audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 14:19

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.05.05. 09:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
A minap olvastam ezt:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... ?p=1766998

Bár alapvetően szkeptikus vagyok a dsd témát illetően, de zaum egy Audio Note Dac 1.x-hez képest mondja el a tapasztalatait...
A http://www.signalyst.com/index.html honlapon megadott dokumentáció alapján gyártott nyákokból több is van neki.
Én is rendeltem egyet, majd valamikor kipróbálom ezt a dolgot...bár gyanítom az az egyáltalán nem olcsó HQPlayer Desktop szoftver lényeges tényező lehet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.05.05. 20:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
ez a shift regiszterekkel felépített mozgó átlagos szűrő meglepett... egy analóg szűrő azért még nem értana...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.05.05. 21:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Jo nagyon az a szoftver, a demot kiprobaltam, de a komolyabb filterekhez azert bika gep kell.
A Te USB-s PCM dac-oddal is mennie kell.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 08:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
ez a shift regiszterekkel felépített mozgó átlagos szűrő meglepett... egy analóg szűrő azért még nem értana...

Azt írja "Transient optimized analog reconstruction filter"
Van ott még 2x másodfokú tag, meg egy egy elsőfokú a kimeneten


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 09:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Orgon írta:
Jo nagyon az a szoftver, a demot kiprobaltam, de a komolyabb filterekhez azert bika gep kell.
A Te USB-s PCM dac-oddal is mennie kell.
Szinte ahhoz lett kitalálva :)
Kíváncsi is vagyok, mit lehetne kikevergetni vele...de tartok is tőle. A NOS elvet azért akartam kipróbálni eredetileg, hogy a kimaradjon a harvderes digitális szűrő. Szoftverrel, PC-vel jobb lenne ? 150 EUR

( Pl a foobarban a sox resampler egyértelműen, drasztikusan rontott, kivette a zenéből az életet. Pont, ami miatt jónak tartom a NOS elvet. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 09:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
mzperx írta:
ez a shift regiszterekkel felépített mozgó átlagos szűrő meglepett... egy analóg szűrő azért még nem értana...

Azt írja "Transient optimized analog reconstruction filter"
Van ott még 2x másodfokú tag, meg egy egy elsőfokú a kimeneten

Valóban, eddig nem jutottam el a rajzban.
Jó marketing duma ez a tranziens optimalizált szűrő, a 2. rendű tagok Q-ja ránézésre nem alacsony, és szűrő topológia sem az igazán optimális erre az alkalmazásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.05.06. 09:50 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Na igen, a marketing. Végül is, ez csak a szoftver eladhatóságát akarná növelni
( Kb Butterworth szűrő az )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 20:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
A http://www.signalyst.com/index.html honlapon megadott dokumentáció alapján gyártott nyákokból több is van neki.
Én is rendeltem egyet, majd valamikor kipróbálom ezt a dolgot...bár gyanítom az az egyáltalán nem olcsó HQPlayer Desktop szoftver lényeges tényező lehet

Hozzám már megérkezett egy nyák beültetésre... Kíváncsi vagyok mit fog produkálni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 20:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Ezen megakadt a szemem:

http://www.diyaudio.com/forums/digital-line-level/273474-best-dac-no-dac.html

Szerintem dys-cus ki tudna elni magat trafoilag.

Ha valaki nem angolos, akkor roviden arrol van szo a temaban, hogy a pacak raakasztott a DSD stream-re egy trafot, ami alulatereszto szurokent viselkedve "foloslegesse" tette a DAC chipet, kvazi D-osztalyu kimenotrafos DAC-ot letrehozva.

Udv. Orgon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 20:45 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
shany írta:
A http://www.signalyst.com/index.html honlapon megadott dokumentáció alapján gyártott nyákokból több is van neki.
Én is rendeltem egyet, majd valamikor kipróbálom ezt a dolgot...bár gyanítom az az egyáltalán nem olcsó HQPlayer Desktop szoftver lényeges tényező lehet

Hozzám már megérkezett egy nyák beültetésre... Kíváncsi vagyok mit fog produkálni :)
Nálam is itt figyel a két nyák a fiókban, de még az Sabre kipróbálásáig sem jutottam. :)
Kíváncsi vagyok a véleményedre majd.
A "gyári" alkatrészekkel építed, vagy eleve eltérsz ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.06.05. 20:55 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Orgon írta:
... a pacak raakasztott a DSD stream-re egy trafot, ami alulatereszto szurokent viselkedve "foloslegesse" tette a DAC chipet, kvazi D-osztalyu kimenotrafos DAC-ot letrehozva.

Udv. Orgon
Ez a projekt is egy szűrő. Semmi több. ( Persze, ha valaki nem bírja elviselni a sok félvezetőt, akkor mást is kipróbálhat...akár ezzen a panelen is )

Már be akartam rakni egy ilyesmi képet, a hangláncban, a dac után mindenképp létrejövő ( valamilyen ) szűrőhatásról. Most is kapcsolódik a témához és nemrégiben találtam a Metrum Acoustics Nos Dac köré szőtt ( leginkább potenciális vevőknek szóló )filozófiájában:
Csatolmány:
nos filtering.jpg
nos filtering.jpg [ 142.12 KiB | Megtekintve 67530 alkalommal. ]

http://www.metrum-acoustics.com/Design% ... ustics.pdf


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 18:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
Sziasztok,

nagyon meg vagyok elégedve ezzel a DAC-al, úgyhogy még fejleszteném :) Hamarosan véglegesítem az Amanero külön táplálását - ez nagyon sokat jelentett minőségben. Ki szeretném cserélni a jelútban lévő alkatrészeket is audiofil minőségűekre, ebben kérném a segítségeteket, hogy mit érdemes? A jelútban az opamp-ok kívűl 8 ellenállás és 1 kondi van oldalanként (a nagyobb szürkék). Az ellenállásokkal érdemes foglalkozni? http://www.hificollective.co.uk -ról vennék alkatrészeket és ezüst madzagot is a kimenű jelnek. Kondi tekintetében van valamilyen típus, ami ajánlott DAC-hoz? Sok esetben azzal reklámozzák őket, hogy milyen jók csöves erősítőkbe... Ill. érdemes ilyen bazinagy kondikat venni, ha ilyen kis helyem van? Bruno Putzey-nál azt olvastam, hogy a túl nagy méretű kondik hátrányosak lehetnek.

Csatolmány:
20150611-IMG_1068.jpg
20150611-IMG_1068.jpg [ 1.68 MiB | Megtekintve 67474 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.06.11. 21:46 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az én nagyon elfogult magánvéleményem:
Nem tennék jobb ellenálásokat bele, mint a Dale RN55. És van ott még 32db ellenállás csatornánként ;) Esetleg a jelútba R534, a visszacsatolásokba, párhuzamos pozíciókba mezei Yageo.
Az a 2,2uF-os kondi érdekes dolog. A gyári OPA-s cuccokba általában sima Wima kondik vannak. Én Vishay (ERO) MKT1822-t fogok betenni, mivel úgy vélem, az OPA-k eleve limitálják a hangminőséget, hogy a FIR szűrő milyen módon szól bele, az talány.
Komolyabb hanghoz, én valami csöves fokozatban gondolkodnék. Ahhoz már inkább áldoznék jobb csatolóra.

Persze az egész értelmét a lánc többi tagja határozza meg...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.06.17. 13:11 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:20
Hozzászólások: 1501
Tartózkodási hely: Szombathely
Ezt ismeri valaki :

http://www.ebay.com/itm/XMOS-U8-PCM5102 ... 1549168663

Milyen lehet ( helyén kezelve a dolgot !! ).

PS


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.08. 12:10 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Összedobtam a saját példányom, az ajánlott alkarészértékekkel. R534-gyel a soros pozíciókban, Yageo a párhuzamosban, visszacsatolásban, kivéve az AD844 esetében, ahol maradt az R534. A csatoló kondi ERO-Vishay MKT1822 egyelőre. Az OPA-k szűrése Murata X7R + Nichicon KMG.

Néhol furcsa zajokat hallani ( sistergés-szerű ), másnál is van ilyen ?
( Foobar, konverzióval. Mondjuk, eddig még csak 5 percet szántam a beállításra :roll: )
Csatolmány:
dacd01.jpg
dacd01.jpg [ 234.7 KiB | Megtekintve 67212 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.08. 15:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Nem világos, hogy képzelték a kábelezést pontosan a föld tekintetében, de az elválasztott analóg-digit föld miatt - a kábelezésen - becsatolódik a digitális rész tápárama hatására létrejövő feszültség az analóg részbe jelfesz-ként...

Közben halgattam ezeket a zajokat, főleg a zene elején és végén jelelenik meg. Néha olyan, mint a holdra szállás felvételeken hallható hangok :lol:
Ha "digitális csendet" játszok le, az egyenletes zajt eredményez. Fülre -60dB, pink noise :lol:

Ettől eltekintve szól...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.08. 19:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Letöltöttem a Signalyst HQPlayer-t is...
Ezzel eltűnnek az űrhajós zajok, csak egyenletes zaj marad, kb. -75-80dB-re saccolnám.

A szűrők közül a "minringFIR", mint ha még kevesebb zajt adna. Ezzel - mellesleg - nagyon hasonló a frekvenciabalasz a trafós-PCM dacomhoz.
( i7 3370 processzorral kb 9-10% terhelést okoz a 44,1kHz PCM konverzió )

A hang:
A Foobar nyugodt, kiegyenlített hangot ad. Sajnos a zaj mint ha elfedne részleteket, de egyébként kellemes, hallgatható, elsőre nem akarok belekötni. Fordul a kocka, most a trafós PCM dacom hangja az élénkebb.

A HQplayer alapvetően magasabb tónusúnak tűnik, mint a Foobar konverziója. A "minringFIR" szűrővel már oda tudtam figyelni az alsóbb jelszintekre is.
A hang szép, kultúrált, önmagában igen jó...de a trafós PCM megint csak...tisztább, analitikusabb ( a legcsekélyebb sterilitás nélkül ), sokkal élőbb, hihetőbb...

Még hallgatom, és valamit biztos nem jól csinálok, már csak a zaj miatt is.
( A földelést egy átkötéssel módosítottam a digit-analóg föld-sziget között, és a amanero is csak a + tápot kapja vezetéken, ne keletkezzen földhurok. Így már önmagában az elektronika zajtalan )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.09. 11:09 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
shany írta:
Nem világos, hogy képzelték a kábelezést pontosan a föld tekintetében, de az elválasztott analóg-digit föld miatt - a kábelezésen - becsatolódik a digitális rész tápárama hatására létrejövő feszültség az analóg részbe jelfesz-ként...

Közben halgattam ezeket a zajokat, főleg a zene elején és végén jelelenik meg. Néha olyan, mint a holdra szállás felvételeken hallható hangok :lol:
Ha "digitális csendet" játszok le, az egyenletes zajt eredményez. Fülre -60dB, pink noise :lol:

Ettől eltekintve szól...
Ezt most olvasom:
"List of fixes I have made (I'll update the documents when I have time):
1) Either change I/V feedback resistor R1/R2 to 1 kOhm (this is what I did), or drop resistance of the network (8k network would be optimal).
2) IC11/IC12 non-inverting input pin 3 should be the point where DGND and AGND are connected, I added jump wires to the pin. While doing this I cut the AGND-DGND R18 (bead) connection on PSU board.
3) IC11/IC12 output pin 6 should be connected to AGND with 100k resistor, I connected from C520/C530 input side."
( http://www.diyaudio.com/forums/digital- ... ost4104608 )

...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.09. 12:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
A táp panelen a föld hidacskát nem kell betenni, viszont ahogy azt belinkelted az I/V opa (+) bemenete közelében össze kell földelni az analóg és digit részt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.09. 21:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az a föld hidacska ( R18 ) eleve hibás lett volna rövidzárban, 10 Ohmot tettem be, nem sok vizet zavar.

Ami viszon zavaró, hogy hibás az információ a neten, holott semeddig nem tartana frissíteni...de még inkább a zaj, amely mindig jelen van:
A Foobarban úgy indul zene, mint ha az Alfa Holdbázisról küldenék és utána ingadozik a zajszint, a HQplayer egyenletes, alacsonyabb zajt produkál, de akkor is ott van.


Közben megkapta a cuccos a csatolókondi upgradet:
Sokat csökkent a ködösség, tisztább és sajnos vékonyabb is lett. Így már sikerült egy elektronikus zenén elég közel kerülni a másikhoz. Viszont akusztikus zenén egyértelmű, hogy nincs meg az plusz, amitől igazán hihető, élményszerű lesz a produkció.
Kultúrált, sima, hifis vagy hájendes?, szép de némileg művi hang, az élő- vagy élőnek tűnő hang tranziensei? nélkül:
( Persze ezek kizárólag az én benyomásaim a másik trafós-PCM dacommal összehasonlítva. :roll: )
Csatolmány:
dacd02.jpg
dacd02.jpg [ 228.39 KiB | Megtekintve 67045 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.09. 22:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Valóban csomó hülyeség (felesleges alkatrész) van a rajzban illetve a fórumon is vannak értelmetlen tippek.
Sajnos csupán fél órám volt a DAC bekötésére délután, de ez idő alatt nem sikerült olyan beállítást találnom a netbookomon, hogy 2 másodpernél hosszabban jöjjön folyamatosan a zene, úgyhogy csak jól felidegesítettem magamat az egésszel. Holott teszteléskor rögtön jól működött mérve a DAC egy asztali gépen. Lehet nem az új JRiver 20.x-et kellett volna feltenni?
A DAC jele nagyon kicsi volt a rendszeremhez, így az alapzajt nem tudtam megítélni, viszont az a 2-2 másodperces halk női hang amit produkált egyáltalán nem volt rossz, sőt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.09. 23:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Jriver nálam nagyon jól teszi a dolgát. Sokkal jobban, mint egy Foobar pl. Sajnos nagyon fontos,
hogy milyen driver, mennyi késleltetés, milyen op rendszer, sőt, az se mindegy, hogy milyen CPU prioritással
megy. Természetesen csak a valós idejű CPU prioritás jó (high már nem), a lehető legalacsonyabb késleltetés mellett,
ha Windows-ról van szó, akkor lehetőleg már a Windows 10-el. (8.1 szinte mindenhogy rosszabb 10-eshez képest)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.10. 20:35 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
...viszont az a 2-2 másodperces halk női hang amit produkált egyáltalán nem volt rossz, sőt!
Érdekes módon, én is pont egy női énekhang miatt gondoltam, hogy adok egy esélyt rendes csatolókondikkal is.

Azért, mindentől függetlenül, ez egy eléggé "antidigitális" hang, bár egyáltalán nem az LP iránya.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.10. 21:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
na ez már tetszik :) ilyesmit kéne csinálni!


Csatolmányok:
Mola-Mola Bot.JPG
Mola-Mola Bot.JPG [ 207.17 KiB | Megtekintve 66946 alkalommal. ]
Mola-Mola Top.JPG
Mola-Mola Top.JPG [ 144.4 KiB | Megtekintve 66946 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.10. 21:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2014.02.03. 20:47
Hozzászólások: 375
Tartózkodási hely: Miskolc
A Windows 10 véleményem szerint sokkal jobban szól mint a korábbi verziók. Kevesebb erőforrást használ.
A Latency Mon program szerint eddig alkalmatlan volt a laptopom a zenelejátszásra, win10-el nem mutat problémát.
Ez főleg a nagyobb felbontású zenéknél mutatkozik meg ahol nem akadozik már a lejátszás.
De összességében is jobb a hang.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.11. 21:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
mzperx írta:
na ez már tetszik :) ilyesmit kéne csinálni!
Impresszív cuccos, paramétereit tekintve biztosan.
Gyanús, hogy ilyet már nem tudok bespájzolni csak azért, hogy a saját körülményeim között tudjam megfülelni. :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.11. 21:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Nagyon szép termékek, mostanában ilyenek tényleg csak Európából szoktak jönni. És persze Japánból. Ez is inkább arra hajaz. (de a honlap nem optimálit ipadre, biztos bukás :mrgreen: )

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.08.12. 10:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
shany írta:
mzperx írta:
na ez már tetszik :) ilyesmit kéne csinálni!
Impresszív cuccos, paramétereit tekintve biztosan.
Gyanús, hogy ilyet már nem tudok bespájzolni csak azért, hogy a saját körülményeim között tudjam megfülelni. :cry:
Ezt a cuccost azért linkeltem mert hasonló a kimeneti architektúrája, ugyanúgy egy diszkrét 32bit analóg FIR szűrőben végződik, csak az áramköri megvalósítása profibb.
Itt külön van csatornánként 4-4db 8bites léptetőregiszter és bitenként 1-1 flip-flop (ami szerintem lehet rögtön szimmetrikus jelet is adhat....).
Ha olyan léptető regiszter vagy D-tároló vab használva aminek van aszinkron beíró/törlő bemenet is akkor vezérlő jel (pld. DSD) hiánya esetén minden 2. bit "1"-be állításával nem kell az alfa bázisról indulnia a DC helyreállításnak, ami ugye nem lett megoldva a Signalyst esetében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 18:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
Sziasztok,

szerintetek ki lehetne egyszerűen hagyni a kimeneti fokozatot a DAC-omból (a bekeretezett rész)? A problémám, hogy túl sok az erősítés a rendszeremben... Ahogy látom az aluláteresztő szűrőben is dolgozik op-amp, ami erősít. Vagy akkor tulságosan megterhelném ezt a szűrőfokozatot a végfokkal? Vagy lehetne csökkenteni a visszacsatolás mértékét? Az "NI" jelzésű ellenállás nincs bekötve ez azt jelenti, hogy a legminimálisabb a visszacsatolás? :roll:

Csatolmány:
dac.jpg
dac.jpg [ 255.42 KiB | Megtekintve 66548 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 19:05 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
zaum írta:
... Az "NI" jelzésű ellenállás nincs bekötve ez azt jelenti, hogy a legminimálisabb a visszacsatolás? :roll:

Csatolmány:
dac.jpg

Pontosan. Az utolsó fokozat "NI" nélkül csak egy buffer.
Tegyél a kimenetre egy kis impedanciás - lehetőleg indukciómentes - osztót, pl. 4,7k@1k.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
zaum írta:
... A problémám, hogy túl sok az erősítés a rendszeremben...
Ez, hogy lehet?
Az R1, R2 ellenállások milyen értékűek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 20:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
shany írta:
zaum írta:
... A problémám, hogy túl sok az erősítés a rendszeremben...
Ez, hogy lehet?
Az R1, R2 ellenállások milyen értékűek?


Mivel egy 500W-os végfok van utána kötve... :D és így nagyon kicsi hangerőállásban tudom csak hallgatni. Persz megoldás, amit deeraudio javasolt csak gondoltam ha egyszerűen ki lehetne hagyni ezt a fokozatot, akkor minőségben is javulhatna a helyzet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 20:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
r1, r2-t 1k-ra cseréltem, ahogy a revízió szólt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 20:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
zaum írta:
...Mivel egy 500W-os végfok van utána kötve... :D és így nagyon kicsi hangerőállásban tudom csak hallgatni. Persz megoldás, amit deeraudio javasolt csak gondoltam ha egyszerűen ki lehetne hagyni ezt a fokozatot, akkor minőségben is javulhatna a helyzet.
Íííígen, vannak ilyen 500W-os erősítőket használó eltévelyedettek ;) de miért ilyen érzékeny az a végfok, amikor a dac taláén még az 1K-s ellenállásokkkal sem adja ki a névleges 2Veff / 0dB-t?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 21:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
shany írta:
zaum írta:
...Mivel egy 500W-os végfok van utána kötve... :D és így nagyon kicsi hangerőállásban tudom csak hallgatni. Persz megoldás, amit deeraudio javasolt csak gondoltam ha egyszerűen ki lehetne hagyni ezt a fokozatot, akkor minőségben is javulhatna a helyzet.
Íííígen, vannak ilyen 500W-os erősítőket használó eltévelyedettek ;) de miért ilyen érzékeny az a végfok, amikor a dac taláén még az 1K-s ellenállásokkkal sem adja ki a névleges 2Veff / 0dB-t?


Egy d osztályú erősítő van rákötve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 21:27 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
zaum írta:
.....
Mivel egy 500W-os végfok van utána kötve... :D ...

( :roll: Csak azt nem értem, hogy mi történik akkor, ha egy óvatlan mozdulattal valaki, vagy valami - takarítónő, gyerek, macska, botlás, asszony, ijedtség, stb. - hirtelen max hangerőt állít? Minimum 1kW-os hangfalak esetén ablak és dobhártyacsere, de egy "hi-fi" hangfal esetében a hangszóróid lengői a második szomszédnál landolnak... :shock: )
Egy jól beállított osztó (s ez főként a hangfalvédelem első szintje kellene legyen) ezen segíthet valamit...
Vagy ötlet: :idea:
Növeld meg a D osztályú visszacsatolását (persze csak óvatosan, több lépcsőben próbálgatva, labortápról, vagy soros ellenállások mellett), annak kevésbé számít az erős sávhatárolása (20kHz felett valahol) miatt! :mrgreen:
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.29. 21:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
deeraudio írta:
zaum írta:
.....
Mivel egy 500W-os végfok van utána kötve... :D ...

( :roll: Csak azt nem értem, hogy mi történik akkor, ha egy óvatlan mozdulattal valaki, vagy valami - takarítónő, gyerek, macska, botlás, asszony, ijedtség, stb. - hirtelen max hangerőt állít? Minimum 1kW-os hangfalak esetén ablak és dobhártyacsere, de egy "hi-fi" hangfal esetében a hangszóróid lengői a második szomszédnál landolnak... :shock: )
Egy jól beállított osztó (s ez főként a hangfalvédelem első szintje kellene legyen) ezen segíthet valamit...
Vagy ötlet: :idea:
Növeld meg a D osztályú visszacsatolását (persze csak óvatosan, több lépcsőben próbálgatva, labortápról, vagy soros ellenállások mellett), annak kevésbé számít az erős sávhatárolása (20kHz felett valahol) miatt! :mrgreen:
db

Hát igen, ebben van valami... Sztatikust hajtok vele azért kell a kakaó, elvileg nem lehet tönkretenni.
Az utolsó fokozat a kapcsoláson akkor nem is erősít?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.10.30. 09:36 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
zaum írta:
....
Hát igen, ebben van valami... Sztatikust hajtok vele azért kell a kakaó, elvileg nem lehet tönkretenni.
Az utolsó fokozat a kapcsoláson akkor nem is erősít?

Mint írtam buffer, tehát áramot erősít, feszültséget nem, szerepe, hogy a kimenet tetszőlegesen terhelhető, kis impedanciás legyen.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 16:55 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
zaum írta:
shany írta:
zaum írta:
...Mivel egy 500W-os végfok van utána kötve... :D és így nagyon kicsi hangerőállásban tudom csak hallgatni. Persz megoldás, amit deeraudio javasolt csak gondoltam ha egyszerűen ki lehetne hagyni ezt a fokozatot, akkor minőségben is javulhatna a helyzet.
Íííígen, vannak ilyen 500W-os erősítőket használó eltévelyedettek ;) de miért ilyen érzékeny az a végfok, amikor a dac taláén még az 1K-s ellenállásokkkal sem adja ki a névleges 2Veff / 0dB-t?


Egy d osztályú erősítő van rákötve.


Bocs, hogy ezt írom, de sehol sem vagy. :twisted:
Egyszer olvastam Jean Hiraga mester egyik cikkét, abban táblázatos és egyéb formában ecseteli, hogy szerinte 2000W (még egyszer: kétezer wattos) erősítő kell, hogy a teljes 120dB-s dinamika tartományt lefedjük. Úgyhogy van még hová....
De ha a szomszédok már tele lesznek csévével, azért majd tegyél bele valami csillapító tagot. :D

Komolyra fordítva a szót, miért kell 500W egy panelsugárzónak? Úgy tudom az érzékenységük kb. 80-84 dB. (kb. ennyi a dB.) Ez 2-3 szoros viszony az átlagos hangdoboz 90-92 dB-s érzékenységéhez képest. A szobahangerőhöz elegendő mondjuk fél watthoz képest egy 10W körüli jószág simán elbír velük. ???? Ezt próbálta már valaki?

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 17:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"A szobahangerőhöz elegendő mondjuk fél watthoz képest egy 10W körüli jószág simán elbír velük. ???? Ezt próbálta már valaki?"
Én már igen. ESL, és Magneplanár sugárzóval is. Kevés a 10Watt, és ez nem igazán az érzékenység miatt van, hanem azért, mert az ESL sugárzók impedanciája 2 Ohm alá is merészkedik 10k felett. Egyszer nem is ojan rég a haver brutális Sony 100Wattosával próbáltam szobahangerőre kihajtani a régi ESL hangfalamat. Az erőlködőn volt teljesítmény mérő, tudom nem pontos. 10 Wattos csúcsban az erősítő zárlatvédelme úgy bekapcsolét mint a pinty. A két Ohm megtette a magáét, s hogy ez ne így legyen, brutális erősítő kell, ha még dinamikát is akarunk.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 20:37 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
MOT64 írta:
zaum írta:
shany írta:
zaum írta:
...Mivel egy 500W-os végfok van utána kötve... :D és így nagyon kicsi hangerőállásban tudom csak hallgatni. Persz megoldás, amit deeraudio javasolt csak gondoltam ha egyszerűen ki lehetne hagyni ezt a fokozatot, akkor minőségben is javulhatna a helyzet.
Íííígen, vannak ilyen 500W-os erősítőket használó eltévelyedettek ;) de miért ilyen érzékeny az a végfok, amikor a dac taláén még az 1K-s ellenállásokkkal sem adja ki a névleges 2Veff / 0dB-t?


Egy d osztályú erősítő van rákötve.


Bocs, hogy ezt írom, de sehol sem vagy. :twisted:
Egyszer olvastam Jean Hiraga mester egyik cikkét, abban táblázatos és egyéb formában ecseteli, hogy szerinte 2000W (még egyszer: kétezer wattos) erősítő kell, hogy a teljes 120dB-s dinamika tartományt lefedjük. Úgyhogy van még hová....
De ha a szomszédok már tele lesznek csévével, azért majd tegyél bele valami csillapító tagot. :D

Komolyra fordítva a szót, miért kell 500W egy panelsugárzónak? Úgy tudom az érzékenységük kb. 80-84 dB. (kb. ennyi a dB.) Ez 2-3 szoros viszony az átlagos hangdoboz 90-92 dB-s érzékenységéhez képest. A szobahangerőhöz elegendő mondjuk fél watthoz képest egy 10W körüli jószág simán elbír velük. ???? Ezt próbálta már valaki?


bizton állítom, nem fogsz találni egyetlen kereskedelmi zenei felvételt ami 80dB-nél nagyobb dinamikájú, nem csak 16bit, de 24bitesben sem, pedig a 24bitbe több is belefér, de a 24bit nem elsősorban dinamika szélesítést, hanem a finomabb, kisebb lépcsőkre bontást szolgálja.
Egyébként ha egy 90dB hatásfokú hangfalnál 2000W szükséges a 120dB-hez, akkor 80dBhez, tehát 40dB-el lejjebb, 0,5W tartozik. 3dB hangnyomás lépcsőként duplázódik/feleződik a villamos teljesítmény igény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.18. 21:37 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Jó kis DSD DAC témák :)

OFF:
Az átlagos hangsugárzók azért inkább 87-88dB érzékenységűek, és ezt sem feltétlen 1W-ra, hanem inkább 2,83V-ra adják meg, tehát nagyobb teljesítményt vehetnek fel az impedanciamenetük függvényében.

Az én kicsi erősítőm 2x250W/8Ohm, 2x500W/4Ohm, 2x1000W/2Ohm, és 2x2000W/1Ohm kimenő teljesítményű némi kerekítéssel.

A hangsugárzók 92dB/2,83Veff érzékenységűek, és az impedanciamenetükből fakadóan max kivezérlésen közel 1000W-ot is "kérhetnek" ( csatornánként persze :lol: )

Ez így lehetővé teszi, hogy közel tőhangerőn, 120dB hangnyomás csúcsokkal, kb. 40dB nappali környezeti alapzaj mellett, teljes egészében meg tudjak jeleníteni egy 80dB teljes dinamikájú felvételt.


( A dolog persze azért bonyolultabb ennél. )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 09:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
shany írta:
Jó kis DSD DAC témák :)

OFF:
Az átlagos hangsugárzók azért inkább 87-88dB érzékenységűek, és ezt sem feltétlen 1W-ra, hanem inkább 2,83V-ra adják meg, tehát nagyobb teljesítményt vehetnek fel az impedanciamenetük függvényében.

Az én kicsi erősítőm 2x250W/8Ohm, 2x500W/4Ohm, 2x1000W/2Ohm, és 2x2000W/1Ohm kimenő teljesítményű némi kerekítéssel.

A hangsugárzók 92dB/2,83Veff érzékenységűek, és az impedanciamenetükből fakadóan max kivezérlésen közel 1000W-ot is "kérhetnek" ( csatornánként persze :lol: )

Ez így lehetővé teszi, hogy közel tőhangerőn, 120dB hangnyomás csúcsokkal, kb. 40dB nappali környezeti alapzaj mellett, teljes egészében meg tudjak jeleníteni egy 80dB teljes dinamikájú felvételt.


( A dolog persze azért bonyolultabb ennél. )


40+80, ebben a megközelítésben akkor mégis csak előáll a 120dB hangnyomás? Kevés olyan szobai hangdoboz van, ami képes max 120dB hangnyomás leadására. Talán az Avantgard trio 1W-ra 109dB (már ez is nagyon hangos), katalógus azt mondja max 150W villamos terhelhetőség, vagyis 16W-al már 121dB-vel nyomja, ami persze közel fájdalom szint zárt helységben. De például nézek egy másik közismert high-end dobozt Focal Grand utópia, ez 500W villamos teljesítménnyel éri el a 120dB-t. Szóval igencsak sokat kell áldozni a 120dB otthoni leadására. inkább törekedni kell a háttérzaj csökkentésére, 20dB-re, jól szigetelt helységben, talán, süketszobában (0dB) viszont nem lehet zenét hallgatni, meg azt előállítani igen költséges dolog.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 10:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Az Avantgard trio-nak nincs mélye, ezért nagyteljesítményű mélysugárzókkal kell alulról megtámogatni, ha valamilyen szintű egyensúlyt szeretnénk.

121dB hangnyomás még messze nem a fájdalomhatár ( bárhol )

A Focal Grand utópia is többet eszik azért a frekvenciától függően:
Csatolmány:
GubFig6.jpg
GubFig6.jpg [ 19.42 KiB | Megtekintve 66106 alkalommal. ]


Nyilván lehet tenni a háttérzaj ellen is ( általában nálam is jóval alacsonyabb ) de azért azt ne gondoljuk, hogy ha egy tényleg nagy dinamikájú felvételt hallgatunk, az ugyanolyan élményt jelent 100dB (amelyet esetleg már eleve jelentősen kompresszál a hsz is ) vagy egy "laza" 110-120dB csúcsokat produkáló hangrendszeren.
Merőben más...

( dinamikai csúcsok messze nem ua. mint a hangosság(érzet) )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.19. 14:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
a 80dB kiterjedésű zenét reálisan lesugározni nem is olyan egyszerű a szokásos elektronikákkal és főleg hangsugárzókkal. A 16bit matematikailag 96dB széles, valóságban a legalján az erős torzítások, legfelül meg a csúnya telítések a zenei csúcsoknál, szóval CD rendszerbe sehol nem pakolnak 80dB-nél többet. LP-re meg más okok miatt nem fér a 80dB sem. 24bitbe hasonló megfontolásokkal be lehetne gyömöszölni 100-120dB zenei tartományt, de annak reális lesugárzása otthon szerintem ma még nem lehetséges, de nincs is rá szükség. Az LP rendszeren max 60-70dB is nagyon kielégítő volt, de 70dB-es LP nagyon ritka, még a hangszedőnek is problémás.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.24. 18:03 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
Tuningoltam a DAC-om mostanában, de szoftveresen... Mert végülis a DAC konvertálás most a PC-n történik nagyrészt. Sokáig Jriver-el használtam, ez OSX alatt 2xDSD-t tud. Aztán felraktam egy Windows-t és a Foobar-t, ami nagy előrelépés volt a hangban, viszont ez, ahogy növeltem a felbontást nagyon-nagyon zajos lett. Úgyhogy kipróbáltam a HQPlayer-t, ami kétségkívül messze jobb a JRiver-nél és a Foobar-nál is és teljesen zajtalan. Ahogy növelem a felkonvertálást 1x 2x 4x DSD-re, azzal arányosan jönnek elő a mikroszkópikus részletek és ezáltal a hangszerek körüli tér is egyre jobban kivehető. Ezáltal a dinamika is nő. Ilyenkor tulajdonképpen az ultrahang tartományban lévő zajt toljuk egyre feljebb, ami meglepő módon kevésbbé zavarja így a hallható sávban lévő jelet. 65-80% százalékos processzorhasználattal megy így a gépem (2,3Ghz Intel Core i5). Elvileg 8x-os DSD-t is tud fogadni a DAC-om, csak sajnos azt már nem bírja a proci... Szóval a HQPlayer-t nagyon ajánlom, ha DSD képes DAC-ot hallgattok érdemes PCM-et is felkonvertálva meghallgatni. Nekem ezzel a DSD DAC-al pont a sima CD felbontású felvételek okoztak megdöbbenést, hogy ennyi információ van bennük...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 12:20 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
istvan01 írta:
Egyébként ha egy 90dB hatásfokú hangfalnál 2000W szükséges a 120dB-hez, akkor 80dBhez, tehát 40dB-el lejjebb, 0,5W tartozik. 3dB hangnyomás lépcsőként duplázódik/feleződik a villamos teljesítmény igény.


Ez pontosan így van. A normál szoba hangerőhöz kb. 70-80 dB hangnyomás elegendő. Ekkor egy átlagos rendszerben az erősítő jóval 1W alatti teljesítményt szolgáltat, kimenő feszültsége 1-2V körül van. ezt bárki megmérheti. Ezért nem értem az 500-600W-ot. 30-100W még csak-csak.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 13:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
MOT64 írta:
istvan01 írta:
Egyébként ha egy 90dB hatásfokú hangfalnál 2000W szükséges a 120dB-hez, akkor 80dBhez, tehát 40dB-el lejjebb, 0,5W tartozik. 3dB hangnyomás lépcsőként duplázódik/feleződik a villamos teljesítmény igény.


Ez pontosan így van. A normál szoba hangerőhöz kb. 70-80 dB hangnyomás elegendő. Ekkor egy átlagos rendszerben az erősítő jóval 1W alatti teljesítményt szolgáltat, kimenő feszültsége 1-2V körül van. ezt bárki megmérheti. Ezért nem értem az 500-600W-ot. 30-100W még csak-csak.

Sztem nem ugyanarról beszélünk. Nekem úgy tűnik, te inkább valamilyen átlaghangnyomásra gondolsz, én (is) pedig az abszolút csúcsokra. Hiszen egy félvezetős erősítő keményen limitált kimenőteljesítményével alapvetően meghatározó, de akár a hangszóró max. kitérése is. ( Az hangsugárzó kompresszióját nem is hangsúlyoztuk )

Simán elképzelhető átlagosan 70-80dB hangnyomású műsor 110dB feletti csúcsokkal is.

Pl. annak idején Hifi Magazin magazin - átlagos zenehallgatói szokásokkal zenét hallgató - munkatársai szerint a 96dB "mérsékelt szobahangerőnek felel meg".

Néhány régi, ( inkább ) olvasmányos cikk a HFM-ből:
http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM1304.HTM
http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM1403.HTM


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2016.04.11. 19:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.07. 11:52
Hozzászólások: 14
Fejlesztettem egy kicsit a DAC-on.

-kapott jó minőségű tápokat
-beleépítettem egy Beaglebone Black Linux-os PC-t, amire egy erősebb géppel lehet streamelni hálózatról a DSD jelet. Csak a Linux kernel fut rajta és ez a streamelő kis program, lineáris tápról megy természetesen.
-olcsóbb Mundorf csatoló kondikat kapott.

Amiket még tervbe vettem:

-új nyák-on digitális átlagoló szűrő minőségibb SMD ellenállásokkal
-toroidok helyett EI trafó
-opamp buffer helyett, első körben diszkrét, aztán talán csöves kimenet
ilyet nem próbált valaki:
http://sparkoslabs.com/discrete-op-amps/
(vagy a burson félét)
-a többi opamp helyett is diszkrét megoldás

Csatolmány:
20160408-IMG_2998.jpg
20160408-IMG_2998.jpg [ 1.75 MiB | Megtekintve 64034 alkalommal. ]


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: DSD DAC
HozzászólásElküldve: 2016.11.17. 21:10 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2016.11.06. 20:31
Hozzászólások: 40
Tartózkodási hely: Miskolc
Sziasztok!
Előre bocsájtom, nem vagyok szakmabeli.
Vettem egy ilyet:
http://www.ebay.com/itm/Douk-Audio-DSD1796-XMOS-U8-USB-DAC-384K-32bit-Audio-Decoder-Headphone-Amplifier-/272207990915?hash=item3f60dc5083:g:OusAAOSwezVWxBRe#shpCntId

Orosz és olasz fórumokban azt olvastam, hogy 7-7,5v-os táp kell hozzá!
Mi a véleményetek?
Egy kollégám megcsinálná a tápot, de milyet? Esetleg akkumulátorost?
Köszi a válasz.

Üdv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 55 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség