audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 07:40

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 532 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 18:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Az interneten csak a korai OTL kapcsolások és az újabb közepes minőségűek találhatók meg. Különben is az OTL erősítők esetében alapvetően a felhasznált elektroncsövek döntik el a minőséget - nincs kimenőtranszformátor.
A valóban jó minőségű termékeit senki sem publikálja, miért tenné amikor ebből él.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 19:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
tunerman írta:
Az interneten csak a korai OTL kapcsolások és az újabb közepes minőségűek találhatók meg. Különben is az OTL erősítők esetében alapvetően a felhasznált elektroncsövek döntik el a minőséget - nincs kimenőtranszformátor.
A valóban jó minőségű termékeit senki sem publikálja, miért tenné amikor ebből él.

Üdv: TJ.

Ez korrekt Jenő.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 19:59 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
tunerman írta:
Az interneten csak a korai OTL kapcsolások és az újabb közepes minőségűek találhatók meg. Különben is az OTL erősítők esetében alapvetően a felhasznált elektroncsövek döntik el a minőséget - nincs kimenőtranszformátor.
A valóban jó minőségű termékeit senki sem publikálja, miért tenné amikor ebből él.

Üdv: TJ.

Ez nem igaz, a minőséget alapvetően minden meghatározza, a kapcsolással kezdődően minden máson át.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 20:23 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
Egy elektroncsöves erősítőnek a csőkészlete határozza meg a hangzást, ez az elvektől, az alkatrészektől és a technológiától független dolog. Ránézek egy elektroncsöves erősítőre és a benne lévő csövek alapján el tudom dönteni, hogy mit várhatok el tőle.
Természetesen a csövek által nyújtható hangzási minőségen lehet rontani, ez mindenkinek a szíve joga.

üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 20:45 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1976
A beépített elektroncsövek saját hangzási minőségét csak "tökéletes elvi kapcsolással" lehetne elérni - ilyen nincs.
A beépített alkatrészek és a technológia is csak ront a csövekből maximálisan kihozható hangzásból.
Ez egy elvi dolog semmi köze a gyakorlatilag megvalósított erősítőkhöz.

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.02. 23:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
tunerman írta:
Egy elektroncsöves erősítőnek a csőkészlete határozza meg a hangzást, ez az elvektől, az alkatrészektől és a technológiától független dolog. Ránézek egy elektroncsöves erősítőre és a benne lévő csövek alapján el tudom dönteni, hogy mit várhatok el tőle.
Természetesen a csövek által nyújtható hangzási minőségen lehet rontani, ez mindenkinek a szíve joga.

üdv: TJ.


Ebben nagy igazság van ;) , csőcserével szinte új erősítőt lehet kapni bizonyos esetekben. De persze a körítés is számít, meg a kapcsolás sztem.
Ruszki cső lecserélése egy RCA 6sl7-re után olyan lett az SE hangom mintha kicserélték volna még a kimenőt is.
Új kedvencem lett az RCA :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 06:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
gabor80 írta:
tunerman írta:
Egy elektroncsöves erősítőnek a csőkészlete határozza meg a hangzást, ez az elvektől, az alkatrészektől és a technológiától független dolog. Ránézek egy elektroncsöves erősítőre és a benne lévő csövek alapján el tudom dönteni, hogy mit várhatok el tőle.
Természetesen a csövek által nyújtható hangzási minőségen lehet rontani, ez mindenkinek a szíve joga.

üdv: TJ.


Ebben nagy igazság van ;) , csőcserével szinte új erősítőt lehet kapni bizonyos esetekben. De persze a körítés is számít, meg a kapcsolás sztem.
Ruszki cső lecserélése egy RCA 6sl7-re után olyan lett az SE hangom mintha kicserélték volna még a kimenőt is.
Új kedvencem lett az RCA :D


Te azért voltál korrektebb, mert a "körítést" is megemlítetted.
Lehet hogy egy másik kapcsolásban, vagy más alkatrészek mellett pedig azok a csövek lettek volna sokkal jobbak amiket most lecseréltél!
Így van ez még a tranyós erősítőknél is, bizonyos helyeken, pozíciókban sokkal jobban teljesíthet auditív szempontból egy relatíve olcsóbb tranzisztor vagy operációs erősítő. Egy különleges kapcsolás pedig olyat hozhat ki egy alkatrészből amire egyébként álmodni sem mertél volna. A körték közti versenyben az alma biztos nem lenne elég körte ízű, de ha a versenyszámot átnevezzük "almaversennyé", akkor az összes többi induló esne ki a mezőnyből :!:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 06:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Egyébként pedig a PL509-519 ide a lehető legjobb cső. Már az EL509-519 sem olyan jó, mert annak a fűtése nem 40, hanem csak 6V!, tehát elképesztően nagy áramokkal kéne fűteni, a mostani 2*3A helyett hozzávetőlegesen 2*12A-al. Nagyon nem mindegy, mert a vezetősávokat és mindent jóval vastagabbra kellene méretezni, nem beszélve a foglalat elégésének veszélyéről, ami a PL-el egyszerűen kizárt.
Másfelől nekem nem kellenek rácsáramos szar triódák meg olyan csövek amiknek az élettartama drasztikus romlása esetén sincsen meg a megfelelő kimenőáram! A PL ebből a szempontból a lehető legjobb választás. Sebesség szempontjából szintén veri a triódákat, disszipáció szempontjából kiváló. A karakterisztikája pedig itt ebben a kapcsolásban semmit nem számít, mert a helyi hibaerősítő határozza meg a torzítást, ami így ezrelék alatti, és a cső nonlinearitása teljesen ki van iktatva. Ugyanis nem a szokványos csöves feszültségerősítős meghajtásokról van szó!!!
Már ezerszer leírtam de úgy látszik nem akar elérni a tudatotokig, hogy ez csak kisebb részben attól különleges erősítő hogy történetesen OTL, ennél sokkal fontosabb jellemzői miatt más! Így aztán az ostoba bugris beidegződések ezzel kapcsolatban szépen csődöt mondanak és ki lehet az ilyen megközelítésekkel törölni a hátsó fertályt. Először is tudni kéne hogy miről beszéltek, aztán lehetne érdemben hozzászólni, nem a hülyeségeket mantrázni folyamatosan.
Tudom hogy piszkosul fáj nektek, de az auditív eredmények ezeket a fura elveket(nem a dogma baromságokat amiket itt nyomattok és egymás szájába adjátok eszetlenül) maximálisan igazolták :!:
Ti csak maradjatok meg az egyedfejlődés azon szintjén ahol a dogma szarságokat kajáljátok, én léptem, úgy érzem feljebb :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 06:51 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Egyébiránt pedig, azt hiszem Emersys kolléga is használ ezekkel némiképp rokon PL508 csöveket a hibridje meghajtásában, és biztos nem véletlenül dobta ki onnan a kékvérű triódákat 8-)
Szóval lehet hogy aki itt lenézeget csöveket, annak az értékrendjével vannak a bajok és(vagy) azt sem tudja miről beszél...
Sőt, ez esetben biztos hogy nem tudja :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 06:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
"Eredő kapacitív reaktancia(komplex kétpólusok) valóban nem igazán van passzív váltós hangfalak esetében sem ha a váltó jól van megtervezve, leginkább magnetosztatikus panelsugárzóknál fordul elő, ezeket olyan erősítővel érdemes hajtani amik bírják a kapacitív jellegű terhelést is."

A magnetosztatikus hangsugárzónak ( Magneplanar, Apogee) egyáltalán nincs kapacitív terhelése, lévén kvázi ribbon sugárzók, az elektrosztatikus hangszórókra gondolhattál (Quad, Soundlab, Final, Audiostatic, stb).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 07:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Szabó Zoltán írta:
"Eredő kapacitív reaktancia(komplex kétpólusok) valóban nem igazán van passzív váltós hangfalak esetében sem ha a váltó jól van megtervezve, leginkább magnetosztatikus panelsugárzóknál fordul elő, ezeket olyan erősítővel érdemes hajtani amik bírják a kapacitív jellegű terhelést is."

A magnetosztatikus hangsugárzónak ( Magneplanar, Apogee) egyáltalán nincs kapacitív terhelése, lévén kvázi ribbon sugárzók, az elektrosztatikus hangszórókra gondolhattál (Quad, Soundlab, Final, Audiostatic, stb).


Szia!

Ennek utána kéne néznem, mert már nem emlékszem pontosan, de neked elhiszem. Azért annyit hozzáfűznék, hogy évekkel ezelőtt kíváncsi lettem a Magneplanar hangsugárzóira, mert tetszett az egyik kiállításon, egyeztettünk is egy időpontot az akkori forgalmazóval és Ő mondta, hogy vigyek erősítőt is, ugyanis nem mindegyik erősítő szereti a hangfal kapacitását. Gondolom, mint bennfentes tudta miről beszél.
A találkozó végül elmaradt. Akkoriban még egy hibridem volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 07:30 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
otlm írta:
Szabó Zoltán írta:
"Eredő kapacitív reaktancia(komplex kétpólusok) valóban nem igazán van passzív váltós hangfalak esetében sem ha a váltó jól van megtervezve, leginkább magnetosztatikus panelsugárzóknál fordul elő, ezeket olyan erősítővel érdemes hajtani amik bírják a kapacitív jellegű terhelést is."

A magnetosztatikus hangsugárzónak ( Magneplanar, Apogee) egyáltalán nincs kapacitív terhelése, lévén kvázi ribbon sugárzók, az elektrosztatikus hangszórókra gondolhattál (Quad, Soundlab, Final, Audiostatic, stb).


Szia!

Ennek utána kéne néznem, mert már nem emlékszem pontosan, de neked elhiszem. Azért annyit hozzáfűznék, hogy évekkel ezelőtt kíváncsi lettem a Magneplanar hangsugárzóira, mert tetszett az egyik kiállításon, egyeztettünk is egy időpontot az akkori forgalmazóval és Ő mondta, hogy vigyek erősítőt is, ugyanis nem mindegyik erősítő szereti a hangfal kapacitását. Gondolom, mint bennfentes tudta miről beszél.
A találkozó végül elmaradt. Akkoriban még egy hibridem volt.


Mindegy, a lényegen nem változtat, kösz a korrekciót!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 07:39 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
otlm írta:
Szabó Zoltán írta:
"Eredő kapacitív reaktancia(komplex kétpólusok)

(Quad, Soundlab, Final, Audiostatic, stb).


Szia!

Ennek utána kéne néznem, mert már nem emlékszem pontosan, de neked elhiszem. Azért annyit hozzáfűznék, hogy évekkel ezelőtt kíváncsi lettem a Magneplanar hangsugárzóira, mert tetszett az egyik kiállításon, egyeztettünk is egy időpontot az akkori forgalmazóval és Ő mondta, hogy vigyek erősítőt is, ugyanis nem mindegyik erősítő szereti a hangfal kapacitását. Gondolom, mint bennfentes tudta miről beszél.
A találkozó végül elmaradt. Akkoriban még egy hibridem volt.



Sziasztok!

Két napja hoztam haza a saját csövesem, egy KT 88 push pull rendszerű AMP.
Szomi építette, és nála hallgattuk egy általa épített planáron.
Tegnap este sikerült minimalizálnom a medvéket itthon, mint kiderült elég gyászos a földelésem..
A lényeg: én vettem anno első "komolyabb" hangfalnak egy B&W DM305 párt, hát....
A planár fényévekkel jobb. Olyan térélményt nyújt, amit még nem hallottam idáig, ehhez képest az enyém fasorban sincs.

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 07:55 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
zoliee írta:
otlm írta:
Szabó Zoltán írta:
"Eredő kapacitív reaktancia(komplex kétpólusok)

(Quad, Soundlab, Final, Audiostatic, stb).


Szia!

Ennek utána kéne néznem, mert már nem emlékszem pontosan, de neked elhiszem. Azért annyit hozzáfűznék, hogy évekkel ezelőtt kíváncsi lettem a Magneplanar hangsugárzóira, mert tetszett az egyik kiállításon, egyeztettünk is egy időpontot az akkori forgalmazóval és Ő mondta, hogy vigyek erősítőt is, ugyanis nem mindegyik erősítő szereti a hangfal kapacitását. Gondolom, mint bennfentes tudta miről beszél.
A találkozó végül elmaradt. Akkoriban még egy hibridem volt.



Sziasztok!

Két napja hoztam haza a saját csövesem, egy KT 88 push pull rendszerű AMP.
Szomi építette, és nála hallgattuk egy általa épített planáron.
Tegnap este sikerült minimalizálnom a medvéket itthon, mint kiderült elég gyászos a földelésem..
A lényeg: én vettem anno első "komolyabb" hangfalnak egy B&W DM305 párt, hát....
A planár fényévekkel jobb. Olyan térélményt nyújt, amit még nem hallottam idáig, ehhez képest az enyém fasorban sincs.


Szia!

Nekem is tetszik a planár, ha anyagilag megengedhetném valószínűleg az volna, vagy egy komolyabb vintange JBL mondjuk innen.
http://kenricksound.com/gallery_photo.html
Nyitottságban eszköztelenségben a legtöbb mai hangfal elbújhat ezek mellett. A mai hangfalaknak döglött hangja van általában, persze ehhez kell a sok elcseszett erősítő is amivel hajtják, a JBL meg csak jó alaposan megmutogatja mekkora szarok ezek a mostani dolgok. A forrásokat leszámítva semmi nem történt a hangtechnikában az elmúlt 50 évben.
A Mplanarban is az tetszett hogy szellős hangja volt, dinamikus, nyitott és megfelelően pontos is. Nekem sokmillióért sem kéne a mai hangfalak java része, mind kukába való az erősítőkkel együtt :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 10:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
otlm írta:
Egyébiránt pedig, azt hiszem Emersys kolléga is használ ezekkel némiképp rokon PL508 csöveket a hibridje meghajtásában, és biztos nem véletlenül dobta ki onnan a kékvérű triódákat 8-)
Szóval lehet hogy aki itt lenézeget csöveket, annak az értékrendjével vannak a bajok és(vagy) azt sem tudja miről beszél...
Sőt, ez esetben biztos hogy nem tudja :mrgreen:


Szia.
Igen, PL508 szerepel az erősítőben. A meghajtás áteresztőjeként, vagyis egy aktív elemként amely szintén igen csak meghatározza a kapott hangot. Műszaki szempontok mellett hangra is igen bevált. PL509-el is próbáltam, de sajna az nem jött be több okból sem.
PL508-as csövet eredetileg a régi Videoton tv-k képbeállító áramkörében használták ahol borzalmas jó linearitásra volt szükség mert máskülönben tojás alakú lett volna a kép.. :) (emellett igen szép katódáramokat tud kezelni, és nagyon meredek cső. Ez áteresztő elemként maradékfeszültség szempontjából igen csak kedvező volt.)
A jelkondicionálót is külön áteresztő cső hajtja. Ennek is több oka van: áthallás csillapítás, más feszültségértékre van szükség és még sorolható lehetne.

Egyébként megfordult már többször is a fejemben, hogy ezen csövekből készüljön egy kimeneti fokozat..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 11:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
A PL509, PL500 stb sorvégfokban volt a nagyfesz előállításában és a vízszintes eltérítésben vett részt (még néhány járulékos tápfesz előállításában) . A PL508-nak 50 Hz-en kellett nagy linearitást produkálni a másikoknak meg 15625 Hz-en.


Csatolmányok:
pl509.JPG
pl509.JPG [ 128.73 KiB | Megtekintve 53370 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 11:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Akkor legyen itt egy kapcsolás a PL508-as eredeti szakmájáról is. :)


Csatolmányok:
pl508.JPG
pl508.JPG [ 101.72 KiB | Megtekintve 53366 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 12:23 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
emersys írta:
Szia.
Igen, PL508 szerepel az erősítőben. A meghajtás áteresztőjeként, vagyis egy aktív elemként amely szintén igen csak meghatározza a kapott hangot. Műszaki szempontok mellett hangra is igen bevált. PL509-el is próbáltam, de sajna az nem jött be több okból sem.
PL508-as csövet eredetileg a régi Videoton tv-k képbeállító áramkörében használták ahol borzalmas jó linearitásra volt szükség mert máskülönben tojás alakú lett volna a kép.. :) (emellett igen szép katódáramokat tud kezelni, és nagyon meredek cső. Ez áteresztő elemként maradékfeszültség szempontjából igen csak kedvező volt.)
A jelkondicionálót is külön áteresztő cső hajtja. Ennek is több oka van: áthallás csillapítás, más feszültségértékre van szükség és még sorolható lehetne.

Egyébként megfordult már többször is a fejemben, hogy ezen csövekből készüljön egy kimeneti fokozat..

Igen, ezt tudom hogy azért használták a TV-ben, de mint mondtam nekem a nemlinearitás teljesen ki van küszöbölve, viszont a kimenőteljesítmény fontos, mivel az 519 jóval erősebb cső ezeknél. Tehát én így ütöttem 2 legyet egy csapásra. A csövekből többet is ki lehet hozni és a rokonságuk is egyértelmű, ennyi erővel a tiédet is le lehetne degradálni TV erősítőnek 8-)
De hát ez ostobaság lenne, vannak akik ezt ennek ellenére megpróbálják, mert nem 300B meg egyéb szaros trióda.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 12:31 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Aki nem hiszi, oda kell rakni mellé és bizonyítani, nem pofázni 8-)
Aztán ne legyen csodálkozás ha a sorkimenős csövek lemossák az akármilyen triódás erősítőket mint a sz@rt :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 12:42 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mayky írta:
A PL509, PL500 stb sorvégfokban volt a nagyfesz előállításában és a vízszintes eltérítésben vett részt (még néhány járulékos tápfesz előállításában) . A PL508-nak 50 Hz-en kellett nagy linearitást produkálni a másikoknak meg 15625 Hz-en.

Ne aggódjál tud az a cső 50Hz-et is, de még 1Hz-et is(tsokkal korrektebben mint egy akármilyen trafós csöves). Arról nem beszélve hogy az 508-nál sokkal gyorsabb cső és sokkal erősebb is!
A sebesség és az erő rendesen megmutatkozik a hangban is, most nem akarom idézni a hallgatásos teszt alapján véleményezők sorait. Mindezt úgy, hogy közben nagyon zenei és rengeteg finomságot is megmutat, többet mint a kimenőtrafós csövesek akármilyen csövekkel, ugyanis ott a trafó keményen lenyeli a dolgokat. De egyébként a hagyományos felállású csöves feszültségerősítős fokozat és csöves kimenőfokozatú OTL-ek sem tudnak itt labdába rúgni(főleg ha gyengék, és csak pár tíz wattjuk van), azoknak is megvan a maguk kínja amitől nem igazán jók, és ez legkevésbé a csöveken múlik. Egyszerűen nem úgy kell csinálni, de hogy szerintem hogyan azt nem fogom elmondani, itt már biztosan nem :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 12:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
otlm írta:
Ne aggódjál tud az a cső 50Hz-et is, de még 1Hz-et is(tsokkal korrektebben mint egy akármilyen trafós csöves). Arról nem beszélve hogy az 508-nál sokkal gyorsabb cső és sokkal erősebb is!


Nem aggódom én:) Miért érdekes az 1 Hz-es átvitel, mikor a Te hangfalad is csak 30 Hz-től szól (-10 dB)
http://www.jblproservice.com/pdf/Studio ... 412ALR.pdf

otlm írta:
Mindezt úgy, hogy közben nagyon zenei és rengeteg finomságot is megmutat, többet mint a kimenőtrafós csövesek akármilyen csövekkel, ugyanis ott a trafó keményen lenyeli a dolgokat.


Szerintem ez egyáltalán nincs így. Az általam mutatott trafók 100-15000 Hz-ig (ahol a ténylegesen a zene van, a részletek, a finomságok) simán tudja azt amit a Te OTL-ed. Jó, igaz teljesítményben nem. :oops:

Kép

Kép
(CHZ mérése)

Nem tudom, de nekem gyorsabbnak tűnik a trafós megoldás, de lehet hogy rosszul látok. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 13:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mayky!
Rosszul látsz :)
Többek közt azért is, mert ezek a mérések egy direkt beiktatott aluláteresztő szűrővel lettek csinálva, amit egyébként azóta módosítottam mert igazából nem volt rá szükség, anélkül sem volt gerjedékeny a rendszer.
Az a helyzet hogy ez az erősítő az aluláteresztő nélkül 500kHz-en még nem csillapítja az amplitúdót, de a négyszögjel az már kétségtelenül nem olyan szép, a sávszélessége olyan 8-900kHz lenne ahol az amplitúdó feleződik. De szerintem erre nincsen szükség és ezért módosítottam az átvitelt úgy, hogy a sávszélességet 90-100kHz-en korlátoztam, ezek a képek még 25kHz körüli sávkorlátozással készültek.
Na akkor most mi van :lol:
Mutassál olyan trafóst ami ezt űbereli kishaver!

Ja és a gyorsaságot a hangindításokban is értelmezni kell ám, amihez képest a kimenősöd olyan lenne mint amikor a mocsárban futni próbálsz. A pontos és gyors hangindítások teszik lehetővé ugyanis a jó ritmuskövetést, ami a zene egyik legfontosabb összetevője. Valamint a zene dinamikai íveinek a minél pontosabb bejárását korlátozások nélkül! Tecciktudni? :ugeek:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 13:13 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Jó, legyen Neked igazad. :twisted:
De nem vagyok a kishaverod. Kikérem magamnak ezt a hangnemet. Ha én nem ilyen stílusban beszélek Veled, akkor az illem megkövetelné, hogy Te se így beszélj velem.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2013.08.03. 13:15-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 13:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
otlm írta:
Egyszerűen nem úgy kell csinálni, de hogy szerintem hogyan azt nem fogom elmondani, itt már biztosan nem :lol:

Valami ilyen megoldás?
http://www.tubecad.com/2004/blog0022.htm


Csatolmányok:
12-18_Servo 6AS7.gif
12-18_Servo 6AS7.gif [ 5.08 KiB | Megtekintve 53311 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 13:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Otlm: Azt még megkérdezhetem, Tőled, hogy milyen jellegű zenéket hallgatsz és kb. hány W teljesítménnyel ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 13:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Mikor egy csövet áteresztő opcióban használunk az anódfeszben mint aktív elemet akkor azt is tapasztalni véljük, hogy rengeteg olyan sajátosságaival találkozunk a csőnek ami igen csak árulkodik a hangjáról. Persze különféle kapcsolástechnikákban más és más lesz egy kissé ez tény, de nem gyökereiben!
Na most én mikor a PL509-et teszteltem, akkor nálam is átjött az, hogy egy gyors és valóban magas faktorítású energiát közöl.
Csak ebben volt egy "köd" is. ami a középtartományban nekem nem jött be. Hangszíne ezért nekem nem tűnt abszolút tisztának.
A PL508 szintén tartalmazta ezeket az előnyöket, de sokkal tisztább felbontásban és borzalmas zenein teszi ezt meg.
Gyakorlatilag akármilyen zenét lazán lekezel, nem kis energiafaktor mellett. (PL508-ból én Mullard-ot alkalmazom. A Tungsramnál sajnos fényévekkel jobb.)
Szóval az én rendszeremben ez a cső jobban illeszkedett mint a PL509. Úgyhogy én nem akarok ebből vita tárgyát képező nem épp szuperlatívuszokkal folytató vitát, hogy melyik is a jobb mert ez felhasználás és minden egyéb más függő, ezért teljesen kár is ezen lovagolni szerintem.
Nálad biztos bevált a PL509, -elfogadom. Nincs ebben semmi abszurdum, nem egy a rendszerünk...

A cső teljesítmény disszipációja nekem megfelelő, 6W körül diszipál, gyakorlatilag illesztett terhelésen megy a cső.
Nálad már más kérdés, hogy nagyobb teljesítmény kellett. Az áramerősítő fokozat nálam is nevetve teszi azt meg..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:07 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mayky írta:
Jó, legyen Neked igazad. :twisted:
De nem vagyok a kishaverod. Kikérem magamnak ezt a hangnemet. Ha én nem ilyen stílusban beszélek Veled, akkor az illem megkövetelné, hogy Te se így beszélj velem.


Jó, nem vagy az.
Csak tudod érdekes hogy amikor a 10Hz-ről kellett megtalálni egy rosszul kinéző négyszögjelet, akkor meg tudtad találni az 500kHz-eset 8-)

Értem én hogy a hiénafalka oroszlánnal való incselkedése izgi dolog az afrikai szavannákon, csak éppen azt nem értem, ha már úgyis kiszavaztatok, akkor miért kell ezt csinálni?

Képzelem mi lesz itt ha már nem fogok tudni védekezni se...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Igen azt a hsz-t töröltem. Furcsák a hasonlataid, de én csak egyfajta vitát kívántam indítani, ill. hogy annyira nem szabad leírni a trafós erősítőket, sokan hallgatnak ilyet nagy megelégedettséggel. Sokan meg mást. Szóval ez a vita itt betűk formájában soha nem fog eldőlni.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2013.08.03. 14:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:13 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
emersys írta:
Mikor egy csövet áteresztő opcióban használunk az anódfeszben mint aktív elemet akkor azt is tapasztalni véljük, hogy rengeteg olyan sajátosságaival találkozunk a csőnek ami igen csak árulkodik a hangjáról. Persze különféle kapcsolástechnikákban más és más lesz egy kissé ez tény, de nem gyökereiben!
Na most én mikor a PL509-et teszteltem, akkor nálam is átjött az, hogy egy gyors és valóban magas faktorítású energiát közöl.
Csak ebben volt egy "köd" is. ami a középtartományban nekem nem jött be. Hangszíne ezért nekem nem tűnt abszolút tisztának.
A PL508 szintén tartalmazta ezeket az előnyöket, de sokkal tisztább felbontásban és borzalmas zenein teszi ezt meg.
Gyakorlatilag akármilyen zenét lazán lekezel, nem kis energiafaktor mellett. (PL508-ból én Mullard-ot alkalmazom. A Tungsramnál sajnos fényévekkel jobb.)
Szóval az én rendszeremben ez a cső jobban illeszkedett mint a PL509. Úgyhogy én nem akarok ebből vita tárgyát képező nem épp szuperlatívuszokkal folytató vitát, hogy melyik is a jobb mert ez felhasználás és minden egyéb más függő, ezért teljesen kár is ezen lovagolni szerintem.
Nálad biztos bevált a PL509, -elfogadom. Nincs ebben semmi abszurdum, nem egy a rendszerünk...

A cső teljesítmény disszipációja nekem megfelelő, 6W körül diszipál, gyakorlatilag illesztett terhelésen megy a cső.
Nálad már más kérdés, hogy nagyobb teljesítmény kellett. Az áramerősítő fokozat nálam is nevetve teszi azt meg..

Persze, ez így korrekt, de szerintem semmi támadót nem írtam neked, ezúttal egy oldalon állunk és így is nyilatkoztam erről. Nagyon is elhiszem hogy bejött neked a sugártetróda, meghajtásba az 509-519 nem is való, nekem 504-esek voltak a régi OTL-ben, a végén pedig elhiheted hogy egy egészen más kategória főleg azzal a meghajtással amit csináltam hozzá. Ha netán kipróbálod az OTL technikát akkor lehet hogy azt fogod tapasztalni, hogy oda a végére meg az 508 nem lesz jó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mayky írta:
Igen azt a hsz-t töröltem. Furcsák a hasonlataid, de én csak egyfajta vitát kívántam indítani, ill. hogy annyira nem szabad leírni a trafós erősítőket, sokan hallgatnak ilyet nagy megelégedettséggel. Sokan meg mást. Szóval ez a vita itt betűk formájában soha nem fog eldőlni.

Nézd, én nem provokálom a trafós erősítőket, és a gazdáikat, csak jelzem hogy a tapasztalásaik itt fabatkát sem érnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
Ja még valami nekem semmi bajom a PL csövekkel, sőt vettem is 9000-ért 30 db zsír PL81-es csövet. Valamikor majd csinálok belőle egy PP ampot persze trafósat, igazán ami izgatta a fantáziámat, az alacsony illesztés 2,5 k-s tafó kell neki.


Csatolmányok:
PL81.JPG
PL81.JPG [ 127.7 KiB | Megtekintve 53260 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:18 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
GA2 írta:
otlm írta:
Egyszerűen nem úgy kell csinálni, de hogy szerintem hogyan azt nem fogom elmondani, itt már biztosan nem :lol:

Valami ilyen megoldás?
http://www.tubecad.com/2004/blog0022.htm

Nem nyert! Ha már az eddigiekből ekkora vihar kerekedik, akkor az már tuti hogy az életbe nem fogom kinyilvánítani a dolgok mélyebb értelmét ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:19 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mayky írta:
Ja még valami nekem semmi bajom a PL csövekkel, sőt vettem is 9000-ért 30 db zsír PL81-es csövet. Valamikor majd csinálok belőle egy PP ampot persze trafósat, igazán ami izgatta a fantáziámat, az alacsony illesztés 2,5 k-s tafó kell neki.

A Tungi az király! Béke poraira...
Szerintem trafóssal csalódni fogsz, meg ezeket nem igazán ismerem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2122
Tartózkodási hely: Baranya
otlm írta:
mayky írta:
Ja még valami nekem semmi bajom a PL csövekkel, sőt vettem is 9000-ért 30 db zsír PL81-es csövet. Valamikor majd csinálok belőle egy PP ampot persze trafósat, igazán ami izgatta a fantáziámat, az alacsony illesztés 2,5 k-s tafó kell neki.

A Tungi az király! Béke poraira...
Szerintem trafóssal csalódni fogsz, meg ezeket nem igazán ismerem.


Én sem ismerem, de túl nevetséges volt az ár, hogy ne vegyem meg. 20 W is kijöhet belőle. OTL-hez szerintem kevesek ezek a csövek.
Anno a Philips is gyártott EL81-el HF erősítőt, pedig akkor még dúskálni lehetett a jobbnál jobb csövekbe. + A adatlapon is fel van tüntetve a HF (A.F.) alkalmazási lehetőség.
http://scottbecker.net/tube/sheets/010/e/EL81.pdf


Csatolmányok:
philips_el6400.pdf [796.05 KiB]
633 alkalommal.


A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára mayky 2013.08.03. 14:35-kor.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 14:26 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
mayky írta:
Otlm: Azt még megkérdezhetem, Tőled, hogy milyen jellegű zenéket hallgatsz és kb. hány W teljesítménnyel ?

Sokféle zeném van és megengedhetem magamnak hogy 1W-tól akármekkora teljesítményig hallgassak zenét anélkül hogy zavarna, és ez nem kis dolog. De persze ebben a kérdésben is látom a csapdát, engem nem tudsz megvezetni, lásd be 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.03. 21:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
otlm írta:
Egyszerűen nem úgy kell csinálni, de hogy szerintem hogyan azt nem fogom elmondani, itt már biztosan nem :lol:

Valami ilyen megoldás?
http://www.tubecad.com/2004/blog0022.htm

Nincs új a nap alatt. A DAC-omban a +- táp szimmetrizálása hasonló. A rajzát a megfelelő helyen feltettem. Azt hiszem Nobel díjat új kapcs technika kitalálása miatt nem fognak osztani. :lol:
Túl gyorsan el lettél söpörve, gyanús. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 06:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:31
Hozzászólások: 758
Nem zavar ki mit gondol, mostantól békét szeretnék a hátralevő időmben. Ha azt mondom nem az, akkor nem az, de miattam építse meg ezt a rajzot aki akarja :D

A kompromittáló, becsmérlő vagy érezhetően ilyen hátsó szándékú, célozgató hozzászólásokat rám nézve, kérem szépen kimoderálni a jövőben is!

Folytassátok ezt a topicot nélkülem, remélem lesz olyan amit érdemben meg tudtok itt vitatni, esetleg még épülhet is egy s más a témában!

Ha valakinek kérdése, közölnivalója van, keressen privátban vagy az otlm@freemail.hu címen.

Köszönöm a türelmet!
otlm


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.08.04. 08:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
És ez? Ez már közelebb van ugye? Csak annyit mondj: meleg-hideg..
http://www.tubecad.com/2005/May/blog0045.htm


Csatolmányok:
Broskie auto-bias circuit.JPG
Broskie auto-bias circuit.JPG [ 20.88 KiB | Megtekintve 53137 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.09. 17:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Na gyorsan kérdezek egyet, mielőtt minden csőguru kivonul innen :D
Szeretnék otl-t, de csak csatornánként 4db 6c19p van hozzá. Namá az keresztcsatolt futterman stílusban Rk=130/5 Ami a négy darabnál olyan 15ohmra lesz tuti csatornánként. Helyes a feltételezésem? (le tudok menni a csővel 100ohmra,de nem akarom).


Csatolmányok:
aria_fig6.gif
aria_fig6.gif [ 4.49 KiB | Megtekintve 52939 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.09. 22:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
6n8sz írta:
Na gyorsan kérdezek egyet, mielőtt minden csőguru kivonul innen :D
Szeretnék otl-t, de csak csatornánként 4db 6c19p van hozzá. Namá az keresztcsatolt futterman stílusban Rk=130/5 Ami a négy darabnál olyan 15ohmra lesz tuti csatornánként. Helyes a feltételezésem? (le tudok menni a csővel 100ohmra,de nem akarom).

Biztosan helyes a feltételezésed, de én nem igazán értem, hogy miről van szó. Az említett csöveket meg inkább használd egy rendes sugár tetródás PP végfok segéd tápjaként, mint ahogyan én is tettem az ARC MIX nevű kollekciómban, ami igen jól szól, de viszont nem az említett csövek a végcsövek. Használj inkább 6n13sz csövet, mert annak nagyobb az anódja, kb 3X-ros, tehát nagyobb árammal hajthatod, ez miatt kissebb a kimenő impedanciája, hangosabban szól, meg erről találsz kapcsrajzot is.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.09. 22:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Biztosan helyes a feltételezésed, de én nem igazán értem, hogy miről van szó.
:D
Nem nagyobb a félanódja. 10 mA-el kisebb árammal hajthatod. Ugyanakkora a kimenő impedanciája. Nem szól hangosabban. Arról is találsz kapcsolási rajzot. Ja. És egy kicsit, nem sokkal, de többet erősít. A többi stimmel. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.09. 22:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Szeretnék otl-t


Te minden héten szeretnél vagy 8 dolgot de soha egyikből sem szokott lenni semmi....

Egyszer csináljál is meg valamit a valóságban is.... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.09. 22:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
Idézet:
Biztosan helyes a feltételezésed, de én nem igazán értem, hogy miről van szó.
:D
Nem nagyobb a félanódja. 10 mA-el kisebb árammal hajthatod. Ugyanakkora a kimenő impedanciája. Nem szól hangosabban. Arról is találsz kapcsolási rajzot. Ja. És egy kicsit, nem sokkal, de többet erősít. A többi stimmel. 8-)

Hát az enyémnek látszatra nagyobb az anódja, meg fekete, a másik meg szürke. Az áramban tévedhettem, de én nem spiráztam vele sokat, hiszen táp cső, ezért tápba használom. Persze ettől még lehet vele végfokot készíteni, de mint tudjuk, ha van kondi a jelútban. akkor célszerű tekercset is betenni a fázisok rendben tartása miatt, ezért csak kéne egy kimenő az OTL végére. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.09. 22:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nem én akarok OTL-építeni 6SZ19-el. Egyenlőre. De ki fogom próbálni. Biztos hogy jó trafós végfokot is lehet vele építeni, 2A3 helyettesítést is elkövettek vele, egész tűrhető hangzással.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FordPrefect 2013.10.09. 22:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 13:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Hagyjátok szerintem Otlm. Nincs ennek semmi értelme... Mindenki látja az adott fórumozók képességeit a hozzászólásaikból, vagy pl munkáikból .
Te persze hogy jobban értesz az elméletéhez is, ha már egyszer villamos vonalon tanultál (ha jól emlékszem még privátban régen mintha beszéltünk volna ilyesmiről is).
Nyilván egy műszaki fórumon nem nagyon szabad hablatynak lennie. Ebben egyet értünk. De ezt bízzuk SNY rendszergazdára szerintem. Ő szintén elég felkészült műszakilag. A hülyeségeket szokta törölni úgy is.. Sajti-t mai napig sajnálom, hogy nincs itt. -Ő szintén egy mérföldkő volt, főleg műszaki szempontól.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 13:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az nagy kár, hogy sajti már nem fórumozik. Arra mondjuk kíváncsi lettem volna, hogy mi reagál a dys-cus műszaki kijelentéseire. Ez a mostani is:

Idézet:
De a legnagyobb baj az, hogy hülyeségeket írsz. Ez nem teljesítmény energetika, ahol cos fí van, hanem átvitel technika, és itt a fázis, fázis torzítás teljesen más fogalom.


Ez azért már (megint) halálos. :D

De ha nem reagálunk a hülyeségre, az se használ semmit. Egy idő után felgyülemlik benne a feszültség, azt jön támadni is. Spontán elkezdi fikázni a kimenő trafót nem tartalmazó erősítőket. Tegnap pl a kitalált mesés történettel nagyon messze merészkedett....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 14:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.10.10. 11:51
Hozzászólások: 32
Egyébként túl azon, hogy a bemeneten a csatolókondi fázishibája igen kicsi, van itt még egy szempont amiért ez a diszkosz gyerek már megint oltári hülyeséget mondott, mégpedig az, hogy a csatolókondi hibája a rendszer egészére nézve szinte lényegtelen. A bemenet felől, ha nincsenek durva hibák akkor a teljes sávban nem túlzottan frekvenciafüggő annak a minimális fázistolásnak a mértéke, és a rendszer egészére nézve ez az eltolódás tulajdonképpen nem oszt, nem szoroz.
A trafó a kimeneten viszont rendkívül problémás több okból is de alapvetően azért mert ez rendszerint benne van a visszacsatolásba ami a rendszer egészét tekintve meghatározó. Egyrészt a nagy áramok miatt a fázistolás frekvenciafüggőbb lehet, másrészt ez a hiba a visszacsatolásban a hibajelet meghamisítja és egy eleve hibás státuszú rendelkező jelet eredményez.
A trafóval nincsen nagy baj fázistolás, sávszélesség stb. szempontból addig, amíg kis áramok folynak át rajta a feszültséghez képest, de a kimeneten a hibák egyik legnagyobb forrása lehet(feltéve persze hogy nem diszkosz tervezte, mert akkor már ez a dolog jóval előbb meghalt :) ).
És akkor még arról nem is beszéltünk hogy ezt a trafót hogyan rángatja a dinamikus hangszórónak a visszapofázása, ez is szépen begyalogol a visszacsatolásba mert a rendszer csillapítása általában nem elég jó, a végesen jó impedanciatranszformáció és eleve gyenge primér áramképesség miatt, további hibákat, akár lefulladást is okozva ezáltal.
A hangváltók és a szoba akusztikus fázistolásába meg végképp ne menjünk bele, mert ott aztán minden lesz mire a fülünkig elér, csak fázisban nem lesz.
Meg aztán miért is lenne a fülünk vonalában bármi is fázisban, ha ez a magasabb frekiken gyakorlatilag miliméteres elmozdulásokkal is akár 180 fokot is változhat?
stb. stb.

szerk.:sny21


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 14:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
KD mester írta:
Idézet:
Szeretnék otl-t


Te minden héten szeretnél vagy 8 dolgot de soha egyikből sem szokott lenni semmi....

Egyszer csináljál is meg valamit a valóságban is.... ;)

Na elegem van a megjegyzésekből. Csináltam már JLH-t, GC-t, és az aprólék. Nekem egy se volt jó hangra.

Dys-cus, az adatlapok alapján a 6c19p épp a 6n13sz felét tudja.Nem értem mire ez a kirohanás?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 6n8sz 2013.10.10. 14:51-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 14:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"miért is lenne a fülünk vonalában bármi is fázisban, ha ez a magasabb frekiken gyakorlatilag miliméteres elmozdulásokkal is akár 180 fokot is változhat?"
Nos okostojás Mk II. ennek wazze mi köze az áram és a fesz fázis viszonyihoz? Vagy annak amit a képen látsz? Beszéltek a haveroddal összevissza. Szellemi önkielégítheted magad, engem nem zavar, de ne ide élvezz kis csákó.


Csatolmányok:
SE OPT Phase.jpg
SE OPT Phase.jpg [ 84.69 KiB | Megtekintve 52629 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Otl végfokok
HozzászólásElküldve: 2013.10.10. 14:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Na elegem van a megjegyzésekből. Csináltam már JLH-t, GC-t, és az aprólék. Nekem egy se volt jó hangra."
Ez itt a jellemző, meg a hazugnak nevezés. Ne is törődj a hulladék beszólásokkal, hiszen az a mögötte lévőt minősíti. Ezek miatt írnak egyre kevesebben, ezért mennek sokan át angolnyelvű topicra. Ott nem divat ez a hangnem.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 532 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 23 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség