audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.04. 22:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ez sajna nem hit kérdése, ott voltunk jó páran az eredmény egybehangzó volt.
A hit definíciója:" A hit pedig a reménylett dolgok valósága, és a nem látott dolgokról való maggyőződés." Zsid 11:1

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.05. 01:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
:) Azért van itten fekete mágia. :) Tipikusan a mágnes egy olyan fizikai dolog aminek a működését, hatásait még nem teljesen ismerik. Csak jelezném hogy a hosszú szénláncos szénhidrogének mágneses térrel való kölcsönhatásáért épp egy magyar kémikus, Oláh György kapott Nobel-díjat 1994-ben. Léteznek olyan hatások amik nem mágnesezhető anyagok és mágneses tér kölcsönhatásáról szólnak. Szerintem nem meglepő a CD demagnetizátor (már hogy müködik).
Egy 94 körüli HFM-ben boncolgatták ezt a mágikus témát, vinyl lemez / CD élének filctollazgatása. Attól hogy jelenleg nem tudunk rá magyarázatot, még működő (auditíve reprodukálható) jelenséggel állunk szemben.
/Elnézést ha kicsit OFF/


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.05. 07:24 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
A készülékeket demagnetizálltuk nem a lemezeket.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.05. 08:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.29. 08:49
Hozzászólások: 41
Tartózkodási hely: Szeged
És mit szólnak ehhez a demagnetizáláshoz a CD futómű azon részei, amelyek működéséhez elengedhetetlen a permanens mágnesesség ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.05. 11:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Nah ez meg a másik :D

Visszatérve a cd demagnetizáláshoz amit rögtön feltételeztem (mint kiderült tévesen)de mert van ilyen is. Csak az vezérelt , hogy mi értelme van olyan tárgy esetében amit alkotó elemek nem rendelkeznek remanens mágnességgel?

Amugy meg jó oké, hogy sok mindent még nem ismerünk de ez nem jogosíthat fel senkit arra, hogy mindent, bármit feltételezzen! Azért a mai világ eléggé jól működik az ismert összefüggéseken! Az audió sem kivétel ez alól azt gondolom, csak ezt nem kutatja senki igazán , nem hozza összefüggésbe hivatalosan a pszichológiával sem ezért ez egy szabad terület. Itt mindent lehet.

Amugy rájöttem , miért csak az utolsó szakasz számít igazán a tápkábelek esetében! Azért , mert az önjelölt kábelgyárosok ezt a szakaszt tudják kézbentartani, árulni , hivatkozni rá. Az ezt megelőző szakaszokra nincsen befolyásuk, üzleti érdekük. Ott beleütköznének szabványossági kérdésekbe amit lehetetlen átvinni. És beleütköznének egy már kiépített struktúrába amit befolyásolni lehetetlen hifis érvekkel. Mert érvek sincsenek csak feltételezések. Na meg valljuk be akkora üzleti potenciál sincs benne. Marad hát az utsó 1-2 méter... :D

Bocs az offért !
DHT-nek meg öszintén gratula mert épített egy készüléket amit sokan kiválónak találtak! És ez nem is vitatható és nem is ez a cél!

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.05. 14:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
glider írta:
És mit szólnak ehhez a demagnetizáláshoz a CD futómű azon részei, amelyek működéséhez elengedhetetlen a permanens mágnesesség ?

Melyik ez a része egy CD futóműnek?

Egyébként meg lehet, hogy jó hatással van a demagnetizálás a kütyükre. Régen mi a magnókat kezeltük, s megjöttek tőle a magasak. Itt elsősorban a fejek vasmagjait demágneseztük. A CD-ben a fókusz tekercsek lehetnek ilyen érzékeny szerkezetek, melyek vasmagját demagnetizálva a mechanikai rendszer alap pozícióba tud állni, illetve a +- mozgatás egyforma erővel történhet a kezelés után. A CD lemez hókuszpókolásában nem hiszek. Ámbátor azt mondják, érdemes kék fénnyel megvilágítani lejátszás közben, mivel valami féle szinergia jön létre. Elvégre az ellentétek vonzák egymást, és a kék meg az infra lézer a spektrum ellentétes oldalán állnak,

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.06. 10:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Az LC78901 az spdif kimenetet alapból tudja, csak a kimeneti jele túl nagy, 2 V, amit nem minden fogadó chip képes kezelni, mert ugye 0.5 V a standard. Ezért kell egy feszültségosztó L-pad (vagy pi pad) a kimenetre. Ráadásul a LC78901-nak minimum 390 ohm kimeneti impedanciát kell látnia, mert torzítani fog. Erre vagy kiváncsi?

LUCKY01 írta:
Szia DHT!
A te futóművedben milyen chip-set van, és hogy csinálátál spdif kimenetet rá. Ha lehet rajzot, ne linket írj.
Előre is köszi!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.06. 11:41 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Igen ezt szerettem volna tudni!
Sajnos megszivattam magam, mert vettem egy Univesum típusú gagyit, ami ránézésre JVC másoltnak tűnt. A bontás után derűlt ki, hogy csak kívűlről volt hasonló. Az enyémben egy Samsung S5L931CX01 és 9226X01 páros van. Sajnos nem találok rólluk semmi infót a neten. :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.06. 12:12 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
LUCKY01 írta:
Igen ezt szerettem volna tudni!
Sajnos megszivattam magam, mert vettem egy Univesum típusú gagyit, ami ránézésre JVC másoltnak tűnt. A bontás után derűlt ki, hogy csak kívűlről volt hasonló. Az enyémben egy Samsung S5L931CX01 és 9226X01 páros van. Sajnos nem találok rólluk semmi infót a neten. :(


Akkor fogni kell egy szkópot, és kimérni az spdif jelet. 99%, hogy van rajta.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.06. 12:56 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Igen, ez jön majd valamelyik este... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.06. 15:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Sanyo mechanikás? Ha nem, akkor rakd össze és add el.
LUCKY01 írta:
Igen, ez jön majd valamelyik este... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.06. 16:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Csak akkor nem ezt a hangot kapod meg ha nem azonps csixkészlet és kiolvasó egység van benne.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.06. 17:50 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Akkor jegelve...
Nem érdemes összeraki, mert egy ezresbe került az egész. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.06. 21:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
LUCKY01 írta:
Akkor jegelve...
Nem érdemes összeraki, mert egy ezresbe került az egész. :)

Viszont egy próbát így megér :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.07. 08:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A cd lemez leszorítót azért mindenképp tartsd meg.

LUCKY01 írta:
Akkor jegelve...
Nem érdemes összeraki, mert egy ezresbe került az egész. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.07. 09:08 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Ha lesz rajta spdif kimenet, akkor lehet, hogy kap egy másik tápot, és kipróbálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.25. 11:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Nem cd demag volt, hanem rendszer. Tanultál elektromosságtant (elektron mozgás - mágneses tér, jobbkézszabály, ilyesmi...) ?

winkleer írta:
Hallom volt itt is cd demagnetizálás meg mittommén... Innentől hiteltelen :D
Mármint nem DHT sikerei hanem jános hsz-e :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.25. 11:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Annyit pontosítsunk, hogy az angol nyelvű fórum atyja (mert a lengyelek voltak az úttörők, de sajna valahova eltűnt a fórumjukról minden shigas dolog), Peter Daniel módosította a véleményét, a CECTL0-t egy övénél jobb felbontású rendszerben azért jobbnak hallották a full tunningos shigarakinál. Mivel JVC RC EZ31-et vagy RC-EZ51-et nagyon nehéz találni, ezért elkészült a diyaudio.com-on keresztül a klón megvehető klónja, állítólag jobb, mint az első klón verzió :D : http://www.vicol-audio.ro/shiga.php
Nemrég vettem 4000 Ft-ért egy használt JVC RC-ST3-at. A futómű azonos, a chipkészlet annyiban más, hogy a DSP chip LC78622 és van egy u-contoller is (az eredeti shigaraki is ilyen). Igaz nincs kiépített Spdif kimenete, de könnyen lehet fúrni a DSP chip dout lábhoz csatlakozást. http://www.jvc.co.nz/assets/pdf-manual/RC-ST3SL.pdf A kimenetet LPad lett elsőre 270ohm/100 ohm. Kimenet tervezéséről és egyebekről itt sok minden olvasható: http://studiozey.com/shigaclone/index.html
Alapból meglepően szerethető, nagyon jó a hangja még úgyis, hogy a futómű az asztalon billeg :-).


feket663 írta:
Itt van, de nem rövid olvasmány. A kimenetről meg annyit, hogy kb a nagyobbik Mark Levinson vagy a CEC
TL0 szintjén van a hangminőség így is, hova javuljon már a hang? :D
Anno én kezdtem el ezt a témát, és az én félig kész szerkezetem került a kollégához, a régi fórumon írogattam is róla, képek, linkek, stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.25. 12:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
winkleer írta:
Nah ez meg a másik :D

Visszatérve a cd demagnetizáláshoz amit rögtön feltételeztem (mint kiderült tévesen)de mert van ilyen is. Csak az vezérelt , hogy mi értelme van olyan tárgy esetében amit alkotó elemek nem rendelkeznek remanens mágnességgel?

Amugy meg jó oké, hogy sok mindent még nem ismerünk de ez nem jogosíthat fel senkit arra, hogy mindent, bármit feltételezzen! Azért a mai világ eléggé jól működik az ismert összefüggéseken! Az audió sem kivétel ez alól azt gondolom, csak ezt nem kutatja senki igazán , nem hozza összefüggésbe hivatalosan a pszichológiával sem ezért ez egy szabad terület. Itt mindent lehet.


Csak most olvastam a diskurzust erről a mágneses dologról.
Én is jelen voltam egyik "mágnesezésnél". A szobában öten voltunk, DHT Zsolti, János_904, egy kollégám, én, és a mételyező kézikészüléket bemutató fiatalember. A szotri úgy kezdődött, hogy Mételyező kolléga (mivel nem ismerem, adtam most neki ezt a nicknevet, a megbántás és cinizmus szándékát messze elkerülve) megemelte Euro21 Béla előerősítő tápjának dobozát, alátette a micsodáját, és bekapcsolta.
Ekkor zoomoltam rá a dologra, és elkezdtem faggatni, hogy mi a túrót csinál. Ő elmondta, hogy egy cimborája vett a messzeségből CD lemez lemágnesező kézikészüléket sokszáz Eruért. Rájött, hogy nemcsak a CD-knél működik a tragacs, hanem készülékeknél is. Kiment a garázsba, és egy óra alatt lemásolta a tragacsot. 1db 1mH-s tekercs van benne, meg még két-három alkatrész....mint a TV lemágnesezőkében. Miközben részletezte eme sztorit, nekem erősen koncentrálnom kellett arra, hogy telipofával ne röhögjem szembe a kollégát. Nem tettem, mert amikor gyermek voltam, anyukám megtanított arra, hogy ha életem során valaki mágneses mételyző kézikészülék működésnek, és hatásáank részteleit elemzi, előre nem ér röhögni. Nos, kacajomat visszatartva azt mondtam Mételyező kollégának, hogy tegyünk egy próbát. Hallgassunk meg egy készüléket úgy pőrén-pusztán, mételyezze meg, aztán megint meghallgatjuk. (Én akkor már borítékoltam magamnak, hogy parasztvakítás az egész.) Asszem egy DA konverter volt a le(fel)mágnesezendő áldozat.
Hallgat, mételyez, zene megint elindít, DÖBBENET!!! Előtte a rendszert olyan prezenszesnek, kissé közép kiemelésesnek hallottam, halovány sávszélekkel. Mételyezés után a középkilemelés megszűnt, gyönyörű, egyenletes átvitel, sokkal élőbb, részletezőbb lett. Mind a négyen egyetértettünk abban, hogy jobban szól.

Innetől kezdve pedig csókoltatom az összes fizikai egyenletet, meg annak cáfolatát. Hallottam, amit hallottam. Sem beb@szva, sem belőve nem voltam.

Ez működik!

Ölükök neki Winkleer, voltál olyan bölcs, hogy sommás kijelentésedet finomítottad, és nyiltva hagytad annak lehetőségét, vannak dolgok, amire nincs egyenlet (vagy olyan bonyolult, hogy mi amatőr hifisták nem ismerjük). :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.25. 13:13 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Nem írtátok külön, hogy rendszer demagnetizálás volt! Viszont máshol, már olvastam , hogy még a cd lemezt is demagnetizálják egyesek! Ami f@szság s gondoltam itt is ilyesmi történt!



janos_904 írta:
Nem cd demag volt, hanem rendszer. Tanultál elektromosságtant (elektron mozgás - mágneses tér, jobbkézszabály, ilyesmi...) ?

winkleer írta:
Hallom volt itt is cd demagnetizálás meg mittommén... Innentől hiteltelen :D
Mármint nem DHT sikerei hanem jános hsz-e :D


Igen tanultam elektromosságtant , nem is hinnéd , hogy nagyobb mélységekben is mint amit azok érintenek amit fentebb felsoroltál !
Ahelyett, hogy bekóstolod tanulmányaimat simán csak leírhattad volna , hogy konkrétan mit is mágneseztetek le! Az is hozzátartozik, hogy az én, ezt megelőző hsz- em is provokatív és elhamarkodott volt!

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.25. 14:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Hifitibi!

Nem tudom erről a hszemről beszélsz e a finomítást illetően ha igen olvasd el mégegyszer, ne csak azt ami téged igazol.
winkleer írta:
Nah ez meg a másik :D

Visszatérve a cd demagnetizáláshoz amit rögtön feltételeztem (mint kiderült tévesen)de mert van ilyen is. Csak az vezérelt , hogy mi értelme van olyan tárgy esetében amit alkotó elemek nem rendelkeznek remanens mágnességgel?

Amugy meg jó oké, hogy sok mindent még nem ismerünk de ez nem jogosíthat fel senkit arra, hogy mindent, bármit feltételezzen! Azért a mai világ eléggé jól működik az ismert összefüggéseken! Az audió sem kivétel ez alól azt gondolom, csak ezt nem kutatja senki igazán , nem hozza összefüggésbe hivatalosan a pszichológiával sem ezért ez egy szabad terület. Itt mindent lehet.

Amugy rájöttem , miért csak az utolsó szakasz számít igazán a tápkábelek esetében! Azért , mert az önjelölt kábelgyárosok ezt a szakaszt tudják kézbentartani, árulni , hivatkozni rá. Az ezt megelőző szakaszokra nincsen befolyásuk, üzleti érdekük. Ott beleütköznének szabványossági kérdésekbe amit lehetetlen átvinni. És beleütköznének egy már kiépített struktúrába amit befolyásolni lehetetlen hifis érvekkel. Mert érvek sincsenek csak feltételezések. Na meg valljuk be akkora üzleti potenciál sincs benne. Marad hát az utsó 1-2 méter... :D

Bocs az offért !
DHT-nek meg öszintén gratula mert épített egy készüléket amit sokan kiválónak találtak! És ez nem is vitatható és nem is ez a cél!


Amúgy meg nem "bölcs" az aki nyitva hagyja a mágnességgel összefüggő kérdéskört lehet csupán előtanulmányból fakadó is . Hidd el azért az is fontos meg kell is. Nem értem a hifi miért kivétel minden fizikai, elektrotechnikai," villanytani" előismeret alól? Azért sem bölcs dolog ezt nem nyitva hagyni mert a mágnességben, mágneses terekben , rendszerekben nagyon sok dolog még nem ismert vagy nem megfogalmazott. Ez azonban nem jelenti azt, hogy itt minden lehetséges.

Lárifári, nem kötözködni akarok én és meddő vitát generálni. Lehet nem jön át itt senkinek , kétkedő hszeim legjava arról szól, hogy aki kijenet valamit az pont olyan vitatható mint a visszakérdezés, vagy tagadás!
Az az inerciarendszer amit Te vagy az egybegyültek képviselnek és megállapításokat tesznek pont ugy nem fogalmaz meg semmilyen új fizikai jelenséget, vagy hatást mint az aki erre visszakérdez.Sőt tényeket sem! Csupán egy adott rendszerben tett megállapítás. A rendszert itt nem a hifi rendszerre értem :D csak ha nem értenéd!
Szóval én sokat gondolkodtam azon, hogy egy jelenséget vizsgálva a vizsgáló figyelme miképp befolyásolja a létrejövő eredményt és az az eredmény egy másik síkon mit is jelenthet.
Sajnos nem tudok az egyéntől mint inerciarendszertől elvonatkoztatni adott halmazon belül. Az egyén pedig magával hoz más vitatható, esetleg változót is a szubjektivitása miatt.
Odáig jutottam (beleunva a hifibe meg a köré odaragadt sallangokba) , hogy tök mindegy ki mit mond, hívhatják azt hifitibinek is tök mindegy a fontos az, a felhasználónak hogyan jön le. Mindenki magának értelmezi a zenét, a kedvtelést, maga köti ezt össze állit fel prioritásokat, kapcsolódási pontokat ezek között. Sőt egyre bonyolúltabb a dolog mert sokminden kapcsolódik még hozzá!
Szóval amiért mégis reagálok olykor ezekre (minden rossz szándék nélkül) , hogy azért az alap f@szságokat ne hintsék az emberek megszivatva esetleg sok pénz kiadására bírva más sorstársat. Ilyen pl a műanyagok lemágnesezése és az ehhez kapcsolódó kérdéskörök.
Ha itt abbahagynám a ltániát akkor az utsó mondatom súlyozná a választ erre :) Ezért írok még :D

Aztán az is lehetséges, hogy ha már az egyénnek egy placebó örömet okoz, hiszen a saját fejében dől el , hogy neki ez tetszik avagy nem akkor az is teljesen mindegy , hogy amit észlel az valós alapokon nyugszik és ugy hat vagy csak magának generál sikerélményt s ezáltal szabadít fel endorfint. Mert a cél amugy ez...

Remélem érthető voltam és nem mondatok kiragadása késztet válaszra. Itt be is fejezném, remélem nem bántottam meg senkit

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.25. 18:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Ezt a több évtizedes vitát itt és most úra lejátsszátok? Ne tegyétek, mindkét oldal belemerevedik a saját álláspontjába és csak veszekedés lesz belőle. Vagy csináljatok neki új topikot, mondjuk Megmagyarázhatatlan jelenségek a hifi-ben címmel, márha még nincs ilyen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.25. 20:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
Testvéreim az Úrban!

Kedves Winkleer!
Témától függetlenül a "hiteltelen" kifejezésedet kissé erősnek éreztem, és a következő hozzászólásodban ennek "lágyítását" és a témának -mondjuk úgy- nyitva hagyását, hogy lehetséges az másképp is, én erre értettem, hogy bölcs vagy, a szónak a legpozitívabb értelmében.

Tapasztalatomat azért ítram le olyan részletesen, hogy megpróbáljak "hiteles" lenni. Információt szerettem volna megosztani veled, és mindenkivel, aki a fórumot olvassa.
Villamosmérnökként a műszaki tervezést és számítást helyezem előtérbe az ezotéria előtt. Ettől függetlenül azt tapasztaltam, amit leírtam....és nekem mindegy, hogy van rá képlet, vagy nem. Azért mindegy ez számomra, mert dolgozó emberként, két kisgyermekes családapaként, hifistaként úgy tudom beosztani a nap 24 óráját, hogy erre már nem osztok időt abból a 24 órából. Ezért nem érdekel, hogy van-e rá képlet, vagy bármiféle fizikai magyrázat. (Alapismereteim azért megvannak a témában...) Akár van, akár nincs, a tapasztalatom megvolt.

Tiszteletben tartom a véleményedet és kételkedésedet. Remélem, az átjött, hogy mennyire szkeptikus voltam én is a kísérlet előtt. Bízom benne, hogy egyszer Te is megtapasztalod ennek a mételyező kézikészüléknek a hatását egy próba során. De ha nem, azt akkor feltétlenül oszd meg velünk itt a fórumon.


Kedves Ida!
Én befeszülni egy helyre szeretek, de oda nagyon. :D Volt egy kis rezonancia az ügyben, és mint a kísérlet résztvevője, én is hozzászóltam.
Óvatosságra intésed nem alaptalan, mert az életben is, és itt a fórumon is vannak olyan kollégák, akik végletekig ragaszkodnak az álláspontjukhoz oly mértékben, hogy a végén már egyiküknek sincs igazuk. Szerintem mi Winkleerrel mindketten rugalmasabbak vagyunk ennél.

Hol is tartottunk....DHT Zsoltinak a cédéjáccójánál...... :D :D :D

Üdv: Tibor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.05.25. 21:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Most már janos-904 cdája is beállt a sorba. :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.06.18. 10:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Bizony, igencsak figyelemre méltó ez a "vacak". Ear bejegyzéseit érdemes olvasgatni, itt egy kis olvasnivaló!
http://ear.hu/?p=293

DHT írta:
Most már janos_904 cdája is beállt a sorba. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2013.06.18. 16:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Shigaraki erősítőbe Nippon CC kondi van meghámozva. 99,99%


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 16:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
DHT példáján felbuzdulva én is építek egy Shigaclone-t.Az alap a JVC RC-ST1-es r.magnó.Itt van néhány fotó a szétszedés műveletéről , illetve az áldozatról.Ez kb.10 napja történt.


Csatolmányok:
DSC_4986kon.jpg
DSC_4986kon.jpg [ 307.46 KiB | Megtekintve 66806 alkalommal. ]
DSC_4987_kon.jpg
DSC_4987_kon.jpg [ 274.73 KiB | Megtekintve 66806 alkalommal. ]
DSC_4984kon.jpg
DSC_4984kon.jpg [ 320.45 KiB | Megtekintve 66806 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 16:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Tegnap megtörtént a deszka modell összeszerelése és beüzemelése.


Csatolmányok:
DSC_4991kon.jpg
DSC_4991kon.jpg [ 298.62 KiB | Megtekintve 66806 alkalommal. ]
DSC_4990kon.jpg
DSC_4990kon.jpg [ 291.19 KiB | Megtekintve 66806 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 16:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
A mai napon rögzítve lettek a részegységek és megszólalt.Már ebben az alap állapotban is nagyon kellemesen zenél és ami a legfontosabb ,hogy teljesen kiegyenlített a hangja.Ami így első hallás után megfogott az a ritmika,a szólam helyesség illetve,hogy nincs bántó felhangja ami bizony az olcsóbb futóműveken meghallható.Most jön a dolog érdekesebb része az új 8 v-os táp,az SPDIF jel osztója illetve a kaszni elkészítése.Ez valószínűleg elhúzódik az év végéig ,mert a dobozolás nálam mindig egy hosszú történet.Mindenesetre biztatok mindenkit,hogy aki egy kiváló futóműre áhítozik építse meg.Nem fog csalódni.

Üdv
atreides


Csatolmányok:
DSC_5004kon.jpg
DSC_5004kon.jpg [ 470.2 KiB | Megtekintve 66804 alkalommal. ]
DSC_5003kon.jpg
DSC_5003kon.jpg [ 309.22 KiB | Megtekintve 66804 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 18:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az SPDIF-et miért kell osztani? NEM SZABAD!
Egyébként jól néz ki, amolyan nagy fiús. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 18:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Má hogyne kéne, a DAC-ok egy része nagyon nem lenne boldog a 2 V-os kimenettel. Ráadásul az LC78901 -es csip akár működhetne ellenállásosztás nélkül, de jobb a hang a 390 R-e beállított kimeneti impedanciával. Elsőre érdemes 7808 táppal kezdeni, begyűjteni az ajánlott BG kondikat, aztán lehet próbálkozni Salassal is, ha bírja a szoba a meleget :) .

dys-cus írta:
Az SPDIF-et miért kell osztani? NEM SZABAD!
Egyébként jól néz ki, amolyan nagy fiús. :P


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 19:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Hát a BG nekem húzós ezért Nichicon FG mellett maradok.Elismerve azt,hogy a BG-t nem lehet überelni.
A fesz.osztóval van valakinek tapasztalat?Kiwame-t gondoltam ide.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 19:24 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
Az SPDIF-et miért kell osztani? NEM SZABAD!

A legtöbb DAC profitál a -korrekt- 1...10dB csillapításból az SPDIF vezetéken.

Nem véletlenül emeltem ki a korrekt szót. ;)

Amennyiben a DAC bemenete "korrekt" 75 Ohm, szabvány -nagyfrekvenciás- osztókat lehet alkalmazni (persze a forrásnak is 75 Ohmosnak kell lennie). Ezek csak BNC csatlakozóval rendelkeznek (apa az egyik oldalon, anya a másikon, lásd pl. HP).

Sajnos egy kézen (abból is pár ujjon :shock: ) meg lehet számolni azokat a gyártókat, akik 75 Ohmos RCA-t gyártanak (én krimpelhető Canare típusokat szereztem be ... úgy tíz éve... az USA-ban), ezért érdemesebb BNC-re átalakítani minden SPDIF-et.

Jó minőségű (teflon, kerámia) aljzatok, dugók, kiváló nagyfrekis 75 Ohmos árnyékolt (NEM fólia árnyékolású!) kábel (én pl. Belden -1505A, 1506A, 1694A, 89259- kábeleket használok), szabvány csillapítók, ez ami kell.

A triódáson az a kék RCA kábel pár amivel mértem (aztán bekerült interconnectnek is, mivel hiány volt belőle) egy echte Canare-Belden 75 Ohmos kábel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 19:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Igen én is láttam valahol korrekt 75 ohm osztót.Utánanézek.Köszi a tanácsot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 19:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Érdemes majd minden olyan áramkört kiiktatni ami nem része a cd lejátszónak, a feszosztóról elég sok minden fent van a diy.com-on, különböző ellenállások le vannak tesztelve ott lehet csemegézni. A BG kondit nagyon ajánlom hihetetlenül meghatározza a futómű hangját, 3 pozíció kritikus ennél a masinánál. Én mostanában fogok egy csöves SPDIF kijáratot letesztelni a futómű végén, hátha hoz valamit a konyhára.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.16. 20:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Amikor megépül a táp a következő menet a felesleges dolgok kiirtása lesz...:-)A kondikon még agyalok ,mert még nem rendeltem meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 07:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ha van rá módos legalább 30-40W trafóról tápláld, nagyon hallatszik a hangján, az R magos a legjobb választás.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 16:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szerintem a későbbiek folyamán biztos trafó csere lesz.Nagy trafó fan vagyok:-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 16:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Az e-bay-en kapható R-core trafókról mi a véleményetek?Jók?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 18:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Janos904 ennek a nagy tudora, biztos elárulja honnan szerzi a jó kis R magosokat.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 20:22 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
atreides írta:
Az e-bay-en kapható R-core trafókról mi a véleményetek?Jók?

Amiket én eddig vettem az mind echte kínai, de teljesen korrektek.
Kimenőt biztos nem vennék tőlük (ismerve az újrafeldolgozott réz arányát a teljes felhasználás mennyisége mellett), de üzembiztos és jó hálózati trafókat csinálnak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.17. 20:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Köszönöm szépen az információt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.19. 05:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Kínából vettünk ketten R-magost, sajnos ráment a vám, így aztán nem lett olcsó. a vége Jó-fülű ismerősöm összehasonlította a selectronic-nál árult francia R-magossal és az utóbbi jobb volt szerinte. A franciák sajnos mostanában csak drága gyorspostával szállítanak külföldre, ami erősen megnöveli a trafó árát. A Shigába nem feltétlen kell R-magos, egy jófajta combosabb toroid is megteszi, ha van kéznél. A Kiwame ellenállatok jók lesznek elsőre biztosan, különösen a 100R pozícióba, 300R/100R az ideális a kimeneten. Olcsó, de jó hangú az Allen-Bradley. A többi fogyasztót, tuner, erősítő, mindenképpen le kell leválasztani. Ez pici hátránya az ST-1 nek, hogy ezek szerint egy lapon van minden.

DHT írta:
Janos904 ennek a nagy tudora, biztos elárulja honnan szerzi a jó kis R magosokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.19. 07:37 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Börzéken is bele lehet futni kitermelt R-magosokba fillérekért, azok többnyire műholdvevők 100W-os trafói (igen, a régi idők, nem sajnálták). Halálos csöndben vannak, nem búg, nem rezeg.
Visszatérve az SPDIF osztásra, a szabványos nagyfrekis osztóknál is csak vmi ellenállásféle áll az ekktronok útjába, és nem rendőr, jól gondolom?

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.19. 08:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Péter írta:
Visszatérve az SPDIF osztásra, a szabványos nagyfrekis osztóknál is csak vmi ellenállásféle áll az ekktronok útjába, és nem rendőr, jól gondolom?
Bár 3db 25R ellenállás csillagkapcsolásban impedancia illesztést illetően optimális, mégsem ez a szokásos megoldás RF területen. SPDIF-hez viszont jó lehet, figyelembe véve a -33% amplitúdó csökkenést is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.19. 09:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Na jó, csak 5V-os a kiinduló jel (vagy 3,3 jelenkorú elektronikáknál). A legtöbb kis digi trafó sem bírja el, muszáj drasztikusabb osztást használni. Vagy teker nagyobb trafót..

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.19. 09:44 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
a 25R-es csillagosztó nyilván az 5V (3V3) csillapítása után jön.
itt annyit lehet trükközni hogy az osztót nem 75R kimeneti impedanciára számolja az ember hanem 100R-ra (beintegrálva az egy 25R-t) és akkor csak simán 1-1 25R soros ellenállás a kimeneteken...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.19. 18:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Janos904-et kérdezném,hogy hogyan tudom leválasztani a nem lényeges egységeket a panelen?A NYÁK átvágása kicsit barbárnak tűnik.... :) Köszönöm szépen mindenkinek a segítő szándékú hozzászólást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 07:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Az LA9242, LC78601, LA6541 chipek kellenek csak és az azokhoz tartozó áramkörök, a "cd servo circuit" oldalon találod a leirást. Ha az L903-at kiiktatod, annak a helyén tudod a saját 8V-os tápodat bekötni közvetlen. A kapcsolási rajz alapján keresd meg a power erősítő, fejhallgató erősítő, magnó, tuner áramköreihez menő tápokat. A nyákon alulról nagyon jól lehet látni a vezetékezést, szakítsd meg. Egyenként érdemes megcsinálni, ha véletlen mellényúlnál lehessen még időben javítani. A service manual rajza alapján a cd rész nagyon jól elkülönül a panelen.

atreides írta:
Janos904-et kérdezném,hogy hogyan tudom leválasztani a nem lényeges egységeket a panelen?A NYÁK átvágása kicsit barbárnak tűnik.... :) Köszönöm szépen mindenkinek a segítő szándékú hozzászólást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.22. 14:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szia Janos904!

Köszönöm szépen az útmutatást!

üdv
Atreides


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 32 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség