audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.18. 10:26

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.04.01. 13:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
http://translate.googleusercontent.com/ ... ldKkLB10DA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.04.02. 10:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:46
Hozzászólások: 576
Tartózkodási hely: Szolnok
Roppant tanulságos leírás így összefoglalva. kicsit "testidegen" megoldás egyik-másik :) (főleg lakásba) de nem hülyeségek. Ha ilyen 3% torzításokról beszélgetnek, az a dinamikus hsz-ekhez képest is utópisztikusan ideális érték, főleg ebben a frekvenciatartomámyban.
Az idült autóhifistáknál fellelhető, vázrázó "basszusérzet pumpa" meg egyéb hülye neveken illetett padlólemezt rezgető muttymuruttyokat én nem sorolom a hangsugárzók közé, inkább élményfokozó "egyéb" kategória :)

_________________
SMSL M300 MK2 AK4497 DAC, 2 db ClassdAudio SDS470C Upgraded Usa Class D végfok,
4x8 mm2 saját DIY hangfalkábel, ACR ISOSTATIC RP-400 Hangdobozok biamplifikálva,


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 13:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.10. 16:50
Hozzászólások: 14
Üdv az Itt Lévőknek!

Érdekes ez a ventillátoros elven működő mozgólapátos mélysugárzó.
Teljesen érthető a működése, az elv nem rossz, de az alap zaj, vagyis a forgás és a lapátokat rángató mechanikai zaja mennyire törpülnek el, mondjuk egy templomi orgona kontra mélyeinél, ami 10-15Hz tartományban is játszik.
Igaz egy nagy orgonánál éppen szélsusogásokra is fel figyeltem, viszont a Művészetek Palotájában a Bartók Béla hangversenyterem orgonája gyönyörűen szól!

Mire érdemes még vajon tervezni nagy hanglökéses infrahang sugárzókat?
Érdemes e megszólaltatni, otthoni komolyzenei hallgatásnál a 20Hz alatti frekvenciákat?

Sokszor felteszem ezeket a kérdéseket magamnak. (Az ultra magasoknál egyértelmű a dolog!)
A természet csodálatos dolog és a mi érzékszerveinknek köszönhetjük ezeket az igényeket is!
Valójában a tökéletest szeretnénk a saját szobánkba telepíteni, ami nem egyszerű, mert léteznek az érzékelési-hallás tartományainkon kívüli hangfrekvenciák is, mely nélkül a halható hang nem úgy szólna. De ezt minden Kedves high end kedvelő tudja.
Én is előszeretettel kísérletezgettem 20Hz alatti kettős nyomókamrás mély dobozokkal, amit szinusz generátorral vizsgálva 15Hz-ig sikerült is lemennem.
Egyszerűen úgy lehet az ilyen mélyet hallhatóvá tenni, hogy egy zárt szobában elindítom a 15 Hz-et és egy „Á” betűt egyenletesen kiadok magamból, ekkor az én hangom vibrál a 15Hz-el.
Akkor a legjobb a hatásfok, ha minél kisebb erősítő teljesítménnyel éred el az ilyen infra szerű mélyeket.
Köszönöm hogy elolvastad gondolataimat, friss tag vagyok ezen a fórumon és nagyszerű :) !

Üdv: Árpád


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.12. 18:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
Én is sokszor felteszem a kérdést magamnak, hogy mi fog 20 Hz alatt nekem szólni, ha a CD 20 Hz-től visz át, az SACD is, az LP-nél lehetne nyerni valamennyit 20 Hz alatt, de ott is van mélyfrekis vágás... :?

Én passzív membrános dobozt javasolnék, esetleg egy jó hosszú TL-t, vagy 1 hatalmas tölcsért... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 14:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18. 10:28
Hozzászólások: 9
Ha valaki meg tudná szerezni, a Yumi , vagy Plazma fegyver terveit, amit kellő szavak beírásával a Google-ben beír az ember, utalásokat kap amolyan dolgokra amit az agy nem fog fel, de szerencsésebb helyzetemben, proxy-ról a miénkről több zárt online dolgo elérhető.
Hogy egyszerű legyen, a YUMI, ill Plasma fegyver mai nap használatos dolgok, felfoghatatlan, de ezt feltételezhető, jhogy nem minden földrengés természetes , illetve nem minden tornádo a természet örvénye, utalnak rá kontrázva usa és cccp.
Oroszok a 90 évek végén és a 21. század nagyon elejént történt közép-amerikai földrengéseket vizsgálták, és megállapították, hogy !!!! a rengési epicentrumok a földmélyében 10 méteres eltérési rátával vagy 10 méteres magassági sávon belül ugyan abban a mélységben voltak (asszem 760 méter vagy valami ilyesmi), illetve 37 méteres körön belül. ami természet ellenes. Mivel a földrengések, megrelelő példája a domino feláálítás és döntés, chain reaction, lemez szerkezet a és a földrengés során nem keletkezhet kráter. Az oroszok feltételezése szerint, (persze ha ők feltételeznek akkor azt már cccp megycsinálta, használja, ismeri és tagadja) egy bizonyos Yumi, vagy plasma fegyver használatával érhető ez el, hogy?
A mikrohullámmal manapság mit sem sejtő emberek tudatalatti tudatát lehet befolyásolni! De mikrohullámba ültetett, infra hang az durva.
Eredmény irányított lesugárzási terület, pokoli hangerő érték, több kilométerre való eljuttatás fénysebbességel, és a kivánt területen való megszólaltatás, megfelelő közegben.
Enyit sikerált kihalásznom elcsippentett maaradékokból , ami egy 35 másodperces honlapból, ill. annak nagyelméjű orosz kutató blogjából maradt.
A másik részét máshol egy 22 mp-es szolgmailbol , ez a fegyver akkorát rezonál, nagyon hangosan nagyon pontosan ott ahol kell, amit 10 milliárd mélyláda együttes teljesítménye sem tudna.
Lényegében arra akartak kitérni, hogy bizonyos titkolt technológiával, olyat csinálnak amit véletlennek hisszünk. Bizonyos infra frekvenciákat ami 0-tól elvileg 15 és 20 hz ig van állítólag 4-500 dB erősséggel föld alá sugároztak, aminek révén a földanya megmozdult, és csúsztak a lemezek rendesen.
Hivatalos oldalakon avagy inkább publikus oldalakon átkalózolódva, utaló dolgokat és feltételezéseket lehet találni ezekre. A szó ehhez a google-be (persze csak az egyik mivel a másik world watche/világ figyelőztetés alatt van a ) "háttérhatalom " akármennyire vicces igaz.

Na és hova tűnt Tesla, az igazi.
Nos arra akarok utalni ha ilyenet már vannak akkor hogyan lehet, pontos vesztesség mentes, megfelelő hangnyomású tiszta gyors részletes basszust elérni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.14. 15:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18. 10:28
Hozzászólások: 9
Olyan mélyhangdobozt szeretnék a házi mozimhoz, két 30 cm Monacor Sp300p - ből ami nem 4 köbméteres helyet foglal el, de mélyre megy és hatásosan, azért befogok szerezni egy komolyabb gyári ládát is de Cyberrel hátha építkezzünk.
Nos nekünk ki...tul kell a minimum 20 hz, mivel film és xbox a házimozi fő forrása.
Sok embernek mi a véleménye a magasnyomással hajlított gőrölt, fa passzív membránról vagy esetleg a kevlár, karton kombójának.
A térfogat max 80 lityi kell legyen mert ha nem akkor a diy-t a polk audio , a bose és még pár gyártó reggelire fogyasztja. Főleg a Polk Audio PSw 1000-felüli dobozai.
Csatolmány:
imagesCA688MG8.jpg
imagesCA688MG8.jpg [ 2.73 KiB | Megtekintve 27000 alkalommal. ]

A baj az , hogy hallottam ezeket a dobozokat és tényleg jók, vanna tőle jobbak ez természetes de akkor is! Kis térfogat viszonylag, zárt passzív memb. rendszer, és nekem a Monacor-hoz sehogy se jön ki kisebb doboz mint 80*50*38 korrektre. De kísérletezgetek.

Még csak terveim vannak és a számolásokhoz is lusta vagyok mivel ülök éppen elget pc előtt, de hátha valakinek valami forradalmi ötlet, vagy esetleg szerezzek heat carbonit ventilátor lapátokat , és nyomjak fenti subot?
Csatolmány:
imagesCA688MG8.jpg
imagesCA688MG8.jpg [ 2.73 KiB | Megtekintve 27000 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.15. 00:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.04. 23:11
Hozzászólások: 228
convex írta:
Sok embernek mi a véleménye a magasnyomással hajlított gőrölt, fa passzív membránról vagy esetleg a kevlár, karton kombójának.
A térfogat max 80 lityi kell legyen mert ha nem akkor a diy-t a polk audio , a bose és még pár gyártó reggelire fogyasztja. Főleg a Polk Audio PSw 1000-felüli dobozai.

Még csak terveim vannak és a számolásokhoz is lusta vagyok mivel ülök éppen elget pc előtt, de hátha valakinek valami forradalmi ötlet, vagy esetleg szerezzek heat carbonit ventilátor lapátokat , és nyomjak fenti subot?
Csatolmány:
imagesCA688MG8.jpg


Nos...
Nem az számít igazán, hogy mi a membrán anyaga, hanem az, hogy hogyan alkalmazzák.
Felsorolsz mindenféle extrém egzotikus anyagot. :lol:
Passzív membránnál szinte tökmindegy, miből van... ;)
A kevlár-karbon (csak tippelek, hogy erre gondoltál, és nem a kartonra) érdekes kompozit.
Vegyünk egy példát, mit is készítenek sokan ebből:
Modell versenyhajók testét. Hogy miért? A karbon könnyű, és merev. Ez adja a nagy sebességnél is a kívánt formát, tartást a testnek. Ütközéskor viszont törik. Ripityára.
A kevlár viszont rugalmas, ez felfogja az ütközés erejét, egyben tartja a hajótestet addig, amíg kimentik a kis hajócskát, mert azért elég drága cumók vannak ám még benne!

Én pl. készítettem homorú membránformát üvegszálas szövetből (nem olyan szép az anyag kinézetre, mint amiket te említettél, de legalább olcsó) műgyantával, 4 réteg (azt hiszem 180 grammos szövetként kapható) simán kibírta, ha a földre tettem, és a domború oldalára ráálltam...szerinted elég erős? ;)

Szerintem ne akarj versenybe szállni a Polk Audio-val, vagy Bose-val DIY téren, főleg Monacorral ne, mert csak csalódni fogsz...
Léteznek pl. autóba való mélyhangszórók, elég alacsony rezonanciafrekivel, nagy kitéréssel, igen feszes membránnal (minél feszesebb, annál kisebb lesz a doboz mérete).
Ezek reflexdobozban sem túl nagyok, pláne, ha passzív membrános dobozt akarsz, akkor a térfogata a reflexnek a FELE!

Próbálkozhatsz még azzal, hogy meglévő hangszóró membránját nehezíted (ragasztasz rá papírt, vagy vastag bevonat, ilyesmi), így csökken a rezonanciafrekvenciája (de ne húzza még el a nagyobb súly a légrésben a tekercset).

Azt a ventillátoros mélynyomót meg inkább felejtsd el, 12,900 dolcsi darabja, és ebben se erősítő, se hangváltó...

Sok sikert! ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.15. 09:58 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:56
Hozzászólások: 148
OFF:

Idézet:
Bizonyos infra frekvenciákat ami 0-tól elvileg 15 és 20 hz ig van állítólag 4-500 dB erősséggel föld alá sugároztak, aminekrévén a földanya megmozdult, és csúsztak a lemezek rendesen.


Hát ha 400 dB-t a föld alá sugároznának, az kétségtelenül elcsúsztatná a lemezeket, ugyanis ez 2 millió gigapascal, ami 1 milliószor nagyobb, mint a legerősebb acélok folyáshatára. Sacc/kb. ekkora lehet a nyomás a Nap magjában. 500 dB-nyi nyomás pedig még fekete lyuk belsejében sincs.

Az infrával modulált mikrohullám is kb. így működik. Vagyis pár MW-on valóban képes jelentős hangot kelteni. Igaz, hogy előtte szénné égeti a céltárgyat, és a keletkező hőhatás az, ami a hangot kelti. Szóval ha szénné égetett emberekben akarunk fejfájást kelteni, akkor nagyon jó a módszer!

ON:

Infrahang számítás zárt szobában, zárt dobozzal:

50 m^3 levegőben 20 Pa (120 dB, ami 20 Hz-en alig van a hallásküszöb fölött) kb. 20Pa/100kPa*50m^3=10 literes térfogatváltozást jelent, de mivel ez effektív érték, 2,82-szer ekkora löketű "dugattyúval" állítható elő.

A hallható tartományban az eloszlása egyenletes soha nem lehet, mivel a szoba rezonál, pl. egy 5 m hosszú zárt szoba legkisebb rezonanciafrekvenciája kb. 34 Hz.

Egyébként CD-n teljes nyugalommal lehet 20 Hz alatti hang, a lejátszó is visszaadja, más kérdés, hogy a hangmérnök tesz-e rá ilyet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.15. 15:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18. 10:28
Hozzászólások: 9
Pafinak: modtam, hogyhihetetlen , de a müködési elv ott van nekem elég 90 db, de akkor müködjön, a számok adat visszafejtésből vannak sőt a szöveg rész is, pontatlan lehet.

Siege 29: lényeg, hogy nem szekrény méretben akarnám elérni azt, hogy élvezhető, de nem lassú brummogós, hanem kontrolált gyors, és tudatos mélyek legyenek. A passzív rendszer alsó frekik miatt terv, de a kartonra a karbon , vagy kevlárral megerősített hangszóróka gondoltam. Mivel láttam én már karbon meg miindenféle anyagú hangszórót, de dobozból kivéve hátul sima papír avagy szenggel élve karton volt.
Nos de üvegszálas megoldásban igazad van. A fent említett anyagokat, most hál stenek bagóért tudnám megvenni de macerás a velük által okozott munka. A monacor annyir rossz vagy annyira macerás mert bizonyos ládái igen csak borsos áruak. Igazából em ismerem őket bővebben, de nem is akarom.
Képek nincsenek az üvegszálas szövet membránról?
Amúgykösz az útbaigazítást!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.17. 20:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
Ha kisdoboz akkor bandpass-t tudom neked ajánlani kis hely és elég nagy meredekségű vágás,lehet variálni őket...
http://www.ajdesigner.com/speaker/bcb.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.17. 20:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
http://www.termpro.com/whe/tprolit.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 0hz-40hz
HozzászólásElküldve: 2011.06.20. 11:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.18. 10:28
Hozzászólások: 9
Már megbeszéltük, cyber, hogy ott csökken a hangerő, arról van szó amit adtál 2 monacort!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 12 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 14 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség