audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:50

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2014.03.19. 09:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
deeraudio írta:
mflogi írta:
A tapasztalt, igazi cső gyűjtők tudják,hogy a 12ZS1L a T34 tank R113 rádiójának és a Molibdén I.oszt. RH vevőjének csöve,és a 4P1L (12P17L) az R104, R105 rádió család adó csöve.

Én nem tudtam... Igaz nem is gyűjtök csövet. :(
Vaúúúú! Hájend az orosz tankban! Vagy én érek félre valamit... ...vagy te... :roll:
Szerintem ezzel egy tankos fórumon nyerő lennél, itt csak vicces! :lol:
db


Helló! Teljesen félre érted az egészet mert, a háborús USA katonai csöveket és a orosz katonai csöveket,- 6C33C, 6sz19p, 4p1L stb a gyári és diy készülékekben is egyaránt használják. Kicsit kellene után nézni, mert lemaradtál! Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.19. 10:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Gybalu71 írta:
És ki épit ilyen csőtemetőt ?


Helló!
OTL kapcsolású gyári és DIY erősítőkben 4-12db 6080, PL509, 6c19p, AD1 stb cső is párhuzamosan kapcsolva található, kicsit után kellened nézned. Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.19. 10:57 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
mflogi írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?


Helló!
A Taschenbuch 1971 AEG- Telefunken a cső adatoknál és a kapcsolásoknál sem tartalmazza, hogy milyen zenét és milyen készülékkel hogyan hallgassunk, mert ez a laikusok vesszőparipája, és nem profi dolog. Üdv. M.


Eddig nem akartam beleszólni, mert "munkásságodat" tekintve sok értelmét nem láttam, de most kénytelen leszek. ;)

Kicsit szájbarágós lesz a dolog, mert konzekvensen nem akarod érteni, amit páran jó ideje hangoztatnak!

Ez egy audio fórum (lsd. a logo AUDIO feliratát), ahol a tagság túlnyomó része önkezével-önmagának (logo DIY része) olyan berendezéseket akar csinálni, amit aztán mindennap hallgat.

A berendezésnek jobbnak kell lennie, mint amit "készen" lehet kapni, elsősorban hangzás szempontjából. Az, hogy jó/jobb az akkor derül ki, ha meghallgatják (lehetőleg többen is, más-más rendszerben), több zenei forrásról, több stílusban.

Ha nem hallgatják meg, akkor is van értelme a "kütyüzésnek", de nem éppen ez a fórum a legalkalmasabb rá (és most véletlenül sem a H.E-ra akarok gondolni :lol: ).

Az, hogy teleszórod a fórumot mindenféle -jó esetben DC szinten kipróbált- kapcsolástöredékekkel, az szerintem azért veszélyes, mert tapasztalatlanabb olvasók azt hihetik, hogy ezek kipróbált, jól szóló, használható dolgok.

Soha nem láttunk tőled egy kész terméket sem (nehogy felhozd most a villanyszerelő kapcsolótáblára felcsavarozott 4P1L modulokat!!! ), ahogy mérést sem, de legalább auditív -tőled független- beszámolókat azért talán elvárhatnánk, ha már "profi"-nak tartod magad.

Az, hogy néha fizikai képtelenségeket állítasz, azt a tájékozott többség -többé-kevésbé- halk derűvel fogadja, bár ahogy látom többeket untatsz már.

Nem gondoltál még arra, hogy más fórumokon is nagy/nagyobb szükség lenne "hittérítői" tevékenységedre?
Aztán ha már elfelejtetünk kicsit, megint visszajöhetsz egy harmadik nicken (eddig kettőt számoltam -FÓRUMSZABÁLYZAT!-) újra téríteni. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.19. 18:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
mflogi írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?


Helló!
A Taschenbuch 1971 AEG- Telefunken a cső adatoknál és a kapcsolásoknál sem tartalmazza, hogy milyen zenét és milyen készülékkel hogyan hallgassunk, mert ez a laikusok vesszőparipája, és nem profi dolog. Üdv. M.


Ez nem válasz egy egyszerű kérdésre. Másképp fogalmazok, le szoktad tesztelni az épített erősítőket valamivel? Vagy csak megépítesz valamit és azzal a dolog le van tudva. A készülék, jelforrást és hangszórót sosem lát. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.19. 18:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Hát ez kicsit mellébeszélésnek tűnik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.19. 19:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Vélhetően meg sem épített semmit sem. Van egy adag, az égvilágon semmire se jó ruszki csöve, azokat szeretné elpasszolni.

Ezekhez ugyan lerajzol pár LSD trip közben bevillant kapcsolás töredéket, hátha megveszik a csöveit, az ezeket után építeni szándékozók. Akiknek elvileg rá kéne kapni ezekre a"csodákra".

De érthető okok miatt nem sokan vannak ezzel így. Az évi 5000Ft csőeladási bevételért eléggé nem kifizetődő dolog lenne ezeket megépíteni, letesztelni. :mrgreen: Munkadíjat is beleszámolva -10.000 százalék alatt lenne a haszon, ha ezekből korrekt erősítőket fejlesztene az úriember.

Ezért teljesen irreális tőle elvárni ilyesmit... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.19. 19:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
mflogi úrnak meg annyit mondanék, hogy hirdesse inkább a 4P1L-t, meg a foglalatot magában. Az úgy értelmes dolog. Az alatta lévő konzerves doboz a többség számára nélkülözhető szerintem....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.20. 16:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
KD mester írta:
Vélhetően meg sem épített semmit sem. Van egy adag, az égvilágon semmire se jó ruszki csöve, azokat szeretné elpasszolni.

Ezekhez ugyan lerajzol pár LSD trip közben bevillant kapcsolás töredéket, hátha megveszik a csöveit, az ezeket után építeni szándékozók. Akiknek elvileg rá kéne kapni ezekre a"csodákra".

De érthető okok miatt nem sokan vannak ezzel így. Az évi 5000Ft csőeladási bevételért eléggé nem kifizetődő dolog lenne ezeket megépíteni, letesztelni. :mrgreen: Munkadíjat is beleszámolva -10.000 százalék alatt lenne a haszon, ha ezekből korrekt erősítőket fejlesztene az úriember.

Ezért teljesen irreális tőle elvárni ilyesmit... :)


Helló!
Nem akarlak megsérteni szerintem még gyermek sem voltál amikor 1962- ben a RT zsebkönyv szerinti 3W SE hifi erősítőt (EF86, EL84 ) meg építettem és eladtam.Több száz kapcsolást több száz csővel megépítettem,és kipróbáltam, közel száz kimenőt is készítettem,de néhány hifi és hangszer erősítőt,előerősítőt is eladtam. Nem szoktam piszkálni senkit, de néhány piszkálódó szakmailag nem megalapozott kijelentését szóvá tettem: pl "tunerman" : kis impedanciás kimenet egy földelt katódú előerősítő triódánál amikor az anódról vesszük le a jelet (a UC21m témában), vagy "DHT" : légrésnélküli SE kimenő stb. Itt megszokott dolog hogy néhány valamit koppintó, magát észt osztónak tartató valakinek tartja magának,pedig szakmailag nem megalapozottat állít és a többi laikus beveszi és a hangadók után megy,és aki nem megy utánuk, akkor a hangadók és a követőik kiutálják, ezért néhányan a hangadók miatt mindig tovább állnak. Pedig a hangadók ismert hiányaik mindig úgyis kiderülnek, ezért tartanak tőlem, és tárgyszerűen nem mernek a témáimhoz hozzászólni, csak a piszkálódó megjegyzésre futja.Téged is szeretettel várlak, barátoknak, vagányoknak, kezdőknek csöveket ingyen adok. Üdv. M:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.20. 18:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
euro21 írta:
mflogi írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?


Helló!
A Taschenbuch 1971 AEG- Telefunken a cső adatoknál és a kapcsolásoknál sem tartalmazza, hogy milyen zenét és milyen készülékkel hogyan hallgassunk, mert ez a laikusok vesszőparipája, és nem profi dolog. Üdv. M.


Eddig nem akartam beleszólni, mert "munkásságodat" tekintve sok értelmét nem láttam, de most kénytelen leszek. ;)
Helló! euro21 !
Hol állítod hogy "fizikai képtelenséget" közöltem ! Ha nem bizonyítod ez csak közönséges rágalmazás, intrika és rajtad marad! /de a többit állítást is sorba megcáfolom ha mersz elé állni, ha nem akkor nem képes vagy rá, vagy csak felbujtottak./
Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.20. 22:27 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
mflogi írta:
Hol állítod hogy "fizikai képtelenséget" közöltem !

Ott lejjebb a hozzászólásomban. :lol:

Egyébként tévednék abban, hogy ezt Te írtad:
"figyelembe kellene venni a 850V anód feletti csövek veszélyes röntgen sugárzását! " ?

Ugye elmagyarázod majd azt itt olvasgató tájékozatlanoknak (a radarokhoz már nagyon értünk :D ), hogy lehet 1kV környéki tápfeszültséggel keV mozgási energiájú elektronokat létrehozni egy -legfeljebb- 15cm-es hosszon. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.20. 22:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
euro21 írta:
mflogi írta:
Hol állítod hogy "fizikai képtelenséget" közöltem !

Ott lejjebb a hozzászólásomban. :lol:

Egyébként tévednék abban, hogy ezt Te írtad:
"figyelembe kellene venni a 850V anód feletti csövek veszélyes röntgen sugárzását! " ?

Ugye elmagyarázod majd azt itt olvasgató tájékozatlanoknak (a radarokhoz már nagyon értünk :D ), hogy lehet 1kV környéki tápfeszültséggel keV mozgási energiájú elektronokat létrehozni egy -legfeljebb- 15cm-es hosszon. ;)

Csak nem gondolod komolyan hogy érdemben bármire is válaszol?! Minden szakmai kérdést személyes sértésnek vesz.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.20. 23:16 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Komolyan? Én se gondoltam. :lol:

Kissé reménykedtem benne, hogy széles (NEM politizálunk! :roll: )körű kutatásai közepette feltalálta a fénynél nagyobb sebességet (merthogy ahhoz a fránya 211 röntgensugárzásához az kéne ;) ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 01:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Az 850V anód felett a lágy röntgen sugarak keletkeznek. Össze kevered az elektron sugárzással ami teljesen más dolog,de ezt a kettőt nem tudod szétválasztani.
Hol van a többi "fizikai képtelen"-ség? A válasz helyett csak kavarnál. Ilyen emberel így kár vitatkozni, mert nem képes leszögezni álláspontját,mert az előírt logikát sem ismeri. Foglalkozz a saját szintű klikkes haverjaiddal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 09:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
euro21 írta:
mflogi írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?


Helló!
Itt nem szabhatod bárkinek,hogy mit kell készíteni és hallgatni:
("Ez egy audio fórum (lsd. a logo AUDIO feliratát), ahol a tagság túlnyomó része önkezével-önmagának (logo DIY része) olyan berendezéseket akar csinálni, amit aztán mindennap hallgat")


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 10:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
euro21 írta:
mflogi írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?


Helló!
A Taschenbuch 1971 AEG- Telefunken a cső adatoknál és a kapcsolásoknál nem tartalmazhatna " DC szinten kipróbált- kapcsolástöredékek..."-et? Ezt is megtudnád tiltani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 10:22 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
mflogi írta:

Helló!
Itt nem szabhatod bárkinek,hogy mit kell készíteni és hallgatni:
("Ez egy audio fórum (lsd. a logo AUDIO feliratát), ahol a tagság túlnyomó része önkezével-önmagának (logo DIY része) olyan berendezéseket akar csinálni, amit aztán mindennap hallgat")


Szia!

Úgy látszik fogalom zavarban szenvedsz. Egy tiszteletteljes KÉRDÉS hangzott el, amit Te valamiért felháborítónak tartasz.
Ezzel a stílussal egyébként, amit alkalmazol - úgy osztod az észt, mintha csak neked lenne - sehol sem jutsz messzire. Nem vagy Isten, hogy megmondd másoknak a frankót, hogy kéretlenül és kérdés nélkül elfogadják az állításaidat. Ha meg olyan sok mindent építettél az évek alatt, akkor miért tartózkodsz és tiltakozol mérési eredmények közlésétől, illetve miért nem fotózol le kütyüket, amiket te készítettél? Vagy a billentyűzet mindent elbír, azt hiszed? Nagyon hiteltelen vagy.....

üdv:vik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 10:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
euro21 írta:
mflogi írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?


Helló!
A 4P1L modul eredeti P15 tartalék panel a Villamos berendezésekre előírt szabvány megszabta rozsda elleni védő bevonat szerint. (Ezzel sem vagy tisztában, amikor minek képzeled magad?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 10:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?

mflogi írta:
Helló!
A 4P1L modul eredeti P15 tartalék panel a Villamos berendezésekre előírt szabvány megszabta rozsda elleni védő bevonat szerint. (Ezzel sem vagy tisztában, amikor minek képzeled magad?)


Szia mflogi!

Ez így értelmetlen. (Nekem)

Lehet Tőled értelmes és rövid választ is kapni, vagy csak pocskondiázást és mellébeszélést?

üdv:vik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 11:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
vikica írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?

mflogi írta:
Helló!
A 4P1L modul eredeti P15 tartalék panel a Villamos berendezésekre előírt szabvány megszabta rozsda elleni védő bevonat szerint. (Ezzel sem vagy tisztában, amikor minek képzeled magad?)


Szia mflogi!

Ez így értelmetlen. (Nekem)

Lehet Tőled értelmes és rövid választ is kapni, vagy csak pocskondiázást és mellébeszélést?

üdv:vik

Igazad van! Csoda lenne, ha itt bármit is értenél, érthetnénk.
Ezért csodálom, hogy képesek vagytok még ezekre reagálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 11:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
CHZ írta:
vikica írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?

mflogi írta:
Helló!
A 4P1L modul eredeti P15 tartalék panel a Villamos berendezésekre előírt szabvány megszabta rozsda elleni védő bevonat szerint. (Ezzel sem vagy tisztában, amikor minek képzeled magad?)


Szia mflogi!

Ez így értelmetlen. (Nekem)

Lehet Tőled értelmes és rövid választ is kapni, vagy csak pocskondiázást és mellébeszélést?

üdv:vik

Igazad van! Csoda lenne, ha itt bármit is értenél, érthetnénk.
Ezért csodálom, hogy képesek vagytok még ezekre reagálni.



Szia CHZ!

Türelmem az van. (Még)
Szeretnék a logikájára rájönni, ennyi az egész.
De időnként teljesen logikátlannak tűnik. (Mint fenn)

Én ugyan nem építettem annyi cuccot, amennyit ő mondott magáról, de egy "pár" darab van a hátam mögött. Igaz, hogy azokról nem nagyon van fotó, mert akkoriban nem készített az ember számolatlanul fotókat, de megpróbált dokumentálni. De hogy egy egyértelműen feltett kérdésre miért nem lehet egyértelmű választ adni, nekem ez misztikus.

üdv:vik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 11:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Valószínűsíthető, hogy azért nem ad rá egyenest választ, mert nem tud rá egyenes válasz adni. Azt mégse mondhatja, hogy nincs semmim.

Vagy hogy van egy MK27-es magnóm:
Kép
és valami tv-ből kiszedett hangszóróm:
Kép

:lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 12:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
mayky írta:
Valószínűsíthető, hogy azért nem ad rá egyenest választ, mert nem tud rá egyenes válasz adni. Azt mégse mondhatja, hogy nincs semmim.



Szia Mayky!

Lehet, hogy igazad van! Bár, ha magamból indulnék ki, akkor azt mondanám, bocsi srácok, hülyeséget beszéltem. Dehát én én vagyok és hála az égnek, nem ő. :D :D :D

üdv:vik


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikica 2014.03.21. 12:19-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 12:10 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mflogi írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?

Helló!
A 4P1L modul eredeti P15 tartalék panel a Villamos berendezésekre előírt szabvány megszabta rozsda elleni védő bevonat szerint. (Ezzel sem vagy tisztában, amikor minek képzeled magad?)

Ájjj, ájj! Milyenek vagytok! Háááát neeeem éééértiteeek?
Tudjátok milyen ronda egy rozsdás tank!!! :lol:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 12:25 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Amúgy a "tartalék panelt" (az a csúnya barnás színű plélap a csövek alatt?) csak atomháború után veszik elő, akkor már mindegy hogy néz ki, csak rozsdás ne legyen! :lol:
mOFF-mOFF
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 12:31 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
deeraudio írta:
Amúgy a "tartalék panelt" (az a csúnya barnás színű plélap a csövek alatt?) csak atomháború után veszik elő, akkor már mindegy hogy néz ki, csak rozsdás ne legyen!
mOFF-mOFF
db


Szia!

Hogy te milyen cinikus vagy! :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 12:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
vikica írta:
mayky írta:
Azt meg lehet tudni, hogy milyen zenei forrással és milyen hangdobozokkal szoktad meghallgatni az erősítőket?

mflogi írta:
Helló!
A 4P1L modul eredeti P15 tartalék panel a Villamos berendezésekre előírt szabvány megszabta rozsda elleni védő bevonat szerint. (Ezzel sem vagy tisztában, amikor minek képzeled magad?)


Helló!
A P15 panelt a katonai rádió nagy berendezésekben,- troposzféra adó-vevők, zavaró adók, lokátorok, lehallgató és irány mérő vevők stb esetében széles körben alkalmazták. Egyesek műszaki leírásai a Hadt. Muz. könyvtárában megtalálhatók.
/Aki mint eruró21 mindig ilyen stílusban,- üresen, konkrétan, szakirodalom idézése nélkül válaszol,- ha nem hiszed utólag is láthatod,- csókoljunk neki kezet? Azért nem! Te se tennéd?/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 13:04 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mflogi írta:
Helló!
A P15 panelt a katonai rádió nagy berendezésekben,- troposzféra adó-vevők, zavaró adók, lokátorok, lehallgató és irány mérő vevők stb esetében széles körben alkalmazták. Egyesek műszaki leírásai a Hadt. Muz. könyvtárában megtalálhatók.
/Aki mint eruró21 mindig ilyen stílusban,- üresen, konkrétan, szakirodalom idézése nélkül válaszol,- ha nem hiszed utólag is láthatod,- csókoljunk neki kezet? Azért nem! Te se tennéd?/


Na tessék!
Nem megmondtam!
Csak vigyázz, ha sokan építenek ilyet még a végén háború lesz! Sajnos ez így működik... :shock:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 13:13 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 15:39
Hozzászólások: 114
mflogi írta:
Helló!
A P15 panelt a katonai rádió nagy berendezésekben,- troposzféra adó-vevők, zavaró adók, lokátorok, lehallgató és irány mérő vevők stb esetében széles körben alkalmazták. Egyesek műszaki leírásai a Hadt. Muz. könyvtárában megtalálhatók.
/Aki mint eruró21 mindig ilyen stílusban,- üresen, konkrétan, szakirodalom idézése nélkül válaszol,- ha nem hiszed utólag is láthatod,- csókoljunk neki kezet? Azért nem! Te se tennéd?/


Szia mflogi.

Senki nem kérdezte, hol alkalmazták. De mond egy-két konkrét típust.
Azt kérdezte Mayky, mivel hallgatod meg az erősítőidet, de folyamatosan mellébeszélsz.
Te sem hivatkozol szakirodalomra, csak arra, hol található. Ilyet én is tudok: Menj be a Műszaki könyvtárba és megtalálod..
Feleslegesen jár a szád. Nem mondasz vele semmit.

üdv:vik


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 14:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Lemaradtál! A hangadód hosszú üres véleményére volt egy rövid konkrét válasz.
Akkor nem lehet megérteni, hogy a modul egy olyan kapcsolás részlet, pedig a képen és a kapcsoláson is jól látszik mit kell kötni a bemenetre és a kimenetre akkor SE, PP, OTL, PPP erősítő készítésnél is használható. / itt a kapcsolás megértésénél van az alapvető hiba, nem hogy más mit köt rá, ez magán ügy, más nem fogja neked a csalánt verni / Másként már nem lehet megmagyarázni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 15:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
[quote="vikica"][quote="mflogi"]
Helló!
A hangadóid már más témában pontosan ismerik,-amit neked illik megtanulni,hogy csak ne csak a szád járjon,- az USA SCR 584 lok. után gyártott változatának SZON4 lok. pontos nevét,és Leírását,aminek a helyét pontosan a fenti témában már megjelöltem,-nem úgy ahogy csak a szád járt,mert pontosan idézni sem tudsz.
A hangadóid azt is ismerik, hogy ott a 6P3SZ cső áramköri leírását is részletesen megismerhetik.
( Kiképzett vagány gyerekekre a hazának mindig szüksége lehet!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 16:02 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mflogi írta:
vikica írta:
mflogi írta:
Helló!
A hangadóid már más témában pontosan ismerik,-amit neked illik megtanulni,hogy csak ne csak a szád járjon,- az USA SCR 584 lok. után gyártott változatának SZON4 lok. pontos nevét,és Leírását,aminek a helyét pontosan a fenti témában már megjelöltem,-nem úgy ahogy csak a szád járt,mert pontosan idézni sem tudsz.
A hangadóid azt is ismerik, hogy ott a 6P3SZ cső áramköri leírását is részletesen megismerhetik.
( Kiképzett vagány gyerekekre a hazának mindig szüksége lehet!)


Nooomális?
Te tényleg háborúra készülsz? (Vagy benne maradtál?) :lol:
Mindenkinek haditechnikát akarsz tanítani? Meg "Kiképzett vagány ... a hazának..."?
Nem csoda, hogy senki nem ismeri ezeket a szerkentyűket, mert itt senkit nem is érdekelnek! :twisted:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 17:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
Egyesek szerint itt együtt erősítő kapcsolást és képet közölni, pláne hang rendszert hazárd dolog, mert kikészítik a kádert. Úgyis harcolnak egyesek ellen, akkor inkább tegyék ezt a galád ellenség ellen az köz javára. Nem korrekt egy témába bele rondítani, a nem tagok fáznak ettől,és vissza hullik.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára mflogi 2014.03.21. 17:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.21. 17:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A köz javára harcolni kicsit neccesebb. Visszalőnek, meg ilyenek. :mrgreen:

A monitor mögül ganélykodni sokkal kényelmesebb, meg veszélytelenebb. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 13:48 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
CHZ írta:
... csodálom, hogy képesek vagytok még ezekre reagálni.

Ez a lényeg. Hagyjátok a fenébe a saját szemétdombján egyedül kapirgálni...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 14:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Üdv! Az én - különösebben latban sokat nem nyomó véleményem - az, hogy magam részéről, aki az alsó lépcsőkön botladozik csöves ügyben, egyáltalán nem zavar a kolléga publikációja, írása.
Ahogy ezzel a részével a csőbirodalomnak terveznék bármit, vagy kedvet kapnék egy ilyen készülék kivitelezéséhez, szorosabbra fűzném a kapcsolatomat vele és konkrét tanácsait kérném.
Amit összehasonlítanék a mások által leírt, tapasztalt dolgokkal és lenne belőle...Vagy jó, vagy valami.
Így elolvasgatom és semmiféle negatív érzelem nem kél bennem.
Részemről én senkit meg nem bántanék tudatosan, mert miért jó az?
Élni és élni hagyni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 15:06 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Szvsz az ilyen gagyizás a FÓRUM színvonalát is csökkenti!
Azért OFF-olom szét, ha bárki idetéved, legalább elgondolkodjon. A jó erősítő építéséhez nem kell tudni semmit a SZON4 lok.-ról, ellenben minden másról igen! :mrgreen:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.22. 16:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
appme írta:
egyáltalán nem zavar a kolléga publikációja, írása.
Így elolvasgatom és semmiféle negatív érzelem nem kél bennem.
Részemről én senkit meg nem bántanék tudatosan, mert miért jó az?
Élni és élni hagyni.

Ezzel én is egyetértek, tolerancia nagyon jó és fontos!
Sajnos itt erről nem beszélhetünk, nem lehet értelmes párbeszédet folytatni!
Olvass vissza! Az elején még én is azt hittem, hogy lehet műszaki alapokon véleményt cserélni..
Ennek nyomát sem lehet látni, csak mellébeszélés megy, lényeg az oldal "reklám hatása", frissíteni ....
Butaságokat irkálni lehet, de ezekre reagálni vétek....!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.27. 22:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
CHZ írta:
appme írta:
egyáltalán nem zavar a kolléga publikációja, írása.
Így elolvasgatom és semmiféle negatív érzelem nem kél bennem.
Részemről én senkit meg nem bántanék tudatosan, mert miért jó az?
Élni és élni hagyni.

Ezzel én is egyetértek, tolerancia nagyon jó és fontos!
Sajnos itt erről nem beszélhetünk, nem lehet értelmes párbeszédet folytatni!
Olvass vissza! Az elején még én is azt hittem, hogy lehet műszaki alapokon véleményt cserélni..
Ennek nyomát sem lehet látni, csak mellébeszélés megy, lényeg az oldal "reklám hatása", frissíteni ....
Butaságokat irkálni lehet, de ezekre reagálni vétek....!!!

Láttam már egyebütt a topikoknál megfelelő helyeken elhelyezett fórum kezelői alapvetést, ahol az olvasók, tagok figyelmét felhívják a balesetveszélyre, arra a fontos körülményekre, hogy a megjelent publikációkért, az abból eredő semmiféle kárért nincs módjukban felelősséget vállalni.
Azon kívül, hogy van más mód is, mint gúny tárgyává tenni valakit a leírt dolgaiért, például, aki ért hozzá - nem én - szépen felvázolja az adott kapcsolás hibáit, gyengeségeit, megvalósításának lehetelenségeit.
A kívülálló szemében én is hitelesen ócsárolhatnám ezeket a kapcsolásokat, miközben fogalmam sincs, működnének-e és milyen eredménnyel.
Természetesen azt is lehetne, ezt nem tisztem megítélni, hogy lezárják, vagy törlik a nem korrektnek ítélt, vagy súlyosan tévedést hordozó leírásokat.
Ez némileg azért (bocsi :) ) műszaki fórum, ilyen alapon lenne jó itt nyilvánítani véleményt és ellent egyaránt.
Mindegy, én csak a saját álláspontomat jeleztem ott fentebb, akinek nem tetszik, szíve joga.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.27. 23:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jajj drága appme. Hát visszatértél? Nekem nagyon hiányoztál ám mégis, így utólag rájöttem. :D

Na, de igazad van! Teljes mértékben. Ez egy műszaki fórum!

(Én ezt a dolgot úgy veszem figyelembe például, hogy a fórumtársaimról nem írkálok olyasmiket, hogy pszichopata sorozatgyilkosok lehetnek feltehetően, mert ez nem sok embert érdekel itt... (ugye nem pszichopata sorozatgyilkosos érdeklődős fórum)).


Rejtés:
De attól még lehet, hogy pszichopata sorozatgyilkosok, mégiscsak! :shock: :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.27. 23:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
KD mester írta:
Jajj drága appme. Hát visszatértél? Nekem nagyon hiányoztál ám mégis, így utólag rájöttem. :D

Na, de igazad van! Teljes mértékben. Ez egy műszaki fórum. Én ezt a dolgot úgy veszem figyelembe például, hogy a fórumtársaimról nem írkálok olyasmiket, hogy pszichopata sorozatgyilkosok lehetnek feltehetően, mert ez nem sok embert érdekel itt... (ugye nem pszichopata sorozatgyilkosos érdeklődős fórum).


Rejtés:
De attól még lehet, hogy pszichopata sorozatgyilkosok, mégiscsak! :shock: :shock:

Ne kezdd megint.
Undorodom tőled, most minek tagadjam.
Próbálkozz mással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.27. 23:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát most nézd, ezzel én is így vagyok, de...

Én nem kezdtem semmit... Mit kezdeményeztem volna? :shock: Maximum egy poént. Néha egy poént el lehet lőni nem? :D

Én nagy egyetértésben vagyok azon kijelentéseddel, hogy ez egy műszaki fórum, ennek megfelelően kell használni...

Szóval én ilyen kezdeményezősdit nem csináltam, én csak egyetértek nagyszerű OFF hozzászólásod egy lényeges sorával. ;)

Na mindegy, megyek inkább a mosdóba mert mintha jönne foxi maxi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.27. 23:54 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Most teljesen a kíváncsiság miatt körülnéztem a neten, meglepően sok megoldás született 4P1L csövekkel.
Gondolom itt aki már épített csövekkel erősítőt és nyilván be is fejezte, bemérte, talán nem sok akad.
Ha mégis, kíváncsi lennék más tapasztalataira.
Csöves építők - vélemény?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.28. 00:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ez a 4P1L cső főleg előfoknak jó választás lehet. Az alacsony erősítése optimális egy földelt katódos alapkapcsolásban működő vonalszintű előfokhoz.

(Gyakran egy ECC82 is túl sok lehet, akkor pedig nincs más lehetőség, mint a negatív visszacsatolás valamilyen formája. Az áram visszacsatolás növeli a kimeneti impedanciát, a feszültség visszacsatolás meg csökkenti a bemenetit (vagyis egy földelt katódos alapkapcsolás esetén).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.28. 17:51 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
....

(Gyakran egy ECC82 is túl sok lehet, akkor pedig nincs más lehetőség, mint a negatív visszacsatolás valamilyen formája...).

...vagy a "shunt" hangerő szabályozás. Ekkor - ha Rr = Rp - már eleve -6dB-nél vagyunk. Az ECC82-vel felépített előfok így összességében kb. 5x-ös erősítést nyújt és ennek a fajta hangerő állításnak állítólag sokkal jobb a hangja mint a hagyományosnak. Én most erre indultam egy kék, motoros ALPS potival...
Csatolmány:
ShuntMod2.gif
ShuntMod2.gif [ 10.3 KiB | Megtekintve 46674 alkalommal. ]

De ez itt keményen OFF, bár ez a téma mindent elvisel... ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.29. 10:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
deeraudio írta:
KD mester írta:
....

(Gyakran egy ECC82 is túl sok lehet, akkor pedig nincs más lehetőség, mint a negatív visszacsatolás valamilyen formája...).

...vagy a "shunt" hangerő szabályozás. Ekkor - ha Rr = Rp - már eleve -6dB-nél vagyunk. Az ECC82-vel felépített előfok így összességében kb. 5x-ös erősítést nyújt és ennek a fajta hangerő állításnak állítólag sokkal jobb a hangja mint a hagyományosnak. Én most erre indultam egy kék, motoros ALPS potival...
Csatolmány:
ShuntMod2.gif

De ez itt keményen OFF, bár ez a téma mindent elvisel... ;)
db


Érdekes ez a sönt szabályozás, ha jól gondolom, akkor ez egy változó terhelést jelent a generátorra és, amennyiben a kimenet DC csatolt a cső rácsával, azt jótékonyan (?) egyre kisebb generátor ellenállással táplálja?
Ha nem szakszerű a kérdésem, elnézést, remélem azért érthető.
Mindenképpen érdekelne a vele való tapasztalat, hasonlítás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.03.29. 13:38 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
appme írta:
Érdekes ez a sönt szabályozás, ha jól gondolom, akkor ez egy változó terhelést jelent a generátorra és, amennyiben a kimenet DC csatolt a cső rácsával, azt jótékonyan (?) egyre kisebb generátor ellenállással táplálja?
Ha nem szakszerű a kérdésem, elnézést, remélem azért érthető.
Mindenképpen érdekelne a vele való tapasztalat, hasonlítás.

A néhány kOhm környéki kimeneti impedanciájú generátorok szinte észre sem veszik hogy 50kOhm vagy éppen 100kOhm terheli e őket, nálam ezek az értékek.
S mivel - ahogy írtad - a cső rácsán csökken az impedancia/ellenállás az a zajra is "jótékonyan" hat.
"...egyre kisebb generátor ellenállással táplálja?" hagyományos hangerőszabályozás esetén is. Pontosabban fél hangerőnél a legnagyobb a csövet meghajtó "generátor" impedanciája. :geek:

Bocs itt OFF töröljétek innen, köszi!
Átettem a megfelelőbe is.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 10:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
[quote="deeraudio"]Szvsz az ilyen gagyizás a FÓRUM színvonalát is csökkenti!
Azért OFF-olom szét, ha bárki idetéved, legalább elgondolkodjon ...

Helló!
A 4P1L modulul min. 10 db-ban megépítve, mérve, kipróbálva és 5 db megépített erősítőben kis szakértő kollektívában meghallgatásra,- és a BURABU-n is bemutatásra került. Sőt kipróbálni is elvihető ( de nem árusítást képez ), ezért nem értem a lekezelő,irigy- a kapcsoláshoz hozzá sem tudni szakszerűtlen véleményt. Üdv. M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 13:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
[quote="deeraudio"]Szvsz az ilyen gagyizás a FÓRUM színvonalát is csökkenti!
Azért OFF-olom szét, ha bárki idetéved, legalább elgondolkodjon...

Moderátornak képzeled magad? Semmi jogod nincs, mint másnak, és a téma kapcsolásaihoz hozzá sem tudsz szólni.( A cső története és felhasználása a csőhöz kapcsolódik, másokat érdekelhet, azt nem kell neked elolvasni)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 19:34 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
mflogi írta:
deeraudio írta:
Szvsz az ilyen gagyizás a FÓRUM színvonalát is csökkenti!
Azért OFF-olom szét, ha bárki idetéved, legalább elgondolkodjon...

Moderátornak képzeled magad? Semmi jogod nincs, mint másnak, és a téma kapcsolásaihoz hozzá sem tudsz szólni.( A cső története és felhasználása a csőhöz kapcsolódik, másokat érdekelhet, azt nem kell neked elolvasni)


Moderátornak...? Egy igazi kemény moderátor, aki ügyel a színvonalra, lehet még a témáidat is törölné, vagy átrakná máshová! :roll:
Mihez nincs semmi jogom - pont annyi jogom van mint másnak! Azt írok amit akarok, a moderátorok majd törlik, ha nem oda való.
Amúgy ez "TÉMA" (is) olyan távol esik az igényes zenehallgatáshoz szükséges minimum szinttől, hogy szakmailag hozzászólni sem akarok! A tudás egy más kérdés!

Ez már megint mi ????: "A cső története és felhasználása a csőhöz kapcsolódik" ???? Ekkora sületlenséget! Értelmetlenebb, nyelvtanilag helyes mondatot ritkán olvasok! Hát mi a tökömhöz kapcsolódna, a banánevéshez?

Mi (ha szabad a többes) azért használunk muzeális csöveket, mert azoknak a legjobb a hangjuk, Te meg itt múzeumot akarsz nyitni, valami kukapozitív honvédségi rádiós tartalékpanelekkel! :lol:
Ha a csövek történetéről szeretnél regélni tedd azt, de rakasd át a megfelelő topikba az egészet! Abba majd nem szólok bele - ha nem szólítasz meg...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 19:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Végül is mindenki azt ír amit akar. Csak stimmeljen a témához. Aztán hogy azt elolvassa-e valaki, vagy nem, az mindenkinek a maga keresztje. Mflogi társunk felnőtt valamiben, amikor még a nyugat káros, dekadens, antikommunista, antileninista, és egyáltalán hideg volt, mind a hidegháború. Ő ebben élt, mi nem akarunk már, vagy még ezután sem akarunk.A szovjet technikában élni nehéz volt, de hifi akkor is létezett, csak nem úgy mint most. Hagy írjon, hisz nem bánt senkit, aki a történelem után érdeklődik a hifi mellett, az olvassa, aki nem, az meg ne. És főleg ne vitatkozzatok hülyeségen. OK?
B...ssza meg! Odaégett az oldalas!

Inkább nézd meg ezt:http://audiodiyers.hu/viewtopic.php?f=81&t=2182

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása A témát lezárták, nem szerkesztheted a hozzászólásaid, és nem küldhetsz új hozzászólást.  [ 107 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 17 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség