audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 12:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 20:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 00:34
Hozzászólások: 68
Kedves Fórumtagok!

Tavalyi év augusztusában hangfalépítő összejövetelt tartottam Törökbálinton amit Hangfalépítő DIY Táborként
is nevezhetnék mert annyian összeverődtünk hála az égnek!
Az ide éveben is megtartom ezt az összejövetelt egy teljes hétvégén keresztül.

Az időpont 2013.08.17-18. , Augusztus 17-18. hétvége.

Téma DIY hangsugárzók. mérés, helyben építés meghallgatás!
Mindenkit szeretettel látok reggel 10 órától amíg lendület van a társaságban.

Aki jönne kérem jelezze, és azt is melyik nap a címet Privát üzenetben átküldöm!

Dénes


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.14. 23:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Szai Dénes!

Én szombaton szeretnék menni.

Köszi: Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 13:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 00:34
Hozzászólások: 68
Szombaton és Vasárnap reggel 10-től kezdünk!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.17. 18:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Szia !

Küldtem PÜ-t .

A cimet légyszives ird meg.


kösz :Balu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 12:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Köszönöm szépen Dénesnek, hogy megszervezte az összejövetelt. Nagyon jó hangulatú talákozó volt, sok-sok hallgatózással szombaton. Vasárnap sajnos nem tudtam ott lenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.20. 21:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
Nos akkor egy rövid beszámoló erre a fórumra is:

A szombati nap -némi pakolás/rend rakás után - javarészt hallgatózással telt.
Forrásként laptopot, illetve Dénes CD-játszóját használtuk. A jelek erősítéséért memme LM3886 Quad-ja (mzperx-féle), Single-je, illetve az én B5-öm felelt. A Quad egy nagyon részletes, jó hangú erősítőnek bizonyult. A szimpla IC-s változat sem vallott szégyent, ár/értékben, és alkatrészigényben(mindössze 3-4 passzív alkatrész kell bele) igen jól teljesít.
Ami a dobozokat illeti: memme alu Visaton-os doboza nagyon egyben van hangilag, ezzel nem érdemes tovább variálni, úgy jó, ahogy van. Ez kevésbé érvényes viszont a ribbon-os dobozára, ami igencsak hallható beszakadást produkál a hangszórók összeváltásánál. Ahogy hallottam, eddig ezt nem sikerült passzív váltóval jól összehozni, így valószínűleg aktív lesz hozzá tervezve.
A világos íves doboz, Seas Er18 hangszóróval szintén szépen szólt, a szoba mélykiemelése pont jól jött neki, és így teljes értékű hangot produkált (talán lehetne egy picivel nyíltabb... az én fülemnek legalábbis). Kevésbé döngős szobában lehetséges, hogy kicsit nagyobb, mélyebbre hangold doboz illene hozzá.
A fekete Gleden is egy szépen kivitelezett, nyugodt, testes hangú doboz. Talán némi doboz-merevítést, bitumenezést meghálálna.
A saját hangfalaimról nem nagyon szeretnék áradozni, elvégre az nem lenne hiteles az én számból, majd elmondják a többiek, ők hogy hallották / látták ... (mondjuk úgy, hogy az nagyjából hozták, amit elvártam tőlük :roll: )
Összességében elmondhatom, hogy valamennyi hangfal nagyon szépen, igényesen kivitelezett darab, bár minden diy-er ilyeneket építene...

Mindeközben a bográcsban rotyogott a pörkölt, memme (és segédjei) ismét nagyot alkottak, isteni finom lett!

Délutánra megérkezett Dénes egy barátja, és onnantól inkább az élő zenéé lett a főszerep. Amolyan "Nem baj! Van máásííík...! " stílusban előkerült 4-5 gitár, illetve később egy trombita is, aztán Dénes és Matyi improvizációikkal szórakoztattak minket :)

Vasárnap a mérésé volt a főszerep, jól meg is mértük a dobozokat (egy néhányat legalábbis). Ahogy reméltem, a Gleden hozta a papírformát, csak azt sajnálom, hogy a fekete már ekkor nem volt ott, kíváncsi lettem volna, hogy mérve milyen különbség van közöttük.
Délutánra megérkezett horvlas, aki egy apró PC-hangfalat készült építeni, nem tudom végül meddig jutottak, mikor eljöttünk, fél 4 körül még a hangszórólyukak kimarásánál tartott.

Jól éreztük magunkat, jó volt a hangulat, hallottam sok szépet és jót, ettünk egy finomat, ha tehetem, jövök legközelebb is! ;)

És végül a képek:
https://plus.google.com/photos/102536826771966982596/albums/5913825730325133249?authkey=CID2usjIy8eDTQ


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 6 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség