audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:10

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.09.01. 23:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
appme írta:
...Jutott eszembe, hogy a táp kondenzátorok jósága számszerűsíthető lenne-e oly módon, hogy pl. 50-100mA terhelést rákapcsolgatnék a tápra olyan 10 kHz-el?

Szerintem felesleges. Inkább az lesz a gond, hogy a nagy elkót meg tudjad hajtani 10kHz-el! Általában a mérőműszerek többsége itt már el is vérzik, mert kevés műszer tudja ezt megoldani nagy kapacitív terheléssel.
appme írta:
Csinált valaki ilyesféle összehasonlító elemzést? Természetesen oszcilloszkópon nézelődve.
Vagy gyorsan védessem le az eljárást... :)

A jó műszerek ezt alapból tudják (D, Q, Cs,. Cp, R, Rp, G, Ls, Lp, Z, Y -t egy jó műszer mind kiméri különböző frekin, amplitúdón és Vbias-on).

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 05:22 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
mihalcz írta:
appme írta:
...Jutott eszembe, hogy a táp kondenzátorok jósága számszerűsíthető lenne-e oly módon, hogy pl. 50-100mA terhelést rákapcsolgatnék a tápra olyan 10 kHz-el?

Szerintem felesleges. Inkább az lesz a gond, hogy a nagy elkót meg tudjad hajtani 10kHz-el! Általában a mérőműszerek többsége itt már el is vérzik, mert kevés műszer tudja ezt megoldani nagy kapacitív terheléssel.
appme írta:
Csinált valaki ilyesféle összehasonlító elemzést? Természetesen oszcilloszkópon nézelődve.
Vagy gyorsan védessem le az eljárást... :)

A jó műszerek ezt alapból tudják (D, Q, Cs,. Cp, R, Rp, G, Ls, Lp, Z, Y -t egy jó műszer mind kiméri különböző frekin, amplitúdón és Vbias-on).


Amit appme javasol az nem kondenzátort "hajt", hanem egy megépített tápegységben a kondenzátor hatásos viselkedését adott áramfogyasztó terhelés 10kHz-es (négyszöges áram) kapcsolgatására adott válasz. Abban a "mérésben" erősen megjelenik a kondenzátor mögötti trafó, egyenirányító, megjelenik a terhelés impulzus viselkedése, a végeredményből nehéz kihámozni a kondenzátor tulajdonságát. Mindamellett egy adott mérőáramkörben összehasonlításra, közel azonos kapacitásokra jó lehet(?) ez a procedúra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 07:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
istvan01 írta:
mihalcz írta:
appme írta:
...Jutott eszembe, hogy a táp kondenzátorok jósága számszerűsíthető lenne-e oly módon, hogy pl. 50-100mA terhelést rákapcsolgatnék a tápra olyan 10 kHz-el?

Szerintem felesleges. Inkább az lesz a gond, hogy a nagy elkót meg tudjad hajtani 10kHz-el! Általában a mérőműszerek többsége itt már el is vérzik, mert kevés műszer tudja ezt megoldani nagy kapacitív terheléssel.
appme írta:
Csinált valaki ilyesféle összehasonlító elemzést? Természetesen oszcilloszkópon nézelődve.
Vagy gyorsan védessem le az eljárást... :)

A jó műszerek ezt alapból tudják (D, Q, Cs,. Cp, R, Rp, G, Ls, Lp, Z, Y -t egy jó műszer mind kiméri különböző frekin, amplitúdón és Vbias-on).


Amit appme javasol az nem kondenzátort "hajt", hanem egy megépített tápegységben a kondenzátor hatásos viselkedését adott áramfogyasztó terhelés 10kHz-es (négyszöges áram) kapcsolgatására adott válasz. Abban a "mérésben" erősen megjelenik a kondenzátor mögötti trafó, egyenirányító, megjelenik a terhelés impulzus viselkedése, a végeredményből nehéz kihámozni a kondenzátor tulajdonságát. Mindamellett egy adott mérőáramkörben összehasonlításra, közel azonos kapacitásokra jó lehet(?) ez a procedúra.


Szervusztok!

Pontosan erről van szó.
Ha van egy tapasztalatok szerint jó minőségű elkóm, akkor ahhoz hozzá tudom hasonlítani a szóba jöhető egyéb alkatrészeimet, vagy a szűrőkondi optimális értékét megtalálni.
Ez a "mérő" (összehasonlító) kapcsolás a táp minden egyes elemének módosításával, cseréjével talán jobban optimalizálható a szükséges tápegység.
Valamint egy sztereo rendszernél megvizsgálható, hogy az egyik táp terhelése milyen áthallásokat, ráhatásokat okozhat a másik erősítő tápjában.
Mivel roppant primitív kapcsolás is megteszi, nem érdektelen az ilyen próbálkozás sem. Részemről kipróbálom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.09.02. 22:52 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
istvan01 írta:
Amit appme javasol az nem kondenzátort "hajt", hanem egy megépített tápegységben a kondenzátor hatásos viselkedését adott áramfogyasztó terhelés 10kHz-es (négyszöges áram) kapcsolgatására adott válasz. Abban a "mérésben" erősen megjelenik a kondenzátor mögötti trafó, egyenirányító, megjelenik a terhelés impulzus viselkedése, a végeredményből nehéz kihámozni a kondenzátor tulajdonságát. Mindamellett egy adott mérőáramkörben összehasonlításra, közel azonos kapacitásokra jó lehet(?) ez a procedúra.

Értem, vagyis inkább sejtem, hogy értem :D
Más dolog a táp, és más dolog a mérés.
A tápban a kondi simítja a 100Hz-et vagy impulzusüzemnél a több100kHzet. Ez egy szkóppal látható dolog - és szerintem sokkal többet fog mondani, mint a kiszámított elmélet.
Ezt lágyítod egy soros ellenállással és még ráakasztasz egy 10kHz-es jelet? Hogy jön a képbe a 10kHz ilyenkor?
Szerintem pl. egy 4700uF 10kHz-en már nem sokat ér, mert szinte már nem is kondiként viselkedik.

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2013.09.03. 00:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
appme kolléga szerintem arra gondol, hogy egy tápegységet 10kHz-el vezérelt "ezközzel" terhelnek/rángatnak :) . Így szkópon nézve a jelalakot, elég sok következtetés levonható a tápegység minőségéről. Szerintem. De javítsatok ki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 19:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Valaki hasonlított már össze kendeil k05 és panasonic ts-ha kondikat? Melyikkel érdemesebb foglalkozni? Adatlapból nem egyértelmű..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2013.10.22. 20:12 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Ha ez bárkinek jelent valamit, én kis (pár tíz volt) feszültségre és pár A áram terhelésre TS-HA-t használok, nagyobb áramra pedig többnyire Vishay 36DX-et.

Az olaszok pizzát, pastát, olíva olajat, parmezánt, vörös bort tudnak jót csinálni, na de kondit... ;)
Ez persze kicsit gonoszkodó, de inkább eszem/iszom a termékeiket, minthogy használjam. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2013.11.03. 21:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 02:58
Hozzászólások: 320
Tartózkodási hely: Budapest
Egy konditípust szeretnék befeketíteni - mert már elég sok problémám volt vele, de mindig megjárom jóhiszeműségemmel.
A gyártó neve, mely elképesztő kondikat gyárt: CapXon - és az alu elkóiról van szó.
Sajnos egyre több helyen találkozom ezekkel.
Régebben, mivel rengeteghez jutottam hozzá, és a fiókomban is volt egy jópár, azt gondoltam, hogy csak bizonyos gyártási szériák (hetűek) a problémásak egy-egy típusból, mert ki lehetett mutatni, hogy egyes gyártások sokkal nagyobb valószínűséggel puffadt fel illetve száradt ki (sokszor csak úgy magában a dobozban, vagyis használat nélkül!). De sajnos, a többiek sem úszták meg, idővel szinte mindenik sokkal hamarabb megy tönkre, mint azt a katalógusadatok megadják.
(ma pl. az asztali gépem tápjából kellett kicserélnem őket, előtte meg plazma TVk tápjából, még előtte meg ismerősöm házimozijának tápjából, stb.).
Tehát ha ilyen kondit láttok valahol, azonnal irtsátok ki (még akkor is ha ellenségeteké a készülék, de a döntés, illetve a jobbítási vágy a ti kezetekben...).
További jó zenehallgatást! :D

_________________
A visszajátszott hangot nem lehet jellemezni a műszaki paraméterek összességével.
Tisztelettel, István


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 22:07 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
euro21 írta:
istvan01 írta:
Azután, ha elfogadjuk az elko sajáthangja létezését, akkor egy közös tápkondin mindkét végfokozat árama átfolyik, majdnem úgy viselkedik mint egy közös csatoló kondi lenne mindkét csatornához.

Rég rossz lenne, ha így viselkedne.

Nézzük azt az esetet, amikor egy közös tápkondin osztozik a két erősítőfél. A tápegységet tekintsük ideálisnak abból a szempontból, hogy terhelés változásra "nem leng", azaz nem változik a kimenő feszültsége.

A tápkondi AC szempontból (a frekvencia függvényében változó, de ettől most szintén eltekinthetünk) egy kis impedanciával jellemezhető, ezt tekintsük az egyszerűség kedvéért most ohmikusnak (ESR).

Tehát azt mondhatjuk, hogy a közös utolsó tápkondin osztozó erősítőfelek AC szempontból egy igen kicsi ellenálláson "találkoznak". Az általuk végzett áram változás ezen a kis ellenálláson jelenik meg feszültségváltozásként. Legyen a tápkondi egy igen közepes darab, 100mOhm ESR értékkel.

Tételezzük fel, hogy az egyik erősítőfél maximális áram swinget (200mA pp) generál a tápvezetéken, míg a másik "hallgat".

A tápkondi ESR ellenállásán 0.2A*0.1Ohm=0.02V pp feszültség "esik".

A leginkább érintett SE erősítőknek is van legalább 30dB tápelnyomása (PSRR).

20mVpp 30dB-el elnyomva kb. 0.6mVpp-t, kicsivel több, mint 0.2mV RMS feszültséget jelent a kimeneten.
Na, erre szokták mondani, hogy hangya .... a pattanás. :lol:

Ennél nagyságrendekkel nagyobb gondot okozna a táp "lengéséből" adódó áthallás....ha az a tápkondin átlagos zenével hallgatva nem (szinte tökéletesen) azonos módusban történne. ;)

A "szinte tökéletes" persze azt jelenti, hogy mérhetően (de időpillanatonként magnitúdóban szinte azonos) eltérő fázisú jelek is jelen vannak, emiatt alakul ki a "térérzet".


Már bocsánat, de van az ESR, meg sorba vele a kondi adott frekvenciához tartozó impedanciája. Ez utóbbi legtöbb esetben jóval több, mint az ESR, nem :?:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 22:58 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem ezt nem gondoltad komolyan. Az ESR -t csak váltakozóáramra specifikálják, mivel csak így lehet mérni. Tehát belemérik a fegyverzet és a hozzávezetések reaktanciáját is.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 23:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:27
Hozzászólások: 269
Tartózkodási hely: Békés megye
sny21 írta:
Szerintem ezt nem gondoltad komolyan. Az ESR -t csak váltakozóáramra specifikálják, mivel csak így lehet mérni. Tehát belemérik a fegyverzet és a hozzávezetések reaktanciáját is.


Eddig úgy tudtam, hogy van az Xc, ami ugye 1/omegaC, és ezzel sorba a kellemetlen ESR :( De ha rosszul tudom, akkor bocsi...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Első csöves kezdőknek
HozzászólásElküldve: 2013.12.07. 23:24 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Itt a segítség:

(Majd átteszem a kondis topiba...)


Csatolmányok:
QT_LowESR.pdf [48.18 KiB]
942 alkalommal.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.07.22. 21:35 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok,
Ki mit tud a PK sorozatú black gate kondikról? Volt akció a pcx-nél, 3-4$-ért lehetett venni 47u25V-ost. Kicsit meglepett, hogy milyen apró jószágok is ezek, összehasonlítva az ugyanolyan értékű más sorozatúakkal. Kicsit elbizonytalanított a szándékaimban, dac tápba szerettem volna tenni párat belőlük. Van valakinek tapasztalata velük, vagy legalább olvasott véleményeket erről a sorozatról?
üdv, BG


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.07.23. 08:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:15
Hozzászólások: 158
Kicsit beletúrtam a Jelmax technical roport gyűjteményembe, és azt találtam, hogy keverőpultok miniatürizált csatolókondijainak volt kifejlesztve ez a sorozat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.17. 22:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Az Audio Note új elektrolit kondenzátorokat dob piacra mostanában. A tervek szerint a Black Gate-eket akarják vele kiváltani.

A standard Audio Note (UK) ™ elektrolit kondenzátorok:
22uF / 500 volt - 2,50 £
100uF / 500 volt - 6,50 £

Az Audio Note Kaisei :
5UF / 500 volt - 8,00 £
22uF / 500 volt - £ 16,00
50uF / 500 volt - £ 30,00
100uF / 500 volt - £ 40,00


Csatolmányok:
AudioNoteElectrolytic.jpg
AudioNoteElectrolytic.jpg [ 88.76 KiB | Megtekintve 72075 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 06:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ha a a BG technológia szerint készül akkor az árak egész jók, és ráadásul 500voltosak.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 07:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.02. 17:14
Hozzászólások: 226
Csak sajnos nem egy az egyben ugyanaz, a grafit pl hiányzik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 15:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Az gáz mert akkor nem elektron transzfer megy végbe a kondiban, a BG kondik ezért ilyen jók.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 15:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
A Rubicon BG kondik gyártása leállt 2006-2007 tájékán, valami gyártási és a Rubicon-Jelmax közötti licenc probléma miatt. Annak idején olvastam, kínálták eladásra a gyártási licencet és vagy technológiát, de nem akaródzott egy kondigyártónak sem megvenni azt. Érdekes módon még a kínai koppintok sem tülekedtek. Aztán az AN, aki talán legnagyobb gyártói megrendelője lehetett a BG kondiknak, még most sem mer-tud belekezdeni az igazi szenes kondik gyártásába (gyártatásába), helyette kínál piszok drágán BG helyettesítő kondikat, ez több mint érdekes.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 19:05 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Meg lesz magyarázva, hogy ez még a BG-nél is jobb... :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 20:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Veszünk belőle párat, összeeresztjük az eredetivel azt meglesz a saját vélemény, nem kell mindent bemondásra elhinni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 21:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
istvan01 írta:
A Rubicon BG kondik gyártása leállt 2006-2007 tájékán, valami gyártási és a Rubicon-Jelmax közötti licenc probléma miatt. Annak idején olvastam, kínálták eladásra a gyártási licencet és vagy technológiát, de nem akaródzott egy kondigyártónak sem megvenni azt. Érdekes módon még a kínai koppintok sem tülekedtek. Aztán az AN, aki talán legnagyobb gyártói megrendelője lehetett a BG kondiknak, még most sem mer-tud belekezdeni az igazi szenes kondik gyártásába (gyártatásába), helyette kínál piszok drágán BG helyettesítő kondikat, ez több mint érdekes.



... valaki bontott már ki "igazi szenes kondit"...........
.....Nonpolárt (N,NX) már "robbantottam" eszetlenül széjjel, e az nem WKZ
volt.....

Valamikor réges régen egy....... Budaörson, amikor amikor volt még "MM" ott megmérte
a cerafinét és egy WKZ-t a fejlesztési/müszaki vezető szerényen azt mondta hogy régen látott
ilyen kondit (WKZ) de itt véget is ért a történet....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 22:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Miért lett vége a történetnek?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 22:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
mihalcz írta:
Egy konditípust szeretnék befeketíteni - mert már elég sok problémám volt vele, de mindig megjárom jóhiszeműségemmel.
A gyártó neve, mely elképesztő kondikat gyárt: CapXon - és az alu elkóiról van szó.
Sajnos egyre több helyen találkozom ezekkel.
Régebben, mivel rengeteghez jutottam hozzá, és a fiókomban is volt egy jópár, azt gondoltam, hogy csak bizonyos gyártási szériák (hetűek) a problémásak egy-egy típusból, mert ki lehetett mutatni, hogy egyes gyártások sokkal nagyobb valószínűséggel puffadt fel illetve száradt ki (sokszor csak úgy magában a dobozban, vagyis használat nélkül!). De sajnos, a többiek sem úszták meg, idővel szinte mindenik sokkal hamarabb megy tönkre, mint azt a katalógusadatok megadják.
(ma pl. az asztali gépem tápjából kellett kicserélnem őket, előtte meg plazma TVk tápjából, még előtte meg ismerősöm házimozijának tápjából, stb.).
Tehát ha ilyen kondit láttok valahol, azonnal irtsátok ki (még akkor is ha ellenségeteké a készülék, de a döntés, illetve a jobbítási vágy a ti kezetekben...).
További jó zenehallgatást! :D


Ezt csak most olvasom. A házimorzsi, meg a lapos TV gyártók előszeretettel használják ezt. És nem csak az ára miatt. :D

Hallottatok már a tervezett elavulás nevű dologról? Konkrétan tudok olyan esetről, ahol biztosra akart menni a gyártó, és szoftveresen is garantálta, hogy a garancia lejárta után mindenképpen vegyél új TV-t. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 22:44 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
KD mester írta:
.....
Hallottatok már a tervezett elavulás nevű dologról? Konkrétan tudok olyan esetről, ahol biztosra akart menni a gyártó, és szoftveresen is garantálta, hogy a garancia lejárta után mindenképpen vegyél új TV-t. :mrgreen:

Hát, egy ilyen gyors meghibásodás után nem hiszem, hogy ugyanazt a márkát venném... :shock: Hol ebben a biznisz?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 22:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azt hiszed, hogy olyan sokan gyártanak pl TV-t? Néhány kínai cég csinálja a legtöbbet. Ilyen-olyan mindig változó márkanevekkel. Arra játszanak, hogy te másodszor is valami olcsó s....rt veszel, mert nincs 600eFt-od tévére. A másik 10 sosem hallott márka nevű TV-t is ők gyártják. Innentől fogva ez a helyzet. :lol: De például volt ilyen balhé egy bizonyos cég nyomtatóival is, aminél egy eprom számlálta a kinyomtatott oldalakat. Egy bizonyos mennyiség fölött kiírt egy hibaüzenetet és nem nyomtatott többet, stb.

Nagyon is van benne üzlet, ha csinálják, meg egyetemeken külön tantárgyként oktatják az élettartamra tervezést... Ne legyél naív, üzletről szól minden. Fogyasztói társadalom van (még)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.18. 23:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
DHT írta:
Miért lett vége a történetnek?


...a mese ugy folytatódott, hogy az 50' években gyártottak grafit alapú indító cellákat harckocsik téli indításához ( "Rövid, igen nagy impulzus leadására képes hidegre nem érzékeny") de mivel a gyártás során a dolgozok kissé "megbarnultak" a felhasznált grafitportól annak ellenére hogy rendszeresen használták a gyári zuhanyzót, a gyártást leállították.

...ök akkor 90'-es évek, a JENSEN Cap termékkörébe szállítottak be exportra, illetve a saját megrendelés állományuk megvolt, igy még mennyiségi rendelés esetén se akartak belekapni ebbe a kissé "barnító" történetbe.

....azóta egy-két kézen keresztül átment a cég, a maradéka Szombathelyre került.

NB: a Jensen egyik műszaki vezetője innen került ki Dániába ahol boldog 30/40 évet dolgozott, de erről más biztos többet tudna mesélni.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.19. 21:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Köszönöm válaszodat, nagyon érdekes, bennem az sejlett fel hogy még kis szériában is megérne ilyen szenes kondikat gyártani...

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 00:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Ha megnézitek az AN honlapot, akkor az a bizonyos mondat így hangzik:
So the only difference between the KAISEI capacitors and the forthcoming Black Gate replacements is that the paper is not Graphite impregnated in the KAISEI; otherwise they are the same.

Márpedig ez pontosan azt jelenti, hogy a Kaisei és a KÖZELGŐ BLACK GATE HELYETTESÍTŐ közott az egyetlen különbség.... Vagyis nem a KAISEI a black gate helyettesítő, hanem az majd később jön. Tehát ezek szerint lesz újra black gate, csak ki kell várni.

Arra nem akarok gondolni, hogy PQ mint alapjaiban dán, kicsit rosszul fogalmazott angolul ..... vagy félre akarna vezetni ..... merthát el akarják adni ezeket az új csodákat, ha meg belengetik a BG eljövetelét vakra, akkor az elvetemültebbek nem fogják az olcsóbbakat megvenni, mert várják a BG-t.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.09.20. 12:50 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Figyelmesen elolvasva a megelőző sorokat is, azt írják, hogy 2015 második felében tervezik piacra dobni a felső kategóriás, BG helyettesítő kondijaikat és az AN márkanév alatt futó alacsony feszültség értékű verzióikat is valamikor hamarosan. Követik a BG topológiáját, amit az AN standard és a Kaisei képvisel egyenlőre, előbbi az alsó kategórás készülékeikben, utóbbi pedig a signature sorozatokban. Ennyi, teljesen világos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 15:14 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Mennyire lehet jó :

http://fdh.hu/products/735575

???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.10.04. 20:01 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
psuser írta:
Mennyire lehet jó :

http://fdh.hu/products/735575

???

Árketagóriájában elég jó lehet, de ez akkor is csak egy átlagos, minőségi kondi... Bár attól függ, mibe akarod használni, akkutöltőbe már high-end! :lol:
A hangban jobbak sajnos néhány ezer forintnál kezdődnek (RIFA, Mundorf, ELNA, Nichicon, stb... - nem minőségi sorrend).
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 00:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.28. 15:17
Hozzászólások: 274
Tartózkodási hely: Budapest
deeraudio írta:
psuser írta:
Mennyire lehet jó :

http://fdh.hu/products/735575

???

Árketagóriájában elég jó lehet, de ez akkor is csak egy átlagos, minőségi kondi... Bár attól függ, mibe akarod használni, akkutöltőbe már high-end! :lol:
A hangban jobbak sajnos néhány ezer forintnál kezdődnek (RIFA, Mundorf, ELNA, Nichicon, stb... - nem minőségi sorrend).
db

...erre pont KD cáfolt rá a tizenforintos YAGEO elkókkal :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.10.05. 09:22 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
ferrco írta:
deeraudio írta:
psuser írta:
Mennyire lehet jó :

http://fdh.hu/products/735575

???

Árketagóriájában elég jó lehet, de ez akkor is csak egy átlagos, minőségi kondi... Bár attól függ, mibe akarod használni, akkutöltőbe már high-end! :lol:
A hangban jobbak sajnos néhány ezer forintnál kezdődnek (RIFA, Mundorf, ELNA, Nichicon, stb... - nem minőségi sorrend).
db

...erre pont KD cáfolt rá a tizenforintos YAGEO elkókkal :mrgreen:

Nem cáfolt rá... ;)
A kivételek csak erősítik a "szabályt"... Az egy viszonylag kis érték (egy adott áramkör, adott helyén), de én is örülnék, ha Yageóból lenne 6800uF/50V-os puffernek való kiváló kondi is. Mert nem tudok róla, de lehet ez csak az én tudatlanságom...
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.11.10. 16:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ezt használta valaki :

EPCOS - B41231B9478M

????

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2014.11.13. 14:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
És ezt :

http://www.soselectronic.hu/?str=371&ar ... 78m25035ha

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 10:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.09.12. 22:35
Hozzászólások: 51
Többen ajánlották a Jensen kondikat, de nekem a Nippon legalább annyira szimpatikus.
Érveket, ellenérveket várok.


Csatolmányok:
Nippon.JPG
Nippon.JPG [ 188.47 KiB | Megtekintve 70178 alkalommal. ]
Jensen.jpg
Jensen.jpg [ 106.98 KiB | Megtekintve 70178 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 12:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
rhesus írta:
Többen ajánlották a Jensen kondikat, de nekem a Nippon legalább annyira szimpatikus.
Érveket, ellenérveket várok.

Ugyanazon rendszerben nem hiszem, hogy bárki cserélgetné ezeket a kondikat egy teszt erejéig, így ilyet ne várj.
A Nippon egy kiváló ipari kondi, amely nagyon jól teljesít erősítőkben is, a Jensen pedig kifejezetten audiora szánt alkatrész. Mért paramétereiben előfordulhat, hogy jobb a Nippon, de melyiktől lesz jobb hangja a végeredménynek? (A szinergia is kérdéses, mi lesz utánna? Előfordulhat, hogy egy félvezetős jobban szól a Nipponnal - bár gondolom a 400-500VDC nem annak kell... :roll: )
Mivel az ember nem veszi meg mindkettőt (csak ritkán), én a Jensenre szavaznék - s gondolom csöves erősítő tápja lesz.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2015.03.07. 12:41 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Még egy érv a Jensenek mellett. Mértem mindkét félét, paramétereik nagyon hasonlóak.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2015.03.08. 14:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.09.12. 22:35
Hozzászólások: 51
Természetesen csöves erősítőbe lesz. A majdnem 2szeres árkülönbség (Nippon javára) még nem indokolja, hogy azt is vegyem meg. A projekt összköltségéhez képest elenyésző a különbség. A mai Kondo erősítő jelentős részében Nippon kondikat használnak, de még ez sem jelent semmit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Sprague
HozzászólásElküldve: 2015.06.26. 06:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Sziasztok!
Sprague nagyfesz kondik között mi az eltérés ha 36d vagy 36dx sorozat.Hangra?
450v 1200uF 85c


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2015.12.25. 14:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.01. 20:08
Hozzászólások: 383
Szerintem meg hiába a nagy díszes drága hírességek, mert a kapható legjobbak ezek. Főleg ár/érték (minőség) arányban !


Csatolmányok:
-Sa-VISHAY-BC-270UF450V-v&eacute.jpg
-Sa-VISHAY-BC-270UF450V-v&eacute.jpg [ 130.6 KiB | Megtekintve 68503 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 13:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
A 2A3 SE végfokomban Jensen 2x100uF a második kondi. Az első kondi pozícióban kipróbáltam Nippon Chemicon-t az új AN standard-ot és Unicon-t is.
Az Unicon jött be leginkább hangra. Az AN sötét tónusú, nagy basszussal de ez rátelepedik a hangképre, a magasai mosottak fénytelenek.
Az Unicon-nap kapott hang sokkal virgoncabb, fényesebb a mélly kontrolláltabb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2016.04.08. 19:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Hogy néz ki, amelyiket próbáltad? (Unicon)

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2016.04.10. 18:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Csatolmány:
image.jpeg
image.jpeg [ 199.9 KiB | Megtekintve 67435 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2016.07.02. 16:25 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A hibrid erősítőm 3 fokozatú csöves meghajtó részében kéféle pufferkondi-össztétel rövidtesztje:
Az első két fokozatnak külön-külön pufere van. Ezek a kép bal olalán alul a 82uF Rubycon MXC + 100nF Wima MKP10 párosok, jobb oldalon 1-1db 35uF Vishay MKP1848.
Valamint a bementi pufferkomplexummal párhuzamosan bal oldalon 100nF Wima MKP10, a jobb oldalon 1uF ClarityCap SA


1.verzió: kicsit vékonyabb, általában több a magas, de többször leszakad, elválik a fő vonulattól. A közép kevésbé tiszta, nem annyira részletes.
2.verzió: gyakorlatilag az ellentéte, kicsit teltebb, egységesebb, simább és mégis részletezőbb, inspirálóbb. A teteje kevesebbnek hat, de ez a természetesebb

Csatolmány:
P7020190.jpg
P7020190.jpg [ 239.16 KiB | Megtekintve 65192 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2016.07.02. 20:21 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Lesz mit kipróbálni :)
A Clarity Cap-ra nagyon kíváncsi vagyok.

Csatolmány:
image.jpeg
image.jpeg [ 198.08 KiB | Megtekintve 65157 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2016.07.02. 22:15 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
csaktibi írta:
A Clarity Cap-ra nagyon kíváncsi vagyok.

Én inkább a Duelundra lennék kíváncsi. 8-)
Remélem nem akarod tápba rakni. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2016.07.03. 06:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
Az csatoló lesz egy végfokban. Tegnap kezdtem el bejáratni, de sajnos nem az enyém lesz. Viszont a Clarityk a végfokom tápjába kerülnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Pufferkondik
HozzászólásElküldve: 2016.07.03. 07:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
pedig egy Duelund mint puffer kondi ??!! :oops:


Csatolmányok:
150-uF-caps.jpg
150-uF-caps.jpg [ 39.47 KiB | Megtekintve 65097 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 108 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség