeni.

-Értem, hogy véded Istvánt ,de nem értem miért mert tőlem aztán nem kell , ugyanis én nem támadtam (meg nem is fogom) még egy rossz szóval sem.
Inkább dicsértem a szerintem is sok munkaórával telt munkályát..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 10:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Sziasztok !Egyetértek a srácokkal Jólsikerült erősitőt épiteni mérések nélkül az vakszerencse.Mindenképpen érdemes megmérni az erősitőt használatba vétel előtt.Néha olyan dolgok is előjönnek amire az ember nem is gondolna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 13:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Én is becsatlakoznék a véleményemmel:
A 20-20k sávban legyen a technika 0-1dB-en (teljes teljesítményen!) és akkor minden rendben van technikailag, lehet kezdeni a hang rendberakását az alkatrészek összeválogatásával. Önmagukban a technikai paraméterek lóizét sem érnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 14:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ok, de jobb alkatrész berakása is a technikai paramétereket módosítja meg. Valamilyen technikával biztos ki is lehet mutatni. Pl. egy nagy mintavételezésű AD átalakítóval bedigitalizálni egy zenei anyagot a régi felállással és az új felállással és ezt összehasonlítani. Tehát a módosítás után azon a hangszóró kimeneten valami másnak kell kijönnie. Ha ugyanaz jön ki mint változtatás nélkül akkor miért szólna másképp? Ha valaki másnak érzékeli annak tényleg csak pszichés magyarázata lehet. Tehát beleöltem egy rakás pénzt és ennek jobban kell szólnia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 14:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Örök igazság: "van aki a fülének épít és van aki a műszereinek"


Persze, mivel a kettő ellentmond egymásnak. Ám ha valami nehezen kimérhető és kis értékű tranziens torzításal csinálsz jó hangot, akkor még a mérési eredmények is lehetnek jók, mondjuk 1Khz színuszon és nem kell feltétlenül borzalmasnak lennie. Lényeg, hogy jó hangú hangeffektet, torzítógépet csinálj. :mrgreen: Arra is figyelni kell, hogy a só ugye nagyon jó fűszer a paprikás krumpliba, de a vörösborba már nem. Azért van a jelenség, hogy bizonyos hangsugárzók, végfokok, előfokok, lejátszók nem passzolnak össze. Az együttes torzításnak kell megteremteni a valósághű hang illúzióját. Ezért a legnagyobb tévutat az teszi meg, aki elmegy a haverhoz meghallgatni az adott készüléket. Ott marha jó, őnála meg semmi köze nem lesz a hangzásnak ahhoz. Mert ugye az ő hangfalának a torzításával együtt a készülék által hozzáadott dolog már nem jó kombináció... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 14:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Változás van fülészetileg, de amatőr körülmények között én nem tudom megmérni, hogy ,mi lett más. Vagyis a multiméter-hullámforma generátor-nem túl izmos szkóp-nem túl precíz torzításmérő műszerparkkal rendelkező amatőr körben a változás mérhetetlen. Akinél meg ott vannak azok a műszerek, amikkel esetleg a dolog mérhető, azok azt mondják, hogy két ellenállás NEM SZÓLHAT ELTÉRŐEN, tehát hülyeség mérni, meg hülyék, akik különbséget hallanak. Ezért aztán sose mérnek ilyesmit. Nem is tudnak egy QUAD405-öt meghaladó produktumot kiadni a kezükből.

Addig nincs is baj, amíg a jobb műszaki paraméterekkel bíró cuccok szólnak jobban. A gond akkor kezdődik, amikor megfordul a történet. És erre persze az a válasz, hogy zseniálisan feltalálták a "fülnek tetsző torzítás" kategóriát. Erre varjunk gombot!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 14:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Találos kérdés:

Van egy 0,5% THD-val bíró hangfal. Van egy 0,3%THD-val bíró erősítő, meg van egy 0,0005%THD-val rendelkező is. Melyikkel van esély a legkisebb torzítású hang elérésére? Elméletileg mekkora lehet a THD az erősítő+hangfal kombinációval?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 14:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Barth Ida nevű fórumtagnak írnám, hogy nálam idáig az összes hülye hifis elmélet megbukott. A "fülnek tetsző torzítás", meg 3 dolgot csinál:

1. Igazolja magát a gyakorlatban és elméletben is.

2. Igazolja magát

3. Igazolja magát

Van aki a kábelek, meg ellenállások hangjában nem hisz. Te meg ebben nem. Te sem vagy semmivel különb, ugyanúgy működsz. 1. nálad is a hit, 2. a "csőlátás" szerepel első helyen a józanész előtt.. Nem látod a fátol az erdőt. Ne csak nézz, láss is... ;)

Én meggyőződtem erről, rengeteg alkalommal, rengeteg módon, a gyakorlati valóságban. Számos gyári high end készülékben megtalálható, hogy teljesen tudatosan, tervezett módon viszik be a "fülnek tetsző torzítást". Sokban meg nem, csak beletenyreltek valamibe kísérletezés közben és abban a hitben élnek, hogy az ő készülékük jobb a többinél. (nem pedig roszabb, mint ahogy valójában :mrgreen: )

Hangkártya, spektrum analizátor, aztán kimérheted, hogy milyen torzítási spektrum felelős akármid hangjáért. Egy ócska szkóppal mégis mit akarsz kimérni?
Egyébként a szimulált erősítők hangjában is ugyanúgy különbségek vannak, mint a valódiakéban. A szimulátorba pedig semmi nincs a kerítésen túlról, csak ismert, mért alkatrész paraméterekkel és karakterisztikákkal dolgozik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 15:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Valaki? :mrgreen: Tipp?

Tanulságos lenne ám elgondolkodni egy kicsit rajta...

KD mester írta:
Találos kérdés:

Van egy 0,5% THD-val bíró hangfal. Van egy 0,3%THD-val bíró erősítő, meg van egy 0,0005%THD-val rendelkező is. Melyikkel van esély a legkisebb torzítású hang elérésére? Elméletileg mekkora lehet a THD az erősítő+hangfal kombinációval?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 15:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Szerintem a lánc "utolsó" tagja, a hangsugárzó ezt már el is döntötte.. :)
Hiába az előtte lévő százezred torzítású csoda ketyere.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 15:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nade van egy 0,3% torzítású is. Azzal kisebb, vagy nagyobb torzítású zenét fogsz hallgatni, mint a 0,0005% torzításúval? (Kb úgy tól-ig mekkora lehet a THD a hangfal+ erősítő kombóval?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 15:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
A lánc utolsó eleme már gondoskodott afelől, hogy nem hallhatok nagyobbat vagy kisebbet.
Rejtés:
Ezért is nem érdekel, hogy a végfokom kb éppen 0,3% thd-t tud 35V effektív 4 Ohm-s terhelésre. A hsz-em százalékos torzítású. Fél százalék nagyon ideális eset lenne.. :)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára emersys 2013.01.20. 15:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.01.20. 15:38 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
KD mester írta:
Találos kérdés:

Van egy 0,5% THD-val bíró hangfal. Van egy 0,3%THD-val bíró erősítő, meg van egy 0,0005%THD-val rendelkező is. Melyikkel van esély a legkisebb torzítású hang elérésére? Elméletileg mekkora lehet a THD az erősítő+hangfal kombinációval?


Azzal, amelyiknél lehetőség van arra, hogy a hangsugárzó bevonható a visszacsatolásba. :P Így lesz az eredő torzítás a legkisebb.
Hogy a hangja milyen lesz, az nem volt kérdés :D

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2515 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 51  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség