audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 16:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 05:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Kollégák!
Milyen csöveket javasolnátok az alábbi elvárásokhoz? 15mA tartós áram mellett 100V anódfeszejt bírja tehát 1,5W tól ne öregedjen el hamar, meredek rács fesz anódáram összefüggés, kettőstrióda legyen s ha létezik akkor afféle 10000 órás cső, vagy legalábbis olyan ami nem fekszik meg hamar jelen körülmények közt. Valami jóhangú gyakori tipusban létezik ez? Tehát nem egzotikum. Jah és novál csőfej nagy előny lenne.

Eddig a E88cc amivel kísérleteztem de az eléggé határon van , félek hamar gallyra vágom.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 12:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
winkleer írta:
Kollégák!
Milyen csöveket javasolnátok az alábbi elvárásokhoz? 15mA tartós áram mellett 100V anódfeszejt bírja tehát 1,5W tól ne öregedjen el hamar, meredek rács fesz anódáram összefüggés, kettőstrióda legyen s ha létezik akkor afféle 10000 órás cső, vagy legalábbis olyan ami nem fekszik meg hamar jelen körülmények közt. Valami jóhangú gyakori tipusban létezik ez? Tehát nem egzotikum. Jah és novál csőfej nagy előny lenne.

Eddig a E88cc amivel kísérleteztem de az eléggé határon van , félek hamar gallyra vágom.

GE 5687. Igen szép hangú, és árú cső. Én is ezt használom a dacomban.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 16:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
winkleer írta:
Kollégák!
Milyen csöveket javasolnátok az alábbi elvárásokhoz? 15mA tartós áram mellett 100V anódfeszejt bírja tehát 1,5W tól ne öregedjen el hamar, meredek rács fesz anódáram összefüggés, kettőstrióda legyen s ha létezik akkor afféle 10000 órás cső, vagy legalábbis olyan ami nem fekszik meg hamar jelen körülmények közt. Valami jóhangú gyakori tipusban létezik ez? Tehát nem egzotikum. Jah és novál csőfej nagy előny lenne.

Eddig a E88cc amivel kísérleteztem de az eléggé határon van , félek hamar gallyra vágom.


Drága lessz! A legolcsóbb a 6n6p, de az csak foton 1000--órás. Amúgy latolgatta már valaki, épít e magának olyan csövet, ami nincs? Én annó olyan OTL csövet gondoltam el, amiből egy is elég egy otl-SE kapcsoláshoz 8Ohm-ra :D .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 21:23 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Senki sem mondta, hogy 5 forintból meg lehet úszni. Annyira nem vészes az ára. Persze nem az orosz csövekhez kell mérni az árát.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 21:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Sajnos az orosz cső meg sem közelíti hangban az amcsi társát.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 22:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Igen húzós összegeket ki lehet adni csövekre, nade egy OPAMP sem olcsó. Mondjuk ehhez kapcsolódóan lenne pár kérdésem.
5687 ből is kapható sok gyártói változat. Dyscus a GE -t ajánlotta. Van e akkora hangminőségbeli változás különböző gyártók ugyanazon csövei között, azonos alkalmazásban, mintha pl egy helyre ahova 5687 való pl 6dj8 at rakok. Nyilván olyan feltételek mellett ahova az is jó lehet? Gondolom nincsen a pl 5687 ek között vagy az Ecc 82-k között( különböző gyártók azonos tipusai) akkora különbség, mintha más tipus szólna
Tudom hülye kérdés de akkor foglalkoztam csövekkel utoljára amikor fater még csövi rádiókat restaurál én meg adogattam neki a szerszámot és vegyjelem volt az oviban :D

Milyen különbségre utal a grey és black plate? Mit jelent egy csőnél vagy nekünk mint mondd az hogy szürke vagy fekete anódos? Mi ezen megkülönböztetés oka?
Bocs a laikus kitérőmért

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 22:38 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
A Black Plate -kivitel mindig jobb, drágább is, mert az előállítása nehezebb (grafit bevonat). Dys-Cus jól mondja, én is a GE-t tartom az egyik legjobbnak, aztán van még a Sylvania Gold, Sylvania (zöld), és a Raytheon is. GE-ből pedig a D getteresek a legjobbak....

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 23:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Értem, köszönöm!

Nézegetem az árlistákat. Sztem nem vészes a az 5687 ára. 3600Ft/db. Mondjuk 8 minimum kell :?

Láttam a listában egy GEC gyártót. Nah az meg mi a szösz? T Miféle gyártó ez?

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 00:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
winkleer írta:
Láttam a listában egy GEC gyártót. Nah az meg mi a szösz? T Miféle gyártó ez?

General Electric Company Ltd. of England (GEC).
Genalex néven is forgalmaztak csövet.
Ha jól tudom, 1968-ig létezett a gyár.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 04:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Köszönöm! Láttam a listában GE-t is , s gondolam ez valami teljesen más...

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 10:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
winkleer írta:
Köszönöm! Láttam a listában GE-t is , s gondolam ez valami teljesen más...

Amerókai, ővék a Tungsram, malacfarkas GE a jelük. GENERAL ELECTRIC a márka és cégnév.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 13:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Még az előd fórumon én is tettem fel kérdést a különböző 5687-ek hangkarakterét illetően. Tunerman az alábiakat írta:

"Az 5687-ek hangkaraktere:

- TUNG-SOL (USA) hihetelen dinamika és mélyek - nagyon szeretik...

- RAYTHEON (USA) csodaszép, szinte légies hang - nem ütős....

- SYLVANIA (USA) nagyon zenei, mindenben ott van - én ezt használom..

- GE-FIVE STAR (USA) nagyméretű, dinamikus, kissé mélytonusú hangzás.. "

( Én fekete anódos Tung-Sol JTL5687-et használok. )


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2013.02.08. 14:05-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 13:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Dys-cus!

Kb egy hónapja írtam privát üzenetet, nem találkoztál vele?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 17:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
Dys-cus!

Kb egy hónapja írtam privát üzenetet, nem találkoztál vele?

Nem. Írjál emailt, de már csak holnap leszek gépközelben, úgyhogy siess
ottobar@indamail.hu

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 19:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
shany írta:
Még az előd fórumon én is tettem fel kérdést a különböző 5687-ek hangkarakterét illetően. Tunerman az alábiakat írta:

"Az 5687-ek hangkaraktere:

- TUNG-SOL (USA) hihetelen dinamika és mélyek - nagyon szeretik...

- RAYTHEON (USA) csodaszép, szinte légies hang - nem ütős....

- SYLVANIA (USA) nagyon zenei, mindenben ott van - én ezt használom..

- GE-FIVE STAR (USA) nagyméretű, dinamikus, kissé mélytonusú hangzás.. "

( Én fekete anódos Tung-Sol JTL5687-et használok. )



Nekem más a véleményem.
A fentebb felsoroltak közül nekem mindből volt, kiegészítve Philips ECG-vel és National pecsétessel, meg a GE még legalább két verziójával, és ne feledkezzünk meg az RCA-król sem.. Az én kedvencem a Raytheon volt, de ezzel különösen vigyázni kell, mert volt egy hülye szokásuk, hogy nem Raytheonokat is annak pecsételtek. Általános szabály, hogy a sárga pecsétes R az nem R 5687 esetén. Tényleg szépen szól, de szerintem még ütős is. A Raytheon után közvetlenül jön az RCA és a Tungsol, kicsit szárazabb, kicsit kisebb volumenű hanggal. Aztán jön a Sylvania meg a GE, hogyismondjam - laposabban, kevésbé szárnyalóan, de kiegyenlítetten. Nekem e GE-nél hiányzott az ütősség és a dinamika. Legvégül kullog a Philips ECG, kicsit karcosabban - ez a tulajdonság eddig semelyikre sem volt soha jellemző, itt jelent meg először. Kicsit szűkebb tér, levegő, de van lendület, több, mint a GE-nél.
De ezek a csövek igen közel esnek egymáshoz, sokkal közelebb, mint a lábkompatibilis E182CC meg a 7044, amik különösen laposak az 5687-ekhez képest. Az előző csövek akkor jók, ha simítani kell valamilyen izgágább hangzást, én nemigen kedvelem őket. Futott még az orosz 6n6p több verziója is. Mivel nem lábkompatibilis, csinálnom kellett fordítót, hogy bedugható legyen az 5687 foglalatába. Lassúnak, lomhának, mélyhiányosnak hallottam minden verzióját.

Az 5687-ek között a döntés kicsit izlésfüggő, a többi említett típus közül viszont kimagaslanak hangminőségben. Végülis a Raytheonokat tartottam meg, van vagy 3 fajta azokból is, pici különbségekkel.
Aztán jött az avatarom, de nem borzolnám a kedélyeket tovább .....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 20:30 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
DAC-hoz ugyan még nem, csak előfokozatnak használtam az alábbi csöveket. Ugyanazon kapcsolásba bepróbálva őket, azonos rácsfeszültség, és azonos anódáram mellett.
Ezeket szeretném használni az IV konverterben is. Sajnos a készlet limitált, csak 70 darabom van belőlük... A GE és a Sylvania Gold gyakorlatilag beszerezhetetlen.

Előnyük, kis méret, 100 000 üzemóra, viszonylag nagy anóddisszipáció /0.7-1.1w/ kis feszültségről remekül működnek...


Csatolmányok:
1.jpg
1.jpg [ 95 KiB | Megtekintve 65008 alkalommal. ]
2.jpg
2.jpg [ 84.16 KiB | Megtekintve 65008 alkalommal. ]

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 22:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
De ezek a csövek igen közel esnek egymáshoz, sokkal közelebb, mint a lábkompatibilis E182CC meg a 7044, amik különösen laposak az 5687-ekhez képest. Az előző csövek akkor jók, ha simítani kell valamilyen izgágább hangzást, én nemigen kedvelem őket.
Kérdésem: azonos munkapontban voltak? Vagy- mivel lábkompatibilisek- csak kivesszük, bedugjuk? Vegyünk egy példát, gyári katalógusok alapján.
5687 Ua=150V Ug=-7 V Ia= 10 mA A görbült karaszteririka szélén
E182CC Ua=150 V Ug=-7 V Ia= 3 mA Teljesen alkalmatlan, görbült szakaszon

Ezek igencsak nagy különbségek. Nem korrekt az összehasonlítás. Nem csak a mundér becsületét védem :) de innentől nem értelmezhető hogy "mélyhiányos-jobb a megindulása-stb, mert a műszaki paraméterek durván eltérnek. MAGÁNVÉLEMÉNYEM szerint sok félreértés oka is ez, minden csőtípus a saját helyén (amire fejlesztették) szól a legjobban. De már akkor is (50-100 éve) voltak más, alternatív gyártók. Akkor még nem beszéltünk jelenlegi készletekről:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Régi BB DAC ok, (PCM56)
HozzászólásElküldve: 2013.02.08. 23:18 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
winkleer írta:
Kollégák!
Milyen csöveket javasolnátok az alábbi elvárásokhoz? 15mA tartós áram mellett 100V anódfeszejt bírja tehát 1,5W tól ne öregedjen el hamar, meredek rács fesz anódáram összefüggés, kettőstrióda legyen s ha létezik akkor afféle 10000 órás cső, vagy legalábbis olyan ami nem fekszik meg hamar jelen körülmények közt. Valami jóhangú gyakori tipusban létezik ez? Tehát nem egzotikum. Jah és novál csőfej nagy előny lenne.

Eddig a E88cc amivel kísérleteztem de az eléggé határon van , félek hamar gallyra vágom.


Próbáld meg Bendix 6900 csővel a projektet. :) 5687-es csövek nem elég transzparensek.
6S3P-6S4P-DR a Te csöved, csak sajna 1 trioda/búra. Vagy ennek az orosz megfelelője, a W417A is jó cső.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 00:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
FordPrefect írta:
Idézet:
De ezek a csövek igen közel esnek egymáshoz, sokkal közelebb, mint a lábkompatibilis E182CC meg a 7044, amik különösen laposak az 5687-ekhez képest. Az előző csövek akkor jók, ha simítani kell valamilyen izgágább hangzást, én nemigen kedvelem őket.
Kérdésem: azonos munkapontban voltak? Vagy- mivel lábkompatibilisek- csak kivesszük, bedugjuk? Vegyünk egy példát, gyári katalógusok alapján.
5687 Ua=150V Ug=-7 V Ia= 10 mA A görbült karaszteririka szélén
E182CC Ua=150 V Ug=-7 V Ia= 3 mA Teljesen alkalmatlan, görbült szakaszon

Ezek igencsak nagy különbségek. Nem korrekt az összehasonlítás. Nem csak a mundér becsületét védem :) de innentől nem értelmezhető hogy "mélyhiányos-jobb a megindulása-stb, mert a műszaki paraméterek durván eltérnek. MAGÁNVÉLEMÉNYEM szerint sok félreértés oka is ez, minden csőtípus a saját helyén (amire fejlesztették) szól a legjobban. De már akkor is (50-100 éve) voltak más, alternatív gyártók. Akkor még nem beszéltünk jelenlegi készletekről:)


Hát, a 7044-et valami korai számítógépes alkalmazásra fejlesztették, tudtommal.... Abban érdekesen szólhat :x
Valóban úgy történt a próba, hogy egyazon kapcsolásban kihúztam-bedugtam a jelölteket. A katalógusadataikkal ellentétben majdnem tizedvoltra ugyanoda álltak be a csövek sima anódkövető kapcsolásban, anódellenállóval, kicsatoló kondival. Emlékeim szerint 12-13mA környékén ment a kapcsolás, de mérget nem vennék rá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 01:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
[quote]Hát, a 7044-et valami korai számítógépes alkalmazásra fejlesztették, tudtommal.... Abban érdekesen szólhat [/quot
Te hozdtad fel példának :D Amúgy mint előbb írtam, szerintem minden túlmisztifikált. Munkapont, hangulat!, stb. De. Van egy sarokpont! Pl. a HOENYWELL ipari elektronikákban miért nem 5687-et alkalmaztak, miért E182CC-t 8-) Itt a linearitás, megbízhatóság, üzemóra a fontos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.02.09. 13:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
FordPrefect írta:
Idézet:
Hát, a 7044-et valami korai számítógépes alkalmazásra fejlesztették, tudtommal.... Abban érdekesen szólhat [/quot
Te hozdtad fel példának :D Amúgy mint előbb írtam, szerintem minden túlmisztifikált. Munkapont, hangulat!, stb. De. Van egy sarokpont! Pl. a HOENYWELL ipari elektronikákban miért nem 5687-et alkalmaztak, miért E182CC-t 8-) Itt a linearitás, megbízhatóság, üzemóra a fontos.


Hát, a szántásra John Deer traktort használnak, de én inkább BMW-vel járok ..... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 17:49 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Kollégák!

EGy cső öregedése , hogyan mérhető egy alkalmazásban?
Pl a adott áramnál a megváltozott rácselőfeszültségből hogyan határozható meg a cső élettartama avagy az, hogy még optimális vagy már nagyon öreg?
Van pl a csöves IV konverterem ahol a csövek kb -2V előfeszültséggel mennek. Hány százalék a változás ahol már cserélni kellene a csöveket??

Az a terv, hogy AVR re írt programmal minden bekapcsoláskor tesztelném a csőkészletet egyenként, ahol látható lenne a cucc állapota.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 18:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
winkleer írta:
Kollégák!

EGy cső öregedése , hogyan mérhető egy alkalmazásban?
Pl a adott áramnál a megváltozott rácselőfeszültségből hogyan határozható meg a cső élettartama avagy az, hogy még optimális vagy már nagyon öreg?
Van pl a csöves IV konverterem ahol a csövek kb -2V előfeszültséggel mennek. Hány százalék a változás ahol már cserélni kellene a csöveket??

Az a terv, hogy AVR re írt programmal minden bekapcsoláskor tesztelném a csőkészletet egyenként, ahol látható lenne a cucc állapota.


Csak egy példa...


Csatolmányok:
E81L.jpg
E81L.jpg [ 132.6 KiB | Megtekintve 64856 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 19:21 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
winkleer írta:
EGy cső öregedése , hogyan mérhető egy alkalmazásban?...
Az a terv, hogy AVR re írt programmal minden bekapcsoláskor tesztelném a csőkészletet egyenként, ahol látható lenne a cucc állapota.

Mit építesz, UNIVAC-ot? :lol:
"A gép 5600 elektroncsövet és 18 000 diódát tartalmazott, 19 tonnát nyomott és egymillió dollárba került. " 1951-ben. ;)

Audio-ra szvsz teljesen felesleges ilyen jellegű ellenőrzés.

Van amelyik erősítőben automatikus bias beállítással (erős kompromisszumokkal) oldják meg a (vég) csövek öregedésének problémáját.... több, kevesebb ( :) ) sikerrel.
Kis teljesítményű csőnél én értelmetlennek látom az ilyet.
Ha gyanús a cső (pl. megváltozik az erősítése az egyik oldalnak), akkor többnyire már amúgy is mindegy, általában kuka a vége. ;)

Ha nagyon kukacos akarnék lenni, akkor időnként Gm-et mérnék adott munkapontban....de nem vagyok ennyire kukacos,mert ez sem csodaszer.

Most épp az egyik 80-éves előfok (DHT) csövem fűtőfeszültsége már 20%-al nagyobb, mint a másiké (árammal hajtom), tehát erősen vékonyodik a fűtőszál/katód, de mérésre ugyanúgy teljesít, mint a párja. Ja, és kitűnően szól. Ha véglegesen megadja magát, cserélem, és beállítom az "újat" (van még ebből az évjáratból :lol: ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 19:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
:) Nem Univac lesz de a dac teljes kiépítésben 10darab csővel üzemelne . A bias autómatikusan beállítódik , mert áramra kell kinulláznia egy csomópontot s ezt a rácselőfeszen keresztül teszi. Namost kézenfekvőnek tünt nekem, hogy egy itt a rácselőfesz beáll valamilyen feszültségre , egyforma és új csövek esetén kb egyforma feszre. Ebből gondoltam, ha ez a fesz jelentősen megváltozik az jellemzi a cső állapotát elhasználódottságát. Szóval gondoltam könnyű ezt nyomonkövetni.

Nekem a csövekkel egy nagy bajom van az öregedés folyamata és a paramétereik változása. Ezt akartam egy programmal lekezelni s akkor már nem piszkálná a csőrömet a dolog. Mert a program egyszerűen kidobja az öreg csövet (kiírja melyik számú , vagy fénnyel megjelöli vagy stb)

Amugy nem tudom, a 10darab az nagy szám e egy audió alkalmazásban? Nekem soknak tünt , de mondjuk ha nem cső lenne akkor meg OPA kellene ennyi s akkor már inkább cső.
Azért mert a feladat szép és csővel nem nagyon csinálja senki ebben a formában. Legalábbis még nem láttam.

Ha azt mondod kár rágörcsölni akkor inkább nem bonyolítom a dolgomat :)

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 19:50 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Én (is) azt mondom, kisjelű csöveknél felesleges. Előbb pusztul el a uC, mint az elektroncső.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 20:52 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
winkleer írta:
Amugy nem tudom, a 10darab az nagy szám e egy audió alkalmazásban?

Nem sok, nekem 15 van.
Összesen. :D
Öt különböző (CD, DAC, fonó, előfok, erősítő) készülékben. :lol:
Ja, egyenirányítókkal együtt. ;)
A DAC (PCM63) végében trafó, lezáró ellenállás, CCA csöves vég.
Nem kell elbonyolítani ha jól szól anélkül is. ;)

Viszont használok félvezetőket olyan helyen is, ahova más (nálam megrögzöttebb "csőhívő" ;) ) nem rakna. Hiszek a fülemnek. No és előtte tervezek (szimulálok), aztán építek és mérek. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.06.14. 19:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Érdekelne, 5842-es csővel van-e valamilyen tapasztalat?

Milyen munkapontban nyújtja a legjobb hangminőséget?
Melyik gyártóét érdemes választani?
Milyen a "hangjuk" a különböző gyártmányoknak?

/ Én, normál földelt katódos, kisjelű fokozatként használnám, semmi különlegest nem kell meghajtania ( gyakorlatilag egy 100k ellenálást ) /


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.06.14. 20:16 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Ezt válaszd:

http://www.cryoset.com/catalog/product_ ... eed3550511

De ugyanilyen jó a 6S4P-DR is, nálam ez utóbbi a favorit cső.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.06.17. 19:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Köszi, igazából én is a Raytheon gyártmányúakat nézegettem eddig.
( Az orosz csövektől kicsit tartok ( nagyobb szórás, élettartam, stb.) bár jóval olcsóbbak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.06.28. 18:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
akki írta:

Rendeltem 4db-ot innen 21-én, és mai nap meg is érkezett! Még aznap fel is adták.
Nagyon korrekt csomagolás és csomagcímke.
Köszönöm a linket!
Csatolmány:
P6280270.jpg
P6280270.jpg [ 91.87 KiB | Megtekintve 64695 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.06.28. 18:31 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Remélem tetszeni fog.
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2013.06.28. 19:33 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem nem fog csalódni bennük.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2014.07.20. 15:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Pont a fenti képen látható Raytheon 5842WA egyike mikrofóniás lett ( kocogtatásra érzékeny ), és véletlenszerű sistergéseket produkál. Mehetett kb. 200 órát. :cry: Mennyire gyakori dolog ez?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2014.07.28. 15:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
Pont a fenti képen látható Raytheon 5842WA egyike mikrofóniás lett ( kocogtatásra érzékeny ), és véletlenszerű sistergéseket produkál. Mehetett kb. 200 órát. :cry: Mennyire gyakori dolog ez?
Úgy néz ki a dolog, hogy a 4db-ból 2db tökéletes ( ebben a pillanatban ), 1db a már említett módon viselkedik, 1db "csak" mikrofóniás. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 13:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:15
Hozzászólások: 147
Tartózkodási hely: Buda
Én mindenképp megreklamálnám.
Hiszen azt igérik, hogy kevésbé mikrofóniás a kezeléstől.
Ha elkezd sisteregni mozgasd meg a csövet.
Ha elmúlik kontakt hibás a foglalat vagy a csőláb.
Ha nem, azt is reklamáld meg mert akkor csövön belül van a hiba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2014.07.29. 18:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ezek csak sima NOS csövek elvileg, nem cryo-kezeltek.
Igazából tragédia nincs azért, a 4db csőből csak kettőt használok, 2db meg tartaléknak lett tervezve eleve. Így nincs tartalék...
Mérőjelekkel egyébkénd mind tökéletes, csak "amúgy nem".
( Azért valószínűleg csak megemlítem nekik. Sajnos, a 4/2-es arány alapján hajlamos vagyok még akár nem véltlenszerűséget is feltételezni, de remélem ez teljesen alaptalan )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2014.12.27. 01:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
shany írta:
Pont a fenti képen látható Raytheon 5842WA egyike mikrofóniás lett ( kocogtatásra érzékeny ), és véletlenszerű sistergéseket produkál. Mehetett kb. 200 órát. :cry: Mennyire gyakori dolog ez?

Sajnos egyre gyakoribb. A ritkább-drágább NOS csöveket minden "audio" csőkereskedő javában teszteli/válogatja. Garancia nélkül, "akciós áron" ez jár manapság.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2016.02.15. 19:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ha valaki mindenképp "válogatott" Raytheon 5842-es csövekre vágyna, esetleg ezt is meg lehet próbálni:
https://www.rfparts.com/catalogsearch/result/?q=5842


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2016.02.17. 18:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
Ha valaki mindenképp "válogatott" Raytheon 5842-es csövekre vágyna, esetleg ezt is meg lehet próbálni:
https://www.rfparts.com/catalogsearch/result/?q=5842
Meg is érkezett. A posta 18,10$ ( értékbiztosított ) volt
A rendelés után 3 órán belül postán volt, 8 nap alatt ért ide.
Csatolmány:
Raytheon JAN 5842WA.jpg
Raytheon JAN 5842WA.jpg [ 230.9 KiB | Megtekintve 61936 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 15:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Tegnap zajlott az élet nálam, ami igen nagy meglepetést okozott főleg az amerikai gyártmányú elektroncsövek terén. Egy barátom beszerezte a képen látható rendkívül jó, és természetes hangú, annak idején a HFM által is tesztelt készüléket. A beszerződés után természetesen első útja hozzám vezetett, mert tudta, hogy Bugactól Dabasig csak egy ember van, aki ezekhez a cuccokhoz hozzá tud szagulni. :lol: Mondjuk ennek ellenére hoztak már Pestről is, meg Szegedről is cuccot hozzám. Íme a készülék:
Csatolmány:
20170204_143626 sp6 c.JPG
20170204_143626 sp6 c.JPG [ 256.95 KiB | Megtekintve 53908 alkalommal. ]

A készülék belseje nem pont úgy néz ki, mintha a TEAC szerelte volna Japánban :lol: , de bízzunk benne, hogy annál soxorosan korrektebb hangzású készülék:
Csatolmány:
20170204_143059.jpg
20170204_143059.jpg [ 347.37 KiB | Megtekintve 53907 alkalommal. ]

És a vizsgálódás közben olyat találtunk benne, hogy tágra meredt a szemünk! Echte amerikai AMPEREX csöveket.
Csatolmány:
20170204_143108.jpg
20170204_143108.jpg [ 232.6 KiB | Megtekintve 53907 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 15:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hogy mi az érdekes az AMPEREX csövekben? Hát ez:
Csatolmány:
20170204_143024.jpg
20170204_143024.jpg [ 128.06 KiB | Megtekintve 53905 alkalommal. ]

Csatolmány:
20170204_143005.jpg
20170204_143005.jpg [ 162.41 KiB | Megtekintve 53905 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 18:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Jó lenne tudni valami bennfentes információt, hogy ez a cső különbözik e bármiben a Tungsram emblémás kivitelektől.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 18:40 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
sajti írta:
Jó lenne tudni valami bennfentes információt, hogy ez a cső különbözik e bármiben a Tungsram emblémás kivitelektől.

Sajti

Szvsz csak jól leválogatták a Tungsram csöveket, kizárnám az eltérést, akkor nálunk is maradt volna belőle...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 19:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Ha a getter tartó rúdon/lemezen van egy kis nikkelezett tábla két jellel, akkor az Tungsram, bármit is pecsételtek rá kívülről.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.02.05. 20:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
ARC D76-A-ban Meg olyan cső volt, hogy 12AX7, cégjelzés nélküli, de rajta volt nagybetűkkel: HUNGARY. Ezekben az az érdekes, hogy mindez a 70-es, 80-as években történt, mikor is még nekem is géppisztollyal kellett vigyázni arra, hogy az amerikai imperialisták meg ne támadjanak bennünket. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.08. 21:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
deeraudio írta:
Szvsz csak jól leválogatták a Tungsram csöveket, kizárnám az eltérést, akkor nálunk is maradt volna belőle...

Ez a helyes válasz. A nyugati exportszériák meója általában egy kicsit szigorúbb volt.

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.08. 22:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
sajti írta:
Jó lenne tudni valami bennfentes információt, hogy ez a cső különbözik e bármiben a Tungsram emblémás kivitelektől.

Sajti


Egy kép kevés.

Ha benne van a kis nikkel lap .....
Ha a lába nikkelezett akkor akár E88CC is lehet, de láttam PCC88-at is Ni lábbal, söt PCC 189-et is.
viszont csak egyetlen egy eredeti tungsram ECC88 volt a kezembem........konzum lábacskákkal

A konkrét darab -kép- szerintem Ujpesti.( csillámtartó formája miatt) Nem tudok róla hogy Kaposváron ezt a tipust is gyártották,
vagy ????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.08. 22:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
Visszavonok MINDENT!!!! NYITOTT AZ ANÓD!!!!!

EZ EGY VOSKOD 6N23P!!!! Benéztem! Bocsánat uraim!

...no de ilyet, az amperex tungsram-nak hamisitotta????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Amerikai elektroncsövek
HozzászólásElküldve: 2017.03.08. 22:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
ttshungary írta:
Nem tudok róla hogy Kaposváron ezt a tipust is gyártották

E88CC-t ha jól tudom, kizárólag Újpesten gyártottak. Hogy miért nem találkoztunk ilyennel vagy Mullardnak gyártott/feliratozott csövekkel a hazai boltokban, arra nagyon 1xű a magyarázat...

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 81 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség