audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 07:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 414 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 17:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Csöves fokozat SRPP lesz 6H6P-vel, mikor próbálod, mekkora teljesítményt vársz.?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.02.13. 19:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Talán majd valamikor jövőhéten, most nincs időm se. A Végleges variáció ez. Mivel középleágazású a tápom, elakartak képzelni a kicsatolótrafó mentes világot, de ekkor a szimmetriához kell az a 1,4A. Tovább nincs értelme variálni, Így is az alusasszit szánom neki a jobb szellőzés miatt.


Csatolmányok:
HIBRID VéGFOKA.JPG
HIBRID VéGFOKA.JPG [ 33.46 KiB | Megtekintve 44821 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.02.17. 10:21 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Ha ez a végleges változat és 6H6P SRPP lesz elé dobva, nem hiszem hogy sokáig tudod hallgatni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 18:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
CHZ írta:
Ha ez a végleges változat és 6H6P SRPP lesz elé dobva, nem hiszem hogy sokáig tudod hallgatni.


Majd meglátjuk, bár ecc88 is elviszi. Amúgy 6n6p hajtás esetén 1,5A nyugalmi lenne, ami sok, valóban sok. De hűteni simán tudom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.03.03. 18:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
6n8sz írta:
CHZ írta:
Ha ez a végleges változat és 6H6P SRPP lesz elé dobva, nem hiszem hogy sokáig tudod hallgatni.


Majd meglátjuk, bár ecc88 is elviszi. Amúgy 6n6p hajtás esetén 1,5A nyugalmi lenne, ami sok, valóban sok. De hűteni simán tudom.

Nem a nyugalmi áram a probléma.
Félvezetős rész bemeneti impedanciáját sem hagyd figyelmen kívül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.05.28. 22:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Unszolásomra nézegettem ezt az őshibridet. Frankó számomra,hogy csak a végfok fetes, a meghajtása is cső. Az alsó kettes 6cg7 áramgenerátor lehet? Valahogy lehetne sk-k helyett IRF540/9540, a kimenetet kondival csatoltra tenném... a bemeneti pentódát triódás srpp-re...


Csatolmányok:
abtinea1.gif
abtinea1.gif [ 11.73 KiB | Megtekintve 44612 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.05.28. 22:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Szerintem a lényeg a részletekben lakozik. Ha mindent kicserélsz, az már egy más világ.. Habár ez is ezer sebből vérzik. Szerintem. Pl fetek előfeszének előállítása csövekkel, nem beszélve a bekapcsolásnál előálló ingadozásról....A papír mindent elbír..IRF nem igazán jó, túl meredek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.05.29. 03:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
FordPrefect írta:
Szerintem a lényeg a részletekben lakozik. Ha mindent kicserélsz, az már egy más világ.. Habár ez is ezer sebből vérzik. Szerintem. Pl fetek előfeszének előállítása csövekkel, nem beszélve a bekapcsolásnál előálló ingadozásról....A papír mindent elbír..IRF nem igazán jó, túl meredek

Hát engem momentán egy SIPP csöves kapcsolásra emlékeztet. Az LTrés csak az, hogy kimenőtrefó helyett két 100ohmos ellenállás és fet van. Amúgy ez szerintem egy puritán OTL-hez hasonló életképességű lehet. Én hangfalVdLmet biztosan odaképzelnék(és/vagy kondit a kimenetre). Amúgy miféle megfizethető fet lehet jó? Az irf140 kevésbé meredek és lineárisabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.05.29. 09:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Az IRF-ek hőmérsékleti karakterisztikája teljesen más, talán az vigasztalhat majd, hogy egyszerre nem tud mind a 10 db elfüstölni. Ezek a légbőlkapott kapcsolások felismerhetők pl. a hőkompenzálás teljes hiányáról. Mi a retektől maradna nyugalomban?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.05.29. 09:48 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
A papír valóban mindent elbír - ezt a kapcsolást inkább elvi rajznak tekintsük...

A bekapcsolás pillanatában - a fel nem fűtött csövek miatt - milyen potenciálon vannak a MOSFET-ek bemenetei? Mi bíztosítja a kimeneti "0" potenciált?
A két elektroncső felfűtési ideje mennyire egyforma? Ugyanis, ha különbség van a felfűtési karakterisztikák között, akkor ez a különbség DC formájában a hangszórókra jut.
Persze ennek kiküszöbölésére be lehet tenni egy kimeneti relét ...és még sok minden máson is el lehet gondolkozni. 8-)

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.05.29. 12:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Simán ki is nyírhatja a fetek gate-jét...

Ez a kapcsolás nagyon meggondolatlan, nagyon kidolgozatlan. Vélhetően soha ki nem próbált, felszínes elképzelése lehetett valakinek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.05.29. 15:13 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="6n8sz"]

nézd meg ezt, elvileg megfaragható másféle kimenőfettel, de csak 2sk-2sj -vel lesz stabil, rajz szerint magát kompenzálja.
Cső 1perces felfűtés után kapjon anódfeszt, ez fontos!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.05.29. 17:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
akki írta:
6n8sz írta:

nézd meg ezt, elvileg megfaragható másféle kimenőfettel, de csak 2sk-2sj -vel lesz stabil, rajz szerint magát kompenzálja.
Cső 1perces felfűtés után kapjon anódfeszt, ez fontos!


Volt valami kapcsi a régi fórumon irf140+irf140 áramgenyóval +fejelve. A +hajtása pedig valami totem 12bh7 volt, e88cc előfokkal és az egész hídban. Ki tehette fel azt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.03. 12:19 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
A kis tízwattos:

http://www.gaedtke.name/verstaerker/hyb ... t-der-6n3p


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.03. 19:31 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Ezt tervezed megépíteni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.03. 23:09 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
shany írta:
Ezt tervezed megépíteni?


Nem. Nincs ilyen tervem, csak véletlenül ráakadtam így beszúrtam ide, talán ez még nem volt itt.

db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 13:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
Egy "fordított" hibrid... A műverő "alsó" tranzisztora tiszta A osztályba kényszerítve... Megszűnik a keresztezési torzítás... Jó tapasztalatokat szereztem régebben a földelt rácsú kapcsolástechnikával.Egyszer ki szeretném próbálni... Szerintetek???


Csatolmányok:
H2.jpg
H2.jpg [ 28.26 KiB | Megtekintve 44284 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 13:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát az olyan hibrid nekem nem túl vonzó, ahol megmarad a csövesek minden nyűgje, baja. Ráadásul az építésnél is. Tehát kimenő trafót kell tekerni, ráadásul légréssel, meg nanomokristályos vasra kell költeni. :D

De ha nem válik be, akkor onnantól semmi perc átalakítani egy hagyományos SE csövesre. Aki meg az ilyenekért van odáig, annak ez egy megnyugtató bebiztosítás lehet. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Hát az olyan hibrid nekem nem túl vonzó, ahol megmarad a csövesek minden nyűgje, baja. Ráadásul az építésnél is. Tehát kimenő trafót kell tekerni, ráadásul légréssel, meg nanomokristályos vasra kell költeni. :D

De ha nem válik be, akkor onnantól semmi perc átalakítani egy hagyományos SE csövesre. Aki meg az ilyenekért van odáig, annak ez egy megnyugtató bebiztosítás lehet. :lol:


Csak egy felvetés volt, de azért nem marad meg minden nyűg és baj... Gondolj a rácsáramra meg a csőkapacitásokra, na meg a meghajtás k2-jére, rács és/vagy katódkomplexumra, ugye... Vagy rosszul gondolom???

Jó, tudom, hogy Nálad egy kapcsolás sem áll meg, amit nem Te rajzoltál, bocsi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Gondolj a rácsáramra meg a csőkapacitásokra, na meg a meghajtás k2-jére, rács és/vagy katódkomplexumra, ugye... Vagy rosszul gondolom???


Na igen, tényleg megvannak ezek az előnyök. Én csak arra céloztam, hogy a nanokristály-légrés-tekerés gyönyöre megmarad, 7W-al, 3%THD-val, meg az 1-es DF-el együtt...

Idézet:
"Jó, tudom, hogy Nálad egy kapcsolás sem áll meg, amit nem Te rajzoltál, bocsi..."

Dehogynem. Sajti, shany, emersys, stb csináltak komoly hibrid kapcsolásokat. Ezzel meg semmi bajom. Ráadásul ez, amit rajzoltál, nem is kapcsolás, hanem csak vázlat. Csak egyszerűen furcsállottam, hogy hol van ennek az igazi előnye egy sima csöves SE-hez képest, mert nem igazán értettem. Ugyanis a nem hibrid csövest is lehetne A2-be hajtani...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Idézet:
Gondolj a rácsáramra meg a csőkapacitásokra, na meg a meghajtás k2-jére, rács és/vagy katódkomplexumra, ugye... Vagy rosszul gondolom???


Na igen, tényleg megvannak ezek az előnyök. Én csak arra céloztam, hogy a nanokristály-légrés-tekerés gyönyöre megmarad, 7W-al, 3%THD-val, meg az 1-es DF-el együtt...


Már miért lenne 1 a DF??? Ja, hogy félvezzel lehet könnyen csinálni akármekkorát??? Akkor jó :D A túl jó DF érdekében lehet hogy túl nagy hurokerősítést kell bevetni, ami nem biztos, hogy olyan jó nekünk... Na meg, nem minden torzítás a végfokban keletkezik...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Idézet:
Gondolj a rácsáramra meg a csőkapacitásokra, na meg a meghajtás k2-jére, rács és/vagy katódkomplexumra, ugye... Vagy rosszul gondolom???


Na igen, tényleg megvannak ezek az előnyök. Én csak arra céloztam, hogy a nanokristály-légrés-tekerés gyönyöre megmarad, 7W-al, 3%THD-val, meg az 1-es DF-el együtt...

Idézet:
"Jó, tudom, hogy Nálad egy kapcsolás sem áll meg, amit nem Te rajzoltál, bocsi..."

Dehogynem. Sajti, shany, emersys, stb csináltak komoly hibrid kapcsolásokat. Ezzel meg semmi bajom. Ráadásul ez, amit rajzoltál, nem is kapcsolás, hanem csak vázlat. Csak egyszerűen furcsállottam, hogy hol van ennek az igazi előnye egy sima csöves SE-hez képest, mert nem igazán értettem. Ugyanis a nem hibrid csövest is lehetne A2-be hajtani...


Hát akkor ez egy komolytalan kapcsolás, bocs vázlat, egyébként igazából vagy katódkövető vagy tr kellene az A2-höz, anit meg szintén nem olyan nagyon szeretünk :) na mindegy, gondoltam is hogy nagy köpködés lesz egy "nem hagyományos" kapcsolás láttán, de ez nem igazán akadályoz meg abban hogy kipróbáljam na meg lehet, hogy valaki mégis lát benne egy kis fantáziát :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát egy illesztett, visszacsatolatlan SE-ben az pont annyi.

A DF meg a terhelő imp/kimeneti imp Szóval 1 lesz az, ha minden jól megy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
köpködés lesz egy "nem hagyományos" kapcsolás láttán


Ugyan már, semmilyen köpködés nem volt!

Csak meg lehet kérdezni egy ilyen újdonság láttán, hogy mik a vélt előnyei a "hagyományoshoz képest".

Ezt meg is tudtam, kösz! Az illesztő trafó elspórolása... Ami azé ja, igen komoly könnyítés...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.10.13. 14:40-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Hát egy illesztett, visszacsatolatlan SE-ben az pont annyi.

A DF meg a terhelő imp/kimeneti imp Szóval 1 lesz az, ha minden jól megy.


Ja, igen. A 6C4C belső ellenállása mondjuk legyen 840 Ohm. Tegyünk az anódba egy 18 áttételű kimtéert... Az impedanciák az áttétel négyzetével változnak, tehát 840/324 azaz 2,6 Ohm ami csekélyke 3 DF-et jelent nfb Nélkül, ami azért mégsem 1 :) Persze, többrácsos PP-ket jól ellátnak nfb-vel, ott a nagyobb belsőellenállás miatt ez elengedhetetlen, persze ennél sokkal jobb DF-et összehoznak :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:41 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Idézet:
köpködés lesz egy "nem hagyományos" kapcsolás láttán


Ugyan már, semmilyen köpködés nem volt!

Csak meg lehet kérdezni egy ilyen újdonság láttán, hogy mik a vélt előnyei a "hagyományoshoz képest".
Én konkrét előnyöket igazán nem vettem észre, de persze attól még lehetnek neki. Ezt főleg te tudod...


Akkor jó... Végülis levegőnél nehezebb test nem repülhet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
6c4c írta:
KD mester írta:
Hát egy illesztett, visszacsatolatlan SE-ben az pont annyi.

A DF meg a terhelő imp/kimeneti imp Szóval 1 lesz az, ha minden jól megy.


Ja, igen. A 6C4C belső ellenállása mondjuk legyen 840 Ohm. Tegyünk az anódba egy 18 áttételű kimtéert... Az impedanciák az áttétel négyzetével változnak, tehát 840/324 azaz 2,6 Ohm ami csekélyke 3 DF-et jelent nfb Nélkül, ami azért mégsem 1 :) Persze, többrácsos PP-ket jól ellátnak nfb-vel, ott a nagyobb belsőellenállás miatt ez elengedhetetlen, persze ennél sokkal jobb DF-et összehoznak :D


Csak itt ugye nincs illesztett kimenet... 10-es áttétellel lenne illesztve, akkor meg 1 lenne a DF...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 14:50 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Csak itt ugye nincs illesztett kimenet... 10-es áttétellel lenne illesztve, akkor meg 1 lenne a DF...


Szó nem volt az anódkörről, de mindegy... 10-es áttétellel a cső nyilván sokkal többet torzítana...
A jóból általában kicsit adnak... Nem sportolok túl sokat a kimenő teljesítmény növelésére ;) Nem a futballpályát szeretném hangosítani :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 15:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Mondjuk ebbe olyan félvezetős meghajtás kell, ami akár 150-200Vpp jelet tud biztosítani, szóval az IC-s megoldásokat el lehet felejteni. Diszkrét félvezetőkből kell építkezni.

Nade, mivel a félvezetős fokozatok kimeneti ellenállása visszacsatolás nélkül is lehet néhány ohm, tehát rácsban is lehet hajtani a csövet, nem kell feltétlenül katódban. A rács-anód meg katód kapacitások szinte semmit nem fognak számítani gyakorlatilag, ha ennyire alacsony a megható impedancia. A DC csatolás, meg A2 meglesz ugyanúgy, meg teljesítmény félvezetők sem kellenének igazán.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 15:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Mondjuk ebbe olyan félvezetős meghajtás kell, ami akár 150-200Vpp jelet tud biztosítani, szóval az IC-s megoldásokat el lehet felejteni. Diszkrét félvezetőkből kell építkezni.

Nade, mivel a félvezetős fokozatok kimeneti ellenállása visszacsatolás nélkül is lehet néhány ohm, tehát rácsban is lehet hajtani a csövet, nem kell feltétlenül katódban. A rács-anód meg katód kapacitások szinte semmit nem fognak számítani gyakorlatilag, ha ennyire alacsony a megható impedancia. A DC csatolás, meg A2 meglesz ugyanúgy, meg teljesítmény félvezetők sem kellenének igazán.


6C4C esetében valóban el kell felejteni az IC-ket, de egy olyan végcsővel, ami mondjuk -24V Ug1-el beéri, pl 1875-el jól ki lehetne hajtani ilyen elven ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 15:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na de az már nem DHT, akkor meg nem is igazi SE, vagy tévedek? :D A 1875 valóban jó választás, amennyiben kis meghajtó jellel is beéri a végcső.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.10.13. 15:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 15:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Na de az már nem DHT, akkor meg nem is igazi SE, vagy tévedek? :D


Neeem, Te sohase tévedsz Mester!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 15:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ezt most miért kellett???.... Na jó, én itt abbahagytam, inkább hagyok lehetőséget másoknak is, hogy értékes eszmecserét folytassanak a témában...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 15:23 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Ezt most miért kellett???....


Miért ne lehetne nem DHT-val építeni SE-t??? Komolyan mondom...
Persze akadnak jó videovég IC-k, amikkel a feszültségkivezérlés megoldható lenne de azok sajnos a csekélyke kimenő áramuk miatt nem lennének alkalmasak ebben a pozícióban :( Úgyhogy egyenlőre marad a 1875, vagy esetleg a 675 60V táppal, az csak tud mondjuk 50Vpp-t, nem???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 15:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nem tudom, csak azt vettem észre, hogy attól általában unszimpatizálnak a DHT pártiak itten...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2013.10.13. 15:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Nem tudom, csak azt vettem észre, hogy attól általában unszimpatizálnak a DHT pártiak itten...

Mind a kettőnek megvannak az előnyei/hátrányai, de adott esetben... Majd ha sikerül egy jó félvezes katódköri meghajtást faragni... Van egy-két "hallgatható" ampom, amiket napi rendszerességgel használok, de a tovább/visszafejlesztés lehetősége az mindig megvan :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2014.07.20. 22:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.07.17. 17:29
Hozzászólások: 35
Tartózkodási hely: Toronto, Kanada
Felrakok egy hybrid kapcsolast estleg valakit erdekelhet :)

Design is fully functional, built and presented before 50+ audiences on last audiophile-meeting in Kragujevac on 03 of May 2014. Amp attracted significant attention for beautiful, transparent, precise and natural sound.

Tesztelt, mukodo kapcsolas, bemutatva tobb mint 50 hallgatonak a Kragujevac audiophile talakozon.
A szep, reszletezo, preciz ugyanakkor termeszetes hagjaval kulonleges erdeklodest keltett.

(forditas)

Gabor


Csatolmányok:
426612d1404330471-80w-hybrid-audio-amplifier-iota-cd-sema.png
426612d1404330471-80w-hybrid-audio-amplifier-iota-cd-sema.png [ 31.42 KiB | Megtekintve 43394 alkalommal. ]
237391d1314371618-80w-hybrid-audio-amplifier-iota-cd.gif
237391d1314371618-80w-hybrid-audio-amplifier-iota-cd.gif [ 12.43 KiB | Megtekintve 43394 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2015.01.21. 22:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Szasztok!

Van a neten egy törpefesszel járó hibrid fejhallgató erősítő irf510-el . Ennek analógiájára mindenképpen akartam egy pofon egyszerű és persze üzembiztos hibridet, ami 8-ohmon nyomható és nem kell két táp neki. Aztán létrejött három napnyi kínlódás után a teremtmény . Baszott jó, és valóban nyomja a 5-6W-ot azért. Fantasztikus SE-lett belőle(én 12v/20w Gu izzót használok munkaellenállásképpen és pcc88 a cső). Csak hát 25A-es sarus diódahíd neki az igazi és persze nekem még a 33000uf-os pufferrel is zajos a táp, de elviselhető, ha zene is megy rajta.


Csatolmányok:
AMP mod2.rar [5.56 KiB]
450 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2015.01.22. 10:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
Elmagyaráznád a V2A trióda szerepét a kapcsolásban ?
Továbbá az R5 220K is elírás lehet...
Üdv: TJ.


Csatolmányok:
AMP mod2.jpg
AMP mod2.jpg [ 29.61 KiB | Megtekintve 43073 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2015.01.22. 22:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
tunerman írta:
Elmagyaráznád a V2A trióda szerepét a kapcsolásban ?
Továbbá az R5 220K is elírás lehet...
Üdv: TJ.


Szívesen. A kapcsolás eleinte egy kaszkád variációnak indult, csak nekem túl sok volt az erősítése, így elhagytam a felső csőfél hidegítő kondenzátorát, továbbá nem akartam egy csővel megoldani a két csatornát, mivel akkor csak árnyékolórácsos típus lett volna jó. A 220k úgy jött össze, hogy csak ekkora érték volt a fiók alján, és ezzel remekelt, de lényegtelen az értéke szerintem. Tehát olyan szükségállapot volt.

Üdv:6n


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2015.01.22. 22:25 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
6n8sz írta:
tunerman írta:
Elmagyaráznád a V2A trióda szerepét a kapcsolásban ?
Továbbá az R5 220K is elírás lehet...
Üdv: TJ.


Szívesen. A kapcsolás eleinte egy kaszkád variációnak indult, csak nekem túl sok volt az erősítése, így elhagytam a felső csőfél hidegítő kondenzátorát, továbbá nem akartam egy csővel megoldani a két csatornát, mivel akkor csak árnyékolórácsos típus lett volna jó. A 220k úgy jött össze, hogy csak ekkora érték volt a fiók alján, és ezzel remekelt, de lényegtelen az értéke szerintem. Tehát olyan szükségállapot volt.

Üdv:6n

A 220k-ra azt hittem én is hogy elírás, azért nem tettem szóvá...
Az IRF640 bemeneti kapacitása 1300pF, mindez a 220k-val 556Hz-es töréspontú felülvágó szűrőt alkot (6dB/Okt)?!
Remekelt? :shock:
Megmérnéd? :idea:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2015.01.22. 22:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
6n8sz még soha az életbe nem töltött föl olyan kapcsolást, ami nem hemzsegett a hibáktól. Ezúttal is csak az n+1. működésképtelen, többszörösen elvi hibás kapcsolását töltötte fel...

Ezúton szeretném megkérni 6n8sz fórumtársat, hogy egy kicsit több odafigyeléssel, nagyobb körültekintéssel szíveskedjen eljárni a jövőben!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2015.01.22. 23:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Na jól van. Az elvi hibábbal meg... Szóval így is megy. De aki nem hiszi. Annak meg minek írjak. Van jobb időtöltésem is, mint olvasgatni a szánalmas kritikákat. Persze nem is tagadom, hogy sok kapcsolásom volt sz..r, de elv és gyakorlat nem ugyanaz. A fenti kapcsolás tökéletesen működik a valóságban. Persze csak csatolókondival próbáltam, mert belinkeltem valahova féltáppal is(azt hittem így is elmegy, de csak búgás volt a vége).Na ennyi. A mély persze olyan, mint a szűkösre tekert kimenős csövesé a nagy bemeneti impedancia miatt. Próbáltam már irf520-al is, de az hamar megdöglött. A jövőben pedig csak olyat fogok felrakni, ami nem hibás. Tényleg elnézést a sok szemétért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 14:42 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Ez az újabb kapcsolás:
Csatolmány:
hibrid_vcs.png
hibrid_vcs.png [ 33.47 KiB | Megtekintve 41320 alkalommal. ]

A második fokozat katódellenállását LED-re cseréltem, ezzel növelve a hurokerősítést. A teljes végfok erősítése 20.
A torzítása 0.01% alatti érték, az átviteli sávszélesség 1Hz-110kHz.
Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2016.03.23. 20:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A saját hibridem esetében én is inkább a globál nvcs verzió mellett maradtam, a plusz beiktatott egy csöves fokozat és a plusz egy csatolókondi ellenére is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 09:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
En is visszacsatolt hibriddel kiserletezek, hetek ota mukodik.
Eddigi hibridek kozul, ennek a hangja tetszik legjobban.


Csatolmányok:
Hibridproba.jpg
Hibridproba.jpg [ 111.07 KiB | Megtekintve 41243 alkalommal. ]
HIBRID OTLET .JPG
HIBRID OTLET .JPG [ 99.5 KiB | Megtekintve 41242 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 09:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Jól fest! Mondjuk a csöves rész kapcsolását még emésztenem kell kicsit :)

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 10:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Ha sikerul beszreznem DN2540 FET et, akkor ezt a variaciot is kiprobalom.
Szimulalva 0,02 szazalek a torzitasa 50W kimeneti teljesitmenynel.
Tranyos valtozat 0,035.


Csatolmányok:
HIBRID PROBA MK2.JPG
HIBRID PROBA MK2.JPG [ 98.86 KiB | Megtekintve 41216 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 10:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
CHZ írta:
Ha sikerul beszreznem DN2540 FET et, akkor ezt a variaciot is kiprobalom.
Szimulalva 0,02 szazalek a torzitasa 50W kimeneti teljesitmenynel.
Tranyos valtozat 0,035.


Ez jól néz ki, és kicsit hasonlít az én megoldásomra :)
kipróbálhatnád IRF-el is, mert azt olcsón meg tudod venni szinte bárhol. És ha ígéretes a dolog, akkor lehet variálni az alkatrészekkel...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Egyéb hibrid kapcsolások
HozzászólásElküldve: 2016.03.24. 10:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Ezen mar en is gondolkodtam, kis bemeneti kapacitasu FET lenyeges lenne.
IRF ek kozott akad hasznalhato peldany.
Fantaziamban meg ez is elofordult.


Csatolmányok:
HIBRID PROBA MK3.JPG
HIBRID PROBA MK3.JPG [ 98.75 KiB | Megtekintve 41211 alkalommal. ]


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára CHZ 2016.03.24. 11:04-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 414 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség