audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.30. 00:46

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 18:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az AD1 nachbau /utánépített cső/ tovább fejlesztése alapján a 2A3 nachbau mért főbb üzemi adatai egy 5W SE teszt erősítőben:

Ua = 450 V
Ia = 50 mA
Na = 22,5 W
Uf = 2V AC / DHT/
If = 2,1 A
( Ra= 5K )


A 2A3 nachbau /utánépített cső/ tovább fejlesztése alapján a 300B nachbau mért főbb üzemi adatai egy 8W SE teszt erősítőben:
Ua = 450 V
Ia = 90 mA
Na = 40,5 W
Uf = 4 V AC / DHT/
If = 3 A
(Ra = 5K)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 20:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Aha!

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 21:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Ezeknek az adatoknak semmi közük az eredeti csövekhez.

Ilyen alapon azt is mondhatnánk, hogy az EL84 utánépítése a 6L6GC.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 00:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Inkább nem mondok semmit.... :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 05:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az után épített csövekről közölt adatok kizárólag a tájékoztatást és az ismeret terjesztést szolgálják,minden jog fenntartása mellet. Az után építésre és alkalmazásra az életveszélyes feszültségek miatt senkit nem biztatok, mert az érvényes Balesetelhárítási és óvó rendszabályok figyelmen kívül hagyása balesetet, kárt okozhat,amiért felelöséget nem vállalok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 06:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
egyáltalán mi ez, valakinek barkács csöve, vagy van azért rendes gyártó is mögötte?
Mindamellett a 40W-os 2A3 szinte azonos a JJ 40W-os 2A3-al.
Az Ra=5k meg teljesen hibás, esetleg lehet az említett SE kapcsolásban a kimenő primerje, de azt mintha Rp-vel kéne jelölni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 06:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
mflogi írta:
Az után épített csövekről közölt adatok kizárólag a tájékoztatást és az ismeret terjesztést szolgálják,minden jog fenntartása mellet. Az után építésre és alkalmazásra az életveszélyes feszültségek miatt senkit nem biztatok, mert az érvényes Balesetelhárítási és óvó rendszabályok figyelmen kívül hagyása balesetet, kárt okozhat,amiért felelöséget nem vállalok.


???????????????
miket nem mondasz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 07:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
istvan01 írta:
egyáltalán mi ez, valakinek barkács csöve, vagy van azért rendes gyártó is mögötte?
Mindamellett a 40W-os 2A3 szinte azonos a JJ 40W-os 2A3-al.
Az Ra=5k meg teljesen hibás, esetleg lehet az említett SE kapcsolásban a kimenő primerje, de azt mintha Rp-vel kéne jelölni.

Valószínűleg valami orosz pentóda egy-két lába le van vágva és máris trióda lett belőle. Persze az is elképzelhető, hogy valami tranzisztoros dolog van benne.
http://forum.audiodiy.hu/viewtopic.php?f=5&t=2475


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 08:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
mayky írta:
istvan01 írta:
egyáltalán mi ez, valakinek barkács csöve, vagy van azért rendes gyártó is mögötte?
Mindamellett a 40W-os 2A3 szinte azonos a JJ 40W-os 2A3-al.
Az Ra=5k meg teljesen hibás, esetleg lehet az említett SE kapcsolásban a kimenő primerje, de azt mintha Rp-vel kéne jelölni.

Valószínűleg valami orosz pentóda egy-két lába le van vágva és máris trióda lett belőle. Persze az is elképzelhető, hogy valami tranzisztoros dolog van benne.
http://forum.audiodiy.hu/viewtopic.php?f=5&t=2475


Nofene, ennek az AD1 utánzatnak meg közben le ment a fűtőfesze 2V-ra?

:?: :?: ezzel a blőd kísérőszöveggel (markecing) talán lehet villogni a vaterán, de itt nem hiszem :roll:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 11:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Ra a katalógusban terhelő ellenállás. /Pl Magyari B rádióamatőrők zsebkönyv 1963 év 352.old/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 14:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.29. 08:49
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Szeged
Elnézést kérek az -esetlegesen- amatőr kérdésért, de mi az az "utánépített" cső ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 15:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Semmi, parasztvakítás az egész :lol: Van annak a csőnek rendes neve.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 20:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
én még mindig a az utánzat cső paraméterein akadok meg.
Ha ez 2A3 kompatibilis akar lenni, akkor miért nem 2,5V fűtőfesz
viszont mondasz valami "tovább fejlesztése alapján a 300B nachbau" akkor ez most inkább 300B? ha meg az akar inkább lenni, akkor miért nem 5V fűtés fesz.

Ha meg ennyi bizonytalanság van már ezeknél az egyszerű adatoknál, akkor mi lehet beljebb?

Egyébként aki csövet épít félvezetőkből, az vagy nem hallott még tisztességes csövest, vagy inkább foglalkozzon tiszta szilíciumos kapcsolásokkal .. szóval ez fából vaskarika


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 21:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
glider írta:
Elnézést kérek az -esetlegesen- amatőr kérdésért, de mi az az "utánépített" cső ?


Jaj, nem tudod? Fogsz egy kis drótot, megtekered rácsnak, ugyanolyannak mint az a cső, amit után akarsz építeni. Aztán fogsz egy kis nikkel lemezt, kisimítgatod, meghajtod olyanra mint az erdedeti.
Szóval mindenből csinálsz ugyanolyat, és a végén kiszívatod a levegőt a csőből, így készül a vákum, és már kész is az utánépített cső!
Nézd:
http://www.youtube.com/watch?v=EzyXMEpq4qw

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.09. 21:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Ez előtt meg egyenesen megemelem a kalapom!
http://www.youtube.com/watch?v=FVsRHYSqlfI

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 17:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
glider írta:
Elnézést kérek az -esetlegesen- amatőr kérdésért, de mi az az "utánépített" cső ?


3NF nachbau és még sok ,keress rá!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 17:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Keress rá a 3NF nachbau épített csőre és megérted, itt szó sincs félvezetőről!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 17:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
istvan01 írta:
én még mindig a az utánzat cső paraméterein akadok meg.
Ha ez 2A3 kompatibilis akar lenni, akkor miért nem 2,5V fűtőfesz
viszont mondasz valami "tovább fejlesztése alapján a 300B nachbau" akkor ez most inkább 300B? ha meg az akar inkább lenni, akkor miért nem 5V fűtés fesz.

Ha meg ennyi bizonytalanság van már ezeknél az egyszerű adatoknál, akkor mi lehet beljebb?

Egyébként aki csövet épít félvezetőkből, az vagy nem hallott még tisztességes csövest, vagy inkább foglalkozzon tiszta szilíciumos kapcsolásokkal .. szóval ez fából vaskarika


Én meg az Ra jelölés nem ismerésén akadok fenn, akkor kivel is vitatkozom a főbb üzemi adatokon egy fejlesztés alatt lévő utánépítésen?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 17:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Ez nem így van, hiszen ezek a gyári csövek több beállításban, más -más üzemi adatokkal is működhetnek, ahogy az sok közismert kapcsolási rajzon látható


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 18:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
DHT írta:
Semmi, parasztvakítás az egész :lol: Van annak a csőnek rendes neve.


Most téged idézlek:Huzzál innen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 19:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
mflogi írta:
Ez nem így van, hiszen ezek a gyári csövek több beállításban, más -más üzemi adatokkal is működhetnek, ahogy az sok közismert kapcsolási rajzon látható


Ezt nem Neked írom, mert láthatóan fel vagy vértezve észérvek ellen, olyanokat szólsz le, akik bizonyítottan letettek valamit az asztalra. Azoknak írom, akik esetleg idetévednek és nem annyira kiműveltek az elektroncsövek világában, ők ne legyenek megtévesztve.

Igen, az elektroncsövek anódfeszültség-anódáram szempontjából többféle munkapontban üzemelhetnek, amíg ezeket a határadataik nem korlátozzák, pl disszipáció, meg katódemisszió, meg hasonló dolgok. Viszont a fűtésadatok szempontjából a csőre megadott adatokat szentírásként kell kezelni, bizonyos gyártók 2%!!! eltérést engednek meg a fűtőfeszültségben. Azok az eltérések, amik itt előbb voltak emlegetve, kizárják még a rokonság emlegetését is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 20:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Egyetértek . A nem megfelelő fűtő feszültség a cső idő előtti tönkremenetelét vonja maga után.
És ez alól semmiféle után építés nem védi meg.Aztán lehet újraépíteni ! :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.11. 22:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
mflogi írta:
DHT írta:
Semmi, parasztvakítás az egész :lol: Van annak a csőnek rendes neve.


Most téged idézlek:Huzzál innen!
Te meg vegyél vissza.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 06:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Barth Ida írta:
mflogi írta:
Ez nem így van, hiszen ezek a gyári csövek több beállításban, más -más üzemi adatokkal is működhetnek, ahogy az sok közismert kapcsolási rajzon látható


.

Igen, az elektroncsövek anódfeszültség-anódáram szempontjából többféle munkapontban üzemelhetnek, amíg ezeket a határadataik nem korlátozzák, pl disszipáció, meg katódemisszió, meg hasonló dolgok. Viszont a fűtésadatok szempontjából a csőre megadott adatokat szentírásként kell kezelni, bizonyos gyártók 2%!!! eltérést engednek meg a fűtőfeszültségben. Azok az eltérések, amik itt előbb voltak emlegetve, kizárják még a rokonság emlegetését is.


A leszólást a barátod kezdte,de úgy látszik itt ez a divat sajnos , hátha én sem most kezdtem, és már én is megkinlódtam sok dologgal.
A fűtés adatok az AD1 nach. esetében pedig a beépített alkatrészek miatt behatároltak, egy kisérleti fejlesztésben sem lehet mindent figyelembe venni. l


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 06:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Gybalu71 írta:
Egyetértek . A nem megfelelő fűtő feszültség a cső idő előtti tönkremenetelét vonja maga után.
És ez alól semmiféle után építés nem védi meg.Aztán lehet újraépíteni ! :D :D :D


AD1 nach. beépitett akatrészei szabják meg pontosan a fűtést.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 06:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
hifitibi írta:
mflogi írta:
DHT írta:
Semmi, parasztvakítás az egész :lol: Van annak a csőnek rendes neve.


Most téged idézlek:Huzzál innen!
Te meg vegyél vissza.


Ezt annak idején megírhattad volna a barátodnak is amikor ilyen szavakkal kezdte a leszólást egy új forumozóval szemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 07:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
mflogi írta:
AD1 nach. beépitett akatrészei szabják meg pontosan a fűtést.

Akkor ha lehet, mesélj már arról is, hogy hogy is kell egy AD1-es csövet utánépíteni ? Mi kell hozzá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 09:10 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1975
Elolvasva a topikban zajló értelmetlen vitát, eszembe jut egy régi közmondás: " Vakok között félszemű a király!" :lol:

Nem látjátok be, hogy ez a "fejlesztő" minden csövet ki tud váltani valami mással...aminek persze SEMMI köze az eredetihez.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 09:20 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
tunerman írta:
Elolvasva a topikban zajló értelmetlen vitát, eszembe jut egy régi közmondás: " Vakok között félszemű a király!" :lol:

Nem látjátok be, hogy ez a "fejlesztő" minden csövet ki tud váltani valami mással...aminek persze SEMMI köze az eredetihez.

Üdv: TJ.


Én másként írtam volna, de így is jó! " Vakok között féleszű a király!"

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 10:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sny21 írta:
tunerman írta:
Elolvasva a topikban zajló értelmetlen vitát, eszembe jut egy régi közmondás: " Vakok között félszemű a király!" :lol:

Nem látjátok be, hogy ez a "fejlesztő" minden csövet ki tud váltani valami mással...aminek persze SEMMI köze az eredetihez.

Üdv: TJ.


Én másként írtam volna, de így is jó! " Vakok között féleszű a király!"


Off: Írtam Neked PÜ-t, légyszives referálj az ügyben. On
Én nem így látom a kérdést. Mindent, s mindenkit lehet helyettesíteni. Az hogy ez a helyettesítés, utánépítés autentikus-e vagy nem, azt már az egyénnek kell eldönteni. Vegyünk egy egyszerű példát: koncertet szervezek Tina Turner részvételével, de a művésznő torok gyúlladást kap. Ezért helyette én énekelek. Helyettesítettem Tinát, tehát a közönség számára a koncert idelyére én voltam Tina Turner. Az hogy ez autentikus volt-e, az más kérdés. Persze nyilvánvalóan nem, mivel én férfi vagyok, Tina meg nő. Nos valami ilyesmi lehet ez a nachbaum dolog. Ezermester topic ha lenne, ott a témával nagy elismerést lehetne kivívni. Igaz, ott függőleges sárga, hosszú létrából is tudtak "készíteni" vízszintesen hosszú sárga villamost. :P Ebben a topicban viszont kicsit nem helyénvaló az ilyen téma, és főpleg akkor nem, mikor legtöbbünk számára még egy adott alkatrész gyártója sem mindegy, nem hogy az utángyártója.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 12:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Szép dolog az utángyártás, én is azon filózok, hogy meddig lehet egyáltalán a dolgot így nevezni. Pl ha csak az AD'-et nézzük, akkor meg tudunk nevezni néhány eredeti gyártót, pl Telefunken, Tungsram, Valvo, meg néhány utángyártót: KR, EML. Addig, amíg az utángyártott példányt bele lehet dugni abba a foglalatba, ami egy eredeti példány befogadására készült és nem lesz belőle tüzijáték, sőt a készülék normál paraméterekkel üzemelni fog, akkor azt elfogadhatjuk utángyártásnak.

Még az is elmegy, ha az utángyártott példány akár némileg erősebb kivitel, mondjuk magasabb feszültséget-áramot elvisel, ezért nagyobb teljesítményt ki lehet facsarni belőle. De az kell hogy legyen az alapkövetelmény, hogy az erősebb példányt is be lehessen dugni az eredeti helyébe, az ott ne okozzon műszaki problémát. Én így húznám meg a határvonalat. Ha ez nem teljesül, akkor ott nem utángyártásról, hanem egy teljesen új konstrukcióról van szó. Ha erre az új konstrukcióra pedig rákerül a régi cimke, az pedig csalás, megtévesztés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 13:13 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
mflogi írta:
Az AD1 nachbau /utánépített cső/ tovább fejlesztése alapján a 2A3 nachbau mért főbb üzemi adatai egy 5W SE teszt erősítőben:

Ua = 450 V
Ia = 50 mA
Na = 22,5 W
Uf = 2V AC / DHT/
If = 2,1 A
( Ra= 5K )


http://www.audioland.hu/forum/15-front- ... tt-cs.html

AD1 nachbau (utánépített cső) 2013 júl. 31 11:38 #51013

Röhrenkollektor

Az AD1 nachbau (utánépített cső) egy 4W-os SE kapcsolásban történt kipróbálása során mért üzemi adatai:
Ua = 295 V
Ia = 58 mA
Na = 17 W
Fütés:
Uf = 4V AC
If = 0,8 A

------------------------
No comment.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 21:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A vita hevében elragadtattam magam,akit megsértettem elnézést! mflogi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 22:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
glider írta:
Elnézést kérek az -esetlegesen- amatőr kérdésért, de mi az az "utánépített" cső ?


Az utánépítés a német,angol és lengyel amatőrök kedvenc mókája. A neten Pl. 3 N.F. nachbau egy 30-as évek elején készült úgynevezett többszörös cső a 3N.F. utánépítése szubmini csövekkel ami a keresőbe beütve megtalálható,vagy a DL11 nachbau stb. Feltenném a képüket, de sajnos nem működk a csatolmányom


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 22:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Barth Ida írta:
Szép dolog az utángyártás, én is azon filózok, hogy meddig lehet egyáltalán a dolgot így nevezni. Pl ha csak az AD'-et nézzük, akkor meg tudunk nevezni néhány eredeti gyártót, pl Telefunken, Tungsram, Valvo, meg néhány utángyártót: KR, EML. Addig, amíg az utángyártott példányt bele lehet dugni abba a foglalatba, ami egy eredeti példány befogadására készült és nem lesz belőle tüzijáték, sőt a készülék normál paraméterekkel üzemelni fog, akkor azt elfogadhatjuk utángyártásnak.

Még az is elmegy, ha az utángyártott példány akár némileg erősebb kivitel, mondjuk magasabb feszültséget-áramot elvisel, ezért nagyobb teljesítményt ki lehet facsarni belőle. De az kell hogy legyen az alapkövetelmény, hogy az erősebb példányt is be lehessen dugni az eredeti helyébe, az ott ne okozzon műszaki problémát. Én így húznám meg a határvonalat. Ha ez nem teljesül, akkor ott nem utángyártásról, hanem egy teljesen új konstrukcióról van szó. Ha erre az új konstrukcióra pedig rákerül a régi cimke, az pedig csalás, megtévesztés.


Az után építés "nachbau " nem azonos az utángyártással, a megnevezés a "3N.F. nachbau" vagy "AD1 nachbau" pontosan a megtévesztés és a csalás elkerülésére erre utal. Az jó ha az eredeti helyére bedugható,de ez nem mindig teljesíthető és előfordulhat , hogy a készüléken is kisebb módosítás szükséges, de új tervnél ez kevésbé gond. El kell dönteni megéri- e?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.12. 22:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
mayky írta:
mflogi írta:
AD1 nach. beépitett akatrészei szabják meg pontosan a fűtést.

Akkor ha lehet, mesélj már arról is, hogy hogy is kell egy AD1-es csövet utánépíteni ? Mi kell hozzá?


A 3 N.F.nachbau alapján és egy kis kinlódás után magad is megcsinálhatod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 06:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Loewe-Mehrfachröhre 1926
http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren ... /Loewe.htm

lehet építgetni:
http://www.jogis-roehrenbude.de/Roehren ... NF/3NF.htm

Nem tudom, ez a fajta csőkonstrukció mintha elhalt volna az évek során.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 07:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Kösz a szép csatolt képeket.Én ilyen szépeket nem tudok készíteni,de annyit tudtam tovább lépni,hogy egy teljes előerősítőt építettem cső formában: UC21m téma 2013 febr.26 . Ez gyakorlatilag egy Elektroncsővel készített elektroncsöves előerősítő modul,ami szubmini csővel készült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 07:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Tulajdonképpen ez egy csőből épült IC. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 08:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
Gyakorlatilag igen! :)
Végül is kimeríti az integrált áramkör fogalmát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 08:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Egy másik Elektroncsővel készített elektroncsöves előerősítő modul eletroncső formában loktál csővel épült, / UC21m téma 2013 márc. 2./de a legutóbbi oktál kettős triódával (6N6SZ) készült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 10:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az AD1 nachbau formája - ami egyik barátom kérésére készült,aki kifejezetten utálja az orosz és az angolszász csövek formáját és látni sem akarja ezeket a nap mint nap használt erősítőjében - a Wehrmacht RD12Pb cső katonás,sarkos alakja szerint készült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 16:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Amivel az utánépített cső különbözik a gyári csőtől:
- Akinek pedig nem tetszik az alakja fújjon a gömbbe,-mármint az üveg búra fúvásakor és tetszőleges alakot fújhat magának,vagy más búrájúra is cserélheti.
- Az építés során a felhasznált cső a karakterisztika linearítása alapján a cső kiválogatható.
- Meghibásodás esetén minden alkatrésze egyszerűen cserélhető,
- Az előbbi következtében élettartama korlátlan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 16:52 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mflogi írta:
Amivel az utánépített cső különbözik a gyári csőtől:
(1)- Akinek pedig nem tetszik az alakja fújjon a gömbbe,-mármint az üveg búra fúvásakor és tetszőleges alakot fújhat magának,vagy más búrájúra is cserélheti.
(2)- Az építés során a felhasznált cső a karakterisztika linearítása alapján a cső kiválogatható.
(3)- Meghibásodás esetén minden alkatrésze egyszerűen cserélhető,
(4)- Az előbbi következtében élettartama korlátlan.


Szóval:
1 - Ez alapján sörösüveg is használható!
2 - Vagyis az alkalmazott csövek és alkatrészek minősége meghatározza a végleges minőséget is...
3 - ...meghibásodás esetén a mi berendezéseimben is cserélhetőek az alkatrészek, de (4) ez nem jelenti a korlátlan élettartamot! Azért ez VICC!
(A tévészerelő tévéje korlátlan élettartamú? Ez alapján igen - csak a többiek szívták meg!)

Továbbra is várok kapcsolási rajzot, méréseket, stb., hogy valamennyire DIY jellege legyen a dolgoknak. Ez így csak szövegelés...

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 17:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Amennyiben nem csak a csőgyárók /kereskedők/ kedveltje,hanem a sörgyártóké is akkor igen,de nem árt ha edzett, hőállót választasz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.13. 17:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Komolyabbra fordítva a főbb üzemi adatokon és a képen kívül más adatot addig nem célszerű közzé tenni, amig nem derül ki ,hogy pl, az itteni fórum kit témájában néhány nálam okosabb ember összfogásával nem életképes -e a dolog. Később egy normális képet a próba erősítő alapján készülő erősítőről felteszek.Az utánépített cső kapcsolása is ismert, csak ilyen célra tudomásom szerint eddig nem használták,de az is előfordulhat,hogy nem is olyan jó, ahogy az eddigi méréseim és a próba alapján gondolom. Üdv.dr B.M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 12:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Tisztelt T.J.! Elnézést,de figyelmen kívül tetszett hagyni, hogy itt nem cső fejlesztésről ,hanem egy után épített cső fejlesztéséről van szó,ami teljesen más dolog. Üdv. B.M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 13:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Barth Ida írta:
mflogi írta:
Ez nem így van, hiszen ezek a gyári csövek több beállításban, más -más üzemi adatokkal is működhetnek, ahogy az sok közismert kapcsolási rajzon látható


Ezt nem Neked írom, mert láthatóan fel vagy vértezve észérvek ellen, olyanokat szólsz le, akik bizonyítottan letettek valamit az asztalra. Azoknak írom, akik esetleg idetévednek és nem annyira kiműveltek az elektroncsövek világában, ők ne legyenek megtévesztve.

Az "észérvek" az általam nagyra becsült volt elnökünknél sem vezettek semmire,(mert elvesztette a doktorit) ezért az érdemi vitában pontosan meg nevezett szerző publikációira hivatkozom /Szerző név,kiadvány cím,megjelenés év, és oldal/ megjelölésével,amint eddig is tettem ,mivel csak bemondásra a kártyában sem fogadnak el semmit,akárki is mondja.
Pontos idézetekkel pedig nem lehet megtéveszteni senkit!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2013.08.19. 14:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Barth Ida írta:
mflogi írta:
Ez nem így van, hiszen ezek a gyári csövek több beállításban, más -más üzemi adatokkal is működhetnek, ahogy az sok közismert kapcsolási rajzon látható


Tisztelt Barth! A 3NF és a 3NF nachbau csatolmányok képeinek, kapcs. rajzainak és adatainak össszevetésőből is jól látszik az utánépítés lehetőségei is korlátozottak. A 3NF -ben hangfrekvenciás triódák vannak 4V fűtéssel,a 3NF nach. -ban rádió frekvenciás pentódák 3,8V fűtéssel. (de a többi üzemi adatban is vannak eltérések,de van amikor a később gyártott, beépített korszerűbb csövek javára). Hasonló látszik a 2NF és a 2NF nach egybevetéséből is,ha megnézed. Tehát az után építés nem mindig pontosan követi az eredetit, lehet annál kevesebb, de több is. Egészen odáig,hogy a 3NFL nach.-nál az eredeti három DHT trióda helyett egy nem DHT trióda-pentóda van. Tehát az utánépítés nem szolgai másolás, ezt a felhasználásnál figyelembe kell venni. Üdv. B.M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.06. 14:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
A 2a3 csöves kapcsolásokhoz,- kisebb Ua mellett,- RE304 nach. cső is használható.


Csatolmányok:
Nachbau RE304  Röhre  foto 400x400.JPG
Nachbau RE304 Röhre foto 400x400.JPG [ 20.18 KiB | Megtekintve 59584 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 60 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség