audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:01

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.27. 10:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Azért a lézerbe semmiképp ne nézz bele! Első lépésben az alaplap és a futómű közötti szalagkábelt ellenőrizd, nincs-e szakadás valahol, nem mozdult-e ki a kábel valamelyik oldalon, vagy nem sérültek-e a szalagkábel végei.

atreides írta:
A mai nap meg szerettem volna hallgatni a futóművet , de nem olvassa be a TOC-ot.Én úgy vélem nem a szervó hibája ,mert lelkesen küldi a vezérlő jelet a mechanikának és az reagál is rá.Tehát a fej mozog előre ,hátra illetve a lencse is mozog.Szerintetek is a lézer szállt el?Ki lehet esetleg valahogy kimérni,hogy a lézer működik-e?Én nem láttam azt, hogy világít.Vagy esetleg ezeknek nem látható lézer van beépítve?Bocsi az esetlegesen ostoba kérdésekért de ezt fontos lenne tudnom. Köszi előre is a válaszokat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.28. 09:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Úgy néz ki megoldódott a probléma.Marha fejjel benéztem és egy 7809-et építettem be a tápba.Na ez rendesen megborította a szervó IC működését, bár ezt nem egészen értem, mivel az adatlapján az volt, hogy akár 12 V-tal is működik.Már benne vannak az Elna Starget-ek és a Nichicon FG is.

Köszönöm a segítségét mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 19:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
janos_904 írta:
Annak a 8 éves valaminek, amiben ráadásul cdpro-s szerinted mi köze van a shigaraki klónhoz? Kb. annyi, mint ennek a mostani brazil focicsapatnak a régi nagyokhoz....

És akkor mi van? Mond már meg miért fáj ez neked? Írigység? Utálat? Csak?
Mellesleg annyi köze van, hogy mindkettő ásványi anyagra van építve. Csak azért, hogy tudd.

Ilyen alapon akkor bármit bárhova, azért figyeljünk a tematikára. Neked ebben elvileg példát kellene mutatni. ;) mint modi.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.06.30. 22:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Közben kiderült,hogy a trafónak kicsi a teljesítménye,mert a régi táp 3300 uF Roe kondija kellő feszültséget adott a TOC beolvasásához a mechanikának.Az új Nichicon 1000 uF-ja kevésnek bizonyult ehhez így kb.2-3 v-os kilengések keletkeztek a táp kimenetén ami a szervó IC-t megbolondította.Tehát a régi táp gyakorlatilag késélen táncolt.(vagyis hát laikusként ez az elképzelésem). Adott tehát a feladat, kell egy nagyobb trafó.Egy 50 W-os toroidot szemeltem ki erre a célra.A borulás előtt, amikor néha beolvasta TOC-ot nagyon jó hangja volt: sima, kiegyenlített ,nagyon kellemes hallgatni.A dög még késik de nem múlik!Az Elna-k meghozták a dinamikát míg a Nichicon hozta azt a fajta részletezést amit az előbbiekben leírtam.Még sokat fogom járatni az tuti....Erős a gyanúm ,hogy a BG-k valóban sokkal jobbak lennének.Mindenesetre nagyon várom a C959-es pozícióba rendelt BG-t ami az 50 V-os kivitelben érdekes lesz.Meg persze a Caddock-kat is.Az az érzésem,hogy ezekkel az alkatrészekkel lehet az adott lánchoz "hozzáhangolni" a futóművet.Ezért értelmetlen vitatkozni azon, hogy kinek milyen jól szól a készüléke, mert összehasonlítás híján mindenki a saját rendszeréhez optimalizálja az egyes egységeket.Szerintem.Persze nem hiszem azt, hogy én fedeztem fel a spanyolviaszt... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CD-PRO
HozzászólásElküldve: 2014.07.01. 10:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Érdekes, ezt nem klónozzák :mrgreen:
http://www.sakurasystems.com/products/PiTracer.html

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CD-PRO
HozzászólásElküldve: 2014.07.01. 11:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Na ezt ha valaki leklónozná az nagy sztori lenne.... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CD-PRO
HozzászólásElküldve: 2014.07.01. 20:00 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ez az általad lesajnált futómű igen nagynevű vasakat lépet le ;) a cd-pro még önmagában nem garancia a jó hangzáshoz.
Mellesleg igen nagynevű cégek is használják ezt a Snyo mechanikát 8-) nem minden gagyi ami a 47 Lab factori kapuin kigördül.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CD-PRO
HozzászólásElküldve: 2014.07.01. 22:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Ez az általad lesajnált futómű igen nagynevű vasakat lépet le a cd-pro még önmagában nem garancia a jó hangzáshoz.
Mellesleg igen nagynevű cégek is használják ezt a Snyo mechanikát 8-) nem minden gagyi ami a 47 Lab factori kapuin kigördül.

Off Milyen nagynevűt lépett le?
Melyik nagynevű cég használja ezt a mechanikát?
Egyáltalán mi az, hogy nagy nevű? Wadia? Oracle? ARC? AN? Esetleg az LG? Vagy a Sansui? Vagy a SANYO? :lol: On
"a cd-pro még önmagában nem garancia a jó hangzáshoz."
Mert mi kell még hozzá? Hagy tudjam meg én is, tanulni nem szégyen. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 04:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
C.E.C név mond valamit?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CD-PRO
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 05:27 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
DHT írta:
Ez az általad lesajnált futómű igen nagynevű vasakat lépet le a cd-pro még önmagában nem garancia a jó hangzáshoz.
Mellesleg igen nagynevű cégek is használják ezt a Snyo mechanikát 8-) nem minden gagyi ami a 47 Lab factori kapuin kigördül.

Off Milyen nagynevűt lépett le?
Melyik nagynevű cég használja ezt a mechanikát?
Egyáltalán mi az, hogy nagy nevű? Wadia? Oracle? ARC? AN? Esetleg az LG? Vagy a Sansui? Vagy a SANYO? :lol: On
"a cd-pro még önmagában nem garancia a jó hangzáshoz."
Mert mi kell még hozzá? Hagy tudjam meg én is, tanulni nem szégyen.



Csak röpke 500 oldalas iromány van a diy com-on erről a futóműről ott tanulhatsz, vannak tesztek is és láss csodát még wadia is volt a terítéken. A cd-pro magában semmire nem garancia, igen gyenge hangokat hallottam már ilyen futóműből, a jó hangért ott is vért kell izzadni. ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 05:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
feket663 írta:
C.E.C név mond valamit?

Nyilván nem ismeri, azért írkál ilyen hozzászólásokat. :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 07:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
feket663 írta:
C.E.C név mond valamit?

A C.I.C.I. többet mond. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 08:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A cd-pro magában semmire nem garancia, igen gyenge hangokat hallottam már ilyen futóműből, a jó hangért ott is vért kell izzadni."
Még mindig nem írtad, hogy mi kell az üdvösséghez. Had tudjam már én is. Nehogy feleslegesen izzadjak Zsolti.
Egyébként nem írtam sehol, hogy rosszul szólna az aktuális liblingetek, dehát azért egy Petix féle CDPRO-val csak összehasonlíthatnátok. Az, hogy a Wadiat megemlítik egy fórumon a SANYO-val, nem jelent semmit. A számtalan "nagy" nevű céget figyelembe véve sem akik használják ezt a mechanikát. (CEC, 47Labs, JVC, SANYO) A CEC-ről azt írják: belépő szintű cd, a 47Labs-ot meg hál Istennek ismerjük. Gondolom Te is megizzadtál a jó hangért Fekete63 átvett készülékének BG kondival történő feltuningolásáért. ;)
Amúgy tényleg meggyőzően zenélt a triódáson, csak nekem kicsit vékony volt a hang. Ez akkor tűnt fel, mikor a trafóteszt után a Krizsi 211-ese került használatba. Tehát jól sikerült a SANYO tuning, mert nem az volt a hibás. Én mindenesetre tennék bele egy Kwakk féle órajelet, amelyik a komparátorral működik. Egy 3ppm-es kristállyal kiváló generátor, nagy szakirodalma van a neten, és biztosan működik. A hang ettől részletezőbbé válik, de nem megy el az analóg irányába. Gondolom a mechanikán kerámia rezonátor van, de szólj ha tévednék. Valaki itt írta, hogy az a generátor nem jó. Biztos sokat tervezett már, és ezért mondta, de egy nagy generátor tervező is tévedhet. Nem biztos, hogy kapcsolási rajzból kiderül a minőség. Inkább a tápellátástól, a tápra való visszahatástól függ, hogy beválik-e. Ezt tényleg őszinte szívvel ajánlom, mint ahogy mást is. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 12:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
A BG kondérokat én tettem bele, DHT-nek ezzel már nem kellett izzadnia :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 13:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
feket663 írta:
A BG kondérokat én tettem bele, DHT-nek ezzel már nem kellett izzadnia :)

Ez egy másik futómű, a kondikat én tettem bele mert amit tőled vettem futóművet azt kinyírtam.
Péterék cb-proja meg olyan szinten van átépítve főleg az elektronika hogy csak nyomokban tartalmaz cd-prot, meg mireelkészűlt a végleges vagy egy tucatot hazavágtak :) talán.
Nekünk könnyebb dolgunk van szépen mások kitaposták az utat és dokumentálták.
A triódás talin nem volt siga teszt tudtommal, az enyém meg pláne nem került fel a nagyterembe.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 14:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hogy sikerált kinyírni? Nagyobb tápot kapott, vagy sztatikus feltöltődés végzett vele. Az én mechanikám is váratlanul halt be, s nem tudni mi lett vele. Totál zombi lett. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: CD-PRO
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 15:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
dys-cus írta:
Melyik nagynevű cég használja ezt a mechanikát? Egyáltalán mi az, hogy nagy nevű? Wadia? Oracle? ARC? AN? Esetleg az LG? Vagy a Sansui? Vagy a SANYO? :lol: On


Ennek a mechanikának az elődje található többek között a 90-es évek Roksan futóműveiben (ROK-DP1, Attessa). Az utód jobb lézert kapott, már gond nélkül olvasta az írt lemezeket. De ha lista, akkor találomra tessék, széles ár skálában:
AUDIOMECA Mephisto II, OBSESSION II
LINDEMANN CD1 SE
CEC TL0X
NORMA AUDIO REVO CDP-1R (2012-es ára kb. 1 100 000 Ft)
CAMBRIDGE AUDIO azur840c
CEC CD5300
PRIMARE CD32
LINN IKEMI, GENKI
REGA APOLLO, SATURN
ROKSAN CASPIAN M Series-1,2, KANDY K2
HARMAN KARDON HD740,760
STELLO CDA500
VINCENT CD-S7
ADVANCE ACOUSTIC MCX-400
CAYIN C-30CD, M50Cd
DENON DCD-700AE
MARANTZ CD, 5003, 5004, 6003, 6004
MUSIC HALL CD15.2
NAD C520, 540


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 16:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hát nekem ilyen egyik sem volt. A Marantz-ot ismerem, eléggé kommersz kis gép, de nem vitatom, működik. Denon DCD715-öm van, akkor használom, ha a konyhában főzök. A két filipsz mechanikás CD305, illetve a Marantz CD63SE messze jobb, igaz azokat nem lehet gyorsítani, vagy lassítani. A többibe nem tudom milyen mechanika van. A Cambridge megint csak a futottak még kategória. Ha jól emléxem a Roksan, meg a Linn-t sem a mesterhegedűk között tartják számon. CD ügyileg.
Egyébként Filopsz párti vagyok: CDM0 CDM1 CDM4 CDpro. És azért, mert ezek öntött mechanikák. Azok mindig nagyon jók, és nem csak szerintem. Végtére is Filipsz fejlesztette ezeket ki, meg a SONY a KSA240-t, ami szintén jó mechanika.
Érdekes, hogy az Audiomeca Talismánban meg áttértek a CDpro-ra.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 16:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Van egy Phillips 304 mkII futóművem abban cdm1 öntvény meckanika van, de a siga lelépi. Természetesen mind a kettő digit jelet szolgáltat.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 16:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Van egy Phillips 304 mkII futóművem abban cdm1 öntvény meckanika van, de a siga lelépi. Természetesen mind a kettő digit jelet szolgáltat.

Ezt szomorúan olvasom, mert ilyenem nekem is van, az meg a Denont veri le, mint állat. Persze ez utóbbiba nem tudom milyen bicikli van.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 16:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nagyon jó a Phillips de a sigához képest laposabb szárazabb és kicsit unalmasabb a hang, de lehet hogy egy jó táptuning biztos hozna a konyhára.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 17:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Nagyon jó a Phillips de a sigához képest laposabb szárazabb és kicsit unalmasabb a hang, de lehet hogy egy jó táptuning biztos hozna a konyhára.

Minden bizonnyal. a CD304-nek elég gagyi tápja van. Öregkoromba majd eccer lehet belenyúlok a tápba, NOS dac-á alakítom, és teszek bele I/U trafót a végére. Csövet nem, mert annyit nem javít rajta. Rövid kábellel még egész jó kis egyszerű céda lenne belőle.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 21:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Mielőtt elszabadulnak az indulatok :) A mai napon beépítettük az FRG-t.(Foton erősítésű Ritmus Gyorsító).Ez az 50 W-os toroid trafó.Szerencse, hogy széken ültem ,mert akkorát változott a hang, hogy csak na.Dinamika,sávszélesség stb minden a helyére került.Apukám megjegyzése szerint egyenes lett a hang.Tehát nincs semmiféle túlzás vagy hiányosság a hangban.Ahogy a Wolfson DAC-nál lehetett érezni, valahogy a kép összeállt és helyes lett a hangzás.Itt már nem kell beszélnünk térhatásról,magasról, mélyről meg a szokásos hifi közhelyekről, van ellenben basszus gitár, hegedű, brácsa és érzelmek.Valamint megjött a ritmus is, de nagyon.Irtó szórakoztató a hangja.
Az alkatrész készlet az ami meglepő: no-name ellenállások az osztóban, 4 db Elna Starget és 1 db Nichicon FG a tápban.
Ami meglepő, hogy bárhol nyúltunk hozzá az alkatrész készlethez mindenhol hifisebb lett a hang de kevésbé zenei.
Ez alatt értve a C959-es pozícióban a BG-is !Ami ragyogóan szólt!De a dög nem volt benne.
Arra gyanakszunk,hogy a DAC bemeneti impedanciája nem korrekt vagy eltér az átlagostól, mert a 470R ellenállás minden csak nem megfelelő.A digitális kábel cseréje sem hozott változást,gyakorlatilag érzéketlen volt a típus váltásra.(Ez mondjuk számomra jó jel ,nem kell veszkődni a kábelekkel). Természetesen leellenőrzöm majd további nagyon márkás cuccokkal is.(Szerencsére van honnan szerválni)Ja és ami fontos:nálam a Jamicon+Roe is ragyogóan szólt de a Nichicon+Elna kombó dinamikusabb és finomabb hangot eredményezett és jobban "behúzott" a zenébe.De ez a "vacak" Jamicon nagyon jó!Itt és most.Igazából úgy néz ki, hogy nem csak az adott alkatrész márkájától függ bármilyen hifi készülék hangja, hanem az alkatrészek szinergiájától is.Mivel ez egy sok változós függvénynek is felfogható nem véletlen, hogy neves gyártók ritkán jönnek ki új termékekkel illetve olyan sokáig molyolnak egy régi termékkel.Számomra nagyon tanulságos volt a tápban alkalmazott alkatrészek hangra gyakorolt hatása és minden elismerésem azoknak akik idejük és pénzük jó részét erre fordítják és rendelkeznek a kellő türelemmel.Szerencsére ez már olyan jó ,hogy elég lesz az új lánc kifejlesztéséhez.
Ha esetleg van véleményetek az ellenállásokkal kapcsolatban akkor szívesen venném,mert egyszerűen nem értem a jelenséget.Illetve ha van esetleg kölcsön egy használt AB vagy Takman, v.Kiwame,v. Caddock 470 ohmos ellenállás pár napra, azért nagyon hálás lennék.Nagyon szeretném összehasonlítani a bedobozolás után valakinek a Shigaclon-jával az enyémet, annak nagyon örülnék.
Köszi a türelmeteket a litániáért. :)
Nem ússzátok meg, mert a bedobozolás után újra fogok írni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.02. 22:22 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
atreides írta:
....
Az alkatrész készlet az ami meglepő: no-name ellenállások az osztóban, 4 db Elna Starget és 1 db Nichicon FG a tápban.
Ami meglepő, hogy bárhol nyúltunk hozzá az alkatrész készlethez mindenhol hifisebb lett a hang de kevésbé zenei.
Ez alatt értve a C959-es pozícióban a BG-is !Ami ragyogóan szólt!De a dög nem volt benne.
Arra gyanakszunk,hogy a DAC bemeneti impedanciája nem korrekt vagy eltér az átlagostól, mert a 470R ellenállás minden csak nem megfelelő...

"Ami meglepő" és gratulálok hozzá, hogy ilyen részletesen beszámolsz mindenről! :D
Ajánlom, hogy a pontos ellenállás értékét kísérletezd ki, és csak ez után kezdj el variálni a jobb típusokkal és fajtákkal.
Például tegyél be fixen 1k-t, köss be vele párhuzamosan még néhány értéket (nálam bevált: 3,9k - 2,2k - 1k - 680 - 470 - 330 - 220), de jumper-el válaszd le őket, így menet közben is tudsz változtatni. Ezt elég próbapanelen összehozni és bekötni úgy az ellenállás helyére. A másik megoldás pedig egy 1k-s potival soros 220 Ohm. (Ezeket a megoldásokat használom csöves próbaáramkörök katódjában.)
UI: Ha megvan az érték, akkor pedig tegyél bele Z-FOIL-t, biztosan nem fogsz csalódni, ha megéri (neked) azt a 32 dollárt (2db - pcx). :mrgreen:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 05:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
dys-cus írta:
Hát nekem ilyen egyik sem volt. A Marantz-ot ismerem, eléggé kommersz kis gép, de nem vitatom, működik. A többibe nem tudom milyen mechanika van.

Na de ilyet, feleslegesen koptatom a billentyűzetet, téged érdekelt miben van, nem? Természetesen a Shiga mechanikája van mindegyikben: Sanyo SFP-101. A listám méregdrága modellektől a kommerszebbekig bezárólag készült, a CEC TL0-X pl. szakirodalom szerint a világ első 5 transzportja közé sorolandó, valószínűleg nem tudhattak róla, hogy az öntvény mechanika az isten, tájékozatlan japcsik ;).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 05:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
atreides írta:
Ez alatt értve a C959-es pozícióban a BG-is !Ami ragyogóan szólt!De a dög nem volt benne. Igazából úgy néz ki, hogy nem csak az adott alkatrész márkájától függ bármilyen hifi készülék hangja, hanem az alkatrészek szinergiájától is.
Ha vadiúj az a BG, akkor számolj rá kb. 3 hét járatást, de a durva dögöt abban a pozicióban BG NX-nek hívják :). Amit a szinergiáról írsz, az telitalálat. (A shiga tápba ajánlott BG-k pl. nem a legjobb tipusok, a BG N a csúcs, és mégis az F(K) -STD nyerő). Ezért is könnyű a dolgunk, mert mindezt végig zongorázták helyettünk mások, sokadszor írom. Tudható pl. , hogy felesleges bele kuwik oszcit tenni, mert elcseszi a shiga hangját. Nem is értem dys-cus miért ötletel itt túlhaladott dolgokkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 10:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Teljesen igazad van janos.Igazából kíváncsi voltam a változásokra mivel elég szkeptikus voltam ezzel kapcsolatban.Mindenesetre teljesen másképp látom most már a dolgokat és azonkívül nagyon örülök,hogy segítettetek ,mert rengeteg homályos részlet kitisztult.Ez a jó egy valódi közösségben.
Deeraudio:hát a Vishay ellenállásokhoz valószínűleg egy új munkahely kellene.Képzeld el a teljes nyákot átrakni Vishayra....Elmondhatnám egy élet munkája van benne. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 12:34 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
atreides írta:
...
Deeraudio:hát a Vishay ellenállásokhoz valószínűleg egy új munkahely kellene.Képzeld el a teljes nyákot átrakni Vishayra....Elmondhatnám egy élet munkája van benne. :)

...csak arra az egy-két kritikus ellenállásra gondoltam (pl. 470) és a két darab 32 dollár. ;)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 13:56 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"felesleges bele kuwik oszcit tenni, mert elcseszi a shiga hangját. Nem is értem dys-cus miért ötletel itt túlhaladott dolgokkal."
Ne fogj rám mindent. Más írta az oszcit, én csak kapcsolást ajánlottam hozzá, mivel nekem, és még sok másnak az nagyon bevált. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 16:58 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
"felesleges bele kuwik oszcit tenni, mert elcseszi a shiga hangját. Nem is értem dys-cus miért ötletel itt túlhaladott dolgokkal."
Ne fogj rám mindent. Más írta az oszcit, én csak kapcsolást ajánlottam hozzá, mivel nekem, és még sok másnak az nagyon bevált. ;)

Csak nem sigában :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.03. 21:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Ok, ok. Bocs. Viszont meg kéne fejteni, hogy miért van a 470R ellenállásos anomália. Kapcsolési rajz van a kínai wolfis dachoz?

dys-cus írta:
"felesleges bele kuwik oszcit tenni, mert elcseszi a shiga hangját. Nem is értem dys-cus miért ötletel itt túlhaladott dolgokkal."
Ne fogj rám mindent. Más írta az oszcit, én csak kapcsolást ajánlottam hozzá, mivel nekem, és még sok másnak az nagyon bevált. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.04. 11:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
janos privatba elküldöm.Nem akarok kellemetlenséget......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.04. 17:43 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Készül a doboz.


Csatolmányok:
DSC_5055k.jpg
DSC_5055k.jpg [ 463.71 KiB | Megtekintve 55902 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.04. 20:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Poénból kipróbálom hamarosan digilampizator SPDIF kapcsolást a siga végén, az 75R illeszt.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 09:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Kíváncsi leszek a hang minőségére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.05. 21:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Alakul a dobozolás.


Csatolmányok:
DSC_5062k.jpg
DSC_5062k.jpg [ 177.77 KiB | Megtekintve 55847 alkalommal. ]
DSC_5059k.jpg
DSC_5059k.jpg [ 268.12 KiB | Megtekintve 55847 alkalommal. ]
DSC_5058k.jpg
DSC_5058k.jpg [ 274.93 KiB | Megtekintve 55847 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.06. 07:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Inkább 3 ponton csavarozd fel a futóművet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.06. 07:26 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Szerintem a mechanikán nem szükséges vitatkozni,mármint azon ,hogy melyik a jó ,mert a Shiga példája is azt bizonyítja , hogy ugyanabból az alapanyagból lehet finomat illetve nem annyira jót is főzni :) Ahogy látom a mostani trendeket itt is néhány fő irányzat létezik,persze sok átfedéssel hasonlóan az LP futóművekhez:az egyik a nagy tömeg+merev kapcsolat,nagy tömeg+rugalmas felfüggesztés,kicsi tömeg felfüggesztve illetve kicsi tömeg merev kapcsolattal.szerintem az adott futóműnél ezeket az alapokat zongorázhatják végig a tervezők(mármint az ,amelyiket egyáltalán érdekli a dolog) és sok meghallgatásos teszt után maradnak meg valamelyik irányzatnál.sajnos a DIY-ereknek nincs rá pénzük és idejük ezt végig zongorázni ,ezért érdemes egy már működő megoldást leklónozni.Bár néha egy-egy véletlenül belefut egy ragyogó megoldásba(ez akár lehet Kimura is!)de ha megnézitek szinte azonnal(jó mondjuk egy-két év alatt) termék lesz belőle.Egyébként érdemes lenne kipróbálni egy adott jó képességű futóművet(vagy akár bármilyen!) kipróbálni különböző felfüggesztéssel, mert szerintem nagyon sok tapasztalatot lehetne szerezni vele.Akár utánépíthető kit formájában is.Ezt úgy képzelném ,hogy kiötlenénk egy modul rendszerű alaplap skálát hasonlóan KD Mester erősítőjéhez és ebben lehetne csereberélni a futóművet.(pl a Philips valamelyik most is sorozatban gyártott futóművét). Azt is meg lehetne tenni , hogy egy-egy ügyes kezű fórum tag legyártaná a közösen specifikált alapokat és azok körbejárnák a társaságot és közös véleményezés után ki lehetne választani a megfelelőt.Azért érzem úgy , hogy ennek lenne értelme ,mert a Red Book szabvány jogdíja ősszel megszűnik így egy fontos költség tényező kiesik ami lejjebb szoríthatja az árakat.Nem mellesleg a Shigaclon-on az írt CD-k is ragyogóan szólnak.Meg milyen jó lenne egy magyar hifis fejlesztés!
Bocsi megint terjengős lettem... :) és álmodozó így reggel...... :)

Ui:janos_904 miért kell három ponton csavarozni a futóművet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 06:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
atreides írta:
Ui:janos_904 miért kell három ponton csavarozni a futóművet?

Amiért a 3 lábú szék sem billeg, bárhová tesszük. Az 500 oldalas fórumon próbálták 2,3,4 pontosan. A 3-as lett a legjobb, az eredeti shigában is így van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 06:15 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
:)))))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 13:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Bizonytalan vagyok ,mert az oldalukon lévő fényképen mintha 4-es rögzítés lenne.
http://www.sakurasystems.com/products/shigacd.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 16:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nekem 2 rögzítés van átlóban, csak vastag csavart használtam.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 19:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Nálam is így van, de a történtek fényében mást is kipróbálunk.De mi is történt?Apukám összerakta nagyjából a futóművet és meghallgatta.Szerinte jó volt, de amikor ma én is lejátszottam néhány lemezt akkor gyöngyöző homlokkal álltam fel.A fene egye meg a dög már megint eltűnt.Hifi magazinosan szólva"kifinomult úri emberek zenéltek". A zene megint unalmas lett ,nem volt szórakoztató.Elkezdtük visszabontani a cuccot annak függvényében ,hogy milyen változtatást eszközöltünk rajta.Oké a falap helyett alulemez, kicsit vékonyabb hálózati kábel a dobozon belül,vastagabb csavarok a futómű rögzítésénél, közvetlen rögzítés a zöld izé nélkül stb.Nem húzom az időt a hibás elem az alu lemez volt.De miért?Apukám megnézi az élét és nevet.Mi van, kérdem?Az alu lap nem volt egyenes és nem feküdt fel teljesen az alaplapra.Valószínűleg el kezdett rezonálni és így letompította a dinamika csúcsokat.Nosza gyorsan kihajintottuk és közvetlenül a doboz aljára lett csavarozva a futómű.Na így már sokkal jobb volt de még nem volt az igazi.Fogtuk a deszkalapot és alá raktuk a doboznak így már közel azonos lett a hang a deszka modellével.Ahogy nézem tipikus REGA lett belőle: a zenélő deszka.Hát ez a Kimura egy zseni.Most már érthető a Shigaraki kerámia alkalmazása ami a tömegénél fogva kiválóan elnyeli a hozzá képest elenyészően kis tömegű futómű rezgéseit.Persze ez csak egy laikus fejtegetései.Viszont ebben az állapotában a szólamokat játszi könnyedséggel jeleníti meg és ezeket akár kottázni is lehet.SRV és Albert King közös lemezén az In Session-n például nagyon jól kijött a két sztár vidám öröm zenélése.Az érzelmeket is hitelesen tolmácsolja ami bizony nagy szó.Amúgy egy hifi lánc megítéléséhez szerintem a torzított gitár kiválóan alkalmas mivel a rendszer által hozzáadott további torzítás már a lemezt hallgathatatlanná teszi.Persze ez valószínűleg evidens Nektek.Na megint írtam egy tonnányit,bocsi :) Képek alant.


Csatolmányok:
DSC_5065k.jpg
DSC_5065k.jpg [ 248.48 KiB | Megtekintve 55761 alkalommal. ]
DSC_5066k.jpg
DSC_5066k.jpg [ 284.94 KiB | Megtekintve 55761 alkalommal. ]
DSC_5068k.jpg
DSC_5068k.jpg [ 249.35 KiB | Megtekintve 55761 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 19:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Szerintem nem szabad egy dobozba rakni a trafót a futóművel, főleg nem egy toroidot.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.07. 21:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Megpróbáljuk dobozon kívül is ,ez nem jutott eszembe.Köszi


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.15. 19:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Nagyjából kész lett a Shiga.Kicsit ipari a design, viszont a hangja cserébe egyáltalán nem az.Amit fontos kiemelni a hangszerek helyes megszólalása,a hang folyamatossága,áramlása(angolosan flow),nincsen bántó éle a hangszereknek, de ugyanakkor a felharmonikusokat is szépen hozza.
És a legfontosabb: a ritmika.Ez valami hihetetlen(legalábbis nekem), valamint még ami fontos, a szólamok tisztasága.Még a gombokhoz jön egy plexi lap ami eltakarja a kivágást.Kb. ennyit lehetett kihozni a házi eszközeinkkel.Van még egy fotó a komplett rendszerről.Sajnos nem túl művészi a kép, mert nem vagyok képzett fotós.Mindenkinek ajánlom megépíteni akinek szüksége van egy valóban klasszis futóműre.Kezdődhet az új futómű fejlesztése a referencia alapján......


Csatolmányok:
DSC_5075k.jpg
DSC_5075k.jpg [ 233.36 KiB | Megtekintve 55706 alkalommal. ]
DSC_5071k.jpg
DSC_5071k.jpg [ 224.96 KiB | Megtekintve 55706 alkalommal. ]
DSC_5069k.jpg
DSC_5069k.jpg [ 222.61 KiB | Megtekintve 55706 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.22. 22:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
A múlt hétvégén hozzájutottam a hódfalvi piacon egy ismeretlen márkajelü cd-s rádióhoz. Tényleg semmilyen tipusjelzés nem volt rajta.
Csak a felismerés miatt, hogy AZ a sanyo mechanika van benne (SF-P101N 16pin) adtam érte kemény 800 forintot. Az eladó szerint a cd halott benne, a magnó is, de a rádió a víz alatt is szól.
A mechanika egy alapos áttisztítás után elindult, szól. Víz alatt még nem próbáltam:)
Ebben nem a klasszikus LA9242/LC7860 csipkészlet van, hanem egy BU9532KS2 nevü all-in-one chip.
Elsö hallhatózás után viszont meglepöen jól szól. Gondolom ebben nagyrészt azért a mechanika a ludas.
Vagy egy JVC RC-ST1 belsöm is, ha már eljutok a deszkamodellig összevetem hogy ezeket csipkészletek hangban mennyire eltéröek.

Ez még csak deszkamodellnek se mondható. Egy pontos felfüggesztés.


Csatolmányok:
csiga1.jpg
csiga1.jpg [ 306.29 KiB | Megtekintve 55670 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.07.26. 18:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Egy kis adalék a Shigaclone-hoz.Ma délután a Wolfson DAC-ot kipróbáltam DVD Audio felvétellel is egy Yamaha DVD S 657-tel.A két mechanika közötti különbséget mutatja, hogy a Shiga a DVD Audio felvételnél is jobban szólt.Persze tudom hogy ez a DVD lejátszó nem egy audiofil darab, de ugyanakkor
megmutatja, hogy milyen potenciál van ebben a futóműben.A DVD lejátszó darabosan ,digitálisan szólt és ami még érdekesebb, hogy bizony dinamikátlan volt a HD felvétel.Persze nyilván egy csúcsgép sokkal jobban szólt volna.
Érdekes volt na... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.08.16. 22:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Shiga alapnak jól jöhet még a Denver TCD-52 tipusú cd-s rádiósmagnó.
Futómü a klasszikus DA11VZ (Sanyo SF-P101N/16P).
A chipkészlet ugyanaz mint a JVC-RC-ST1-nek (LA9242 / LC78602R / LA6541), a szerelés félig SMD, a kondik nem.
A CD szervó panel jól elkülönül (csak a rádió részt kell lefürészelni). +8V-os tápot igényel.
http://www.denver-electronics.com/denver-tcd-52/


Csatolmányok:
denver.jpg
denver.jpg [ 1.3 MiB | Megtekintve 55551 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Shigaraki klon
HozzászólásElküldve: 2014.08.17. 07:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Hol lehet ilyet szerezni?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 244 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség