audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 06:57

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1481 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 16:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Engedelmetekkel nyitok egy akkor egy ilyen témát. (Sanyi majd áthozza az ide illő hsz-eket)

Nos Dys-cus írta hogy ott tart én meg itt tartok.

Nos én nem tudtam annyira lemenni pr-szek kapacitásban : 14 nF lett
A DCR is sokkal rosszabb lett, de ...

A trafó: 69,6 ohm 65,4 ohm
B trafó: 69,7 ohm 65,5 ohm

28 C° fokon

Ja és hát nem tudom mennyire lehet hinni az új szerzemény mérőhídamnak, de 500 Mohmot mértem a szig vizsgálóval. Pr-szek. Sajnos csak 200 V.on mér.


Csatolmányok:
DSCF5885.JPG
DSCF5885.JPG [ 132.15 KiB | Megtekintve 97594 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 18:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szépek, ha lenne nyomatóm akkor én is nyomatnék ilyen táblácskát. Az adatok meg majd javulnak, csak gyakorolni kell. :lol: Na jó van, csak vicceltem. A kivezetést hogy oldod meg? Én eccerűen kivezetem, a farkamhoz mérem a szigetelést, és felhúzom a drótra, aztán eccercsak 25cm-es lessz a kivezetés. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 18:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
A DCR szimmetriát is össze lehet hozni más tekercsösszekötésekkel akkor 1 ohmon belül lenne, de én fontosabbnak tartottam a szerkezeti szimmetriát, tehát az anódok a szélső tekercsekre vannak kötve a tápfesz meg valahova a közepébe. Ahogy az a TK157-esnél is van.
Szeretem a kompakt megoldásokat tehát így, forrfüles csévével:
Így a felhasználónak meg van az a szabadsága, hogy a legdrágább huzalokkal kösse be a trafót. :)
De itt is lehet látni:

viewtopic.php?f=62&t=47&start=933

CHZ elég jól felhasználta ezt a megoldást.


Csatolmányok:
kiv.JPG
kiv.JPG [ 98.16 KiB | Megtekintve 97551 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 19:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Kihasználtam a logikusan kivitelezett cséve előnyeit, így közvetlenül a kivezetéseknél kapcsolható a trióda/UL.


Csatolmányok:
11.gif
11.gif [ 40.37 KiB | Megtekintve 97544 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 19:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mayky írta:
A DCR szimmetriát is össze lehet hozni más tekercsösszekötésekkel akkor 1 ohmon belül lenne, de én fontosabbnak tartottam a szerkezeti szimmetriát, tehát az anódok a szélső tekercsekre vannak kötve a tápfesz meg valahova a közepébe. Ahogy az a TK157-esnél is van.
Szeretem a kompakt megoldásokat tehát így, forrfüles csévével:
Így a felhasználónak meg van az a szabadsága, hogy a legdrágább huzalokkal kösse be a trafót. :)
De itt is lehet látni:

viewtopic.php?f=62&t=47&start=933

CHZ elég jól felhasználta ezt a megoldást.

Ok! De ehhez olyan cséve kell, meg forrfül. Még csévét nem láttam ilyet, hát még forrfület. Na jó egy-kettő azért van, de cséve? Főleg bármikor beszerezhetően? Sokat eszeltem ezen a problémán én is, de egyéb hílyán maradt a 25 centi, így legalább a hangszóró kimenetig nem kell toldani. Viszont a felhúzott 25centi szigetelés drága, macerás. Jobb a Te megoldásod.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 19:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A DCR szimmetria jó, de igazad van, nem ez a legfontossabb. A tekercsek Cnull kapcija, azaz az önkapacitás szimmetriája fontosabb. Tekercsenként. A primér induktivitással képződő rezgőkör rezonancia pontjának egybe kell esni, mert akkor lessz jó az impulzus átvitel, meg a torzítás. A kapci nértékét lehet állítgatni a tekercsrészek különböző kapcsolásával. Ezt az értéket nyilvánvalóan nem az eggyes tekercs részekre feltekert drót hossza, hanem annak felülete fogja meghatározni, feltéve, ha a szigetelési viszonyok egyformák és állandóak. (Ezért szokásom mondani, hogy a trafóban a legfontossabb a szigetelés) Nos tovább nem is folytatom, mert minden kezdő kitanulja a szakmát, mi meg éhen halunk. :P Azért hál Istennek nem olyan eccerű ez a szakma. Nem csak tekerő gép kell hozzá.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 21:08 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
dys-cus írta:
... Nos tovább nem is folytatom, mert minden kezdő kitanulja a szakmát, mi meg éhen halunk. :P Azért hál Istennek nem olyan eccerű ez a szakma. Nem csak tekerő gép kell hozzá.


Annak ellenére, hogy én is veletek tekertetnék, mégis valakiknek ki kell tanulnia a szakmát MESTEREK! Legalább azért, hogy aztán ő is tovább örökítse! Ha nem is a fórumon keresztül tanítotok, de személyesen remélem magatok mellé vesztek azért majd egy-egy zöldfülűt segédlegénynek/tanulónak! Gondoljatok a jövő nemzedékre is, ha már mi sem leszünk! :ugeek:

UI: És GRATULA, jól nyomjátok, legalább mi is kicsit belelátunk abba, aminek itt sokan, soha nem állnánk neki! ;)

...továbbá mi is tanulunk. No nem gyártani, de legalább ellenőrizni a sajátunkat, vagy ha hozzánk kerülne valami méretlen kimenő! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 21:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Ha már megnyílott ez a téma...
Teac fórumtárs hivatkozott "bizonyos" Rózsa Sándor úrra, akinek a "tanulója" lehetett 16 évig, és akinek dícsérte szaktudását a kimenőtrafók tervezésének és elkészítésének terén.
Álljon ezért itt alább az Ő (Rózsa Sándor okl. vill. mérnök) tollából néhány sor e témában...


Csatolmányok:
Magyarázat: Kimenő transzformátor követelményei
Kimenotrafo_kovetelmenyek_kicsi.jpg
Kimenotrafo_kovetelmenyek_kicsi.jpg [ 485.27 KiB | Megtekintve 97506 alkalommal. ]
Magyarázat: Kimenő transzformátor méretezése
Kimenotrafo_meretezese_kicsi.jpg
Kimenotrafo_meretezese_kicsi.jpg [ 626.88 KiB | Megtekintve 97506 alkalommal. ]

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 21:30 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
... és egy másik könyvben idézett munkája.


Csatolmányok:
termeszethu_hangatvitel_120.jpg
termeszethu_hangatvitel_120.jpg [ 1013.18 KiB | Megtekintve 97499 alkalommal. ]

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 21:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
deeraudio írta:
dys-cus írta:
... Nos tovább nem is folytatom, mert minden kezdő kitanulja a szakmát, mi meg éhen halunk. :P Azért hál Istennek nem olyan eccerű ez a szakma. Nem csak tekerő gép kell hozzá.


Annak ellenére, hogy én is veletek tekertetnék, mégis valakiknek ki kell tanulnia a szakmát MESTEREK! Legalább azért, hogy aztán ő is tovább örökítse! Ha nem is a fórumon keresztül tanítotok, de személyesen remélem magatok mellé vesztek azért majd egy-egy zöldfülűt segédlegénynek/tanulónak! Gondoljatok a jövő nemzedékre is, ha már mi sem leszünk! :ugeek:

UI: És GRATULA, jól nyomjátok, legalább mi is kicsit belelátunk abba, aminek itt sokan, soha nem állnánk neki! ;)

...továbbá mi is tanulunk. No nem gyártani, de legalább ellenőrizni a sajátunkat, vagy ha hozzánk kerülne valami méretlen kimenő! :)

Én már megegyeztem egy szerbiában élő magyar sráccal. A lényeg az, hogy ha lezuhanok a repülővel, akkor viszi a tekercselőt, az excel táblát, meg a három spirál füzetem.
Egyébként mi is elkezdtük valahol. Ez sajnos tényleg kihaló foglalatosság, de ha valaki túllép az elterjesztett tévhiteken, van 50kg rézdrótja és jó minőségű vasa, akkor előbb utóbb meg tudja tanulni. Nem úgy fog szólni mint Maykié, vagy az enyém, de nem biztos, hogy rosszabb lessz. A hangzás sok mindentől függ: anyagminőség, tekercselési technológia, méretezési eljárás. Az én trafóimat mélyre menőnek, gyorsnak, részletezőnek tartják. Kritikának felül egy kis zártságot szoktak emlegetni. Ez biztos így is van, nem vitatom. Amúgy meg nem vagyok mester, csak egy zene szerető bolond, aki egyszer 40 éves szülinapjára a báttyától kapott egy tekerőgépet, és ha már lett, akkor már trafó is lett belőle. Most sajna közelebb vagyok a hatvanhoz mint az ötvenhez. És akkor még nem írtam arról, hogy 1972-ben már készítettem EL84-ből erősítőt, de sajna nem lett kész, mert a lány ügyek közbe szóltak. :P Azt is tudni kell, hogy nem a kimenőt a legnehezebb eltalálni. Az ESL hangfalak step-up trafója a csúcs. Na az nem egyszerű mondjuk szélessávú kivitelben 30Hz-20k között 1:120-as kivitelben 80W terhelhetőséggel, 200-250Vos hangfrekivel és 3500V egyenárammal a szekunderen. Ilyenből egy időben nagyon sokat tekertem. Kár, hogy az áltudományok mi9att nem mernek a Díyerek ESL hangfalat készíteni. Pedig nem nehéz, csak munkás.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 21:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
lpcollector írta:
Ha már megnyílott ez a téma...
Teac fórumtárs hivatkozott "bizonyos" Rózsa Sándor úrra, akinek a "tanulója" lehetett 16 évig, és akinek dícsérte szaktudását a kimenőtrafók tervezésének és elkészítésének terén.
Álljon ezért itt alább az Ő (Rózsa Sándor okl. vill. mérnök) tollából néhány sor e témában...

Munkásságát ismerjük, elismerjük. Mindenesetre a méretezés az szakközépiskolai szinten van. Pl nem veszi figyelembe a huzal terhelhetőségét, vagy a vas minőségét.Eléggé elnagyolt. Rózsa Úr ennél biztosan többet tudott, de sajnos azt a tudást magával vitte. Véleményem szerint a lerajzolt felépítések bonyolultak, feleslegesen sok energiát, időt emésztenek fel egy trafó elkészítéséhez. Nem is alkalmazzák sehol sem. Ahol nagy szimmetriára van szükség, ott bifillárisan tekerünk. Nézzétek meg: sok rendkívül jó trafó létezik (tamura, tango, kondo, jensen, sowter, stb) eggyik sem osztott csévével készül egyszerűen azért, mert a szórt kapacitás alacsonyan tartása nem annyira fontos, ugyanis a hatása jól méretezett trafónál messze a hangfrekis sáv határán túl érződik számottevően. Az egész magyarországi szakirodalom erre a technológiára hívatkozik, mint meg nem kerülhetőre abban az esetben, ha jó erősítőt akarunk készíteni. Ez a szakirodalom leginkább a RT kiadványokra vonatkozik, ahonnan a cikk át lett véve ha jól sejtem. Érdekes módon nyugaton , meg dyscuséknál és Maykiéknál ki kerültük ezt a szinte ki nem vitelezhető megoldást, s trafóink mégis csak jól szólnak.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 22:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Hát azért nem mindenütt alkalmaztak Mo-n sem osztott csévét, a B/EAG nagyrészt alkalmazott, de érdekes módon a EA057-esbe ami ugye anno stúdiócélra készült egy nagyon egyszerű konstrukciót alkalmazott.
Javasolt kipróbálni a kezdőknek:)

http://www.elektroncso.hu/cikkek/ea057_tk157_orig.pdf
http://www.elektroncso.hu/cikkek/ea057_tk157_8ohm.pdf
http://www.elektroncso.hu/cikkek/ea057_tk157_8atk.pdf

jelszó: elektroncso.hu

Ugye itt látható az a szimmetria amiről beszéltem.


Csatolmányok:
TK157.JPG
TK157.JPG [ 30.11 KiB | Megtekintve 97475 alkalommal. ]


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2013.07.30. 22:12-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.30. 22:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mayky írta:
Hát azért nem mindenütt alkalmaztak Mo-n sem osztott csévét, a B/EAG nagyrészt alkalmazott, de érdekes módon a EA057-esbe ami ugye anno stúdiócélra készült egy nagyon egyszerű konstrukciót alkalmazott.

Szakirodalomról beszéltem. A BEAG-nál okos emberek voltrak, ők csinálták, nem csak dumáltak róla. Ezért volt jó.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.31. 08:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
lpcollector írta:
... és egy másik könyvben idézett munkája.

Több dolgot nem értek ezen a rajzon. Az eggyik az, ha 80H a primér induktivitás, akkor hogy lehet, hogy 35W-on csak 50Hz-től működik. A másik, hogy 22 cmnégyzetes vasra 4800 menetet tesz fel. Ez hihetetlenül sok, ennyi nem jön ki a Rózsa úr által megadott képletekkel sem, de kétségem van afelől, hogy egyáltalán belefér az ablakba főleg, hogy keresztosztásos. Lehet hogy valamit elírtak?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.31. 09:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
dys-cus írta:
Több dolgot nem értek ezen a rajzon. Az eggyik az, ha 80H a primér induktivitás, akkor hogy lehet, hogy 35W-on csak 50Hz-től működik. A másik, hogy 22 cmnégyzetes vasra 4800 menetet tesz fel. Ez hihetetlenül sok, ennyi nem jön ki a Rózsa úr által megadott képletekkel sem, de kétségem van afelől, hogy egyáltalán belefér az ablakba főleg, hogy keresztosztásos. Lehet hogy valamit elírtak?

Sajnos ezeknek a kérdéseknek a megfejtésében nem segíthetek Neked. Mint írtam, nem tudok és nem is akarok megtanulni kimenőtrafót készíteni (és nem azért, mert aki birtokában van a tudásnak, nem osztja azt meg velem...).
Mindössze eszembe jutott, hogy olvasmányaim során magam is találkoztam Rózsa Sándor nevével. Ezekből ollóztam össze ezt a néhány sort.
Az említett kapcsolás egyébként Vajda Zoltán: Természethű hangátvitel című könyvéből való.

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.07.31. 11:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
lpcollector írta:
dys-cus írta:
Több dolgot nem értek ezen a rajzon. Az eggyik az, ha 80H a primér induktivitás, akkor hogy lehet, hogy 35W-on csak 50Hz-től működik. A másik, hogy 22 cmnégyzetes vasra 4800 menetet tesz fel. Ez hihetetlenül sok, ennyi nem jön ki a Rózsa úr által megadott képletekkel sem, de kétségem van afelől, hogy egyáltalán belefér az ablakba főleg, hogy keresztosztásos. Lehet hogy valamit elírtak?

Sajnos ezeknek a kérdéseknek a megfejtésében nem segíthetek Neked. Mint írtam, nem tudok és nem is akarok megtanulni kimenőtrafót készíteni (és nem azért, mert aki birtokában van a tudásnak, nem osztja azt meg velem...).
Mindössze eszembe jutott, hogy olvasmányaim során magam is találkoztam Rózsa Sándor nevével. Ezekből ollóztam össze ezt a néhány sort.
Az említett kapcsolás egyébként Vajda Zoltán: Természethű hangátvitel című könyvéből való.

Nem rajtad kértem számon, félre ne érts. Lehet hogy inkább Vajdát, vagy a könyv lektorát kellene kérdezni. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.01. 15:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Itt található egy kimenőtrafó méretező program:
http://www.dissident-audio.com/OPT_da/Page.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.01. 16:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
mayky írta:
Itt található egy kimenőtrafó méretező program:
http://www.dissident-audio.com/OPT_da/Page.html


Felhívom rá a figyelmet, hogy a program csak akkor működik helyesen, ha a Windows Rendszer tizedesjelét átállítjátok pontra vesszőről!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 13:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Itt egy érdekes kép, AV760C kimenő trafó (807-PP) úgy tűnik, hogy átégett.
Osztott tekercselésű, érdekes, hogy nem a szemben lévő tekerccsel égett össze, hanem a saját tekercsrésével (kb. 4 sor lefelé) Ut=800V Valószínűleg sérült volt a zománc.


Csatolmányok:
DSC02716 AV760C.JPG
DSC02716 AV760C.JPG [ 471.3 KiB | Megtekintve 97196 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.05. 20:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Itt egy érdekes kép, AV760C kimenő trafó (807-PP) úgy tűnik, hogy átégett.
Osztott tekercselésű, érdekes, hogy nem a szemben lévő tekerccsel égett össze, hanem a saját tekercsrésével (kb. 4 sor lefelé) Ut=800V Valószínűleg sérült volt a zománc.

Sajna előfordul, hogy 5000m dróton 5X1cm hiba található. Ez önmagában még nem okoz gondot, de ha a tekerőgép is megsérti a szigetelést a gyári hiba közvetlen közelében, akkor kész a baj. Ennek ellenére ha a cső megszalad, akkor az is okozhat ilyen kinézetű hibát gyenge szigetelés esetén. Mindenesetre Isten óvjon bennünket mindkét esettől. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 07:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
lpcollector írta:
... és egy másik könyvben idézett munkája.


Segítsetek értelmezni.
A szöveg szerint a szekunder tekercsek 100 menetesek, a párhuzamosítás az eredő feszültségben nem okoz fejtörést.
Azonban a rajz szerint a szekunder tekercsek sorba vannak kötve!
Vagyis eredőben 400 menet a 4 Ohm-os kimenetre?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 07:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ha megnézed: Sz1-Sz12 = 25 menet. Csak nem akarod megtekerni? Egy 22 cm2-es vasra több mint 4000 menet? Ha veszünk egy ténylegesen gyártott erősítőt pl. APX100-as ott a primer menetszám 880 menet a 24 cm2-es vason, igaz az olyan 1,8k Raa-val van számolva és annyira mélyre nem fog menni, de az APX100-as nem is igazán zenehallgatásra készült.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 08:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Uppsz, ezt jól elnéztem!
Nem akarom megcsinálni, kizárólag tanulmányozom.

A szekunder menetszám elvileg 90-re adódik? 4 Ohm-ra.
Nekem csak egyéb, hálótrafós tapasztalataim vannak, ott a kisebb trafóknál a szekundert ca. 1.1-es szorzóval szoktuk számolni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 10:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.29. 09:51
Hozzászólások: 83
mayky írta:
Egy 22 cm2-es vasra több mint 4000 menet?


Williamson bacsi is igy okoskodott. Biztos sok ideje volt tekrencelni. Tuti nem lesz melyhianyos a trafo. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 11:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Inkább magas hiányos. Meg ki tudja, hogy hova kerül így a trafó rezonancia frekije? Mivel 0,25-ből van tekerve így a rézveszteség is nagyobb lesz. kb 500 ohm felett lehet a DCR ellenállása a primer tekercsnek. Nem beszélve az iszonyat mennyiségű rézről amit beletekerne az ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 12:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Bizony, itt is a nagy rézveszteség miatt emelnek szót:
http://ideas.home.xs4all.nl/amps/chapt7.html
Az eredeti vasmag EI-150, a szerző EI-130B re tervezte át (grain oriented material= VM111-35 Din), és így 120-130 ohm lett a primer réz ellenállás.

Ezt viszont nem tudom, hogy mérik:
"The starting inductance was over 100H at 5 volts, The maximum inductance is expected to be over 600H"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 12:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Itt egy érdekes táblázat:


Csatolmányok:
Tabl.JPG
Tabl.JPG [ 31.38 KiB | Megtekintve 97044 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 13:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Itt a Williamson erősítő teljes leírása:
http://www.clarisonus.com/Archives/Amp_Design/Williamson%201952%20The%20Williamson%20Amplifier.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 13:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2! Neked össze jött már a végfokod a trafóval? Nem írsz róla.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.06. 21:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
A hiperszil trafós kísérletre gondolsz? Azt feladtam,
Meg is hirdettem a trafó magokat, de úgy tűnik nem kell senkinek. SG127/51(8db "C" alak)

Tessék-tessék, remek trafó mag eladó kimenő trafó készítéshez kiváló!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 07:15 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Találtam egy kimenő trafó rajzot a neten . Az az érdekessége, hogy taflont használ a rétegszigetelésre, és ráadásul elég vastagat. Van valakinek tapasztalata teflon szigetelésű kimenőkkel?
Kondenzátorba jó hangú, vajon trafóban is?


Csatolmányok:
6l6.gif
6l6.gif [ 13.17 KiB | Megtekintve 96919 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 20:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
GA2 írta:
Itt egy érdekes táblázat:



Ilyen táblázatok alapján sose fogsz jó kimenőt tekerni. Ezek a számok max egy határvonalat jelölnek ki, amit nem szabad átlépni. És még ha elkészül egy technikailag jó trafó, akkor se biztos, hogy sikerült eltalálni azt a bizonyos sweet pontot, ahol a legjobb auditív eredmény fog kijönni. Ehhez szükséges az adott vasmag mélyreható ismerete, ami sehogy másképp nem beszerezhető, csak kísérletezéssel. És ezért van az, hogyha valaki megismer egy trafólemez/anyag fajtát, akkor FOGGAL-KÖRÖMMEL ragaszkodik hozzá, mert sok munka van benne és az ember tudja, hogy azt a rengeteg munkát újra bele kell feccölni a fejlesztésbe az eredményhez.

Szóval nem kéne feladni a küzdelmet ilyen könnyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 22:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.02.16. 19:55
Hozzászólások: 72
Tisztelt Uram !

Néhány héttel ez előtt erről beszéltem, ahol nagy tudású orkok leugattak. Azért mert valaki idézni tudja, hogy melyik honlapon
miket írnak bármiről, még nem jelenti azt, hogy fogalma is van róla. A demokratikus szabadságjogok állítólag biztosítják, hogy a
hülyék bármiről bármit írhatnak, íme a honlap. Tessék tudomásul venni, hogy a transzformátor milyensége csak nagy tapaszta-
latok árán érhető el, rengeteg megtekercselt minőségileg pocsék transzformátor kukába tétele árán ! Sokaknak nagyon nem tetszik amit írok, de az igazság és a fizika objektív. Nem véletlen, hogy magam azért építettem egy-két erősítőt ami a véletlen-
nek köszönhetően Amerikába is eljutott, de soha nem vetemedtem arra, hogy kimenőt tervezzek. A polihisztorok kora lejárt !
A transzformátor tekercselés olyan műfaj, mint a méréstechnika, amíg elő kell venni a műszert mindenki ért hozzá, a bajok
utána kezdődnek, amikor a mit mérünk és miért kérdése felmerül ! Nekem nem az a bajom itt, hogy ki mit ért és mit nem, hanem
az, hogy úgy beszél kevés kivételtől eltekintve a nagy többség, mint ha egész életében a világ minden audio produktumát ő
tudta volna megtervezni, csak a dilettáns hülyék ezt nem engedték. ( Magyarországot tekintve azért ebben a mondatomban
sok igazság van !) És itt jön elő újra CHZ, aki nem tudja, hogy a nagy áram vagy a nagy feszültség a probléma oka ! Kedves
admin, tessék törölni újfent, itt mindent lehet, csak néven nevezni nem ! Üdvözlettel,: TEAC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 23:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Most ez kinek szólt ?
Kicsit indulatilag túlfűtöttre sikeredett ez a hozzászólás, mintha régi sérelmek zöngéit hallanám ki belőlük. Nem tudom, hol lehetett az az ominózus vita, én ha tehetem, nem ugrok bele abba, hogy most aztán megalkottam az erősítők non-plus-ultra-ját, mert valószínüleg nem így van. Az, hogy nekem tetszik, az egy dolog, tíz másiknak meg nem tetszene. De én ettől nem fogok rosszul aludni, nem úgy, mint egyesek, akikre ha valami negatív kritika érkezik, tajtékozva küldenek el mindenkit a halál f&@ára, meg még durvább helyekre.

Külföldi fórumokon SOHA nem olvastam egyetlen olyan postot sem, ami mások minősítésével foglalkozott volna. Össze nem lehet hasonlítani az ottani, meg az itteni hangnemet egymással.

Egy dologban vagyok igazán biztos, mégpedig abban, hogy kísérletezni kell, elsőre csak csoda folytán lesz jó valami. Ez sok pénzbe, sok időbe telhet, nem lehet megúszni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.15. 23:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.02.16. 19:55
Hozzászólások: 72
Kedves Barth Ida !

Általánosságban írtam, a sértődöttség nincs, mert a senkik, senkik. A transzformátorokról írtam általánosságban, illetve
a megtekerésükről, és annak milyenségéről. Persze kódolt üzenetek esetleg felfedezhetők, de ettől még úgy gondolom érthető
amit írtam. Akinek nem, vagy kódfejtés szükséges, avval bajok vannak. A lényeg, hogy sok tekerés, nagy tapasztalat, előbb-
utóbb jó transzformátor. Ez mind idő és pénz kérdése. Szóljon , ha nem így van ! Amúgy meg, ha minden mondatomat meg kell
magyarázzak újabb mondatokkal, semmi értelme írni semmit sem. A fizika egy és oszthatatlan, persze ezer féle módon magya-
rázzák. Ez nem jelenti azt, hogy értik is ! Én sem értem, de felfogom a jelenségeket, alkalmazom azokat, és nem tetszelgek a
nagy tudós szerepében, hogy definiáljam a jelenségeket, vagy meghatározzam azokat. Sokadik jóindulatú próbálkozásom teljes
kudarcot hozott, mert érdemi hozzám szólás nem volt soha, lelki állapotomra való utalás annál több. Barth Ida Uram, a transz-
formátorok nehézségei előttem világosak, sokkal jobban mint Ön gondolná, mert "nagytudású" tekercselőkkel voltak vérre menő
vitáim, és nekem volt igazam. Siba Ferit ( Isten nyugosztalja! ), annyiszor "fojtottam meg majdnem", hogy elmondhatatlan, mire
...-ám igazad volt, de ilyen vasat még nem láttam ! De látva az OTLM Dys-Cus vitát, annak milyenségét, hangnemét, a fórum
tagjainak hozzáállását, értelmi szintjét, kérem a fórumról való törlésemet. Tévedés volt itt lenni. T.: TEAC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 05:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Csatlakozom, mármint nem a besértődéshez, hanem a tekerni vagy nem tekerni filozófiai kérdéshez, saját célra, hogy meglegyen a jó és elfogadható hangú trafó, de inkább a zene.

Anno jó régen kettő pár trafót tekertetettem egy "nagytapasztalatúval", aztán belekóstoltam és méreteztem, tekertem én is két párat, a második már egész jónak tűnt, de abból okulva, tanulva ez nem ezermester műfaj, ha nem akarok éveket rézhulladékok között tölteni, pénzt és szememet kímélném inkább, nem szándékozom DIY elosztó, zugárus lenni, akkor inkább választok egy jó reputációjú nem feltétlen olcsó trafót, ráadásul véres rongyként lenézett (többsége nem is hallott még olyat) toroidos Plitron trafónál kötöttem ki.

Hogy ez így nem TUBE-DIY? dehogynem, aki mégsem tekinti DIY-nek, finom le@*m. Előny mégis nálam, 8 éve nem volt igényem az újra-át-építsre, azóta hallgatok elégedetten zenét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 08:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Nem tudom miért azt a hozzáállást sugalljátok itt azoknak akik maguk tekernék meg a kimenőjüket, hogy "ne is áll neki mert úgy sem fog sikerülni". Én azt mondom, dehogyisnem, tessék tekerni ha van hozzá kedved és türelmed, max elszúrsz 20-30 eFt rezet, de ha ezután már egy olyan trafód van ami mérve és hallgatva is megfelel az elvárásaidnak, akkor még mindig áron belül vagy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 10:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Na ez az... Ha biztosra akarnék menni, vagy csak ennyi lenne a csöves téma, hogy legyen 1, de aztán nagyon jó csövesem, már több párat vehettem volna tőletek azon a pénzen, amit ráfordítottam anyagokra.
De én szeretnék ezzel elszórakozni, saját magamnak megcsinálni jóra.
Nem vagyok milliomos, de több tízezerért van drótom, csövem, trafó anyagom, sasszinak való dolgaim egy-két (szörnyű) látványerősítőkhöz.
Most mit veszíthetek? Legfeljebb eladogatomn, ami visszajön, visszajön, ami nem, azt betudom a szórakozásba, kikapcsolódásba, tanulásba, tapasztalat szerzésre.
20-30 trafó... és? A vasat csak nem kell eldobni, újrateker és lesz valami... Nem kerget senki, nem akarok megélni belőle, kikapcsol, szórakoztat, megráz... :)
Az nem vitás, hogy mindig jobbra szeretnék törekedni.

Egyelőre nem látok a horizonton kedvemet szegő dolgot.

Egy példa. 8 évem van benne, úgy gondolom a környékünkön sem van máig ennyire kidolgozott bemutató(k).
Már nem akarom, mert iszonyú sok meló, kockázat, de meg lett csinálva. A bakancslista egyik sora kipipálva...

appme film


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 14:17 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
teac írta:
.. Sokadik jóindulatú próbálkozásom teljes
kudarcot hozott, mert érdemi hozzám szólás nem volt soha, lelki állapotomra való utalás annál több. T.: TEAC


Kedves Teac!

Én precíz ember vagyok, végigolvastam az összes hozzászólását, hogy megfejthessem a személyiségének a rejtett aspektusait. Amit ön "érdemi hozzászólás"-nak tart a saját részéről, olyan nem volt egy sem. Csak általánosságban beszélt, soha semmilyen konkrétumot nem mondott. Ehhez jön még az állandó öntömjénezés, ami lássuk be egy kicsit zavaró, és visszatetszést keltő, mivel még semmilyen produktumot nem láttunk öntől. Emellett az írási stílusa is nagyon szövevényes, csak az önhöz közel állók érthetik teljes mértékben, a többieknek csak sejtéseik lehetnek róla.
Szóval ez az oka, hogy nem kapott olyan választ a hozzászólásaira, mint amit szeretne.
Javaslom próbáljon meg konkrét dolgokat írni, egyszerű és világos stílusban, meg fogja látni, hogy arra igen is van igény ezen a fórumon, és sok ember van itt, akivel igen magas szinten is lehet vitát folytatni műszaki dolgokról, de amíg nem érkezik egy kérdés, vagy állítás, addig "szundi" üzemmódban vannak.

Az a rövid tanmese nálam sokkal ékesszólóbban világítja meg az ön problémáját:
Kód:
"Öreg bölcs üldögélt a Korinthusba vezető út szélén. A városba igyekvő idegen rövid pihenőt tartva beszédbe elegyedett vele:
- Milyenek itt az emberek? - tudakolódta.
- Hová valósi vagy? - kérdezett vissza az öreg bölcs.
- Athéni vagyok.
- És felétek milyen nép lakik? - kérdezett tovább az öreg.
- Hát tudod, rettenetes társaság! Mind csaló, lézengő, lusta és önző. Ezért is jöttem el onnan.
- Nincs szerencséd! Korinthusban sem jobb a helyzet. Itt is csupa csalóval és lézengővel, lusta és önző emberrel fogsz találkozni. - mondta az öreg.

A vándor búsan folytatta útját.

Nem sokkal később újabb idegen állt meg az öreg bölcs előtt. Őt is az érdekelte, hogy milyen emberek laknak Korinthusban. A véletlen úgy hozta, hogy ő is Athénből jött. Neki is feltette az öreg bölcs a kérdést, hogy ott milyenek az emberek.
- Nagyszerű emberek élnek ott! Barátságosak, segítőkészek és nagyon becsületesek! - válaszolta nem kis büszkeséggel az utas.
- Nagy szerencséd van! Korinthusban is ugyanilyen nagyszerű emberekre találsz majd! - mondta az öreg bölcs.

A vándor vidáman fütyörészve folytatta útját a város felé.

A két beszélgetést végighallgatta egy fiatalember, aki gyakran időzött az öreg bölcs társaságában. Felháborodottan jegyezte meg:
- Nagyot csalódtam benned! Sose hittem volna, hogy te is ennyire kétszínű vagy!

Az öreg bölcs mosolyogva csillapította:
- Tévedsz, fiatal barátom. Tudod, a világ a szívünkben tükröződik. Akinek a szíve gyanúval van tele, az mindenhol csalókkal fog találkozni. De akinek a szívét jóindulat tölti el, az a világon mindenhol barátságos emberekre talál. "


Egyetértek az előttem szólókkal, kimenőt tekerni és csöves erősítőt építeni igen is jó mulatság, és mindenki próbálja ki akinek van egy kis ideje! Egy első próbálkozásra összedobott 10% torzítású csöves sokkal nagyobb hangi élményt ad, mint a Technics összes eddigi ténykedése

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 16:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Egyik kedvenc tanmesém, csak annyival egészíteném ki: kedves Teac Úr, bízza a sortörést a szerkesztő ablakra, az egy teljesen megbízható dolog, mindenki más is ráhagyja ezt a munkát.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 16:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
A példabeszéd nagyon jó, megéltem az utolsót, majd kénytelen-kelletlen bizonyos fokig az elsőt.
Nem itt történt, jelenlevők mindig kivételek.
Sokadjára nem írom le, fórumozok, közös az öröm, mindenki segít, örülünk egymás örömének...
Egy frászt.
Jelenleg szkeptikus vagyok. Miért akar segíteni? Mit akar eladni, amit megunt, nem jó, de nekem "jó lesz"?
Mikor röhög ki nyíltan, vagy bújtatva?
Mikor, mivel vezet félre, mert irigy, vagy ellenszenves vagyok neki?

Nézek ki a fejemből...
Nem tudom reálisan megítélni, de magasan kvalifikált emberek útszélinél is útszélibb hangon gyalázzák egymást, embertelen módon???

Megedződtem valamelyest. Kiejtem az emberi lények sorából, nem tudok se vele, se bele érezni az indulatába és taszít.
Kizárom az agyamból és várom, amiért érdemes egy fórumot követni, részt venni.
Még úszik a reményhal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 16:37 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Úgy látom a lelkizés az nagyon megy, mégha nagy OFF is ez itt, csatlakoznom kell, az elmúlt hetek viharai engem is bántanak...
Egyetértek mindenkivel, aki nem személyeskedni, nem furkálni akar, hanem hobbizni!
Igen-igen, van aki heteken át trafót teker majd, hogy a legjobbat megtalálja, van aki ugyanígy hangfalakat építget és van aki a kapcsolásokkal és akad aki a bedobozolással szeret a leginkább bíbelődni, stb.
Nem vagyunk egyformák, de a DIY ettől is szép, így mindenki másban lesz jártas és gyűjt a többiek számára is használható tapasztalatokat. Egy DIY fórum pedig erről is kell szóljon, lehet benne üzlet (de csak kisebb részben), nagyrészt azonban a tapasztalat/tudás megosztása a cél! ...személyeskedés nélkül!!!
És ez utóbbi nagyon fontos, mert a hobbinkat "támogató" fórumból a szúrkálások, összeveszések miatt szép lassan mindenki kiábrándulhat és az értékét veszítheti! A klikkesedésről már nem is beszélve...
Bizakodom, hogy jelen fórum sikeresen árvészeli ezt az időszakot!

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 20:37 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
mayky írta:
Nem tudom miért azt a hozzáállást sugalljátok itt azoknak akik maguk tekernék meg a kimenőjüket, hogy "ne is áll neki mert úgy sem fog sikerülni". Én azt mondom, dehogyisnem, tessék tekerni ha van hozzá kedved és türelmed, max elszúrsz 20-30 eFt rezet, de ha ezután már egy olyan trafód van ami mérve és hallgatva is megfelel az elvárásaidnak, akkor még mindig áron belül vagy.



Én ezt tarton követendő páldának. Mivel itt az elsődleges cél nem üzleti, hanem saját magunk szórakoztatása.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 21:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
.......


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.08.16. 21:56-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 21:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Hát, ha jól emlékszem, akkor én Gábornak azt javasoltam, hogy ne adja fel a trafótekeréses küzdelmet.

Maximálisan nem tudok egyetérteni azzal, hogy hagyjuk a kimenőkészítést a profikra, mi max a kész produktumot forrasszuk be a helyére. A profik abban többek csak, hogy általában nagyobbak az anyagi lehetőságeik, többet tudnak kísérletezni, kipróbálni. De ez behozható, ha mi is kísérletezünk. És minket nem kötnek olyanok, hogy a cég megvett 2mázsa vasat, oszt ha esik-ha fúj, fel kell használni. Meg ha az újdonságokra nem hisztizéssel reagálunk, hanem megpróbáljuk kihozni belőle a maximumot. Mert az újdonság áttör. Akkor is, ha nem akarjuk. Max jól lemaradunk.

Érdekes kérdés, hogy mit is tekinthetünk egy egységnek, amit már nem kell/szabad bántani. Pl van cég, akik még az ellenállások lábait is levágják és másfajta kivezetést forrasztanak rá. Aztán miért ne készíthetnénk mi magunk kondenzátorokat? Ahogy vannak közöttünk hálózati kábelt készítők, interkonnekt készítők. Én nem húzogatnék határokat , hogy mit szabad diy módszerekkel alkotni és mit nem. A kimenőtrafó miért lenne kivétel? Az az igazi, amikor egy ilyen komoly alkatrész is elkészülhet házilagos körülmények között. Sőt, mivel a kísérletekkel sokkal jobban az adott kapcsoláshoz hangolható, ezért akár jobb erdményeket is kaphatunk, mint a "profi" de általános trafóval.

Néha olyan indulatokat érzek megnyilvánulni itt, amitől szinte megrémülök. Mintha élet-halál súlyú dolgokról lenne szó, nem pedig zenehallgatásról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.16. 23:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Nyugalom, nem adom fel a trafó tekerést, csak azt a magot tettem félre, mert nem jöttem rá a "nyitjára".

Találtam egy könyvet fiatal kimenő trafó tekerők részére:
http://www.4shared.com/get/m01FRXRN/Hiradastechnikai_transzformato.html
(Szóljatok ha nem sikerül letölteni)


Csatolmányok:
Domsch.JPG
Domsch.JPG [ 46.67 KiB | Megtekintve 96664 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.17. 06:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Itt:
http://data.hu/get/6840242/Hiradastechnikai_transzformatorok.djvu

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.17. 10:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
http://www.sacthailand.com/Transformer_TestOutput.html
Ezt a szintet simán el lehet érni diy módon, sőt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.17. 10:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:15
Hozzászólások: 147
Tartózkodási hely: Buda
Ohh, Tamurát nem mértek? Mondjuk egy F5003............papírkutyák.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2013.08.17. 11:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Mayky! Mivel irdalod olyan szépen szabályosan a szigetelőpapír szélét? Tuti nem ollóval! :) Nagyon szép!

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1481 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 44 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség