audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 12:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.05.24. 21:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Még egy kérdésem lenne a Shigaclone-nal kapcsolatban.Az eredeti 4716 Shigaraki-nál szerintetek hogyan rögzítik a készülék dobozát az alsó kerámia laphoz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.01. 21:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ha minden igaz egyszerűen rácsavarozzák az alapra.Legalábbis az egyik diyaudio-s így oldotta meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 10:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Fontos, csak 3 lábat kell fixre csavarozni.

atreides írta:
Ha minden igaz egyszerűen rácsavarozzák az alapra.Legalábbis az egyik diyaudio-s így oldotta meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.02. 18:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Most csak két láb van becsavarozva a deszkára de stabilnak tűnik.Úgy gondolod,hogy a kerámia(vagy márvány) lapon csak három helyen fogassam rá a dobozt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.06. 13:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Egy kis gondolkodás után a következő konstrukció alakult ki:

- A mechanika 3 mm-es bronzlapra költözik a lengyel példán alapulva.
- Ezután bekerül a dobozába.
- Majd jön a barba trükk megy alá egy méretes márvány lap.
Így egy fokozatosan nehezedő szendvics szerkezet jön létre, így szerintem elég jól el lesz csatolva a mechanika a környezetétől.
Néhány nap zene hallgatás után a következők a tapasztalataim a hangjával kapcsolatban:
Elsőre ami megfogott az a zene simasága.Nyoma sincs a digitális hangra jellemző szemcsésségnek, moarénak,darabosságnak.Kényelmesen lelépi az eredetileg futóműnek használt Yamaha DVD lejátszót.A hangok egy fajta fekete csendbe merülnek alá és jönnek elő.Ez bizony a high-end készülékek territóriuma.Hozzá kell tennem,hogy ez még csak a szétberhelt deszka modell!A térhatás is erős de nem telepszik rá a hangképre.Valahogy úgy érzem,hogy a hangja ugyanolyan "helyes" mint a Wolfson DAC-nak.Igazából nincsen semmi túlzás vagy hiány a hangjában,egyszerűen zenél.
A következő héten megépül a táp, egyenlőre csak mezei alkatrészekből(Roe és jamicon) így fokozatosan meg tudom hallgatni a hang változását az alkatrészek cseréjéből.Ha érdekel valakit akkor majd tudósítok a hangra gyakorolt hatásukról.A tápba való minőségi alkatrészek ,mivel a közelből jönnek jó egy hónap míg megérkeznek. :) Ja és az Apukám az egyik koncert felvételen megmondta,hogy a basszus gitárt pengetővel míg a másik számban simán használták.(Apukám zenél is)Lehet,hogy marhaságnak tűnik de ez is mutatja,hogy milyen potenciál van ebben a filléres technikában.
Természetesen a leírtak a saját szubjektív véleményem és a saját láncomban érvényesek de azért remélem adnak némi információt........

Üdv
atreides


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.07. 21:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Örülök hogy bejön neked is :)
Szerintem is klasszis ez a futómű.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 11:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Igen ez valóban egy csúcskategóriás futómű.Főleg a megkívánt változtatásokkal.
Tegnap megépült az új táp, egyenlőre az otthon talált kondikkal.(Roe 3300 uF és 4 db 4700 uF Jamicon sorosan-párhuzamosan kötve.)Ma sikerült meghallgatni.Gyakorlatilag leszédültem a székről olyan változások történtek.
Elsőre röviden:
- Ritmika.
- Dinamika
- Finomság (nem csoki! :) )
Megvallom őszintén a táp csodában sem én, sem pedig Apukám nem hitt.(Mivel műszerész a lelkem igazából elég racionálisan látja a világot..)De amikor az első taktusokat meghallottam akkor már látszott ,hogy erősen felül kell bírálnom a véleményemet.Ami a legjobb az egészben,hogy Anyukám (aki hifi rajongónak egyáltalán nem mondható) még tegnap, mikor Apukám tesztelte a futóművet berohant a szobába és kijelentette,hogy ilyen jó hangú készülékkel még nem találkozott.(már meg van edződve mivel két elektromókus között él :) )Na itt dőlt el minden ,mert ha egy olyan személy szerint jó valami, aki idegenkedik a technikától, akkor bizony itt valami fontos történt.Hát akkor lássuk mi történt kicsit részletesebben:
- Ritmika:eddig az volt a problémám,hogy egy kicsit érdektelen volt a hang.Olyasféle mint amikor vállat von az ember és azt mondja:nesze itt van, hallgasd.Ez most gyökeresen megváltozott.Olyan ritmikai fejlődés történt ami meghatározó lett.Ha nincs ritmika akkor a zene szövetének egy jó részét letéptük és unalmas, semmitmondó lesz a zene.Ebbe a hibába gyakran beleesnek a High-End cégek akkor, amikor a dinamika oltárán feláldozzák a ritmikát."Mondá az Úr: egyensúly,egyensúly"
Miről is van szó?Sokat beszélgetünk arról,hogy a ritmika milyen fontos.Valójában szerintem a zene mondanivalójának egy fontos eszköze, mivel a szerzőnél a ritmus váltás egy nagyon fontos eszköz a téma hangsúlyozására vagy kiemelésére(Persze nagyon leegyszerűsítve a dolgot). Ezt a komoly cégek többsége nagyon rosszul kezeli, mivel ennek a fontosságát gyakran még csak fel sem ismerik.Itt olyan szórakoztató lett a zene,hogy egyszerűen zenét hallgatsz.Ja és a legfontosabb a ritmika nem korlátozódik a mélyre v.középsávra!Az egész sávra jellemző. Ehhez kapcsolódik a következő fontos kritérium:
- A dinamika.Na az új táppal megjött a dinamika is, de nem a szokványos értelemben.Egész pontosan a gyors dinamika változások lekövetése sikerült fényévekkel.A régi táppal (most visszahallgatva) bizony kicsit kínlódott a szerkezet.Most átveszi és erősíti azt.Ezáltal az eredetileg kissé súlytalan Epicurok magukhoz tértek és tündökleni kezdtek.És amikor mindkettő kiváló akkor jön a képbe:
- A finomság.Mikor a ritmika vagy a dinamika nem áll a helyén ,akkor gyakorlatilag kinyírja a zene textúrájának a finomságait.Miért?A ritmika a zene időbeliségéről szól,a dinamika pedig a változás nagyságáról.Ha a kettő nincs egy időben akkor baj van.Biztos emlékeztek arra, hogy bizonyos erősítőknél vagy rendszereknél valamilyen ismeretlen ok miatt lelassul a zene, nos szerintem ez az egyik ok.Itt megjöttek a teremhangok, egyensúlyba került minden, ezáltal az agynak is keveset kell kompenzálnia, kvázi könnyebb hallgatni a zenét.A dinamika és a ritmus eltolódása egy másik problémát is felvet.Ez pedig a fázis.Mivel a sztereó rendszer a a fázis különbségre épül ezért az egyik legfontosabb paraméter a fázis.Mivel az időbeli eltolódás fázishibát is okoz(lásd jitter) ezért itt súlyos problémák merülhetnek fel.

Hát kb.ennyi jutott eszembe erről.Hangsúlyozom ez az én egyéni, szubjektív véleményem ami erősen leegyszerűsített és lehet, hogy más rendszeren,más készülékeken nem így jelenik meg.Senkinek a véleményével nem akarok vitatkozni de ha esetleg van valakinek hozzáfűzni valója akkor azt szívesen venném.
Túl kevesen vagyunk ahhoz , hogy acsarkodjunk egymásra :)

Üdv:
atreides

Ui.elnézést a terjedelmességért.Ha unalmas vagy túl bőbeszédű akkor írjatok és a továbbiakat röviden írom le.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 11:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
És két kép a "csodatápről".


Csatolmányok:
DSC_5037kon.jpg
DSC_5037kon.jpg [ 264.43 KiB | Megtekintve 56154 alkalommal. ]
DSC_5038kon.jpg
DSC_5038kon.jpg [ 272.03 KiB | Megtekintve 56154 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 11:22 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
Ez is meg ér egy lájkot! ;)
Köszönjük a részletességet!
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 11:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Javasolnék legalább 50-100W-körüli trafót!!! Nem vicc.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 11:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
És semmiképpen sem nyáktrafót!

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 12:12 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Az a Jamicon a tápban nippon-chemiconnak álcázta magát?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 12:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
deeradio:köszönöm szépen a lájkot
DHT:a nagyobb trafó beszerzése napirenden van csak ennek anyagi oka is van.Ez még csak az ideiglenes változat.
sny21:nem marad a nyák trafó én is egy komolyabbat szeretnék.
akki:sajnos csak a fény viszonyok miatt Nippon de ha fényt kap akkor Jamicon lesz belőle :) Már megrendeltem a Nichicon FG-t illetve az Elna Starget-ket.

Nagyon szépen köszönöm a hozzászólásokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 12:31 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Ok, már utána néztem, tényleg Jamicon a felírat. Ettől még lehet hogy nippon-chemi gyártmány.
Ha megtennéd, hogy látni lehessen a kivezetés felől, végleg kiderülne. (ha van kéznél)
Lehet emiatt is jó hangzású a táp, ki fogom majd ezt a kondit próbálni.
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 20:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ok akki , de sajnos csak csütörtökre tudom megcsinálni,mert most 2 napot melózok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.09. 21:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Hoppá!Sikerült még lekapnom.


Csatolmányok:
DSC_5040kon.jpg
DSC_5040kon.jpg [ 181.63 KiB | Megtekintve 55807 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.11. 06:25 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Teljesen véletlen jöttem rá, hogy tulajdonképpen jó az RC-ST1-es modell is. Klasszis bizony, aki eladta nem is tudja milyen "kincstől" szabadult meg. Később majd érdemes spórolni az ajánlott Blackgate kondikra a tápba (BG F/BG STD, de legalább egy BG NX-HQ 47 uF/6,3 V-osra az 5 V-os részbe, a gyári elko (C959) helyett kész vitamin bomba hangra is.

DHT írta:
Örülök hogy bejön neked is :)
Szerintem is klasszis ez a futómű.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.11. 16:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
ok janos_904 csak egy problémám van, hogy ezek a kondik aranyáron vannak illetve ritkán fordulnak elő.A másik az ,hogy az RC ST1-nél mások a pozíció számok de kikutizom az tuti.Hát aki meg eladta az csak meg akart szabadulni tőle.Egyébként 4900 Ft-ért vettem!Ritka szerencsém volt.

Üdv
atreides


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.11. 17:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
janos_904:a 47 uF BG helyett van esetleg alternatíva?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.11. 20:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
atreides írta:
janos_904:a 47 uF BG helyett van esetleg alternatíva?

Igen BG, viccet fèlre téve sajna nincs alternatíva.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.11. 20:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Csak kérdés. Tantálokat leírják audióban. De ilyen helyre, tápegységbe, jó minőségű, feszültségre túlméretezett tantálkondi nem jó? Nálam 100 u/50V fémházas hidegíti a végfok panelen a +/- 42 V-ot, és még nem robbant fel. 8-) 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 10:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Én már az RC-ST1 esedre adtam meg a pozíciót a szervizkönyve alapján. BG NX nagyon jó, ajánlott de jóval alacsonyabb liga az Elna Starget, Nichiconok esetleg Rubyhon Zl.

atreides írta:
A másik az ,hogy az RC ST1-nél mások a pozíció számok de kikutizom az tuti.Hát aki meg eladta az csak meg akart szabadulni tőle.Egyébként 4900 Ft-ért vettem!Ritka szerencsém volt.
Üdv
atreides


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 12:51 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
(Véleményem szerint ez ostobaság, hogy mindenhova a BG a legjobb, pláne hogy tele a piac hamisítványokkal, méregdrága, és már nem is gyártják. De ti tudjátok, én csak a műszereknek és a saját fülemnek hiszek, mellesleg sem térítek.)

Az meg már csak hab a tortán, hogy az Elnáktól jobbak a Nichiconok-
Az Elna alsó kategóriás kondenzátorai is nagyságrendekkel jobbak, mint a nichicon alsó kategóriás kondenzátorai. Amik használhatók, az a Muse és az FG széria.

A Top kategória becsapós, mert egy lépcsővel lejjebb sokkal jobbakat találni.

És a nem hamis Starget jobb (sokkal jobb műszaki paraméterekkel bír - ESR, ESL, kapacitás, felépítés tekintetében), mint a Cerafine, vagy a Silmic (II) széria.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 15:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
sny21 írta:
(Véleményem szerint ez ostobaság, hogy mindenhova a BG a legjobb, pláne hogy tele a piac hamisítványokkal, méregdrága, és már nem is gyártják. De ti tudjátok, én csak a műszereknek és a saját fülemnek hiszek, mellesleg sem térítek.)

Az meg már csak hab a tortán, hogy az Elnáktól jobbak a Nichiconok-
Az Elna alsó kategóriás kondenzátorai is nagyságrendekkel jobbak, mint a nichicon alsó kategóriás kondenzátorai. Amik használhatók, az a Muse és az FG széria.

A Top kategória becsapós, mert egy lépcsővel lejjebb sokkal jobbakat találni.

És a nem hamis Starget jobb (sokkal jobb műszaki paraméterekkel bír - ESR, ESL, kapacitás, felépítés tekintetében), mint a Cerafine, vagy a Silmic (II) széria.


Itt 3db kondiról van szó szerencsére nem kel mindent kiszórni a készülékből, kettő a táprészen: 1db BG STD 25V 1000uf és 1db BG PK 65V 680uf stabkocka előtt és után, a harmadik meg az 5V részleg elején BG NX 6.3V 47uf.
Sajnos eléggé hallható a különbség más kondérokkal szemben, saját tapasztalat alapján mondom de a diy comon is végigjárták előttünk az utat kondi témába, így a meleg vizet nem nekünk kellet feltalálni. Azért van még pár olyan hely ahol nem hamis BG-t árulnak, sajnos ha kispóroljuk ezeket nem tudja magát kifutni ez a futómű.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 18:31 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ok.Köszi janos_904 , hogy megnézted a pozi számot.Utólag nekem is beugrott,hogy amit mondasz az a jó pozi szám.Igazából úgy látom egyes pozícióba valóban a BG a jó, de fontos megemlíteni,hogy itt valóban nem csak legendáról van szó hanem kőkemény meghallgatási tesztekről amit a lengyelek hosszú-hosszú meghallgatások után írtak le.Ezért tudom elfogadni.Más helyen pedig könnyen elképzelhető,hogy a BG rosszul teljesít és a Nippon vagy más jól ismert márka ragyogóan szól.
Most már csak egy kérdés:Hol lehet találni valódi BG-t?

(ja és szerintem mindkettőtöknek igaza van,mert minden egyes pozícióba meg kell találni az odaillő alkatrészt ami adott esetben egy filléres vacak is lehet :) Erről azt hiszem KD mester mesélhetne meg persze mások is....)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 19:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Azok a BG std-k, amelyeket a Partsconnexion-tól rendeltem nemrég, meglehetősen gyatrák ESR szempontjából ( még az is fölmerült bennem, hogy maradnak a fiókban ), a kapacitásuk - érdekes módon - a névleges érték alatti, de mindegyik nagyon egyforma. Gyanítom, hogy itt a legalapvetőbb paraméterekkel BG-nem BG ügyben semmire sem megyünk.

Az is gyanús, hogy az Ebay-ról nem mernék még elkót sem venni, nemhogy BG-t...

Egyébként nagyon sok kondi-széria van, biztos, hogy a lengyelek, meg senki sem próbál végig mindent.
( Én most pl. ajánlanám a szinte filléres Panasonic FM-t :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.12. 21:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Mi 2-3 éve csináltunk konditesztet, összeszedtük a BG-n kívüli kékvérűeket elég széles palettát de sajnos még a szimpla BG STD is lelépte mindegyiket nem volt konkurencia :( :cry:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 12:51 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
A mai napon a Roe helyett beröppent a Nichicon FG.

Hihetetlen tér növekedés, megjött rengeteg részlet és sajnos elment a ZENE.Lehet,hogy az én fülem rossz?
Gyakorlatilag a zene teljesen lekottázhatóvá vált ,minden szólamot meg lehetett hallani csak egy bibi volt az egésszel.Hogy mindegyik beletolakodott az arcomba!Ez pedig tipikusan a gyenge High End rendszerek sajátja.Ilyen volt annak idején a Micromega cd játszóm,ahol már odáig fajult a dolog,hogy majd egy évig nem hallgattam zenét.Hifis szempontból csodálatosan szólt:három dimenziós tér,tű pontosságú hangszerek,a magas hangok lecsengése valami félelmetes, tényleg betojik az ember.Ugyanakkor elveszett a zene játékossága, szórakoztató jellege ,az egész egy unalmas egysíkú valami lett.És a legfontosabb:odalett a ritmika és ezzel együtt az a képesség ,hogy bevonjon a zenébe a rendszer.Amúgy az FG-vel felgyorsult a zene, de a dinamika elvesztése árán.Teljesen felborult a hangkép a magas és a mélyek között.Azt hiszem kezdem kapisgálni az extraklasszis High End rendszerek legfontosabb tulajdonságait, amiért azt a valag pénzt elkérik.Mi is ez?

- Ritmika
- Az a fajta részletezettség amit az FG nyújt anélkül azonban ,hogy a képembe tolakodna.
- Levegősség
- Dinamika
- Helyes hangszer hangok
- A zene érzelmi töltésének az átadása(talán ezt a legnehezebb technikailag körülírni)
- Egyensúly mindezek között.

A legmacerásabb az utóbbi.

Úgyhogy egyenlőre marad a ROE+Jamicon páros ,pedig az FG-nek nagyon szurkoltam.Persze nincs leírva mivel az Elna-k még nem jöttek meg és lehet, hogy abban a kombinációban már hozza a hangját.Valami olyat tudnék elképzelni, hogy az FG lenne a felelős komplett színpadi megjelenítésért és az Elna-k hoznák a dinamikát és a ritmikát.Ez így persze viccesen hangzik de lehet,hogy bejön.

Most is hangsúlyozom,hogy ezek a megállapítások csak az én rendszeremben érvényesek és teljesen szubjektívek!Nem minősítem az egyes komponenseket hanem összefüggéseiben vizsgálom.Tehát az FG is egy ragyogó kondi de ebben a rendszerben és az én szempontjaim szerint nem vált be.

Még egy kérésem lenne.Ha kész a futómű véglegesen, akkor valakinek a Shigaclon-jával összehasonlíthatnám?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 12:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ja és közben megjöttek a következő áldozatok: azaz a Kiwame,Takman és Allen Bradley ellenállatok.Ezek a DAC fesz. osztójába mennek.Érdekes lesz meghallani a hangra gyakorolt hatásukat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 18:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Mennyi időt adtál a kondinak, ítélet előtt?
Mindenféle részletes pro/kontra ecsetelgetést mellőzve nekem az KW-vel (is) az a tapasztalatom, hogy kell neki némi (sok) idő, mire magához tér.
Ha nem is akarod gyötörni magad, talán érdemes csendes munkára fogni, és mondjuk egy hónap múlva tenni még egy próbát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 18:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ez így is fog történni , ha megjönnek az Elna-k mivel így egyben lesz bejáratva a kettő.A minimum az 1 hónap ahogy említetted.Nem zárható ki az sem,hogy a Jamiconnal nem jöttek ki.Ez egy sok változós függvény.Ja és ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy az FG rossz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 19:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Volt már nekem is olyan élményem, hogy alkatrész csere, minőségi előrelépés után hiányérzetem volt egy darabig...
Aztán vagy a fülem tört be, vagy a cucc szedte össze magát, jó kérdés. :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.17. 19:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ráadásul van benne egy nagy adag pszichológia is.Sokszor a saját fülünknek sem hiszünk.... ;) Ezért is hangsúlyozom mindig, hogy ez a saját szubjektív véleményem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.18. 08:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
atreides írta:
Ja és közben megjöttek a következő áldozatok: azaz a Kiwame,Takman és Allen Bradley ellenállatok.Ezek a DAC fesz. osztójába mennek.Érdekes lesz meghallani a hangra gyakorolt hatásukat.

Az AB ellenállásokat felejtsd el olyan helyen, ahol pontosság kell. Eleve nincs két egyforma köztük, és idővel képesek akár +-30%-ot is elmászni. A hangjuk egyébként jó, én még a felkapott tantálok helyére is betenném, de ezeknek a zajuk kicsit nagyobb. A nagyfiúk azt ajánlják az AB ellenállásokra, hogy be kell tenni őket az asszony sütőjébe 120 fokra egy órára, majd kihűteni, és ezt ismételni kb 3-szor. Aztán válogatni, és beépíteni. Ez szerintem is célravezető lehet. Nálam a DAC-ban ahol jó a szén-kompozit, oda Rikenohm-ot tettem, az ARC replikába meg oda forrasztottam, ahova a gyár is tette: táp, végcső rácskör, -Ug, stb, ahol elég a 10% pontosság.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.18. 10:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Az én titkos tippem is a Takman illetve a Kiwame.Az AB-t csak kíváncsiságból rendeltem.Meglátjuk milyen lesz.....Köszi az info-t!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.18. 12:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Ezt nem mondta senki sem, figyelmesebben kéne olvasnod, csak 3 adott helyre javasoltam a több száz oldalas diyaudio.com -os topik alapján, amit a lengyel srác szerencsénkre összefoglalt, és én is átrágtam. A sajátomon hallottak pedig alá is támasztották, még egyszer mondom egy tápos 7808-as verzióról beszélünk. Nem kell tehát kitalálnunk a spanyolviaszt, leírták, letesztelték, nem hülyék, de el lehet pöcsölni hónapokat, saját ötletek alapján összerakott kondikkal, a 7808 helyett más reg-ekkel, a kimeneten ellenállásokkal stb-stb. Amúgy BG F és BG NX még mindig lelhető eredetiben, sajnos tényleg egyre drágábban. De, a Nichicon Muse pl. pufferként szánalmas nyávogás egy BG F-hez képest, DHT pedig megtapasztalta a BG F- Elna Starget versenyt :-). A fesz osztóba az AB ellenállások kiválók, kiwame-t nem tudom. A lényeg a 300R/100R arány.

sny21 írta:
(Véleményem szerint ez ostobaság, hogy mindenhova a BG a legjobb, pláne hogy tele a piac hamisítványokkal, méregdrága, és már nem is gyártják. De ti tudjátok, én csak a műszereknek és a saját fülemnek hiszek, mellesleg sem térítek.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.18. 13:42 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
atreides írta:
Az én titkos tippem is a Takman illetve a Kiwame.Az AB-t csak kíváncsiságból rendeltem.Meglátjuk milyen lesz.....Köszi az info-t!

Azért ,próbáld meg. csak válogass.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.19. 21:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
A mai napon betelepült a névtelen ellenállások helyére a Kiwame (300R,100R).A táp a régi.(Jamicon kondiblokk és ROE 3300 uF 100V)

Hát enyhén szólva leesett az állam.Mindössze 2 órai zene hallgatás után olyan szintre kúszott fel a rendszer amit nem is gondoltam volna.Képzeljétek el azt amikor egy poros földútról áthajtotok egy sima országútra.Valami hasonló történt most is.Ezenkívül a középsáv valami fenomenális.Az énekhangok olyanok mintha beköltözött volna a zenész a szobádba.Óriási jelenlétérzet párosul egy olyan fokú részletezettséggel ami még a magas kategóriájú berendezéseknél is ritka.Minden a helyén van, semmi sem tolakodik.Ráadásul egyszerűen bohócot csinált a CD-ből ,mert ennyire analógosan szóló digitális készülékkel még nem találkoztam.Ami érdekes,hogy a rengeteg részlet ellenére sem volt fárasztó a hang hanem egyszerűen bele tudtam hallgatni az egyes szólamokba.Ad egyfajta rálátást a zenére de nem erőszakolja rád.Ha akarod egyben hallgatod ,ha akarod szólamonként de úgy , hogy nem veszted el a zene folyamát.Hát ha minden hifi készülék ilyen lenne akkor sok boldogan vigyorgó hifistával találkoznánk.Kövezzetek meg de bizony ez a hangzás az Audio Note-ra emlékeztet.
Sajnos viszont nincsen ingyen ebéd és ennek a fenomenális hangnak van egy kis ára.
Ez pedig a dinamika csúcsok finom lekerekítése.Egy agresszív vagy mondjuk finoman ,hajtós rendszernek ez az ellenállat szerintem egy áldás.Ha bele költözne a dög akkor valószínűleg itt befejezném és csak zenét hallgatnék.De ha beledöglöm akkor is meg fogom találni a dögöt!
Mivel még nincs bejáratva ezért napi 24 órát lesz járatva a CD és meglátjuk mi lesz 1 hét múlva.
Még úgyis az elején vagyok az útnak de nagyon érdekesnek ígérkezik......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.22. 21:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ma kipróbáltuk a különböző ellenállásokat.Ime az eredmény:

Kiwame-Allan Bradley.Sokkal finomabb hangkép mint a Kiwame-Kiwame de nem az igazi.Kicsit lendületesebb hangkép de még mindig jóval távolabb az eredeti no-name ellenállások ritmikájától.

Kiwame-Takman:Egyértelműen unalmas,mosott hangkép.El lehet aludni rajta.Mondjuk nem is éles,karcos.

A meglepetés.Eddig úgy tudtam,hogy 300R-100R az értéke a no-name ellenállásoknak.Hát nem az volt!A 300R az 470R volt, tehát kisebb feszültséget adott le a futómű.Egyszerűen érthetetlen....Ebben az állapotában nagyon nagyon jó a hang.Eltűnik a készülék és a zene marad.Egyszerűen helyes a hangkép.Ritmika , tér ,szólam tisztaság minden együtt van.
Most az én fülemmel van a baj vagy ez tényleg működik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.23. 07:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hi!
Milyen rendszeren hallgatod a futóművet?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.23. 09:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
HTA-30,Kínai Wolfson DAC,(mindkettőt felraktam az oldalra) és jelenleg egy Epicure Microtower 2.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.25. 15:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Tegnap megrendeltem a Caddock MK 132-ket és sikerült egy BG STD 47 uF 50V-ot is begyömöszölni a csomagba :) a C959-es poziba.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.26. 09:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
A mai nap meg szerettem volna hallgatni a futóművet , de nem olvassa be a TOC-ot.Én úgy vélem nem a szervó hibája ,mert lelkesen küldi a vezérlő jelet a mechanikának és az reagál is rá.Tehát a fej mozog előre ,hátra illetve a lencse is mozog.Szerintetek is a lézer szállt el?Ki lehet esetleg valahogy kimérni,hogy a lézer működik-e?Én nem láttam azt, hogy világít.Vagy esetleg ezeknek nem látható lézer van beépítve?Bocsi az esetlegesen ostoba kérdésekért de ezt fontos lenne tudnom.

Köszi előre is a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.26. 12:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Kiderült,hogy hidegen viszont rögtön beolvassa a TOC-ot.Na most mi a helyzet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.26. 12:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Motorvezérlő IC elégtelen hűtése okoz ilyen gondot.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.26. 17:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Jobb hűtés kell neki, de csak óvatosan mert érzékeny a csipx.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.26. 18:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Ok.Megpróbálom.

Köszi a segítséget.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.26. 21:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Jobb hűtés kell neki, de csak óvatosan mert érzékeny a csipx.

Nem bírja a fojékony nitrogént? :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.27. 08:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Már dolgozunk rajta.Küldtem mail-t az MIT-nek.Most építjük ki a csővezetéket. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.27. 08:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az LHC Genfben közelebb van, és ott van cseppfolyós H is. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség