audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:44

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 353 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 21:27 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
DHT írta:
Eleve provokáció ebben a topikban a te jelenléted :lol: , de megnyugtatlak ebben a topikban olyanok véleményére kíváncsiak akik nem elméletről beszélnek hanem tapasztalati úton megszerzett tudásról.


Hol vannak az olyanok ebben a topickban? Ja, hogy te lennél az? Hát, bocs, nem tudtam, hogy te ekkora "zsenimágus" vagy? Mé nem montad? :mrgreen:

Én úgy látom, hogy ebben a topickban nem sok minden van. Hol van a tapasztalati úton megszerzett tudás, mutassá má itt olyat! :lol:

Másrészt az elméleti tudás az alapja mindennek. Az a legfontosabb, legalapvetőbb. Hiába akar valaki DHT "übermaster" lenni, a nagy gyakorlati tapasztalattal, ha annyira híjján van az elméleti ismereteknek, hogy még egy normálisan működő diy vakaréknak sem látja át a működését. A gyakorlati tudáshoz is alapvetően elméleti tudás kell. Akinek nincs, annak igazi gyakorlati tudása se lehet. Ami helyette van azt úgy hívják, hogy hülyeség, meg babona. Ez az utóbbi az "elméleti tudás nélküli gyakorlati tudás" méltó megnevezése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 21:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
A többit nem tudom hogy megy, de a csöves fórumrész általában arról szól, hogy valaki feltesz egy kérdést, és a többiek a legjobb tudásuk szerint válaszolnak rá.


Rejtés:
Arról a félvezetős szól. (Bele lehet olvasni, hogy tényleg így van ott).


Na, akkor az tök jó, mert én pont ezt csináltam... ;) (Az okoskodás, meg idézőjeles volt. Az ismeretek átadását szimbolizáltam (próbáltam) az idézőjelbe tett kifejezéssel...)

Rejtés:
Okoskodás alatt azt értettem, hogy ha valaki feljön a fórumra és felvet egy gondolatot, akkor elsősorban arra kíváncsi, hogy a többieknek mi arról a véleménye. (Remélem egyértelmű).

A többiek meg "megokoskodják" a témát és kisül belőle valami, ami többeknek hasznos. Ez a fórumok értelme.

Ettől szálybarágósabban nem tudom leírni, hogy mit értettem "okoskodáson"... Többet ne csavarja ki senki a kifejezést, ha kérhetem. Úgyis átlátszó, a mögöttes agresszióra irányuló szándék, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 22:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Idézet:
A többit nem tudom hogy megy, de a csöves fórumrész általában arról szól, hogy valaki feltesz egy kérdést, és a többiek a legjobb tudásuk szerint válaszolnak rá.


Jajj, még lefelejtettem az erre vonatkozó offolásomat: :lol: A csöves téma szerintem meg inkább általában arról szól, hogy az SE-PP-OTL-DHT hívők verexenek, térítik egymást és ecsetelik az összes többi tábor dolgainak hibáit. (burkoltan próbálják éreztetni, hogy az övék az igaz út) Én így látom, hogy a csöves rész erről szól. A fentiről is!, amit GA2 fórumtárs írt, de csak nagyon ritkán...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 22:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
GA2 írta:
Akkor itt lehet a félreértés oka. Okoskodásnak azt nevezzük, amikor valaki nem ért valamihez, és mégis azt gondolja, hogy igenis jól ért hozzá.
A többit nem tudom hogy megy, de a csöves fórumrész általában arról szól, hogy valaki feltesz egy kérdést, és a többiek a legjobb tudásuk szerint válaszolnak rá. Ennek az a célja hogy SEGÍTSENEK a másik építőnek.Tehát nem okoskodásról, hanem emberségről szólnak itt a dolgok.

YESSSS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.24. 22:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ahogy elnézem a DHT-s topic leginkább offolásról szól. :) Az előző mindössze 5 oldal nagy része is szinte off. Az általam használt "okoskodás" kifejezést is direk leírtam, miért használtam és mit értettem alatta, (mert ismerem a fórumozókat, hogy emiatt képesek 3 oldal offot kitermelni, amiben különböző definíciókkal felvilágostanak a fórum értelméről, belekeverik a testvéri szeretetet, mint a mennyből alászállott angyalok, oktatják az erkölcstant, stb, stb), de úgy látom, nem sokat ért a magyarázat...

Hogy ne offoljak, engem mindig kiráz a hideg kicsit a DHT rendszerektől. De nem a hangjuk miatt elsősorban, hanem a látvány miatt. Hatalmas üvegbúrák alatt izzanak erős fénnyel az elektródák, nagyméretű tekercsek, stb. A 19.század végi elektrotechnikát idézi a látvány, amiről nekem folyton a frankenstein filmek jutnak az eszembe. (Mikor így varrja össze a hullákat, azt világítanak azok a nagy üvegbúrák, meg a drótok, tekercsek). Komolyan tisztára olyan látvány szokott lenni. Hulla nélkül is meg ijed az ember :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 07:24 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.30. 19:15
Hozzászólások: 1974
A korai fejlesztés DHT csövek között több olyan típus is van, amit kimondottan hangerősítésre terveztek. Ezek jól megközelítően lineáris karakterisztikával rendelkeznek, ami lehetővé teszi NFB nélküli felhasználásukat is.
A DIY építők részére ezért ezek az eszközök egyszerűen felhasználható, könnyen eredményt hozó alkatrészek.
A nagyobb fizikai méretek pedig egyáltalán nem rontják az elérhető hangminőséget - sőt ezek a régi eszközök itt is igen jól teljesítenek.
A modern miniatűr, közvetett fűtésű elektroncsövek kisebb fizikai mérete javította az elektromos paramétereket, viszont nem hozott egyértelmű hangzási javulást.
Tisztelet a kivételnek!

Üdv: TJ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 10:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Azt nem értem, hogy miért nem gyárt senki ilyen kis zseblámpaízzó méretű DHT triódákat manapság.
Pdig nem volna nehezebb előállítani, mint pl egy autó reflektor izzóját.... Ráadásul 20-40.000 órás élettartamra is meg lehetne ezeket csinálni...

Pedig volna rá vevőkör. Az ilyesmiket lehetne pakolni multimédia lejátszóba, hangkártyába, előfokba, végfokba, stb. Ha lehetne ilyesmiket kapni, tutira DHT-znék én is. De csak ilyen böszme nagy ubis üvegeket gyártanak, végcsőnek. Itt bukik az egész DHT-s szórakozás... Múzeumba kéne már betörni az ilyesmikért... Nem tudom, hogy ménem jutott még ez eszébe egyetlen csőgyártónak sem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.25. 10:56 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Vannak szubmini DHT triódák is! 25 mm x 9 mm méretben.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 17:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
A kérdésem még csak az lenne, hogy hol lehet ilyeneket kapni, meg mennyié vesztegetik?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 18:58 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
pl. itt: http://www.ebay.com/itm/4-NOS-Raytheon-JAN-6286-submini-Vacuum-Tubes-/200976227804?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item2ecb1ddddc


Csatolmányok:
6286.jpg
6286.jpg [ 5.2 KiB | Megtekintve 56417 alkalommal. ]
6286.pdf [209.34 KiB]
574 alkalommal.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 19:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Az orosz változat sem rosszabb, kivéve a szórást. Amúgy fizikai magyarázat is lehet arra, hogy ezek a kis csövek jó hangúak. Sokkal kisebb katódot/rácsot/anódot szolgál ki az a fűtőteljesítmény, mint az azonos az ECC novál csöveknél. Azaz jobban hasonlít a direktfűtésű csövekhez :D Lehet, hogy nem érthetően fogalmaztam, de biztosan páran megértik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 19:40 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Az orosz csöveket nem említeném egy lapon sem ezekkel. Nekem is vannak. Az oroszok nagy részét elajándékoztam.

1-1 példány maradt meg. Amiben verhetetlenek, hogy itthon olcsón hozzáférhetők. (És ennyivel be is fejeztük)

Teljesen más kategória. Ezek az amcsi csövek árban 5x-30x többe kerülnek, mint az oroszok. Viszont sokkal jobb minőséget képviselnek.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 19:46 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Jó, de néztem az adatlapját, ez a 6268 tényleg DHT. A ruszki verzsön is az? Az micsoda típusszámilag?

Ezek is tudnak 100.000 üzemórát, vagy csak a 6111?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 19:52 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
KD mester írta:
Jó, de néztem az adatlapját, ez a 6268 tényleg DHT. A ruszki verzsön is az? Az micsoda típusszámilag?

Ezek is tudnak 100.000 üzemórát, vagy csak a 6111?


Szerintem ez is túlél Téged. :D Ezek kb. 60 éves (új) csövek, és mérve még ma is hozzák a katalógusadatokat 2-5%-on belül.

Csak vigyázni kell a fűtéssel....

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2013.10.26. 20:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Elnézést, én nem a 6286-ra asszociáltam..Az tényleg más kategória.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2014.03.15. 12:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.06.06. 04:57
Hozzászólások: 677
Tartózkodási hely: Bp
tunerman írta:
A korai fejlesztés DHT csövek között több olyan típus is van, amit kimondottan hangerősítésre terveztek. Ezek jól megközelítően lineáris karakterisztikával rendelkeznek, ami lehetővé teszi NFB nélküli felhasználásukat is.
A DIY építők részére ezért ezek az eszközök egyszerűen felhasználható, könnyen eredményt hozó alkatrészek.
A nagyobb fizikai méretek pedig egyáltalán nem rontják az elérhető hangminőséget - sőt ezek a régi eszközök itt is igen jól teljesítenek.
A modern miniatűr, közvetett fűtésű elektroncsövek kisebb fizikai mérete javította az elektromos paramétereket, viszont nem hozott egyértelmű hangzási javulást.
Tisztelet a kivételnek!

Üdv: TJ.


Helló!
Kár hogy lineárisak,és jó a hangminőség, figyelembe kellene venni a 850V anód feletti csövek veszélyes röntgen sugárzását! Én a GMI 90 csőnél lágy röntgen sugárzást mértem! M.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 21:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Hű, itt milyen hullaszag terjeng....

Némi külső indításra foglalkoztam kicsit a végcső katód ellenállásával. Régóta nem nyúltam hozzá, de az utóbbi pár évben beszereztem pár verziót, amit csak beraktam a többi nem használt alkatrész közé és hát most jött el az ideje a kísérletezésnek. Nem vagyok a végén, majd írok saját véleményt is, talán hamarosan.

Évekkel ezelőtt a 12W-os Millset raktam be, elvileg 8W környéki disszipációval megy, probléma nem lehet(ne). Aztán úgy leégett a borítás a Millsről, hogy nem győztem csodálkozni. Átváltottam 2db párhuzamosan kötött 12W-os Millsre és azt hittem, most már minden rendben lesz. Hát nem lett. Ezek még nem égtek szénné, de már jól látható rajtuk a pörkölődés. Ez indított el a cselekvés útján.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ki milyen katód ellenállást használ dht végcső alá, mivel hasonlította össze és milyennek tartja a hangját?

Mellékág1, 2W-os réteg ellenállásokból raktam össze elvileg jó disszipációjút, bekötöttem, erre infrás hőmérővel 140°C-ot mértem rajtuk!!! Ez nem a hosszú élet titka. Az erősítő abszolut nincs bedobozolva, így szó se lehet róla, hogy megszorult volna a meleg és attól ment fel a hőfok.

Mellékág2: Valaki esetleg, netalán-talán kipróbálta a dht katód földrekötést és negatív előfeszről is járatta a gépét? Milyen tapasztalatok születtek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 22:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nekem vagy dc csatolt és így negatív előfesz volt vagy dc csatolt és egy másik cső az aktív ellenállat teljesítmény csőnél. Katódellenállást csak a kis DHT-s csöveknél alkalmazok.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 22:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Barth Ida írta:
Hű, itt milyen hullaszag terjeng....

Némi külső indításra foglalkoztam kicsit a végcső katód ellenállásával. Régóta nem nyúltam hozzá, de az utóbbi pár évben beszereztem pár verziót, amit csak beraktam a többi nem használt alkatrész közé és hát most jött el az ideje a kísérletezésnek. Nem vagyok a végén, majd írok saját véleményt is, talán hamarosan.

Évekkel ezelőtt a 12W-os Millset raktam be, elvileg 8W környéki disszipációval megy, probléma nem lehet(ne). Aztán úgy leégett a borítás a Millsről, hogy nem győztem csodálkozni. Átváltottam 2db párhuzamosan kötött 12W-os Millsre és azt hittem, most már minden rendben lesz. Hát nem lett. Ezek még nem égtek szénné, de már jól látható rajtuk a pörkölődés. Ez indított el a cselekvés útján.

Szóval azt szeretném kérdezni, hogy ki milyen katód ellenállást használ dht végcső alá, mivel hasonlította össze és milyennek tartja a hangját?

Mellékág1, 2W-os réteg ellenállásokból raktam össze elvileg jó disszipációjút, bekötöttem, erre infrás hőmérővel 140°C-ot mértem rajtuk!!! Ez nem a hosszú élet titka. Az erősítő abszolut nincs bedobozolva, így szó se lehet róla, hogy megszorult volna a meleg és attól ment fel a hőfok.

Mellékág2: Valaki esetleg, netalán-talán kipróbálta a dht katód földrekötést és negatív előfeszről is járatta a gépét? Milyen tapasztalatok születtek?

nekem aluházas 50W-os huzal ellenálláson folyik 230mA, közös katód ellenállás a PP végcsöveknek. A rácsfesz két részből áll fel, kb fele esik ezen a 220ohmon, másik fele negatív biasz feszről, 1-1 potival szabályozva, így a munkaponti szimmetriát is tudom állítani. Az 50W-os ellenállás fűt kb 12W-al, a szasszi lemezre felfogva, más hűtőborda nincs, de közelében azért adja a meleget a két végcső csövenkénti 50Wattnyi disszipációval. Amikor órákat van bekapcsolva, az ellenállás környéke felmelegszik úgy 80-90 fokra.
Cserélgetni nem cserélgettem, már csak azért sem, mert minőségi BG és csillám kondikkal van bypasszolva, persze ettől még lehet hatása a hangra. Ja, és idén lesz 10éve hogy műkszik, baj nincs, hang jó. Ha jól emlékszem, ARCOL márka


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 23:02 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:15
Hozzászólások: 147
Tartózkodási hely: Buda
Mills 50W és Dale 25W aluházban.
Újabban az 5-12W Mills ellenállások tényleg hamar megsülnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 23:08 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Nagyobb teljesítményre (10-15 W disszipáció a fűtés bias ellenállásokon) én is 50W-os DALE NH (nem induktív) ellenállásokat használok.

Pár (10 alatti) Wattra próbáld meg a Welwyn W24 (14W) üvegzománc bevonatú huzal ellenállásokat. 200 fokig vannak kalibrálva, nálam volt már némelyik 140 fokos. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 23:11 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
euro21 írta:
Nagyobb teljesítményre (10-15 W disszipáció a fűtés bias ellenállásokon) én is 50W-os DALE NH (nem induktív) ellenállásokat használok.

Pár (10 alatti) Wattra próbáld meg a Welwyn W24 (14W) üvegzománc bevonatú huzal ellenállásokat. 200 fokig vannak kalibrálva, nálam volt már némelyik 140 fokos. ;)


Mellékág2: évek óta negatív előfesszel megy a 300B erősítő, a most már deszkán üzemelő
801a PSE is így működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.03. 23:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Ki lehetne próbálni, hogy milyen a hangja, ha áramgenerátor kerül oda.
Itt például égőkkel operálnak:
http://hiend-audio.com/2014/08/17/gm70-amp-new-concept/


Csatolmányok:
GM70-new-concept-V2.0.jpg
GM70-new-concept-V2.0.jpg [ 156.97 KiB | Megtekintve 55764 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 00:40 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Amiket próbáltam:
- Welwyn tizenwattos, zománcos - kicsit tolakodóbb, mint a Mills 12W. Valójában ez volt az induláskori típus, mert ezt az ellenállás fajtát tartom a technikailag legjobbnak. Volt már rá eset, hogy elqurásból fakadólag sárgán! izzott többtíz másodpercig, kihűlés után meg ugyanannyi volt az ellenállása, mint előtte. De a Mills hangilag egy előrelépés, de az a megbízhatóság ....

- Mills fémtokos sokwattos - sajnos nem olyan jó, mint az MRA12. Tesztcélra van egy Sade CD, amin több szám is úgy van felvéve, hogy a cinneket egy hajszál választja el attól, hogy bántóak legyenek. Az MRA12-nél nem bánt, a Welwynnél, a nagyobbik Millsnél meg bánt.

- TDO - japán huzalellenállás - bánt! Ez is vagy 20-25W és 120°C-ra melegedett 8-9W-tól. Mondjuk a zománcosokat nem féltem a magas hőfoktól, de akkor is.

- 4db tantál ellenállás párhuzamosan. Elvileg a 8W még éppen belefér, de 140°C-on tutira igen röviden örülhetnék a közreműködésüknek. Vajon meddig lehet feszíteni a húrt? Ja, ez se bántott.

Az előző GM70-es erősítőben én is előfeszültséget használtam, de azt meg sose próbáltam katód ellenállásosan, vagyis teljesen hiányzik az ilyetén tapasztalatom. Az előfeszültség elkészítéséhez a trafón van tekercs, a katódkondik 350V-osak, 2 db van belőlük csatornánként, tehát már be van építve a cuccok többsége, csak a két beállító potit kellene valahogy beépítenem a szénakazalba. De úgy látom, hogy mindenki megépítette, amit jónak gondolt, olyan összehasonlítás, hogy katódellenállásos - előfeszültséges, nem született, főleg nem ugyanazokkal az alkatrészekkel.

A Dale fémházas ellenálló melyik boltból lett rendelve? Az ARCOL?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 10:01 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
http://hu.mouser.com/Passive-Components ... or&FS=True
http://www.mouser.com/ds/2/427/30201-220018.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 12:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
.... amit én is meghallgatnék.... VHP-3 Vishay.....

De ennek nem most van szezonja.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.03.04. 20:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Valami értelmes tokozást csinálhattak volna neki!
Na meg is van a következő célpont.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.01. 20:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Egy kis csőcsere... 8-)


Csatolmányok:
WP_20150501_19_27_07_Raw.jpg
WP_20150501_19_27_07_Raw.jpg [ 396 KiB | Megtekintve 55453 alkalommal. ]

_________________
72 audio
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.01. 21:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 10:25
Hozzászólások: 401
Szép pöttyös a logója :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.01. 23:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Írhatsz róla hogy mit hallasz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 06:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Barth Ida írta:
Írhatsz róla hogy mit hallasz.

Majd írok. Tegnap délután raktam az erősítőbe, bejáratni már nem kell :) .

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 12:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
DHT írta:
Barth Ida írta:
Írhatsz róla hogy mit hallasz.

Majd írok. Tegnap délután raktam az erősítőbe, bejáratni már nem kell :) .


Belenyugodhatsz, hogy be kell járatni. Mert más feszültséggel és más árammal fog menni, mint az előző gazdájánál. Nem lesz olyan hosszú, mintha nulláról indítanád, de kell neki néhány nap.
Amúgy gratulálok a vételhez, simán kategóriaugrás minőségben egy ilyen csőcsere.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 14:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Az biztos hogy nem egy csapatban játszik a JJ meg az EMl.
Több részlet, levegő és a dinamika is letisztultabb-erőteljesebb.
De a hangfalcsere hozott igazán sokat a "konyhára".
Nálam ez a hálóanódos 300B a csúcs, már rég csorgott miatta a nyálam. :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 17:18 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Milyen hangfalra tettél szert?
Nem szeretem leszólni az egyutasokat, mert sokan szeretik valamiért, de én még igazán jót nem hallottam. Milyen érzékenységű a dobozod?
A DHT-zés sokak szerint a hangdobozoknál kezdődik és én is ezt vallom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 18:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Neckermann a márkája, tucat termék a 70' évek elejéről. 3 utas zárt 40L alul 25cm mély, középen egy ovál szélessávú és egy papírmembrános magas. Kb 90dB érzékenység. Semmilyen infó nincs róla, döbbenetesen jó a hangja, könnyen hajtja az erősítő, brzasztó gyors és fantasztikus jelenlét érzetet tud varázsolni. Tökéletesen kiszolgálja a rendszert.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.02. 23:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Gratula az új csövekhez, meg hangfalakhoz. Ezek már igen nívós példányok.

Régen azért tudtak hangfalat csinálni egyes gyártók...

Hallottam már olyan, több, mint 40 éves dico hangfalat, ami több millás mai dobozok mellett szólt. Eszméletlenül ronda volt. Kinézetre egyszerűen nevetséges.

Aztán a tulaj sokat sejtető mosolya beigazolódott. Bekötötte ezeket a matuzsálem dico hangfalakat, úgy nyomta le a több milkás mellette lévő kifejezetten high-end világába tanyázó dobozokat, mint a tankhajó a teknősbékát... Döbbenetesen jó hangja volt. A kinézete után meg aztán pláne sokkoló meglepetésként jött az a hang, amit produkált...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.03. 10:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
DHT írta:
Az biztos hogy nem egy csapatban játszik a JJ meg az EMl.
Több részlet, levegő és a dinamika is letisztultabb-erőteljesebb.
De a hangfalcsere hozott igazán sokat a "konyhára".
Nálam ez a hálóanódos 300B a csúcs, már rég csorgott miatta a nyálam. :lol:


Mit lehet tudni az előző tulajnál mennyit járt és főleg milyen anóddisszipációval? Az én EML-jeim 2005-óta mennek napi átlagban 1,5-órát, nem hallgatok minden nap, ez kb 5500 üzemóra. A végcsöveim munkapontja az első 100-200 órában álltak be, azóta évi 1-2%-ot mozog, amiatt meg nem érdemes semmit állítgatni, inkább csak a szimmetriát, a PP miatt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.03. 11:03 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
KD mester írta:
Gratula az új csövekhez, meg hangfalakhoz. Ezek már igen nívós példányok.

Régen azért tudtak hangfalat csinálni egyes gyártók...

Hallottam már olyan, több, mint 40 éves dico hangfalat, ami több millás mai dobozok mellett szólt. Eszméletlenül ronda volt. Kinézetre egyszerűen nevetséges.

Aztán a tulaj sokat sejtető mosolya beigazolódott. Bekötötte ezeket a matuzsálem dico hangfalakat, úgy nyomta le a több milkás mellette lévő kifejezetten high-end világába tanyázó dobozokat, mint a tankhajó a teknősbékát... Döbbenetesen jó hangja volt. A kinézete után meg aztán pláne sokkoló meglepetésként jött az a hang, amit produkált...

Köszönöm, hangfal a bolháról van. Egy darabig nézegettem de először beteg árat mondott rá a kissebbség, 3 hét múlva a harmadára tartotta és így alkudtam le 9e ftra, de mondtam neki ha nem jó visszahozom... Aztán hazavittem meghallgattam és beszarás, a gleden azota a gadrobban pihizik.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.03. 11:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Kb 2000 órát ment normál áram mellett.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.05.03. 20:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Sajnos én is hallottam a Neckermannt :cry:
Bottal nem piszkáltam volna meg a hangszóróit...

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.26. 05:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:15
Hozzászólások: 158
DHT írta:
Kb 2000 órát ment normál áram mellett.


1500h 330V 70mA


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.26. 17:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Péter írta:
Sajnos én is hallottam a Neckermannt :cry:
Bottal nem piszkáltam volna meg a hangszóróit...


Én a Gleden-el vagyok pont így. Hátam közepére nem kéne az a hang, ami abból kijön. (Nem az esetem) Ahhoz képest tényleg előre lépés ez a Neckermann hangfal. Egész "tűrhető" hangot csinált a találkozón. ;) Egyértelműen jó vásárt csinált vele a Zsolt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.26. 21:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Péter kicsit félreérthető módon fogalmazott, neki nagyon tettszik a Neckermann láda hangja.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.26. 22:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Igen, mindig túl árnyaltan fogalmazok. Nagyon bejön a Neckermann hangja, csak a hangszórók külleme nem a mai high end standardnak megfelelelő. Na.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.27. 12:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Láttam ma egy ilyen Neckermann dobozt a miskolci KGST piacon, sajnos borzalmas állapotban. Vizet kaphatott, mert a hangszórómágnesek be voltak rohadva, keresztváltó meg kitépve belőle. Érdekes hangszórói vannak, nem a mai tervezési koncepció. Nincsenek benne nagy mágnesek, igen könnyű felépítésűek. Szerintem ez kimondottan csöveshez való érzékeny doboz lehettet. Kár hogy ilyen állapotban volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.27. 12:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Meg kellett volna venni.... :?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.27. 18:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
De ha beázott, mit lehet vele kezdeni? A Tied nagyon szép állapotúnak mondható a fotó alapján.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.27. 21:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
miczo írta:
De ha beázott, mit lehet vele kezdeni? A Tied nagyon szép állapotúnak mondható a fotó alapján.

Új bobozt fillérekből lehet összedobni és a váltója is egyszerű, a mély hsz- meg Marosi Pisti profin meg tudja javítani.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.28. 14:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.03.06. 22:57
Hozzászólások: 476
Tartózkodási hely: Miskolc
Elhoztam a dobozpárt, elég durván le kellett húzni, hogy ideadja 4k-ért, 8-ra tartotta. Szóval nagyot nem bukok vele. :D
Nem olyan rossz a helyzet mint elsőre látszott, az egyik doboznak (amin a hátlap rajta volt) nincs semmi baja. Szól!
A másikból ugye kiszaggatták a váltót (gondolom a réz látványának nem bírtak ellenállni), sérült a mély bevezető szála is, de a membrán, felfüggesztés, tekercs ép. A váltót a másik doboz alapján lehet rekonstruálni. Jó kis projekt lesz.

Meglepően jó hangja van, nagyon szép részletes a közepe, magasa. Ezek a papír magasak azért kicsit másképp szólnak mint a mostani modern lágydómok. Még monóban is hallgatható, nincs hiényérzet. Dinamikus, gyors mélye van. Érzékenysége 89-91dB körül lehet, egy kis D-osztályúval próbáltam (tpa3116), nagyon könnyen kihajtja. Ezekben a hangszórókban AlNiCo mágnesek vannak??

Maga a doboz lapos, merev kávával, a háta lágy, részt vesz a hangképzésben. A dobozát újra kell alkotni, eléggé leharcolt, eredetileg fehér volt.

Azt tudja valaki ilyen retró hagszórószövetet lehet-e még valahol beszerezni? Textilboltokban nem nagyon láttam olyat ami annyira laza, hogy ne okozzon jelentős csillapítást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: FULL DHT
HozzászólásElküldve: 2015.06.28. 14:14 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
miczo írta:
Elhoztam a dobozpárt, elég durván le kellett húzni, hogy ideadja 4k-ért, 8-ra tartotta. Szóval nagyot nem bukok vele. :D
Nem olyan rossz a helyzet mint elsőre látszott, az egyik doboznak (amin a hátlap rajta volt) nincs semmi baja. Szól!
A másikból ugye kiszaggatták a váltót (gondolom a réz látványának nem bírtak ellenállni), sérült a mély bevezető szála is, de a membrán, felfüggesztés, tekercs ép. A váltót a másik doboz alapján lehet rekonstruálni. Jó kis projekt lesz.

Meglepően jó hangja van, nagyon szép részletes a közepe, magasa. Ezek a papír magasak azért kicsit másképp szólnak mint a mostani modern lágydómok. Még monóban is hallgatható, nincs hiényérzet. Dinamikus, gyors mélye van. Érzékenysége 89-91dB körül lehet, egy kis D-osztályúval próbáltam (tpa3116), nagyon könnyen kihajtja. Ezekben a hangszórókban AlNiCo mágnesek vannak??

Maga a doboz lapos, merev kávával, a háta lágy, részt vesz a hangképzésben. A dobozát újra kell alkotni, eléggé leharcolt, eredetileg fehér volt.

Azt tudja valaki ilyen retró hagszórószövetet lehet-e még valahol beszerezni? Textilboltokban nem nagyon láttam olyat ami annyira laza, hogy ne okozzon jelentős csillapítást.


Kíváncsian várjuk a fejleményeket!
Csinálj neki egy új témát és tegyél fel képeket az eredetiről is! ;) (Persze, ha van hozzá időd és kedved.)
Az utolsó mondatodra válaszként, itt is keresgélhetsz:
http://www.etronic-parts.com/index.php/ ... zatok.html
Ezek a szövetek rendkívül erősek, "gyerekbiztosak" és viszonylag nagy lyukak vannak a szövet szálai között. Igaz, többe fog kerülni, mint amennyiért a dobozokat vetted. :?
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 353 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség