audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:28

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.18. 20:32 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A CS8416 18. és 20. lábait inkább digit tápra kötném (47k-on keresztül), mert a 192kHz mintavétel úgy stabil, illetve a pdur bekapcsolása kisebb jittert (ezáltal valóban jobb hangot) eredményez.
A pll. tápja a lényeges (6.láb), itt kisebb zajú tápellátás szükséges, ha igazán jót szeretnénk.
A szűrőtagok értékével lehet játszani a kisebb saját jitter kontra bejövő jitter elnyomás témában.
Amit nem szoktak sehol közölni, a 176,4kHz és 192 kHz anyagok csak akkor clockolnak abszolút stabilan, ha pll. tápja legalább 4V, max. 5V.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.18. 23:09 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Nagyon szép, szellős panel. Gratulálok :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 09:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A tápokat 4db LT1086-os precízióc stabok készítik a panel hátoldalán vannak. Halálos pontosságúak, az áruk is. :( Talán ezért tűnik szellősnek, mert hátul is van cucc. No meg azért, hogy egy panelen legyen minden, pl a csöves táp, meg stb. Ez a gyors szereléshez kell. Ennek a kütyünek A fotón látható DAC-ot kellene utolérnie. Az egy NOS DAC, és nagyon nem digitálisan szól. (persze van olyan akinek az tetszik, ha a bitek zaja hasogassa a fülüket) Mindenesetre az alkatrészek egyikből sincsenek ki spórolva: VitaminQ, Elna Silmic? cerafine, Pr, Riken, tantal ellenállók, és természetesen discus tekercsek, trafók. Az USB interface madein PRC. Reméljük működni fog. :P


Csatolmányok:
DSCF0012Tube.jpg
DSCF0012Tube.jpg [ 188.27 KiB | Megtekintve 68582 alkalommal. ]
DSCF0007dac.jpg
DSCF0007dac.jpg [ 204.42 KiB | Megtekintve 68582 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 12:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Az új panelen a csövek melletti piros ellenállások milyen fajták? Nagyon jól mutatnak!
Az a trafó lemez érdekes szürke színű, ilyet még nem láttam. Mennyi az AL értéke?
Írj majd a hangjáról is! Meg egy - két mérés..
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem az AD jobb lesz a versenyben.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 13:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az ellenállást PR9372 néven lehet kapni hifi ügyileg boldogabb országokban. Nem rég óta használom, Króm-Nikkel ötvözetű fémréteg ellenállás, abszolulte antimagnetik, 1%-os és létezik 0,25-0,5-1Wattos nagyságban, 0,25-0,33-0,54 Fontos árban itt:
http://www.hificollective.co.uk/compone ... stors.html
A Line fokozatomban a Conrados ellenállásokat lecseréltem ezekre, viszont ahol kell ott meg Allan-Bradlyt meghagytam. A hangkép tömörebb, olyan ott van a zene érzést vált ki. Nekem tetszik. Szerintem felér a Vishay, vagy a Holco típusúakkal.
Ilyen magot még nem is láthattál, mert ezt is nem rég óta használom. Nikkel-vas ötvözet, és a u=2250 próbatekercseléses mérés alapján. Már tettem fel ezzel a vassal mérést itt a fórumban. A tapasztalatok jók, egy kolegának MC step-up-ot tekertem belőle, várom az észrevételeit, illetve AD1955-ös csöves dac-hoz is csináltam vele trafót. Az Al értéke elég jó, azt nem adnám ki, mivel szintén sok mérés átlaga, meg talán nem is mérvadó, mert a tekercseléstől is függ. Egy biztos nem permalloy vas, hanem inkább a hagyományos vashoz áll közelebb, a U-je szerint is. A Permalloy u=30000-150000, a vas u= 300-600. Olvastam ilyen kistrafó tesztet, ahol Tango, Lundhal, AN meg hasonló nagyon drága vasakat hasonlítottak össze fülre. A Tango nyert, ha jól emléxem, de a lényeg az, hogy a hagyományos vas nyert a tisztább, dinamikusabb hanggal. Ennek oka az, hogy a permalloy 70-90% nikkel tartalommal könnyen túlvezérlődik, ami ugye nem túl jó dolog, ámbátor van aki szereti a torz hangot. Egy biztos, az új hullámosoknak semmilyen fajta trafó nem tetszik, mivel ők a gépzenéhez gép hangú DAC-okat gyártanak. Sajna hallottam már ilyet nem egyet, és azt kell mondanom, hogy negyedóra ZENE (nem lekvárzsibbasztó demo zaj) hallgatása után megfájdult a fogam, pedig jól be van tömve, még 1800 m-en sem fáj. :P Szóval szomorú, hogy manapság mit hallgatnak...
A hangjáról fogok értekezni, mert már egypáran bejelentkeztek rá, hogy az AD1865-el összevessük, ami igen szépen zenél. Eddig egyedül DHT 1541-se tudta megszorongatni, és természetesen Neki az övé tetszik, nekem az enyém. Ez az a dolog, ami soha sem fog eldőlni. :D
Az igazság az, hogy el is keserednék ha a NOS AD dakot megverné ez a PCM. Ez egy 24 BIT-es 192k-s DAC csipp. Igazából nem is azért készül, hanem alternatívát akarunk nyújtani a gépies "modern" hangú készülékek ellenében, hogy a számítógépen zenét hallgatók is kultúráltabb hangot tudjonak hallgatni. Ezek az emberek azt hiszik, hogy a számítógép mindenható, még gyereket is lehet vele csinálni. Nos ha ők ezt hiszik, akkor azt hiszik, de mi eszközt adunk a kezükbe, hogy közelítsenek a hígend felé.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 18:29 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Nem szeretnék vitatkozni a nagyokkal, meg minden tiszteletem dyscusnak a rengeteg munkáért amit itt be is mutat. De nem értem mi ez a ragaszkodás a régi cuccok iránt mindenek felett. Nem tudom miért baj az, hogy ha egy modernebb dac nagyobb felbontást tud kezelni , ráadásul sokszor precízebben, stb?
Nem vitatom én az AD 1865 hangját meg a TDA 1541 ét sem de most akkor tuti ez a vég?
Meg minden rossz ami nem cső vagy valami régi dac? Nem lehet, hogy a megközelítés a rossz?
Pl sok dogma előkerül itt , pl hogy a pc alapú zenehallgatás már mekkora gáz , mert mittomén miért hisz azt senki nem mondja meg csak szar. Meg rosszak ezek a pcm ícééék ...
Ami tuti , hogy soha sem lesz analóg lemezjátszó a dolog mert másképp működik, de sztem amig az áramkimeneten kizsal a 1 és 0 -ból kirakott szögletes jel az addig még nincs felcimkézve teljesen, hogy miből jön, majd amikor meggörbítjük, szép szinuszosra akkor már lehet fémjelezni, hogy ez azért jo vagy ezért.
szal' lárifári :D

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 19:16 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Nagyon nehéz ezt e kérdést megválaszolni. Nem minden jobb, ami régi. Nekem van modern, Delta-Sigma dacom is, egybites és sokbites kivitel, illetve R2R multibites is. Az R2R multibitesek bár kisebb felbontásra képesek /papíron/, jelismétlési pontosságuk sokkal jobb, mint a D/S dacoké. A D/S dacok gyártástechnológiája egy nagyságrenddel olcsóbb, mint az R2R dacoké. Ha annyira jók lennének, akkor az ipar is építene rájuk. Kevés példát tudsz mondani, ahol D/S dac végzi a D/A átalakítást. Nem lehet kijelenteni azt sem, hogy a mai chipek rosszabbak, mint a régiek. Nagyobb dinamikatartomány, jobb jel/zaj viszony, kisebb torzítás(?) érhető el velük.
Ettől elvonatkoztatva nem utolsó szempont a hangjuk.
Elméletileg a nagyobb felbontásnak jobban kellene szólnia. De ezek az R2R multibites dacok úgy tudnak "hazudni" , hogy az emberek mégis természetesebbnek hallják őket. Sokkal szebb a hangjuk az alsó/középső frekvenciatartományban. Nem kevés energiát fektettem az évek során D/A-k fejlesztésébe. De valahogy mindig visszajutok a "kályhához", azaz az R2R multibites dacokhoz. Szerintem sokan vannak ezzel így.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 19:56 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
sny21 írta:
Szerintem sokan vannak ezzel így.

+1
Évek óta PCM63-at hallgatok. Nyolc táp, trafós I/V, csöves kimenet.
Mostanában laptop-foobar-HiFace-DAC-#26 preamp-300B SET felállásban.
Amire nekem kell (elsődlegesen nem digitet hallgatok), arra megfelelő.

Persze lehetne nagyobb (most 96K a max.) felbontású a digit rendszer (ott már a R2R nem játszik), csak éppen a (ténylegesen) nagy felbontású -elérhető- zenék mennyisége még eléggé korlátos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.19. 20:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
winkleer írta:
...nem értem mi ez a ragaszkodás a régi cuccok iránt mindenek felett. Nem tudom miért baj az, hogy ha egy modernebb dac nagyobb felbontást tud kezelni , ráadásul sokszor precízebben, stb?...

A legutóbbi CD játszóm TEAC VRDS-10SE. Alapvetően futóműnek vettem, bár szükség esetén normál módon is hallgatható...lenne. A PC-vel, hajtott ( foobar, ASIO ) EMU0404 USB ( AKM4396 DAC), Akki-trafókkal összehasonlíthatatlanul jobb, bár tény, hogy más jellegű hang.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.20. 09:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nos Kedves Winkleer azt írod, hogy:"De nem értem mi ez a ragaszkodás a régi cuccok iránt mindenek felett. Nem tudom miért baj az, hogy ha egy modernebb dac nagyobb felbontást tud kezelni , ráadásul sokszor precízebben, stb?"
Az egyszerű ok az, hogy ezek az öreg R2R DAC-ok szólnak úgy, hogy a legjobban megközelítik az élő zenét, vagy az analógot. Az új csippek nem. Hogy miért? Borzasztó egyszerű magyarázata van: A technikai fejlesztésnek két oka van 1. minnél többet eladni, 2. minnél olcsóbban gyártani. Hogy lehet minnél többet eladni? Új szlogennel: 24bit, meg húdesok mintavétel! Igenám, csak aki azt hiszi, hogy ez valamire is jó, akkor az azt is elhiszi, hogy a McDonalds étterem, és ott ennivalót árulnak. Vagy más szóval egy szifiliszes csirkefogó meg a bandája úgy megszédítette az embereket, hogy istenként követték, pedig alsó hangon is 150millió embert öltek meg. Csak gondolj bele: A közkézen forgó felvételek valszeg 95%-a 14, illetve 16 bites rendszeren lett bedigitalizálva 44,1 kHz-n. Ha eredetileg 16 Bit, akkor csak valami trükkel lehet belőle 24Bit-et csinálni. Ugyanígy a frekivel való játék is így néz ki. Ezek a manipulációk pedig biztos, hogy valami sz@rságot visznek be a jelbe, valami olyat, ami eddig nem volt benne. Látszólag jobb lett, mert azt akarják mérni, kimutatni, de valójában egy digitális, gépzenés, torokfájdító, fogszuvasodást előidéző hatást érnek el. És akkor jön a "hú ecsém hogy szól a DAC-om" effektus, mikor a kütyüt elkészítő elővesz egy teszt lemezt, amin mondjuk 24Bites felvétel van, és bizonyít, hogy pedig milyen jó a hang. És állandóan azt hallgatja, mert mint mondja, ő már megunta hallgatni mondjuk Ravel Boleróját. Pedig nem, csak a csoda ezer bites dac-on a Bolero hallgathatatlan. Nem olyan régen nálam volt egy félmillió forintos SACD játszó. Egy hétig lepte a por, mert bármit feltettem, egyszerűen 20 percnél tovább nem tudtam hallgatni. Van kétrétegű lemezem is: Rebecca Pidgeon. Feltettem, s mindig a CD-ről hallottam a jobb hangot. Egyébként a CD mechanikákkal ugyanez a baj. A CDM1 még ALU öntvény volt. Az újak műanyagból vannak...Vajon milyen a hangjuk? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 11:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Ide is tennék egy kérdést tantál ügyben.
Érdemes a DAC digi oldalán is tantálozni, vagy az nemigen szól bele a hangba?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 11:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Digitális oldalon olcsóbb, de jó alternatíva a tantál. 100uF/16V-os kondikat ajánlok.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 11:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Ó, pongyola voltam, tantál ellenállásra gondoltam, bocsi. :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 19:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gabor80 írta:
Ó, pongyola voltam, tantál ellenállásra gondoltam, bocsi. :oops:

Felesleges. Lehetőleg nem mágnesezhető ellenállót tégy be, pl: PR. A digi jel manipuláció, meg az analóg oldal teljesen elválasztódik egymástól. Tök mindegy, hogy a nulla, meg az egy milyen anyagon megy keresztül, az akkor is csak egy és nulla lessz.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 20:56 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
dys-cus írta:
gabor80 írta:
Ó, pongyola voltam, tantál ellenállásra gondoltam, bocsi. :oops:

Felesleges. Lehetőleg nem mágnesezhető ellenállót tégy be, pl: PR. A digi jel manipuláció, meg az analóg oldal teljesen elválasztódik egymástól. Tök mindegy, hogy a nulla, meg az egy milyen anyagon megy keresztül, az akkor is csak egy és nulla lessz.


Értem. Nem vagyok a dac-ek nagy tudora, az oké hogy az usb 0-1 digi jelet nyom ki. De a coax-ba bemenő jel is ilyen, mert én belehallgattam véletlen ilyen coax SPDIF jelbe, és olyan volt mintha vmi torz modulált jel lenne, az érdekes hogy értettem az eredeti szöveget ami a videóról szólt. Tehát itt nem vmi modulált jel van?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 20:58 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
gabor80 írta:
dys-cus írta:
gabor80 írta:
Ó, pongyola voltam, tantál ellenállásra gondoltam, bocsi. :oops:

Felesleges. Lehetőleg nem mágnesezhető ellenállót tégy be, pl: PR. A digi jel manipuláció, meg az analóg oldal teljesen elválasztódik egymástól. Tök mindegy, hogy a nulla, meg az egy milyen anyagon megy keresztül, az akkor is csak egy és nulla lessz.


Értem. Nem vagyok a dac-ek nagy tudora, az oké hogy az usb 0-1 digi jelet nyom ki. De a coax-ba bemenő jel is ilyen, mert én belehallgattam véletlen ilyen coax SPDIF jelbe, és olyan volt mintha vmi torz modulált jel lenne, az érdekes hogy értettem az eredeti szöveget ami a videóról szólt. Tehát itt nem vmi modulált jel van?


Kizárt. Eléggé digitális. Valószínű, hogy a hibás tervezés, hibás földrendszer kialakítása miatt áthallás keletkezhetett a digitális jellel.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.23. 22:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Ez pedig egy hibátlan Hiface kimenete :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.24. 09:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
gabor80 írta:
Ez pedig egy hibátlan Hiface kimenete :o

Hát valszeg mégse. Biztos hogy áthallás. Itt még a digi jel össze van keverve, hibajavító kód, meg tudja mi a tököm. Ezt a jelet hallgatva egy ciripelésnek kell lennie. Valami durva hibát detektáltál.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.25. 23:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
A Tauceti rajzon az spdif bemenet kicsit zűrös:
1. Az RXN-t jobb volna kondival hidegíteni és nem direkt földre kötni.
2. A koax bemenetnél R1 elé kéne egy AC csatolás, hogy fél tápfeszre be tudjon állni az inverter.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.02.26. 09:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mzperx írta:
A Tauceti rajzon az spdif bemenet kicsit zűrös:
1. Az RXN-t jobb volna kondival hidegíteni és nem direkt földre kötni.
2. A koax bemenetnél R1 elé kéne egy AC csatolás, hogy fél tápfeszre be tudjon állni az inverter.

Köszi! Majd próbálkozok.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.01. 10:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Na jó szóval áthallás, annyi baj legyen. :D
Viszont megműtöttem a Hiface-t kapott egy LiFePO-t az óráira, és rettentő szépet javul, igazi Hájend hangja lett sztem. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.07. 13:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Elkészült a PCM1798-as DAC-om. A rajz az már itt valahol fent van. Nagy várakozással tekintettem a PRC gyártmányú High Speed USB egységhez. Kellemes meglepetésemre a driver feltelepítése után gyönyörűen műxik. Maga a DAC szépen kezeli a DVD hangját is. Tegnap egy kis összehallgatást tartottunk. Az ellenfél egy TDA1540-re épülő, trafós kimenetű, de nem csöves STUDER DAC, egy Cambridge DAC, és az én AN IV DAC koppintásom. Nos kiderült, a Studer, meg az én DAC-om jobbanszól. Nem is csodálkoztunk rajta, mivel ezek még öreg, jól megcsinált kütyük. Az 1 Bites Cambridge viszont nagyon alul maradt. A PCM dac nagyon analógos, sima hangú az összeshez képest, de talán a koppincsom analógosabb. Amin veszített az az, hogy nincs elég tere a PCM dacnak. Egyébként szép tömör, de részletező hangzású, nagyot üt ha kell. Azt kell hogy mondjam, fel kell tűrni a gatyát annak a kütyünek, amely ilyen hangotn akar csinálni. A piros ellenállások nagyot szólnak az elnákkal egyetemben. Mindenesetre aki extrát akar, az fizessen sok pénzt TDA1540, TDA1541, AD1865, AD1862 csipekért, s körítse trafóval, csővel. Lehet oversámlit, reclockot, meg mindenféle csoda áramkört applikálni a DAC köré (lsd.: Cambridge) , de ezek a jó hanghoz nem kellenek, mintahogyan a zsebórába sem a homok.


Csatolmányok:
DSCF0058.JPG
DSCF0058.JPG [ 324.16 KiB | Megtekintve 68666 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.07. 19:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Dyscus mester Gratula! Minden tiszteletem , ahogyan villámgyorsan végigviszed a terveidet!!!

Annyit kérdeznék, hogy a tere a cuccnak nem lehet, hogy a kimeneti rész miatt maradt alul , tehát az analóg vitte be a hibát és nem a digit rész? Ha egyáltalán ez hiba s nem csak szubjektív dolog? Azért is gondolom, mert analóg részen könnyebb hibázni meg egyszerüen hihetetlen, hogy nem nyomja le semmi azokat az öreg DAC okat :)

Marha jól néznek ki azok a piros ellenállók. Lehet kipróbálom a beyschlagok helyett!

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 09:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
winkleer írta:
Dyscus mester Gratula! Minden tiszteletem , ahogyan villámgyorsan végigviszed a terveidet!!!

Annyit kérdeznék, hogy a tere a cuccnak nem lehet, hogy a kimeneti rész miatt maradt alul , tehát az analóg vitte be a hibát és nem a digit rész? Ha egyáltalán ez hiba s nem csak szubjektív dolog? Azért is gondolom, mert analóg részen könnyebb hibázni meg egyszerüen hihetetlen, hogy nem nyomja le semmi azokat az öreg DAC okat :)

Marha jól néznek ki azok a piros ellenállók. Lehet kipróbálom a beyschlagok helyett!

A pirosak sokkal jobbak az un. beyschlagok helyett, már csak azért is, mert nem mágnesesek. Az egy jó tulajdonság. No meg fémrétegek.
Az analóg biztos nem hibázik, mivel nem az első ilyen kapcsolásról van szó. Viszont a kikapcsolhatatlan 8Xos óversámli, meg a digital filter az nagyon tud baromkodni. A NOS dacokat azért kezdték favorizálni, mert vissza adott az analóg lemez finom szövetéből valamit, ami nagyban hozzájárul a hang természetes megszólalásához. Nos a NOS DAC és az LP között legalább akkora a különbség, mint ezen PCM dac, és a NOS DAC között. Ami azért jelentős. Hogy átérezd: USB-ről megkültem a dakot. Tökéletes a freki átvitele. A trafót hálistennek másodikra eltaláltam, csak egyszer kellett áttekerni. (elősször kicsit halk volt.) Kicsi a torzítás, stb. Mégis nem jeleníti meg azt a pókháló szerű lebegést a térben. A beépített filter teljesen felesleges, mert az analóg rész úgysem enged át 50-60kHz-nél többet. Ha egyszer még csinálok magamnak dacot, akkor az is AD1865-el lessz, és találtam kapcsolást, hpgy hogy lehet az IC-ből kivenni a 24 Bit-et. Az Fs max 705kHz (16X44,1kHz) lehet nála. Azzal a kapcsolással megvalósítható a filter nélküli 24bit 192kHz dac. Az elejére tennék egy cs8416-os recievert impulzus trafókkal, meg bele egy ilyen USB kütyüt. Azt hiszem tervezek is egy ilyen nyákot ELNA cerafine, meg piros (PR) ellenállásra. Végül is nem kell hozzá sok alkatrész, sok minden meg van hozzá.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 13:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Nagyon szép lett!
Lehetne látni 10-20kHz-es jelalakokat?
Jól látom, hogy az USB panelról SPDIF jel megy a nagy panelra? Nem volt neki I2S kimenete? Mert akkor ki lehetett volna hagyni az egész elejét, és közvetlenül mehetett volna a DAC chipre.
A 705kHz-es AD1865 kapcsolás engem is érdekelne! Fel tudnád tenni ide, vagy az AD fórumba?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 14:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
GA2 írta:
Nagyon szép lett!
Lehetne látni 10-20kHz-es jelalakokat?
Jól látom, hogy az USB panelról SPDIF jel megy a nagy panelra? Nem volt neki I2S kimenete? Mert akkor ki lehetett volna hagyni az egész elejét, és közvetlenül mehetett volna a DAC chipre.
A 705kHz-es AD1865 kapcsolás engem is érdekelne! Fel tudnád tenni ide, vagy az AD fórumba?

A sin jelen semmit nem lehet látni, van, és kész. A kétkás négyszögjel felfutó és lefutó éle berezeg, de szimmetrikusan, mint szokott. A 20 k négyszög elég csúnya. Mindenesetre látszik a trafó és cső kerekítési hatása. Fényképem nincs róla, mert nem tartottam különlegesnek.
Igen a panelen az I2S a fő kimenet. De ha ezt használom, akkor bonyolult megoldással lehet csak más jelforrást is használni. Inkább forrasztottam két drótot a kütyüre, és a CS8416 4. bemenetére kötöttem egy trafón keresztül. Így legalább az ámítógép le van galvanikusan választva a DAC-ról. A 705k-t helyből tudja az AD1865. Ez bele van írva a bullsheetjébe. Viszont csak 18 bit-et tud, amit egy Lengyel barátunk felbővít 24 bitre. Itt a link:
http://www.pavouk.org/hw/modulardac/ad1865.html

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 15:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.10. 10:56
Hozzászólások: 834
Hol lehet erről az USB-s átalakítóról infókat találni? Nekem az ilyesfajta megoldásoknál mindig az USB/SPDIF konverter a gyenge láncszem. Egy korrekt SPDIF-hez képest milyennek találod ezt az átalakítót?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 16:05 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hifipisti írta:
Hol lehet erről az USB-s átalakítóról infókat találni? Nekem az ilyesfajta megoldásoknál mindig az USB/SPDIF konverter a gyenge láncszem. Egy korrekt SPDIF-hez képest milyennek találod ezt az átalakítót?

http://www.ebay.com.au/itm/24bit-192kHz ... 0013032%26

Még csak a műhelyembe próbáltam ámítógépről. Majd a Gábor féle topictalin akarjuk kipróbálni nagyfelbontású felvétellel loptapról.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 21:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Ha laptopozás a végcél, közvetlen I2S-el valahogy csak meghajtanám a DAC chipet, nagyságrendekkel jobb lenne a hang, mert így van egy teljesen felesleges oda-vissza alakítás, amit a kínai is megemlít (igaz azt is írja, hogy ez a legjobb aszinkron USB-I2S cucc, amitől páran röhögőgörcsöt kapnának).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.08. 22:58 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 17:53
Hozzászólások: 393
dys-cus,

valami aktív i/v átalakítás kellene a PCM chip kimenetére. Én anno először azzal hallgattam (tranyóssal) és nagyon tetszett, aztán passzív trafós kimenetre váltottam és a hang nagyon sokat romlott. A dobozom sajnos kicsi, a trafónak kell maradni, de amúgy emlékeim szerint nagyon jól is tud szólni ez a chip. (Füles DAC-nak elmegy így trafós kimenettel is.)

A kapcsolás amit linkeltél az AD1865-höz, nem tudja 24 bitessé varázsolni a DAC-ot, csak 24 bites jelet is tud majd fogadni általa. Nem hinném hogy a 18 kevés lenne amúgy.

_________________
üdv.: istipisti
mottó: Az a jobb amelyiket tovább tudod hallgatni!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.09. 14:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Dyscus! Szerintem is valami aktív dologgal kellene próbálkozni mint ahogy istipisti is írta! Ez a chip ( meg ugy ezek a chipek) nem futja ki magát a passzív IV vel.
Szerintem nagy a feszültség lengés az áramkimeneten, holott nullának kellene lennie! Erre csak aktív képes.
Szóval szerintem NEM mérvadó a szubjektív megítélés!
Lehet az analóg passzív részed máshol jól teljesített de nem itt ezen alkalmazásban.
Ha én passzívat csinálnék ide (törjön le a kezem :) ) akkor nem lenne ellenállós iv konverzió hanem a trafó csinálna mindent a lehető leg kevesebb hibára méretezve! Szóval valszeg nagy áttétel lenne a domináns. Ha meg aszondod' a nagy áttétekl nem jó az egyébb hibák miatt akkor meg én azt mondom , hogy akkor a passzív megoldás nem a megfelelő út!
Az is biztos, ha passzív felé hajaznék akkor tuti monóban hajtanám a dacot és minél nagyobb áramokat kezelnék terhelt(!) trafóval.
Az is lehet, hogy nem a 1798 as chipet használnám!
Szóval bele lehet nyúlni az analóg részbe rendesen! Jól rosszúl.
Lehet érvelni az owersámli ellen is (mert lehet) de analógra sincs egyértelmű megoldás.Mint ahogy a legyen ott trafó meg cső meg izéé... sem alaptörvény!
Gondold el miért nem gyártják már a 1865 öt meg a tesóit hanem jönnek ezekkel a szar" owersámlis szutykokkal.Lehet ezeket fullosan is használni sztem ;)

Mégegyszer gratula a munkáidhoz! Nekem Te vagy a példa (sajnostized időt se szánok a tervek megvalósítására) az asszonynak meg bredpitt kéne :D

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.09. 16:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Az I/U konverzió trafóval megy. Az oversámlis szutykokkal meg azért jönnek ki, mert a több az sokak szemében jobb. Higgyétek el gyönyörűen szól, csak a tere szűkebb mint a multibites dakoknak.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.10. 13:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Nagyon szépen dolgozol, biztosan szépen is szól a DAC, gratula. Viszont az "oversámlis szutykokat", azért nagyon másképp kell kiszolgálni, és nem fognak csalódást okozni. Talán nem is kellene sokat rááldozni a mostani DACod-ra sem Régebben, lampucerás időszakomban a CS8416-as sokat babráltam, azt kell mondjam érdemes megfogadni Szabó Zoli tanácsát a 6-os lábbal kapcsolatban is. Egy nagy halom digitisz ott van elásva ennek a receivernek a tápellátásában. Nagyon olcsón :idea: (50-150 Ft/db) lehet olyan ultragyors, alacsony zajú diódákat venni, amik a CS8416 tápját és hangját ugyancsak megdobják, pl: http://www.tme.eu/hu/details/stth4r02u/ ... ctronics/# A DAC chip tápjában is érdemes kipróbálni ennyiért. Jók az LT regulátorok ugyan, de javaslom helyettük az official Salas Black Board tápot megcsinálni (Nem az itt a fórumon elterjedt Quanghao verziót, ami nem egészen a Salas filozófia nyomdokain készült), és ráadásul nem sokkal drágább, mint egy LT reg. Jó zenehallgatást!

dys-cus írta:
Az I/U konverzió trafóval megy. Az oversámlis szutykokkal meg azért jönnek ki, mert a több az sokak szemében jobb. Higgyétek el gyönyörűen szól, csak a tere szűkebb mint a multibites dakoknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.10. 22:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Az oversampling jó technika, csak jóval érzékenyebb a jitterre, mint a multibites technika. ha ezt nem vesszük figyelembe, nem megfelelő forrásról hallgatva könnyű eltévedni az erdőben, különösen, ha csak felfelé nézünk.
A CS8416 szűrőjét birizgálva kisebb saját jittert lehet elérni - kisebb bejövő jel jitter elnyomással.
Erről a diyhifi.org-on volt csevely, -kipróbáltam, és igaz, valamit valamiért...
Én a Salasnál (ami azért elég jó cucc) egyszerűbb kapcsolású sönt típusú tápot használok az érzékeny helyekre, és sajna a nyáktervezésen is több múlik, mint gondolná az ember.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.10. 22:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Szabó Zoltán írta:
Az oversampling jó technika, csak jóval érzékenyebb a jitterre, mint a multibites technika. ha ezt nem vesszük figyelembe, nem megfelelő forrásról hallgatva könnyű eltévedni az erdőben, különösen, ha csak felfelé nézünk.
A CS8416 szűrőjét birizgálva kisebb saját jittert lehet elérni - kisebb bejövő jel jitter elnyomással.
Erről a diyhifi.org-on volt csevely, -kipróbáltam, és igaz, valamit valamiért...
Én a Salasnál (ami azért elég jó cucc) egyszerűbb kapcsolású sönt típusú tápot használok az érzékeny helyekre, és sajna a nyáktervezésen is több múlik, mint gondolná az ember.



Tudnál valami konkrétumot feltenni az általad használt söntstabról?
Régóta gondolkodok a tápellátáson, hogy mennyire érdemes túllihegni ezt a tápkérdést.
Addig eljutottam, hogy valami stabil és alacsony belső ellenállású cucc kellene.
A REG stab család a másik alternatíva vagy a zeneres , zajra megfogott táp hamár egyszerű. Ezek a racionális irányvonal. Te mit használsz?

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.11. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én a saját AD1865-ben, meg egy-két épített dacban TL431-es sönt regulátort használok megelégedésre. Sőt az AD-hez a +-5 voltot még egy szimmetria tartó áramkörrel is kiegészítettem, mert a táp a legfontosabb: nélküle nem megy a kütyü. :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.11. 10:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
A BB Salas extra alacsony zajú, elfogadható :) (kevés jobb neten elérhető táp van jelenleg) a kimenő impedanciája is. A TL431 nyilván jó sok helyen, de a CS8416-hoz nem az igazi, az "öreg" AD DAC chiphez elég lehet. Figyelembe kell venni, hogy a CS8416 (meg a legtöbb újabb revceiver, WM8804 stb.) esetében nagyon alacsony áramfelvételű, de extra érzékeny tápokról van szó. Szerintem a rajz alapján 2200 uF-os kondikat teljesen felesleges betenni. A CS tápjában, ha nem BB Salas, hanem LDO-s pedig érdemes OsCon SP (esetleg SEPC) kondikat bepróbálni, vagy konduktív polimer alapanyagú egyéb márkájút.

dys-cus írta:
Én a saját AD1865-ben, meg egy-két épített dacban TL431-es sönt regulátort használok megelégedésre. Sőt az AD-hez a +-5 voltot még egy szimmetria tartó áramkörrel is kiegészítettem, mert a táp a legfontosabb: nélküle nem megy a kütyü. :P


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára janos_904 2013.03.11. 10:43-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.11. 10:42 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Érdemes, és nincs túllihegve, pláne ha DAC-ot (jó DAC-ot!!!) akarsz építeni. Ha visszakeresel, a wolfis topikban Zoli már említette a tápjának összetevőit (trükkös girátorok stb...). A puding próbája az evés, kis rutinnal semeddig sem tart megépíteni egy BB Salast, teljes dokumentáció elérhető hozzá, részletes leírással, mit miért hova - láss neki, és hamar kiderül miről beszélek. Ha kedved tartja, választhatod a Zeneres verziót is. Salas és kb. 100 ember segít, ha elakadnál.

winkleer írta:
Tudnál valami konkrétumot feltenni az általad használt söntstabról?
Régóta gondolkodok a tápellátáson, hogy mennyire érdemes túllihegni ezt a tápkérdést.
Addig eljutottam, hogy valami stabil és alacsony belső ellenállású cucc kellene.
A REG stab család a másik alternatíva vagy a zeneres , zajra megfogott táp hamár egyszerű. Ezek a racionális irányvonal. Te mit használsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.12. 10:33 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
dys-cus írta:
Az I/U konverzió trafóval megy. Az oversámlis szutykokkal meg azért jönnek ki, mert a több az sokak szemében jobb. Higgyétek el gyönyörűen szól, csak a tere szűkebb mint a multibites dakoknak.

Nem csak a tere szűkebb, hanem mindene szar ahogy csináltad, csak a trafó meg cső elfedi a problémákat.
Igazán az rajz amit betettél hemzseg a hibáktól. Én ez alapján nem alkotnék véleményt.

Az spdif bemenetet 75R-ra kéne illeszteni nem 37,5R.
A trafó középleágazásánáál lévő 10K ellenállás helyett 360R-mal próbálkoznék. Nem is értem, hogy működhet 10K-val :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.12. 10:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mzperx írta:
dys-cus írta:
Az I/U konverzió trafóval megy. Az oversámlis szutykokkal meg azért jönnek ki, mert a több az sokak szemében jobb. Higgyétek el gyönyörűen szól, csak a tere szűkebb mint a multibites dakoknak.

Nem csak a tere szűkebb, hanem mindene szar ahogy csináltad, csak a trafó meg cső elfedi a problémákat.
Igazán az rajz amit betettél hemzseg a hibáktól. Én ez alapján nem alkotnék véleményt.

Az spdif bemenetet 75R-ra kéne illeszteni nem 37,5R.
A trafó középleágazásánáál lévő 10K ellenállás helyett 360R-mal próbálkoznék. Nem is értem, hogy működhet 10K-val :?

Pedig működik. 75 Ohm az, valszeg elírtam. És miért pont 360 Ohmmal lenne jó? Ezen én is eszeltem zaj gondok miatt, de az ilyen pár 100 ohmra illesztett trafóknál ennyit közölnek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2013.03.12. 11:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
dys-cus írta:
Pedig működik. 75 Ohm az, valszeg elírtam. És miért pont 360 Ohmmal lenne jó? Ezen én is eszeltem zaj gondok miatt, de az ilyen pár 100 ohmra illesztett trafóknál ennyit közölnek.

Rajz és fotók szerint is az spdif trafók mindkét oldala le van zárva 75R-rel. Kintről mindkettő látszik.

A trafó közepén jó volna ha féltápfesz állna be. Egy-egy kimenetnek 3,5mA a munkapontiárama.
Tehát: R = 2,5V / ( 2 x 3.5mA ) = 357R -> 360R


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.07. 18:43 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Mostanában merült fel a gondolat bennem, hogy majd egyszer talán még, kipróbálnám a PCM1794A-t is NOS módban. ( hardveresen kapcsolható )
Pl egy Jlsounds I2SoverUSB kártya hajthatna csatornánként 1-1 PCM-et ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.08. 16:47 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Mostanában merült fel a gondolat bennem, hogy majd egyszer talán még, kipróbálnám a PCM1794A-t is NOS módban. ( hardveresen kapcsolható )
Pl egy Jlsounds I2SoverUSB kártya hajthatna csatornánként 1-1 PCM-et ?
A delta-sigma konverzió lételeme az OverSampling, ha ki is kapcsolod a belső DigitFilter-t, akkor is fog maradni valamennyi OS. Ha nincs meg a kellő mértékű OS, akkor meg nem tudja magát kifutni a DAC chip, az adatlap írja is hogy külső DF esetén 4x-8x Fs szükségeltetik a bemeneten. Az I2S mono módban egyébként nem rossz, igaz ilyenkor csak a sokak által rossznak vélt "sharp rolloff" szűrő marad...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.08. 18:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Őszintén szólva, nem merültem el a PCM1794 témában, csak ebbe botlottam véletlenül:
http://www.dddac.com/dddac1794.html

Ha már OS, akkor inkább a WM8741-t próbálnám ki ( a fiókban pihen ), ez sokkal szélesebb körben elismert dac.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.11. 08:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
...csak ebbe botlottam véletlenül:
http://www.dddac.com/dddac1794.html

Nem tudom, végigolvasta-e valaki, ilyeneket írnak:

"...And comparing 44.1/16 soundtracks with the DDDAC1543mk2, it became apparent, that it HAD TO DO with the digital filter, from which I already found out in the past, that the negative effects are most prominent if the Fs is close to the audio range (so 44.1kHz.....)"

"Red book music (44.1kHz) is pointless to play on a DAC with digital filtering (NOS beats everything)"

"...The difference between with / without digital filter is so clear, you listen to it a few times and say, check in the box, we now know NOS is the way to go. More focus, more dynamic, extremely clear direct sound :-) The old curtain pulled away story..."

és persze van webshop is, ahol meg lehet vásárolni a cuccost :)
A termék egyedi ( a 8V-os tápfesz alkalmazása külön történet ), a NOS PCM1794A dac nem túl gyakori dolog, tehát van üzleti alapja is...

/ Az is igaz, hogy "komoly" highend gyártók is bedobnak extrákat a PCM saját OS helyett, pl. a Soulution, az Anagram Technologies féle OS-t.
http://www.soulution-audio.com/en/serie5/560/index.php /


Pl. lehet venni ezt a panelt ( a lustábbaknak ) :
http://www.audio-creativeshop.nl/?produ ... module-kit
Csatolmány:
DDDAC-1794-board-DIY-362x362.png
DDDAC-1794-board-DIY-362x362.png [ 186.98 KiB | Megtekintve 66514 alkalommal. ]

Csatolmány:
dac module.jpg
dac module.jpg [ 238.35 KiB | Megtekintve 66516 alkalommal. ]


A felvetésem arra vonatkozott, hogy hogyan működne ez a fenti modul ( mono PCM1794A NOS ) közvetlenül a Jlsounds modullal, a PCM1704-hez való beállítással?
Csatolmány:
Clipboard011.jpg
Clipboard011.jpg [ 40.58 KiB | Megtekintve 66515 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.20. 07:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
A felvetésem arra vonatkozott, hogy hogyan működne ez a fenti modul ( mono PCM1794A NOS ) közvetlenül a Jlsounds modullal, a PCM1704-hez való beállítással?

Kizárt dolog, hogy működne. Az MCLK-nak megfelelő többszörösnek kell lennie az Fs-hez képest.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.20. 21:08 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
shany írta:
A felvetésem arra vonatkozott, hogy hogyan működne ez a fenti modul ( mono PCM1794A NOS ) közvetlenül a Jlsounds modullal, a PCM1704-hez való beállítással?

Kizárt dolog, hogy működne. Az MCLK-nak megfelelő többszörösnek kell lennie az Fs-hez képest.

Ezt írta:
"...The datasheet is telling you, that in no digital filter mode, the word clock needs to be 1/4 to 1/8 of Fs.... How on earth to do this without complex logic and or processors? I almost gave up, till I finally started to get an idea why this was! Only to keep the whole clocking system inside the chip locked in so to speak. For this reason the system clock is used, which normally is 4 times BCK (the bit clock of the digital data). A logical thought was to reduce the System Clock (SCK) by 4 and the whole thing must be ok than. And then the final spark.... BCK is actually 1/4 of SCK, so why not connect BCK to the SCK input? This is against ALL LOGIC and seems to be definitively not supported by the datasheet...... BUT ..... it works perfectly :-) What a throw, instead of tons of CPU and glue logic stuff, just connect SCK to BCK, haha !!..."
( http://www.dddac.com/dddac1794_design.html )

Egyébként, nem lennél kíváncsi egy ilyen cuccos "hangjára" ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.20. 21:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Még egy kiollózott (reklám)kép, 96kHz-es négyszögjel, Fs=192kHz, és a hozzá tartozó szöveg:
Csatolmány:
test_cap_square_96khz_0db.gif
test_cap_square_96khz_0db.gif [ 14.37 KiB | Megtekintve 66359 alkalommal. ]

"Squarewave 96kHz

I admit, that for example 95kHz would not work, as this would not be sampled well. It would be too close to half of Fs. But the 96kHz on itself just shows how fast the DAC is and that the NOS does its work (or basically does not do any filtering work... so nothing = better :-) "
( http://www.dddac.com/dddac1794_test_specs.html )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.21. 01:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Egyébként, nem lennél kíváncsi egy ilyen cuccos "hangjára" ?

Nem igazán izgat mivel tudom, hogy DF-sel rossz a PCM1794.

Akkor ezek szerint RJ módban a 32x SCK mégis elég ahhoz, hogy a delta szigma modulátorban működjön az OS. :)
Sajnos a kvantálási zajon látszik a 4-8x OS hiánya, különösen 44,1kHz Fs-nél.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: PCM1794
HozzászólásElküldve: 2015.07.21. 01:34 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
Még egy kiollózott (reklám)kép, 96kHz-es négyszögjel, Fs=192kHz...

Egy audio DAC megítélése egy négyszög jel alapján szerintem nagyon hibás képed ad.
A tökéleteshez nagyon közeli 4szög azt az illúziót adja, hogy minden oké, közben a spektrum átlapolódás meg garantált, különösképpen ha nincs OS.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 178 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 28 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség