audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 09:56

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 353 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 21:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Mert a két áram szembe folyik és kompenzálják egymást.

Csak ha van egy 20mA-es meghajtó meg egy 80mA-es végcső, 4:1 letranszformálónak kell lenni a trafónak, ami elvesztegeti a meghajtó cső erősítését.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 21:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Barth Ida írta:
Mert a két áram szembe folyik és kompenzálják egymást.

Csak ha van egy 20mA-es meghajtó meg egy 80mA-es végcső, 4:1 letranszformálónak kell lenni a trafónak, ami elvesztegeti a meghajtó cső erősítését.

Közben megvilágosodtam :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 21:56 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
Barth Ida írta:
Mert a két áram szembe folyik és kompenzálják egymást.

Csak ha van egy 20mA-es meghajtó meg egy 80mA-es végcső, 4:1 letranszformálónak kell lenni a trafónak, ami elvesztegeti a meghajtó cső erősítését.


OK, feszültségerősítésben valóban van "veszteség". De a végcsövet A2-ig sziklaszilárdan és katódkövető nélkül, a lehető legegyszerűbben hajtja... Régebben egyszer hallgattam olyan erősítőt, ahol a végcső földelt rácsú kapcsolásban dolgozott. Más volt a HANG, nagyon más...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 23:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Előre szólok, hogy gyakorlati szempontból, építő jellegű célzást fogok tenni, nem pedig provokációs szándékom van!

Szóval az előző oldalon látható vázlaton látható elv, nem véletlenül nem terjedt el. Amit nyerünk a réven... és még meg kell tekercselni hozzá egy trafót, gyakorlatilag a semmiért, + torzítást visz be az agyon terhelt előző fokozat is. Az óriási meghajtó fesz igényről nem is beszélve... De az a trükkös ötlet valóban jó volt a légrés mentesítésre. ;)

Minden esetre a rácsra kötött trafót is javasolnám, pentódás áramgenerátorral kiegyenlítve. (Mondjuk én simán kaszkód kapcsolással, meg félvezetőkkel csinálnám azt is, de az az én bajom má...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.15. 23:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
6c4c írta:
. Régebben egyszer hallgattam olyan erősítőt, ahol a végcső földelt rácsú kapcsolásban dolgozott. Más volt a HANG, nagyon más...


Igazi földelt rácsú kapcsolásban a katód magas impedanciájú lezárást lát. Különben nem sok különbség van a miller hatástól eltekintve a földelt katódos viselkedéshez képest...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 18:54 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Előre szólok, hogy gyakorlati szempontból, építő jellegű célzást fogok tenni, nem pedig provokációs szándékom van!

Szóval az előző oldalon látható vázlaton látható elv, nem véletlenül nem terjedt el. Amit nyerünk a réven... és még meg kell tekercselni hozzá egy trafót, gyakorlatilag a semmiért, + torzítást visz be az agyon terhelt előző fokozat is. Az óriási meghajtó fesz igényről nem is beszélve... De az a trükkös ötlet valóban jó volt a légrés mentesítésre. ;)

Minden esetre a rácsra kötött trafót is javasolnám, pentódás áramgenerátorral kiegyenlítve. (Mondjuk én simán kaszkód kapcsolással, meg félvezetőkkel csinálnám azt is, de az az én bajom má...)


Biztos Te már sokat kisérleteztél ilyennnel (is) 8-)

Áramgenerátorról trafót... Az ... Sziasztok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
6c4c írta:
Biztos Te már sokat kisérleteztél ilyennnel (is) 8-)


Pont annyit, amennyit te. :D

Nade, nem feltétlenül kell kísérletezni, ahhoz, hogy egy dolog (rendszer) alap tulajdonságait megismerjük. Ha ilyen egyszerű a rendszer, akkor triviálisan beláthatóak a tulajdonságai, előnyei-hátrányai, gyenge pontjai. Nem kell hozzá kísérleteznem, hogy megállapítsam az első fokozat alacsony impedanciás terhelését, az ebből adódó nagy erősítés vesztést és torzítást. Valamint a trafó lefelé transzformál ezáltal a kivezérelhetőséggel is probléma lehet, de mindenképpen nagy marad a meghajtó jel igény. Tulajdonképpen semmit nem csinál az egész, csak bekerült egy trafó meg egy cső a jelútba. A Cg hatása is megmarad, csak áttevődik az első csőre....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
6c4c írta:
Biztos Te már sokat kisérleteztél ilyennnel (is) 8-)


Pont annyit, amennyit te. :D

Nade, nem feltétlenül kell kísérletezni, ahhoz, hogy egy dolog (rendszer) alap tulajdonságait megismerjük. Ha ilyen egyszerű a rendszer, akkor triviálisan beláthatóak a tulajdonságai, előnyei-hátrányai, gyenge pontjai. Nem kell hozzá kísérleteznem, hogy megállapítsam az első fokozat alacsony impedanciás terhelését, az ebből adódó nagy erősítés vesztést és torzítást. Valamint a trafó lefelé transzformál ezáltal a kivezérelhetőséggel is probléma lehet, de mindenképpen nagy marad a meghajtó jel igény. Tulajdonképpen semmit nem csinál az egész, csak bekerült egy trafó meg egy cső a jelútba. A Cg hatása is megmarad, csak áttevődik az első csőre....


Hát hogyne, írtam már Vas, hogy Te mindent tudsz :D
Amúgy az enyhén pongyola, hogy Cg, Te is tudod jól mester!!! Na de megyek, nem zavarom inkább a köreidet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Igen az Cg/a vagy Cag. De átírtam a te kifejezéseiddel.

Egyébként az építész sem kísérletezhet egy híddal, vagy felhőkarcolóval, hogy épít 50-et, azt hátha nem omlik össze. Elsőre tudni kell neki az első híd, akármi megépítése előtt, hogy az biztosan olyan lesz-e, amilyennek lennie kell, anélkül, hogy kísérletezne, meg bohóckodna vele. És azok se minden tudóak ám....meg én se... (Csak azt tudják, ami kell ahhoz, hogy kísérletezés nélkül se omoljon össze a híd.)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.10.16. 19:28-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
Igen az Cag vagy Car. De átírtam a te kifejezéseiddel.

Egyébként az építész sem kísérletezhet egy híddal, vagy felhőkarcolóval, hogy épít 50-et, azt hátha nem omlik össze. Elsőre tudni kell neki az első híd, akármi megépítése előtt, hogy az biztosan olyan lesz-e, amilyennek lennie kell, anélkül, hogy kísérletezne, meg bohóckodna vele. És azok se minden tudóak ám....meg én se...


OK ahogy gondolod :D További sok sikert! Gondolataid nem akadályoznak meg abban, hogy folytassam elképzeléseim megvalósítását :D
Legfeljebb nem teszek róla említést, nem zavarom a fórumközösséget használhatatlan ötleteim közlésével...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Off: A csőpártiak mindig ilyenek. Az ember jó szándékkal segíteni akar, aztán csak fikázni, meg gúnyolódni tudnak. :D Ha a csöves topickba egy nem csőpárti be mer írni, akkor meg a témától függetlenül provokációnak veszik. Személyes sértésnek. (Kb mint a méhek amikor betörnek a hozzájuk a kaptárba...)

Furcsa egy népek ezek a csőpártiak... :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.10.16. 19:38-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
6c4c írta:

OK ahogy gondolod :D További sok sikert! Gondolataid nem akadályoznak meg abban, hogy folytassam elképzeléseim megvalósítását :D
Legfeljebb nem teszek róla említést, nem zavarom a fórumközösséget használhatatlan ötleteim közlésével...



Senki nem szeretett volna téged itten akadályozni. Csak felsoroltam néhány problémát, amit majd meg kell oldanod, ha ezzel kísérletezel. Meg, valami előnyt is kell kovácsolni a 0-ból. Szép megoldani való problémák, rád várnak... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
6c4c írta:

OK ahogy gondolod :D További sok sikert! Gondolataid nem akadályoznak meg abban, hogy folytassam elképzeléseim megvalósítását :D
Legfeljebb nem teszek róla említést, nem zavarom a fórumközösséget használhatatlan ötleteim közlésével...



Senki nem szeretett volna téged itten akadályozni. Csak felsoroltam néhány problémát, amit majd meg kell oldanod, ha ezzel kísérletezel. Meg, valami előnyt is kell kovácsolni a 0-ból. Szép megoldani való problémák, rád várnak... ;)


Persze hogy vannak problémák meg kompromisszumok. A félvezetőknél ezek meg fel sem merülnek, ugye... Te tudod...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
6c4c írta:
Persze hogy vannak problémák meg kompromisszumok. A félvezetőknél ezek meg fel sem merülnek, ugye... Te tudod...


Ez most hogy jön ide, én nem is láttam félvezetőt a vázlatodban? :shock: A félvezetők problémáival minek foglalkozol, ha egy db sincs a vázlaton?


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.10.16. 19:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
KD mester írta:
6c4c írta:
Persze hogy vannak problémák meg kompromisszumok. A félvezetőknél ezek meg fel sem merülnek, ugye... Te tudod...


Ez most hogy jön ide, én nem is láttam félvezetőt a vázlatodban? :shock: A félvezetők problémáival minek foglalkozol, ha egy db sincs a vázlaton?


Tudom én, hol a helyem, úgyhogy megyek is, Szia!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 19:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nyaralni mész? De jó neked. :D Legalább lesz idő kísérletezni.

Egyébként ha zavarnak az okoskodásaim (úgy veszem észre, mintha zavarna) akkor nyugodtan szólj és nem okoskodom tovább. Én mondjuk azt hittem azért teszed fel őket, hogy meg legyenek "okoskodva" itt a fórumon. Azért gondoltam csak, hogy akkor én is hozzáteszem a meglátásaim...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 20:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ezek a nem "szokványos" kapcsolások megfűszerezve DHT-és csövekkel szerencsére teljesen más világot képviselnek hangzásban, jó néhányat megépítettem ezekből de nem nagyon tudok elszakadni ettől a hangkaraktertől.
A kapcsolás egyszerűsége senkit ne zavarjon meg mert itt a csőválasztás nem egy egyszerű feladat a trafóról már nem is beszélve.
A zenének olyan mélységeit aknázzák ki a legapróbb részletekig amit más eszköz nem tud.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.17. 13:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Milyen egy ilyen nem hagyományos ami jó is, meg van is?

Idézet:
A zenének olyan mélységeit aknázzák ki a legapróbb részletekig amit más eszköz nem tud.


Ilyet már sok mindenről olvastam (Linn digitális erősítő, ARC, stb)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.17. 18:48 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
KD mester írta:
Milyen egy ilyen nem hagyományos ami jó is, meg van is?

Idézet:
A zenének olyan mélységeit aknázzák ki a legapróbb részletekig amit más eszköz nem tud.



A jelenlegi erősítőm is hasonlóan furmányos és egyszerű, csak te nem jársz fórum talikra sem, így nehéz meghallgatni :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.17. 18:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azt hallottam már. De az csak egy sima együtemű erősítő DHT csövekből. Nem egy nem szokványos kapcsolás, mint amiről most beszéltél. :) Hogy ki van hagyva egy csatoló kondér két fokozat közül, attól még a tipikus SE kapcsolási sémát követi.

Rejtés:
Egyébként szerintem igen jó hangja volt, nagyon részletező, teres levegős, jó felbontással. Többször meg is dicsértem itt a fórumon, de azért bocs, erős túlzásnak tartom, hogy semmi más nem tudna úgy szólni, mint egy olyan. Hát pont úgy biztos nem, az tuti. :D
Ha viszont a hang minőségre gondolsz, akkor az egyedi ízlésvilágodnak lehet az a legjobb. Másnak nem biztos. A tipikus SE jellegek benne voltak azért annak a hangjában is. Egyébként a tiéd volt a leg tetszetősebb 300B alapú rendszer, amit hallottam. Ettől függetlenül nem érzem azt, hogy olyan kaliberű hangot ne lehetne teljesen más dolgokkal megcsinálni, mivel hallottam más jó rendszereket is, amikben nyoma sem volt DHT csöveknek. (mondjuk, amiben fetek kapcsolgatták egy porvasmagos tekercsre a villanyt). Hát jellegre nem pont úgy szóltak, mint a tied, de az nem is feltétlenül számít negatívumnak szerintem....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.17. 20:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Pedig azt a kapcsolást már el is felejtettem régen, ill. a kimenőm is teljesen áttekeredett, a mostani verzió fényévekkel jobb.
Nem véletlen preferálom ezeket az egyszerű kapcsolásokat, én nem vagyok szakmabeli.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.17. 21:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na, de akkor ez már valami nem szokványos? Mégis micsoda ez? (Ha szabad kíváncsinak lenni. :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.19. 20:45 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Belegondoltam kicsit a rácsfojtó méretezésbe.
- a -3dB-es pontot 2!Hz-re véve - mivel 470n a csatolókondi - a szükséges induktivitásra 13 000 Henry jött ki!
- ha úgy számolok, hogy 71Veff-et kell elviselnie a fojtónak és elsőre picike vasat figyelembe véve - 1cm2 - 80 000 menet jött ki
Hát, nem egyszerű az élet! Talán ezek miatt nem láttam eddig egyetlen egy rácsfojtós gyári erősítőt sem.

20Hz-re nincs kedvem méretezni a -3dB-t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.19. 21:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
Belegondoltam kicsit a rácsfojtó méretezésbe.

Nézted már a Silk 7000H-s rácsfojtóját?

http://www.sacthailand.com/Transformer_GridChoke.html


Csatolmányok:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 62.38 KiB | Megtekintve 50560 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.19. 22:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Barth Ida írta:
Belegondoltam kicsit a rácsfojtó méretezésbe.
- a -3dB-es pontot 2!Hz-re véve - mivel 470n a csatolókondi - a szükséges induktivitásra 13 000 Henry jött ki!
- ha úgy számolok, hogy 71Veff-et kell elviselnie a fojtónak és elsőre picike vasat figyelembe véve - 1cm2 - 80 000 menet jött ki
Hát, nem egyszerű az élet! Talán ezek miatt nem láttam eddig egyetlen egy rácsfojtós gyári erősítőt sem.

20Hz-re nincs kedvem méretezni a -3dB-t.

nekem nem sikerült megértenem a gridfojtó előnyét az IT-vel szemben. Ezzel a megoldással nincs kiiktatva a csatoló kondi sajáthangja, ott van a meghajtó cső anód munka terhelése, többnyire egy ellenállás, és ott a gridtekercs nagyon sok menettel, menetkapacitással és vasjelenléttel.

Ezzel szemben az IT trafó egyből képezi a meghajtó cső anódterhelését sokkal kisebb disszipációs veszteséggel mint egy ellenállás, a szekunder oldal meg jól megoldja a gridchoke funkciót. A vas mindkét megoldásban megjelenik. A primert kell a meghajtó cső impedanciájához illeszteni, lehet még játszani az áttétellel is, egy darab minőségi kistrafó kell az előbbi három alkatrésszel szemben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.19. 22:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem néztem kereskedelmi forgalomban semmit, a rendelkezésemre álló vasmagok környékén kezdtem az agyalást. Vannak kicsi amorf és nanokristályos vasaim, de meg se közelítik a 200 000-es műjű supermalloyokat. Az meg sajnos többlet menetszámot jelent.

Amit linkeltél, elég picinek tűnik, valahogy kételkedek benne, hogy 200Vpp hogy nem viszi telítésbe mélyfrekin.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.19. 23:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
istvan01 írta:
Barth Ida írta:
Belegondoltam kicsit a rácsfojtó méretezésbe.
- a -3dB-es pontot 2!Hz-re véve - mivel 470n a csatolókondi - a szükséges induktivitásra 13 000 Henry jött ki!
- ha úgy számolok, hogy 71Veff-et kell elviselnie a fojtónak és elsőre picike vasat figyelembe véve - 1cm2 - 80 000 menet jött ki
Hát, nem egyszerű az élet! Talán ezek miatt nem láttam eddig egyetlen egy rácsfojtós gyári erősítőt sem.

20Hz-re nincs kedvem méretezni a -3dB-t.

nekem nem sikerült megértenem a gridfojtó előnyét az IT-vel szemben. Ezzel a megoldással nincs kiiktatva a csatoló kondi sajáthangja, ott van a meghajtó cső anód munka terhelése, többnyire egy ellenállás, és ott a gridtekercs nagyon sok menettel, menetkapacitással és vasjelenléttel.

Ezzel szemben az IT trafó egyből képezi a meghajtó cső anódterhelését sokkal kisebb disszipációs veszteséggel mint egy ellenállás, a szekunder oldal meg jól megoldja a gridchoke funkciót. A vas mindkét megoldásban megjelenik. A primert kell a meghajtó cső impedanciájához illeszteni, lehet még játszani az áttétellel is, egy darab minőségi kistrafó kell az előbbi három alkatrésszel szemben.


Hát, nem nagyon csináltál még IT trafót, igaz?
Ha a kimenő készítés nehézségi fokát 1-nek vesszük, az IT trafó készítésé kb 5. Rezonáns istencsapása mindegyik, a nagynevű gyári csodák is igen megkérdőjelezhető produktumok. Mivel mindegyiket többféle csőhöz is ajánlják, ezért egyikre se igazán jók valójában. Nagyon régen csináltam egyszer egy line IT trafót, 5687-re, vagy 20 féle készült, mire befejeztem a történetet - jó, volt közben olyan, amit csak azért csináltam, hogy az impregnálás hatását tanulmányozzam - és szerintem nem jutottam a végére a feladatnak. Tény, hogy nagy jóindulattal is csak közepes vasaim voltak akkoriban, viszont volt turelmem saját magam 0,1mm-e drótokat tekergetni saját egyedi reszelésű csévékre. Rég volt, igaz se volt talán ...
A lényeg annyi az előbbiekből, hogy igen, ha lenne egy jó IT, akkor az ideálisabb volna, mint a fojtózás, de nincs olyan amit tiszta lelkiismerettel megvennék. A fojtó meg egy könnyebb, gyorsabb lehetőség, amit kigondolok, odaadok a tekerőnek, majd kipróbálom, ha megvan. Az IT egy végeláthatatlan tortúra lenne - bár a 30A-k lehetővé tennék - és a produktum senki másnak nem lenne jó, kivéve, ha ő is 30A-kat venne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 07:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Barth Ida írta:
istvan01 írta:
Barth Ida írta:
Belegondoltam kicsit a rácsfojtó méretezésbe.
- a -3dB-es pontot 2!Hz-re véve - mivel 470n a csatolókondi - a szükséges induktivitásra 13 000 Henry jött ki!
- ha úgy számolok, hogy 71Veff-et kell elviselnie a fojtónak és elsőre picike vasat figyelembe véve - 1cm2 - 80 000 menet jött ki
Hát, nem egyszerű az élet! Talán ezek miatt nem láttam eddig egyetlen egy rácsfojtós gyári erősítőt sem.

20Hz-re nincs kedvem méretezni a -3dB-t.

nekem nem sikerült megértenem a gridfojtó előnyét az IT-vel szemben. Ezzel a megoldással nincs kiiktatva a csatoló kondi sajáthangja, ott van a meghajtó cső anód munka terhelése, többnyire egy ellenállás, és ott a gridtekercs nagyon sok menettel, menetkapacitással és vasjelenléttel.

Ezzel szemben az IT trafó egyből képezi a meghajtó cső anódterhelését sokkal kisebb disszipációs veszteséggel mint egy ellenállás, a szekunder oldal meg jól megoldja a gridchoke funkciót. A vas mindkét megoldásban megjelenik. A primert kell a meghajtó cső impedanciájához illeszteni, lehet még játszani az áttétellel is, egy darab minőségi kistrafó kell az előbbi három alkatrésszel szemben.


Hát, nem nagyon csináltál még IT trafót, igaz?
Ha a kimenő készítés nehézségi fokát 1-nek vesszük, az IT trafó készítésé kb 5. Rezonáns istencsapása mindegyik, a nagynevű gyári csodák is igen megkérdőjelezhető produktumok. Mivel mindegyiket többféle csőhöz is ajánlják, ezért egyikre se igazán jók valójában. Nagyon régen csináltam egyszer egy line IT trafót, 5687-re, vagy 20 féle készült, mire befejeztem a történetet - jó, volt közben olyan, amit csak azért csináltam, hogy az impregnálás hatását tanulmányozzam - és szerintem nem jutottam a végére a feladatnak. Tény, hogy nagy jóindulattal is csak közepes vasaim voltak akkoriban, viszont volt turelmem saját magam 0,1mm-e drótokat tekergetni saját egyedi reszelésű csévékre. Rég volt, igaz se volt talán ...
A lényeg annyi az előbbiekből, hogy igen, ha lenne egy jó IT, akkor az ideálisabb volna, mint a fojtózás, de nincs olyan amit tiszta lelkiismerettel megvennék. A fojtó meg egy könnyebb, gyorsabb lehetőség, amit kigondolok, odaadok a tekerőnek, majd kipróbálom, ha megvan. Az IT egy végeláthatatlan tortúra lenne - bár a 30A-k lehetővé tennék - és a produktum senki másnak nem lenne jó, kivéve, ha ő is 30A-kat venne.

Bingo, tényleg nem csináltam, és hidd el tudom miért, mert az 1:1 áttét, még akkor is ha inkább magasabb frekvenciáig feszültséggel terhelt, rács főleg kapacitív terhelését nehezen viseli. De ugyanígy nem készítettem csatoló kondit sem, pedig az sem tűnik annyira nehéz műveletnek otthon, még tekerni is könnyebb lenne, fém és műanyag fóliákat is be lehetne szerezni, valamilyen olajjal lehetne kenegetni ...

Ezzel azt akarom kifejezni, attól hogy itthon nem rendezkedem be alkatrészek kísérleti gyártására, attól nem áll meg az élet. Az nálam megint nem paraméter, hogyha magam nem tudom, nem akarom, nem tartom ésszerűnek egy adott alkatrész legyártását, akkor inkább nem használok, nem veszek a "piacról" mert ha nekem nem megy akkor amit más előállít az úgy is sz@r, vagy inkább nem üti meg az igény szintem.

Csak úgy kérdezem, egy jó hangú csövet miért nem akarsz otthoni körülmények között fabrikácsolni? Tényleg nem könnyű, kevés a jó gyártó, főleg manapság.

Ahogy írod, egy IT trafó csak egy és kizárólag egy adott fajta csőhöz jó? Akkor szerinted ez a kötöttség csatoló kondira is érvényes, vagy ha nem akkor miért is nem?

Ismétlem magam, ahol meghajtó cső kisimpedanciás ott az IT csatolás jobb műszaki és jobb hangi eredményt produkál. A 30A csöved a 6-7kohm-jával már határ eset, minél nagyobb egy cső meredeksége annál nagyobb az Ra-ja, de kevésbé lineáris mint az alacsony meredekségű és ezzel alacsony impedanciás társaik.

Ezek alapján neked lesújtó prekoncepciód lehet az én három fokozatú erősítőm hangjáról, ahol kettő IT trafó is van a jelútban, de csatoló kondi egy sem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Ida
te azért megfordulsz az EML honlapján is, az ajánlott grid rezistor ajánlás okai szépen le van írva, vagyis a biztonságos üzemhez, főleg a bekapcsolási folyamatnál fontos a gyors rácslevezetés és viszonylag kicsi csatoló kondi, így viszont oda a vágyott alsó határfreki csatolós kondival. Gridchoke jó közbenső megoldás, a kondi nagysága azért ott is kritikus, vagy kivitelezhetetlen nagy induktivitás kell a gridfojtónál. Ez a probléma is az IT használatát indokolja.

http://www.emissionlabs.com/Articles/AP ... -spark.htm

Egy példakapcsolás gridchoke-kal és IT-vel.


Csatolmányok:
PX25-AV20-nterstage-coupled.gif
PX25-AV20-nterstage-coupled.gif [ 20.42 KiB | Megtekintve 50503 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 17:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Barth Ida írta:
Belegondoltam kicsit a rácsfojtó méretezésbe.
- a -3dB-es pontot 2!Hz-re véve - mivel 470n a csatolókondi - a szükséges induktivitásra 13 000 Henry jött ki!
- ha úgy számolok, hogy 71Veff-et kell elviselnie a fojtónak és elsőre picike vasat figyelembe véve - 1cm2 - 80 000 menet jött ki
Hát, nem egyszerű az élet! Talán ezek miatt nem láttam eddig egyetlen egy rácsfojtós gyári erősítőt sem.

20Hz-re nincs kedvem méretezni a -3dB-t.

Hova tennél rácsfojtót? Nem emlékszem hogy ilyen kapcsolással találkoztam volna :roll: Mert az előzőekben katód IT-röl beszélgettünk.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 18:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
A rácslevezető ellenállat helyett.
Átnéztem az István által linkelt thaiföldi csapat IT-it, 20-25Hz-es -3dB-re vannak méretezve. Köszönöm, ez nekem NEM KELL! A 7000Henry-s fojtó az érdekes, harmincvalahányezerért nem is túl drága, lehet, teszek egy próbát. De előbb megpróbálok csinálni egy 10 000 Hy-s saját fojtót. :ugeek:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 18:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Látom a kapcsolást csak nem görgettem eléggé le :oops: , érdekes, de mi az értelme ha ekkora nagy szívás van vele?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 18:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Na jó de miért jobb egy fojtó?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 18:46 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Mert a rácsfeltöltődés ellen nagyon jó, ha az ohmos ellenállás csak mondjuk 1k, a váltó meg 500k.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 20:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
DHT írta:
Na jó de miért jobb egy fojtó?


Mert a vasmag hiszterézis görbéje nem lineáris, az induktivitás értéke áram függő. Ezáltal bevisz egy nagy adag torzítást a jelbe, amitől jobb lesz a hang. Az ellenállás nagyságrendekkel kisebb mértékben teszi ezt, ezért nincs is neki olyan jó hangja. Ez áll a légmagos tekercsre is... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.20. 21:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Egyébként megjegyezném, hogy a fenti kapcsolásban anód fojtó van, majd csatoló kondér, majd rácslehúzó tekrencs. Innentől már nem lenne sokkal nehezebb egy 1:1 áttételű trafót használni, aztán nem kéne csatoló kondi se..... Ráadásul a csatoló kondérnak, meg a két tekrencsnek rezonancia pontja lesz valahol (thomson képlet), ami miatt megeshet, hogy marha nagy értékű csatoló kondér fog kelleni.(1uF fölötti) Bár lehet ezt használni a kimenő alvégen mutatott hiányosságának kompenzálására is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 08:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Barth Ida írta:
A rácslevezető ellenállat helyett.
Átnéztem az István által linkelt thaiföldi csapat IT-it, 20-25Hz-es -3dB-re vannak méretezve. Köszönöm, ez nekem NEM KELL! A 7000Henry-s fojtó az érdekes, harmincvalahányezerért nem is túl drága, lehet, teszek egy próbát. De előbb megpróbálok csinálni egy 10 000 Hy-s saját fojtót. :ugeek:


Nem linkeltem Thaiföldi trafókat, Ismereteim szerint a Lundahl kis manufaktúra és tisztán Svéd.

http://www.lundahl.se/about-us/

Ha ennyire fontos valakinek az alsó 3dB pont akkor az indulási rácstelítődési problémára elsőre jobbnak látszik a DC csatolás, csupán arra kell figyelni hogy a fokozat csövek anód éledése jó sorrendben történjen, ami nem is olyan egyértelmű.

A DC hívők azonban elfelejtenek komolyan venni két lényeges dolgot. A csövek munkapontjai sajnos élettartamuk során változik, és nagyobb csövek még arra is képesek hogy két egymásutáni napon is máshova állnak be, persze az eltérés nem sok, pár százalék, egyik nap kisebb, másnap kicsit nagyobb anódáramra állnak be, két DC-ben egymásra épülő csőnél a munkapont vándorlás négyzetessé válhat. Tudom, szabályozókat kell beépíteni, aminek azért nem szabad a hangban megjelenni.

A másik ennél is jobban elhanyagolt effektus, a DC csatolással a két fokozat árama közös alkatrészeken zárodik, csövek, anód, katód, terhelés és tápegység-kondenzátorokon megy körbe a AC jel árama, míg az AC csatolással egyszerű esetben a csőrács-katód-katódkomplexum van csak közös áramkörben. Ezzel sem lenne olyan baj ha ha minden alkatrész lineáris, torzítás mentes lenne (nem lenne saját hangja), csak hát nem az, a legkomolyabb problémát ráadásul a közös áramkör közös tápegység kondenzátora (akár van szabályozás akár nincs) okozza.

A lényeg, a DC csatolás is kompromisszum, másfajta bajokkal, akár jobb hanggal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 20:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
istvan01 írta:
Barth Ida írta:
A rácslevezető ellenállat helyett.
Átnéztem az István által linkelt thaiföldi csapat IT-it, 20-25Hz-es -3dB-re vannak méretezve. Köszönöm, ez nekem NEM KELL! A 7000Henry-s fojtó az érdekes, harmincvalahányezerért nem is túl drága, lehet, teszek egy próbát. De előbb megpróbálok csinálni egy 10 000 Hy-s saját fojtót. :ugeek:


Nem linkeltem Thaiföldi trafókat, Ismereteim szerint a Lundahl kis manufaktúra és tisztán Svéd.

http://www.lundahl.se/about-us/

Ha ennyire fontos valakinek az alsó 3dB pont akkor az indulási rácstelítődési problémára elsőre jobbnak látszik a DC csatolás, csupán arra kell figyelni hogy a fokozat csövek anód éledése jó sorrendben történjen, ami nem is olyan egyértelmű.

A DC hívők azonban elfelejtenek komolyan venni két lényeges dolgot. A csövek munkapontjai sajnos élettartamuk során változik, és nagyobb csövek még arra is képesek hogy két egymásutáni napon is máshova állnak be, persze az eltérés nem sok, pár százalék, egyik nap kisebb, másnap kicsit nagyobb anódáramra állnak be, két DC-ben egymásra épülő csőnél a munkapont vándorlás négyzetessé válhat. Tudom, szabályozókat kell beépíteni, aminek azért nem szabad a hangban megjelenni.

A másik ennél is jobban elhanyagolt effektus, a DC csatolással a két fokozat árama közös alkatrészeken zárodik, csövek, anód, katód, terhelés és tápegység-kondenzátorokon megy körbe a AC jel árama, míg az AC csatolással egyszerű esetben a csőrács-katód-katódkomplexum van csak közös áramkörben. Ezzel sem lenne olyan baj ha ha minden alkatrész lineáris, torzítás mentes lenne (nem lenne saját hangja), csak hát nem az, a legkomolyabb problémát ráadásul a közös áramkör közös tápegység kondenzátora (akár van szabályozás akár nincs) okozza.

A lényeg, a DC csatolás is kompromisszum, másfajta bajokkal, akár jobb hanggal.



Elnézést, rosszul emlékeztem, Euro21 linkelte a thai tekerők produktumait. A lényeg akkor is az általános 20Hz környéki méretezés. Ami nem baj önmagában, de ha már 3 vagy 4 db ilyen 20Hz-es -3dB-s eszköz van sorba kapcsolva, akkor a lánc eredője már nagyon gyenge lesz, a szummázott -3dB felköltözhet akár 200Hz-re is! Na és ez már baj

Az erősítőmben két táptrafó van, egy a fűtéseknek és egy az anódoknak. Két külön kapcsolóval aktivizálom őket, tehát az ébredésük kontrollált. Az előcső és a végcső ráadásul teljesen szeparált tápokkal rendelkezik, meg is szóltak már a sok zöldpecsétes szűrőkondi miatt, ami sajna kell a 600V fölötti feszültségek miatt - emeletes kondik.

A végcsövemre megadott 50k, vagy kisebb teljesítményen 100k minimum rácslevezető szerintem olyan, mintha azt mondanám, hogy egy 100m2-es családi ház külső falának minimum 50cm-es tömör téglából kell épülnie, mert különben az építő nem vállalja a felelősséget az építményért. Jó lenne valami egzakt módszer a valóban szükséges érték meghatározására. A fojtós ötlet tetszik, de az IT-t egyelőre nincs lelkierőm elindítani.

Azt a bizonyos hangkaraktert azért elég nehéz összehozni, akármilyen tekrencek, vasak sajna nem tudják. Dógozni kell rajta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.21. 22:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Lehetne "erővel" megfogni a rácsot:


Csatolmányok:
Power drive circuit.JPG
Power drive circuit.JPG [ 23.18 KiB | Megtekintve 50308 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 18:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nem feltétlen vezet jó eredményhez ha erőből akarjuk lekezelni a rács problémákat.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 19:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ki kell próbálni, azt kiderül... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 21:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
KD mester írta:
Ki kell próbálni, azt kiderül... ;)

Légyszi írd meg tapasztalataidat a Dht-s csövekkel végzett kísérleteidről,hátha mi is tanulunk valamit tőled.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 17:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Légyszi írd már meg a fenti kapcsolásról a tapasztalataidat!

Te biztos kipróbáltad. ;) Én tudok róla írni, mert egy hasonlót már próbáltam. Mondjuk nem DHT cső volt utána, de ha te szerinted akkora különbség van egy DHT, meg egy közvetett fűtésű között, hogy fizikailag eltérő rácsmeghajtást igényelnek, akkor azt felettébb érdekesnek találnánk itt!!! :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 17:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Légyszi írd meg tapasztalataidat a Dht-s csövekkel végzett kísérleteidről,hátha mi is tanulunk valamit tőled.


Ja, még erre is válaszolok. DHT csövekkel végzett kísérletekből műszaki, meg szubjektív konzekvenciát lehet levonni elsősorban. Feleslegesnek tartom a szubjektív, hangi tapasztalataimat megírni csőtípusokra, mert csak kevés DHT csővel szórakoztam (1db össz), amiből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. (Hallani, mondjuk jópár DHT-s cuccot hallottam). A másik meg, hogy a csőpártiak egyébként sem adnak a félvezetős tábor hangi véleményeire (kb semmit), (ez fordítva is igaz). Tehát ezt feleslegesnek tartom. A szubjektív hangi véleményeimet másik témákba szoktam írni, meg lehet keresni, ha valakit azok érdekelnek...

A DHT csövek villamos szempontból viszont szerencsére pontosan úgy működnek, mint a nem DHT csövek. :D

Éppen ezért a nem DHT csövekre érvényes működési mód, ezekre is vonatkozik.

Ezért műszaki jellegű meglátásaimat írom le inkább. Ahhoz meg nem kell DHT csövekkel kísérleteket végezni a fenti állítás miatt, (ha az igaz). A műszaki jellegű meglátásokhoz meg főleg villamosságtani ismeretek szükségesek elsősorban, nem az, hogy melyik DHT triódának milyen a hangkaraktere (az véleményem szerint különben is egy szubjektív ingovány), nem kapcsolódik szorosan a DHT, meg nem DHT csöves erősítők, egyebek működési metódusához, tervezéséhez, stb-hez).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 19:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
KD mester írta:
Idézet:
Légyszi írd meg tapasztalataidat a Dht-s csövekkel végzett kísérleteidről,hátha mi is tanulunk valamit tőled.


Ja, még erre is válaszolok. DHT csövekkel végzett kísérletekből műszaki, meg szubjektív konzekvenciát lehet levonni elsősorban. Feleslegesnek tartom a szubjektív, hangi tapasztalataimat megírni csőtípusokra, mert csak kevés DHT csővel szórakoztam (1db össz), amiből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni. (Hallani, mondjuk jópár DHT-s cuccot hallottam). A másik meg, hogy a csőpártiak egyébként sem adnak a félvezetős tábor hangi véleményeire (kb semmit), (ez fordítva is igaz). Tehát ezt feleslegesnek tartom. A szubjektív hangi véleményeimet másik témákba szoktam írni, meg lehet keresni, ha valakit azok érdekelnek...

A DHT csövek villamos szempontból viszont szerencsére pontosan úgy működnek, mint a nem DHT csövek. :D

Éppen ezért a nem DHT csövekre érvényes működési mód, ezekre is vonatkozik.

Ezért műszaki jellegű meglátásaimat írom le inkább. Ahhoz meg nem kell DHT csövekkel kísérleteket végezni a fenti állítás miatt, (ha az igaz). A műszaki jellegű meglátásokhoz meg főleg villamosságtani ismeretek szükségesek elsősorban, nem az, hogy melyik DHT triódának milyen a hangkaraktere (az véleményem szerint különben is egy szubjektív ingovány), nem kapcsolódik szorosan a DHT, meg nem DHT csöves erősítők, egyebek működési metódusához, tervezéséhez, stb-hez).

Ja hogy te nem használsz ilyen csöveket az más, így viszont elég érdekes az "észosztásod" ebben a topikban. Nézd az tök mindegy hogy te minek gondolod elektromos szempontból, a tapasztalat azt mutatja hogy ezek a csövek külön állatfajt alkotnak a csővilágban. 12 éve kísérletezem direkt fűtésű csövekkel, meg akik ide írnak talán még régebben, minket nem tudsz az ellenkezőjéről meggyőzni. Szerencsére mi is rendelkeztük hallással.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 20:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
minket nem tudsz az ellenkezőjéről meggyőzni.


Minek az ellenkezőjéről meggyőzni? :shock: Miről akarok én itt meggyőzni kit? :shock:

Magarázd már el légyszíves, mert én nem jöttem rá...

Miről beszélsz? A DHT más állatfaj lenne?, na azt akkor mégis miben, meg miért? (villamos viselkedésről volt szó ugye) 12 év játék után biztos tudod és el is tudod mesélni földi halandóknak is...8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 20:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
így viszont elég érdekes az "észosztásod" ebben a topikban


Ha nem tetszik, akkor most figyelj: :D Így jártál.... :)

A fórum az "okoskodásról" szól. ;) Ha nem tetszik, hát...

Egyébként nem okoskodtam, csak válaszoltam pont a te kérésedre, de látom, csak az agresszió, kötekedési vágy volt az egész háttere a dolognak...

Ja és attól, hogy nem használok kalapácsot, még tudom, hogy működik, meg mire lehet használni. Nem kell kísérleteznem vele...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2013.10.24. 20:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 20:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Eleve provokáció ebben a topikban a te jelenléted :lol: , de megnyugtatlak ebben a topikban olyanok véleményére kíváncsiak akik nem elméletről beszélnek hanem tapasztalati úton megszerzett tudásról.

_________________
72 audio


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DHT 2013.10.24. 21:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 20:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Látom, semmiféle választ nem írtál a kijelentésed indoklására. Pedig érdekes lett volna...


Az ohm, lenz, coulomb, kirchhoff törvény DHT csövek mellett is ugyanúgy működik. Ez alapozza meg, hogy én és bárki "okoskodhatik" a DHT-s topickban. Látszólagosan azért még szólás szabadság van ebben az országban. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 21:19 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
A fórum az "okoskodásról" szól.

Akkor itt lehet a félreértés oka. Okoskodásnak azt nevezzük, amikor valaki nem ért valamihez, és mégis azt gondolja, hogy igenis jól ért hozzá.
A többit nem tudom hogy megy, de a csöves fórumrész általában arról szól, hogy valaki feltesz egy kérdést, és a többiek a legjobb tudásuk szerint válaszolnak rá. Ennek az a célja hogy SEGÍTSENEK a másik építőnek.Tehát nem okoskodásról, hanem emberségről szólnak itt a dolgok.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 353 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 43 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség