audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 08:11

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.21. 22:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
...és mégis mozog a tekercs???Ki mit hallgat? .... és milyen kinek mi a "király"????


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.22. 22:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Alapkategória Denon DL-103 afelett már növekszik a jó MC-k száma többségében már ízlés dolga.Nálam Denon DL-304 majd tovább bármelyik Koetsu valamint a ZYX is eszméletlen jó.Mármint a saját szubjektív véleményem szerint.Sajnos anyagi okok miatt csak DL-103-at birtokoltam de néhány kedves ismerősöm jóvoltából sikerült meghallgatni jó néhányat a csúcs kategóriában.Szerintem egyébként ebben a régióban már inkább a zenei elvárástól és ízléstől függ , hogy ki milyet választ.Ja és a futómű ,hangkar,hangszedő szentháromságától.Azt érdemes megjegyezni,hogy az igazán klasszis MC hangért verejtékes munkával kell megküzdeni és az alsó kategóriában korántsem egyértelmű az MC fölénye az MM-mel szemben.Szerintem......


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 08:44 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Lehet isteníteni az ún. magas kimenetű mc hangszedőket is, személy szerint ki nem állhatom őket. A phono fokozaton sokkal több múlik. És mindig az adott hangszedőhöz kell illeszteni....

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 08:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
Nem istenítem... :roll: ...de nekem is magas kimenetű MC-m van. Igazából mikor vettem,még csak egy Rút Kiskacsám volt,de gondolván a továbblépésre egy komolyabb hangszedőt vettem...
Történetesen egy Benz Micro MC 20 E2HO-t....
Kezdetben azt is valami ezer éves,házilag tákolt phono-val használtam. Később vettem hozzá egy CA 640P-t. Amit szintén sokan szidnak/istenítenek.
Szerintem az áráért elég rendesen összerakták...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ha pénzem lenne: TSD15
Hál istennek elég soxor hallom a hangját.
De mivel pénzem nincs, így Denon DL103 szól a TD160 MkII.-ben természetesen dyscus trafóval hajtva.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 11:28 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Van nekem is DL103, de egy Supex 900-ast hallgatok Paravicini MC-3-as trafóval.
Ja, és még van 78-as mono lemezekhez Ortofon (SPU ősapa) "C" hangszedőm is...lehet vagy hatvan éves. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 14:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Ha jól meggondolom igazán klasszis hangszedőt még nem is hallottam, ezért nincs is ami után vágyakoznék...
Most egy Ortofon MC Vivo Red muzsikál a Systemdek IIXE 900-as lemezpörgetőben.
A normálbarázdás lemezek lejátszásához sincs olyan "őscsótányom" mint Euro21-nek, arra nálam egy OM78 szolgál egy Lenco A75-ben. Ehhez kellene egy jó, választható karakterisztikájú csöves korrektor, mert a tranyósat már évekkel ezelött szétbontottam...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 16:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
....az MC hang nagyon rögzült nálam.A "szentháromság"-gal teljes mértékben egyetértek, bár egy fontos klasszikus elem a TRAFÓ szerintem kimaradt. ( Borbély MC elektronikán kívül más felvezetőst
nem hallgattam) Ezután, a CSAK-CSŐ defektem van.

Az Ortofon igen, de még se. EMT-m nem volt.
Az ART 2000-es és a DL1S tett rám mély benyomást Lundahl trafóval.

A SUPEX nagyon izgat, de nem hallgattam, sajnos. A Koetshu már nem annyira.
LP12 szintén hiányzik a listámról.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 17:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
A Benz Micro MC 20 bitang jól szól.Nekem igazából az Ortofon magas kimenetű MC-ivel kapcsolatban vannak fenntartásaim.Ez természetesen nem jelenti azt, hogy minden rendszerben rosszul szólnának csak én úgy gondolom,hogy nagyon technokrata a hangjuk ami kiöli az érzést a zenéből.Én mondjuk a régi szériát hallottam és lehet ,hogy a mostaniak sokkal jobbak.Ja még egy klasszis hangszedő Audio-Technika AT-OC 9.Egyik barátomnál egy Technics direkthajtányban szolgál .Félelmetes dinamika,sávszélesség,részletek.A színpadja is kiváló, valamint gyönyörű hegedű hangjai vannak.Hát a trafó szintén érdekes téma főleg a DL-103-asnál.Azzal sokat szenvedtem mire sikerült jó hangot kicsikarni belőle.Viszont az EMT TSD 15 abszolút kiváló hang.Felső osztály......A Supex 900-ast is érdemes fülvégre kapni.
Az LP 12-től én sem vagyok elájulva.Volt alkalmam még ifjú koromban összehasonlítani a Roksan Xerxes-szel illetve az Elite Rock-kal.Hát hm....más hang.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 20:35 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
A "jobb" MC hangszedőknek az a "baja", hogy szinte megköveteli a jobb környezetet, aminek a kiépítése nem éppen olcsó.
Egy futómű, tápegység (!), hangkar, hangkar kábel, MC trafó a hangszedő árának sokszorosa (a szorzó akár kilencnél is nagyobbra sikerülhet :( ) lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 21:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Hát igen nehéz hobbi ez.Az egyik ismerősöm MC trafója többe került mint az MC és az interkonnekt együttvéve.(Mondjuk Audio Note volt) :) Bár a hang feledtette az árat.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.23. 21:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
OFF....én a múltkoriban ráfaragtam egy AN interconnectel.. :evil: ...gyorsan tovább is adtam. Egyszerűen pocsék hangja volt....AN ide vagy oda.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.24. 18:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.07.17. 08:58
Hozzászólások: 490
Tartózkodási hely: Maglód
Sajnos az AN kábelek egy része rendszerfüggő.Melyik típus volt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.24. 20:06 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
AN-S.....azért kissé gáz,hogy egy 70e/m árú madzag ilyen pocsék....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.24. 20:24 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
violin írta:
AN-S.....azért kissé gáz,hogy egy 70e/m árú madzag ilyen pocsék....


Hát egy "V" sem egy kéjhömpöly ....
Volt3 db-om is, újonnan vettem őket, de egyre rosszabb lett minden. A poén az, hogy sima réz KSL-re cserélve keveredtem ki a kátyúból.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.24. 22:33 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.05.07. 20:18
Hozzászólások: 151
Tartózkodási hely: itthon...
Az a fránya szinergia.... :roll: ...Siltech Paris-ról váltottam,de gyorsan visszakerült....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 14:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
euro21 írta:
Van nekem is DL103, de egy Supex 900-ast hallgatok Paravicini MC-3-as trafóval.
Ja, és még van 78-as mono lemezekhez Ortofon (SPU ősapa) "C" hangszedőm is...lehet vagy hatvan éves. ;)


Az SD 900 nak+Paravicini MC-3-nak , Mi a "titka" ????
RIAA ha rá lehet kérdezni???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 16:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
ttshungary írta:
Az SD 900 nak+Paravicini MC-3-nak , Mi a "titka" ????

Mi...mi...ja, a ZENE! :D
Mondjuk kellett hozzá egy Roksan Xerxes, XPS7 táppal, SME IV karral. ;)

ttshungary írta:
RIAA ha rá lehet kérdezni???

Audio Innovations 200 (2*5751, ECC82, passzív RIAA), jócskán modolva (LED bias, tápok átépítve).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 17:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
...hát....... :o SME IV, igen.
Egy régi 3009-essel élek együtt.

Az AI melepett/ a "modolás" nem.

"......és ez előtt a jó: SD900" :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 18:05 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
ttshungary írta:
Az AI melepett

Sokakat meglep... jó pár éve már.. ha meghallgatják. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 18:13 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.09.08. 20:11
Hozzászólások: 300
...van előtte jócskán TOP kategóriás forrás de azért "reszelni is tudni kellett"
AI-non, de hát írtad is.Lelki szemeimmel szép fekete anódos 3x mica-s 5751 -eseket látok.....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2014.01.25. 18:51 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
ttshungary írta:
Lelki szemeimmel szép fekete anódos 3x mica-s 5751 -eseket látok.....

Én a saját szemeimmel is. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.22. 22:19 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Ortofon mc20 mk2 valaki használt már ilyen hangszedőt? Érdekelne hogy milyen hangilag.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.23. 10:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Ortofon mc20 mk2 valaki használt már ilyen hangszedőt? Érdekelne hogy milyen hangilag.

Úgy tudom ez a picup az MC10/II válogatott példányaiból pecsételődik. Az meg elég jól szól, használtam egy darabot a 0 órától a tönkremenetelig: azaz a gumi alkatrészek merevdtek meg. Viszont a DL103 szerintem sokkal jobb, azonkívül úgy tudom, hogy az MC szériát már nem gyártják a dánok, tehát a kikeményedés miatt régit nem érdemes vásárolni.
A hangja egyébként hifis, nagy térrel, de olyan tranyós hangzásvilágú volt. Mármint a 10-nek.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.23. 16:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Ha az Ortofon MC20 Supernek a 25. évfordulóra újragyártott szériájáról van szó, azt még néhány éve is lehetett vásárolni. Ennek a gumi alkatrészei még nem öregedhettek el. Ennek az eredeti változatát hallottam, és nekem jobban tetszett mint a Denon sima DL-103-as verziója. A DL-103 szerintem azért terjedt el annyira, mert viszonylag nagy a kimeneti jele és nagy az impedanciája ezért könnyebb hozzá előerősítőt illeszteni.
A Denonnak van egy 103R-verziója is, azt minden szempontból jobbnak tartják a sima 103-nál, de ezt még nem volt alkalmam megfülelni...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.23. 17:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"mert viszonylag nagy a kimeneti jele és nagy az impedanciája ezért könnyebb hozzá előerősítőt illeszteni."
Na ná! Trafót meg még könnyebb készíteni hozzá. Mindenesetre fenntartom, hogy a Denon tud valamit, "analógosat", vagy valami ilyesmit, mint pl a TSD15. Párszor meghallgattuk egymásután őket gyári ARC RIAA fokozattal, illetve végfokkal, Dyscus trafóval.. A két picup jobban hasonlít egymásra, mint a Denon az Ortofonra. Félreértés ne essék: az Ortofon is nagyon jó szerkezet, csak a kora miatt kell aggódni. Persze az ár, hogy mennyiért vehető meg, az nem mindegy. Ha 5 rugóért még másfél évig tudod hallgatni, akkor jó üzlet. Rossz üzlet az a TSD15 100 nrugóért szintén kikeményedett gumival.
Tényleg DHT most jutott eszembe: az ajándékomat használod? Valamit tudósíthatnál róla.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.23. 20:29 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Kaptam egy ilyen hangszedőt lemezjátszóstúl meg párszáz LP-t.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.23. 21:31 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
A két picup jobban hasonlít egymásra...

Ezt ugye Te se gondoltad komolyan. ;)
Még abban az esetben is, ha a TSD15 szférikus tűvel szerelt, csak abban hasonlít a DL103-hoz, hogy a világ rádió stúdióiban ezt a két hangszedőt használták sok tíz éven keresztül. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.24. 08:20 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
dys-cus írta:
A két picup jobban hasonlít egymásra...

Ezt ugye Te se gondoltad komolyan. ;)
Még abban az esetben is, ha a TSD15 szférikus tűvel szerelt, csak abban hasonlít a DL103-hoz, hogy a világ rádió stúdióiban ezt a két hangszedőt használták sok tíz éven keresztül. :D

Teljesen komolyan gondoltam. Hangkarekterük hasonlít egymásra, jobban mint a DL meg az Ortofon. Legalábbis azok a példányok, amik errefelé megfordultak. A DL majdnem új, a TSD régi kütyü.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.24. 11:52 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Itt: http://www.hifimagazin.hu/HFMCD/HFM/CIKKEK/HFM0911.HTM azt olvasom egy TSD 15 tulajdonos tollából, hogy ez az EMT egy korai Ortofon liszenszre épül. Ebből arra következtetnék, hogy ahhoz áll közelebb a hangképe és nem a Denonhoz. Sőt a cikk végén azt írja: "És gyanítom, hogy már az MC2O/II is természethűbb hangvisszaadásra képes, mint az EMT."

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.07.27. 08:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A HFM-ben azért írtak egy-két dolgot, amit megerősíteni nem tudtak. Az egyik Dán, a másik Német, ha jól tudom. A Dánok utálják a Németeket. Szerintem mindkettő egyedi fejlesztés. A Denon, meg a TSD strapabíró, stúdióba való jószág. Nyilván máshogy szól, mint egy HiFi Ortofon MC. Pl jobb a fázis-freki görbélyük.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 20:38 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Érdekelne hogy Benz micro gold hangszedővel vane valakinek tapasztalata? Ill. a Denon DL103-hoz képest hol helyezkedik el.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.09.29. 20:52 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DHT írta:
Érdekelne hogy Benz micro gold hangszedővel vane valakinek tapasztalata? Ill. a Denon DL103-hoz képest hol helyezkedik el.

Ugyan high MC-zek, de majdnem, mert Denon DL-160-ról váltottam Benz Micro Silver-re. Ha érdekes lehet, bővebben is írok.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 09:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Írj :)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.09.30. 22:29 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
DHT írta:
Írj :)

Hol is kezdjem, hogy ne legyen túl hosszú...
Denon DL-160 vs. Benz Micro Silver -> Japán életstílus vs. Svájci hűvös precizitás
A Denonnan majdnem 10 évig éltem együtt és elégedett voltam vele, jó sávszélekkel, jó basszussal, teli élettel zenélt, azonban szűkebb volt a tere, mint szerettem, elvártam volna, a magasait pedig egy kicsit mosottnak (torznak?) éreztem olykor-olykor, de akkor annyi pénzért jobbat nem is kaptam volna... Azonban ahogy fejlődött az igényszintem és lettek egyre jobb hangú lemezeim, kezdett hiányérzetem lenni itt-ott. Arra már régebben rájöttem, hogy digitalizálásra nem a legmegfelelőbb kissé magasabb torzítása miatt sem, de az össz hangképét sem tartottam alkalmasnak rá.
A Benz Micro-t tavasz óta hajtom, épp hogy sikerült bejáratnom, olyan 60 óra lehet benne.
Előtte sok helyről olvastam, kérdezgettem utána, de tudtam, jó döntést még ennyi pénzért sem :shock: tudok hozni, csak erőssen kompromisszumost. Még nem akartam áttérni (low) MC-re sem, mert nálam az pillanatnyilag sokkal több problémát vetne fel, mint amennyit megoldana... Az ARC PH3 klónt is azért építettem, hogy a digitalizáláshoz high MC szintjén meglegyenek az alapok - a Silvert pedig többen ajánlották erre a feladatra.
Már első pillanatban is döbbenetesen nagy tér a megszokottakhoz képest, a sávszélek szintén rendben, kristálytiszta magasakkal és rendkívül hiteles mélyekkel (pl. orgona, basszus gitár), amelyek azonban nem annyira ütősek, mint a Denoné.
(Megjegyzem, LP-n csak könnyű és dzsesszzenét hallgatok - komolyzenén lehet borulna a bili.)
Számomra most ez egy kiváló hang - azt gondolom - itthon még nem tudtam ennyire közel kerülni LP-vel, az eredeti hanganyaghoz. Hűvös precízség, amely a lehető legkevesebbet próbálja meg hozzátenni a barázdákon levő tartalomhoz és minden lemezem teljes térélménye, auditóriuma is végre az enyém. Érzem persze, hogy még van hová tovább, de egyáltalán nem untatnak a lemezeim és szívesen hallgatom újra és újra őket! :D Ez utóbbit azért írom, mert itt egy cikk, ha elolvasod, biztos nem veszel Benz Microt:
http://www.audioland.hu/cikk/tippek-tru ... lasok.html
Trilok Gurtu - Spellbound-ja például olyan energiával és részletességgel, alacsony zajjal szólal meg, amely már ebben is versenyképes kihívója mindenféle igényes nagyfelbontás zabáló digitális forrásnak. :D
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 10:06 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.09. 16:45
Hozzászólások: 372
Köszönjük , jó volt , nem baj ha hosszú.
A hangszedők saját karakteréről általában elég hevenyészettek az infók .
Még egy valami ami fontos és kimaradt : a "Hogy is kezdjem " -nél.
Milyen lemezjátszóban és karban használod mert az sajna nem mindegy.
(Szerencséd van hogy a földkerekségen létező 10-20 hangszedő
egyikét birtoklod amivel a PH-3-at lehet használni ).
Üdv P.F.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 10:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Halus! Neked milyen piköpöd van? Keress már meg magánban sürgősen.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 10:33 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
fpalotas írta:
Köszönjük , jó volt , nem baj ha hosszú.
A hangszedők saját karakteréről általában elég hevenyészettek az infók .
Még egy valami ami fontos és kimaradt : a "Hogy is kezdjem " -nél.
Milyen lemezjátszóban és karban használod mert az sajna nem mindegy.
(Szerencséd van hogy a földkerekségen létező 10-20 hangszedő
egyikét birtoklod amivel a PH-3-at lehet használni ).
Üdv P.F.

A gyalu Project RPM-4, az eredeti egyenes alu (középsúlyú) karral.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 12:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nekem Ortofon MC10Super


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 12:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Halus írta:
Nekem Ortofon MC10Super

Akkor ahhoz kell a trafó? Hány Ohmos is az impedanciája?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 16:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nem érzékeny a lezárásra. 10ohm fölött kell lenni. Én 90, 100 vagy 150ohm-al zárom le, attól függően, hogy melyik erősítőmet használom. kimeneti feszültsége 0,23-0,25mV.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 18:34 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
dys-cus írta:
Halus írta:
Nekem Ortofon MC10Super

Akkor ahhoz kell a trafó? Hány Ohmos is az impedanciája?

3 ohm.


Csatolmányok:
MC10S_02a.jpg
MC10S_02a.jpg [ 2.22 MiB | Megtekintve 64233 alkalommal. ]

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 18:39 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Halus írta:
Nem érzékeny a lezárásra. 10ohm fölött kell lenni. Én 90, 100 vagy 150ohm-al zárom le, attól függően, hogy melyik erősítőmet használom. kimeneti feszültsége 0,23-0,25mV.

Használtam ezt a hangszedőt az Ortofon saját T-10, T-20 és T-30-as trafójával is (utóbbi 3ohmos állásában).
A 100 ohm körüli lezárást én egy kicsit soknak találom, de lehet tévedek...

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 19:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
A gyári trafók bemeneti impedanciája a HFM mérései szerint:
T-10-nél 20Hz/1kHz/20kHz 12.1 ohm/23,7 ohm/14,9 ohm
T-20-nál 20Hz/1kHz/20kHz 13.3 ohm/22,9 ohm/15,3 ohm
T-30-nál (3 ohmos állás) 20Hz/1kHz/20kHz 14.1 ohm/24 ohm/17 ohm

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 23:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Ha megnézitek a doksi utolsó sorát ott írja, hogy az ajánlott minimum terhelés 10 ohm. A HFM tesztben azt mondják, hogy nem változik a freki átvitele 47 kohm lezárásra sem. A tapasztalataim is hasonlók (nem mérve, hanem hallgatva). Ezért jó hozzá a 100ohm/47kohm áttételű trafó. Ha kisebb bemeneti impedancia kell, még mindig megoldható párhuzamos ellenállással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.01. 23:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Egyébként szeretnék tovább lépni erről a hangszedőről. Rega P3/RB300-at használok. Van tippetek mik lehetnek jók hozzá?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.02. 09:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Halus írta:
Egyébként szeretnék tovább lépni erről a hangszedőről. Rega P3/RB300-at használok. Van tippetek mik lehetnek jók hozzá?

Hétfőig találd ki, mert akkor olyan traficseket kell tekerinteni. DL103 esetleg?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.02. 11:53 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
dys-cus írta:
Halus írta:
Egyébként szeretnék tovább lépni erről a hangszedőről. Rega P3/RB300-at használok. Van tippetek mik lehetnek jók hozzá?

...DL103 esetleg?

A Denont én nem tekinteném előrelépésnek. A kúpos tűhegyével az a hangszedő is erős kompromisszum. Ezt a britek a HFC-ban már a 90-es években felrótták neki...
Azt írták róla, hogy a tűhegy alakja miatt megöli az árnyaltabb részleteket. (Hogy ebből következőleg gyengébb a magas hang visszaadása, egy rádió stúdióban nem kimondottan hátrány, na de otthon...)
A deeraudio által linkelt cikk írójának van egy másik eszmefuttatása arról, milyen karhoz milyen hangszedőt érdemes választanunk: http://audioworld.blog.hu/2015/07/10/mar_megint_egy_kis_analog_hogyan_valasszunk_hangszedot
Ebben a Rega/DL103 párosítást kimondottan rossznak tartja...
(Persze ez is csak 1+1 vélemény)

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.02. 12:19 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Az Annafürdő-i talin Krizsi a Denon helyett inkább a Goldring Eroica LX-et pártfogolta.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: MC Hangszedők
HozzászólásElküldve: 2015.10.02. 13:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Halus írta:
Az Annafürdő-i talin Krizsi a Denon helyett inkább a Goldring Eroica LX-et pártfogolta.

Krizsi süket. :lol: :P Valamint SE-t hallgat. :lol:
Félre téve a tréfát az sem rossz választás, csak használtat ne vegyél, mert az zsákbacica. A haver TSD-t vett, és jó sokba került, +még még a javítás, de viszont igen sz@r lett utánna. Az árért a hetvenes években két valódi új Trabit lehetett volna érte kapni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 130 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség