audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:09

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 00:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Ezeket én is csak láttam...


Csatolmányok:
audiofil014.jpg
audiofil014.jpg [ 901.9 KiB | Megtekintve 36779 alkalommal. ]
audiofil015.jpg
audiofil015.jpg [ 926.63 KiB | Megtekintve 36780 alkalommal. ]
audiofil016.jpg
audiofil016.jpg [ 796.28 KiB | Megtekintve 36780 alkalommal. ]

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 00:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Ezeket viszont sokat hallgattam, mert időről időre felmerül bennem a kérdés, hogyan szólna nálam egy SE után kötve valami egyutas szélessávú hangszóróra épülő hangdoboz...


Csatolmányok:
audiofil017.jpg
audiofil017.jpg [ 759.45 KiB | Megtekintve 36776 alkalommal. ]
audiofil018.jpg
audiofil018.jpg [ 878.59 KiB | Megtekintve 36776 alkalommal. ]
audiofil019.jpg
audiofil019.jpg [ 670.43 KiB | Megtekintve 36774 alkalommal. ]
audiofil020.jpg
audiofil020.jpg [ 630.05 KiB | Megtekintve 36776 alkalommal. ]

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 01:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Köszönöm a találkozót, a jó hangulatot Balázsnak és a résztvevőknek!

Kezdeném a rendhagyó ömlengéssel:

dys-cus mostani rendszere, szóval az Aldebaran hangfal, Tauceti erősítő, dys-cus DAC együttesen annyira jó párosítást alkotott, hogy egy az egyben telibe találta a hangzásbeli ideálomat. Ez most nagyon egyben volt. Korábban hallottam dys-cus régebbi rendszerét, meg az új komponenseket is külön-külön, de így együtt, valami olyat produkáltak most, amire nem számítottam. Ez a hang olyan volt, ami egy életen át tartó emléket hagy bennem. Szóval virtuálisan kezet csókolok dys-cusnak. (A rendszere minden komponense saját tervezésű, saját készítésű.) Idáig nem írtam még ilyen szintű ömlengő elismerést senkinek, nem is gondoltam, hogy majd pont neki fogok ilyeneket írni. :lol: De hát annyira jó hangot csinált dys-cus fórumtársunk, hogy szerintem most ezért a hangért, minden elismerés megilleti. Majd még áradozhatok róla részletesebben is, ha van rá igény...

A másik rendszer, ami nekem nagyon tetszett, az DHT fórumtársunk rendszere volt. Ez is egy csodás hangú rendszer volt, nagyon tetszett. Mondjuk azzal mindig nem értek egyet, hogy 6W mindenre elég, de hát ami jó, az jó... Ezt is élmény volt hallgatni.

Erősítők közül emersys hibridjére térnék ki. Tulajdonképpen azért mentem le a találkozóra, hogy ezt halljam. Nem okozott csalódást. dys-cus hangfalaival is nagyon jól teljesített. Jó alaposan meghallgattuk ezeken. Majd lent, az ebédlőben ezeken a hal formájú hangfalakon is felváltva hallgattuk ezt, meg egy 211SE-t. Mindkét erősítő nagyon komoly minőségi szinten helyezkedik el szerintem. Nekem mindegyik tetszett. A hibrid fölénye mély tartományt illetően egyértelmű volt. Szerintem a hangja is kicsit jobban egyben volt, egy kicsit kifinomultabban kezelte a hangokat. A 211-et is dicséret illeti. Ilyen jó mikrodinamikával és részletező képességgel ellátott csövesbe ritkán botlik az ember. Nagyon esztétikus készülék volt a maga 40Kg-os súlyával, szépen elkészítve. Nanokristályos kimenő trafó, shakti kő, egyéb mágia, na meg több, mint 20W (egy DHT SE-től óriási kimenő teljesítmény...)

Tranzisztoros erősítőből nem volt túl sok, csak egy darab össz. Tibi98 erősítője. Ezt dys-cus hangfalán hallgattuk. Korábbi tapasztalat, egy B100 alapú erősítővel, hogy a miczo féle meghajtással alkotott jó párosítást ezekkel a hangsugárzókkal. Ez most is így lett szerintem, legalábbis nekem ezzel a meghajtással tetszett ez a B200 dolog is dys-cus hangfalain. (Volt, akinek az L4 tetszett inkább, de szerintem az valahogy nem illeszkedett jól az Aldebaranokhoz most sem.). Klasszikus B100 alapú erősítő nem volt a találkozón, szóval fogalmam sincs, hogy ahhoz viszonyítva most ez milyen. Ettől függetlenül meglepően jó lett a hangja. Nem igazán hittem benne, hogy ilyen magas tápfesszel, B200-al ez jó lesz, de szerencsére tévedtem. Igen hallgatható, SE-PP előnyöket ötvöző hangképű erősítő kerekedett ki belőle. Érdekes, hogy a matrix meghajtóval, meg ezzel a B200-al, dys-cus rendszerén ilyen nagyon meleg, tipikus csöves hangkép született a tisztán tranzisztoros erősítővel. Hát nekem ez nem jött be. Nem tapasztaltam még ilyet B100-on más rendszerekben. A miczo meghajtóval viszont nagyon tetszett a hangja. Teljesen korrekt volt mindenféle zenén. Kár, hogy olyan hamar elvitte a gazdája, szívesen hallgattam volna még...

Minden azért nem volt jó a mostani találkozón sem természetesen, de véleményt inkább arról alkotok, amit komolyabban hallgattam és tetszett is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 08:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Szeretném én is megköszönni a remek szervezést! Örülök, hogy ott lehetettem, és sikerült fórumtársakkal személyesen is találkozni. ( Ez az első találkozó volt, amelyen részt vettem )

A berendezéseket illetően úgy gondolom, gyakorlatilag mindegyik esetében sikerült kellemes perceket töltenem a hallgatásukkal, és bepillantani az alkotók ízlésvilágába, elképzeléseikbe a hangzást illetően.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 09:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Remek hangulatú találkozó volt sok jóhangú rendszerrel. Sajnos korán el kellett jönnöm egy családi program miatt. Dys-cus rendszere a minimax-al nagyon jól szólt (meg islepödtem), szerintem az ARC nem kellene erőltetni. Örülök én is hogy sok új fórumtársat ismerhettem meg.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 10:04 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Sziasztok.

Véleményem szerint is egy nagyon színvonalas, baráti találkozón vehettünk részt.
Megismerkedhettem jó pár fórumozó társunkkal, amely nagyon jó érzés volt számomra.
A készülékek remekül szóltak, Dys-Cus-nak pedig köszönöm, hogy rendszerében hallgathattuk a hibridemet, később pedig Balázsék Big Fish hangsugárzóin, (ez utóbbiról készült két kis videó, is ha valaki esetleg szeretné megtekinteni, innét letölthető:
http://www40.zippyshare.com/v/m7T5WpRM/file.html
http://www17.zippyshare.com/v/nBaXUhyO/file.html )

Balázsnak köszönet még egyszer is a szervezésért, rengeteg kellemes órában volt részem a tegnapi nap.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 12:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.29. 12:30
Hozzászólások: 726
lpcollector írta:
Ezeket viszont sokat hallgattam, mert időről időre felmerül bennem a kérdés, hogyan szólna nálam egy SE után kötve valami egyutas szélessávú hangszóróra épülő hangdoboz...


Nagyon nagy meglepetés volt a manta-z féle cucc:)
Meg a többi kiállított megszólaltatott eszköz.
No és a személyes ismeret a kolegákkal sokat ér!

Mindenkinek köszönöm a résztvevőknek s a kiállítóknak egyaránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 16:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Ezuton szeretném megköszönni minden kiállitónak és résztvevőnek a munkájárt magam és a rendező kollégák nevében!
Remélem mindenki pozitiv maradandó élményekkel gazdagodott!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 16:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
lpcollector írta:
Valóban köszönet jár a szervezőknek, tényleg igyekeztek sok jó rendszert összehozni.
Meglepő, de ezekben a szobákban még a nagy dobozok sem szerepeltek rosszúl. (Az alagsori étkezőről ugyanez már nem mondható el...)
A hangzás nagyon szubjektív dolog, nekem is volt ami tetszett, és volt ami nem...
A hangot nem tudtam elhozni, (sajnos a teszt lemezt sem, valamiért nem jutott) viszont készítettem néhány képet...




ird meg priviben a cimedet teloszámodat küldök lemezt.Bocs ha kimaradtál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 16:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Én kaptam lemezt, de ottfelejtettem dys-cus szobájában....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 17:09 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:10
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest
Akinek nem jutott CD lemez és szeretne az dobjon nekem üzenetet. Majd egyezkedek Baluval az utángyártásról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 17:19 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
A fotókon látok egy aluházas csöves végfokot. Az nem véletlenűl METRO-s, made-in China?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 17:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2012.08.15. 22:45
Hozzászólások: 405
LUCKY01 írta:
A fotókon látok egy aluházas csöves végfokot. Az nem véletlenűl METRO-s, made-in China?


Sokan használják ennek a dobozát -mivel egész mutatós darab- és saját elektronikát építenek bele, normális alkatrészekből.
Lehet hogy itt is erről van szó, bár nem beszéltem a tulajával.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 17:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
LUCKY01 írta:
A fotókon látok egy aluházas csöves végfokot. Az nem véletlenűl METRO-s, made-in China?


De az az, jól látod...
Annyira viszont nem olcsó, hogy a doboza miatt érdemes lenne megvenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 17:34 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
manta-z írta:
Akinek nem jutott CD lemez és szeretne az dobjon nekem üzenetet. Majd egyezkedek Baluval az utángyártásról.



van még lemez aki nem kapott küldjön emailt.gybalu71@gmail.com


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.05.31. 22:53 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Tibi98 írta:
LUCKY01 írta:
A fotókon látok egy aluházas csöves végfokot. Az nem véletlenűl METRO-s, made-in China?


De az az, jól látod...
Annyira viszont nem olcsó, hogy a doboza miatt érdemes lenne megvenni.
LUCKY01 írta:
A fotókon látok egy aluházas csöves végfokot. Az nem véletlenűl METRO-s, made-in China?


De az az, jól látod...
Annyira viszont nem olcsó, hogy a doboza miatt érdemes lenne megvenni.


Láttam már kb. 30k-ért utolsó darabot kiárusítani, annyiért szerintem nem sok, elnézve az alu dobozok árát.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 00:28 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Tibi98 írta:
LUCKY01 írta:
A fotókon látok egy aluházas csöves végfokot. Az nem véletlenűl METRO-s, made-in China?

Sokan használják ennek a dobozát -mivel egész mutatós darab- és saját elektronikát építenek bele, normális alkatrészekből.
Lehet hogy itt is erről van szó, bár nem beszéltem a tulajával.

Ha jól láttam orosz és nem kínai csövek voltak benne, így én is arra hajlok, hogy csak a dobozát használták fel...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 09:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
lpcollector írta:
Tibi98 írta:
LUCKY01 írta:
A fotókon látok egy aluházas csöves végfokot. Az nem véletlenűl METRO-s, made-in China?

Sokan használják ennek a dobozát -mivel egész mutatós darab- és saját elektronikát építenek bele, normális alkatrészekből.
Lehet hogy itt is erről van szó, bár nem beszéltem a tulajával.

Ha jól láttam orosz és nem kínai csövek voltak benne, így én is arra hajlok, hogy csak a dobozát használták fel...

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 09:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
dys-cus írta:
lpcollector írta:
Tibi98 írta:
LUCKY01 írta:
A fotókon látok egy aluházas csöves végfokot. Az nem véletlenűl METRO-s, made-in China?

Sokan használják ennek a dobozát -mivel egész mutatós darab- és saját elektronikát építenek bele, normális alkatrészekből.
Lehet hogy itt is erről van szó, bár nem beszéltem a tulajával.

Ha jól láttam orosz és nem kínai csövek voltak benne, így én is arra hajlok, hogy csak a dobozát használták fel...

Én most készültem el egy ilyen dobozos 6L6-ot tartalmazó kínai vacak átalakításával. Az átalakítás a kimenőtrafót érintette. Egyszerűsége ellenére egész tűrhető hangon szól. Most már. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 10:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Most beszéltem Á.Lajos bácsival, ők is hazaértek rendesen.
Elősször is köszönet a két szervezőnek: Balunak, és Lajosnak a remek szervezésésrt. Az ellátás jó volt, a hangulat szintén, a hely szintén. Köszönet az alkalmazottaknak is a kávéért, no meg az utánnunk való takarítási munkákért. Külön köszönet a meglepetéséert, mikor úgy szólítottak az útravaló uzsonnás csomag átvételéért, hogy: Dyscus Úr! Jöjjön a csomagért. Nos Dyscus úr még soha nem voltam. :P

Sok barátra tehettem szert: Attila bácsira, Gáborra, Dokira, természetgyógyászra, Balázsra, st.stb.Külön köszönet illeti Cyklon kollegánkat, ahol nagyon finom páleszt ittunk, és megnézhettük műhelyét is. Gyönyörű készülék dobozokat készít, vegyétek fel vele a kapcsolatot, mert CNC marógépén bármilyen igényt ki tud elégíteni, S ugyan ez írható a festésről, felíratozásról, anyagokról is. Nagyon szép hangú hangszererősítőket készít, még gitározott is nekünk. Hallottam az általa készített 2 ARC replikát is, ha jólemléxem VT100 típust készítette el. Érdekes módon az egyik kicsit jobban tetszett hangilag: A mélyei megfogottabbak voltak, a sávszélek jobban rendben voltak. Nos ebbe nem az Ő trafója volt, hanem valaki más tekert bele kimenőt. Nem is tudom ki... A készülékek Proac replika dobozok elé voltak kötve, amit szintén Cyklon kollega épített. Elképesztően jó hangúak voltak, szinte hihetetlen minőség jött át rajtuk. Elfelejtettem milyen hanxórók vannak bennük, de mintha Scanspeak-ok ra asszociálnék. A dobozokról még majd teszek említést.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 10:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A képek alapján Proac 2.5 klónra tippelek, a mélyközép egyértelműen Scan-Speak 8535.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 12:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Cyklonnak mondtam, hogy nyisson egy témát a gyártói fórumban. Nagyon jó munkákat készít. Itt pedig egy olyan valaki, aki csinál készülékdobozt, fedelet, stb dolgokat az hiánypótló lenne. Én biztosan szívesebben fizetném ki a készülékdoboz árát egy fórumtársunknak, mint a kínainak... (Csinál rajz alapján is készülék dobozt, fedőlemezt, stb...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 12:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
KD mester írta:
Cyklonnak mondtam, hogy nyisson egy témát a gyártói fórumban. Nagyon jó munkákat készít. Itt pedig egy olyan valaki, aki csinál készülékdobozt, fedelet, stb dolgokat az hiánypótló lenne. Én biztosan szívesebben fizetném ki a készülékdoboz árát egy fórumtársunknak, mint a kínainak... (Csinál rajz alapján is készülék dobozt, fedőlemezt, stb...)



Csatlakozom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 12:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Esetleg hangdobozt tudna-e készíteni? Mert távoli jelentős továbblépést a hangszóróépítésben tudnám elképzelni.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 12:43 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szobámban egész jó kis Audiodiyers találkozó jött össze. Köszönet a fórumtársaimnak, akik eljöttek, és megismerhettem őket. Köszönöm Sípos Gyula bácsuinak, hogy meglátogatott bennünket, köszönöm dícsérő szavait. Jó lett volna ha nagyobb az érdeklődés, dehát ez volt az első ilyen Győrben. Nos lássuk a benyomásokat:
Az első, hogy a nők nem képviselik magukat az ilyen találkozókon. Itt is csak két feleség figyelte árgus szemekkel azt, hogy a férje költ-e pénzt valamilyen kütyüre. Az igazság az, hogy minden nő szereti a zenét, egészen az esküvői torta ráeső részének elfogyasztásáig Valahogy ez a tevékenység kiöli belőlük ezt a tulajdonságot. Ez a sütemény más egyéb tulajdonságokat is kiöl, pl az orális szex iránti vágyat, vagy a sör hűtőből való behozásának vágyát. Angol kutatók igazán megvizsgálhatnák ezen süti evés különleges, csak a nőkre ható tulajdonságait. :lol:
Az enyémen kívül iogazából 3 hanfal tetszett. Viszont az is lejött, hogy 5cm-es "csúcstechnikás" mütyürökből nem lehet hangfalat készíteni. ezek viszont egészen kitűnőek lehetnek Sokol rádió tuningolásához, vagy lovaskocsira a hajtó hangját felerősítendő D osztályú erősítő végére. Az első hangfal ami tetszett, az a Lajos BigFish hangfala. Élénk hangú, kellemes basszussal, kiegyenlített sávszélekkel, jó sztereóval. A legjobban tetsző a Proac utánépítés volt, szintén élénk hanggal, kiterjedt basszussal, valódi 3D-s sztereo képpel, kis torzítással. Aki jó hangfalat akar mindenféle komlikáció nélkül, annak nagyon ajánlom ezt a típust.
Most mentek, majd feolytatom, mert vacakol a billentyűzet. az elébb már elveszett 2 órai írásom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 13:02 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.27. 00:57
Hozzászólások: 196
Tartózkodási hely: Budapest-Szentendre
Én is csak csatlakozni tudok a többiek véleményéhez:
Jó hangulatú, abszolút barátságos összejövetel volt, ahol a zenehallgatás és készülékmustra mellett végre arcokat is tudott társítani az ember a nicknevekhez. A szervezés sem hagyott kívánnivalót maga után, a CD pedig figyelmes gesztus volt. A találkozót tekinthetjük referenciának is a jövőre vonatkozólag :)
Gy.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 13:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szóval a Proac. Szép fa munka, ARC klónnal meghajtva nagyon magas hangminőséget produkál. A tesztlemezem Cantate Domine" részlete tisztán szólalt meg, nem úgy mint az internacionalista áruház lánc kicsit öregecskedő hanxóróján. Az nagyon torz volt. Nálam a hozzám nem kötődő hangfalak közül ő a nyerő, gratulálok Cyklon kollegának ezért. És most beszéljünk az "álom rendszerről", és annak kialakulásáról.
A harmadik hangfal a 150 kg-os Bíenddabljú kinézetű behemót, amit nevezzünk el DrX-nek, mivel nem hallottam nevének említését. Ezen név rövid, és utal építőjének foglalkozására is. Szóval a DrX nagyon angolos hangzású, visszafogott hangképpel bír, rendkívül alacsony torzítással, kiegyenlítetten szólal meg. Sajnos én a West Coast hangképet szeretem, amihez mind az előbbi két produktum, mint saját Aldebaran sugárzóm képvisel. Sőt még azt is mondhatom, hogy a BigFish a kettő között van félúton. A DrX rendszer egy Philips CéDával indult, egy kiherélt passzívvá alakított DP előfokkal folytatódott, és Isten káromlással végződött a hangfal előtt. A DP-ben valszeg a RIAA fokozat működött, de én azt a rendszert nem hallottam. LPcorrektort csak egyet hallottam: LpKORREKTort, akivel sikerült személyesen is találkozni. A fenti installációt pénteken, és vasárnap is hallgattam. A hangkép unalmas, lassú volt, de rendkívül tiszta megszólalású, elég jó térképzéssel. Egészen addig, még nem lett nagy hang. Akkor nagyon nem tetszett, olyan hangosan szóló egyvégű hangképe lett. Plussz meg még szőrös is. Vasárnap Balu és DrX tulajának kérésére lecipeltem az ARC klónomat. Bekötés után mindenki leült, és csönbe lett. (A zümmögéssel bennünket zavaró két legyet agyoncsaptuk, s miután megbeszéltük, hogy az állandóan beszélgető két kollegát nem kellett volna olyan durván felpofozni) :P Ezután megszólalt a ZENE. Nos az ARC nagyon szépen együtt tudott működni a dromedár DrX-ekkel. A hangminőség drámai módon feljavult, élénkebb lett, megjött a tér, a zenészek elkezdtek élni, s szinte lehetett látni, hogy bőrük színe fehérből csokibarnára változik. Az úrias, angolos hangkép egy biztató lépést tett az ellenkező irányba, azaz a West felé. Ezen felbuzulva DrX gazdája felkért, hogy ugyan vigyem már le a DAC-omat is, ami ugye csöves, trafós, meg minden olyan van benne, amitől egy vérbeli IC barátnak fel áll a szőr a hátán, és aminek meg állni kellene, az meg lelohad. Bekötés után megszületet az álomrendszer. Mindenki egyetértett abban, hogy ez így együtt a legjobb hang a találkozók történetében, de fentartásként azt kell mondjam, hogy személy szerint nekem még mindig egy kicsit visszafogott volt a hang. Ez a három készülék a Marantz cédával kiegészítve Híg End hangzást biztosított. Mindenki megerősített abban, hogy az ARC replika egy jó irány, kár, hogy nem mindenki hallgathat ilyet. A DAC-ra meg rögvest lett megrendelő is. Megnyugodtam, hogy az ARC vindikálja azt az utat, aminn az általam elkövetett ARCMix, ST70-C3, TauCeti, TauCeti MiniMaxkövet, s ezt az utat fogja követni az a kis tízen2 Wattos meglepi erősítő is, amin most dolgozgatok néhanapján.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 14:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szombat kora délelőtt végig szaladtam az összes szobán. Saját szobámban akkora volt a forgalom, hogy még a reggeli pálinkát is valamikor 11 körül tudtuk csak meginni.
Általánosságban azt tudom mondani, hogy a készülékek külcsíne egyre szebb. Ezen nekem még lenne mit javítanom, de van fórumtársunk aki még többet tehetne a formatervezés tudománya terén. Valaki javítson ki ha tévedek, de mintha csak 3 SE erősítő lett volna, több PP, egy tranyós, és 2-3 Hybrid. Ezen utóbbiak nem igazán voltak jót, az egy, Emersys által készített erősítő kivételével. Kategóriájában minden képpen övé az aranypálma díj. Igényesen megépített, kellően kimunkált kapcsolás, melynek mindene rendben volt. Hibát nem mondhatok róla, hiszen fényévekkel megelőzte az ópusztaszeri találkozón résztvevő ilyen jellegű erősítők hangját, de ami a legfontosabb: ennek nem volt szegényes a basszusa. Nekem tetszett, bár mivel éjszaka ott aludtam azon a helyen, az emléke kicsit törte a derekam. :lol: De ez csak vicc. Igazából vele is, meg a tranyóssal is az volt a bajom, hogy egy kis izgalom, egy kis fény, egy kis ying, vagy yang hiányzik a hangjukból. A B200 jól szerepelt, dícséret illeti érte Tibi98 társunkat. Nekem a sorban harmadik meghajtó jött be, az már kezdett valami csöves felhanggal szólni. Nagyon ott volt a szeren számomra az a párosítás. Abba én már tennék egy kicsit drágább ellenállásokat, kondikat. Biztosan meghálálná. Viszont való igaz, több tiszta félvezetős nem volt a mezőnyben. Ennek az lehet az oka, hogy félvezetős erősítőt nehezebb építeni mint csüvest, mert bonyolultabb. Ha valaki kellően rezisztív a nagyfeszre, és ismeri az Ohm Törvényt, valamint ha életben marad az első áramütéstől akkor már tűrhető PP erősítőt tud építeni. :P Nagyon tetszett pl. vasárnap az a kis faerősítő, talán EL84-el mjűködött. Meggyőzött róla, hogy 12Wattal is lehet jó hangot varázsolni. A max. 6 watt az viszont kevés lehet. Balu 211-e jó volt. Ugyan ez elmondható a DHT-jéről is, meg a Dezsőjéről is. Ez utóbbi 2A3, Lajos bácsi füzetéből mindenki ismeri a belsejét, külsejét, ő a Sisido "emlékmű" Az esék hangját már soxor elemeztem itt, ezek is hozták az elvárhatót. A lényege az, hogy még nincs nagy hangtömeg, s nincs igény a szobahangerő elérésére, addig használhatóak. Persze Balu 211-ese az azért elfogadhatóan nagy levegőt tudott megmozgatni. A szlovák diszkóénekes (norvégül énekel, vagy magyarul, de visszafelé) még jól szólt, de a Cantate-n már elvéreztek. Jól lehetett hallani, hogy mikor a műben crescendóba mennek a harsonák, meg az énekkar, meg az orgona magasai is, akkor az addigi meglévő basszus valahogy eltűnik, helyette egy elefánt halálhörgése hallatszik, de semmiesetre sem az orgona mélyhangjai. Ez nem a hangelfedés jelensége, mert pl a TauCeti MiniMax-on is meg volt a mély regiszter, (a magasaival ott is bajaim vannak az említett műben). Egyszerűen a crescendó energia igénye elviszi a mélyek torzítás mentes lesugárzásának a lehetőségét a légrés miatt. Persze esti kis könnyű zenehallgatásra jók, aki ilyen szangvinikus természetű, annak jó alternatíva egy ilyen erősítő. Igaz, ha megveszi, akkor depis is lessz, mert a cuccok drágák bele. :lol:
Nos ennyi. Valaki azért az Aldebaránról írhatna, mivel az még egy friss produktum, még hajlandó vagyok változtatni is rajta. Tudjátok, több fül, többet hall.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 14:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Néhány fénykép:


Csatolmányok:
Dream System.JPG
Dream System.JPG [ 305.73 KiB | Megtekintve 36292 alkalommal. ]
DrLP.JPG
DrLP.JPG [ 324.63 KiB | Megtekintve 36294 alkalommal. ]
Sisido Emlékmű.JPG
Sisido Emlékmű.JPG [ 325.5 KiB | Megtekintve 36292 alkalommal. ]
TauCeti MiniMax.JPG
TauCeti MiniMax.JPG [ 321.51 KiB | Megtekintve 36294 alkalommal. ]
hybrid.JPG
hybrid.JPG [ 315.54 KiB | Megtekintve 36292 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 15:02 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.13. 10:21
Hozzászólások: 1235
Tartózkodási hely: Győr
Szia.
Nos igen, sok mindent hallgatunk a szobádban, sajnos a hibridet én kimondottan meghallgatni összehasonlítani közvetlen a tiéddel korrektül nem tudtam. Illetve a Hibridet egészen más zenei vonalon kezdtük el már az elején is hallgatni, már emiatt bukott végül is az úgynevezett "összehasonlítási teszt". A fenti kis szoba szerintem egyik erősítőn sem hozta ki azt a térélmény indexet amit pl lent is hallottunk a Big Fish ládákon.
Ott azért megvolt a megfelelő négyzetméter is ehhez az élményhez.
Én illetve Balázs csövesét Dáviddal közvetlenül is össze tudtuk hasonlítani. Talán még Cyberpaklo is ott volt egy kicsit. Én szerettem volna a tiéddel is ha úgy adódik a lenti részlegben.
Sajnos hozzád mentek mikor mi lent voltunk, és már csak elköszönni tudtam este 19:00 tájt mert nekem is indulnom kellet. Sajnálom, hogy a lenti meghallgatáson nem voltál ott, ott egy kissé másabb élmények érték a hallgatózókat: viewtopic.php?f=42&p=47511#p47474
Dávid azt vette észre hogy a 211-nek inkább tranzisztoros, a hibrdnek pedig inkább csöves a hangképe. Szóval ott éppen fordítva alakult a történet visszautalva arra, hogy a tiszta csövesekhez képest melyik erősítőből mi is hiányzott számodra ami nem tette őket igazán csövessé.. :P

Vasárnapi napon gondolkodtam még, hogy ha lenne időm visszanézek, de sajnos sok volt a ház körüli tennivalóm, így emiatt ez teljesen elmaradt.
Balázs Philips cd lejátszója direkt kimeneten is remek, ha jól tudom TDA1541A van bent, illetve BB Opa . (Lent nálunk erről szóltak az erősítők)
Ez van odahaza nálam is.
Az én erősítőm estén megfigyelhető, hogy ha van előtte egy csöves fokozat (mint pl a te dack-os is volt) az nem mindig passzol össze. Nálad a csövek is egy buffer fokozatként vannak bent jelen ha jól sejtem, nálam a bementi jelkorrektor (amiben cserélgettük az ECC83-at) Az szintén egy ilyen fokozat, 1X erősítésre belőve. Emiatt is húzom sokszor a számat, ha csöves fokozat van előtte. Igen ritka hogy az nem ront a hangon. És ez nem a dack vagy az erősítő hibája, hanem lánc felharmonikusainak rendeződésének kérdésessége.

De egy valamiben egyet értünk, A mély hiány nem hibrid elv oka.
És még egy valamiben is, a Valvo ECC83-at hiba lenne elcserélni Tungsram ECC83-ra... :) (Valvokba lassan a 6-ik üzemóra lesz már..:)

Kösz még egyszer a hallgatózást és a jó hangulatot.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 15:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A DAC-ban kb 18xoros erősítésű a csöves fokozat. A Valvo-kat meg írigylem tőled. :lol: El ne cseréld, csak Telefunkenre.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 15:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.09.21. 12:02
Hozzászólások: 21
Tartózkodási hely: Pécs
Még pár kép :)
http://elektrobarlang.blogspot.hu/2015/05/a-barlangon-kivul.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 16:15 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
dys-cus írta:
A B200 jól szerepelt, dícséret illeti érte Tibi98 társunkat. Nekem a sorban harmadik meghajtó jött be, az már kezdett valami csöves felhanggal szólni. Nagyon ott volt a szeren számomra az a párosítás. Abba én már tennék egy kicsit drágább ellenállásokat, kondikat. Biztosan meghálálná. Viszont való igaz, több tiszta félvezetős nem volt a mezőnyben.


Szerintem annak csöves hangja volt, csak nem annyira PP jellegű, hanem sokkal inkább SE jellegű volt. Azért sajnálom, hogy hamar elvitték, mert szerettem volna, ha megfüleli a DHT SE tábor. Szerintem tetszett volna nekik az a hangzásvilág. Nehéz olyan 100W-os DHT SE-t építeni, aminek mélye is van. Ez hangilag szerintem ekvivalens volt egy ilyen "képzeletbeli" erősítővel. (A gyakorlati valóságban ugye nem sok 100W-os DHT SE erősítő létezik :lol: ).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 16:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
emersys írta:
Dávid azt vette észre hogy a 211-nek inkább tranzisztoros, a hibrdnek pedig inkább csöves a hangképe.


Ja de ilyen szentségtörő dolgokat má nem mertem leírni. :oops: A 211 (főleg a) magas tartománya egy az egyben tranzisztoros jellegű, azokra emlékeztető volt a számomra. Ez nem minősítés, nem azt jelenti, hogy jó vagy rossz, csak határozottan tranzisztoros erősítőket idéző magas tartománya volt. Attól még nem volt rossz egyáltalán a magas tartomány, csak nem a " tipikus, megszokott SE hang volt teljesen" a 211 SE hangja. Nekem határozottan tetszett egyébként ez is, nem volt rossz erősítő... A legnagyobb hátránya a mély tartományban volt a hibridhez képest...

Viszont itt a fórumon félreértik majd a "tranzisztoros jellegű magas tartományt". (Ez valami negatív jelzőként él a fejekben, kb azt szűrik le az olvasók, hogy valami irritáló, karcos magasa lehetett a 211-nek, de ez nem igaz...) Egyszerűen csak a magas hangok lecsengése, megszólalása volt olyan, mint a tranzisztorosoké általában. Részletező, dús és szárazabb mint a csöveseké úgy általában. Szóval nem az a lekerekített csengő, kilágyult magas volt, mint amire számítottam egy ilyen 211 SE-től.

A hibridet illetően dys-cus is mondta már, hogy ez nem olyan volt azért, mint amiket eddig hallott. ;)
Hát igen, jó hibridet is nagyon nehéz csinálni, de most sikeresen bebizonyítottad, hogy lehet...

Sokak fejében az a tévhit él, hogy fognak pár végtranzisztort, elévágnak egy csövet feszültséget erősíteni, és az hú de jó lesz majd...
A gyakorlatban viszont ezek mindig pocsékabbnál, pocsékabb hangot adnak, szóval ez sem úgy működik, mint ahogy azt móricka elképzeli. A hibriddel is keményen szenvedni kell, sokat kísérletezni, szóval ezt nem lehet megúszni itt sem...

Ahogy hallgattam a hibridet a 211 SE mellett, egy újabb igazolását hallottam annak, hogy a nanokristályos vasmag bizony egyáltalán nem feltétlenül szükséges a jó hanghoz. (A hibridben ugye nem volt ilyen, mégis semmilyen téren nem volt gyengébb a 211 SE nél).

Ismételten az a tapasztalatom erről a találkozóról is, hogy sok út vezet a piactérre. A pár éve még a fórumot jellemző térítések ilyen-olyan szekértáborba, stb csak emberi, meg pszichés okokon alapulnak. A "csak így lehet", meg csak úgy lehet jó hangot csinálni című térítések abszolút valótlanok...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 18:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
A jó hanghoz erősitő sem kell csak megfelelő zenészek! :lol: :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 18:10 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Valaki azért az Aldebaránról írhatna


Jó volt nagyon...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 18:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Valaki javítson ki ha tévedek, de mintha csak 3 SE erősítő lett volna, több PP, egy tranyós, és 2-3 Hybrid.

Legalább 4 SE volt. Volt egy GU50 alapú is. Rá volt írva hogy "singleanded". (Mondjuk azt csak az 5cm-es hangszórókra kötve hallottam...)

Itt van róla a fénykép. Bal szélen látszik, ha erősen figyeled a képet....

A többi hibridekről tegyetek fel fényképet, azokat nem is láttam...


Csatolmányok:
gu50.jpg
gu50.jpg [ 46.82 KiB | Megtekintve 36209 alkalommal. ]
tal.jpg
tal.jpg [ 91.72 KiB | Megtekintve 36209 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 18:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A GU50 senkiben sem hagyott nyomot valszeg. Dajnálom a gazdáját, mert biztos anyagi okok miatt választotta a gut. Nem sher gut. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 19:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én tettem fel istentelen szép hibridről képet. Külön "neon" világítás volt rajta, mint a fénykardon. :lol:
Már mint a vásárin.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 20:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Drága Dys-cus a hangfaladról csak annyit írnák hogy nagyon puffog és csattog szerintem, de ettől még lehet hogy neked így tetszik. A szobahangerő az milyen definíció nálad? ( nagyot halló készülék nélkül is halljad?) A Pro-ac klón és az azt kiszolgáló egység nagyon tisztességesen muzsikált, nem volt benne kemény bántó hang. Az ebédlőben az amorf nautiluszok nagyon hervatagon muzsikáltak legalábbis amikor én hallgattam, pedig kiváló D osztályú erősítők hajtották. Sajnos a 211-ről lemaradtam meg a Big fhisről is, nagyon kevés volt az a cirka 7 óra amit lent töltöttünk. A GU50 amp nekem tetszett azokkal a bélyeg nagyságú hangszórókkal, persze az alja hiányzott meg halláskárosodást se kapott senki de amit nyújtott az meggyőző volt. Egy jó mély hangszóróval kiváló kétutast lehetne építeni belőle. A GU50 amp egy olcsó jó alternatíva szerintem.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 20:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Az ebédlőben az amorf nautiluszok nagyon hervatagon muzsikáltak legalábbis amikor én hallgattam, pedig kiváló D osztályú erősítők hajtották. Sajnos a 211-ről lemaradtam meg a Big fhisről is.

Szerintem is...
Nekem a Big fhis sokkal jobban tetszett....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 20:42 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
... Valaki azért az Aldebaránról írhatna...
A saját ( nagyon szubjektív ) véleményem szerint nem sikerült túl jól az installáció...

Én mindenképp kipakoltam volna az ágyat a szobából, és az ágybetét megfelelő elhelyezésével csökkentettem volna az indirekt ( falakról jövő ) hangok szintjét a direkt sugárzottakkal ellentétben, ahogy a többi szobában is tették.
A doboz alá tettem volna valamilyen fémtüskés állvány-szerűséget, mint pl. a Heed StandArt állvány volt. Nekem a kábelek sem tűntek rokonszenvesnek.
Úgy gondolom, ezekkel a változtatásokkal sokkal többet meg lehetett volna mutatni a rendszerből, úgymint transzparencia, felbontás a középsávban, levegő, jelenlétérzet, valódi térhatás.
Persze, nyilván nem lehet egy ilyen környezetben az otthoni – "kimaxolt" -állapotot még megközelíteni sem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 21:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.06.01. 20:49
Hozzászólások: 1
Köszönöm szépen a lehetőséget, hogy jelen lehetek ezen a fórumon.
Én most találkoztam szombaton először e fórum néhány tagjával és mindjárt sikerült maradandó élményeket szereznem.
Bámulatos számomra az a szellemi potenciál amely megbúlyik kis hazánkban.
Ezúton köszönöm meg Balázsnak a meghívást. Én ugyan nem építek erősítőt, mer az én területem a fa megmunkálás, viszont hangfal építésében szívesen segítek bárkinek.
A 3-as szobában volt látható és ritkán hallható egy alkotásom.
A magam módján azért megpróbálok aktív résztvevője lenni a fórumnak.
Mégegyszer köszönöm a lehetőséget, és GRATULÁLOK mindenkinek aki a hétvégén megmutatta alkotását.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 21:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Valaki azért az Aldebaránról írhatna


Az tény, hogy annak a hangfalnak enyhén szólva sem volt optimális az a kicsi szoba.

Nekem a hangok valószerűsége nagyon tetszett. Meg az, hogy volt olyan felbontása, hogy áthozta az igazi részleteket. Tehát sok felvételen hallatszott a terem akusztikája, a zenészek apró zörejei zene közben (lélegzetvételek, kottalapozás, stb). Egy csomó felvételen olyan hangot csinált, mintha a helyszínen, a valódi térben ott lettem volna. Ilyet most csak ezen a rendszeren hallottam...
Semelyik másikon sem. Ez persze lehet, hogy csak azért volt, mert a többiek egész egyszerűen más felvételeket hallgattak. Viszont volt néhány minőségi felvétel, amikkel dys-cus összevissza rohangált, mindenhol nyomult velük. Szóval ezeket hallottam más láncokban is és sajnos azt kell mondjam, hogy a hangok felbontásának ez az igazi mélysége, ami megteremti azt a jelenlét érzetet, nem volt meg. Például alul az ebédlőben lévő rendszeren egyszerűen hol volt, hol nem volt történet esett meg ezt illetően.... :lol:
Ott csak szólt valami a hangfalakból. Nem volt meg a valószerűség illúziója...

(dys-cus vitte a CD-jét, nem sokkal előtte az ő rendszerén szólt. Szóval egyértelműen hallani véltem a hiányosságokat...)

Hát sokan egész jól elvannak enélkül. Nem nagyon tűnik fel, hogy ezeket az apró részleteket egyszerűen eltünteti a rendszerük. Elég, ha hosszan hallgatható a rendszer, kellemesen, meg "szépen" szól, de sajnos nekem pótolhatatlan hiányérzetem van, ha nincs meg ez az igazi mélységekig hatoló felbontás, ami ezekkel a micro részletekkel megcsinálja ezt a fajta hihetőséget, vagy hitelességet. Egyszer be is akartam csukni az ajtót, mert valami hülye környezeti zajt hallottam, mire szólt dys-cus, hogy ez a felvételen van... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 21:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Drága Dys-cus a hangfaladról csak annyit írnák hogy nagyon puffog és csattog szerintem, de ettől még lehet hogy neked így tetszik. A szobahangerő az milyen definíció nálad? ( nagyot halló készülék nélkül is halljad?) A Pro-ac klón és az azt kiszolgáló egység nagyon tisztességesen muzsikált, nem volt benne kemény bántó hang. Az ebédlőben az amorf nautiluszok nagyon hervatagon muzsikáltak legalábbis amikor én hallgattam, pedig kiváló D osztályú erősítők hajtották. Sajnos a 211-ről lemaradtam meg a Big fhisről is, nagyon kevés volt az a cirka 7 óra amit lent töltöttünk. A GU50 amp nekem tetszett azokkal a bélyeg nagyságú hangszórókkal, persze az alja hiányzott meg halláskárosodást se kapott senki de amit nyújtott az meggyőző volt. Egy jó mély hangszóróval kiváló kétutast lehetne építeni belőle. A GU50 amp egy olcsó jó alternatíva szerintem.


Aki nem hallja a basszust, az sajna nagyot hall. Senkinek nem puffogott. Gondolkozz el, az állításod szerint (Te mondtad az egyik triódás talin 20 kHz-ig erzékeny a füled) nem-e becsap az alsó frekvenciákon. A szobahangerő nem csak nálam, de az egész világon azt jelenti, hogy alapul véve egy akusztikus hangszert, pl zongorát, akkora hangnyomást állítunk be a rendszerünkön, mintha a zongora a saját szobánkban szólna. Látod ezzel megint szert tettél valami plusszra, mint mikor elmagyaráztam neked megint csak egy triódás talin, hogy a trafó tekercsének induktivitása négyzetesen függ a menetszámtól. Nyilvánvalóan jók a trafóid a korábban fenntartott hibákat elhanyagolva: zavaros, nem megy le elég mélyre, és a normális felvételek goöndot okoznak nekik. Persze magasban kiváló. Ighazán feltehetnél egy fázis frekvencia mérést róluk. :) Igen, az én hangfalam puffogott azokon a felvételeken, amiket te, és az Isten által hasonló szuper hallással megáldott barátaid szeretnek hallgatni. Ezek a felvételek szólnak jól a bélyeg nagyságú hangszórókon is, meg az ócskapiacon beszerzett retteneteken is. De tök mindegy. Sírva kérlek téged, hogy a bassz mélységét ne kavard össze az "audiofilnek" kikiáltott demó lemezek basszusával. Azok ugyanis min. 6dB kiemelést tartalmaznak, hogy a felvétel egy autó rendszerén is jónak tűnjön, meg egyes erősítő fajták fizikai korlátjait is eltakarják. Viszont 1 oktávval elmaradnak a demó lemezemen lévő Bach mű legmélyebb hangjaitól. Nézz utána mennyi is egy oktáv frekvenciában. Hallgass inkább normális felvételeket, mint amit hallgattunk a nagy hangszórókon is, meg az én szobámban is. Talán nem tűnt fel, de nem sok helyen nyomultak az ajándék CD-vel, mert bizony a felvételek némelyikével nagyon sok baj volt. Viszont az is igaz, hogy a Cantate 30-40 éves felvétele nálad nem szólt jó. Kellett vona neki egy vágás 50Hz alatt, egy kiemelés 80-150Hz között, valamint a nyolcvan tagú kórus helyett egy szűzlány, és a harsonák helyett egy álumínium kályha cső. Nyilvánvalóan ez a jó hangfelvétel ismérve. Hajrá! És most őszinte voltam veled. Miért is? Mert veled ellentétben, és "hited" szerint mégsem használok nagyot halló készüléket, s nem is fogok. Tudod bejöttél a hallgató térbe, s megkérdezted, hogy reflex? Mondtam igen. Erre a válaszod az volt, hogy puffog, meg egyébként is nem szól jó. Ha azt mondom zárt, akkor elmondod, hogy hogy szar az ARC. Egyszóval Zsolti a nagyothalló készülék kevésbé szégyen, mint a 20kHz-s hallás küszöb. Ennyi.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 21:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
... Valaki azért az Aldebaránról írhatna...
A saját ( nagyon szubjektív ) véleményem szerint nem sikerült túl jól az installáció...

Én mindenképp kipakoltam volna az ágyat a szobából, és az ágybetét megfelelő elhelyezésével csökkentettem volna az indirekt ( falakról jövő ) hangok szintjét a direkt sugárzottakkal ellentétben, ahogy a többi szobában is tették.
A doboz alá tettem volna valamilyen fémtüskés állvány-szerűséget, mint pl. a Heed StandArt állvány volt. Nekem a kábelek sem tűntek rokonszenvesnek.
Úgy gondolom, ezekkel a változtatásokkal sokkal többet meg lehetett volna mutatni a rendszerből, úgymint transzparencia, felbontás a középsávban, levegő, jelenlétérzet, valódi térhatás.
Persze, nyilván nem lehet egy ilyen környezetben az otthoni – "kimaxolt" -állapotot még megközelíteni sem...

A szobával igazad van, de egyedül voltam, s Á. Lajos bácsi éjszaka kettőkor nem biztos, hogy szívesen ágyat szerelt volna nálam. :P A doboz alatt 6-os csavar lábak voltak, kímélendő a padlót. Gondoltam viszek mikit, s azzal elszórakozok péntek este. Nem vittem, mert tutira gondoltam, hogy kár a méréssel vesződni egy szállodai szobáman, ami az Aldebaranhoz kicsi. Lajos bácsival, meg Dezsővel átbeszéltük a dolgot, mert pénteken azért 1 órát elszórakoztunk a hangszórók helyével. A beállított hely volt a legjobb. A közeli hátsó falról való visszaverődés ezen a helyen okozta a legkevesebb kellemetlenséget. Kábelben biztos van jobb, az enyém bikábel, és az egyik komponense olcsó, a másik drágább. Mindenesetre én nem túl nagy jelentőséget tulajdonítok nekik. Az oka nem rég bebizonyosodott számomra: egy barátom ezüst Audioquest, ha minden igaz annak Anaconda kábelét hallgatja már hónapokon keresztül. Nem két forintért vette a Neckerman áruházban. :) Ugyan akkor 10 éven át meg nem tűnt fel a végfok rendkívül gyenge mivoltja, a 20Hz -6dB-s átvitel. Ezen ugyan mit javított a kábel? Nehéz egy ilyen talin az otthoni hangot előállítani, hiszen minden feltétel más. Próbálkozni kell. Sajnálom, hogy csak egy napot voltál, így lemaradtál a szombati "csemegézésről".

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 21:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
MLPbass írta:
Köszönöm szépen a lehetőséget, hogy jelen lehetek ezen a fórumon.
Én most találkoztam szombaton először e fórum néhány tagjával és mindjárt sikerült maradandó élményeket szereznem.
Bámulatos számomra az a szellemi potenciál amely megbúlyik kis hazánkban.
Ezúton köszönöm meg Balázsnak a meghívást. Én ugyan nem építek erősítőt, mer az én területem a fa megmunkálás, viszont hangfal építésében szívesen segítek bárkinek.
A 3-as szobában volt látható és ritkán hallható egy alkotásom.
A magam módján azért megpróbálok aktív résztvevője lenni a fórumnak.
Mégegyszer köszönöm a lehetőséget, és GRATULÁLOK mindenkinek aki a hétvégén megmutatta alkotását.

Isten hozott Téged köztünk. Tégy fel képeket munkáidról, meg hogy az ország melyik részén vagy elérhető. Biztos vagyok benne, hogy fognak keresni hangfa munkálatok miatt. A hideg-melegtől meg ne ijedj meg, mi ilyenek vagyunk, ennek ellenére szeretjük egymást.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 21:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Na szóval konkrétan ezért nálam most dys-cus rendszere vitte a pálmát... Ja, meg még rendes mély is volt, tiszta volt, igen dinamikus, igazi tere volt, (illetve lett volna egy rendes szobában). De ennek legalább volt olyan tulajdonsága, hogy mutatott fel ilyen térbeli lokalizáltságot is. Volt, ami hátul szólt, volt ami elöl, vagy jobb szélen, stb, hallani lehetett a terem visszhangjait, stb.

Jártam valahol, ahol éppen arról volt szó, hogy "milyen jó tere" van a rendszernek. :shock: Néztem, mint hal a szatyorban, mert az a tér nem tér volt, hanem ilyen mű...ság, ilyen két oldalra szétkent "széles színpadnak" csúfolt hangi anomália. Szóval a hifista táborban is sokan annyira nem tudják, hogy mi az a térleképzés, meg mikor beszélünk arról, hogy valaminek jó a "tere", hogy kiábrándító...

Sokan egy ilyen defektust hisznek jó térleképzésnek, meg odáig vannak érte, miközben egyszerűen az egy hiba...
Az gyanús, amikor mindig ilyen jó széles a színpad, minden felvételen rajta van ez a térben szétkent hangkép.

Az igazi térleképzés az egyszerűen olyan, mintha a nem a hangfalakból jönnének a hangok, hanem a levegőből, különféle irányokból. (na ilyesmit is igen ritkán hallottam a mostani talin is, főleg dys-cus nál volt ilyesmi.) Van, ami közvetlen közelről szólal meg, van, ami meg mintha a fal mögött, 5m-ről jönne bal felöl, stb, csak nem kell ecsetelnem...
Csukott szemmel nagyjából különböző távolságokra, meg irányokban vannak a hangforrások. Ilyen denevér hatás jön létre...
Na persze, ehhez rendes műfejes felvételek is kellenek...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 22:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Dys-cus te kérted hogy írjunk véleményt, de látom vérig sértődtél. Hogy milyen a hallásom?! azt bíd rám nyilván nem tompítom sörrel meg pálinkával. És megnyugtatlak trafót tekerni nem tőled tanultam :P Azt az ócska ládát jópáran szetették volna hazavinni :lol: Nézd itt a fórumon evidens hogy csak a te rendszered lehet a legjobb és marad utána a futottak kategória... Vagy mégsem!? Hogy kezdel süketülni még a triódáson mondtad.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Hódmezővásárhelyi DIY show.
HozzászólásElküldve: 2015.06.01. 22:10 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
KD mester írta:
Idézet:
Valaki azért az Aldebaránról írhatna


Az tény, hogy annak a hangfalnak enyhén szólva sem volt optimális az a kicsi szoba.

Nekem a hangok valószerűsége nagyon tetszett. Meg az, hogy volt olyan felbontása, hogy áthozta az igazi részleteket. Tehát sok felvételen hallatszott a terem akusztikája, a zenészek apró zörejei zene közben (lélegzetvételek, kottalapozás, stb). Egy csomó felvételen olyan hangot csinált, mintha a helyszínen, a valódi térben ott lettem volna. Ilyet most csak ezen a rendszeren hallottam...
Semelyik másikon sem. Ez persze lehet, hogy csak azért volt, mert a többiek egész egyszerűen más felvételeket hallgattak. Viszont volt néhány minőségi felvétel, amikkel dys-cus összevissza rohangált, mindenhol nyomult velük. Szóval ezeket hallottam más láncokban is és sajnos azt kell mondjam, hogy a hangok felbontásának ez az igazi mélysége, ami megteremti azt a jelenlét érzetet, nem volt meg. Például alul az ebédlőben lévő rendszeren egyszerűen hol volt, hol nem volt történet esett meg ezt illetően.... :lol:
Ott csak szólt valami a hangfalakból. Nem volt meg a valószerűség illúziója...

(dys-cus vitte a CD-jét, nem sokkal előtte az ő rendszerén szólt. Szóval egyértelműen hallani véltem a hiányosságokat...)

Hát sokan egész jól elvannak enélkül. Nem nagyon tűnik fel, hogy ezeket az apró részleteket egyszerűen eltünteti a rendszerük. Elég, ha hosszan hallgatható a rendszer, kellemesen, meg "szépen" szól, de sajnos nekem pótolhatatlan hiányérzetem van, ha nincs meg ez az igazi mélységekig hatoló felbontás, ami ezekkel a micro részletekkel megcsinálja ezt a fajta hihetőséget, vagy hitelességet. Egyszer be is akartam csukni az ajtót, mert valami hülye környezeti zajt hallottam, mire szólt dys-cus, hogy ez a felvételen van...


Jól mondod, a hangok valószerűsége. Aki hallott már hegedűt, vagy zongorát közelről, mondjuk szobahangerőn élőben :lol: , az tudja, hogy ezek a hangszerek, s még jó pár másik, nagyon durván szólalnak meg. Erről beszélgettünk Attila bácsival is, aki odáig van a reneszánsz zenékért. Egyet értettünk abban, hogy a húr mint olyan nem a legoptimálissabban illeszkedik a levegőhhöz Gondoljunk csak a Kármán féle örvény sorra, ami a rendkívül gyorsan mozgó, de egyik dimenziójában kis méretű húr körül kialakul. Egy jó hanxóró ennek hangját meg tudja jeleníteni. Ehhez az kell, hogy rendkívül gyorsan, rendkívül kis elmozdulásra legyen képes a sugárzó felület. A nem optimális illesztkedés bizony az ilyen hangszerek hangját keménnyé, már-már hátborzongatóvá teszi. Ha valaki azt mondja, hogy hangfalán a hegedűk sírnak, annak hangfala kidobandó. A hegedű nem sír, a hegedű a fogaid gyökerét reszeli a valóságban. Ez az a "micro" részlet, ami egyik rendszeren meg van, a másikon nincs. Mindenesetre ez a micro részlet véleményem szerint nem egyenlő a mondjuk 3%-os torzítással működő erősítő féleségek torz hangjával. Az olyan részletesség kerülendő, mert fárasztó hangképet okoz.
CD-mről annyit, hogy vasárnap egész délelőtt másolták, miután Sípos Gyula bácsi azt mondta, hogy nagyon jó a válogatás. Érdekességként elmondom, hogy a "Dont Cry Argentína" zongora változata azért került fel eredetileg a lemezre, mert példaként akartam bemutatni a Kaporka talin a rossz zongora felvétel demonstrálására. Igazság szerint nem is játszottam le, mert szörnyű volt. Győrben viszont ez lett az "etalon" zongora felvétel azoknál, akik hallottak már élő zongorát szólni. Az Aldebaran sokat javult március, és május között. :lol: Az általad említett zaj a stúdió előtt elszáguldó helyi illetőségű busz járat volt a 4 évszakban, vagy a csembaló egyik tolljának rövidségét hallottad éles csattanásként, ami végig kíséri az egész csembaló felvételt. Illetve a zenekari harangok ütése közben nyög a művész úr. Nos ezek a zenei történések a Proac replikán is meg voltak, de sajna a két nagyon már "kicsit" kerekedtek. Főleg az igen angolosra sikerült DrX-en. Ezért írtam róla azt, amit írtam. Valaki mutatta a karját, hogy fel állt a szőr rajta az 1965-ös Bach felvétel közben. Nos úgy érzem, ő autentikusan viselkedett: mintha élő zenét hallott volna.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 267 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség