audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:23

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 21:10 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
A delikát Sabre cuccoknak jobbnak kellene lenniük minden másnál, de én még ezt nem hallom, bár lehet, hogy a következő fejlesztésük már lehagy mindenkit. AK csipből hallottam már többször is nagyon meggyőző hangzást, egyszer én is kipróbálom...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 21:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
MOT64 írta:
Néhány saját vélemény és gondolat az előzőekhez:

- Nem akarok semmit bizonyítani, én ilyen szót nem írtam le....

Igazad van, az "igazolás" helyett "bizonyítást" írtam. Mondjuk, nagy különbséget nem látok, de legyünk pontosak.

Én úgy gondolom, hogy az itt forumozók jó része, és a "hifisták" is eljutnak egy olyan szintre, ahol úgy gondolják, hogy a berendezésük már elég jól szól ( és ezt akár más is meg tudná erősíteni). És igen kevesen gondolják, hogy ezt "igazolni" is kellene.
Hiszen -alapvetően - a saját szórakoztatásunkra építünk, hobbiként.

Pl.nekem is van egy összetákolt cuccom otthon, amely kellemes, akár megdöbbentő zenei élményeket okoz számomra.
Viszont nem gondolom, hogy egy odahívott hallgató, pontosan ugyanezt fogja átélni az idegen környezeti-, pszichés körülmények, beidegződések, hallgatói szokások, hallási-, értékelési eltérések, stb ellenére, ráadásul erősen korlátozott időtartam alatt.
A baráti beszélgetések sokkal hasznosabbak lehetnek SZVSZ ;)


Egyébként, van a fiókomban WM8741 ( meg 8742 is ). Ez is szerepel, a saját, kitekert logikám szerint kiválasztott dac konstrukciók kipróbálási listáján, csak még nem foglalkoztam vele. Sok rosszat még nem olvastam róla, és itt a fórumon is többen használják.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 22:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
MOT64 írta:
Én már hallottam több AD1865-el épített DAC-ot, DIY-t és drága gyárit is a Wolfson ellenében. Nyugodtan meg lehet kövezni utána, én most a saját szubjektív véleményemet írom le: Az AD-s DAC-ok hangja tolakodóbb és erősen információhiányos volt. Ezzel szemben a Wolfson nyugodtan, részletezően zenélt, sokkal több apró részletet lehetett kihallani a zenéből és hosszabban hallgatható volt számomra. Talán Szabó mester úr is ezért vásárolt be inkább a WM-ből. :)

Igen, biztos hallottál. Viszont én nem olyan elvek szerint építek, mint sokan mások... És nem a kommerszebb AD chipből, amilyen pl. az AD1865 is volt régen, hanem a sokkal jobb és versenygyőztes AD1862-vel, amiből annyira bevásároltam, hogy csak na. (PCM63-al van egy csoportban). 8 válogatott chip egy DAK-ba... :lol:
Szóval hiába van benne pl. AD1865, még nem biztos, hogy nem veri le egy jól megépített WM. Viszont maximalista elvek szerint megépített D/A-ban igen csak meglepő eredményt tud felmutatni pl. egy AD1862 D/A. Vagy akár az AD1865 is... Szubjektív egyébként, ki mit ért maximalista alatt... Én csak extra zajszűrést, szimmetrikusan járatva, jel hideg pontját pedig a negatívra kötni... legalább is a saját I/V konverterem esetén, ahol katonai kivitelű AD MAT tranzisztorok dolgoznak (reményem szerint)

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.09. 16:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
AD1862-t még nem hallottam, de érdekelne, milyen a hangja.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.09. 16:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Elméletben már fejlesztem a következő verziót, de hogy gyakorlatilag mikor lesz belőle valami... azt még nem tudom.
Majdnem olyan, mint az AD1865, csak jobb, 20 bites, kétszer kevesebb torzítással, több, korrektebb tápággal, korrektebb
referencia feszültségek kivezetésével (zajszűrésnél nagyon előny!). Mikor ezt megépítették, akkor még a minőség volt az elsődleges helyen, nem a gyártási költségek... de elég drága volt cserébe. 1990-ben kezdték el gyártani.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.09. 18:21 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Kissé el tetszett téveszteni a házszámot, ez nem az általad reménytelenül favorizált AD dacok topikja.
Valamelyik modi észrevehetné...
Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.09. 18:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Nem tévesztettem el a házszámot, szóba került, mint alternatíva, teljesen megállja a helyét néhány szóban itt is.
AD1865 vagy a AD1862 D/A-knak egyre nagyobb rajongói tábora van, nem véletlenül.

Viszont mivel ez WM topic, és Ön tapasztalt mester ugyebár, megoszthatná legalább azt az konkrét információt, milyen
körítést kap pl. a WM8805 receiver. Teljes kapcsolási rajz, stb, nyáktervvel együtt. Modi hívás helyet ugyebár. Ahogy a reménytelenül favorizálók teszik azt a másik topicban, segítő weboldallal együtt.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.09. 18:48 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Valóban, kissé elkanyarodtunk. Bocsi.

Visszatérve a Wolfson utódokra, Ebben is CS4398 zenél, az ára pedig 2000 Font körül mozog.

PRIMARE DAC 30
http://www.primare.net/product.asp?ProductID=56&d=4

Ez most csak drága vagy jó is? Kezdem azt gyanítani, hogy megfelelő körítéssel (táp, analóg fokozat,... ) ebből a chip-ből is lehet profi cuccot faragni. Az 5000Ft-os kínai panel hangja pedig ár/érték arányban nyilván gyengébb.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.09. 18:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
De Uraim, hátrébb az agarakkal! :D

Ha szóba került a WM8805, én is ilyet tennék elé. A Wolfimban is ez van, szoftveres módban. Kb. háromnegyed év volt a szoftverfejlesztés (na nem éjjel-nappal), mert elég pilótavizsgás egy jószág, viszont "fajának büszkesége". Nagyon sokat tud és ezt jó minőségben teszi. Szerintem méltó ellenfele a CS8416-nak.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 09:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
MOT64 írta:
De Uraim, hátrébb az agarakkal! :D

Ha szóba került a WM8805, én is ilyet tennék elé. A Wolfimban is ez van, szoftveres módban. Kb. háromnegyed év volt a szoftverfejlesztés (na nem éjjel-nappal), mert elég pilótavizsgás egy jószág, viszont "fajának büszkesége". Nagyon sokat tud és ezt jó minőségben teszi. Szerintem méltó ellenfele a CS8416-nak.

Nem gond a pilóta vizsga, az van. :P
Hanem a PÜ-d azt megnézhetnéd.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 12:22 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Az összes ismert dac csipxnek van rajongó tábora.
Nálam a wolfi kombó küldte nyugdíjba a kétkoronás tda-t 8-)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 12:30 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Toto írta:
Nem tévesztettem el a házszámot, szóba került, mint alternatíva, teljesen megállja a helyét néhány szóban itt is.
AD1865 vagy a AD1862 D/A-knak egyre nagyobb rajongói tábora van, nem véletlenül.

Viszont mivel ez WM topic, és Ön tapasztalt mester ugyebár, megoszthatná legalább azt az konkrét információt, milyen
körítést kap pl. a WM8805 receiver. Teljes kapcsolási rajz, stb, nyáktervvel együtt. Modi hívás helyet ugyebár. Ahogy a reménytelenül favorizálók teszik azt a másik topicban, segítő weboldallal együtt.



Esetleg nem szeretnél mindjárt egy teljes gyártási dokumentációt ? :O)))


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.10. 13:12 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Ha én felteszek egy rajzot, az legalább működni fog, és nem egy netről bemásolt rajz, amiben jócskán van fejtörésre váró rész, valamint igénytelen megoldás... Ez nem nevezhető komoly segítségnek, bármennyire is úgy tetszik gondolni.
Mindennek megvan a maga ideje. Az új weboldalamon lesz diy rész is, ahol lesznek érdekes és használható kapcsolások, ötletek, például a WM8804 és a CS8416 korrekten működő hardveres használata.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.11. 20:25 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Én a részemről kíváncsian varom a DIY honlapot, mind a két témában.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.11. 20:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Az összes ismert dac csipxnek van rajongó tábora.
Nálam a wolfi kombó küldte nyugdíjba a kétkoronás tda-t 8-)

Első sorra a válasz: ez így igaz!
A másodikra: örexel, romlik a hallásod. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 19:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Sziasztok.
Segítene esetleg valaki nekem magánban ebay-es ESS9018-as DAC élesztésében?Lenne pár kérdésem....
http://www.ebay.com/itm/121288583826?_t ... EBIDX%3AIT

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 20:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
DHT írta:
Az összes ismert dac csipxnek van rajongó tábora.
Nálam a wolfi kombó küldte nyugdíjba a kétkoronás tda-t 8-)


Így van, nem gyenge dolog az...

Hallottam banzai fórumtársét egy másik fórumtársunk bőrönd méretű DAC-ja után az egyik talin.

A bőrönd méretű DAC tele volt teflon kondikkal, DHT csövekkel, Z-foil, sinkoh, csöves táp, nano vasas IV trafó, minden...

banzai wolfia szabályosan tönkreverte hangilag...

Mondtam is a másik fórumos kollégának a nanovasakra ránézve, ittad volna el inkább... :twisted:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 20:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Azért azt a DAC-ot még nem teszteltük,hallottuk ám egy igazán jó B100-ason!Mert az aktuális esetnél ki volt jőve a füst az amp-ból!
Szeretném azért még meghallgatni remélem lesz rá lehetőségem valamikor.....

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 20:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Valami mutáns B9 szerűség volt az amp fetes véggel. Meg egy nagyon speciális SE. A miczo+B100 ból sajna kijött a füst (kábelszakadás, vagy mi volt vele, azt sajna nem tudtuk meghallgatni. Azóta banzai már megcsinálta).
A mutáns B9 sem volt ugyan rossz az előző találkozón, de azért az nem olyan volt, mint a miczo féle meghajtó B100-al...

Mindenesetre az ott lévő csövesnél, az a mutáns B9 is elfogadhatóbb hangot csinált (valami múlt század elején lévő DHT csövek voltak benne, majdnem 100 évesek). Hát nekem mondjuk nem jött be annak a hangja se... Szokásos SE hang volt, de annak az összes tipikus hibáját is produkálta a TL-eken...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 20:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
saraha írta:
Azért azt a DAC-ot még nem teszteltük,hallottuk ám egy igazán jó B100-ason!Mert az aktuális esetnél ki volt jőve a füst az amp-ból!
Szeretném azért még meghallgatni remélem lesz rá lehetőségem valamikor.....


Lehet, más rendszerben már jól szerepelt volna, de ott nem volt meg a szinergia. Sem az SE-vel, sem a mutáns B9-el.
A wolfival hatalmasat lépett előre a hang...

Egyébként a wolfit hallottuk banzai rendszerén miczo+B100-on is a régebbi talin... Az volt a legnagyobb gond, hogy csak keveset volt bekötve. Mert ugyanis sokkal jobb volt, mint a többi, idegen, odahozott DAC... De hát főleg azok szóltak az idő nagy részében...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 20:49 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Igen,de legalább megtudták a diyerek milyen is egy igen jó DIY D/A,ott jó volt referenciának....,mert az az ASUS Xonar überszuper gyári elvérzett....
Visszatérve a kérdésemre.Ehhez az ESS DAC-hoz kell az a PIC-es kiegészítő is adatfeldolgozáshoz?Mert nekem az nincs.Lehet azért nem megy?
http://www.ebay.com/itm/121288583826?_t ... EBIDX%3AIT

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 21:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rejtés:
Nem csak az a lényeg, hogy mi van benne... hanem az is, hogy van alkalmazva.
Áramkimenetes D/A-nak minél kevesebb ellenállás értékű lezárás kell. Ezek az ellenállásos, trafós lezárós módszerek nem pont ideálisak.
Ráadásul egy ellenállás/kondenzátor tönkre-vághatja az egész hangját... ezt egyeseknek tudnia kellene.

Mondjuk az én megoldásom nem sokban változik. De majd fizethetek nyákért, kész! házért, hálózati trafóért, stb...

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 21:22 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Jó, hát tipikus példája volt szerintem a tipikus diy-nek a dolog. Miszerint mindenből jól egyberakják a legdrágább, leghájpoltabb dolgokat, azzal a céllal, hogy az milyen q...va jó is lesz majd így. Azt a ló...t. Nem így működik ez. Te is tudod.
A tipikus síkagyú gondolkodás. Logikusnak tűnik így építkezni, ilyen felszínes filozófiával. De igazából ez így csak logikusnak látszik, viszont nem az. Azért is vezet a legtöbbször rákef...re. Önmagában semmire nem garancia a Z-foil, meg a nanovas, ezüstfóliás kondik összeömlesztése. Ez önmagában kevés...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 21:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.07.20. 16:52
Hozzászólások: 5155
Rejtés:
Én R534-el kezdtem, aztán Caddock MK132, aztán lett Z-Foil. Mindegyikkel más karakter. Összességében Z-Foil nyert sajnos. Pont úgy, ahogy leírták a külföldi fórumon. +-1mA áram átalakítására bizony nagyon kell a Z-Foil.

_________________
http://diyaudio.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 21:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Rejtés:
Írok egy hasonlatot:

Kimész a mező közepére bekötött szemmel. És el kell találnod íjjal, vakon, a valahol a mezőn valahova kitett céltábla közepét. Egy lövéssel...

Az ilyen hájpolt drága sz...rok, csak annyit érnek, minthogyha a kezedbe nyomnának egy q...vadrága csigás íjat... De attól még csak egy lövésed van, bekötött szemmel...

Ezzel szemben, ha hangra fejlesztesz sok kísérlettel, keresztezéssel, stb. Akkor megnyílvánul az evolúciós algoritmus a fejlesztés folyamatában.

Olyan ez, mintha levehetnéd a szemkötést, és mégha egy s...os, házilag tákolt ílyad is van, addig lőheted azt a ki....ott céltáblát, amíg bele nem trafálsz a közepébe...

Ennél érthetőbben már nem tudom leírni...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 21:54 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Szia KD!

Vedd már észre, van a ki a hangját hajgatja a cuccának, van aki az árát, van aki sosem HALGAT csak épít és épít..., de soha semmi nem jó, mert nem elg drága!!! Ez az utóbbi a kereskedők álma!!! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 22:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ne offoljunk túl sokat most már. Én észrevettem, de a meglátásaimat leírtam, mert aki jó hangot akar csinálni, annak hasznos lehet, akár DAC-ot épít, vagy IV convertert. Ott is nagyságrendekkel jobb eredményt lehet elérni a kísérletezéssel, mint a vaktában építéssel.

Azt mondjuk meg kell jegyeznem, hogy a csigás íj az pontosabb, jóval hamarabb lehet vele eltalálni a céltábla közepét. Cserébe veszett sok pénzt kell elkölteni ezért a kényelemért...
A másik dolog, hogy az se mindegy ki lövöldöz. Van, aki Robin Hood, van, aki meg először vesz íjat a kezébe (pl az első DAC-ját építi)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 22:05 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Hiába van a legjobb csigás ijjad, ha kb. 80 OZ-os és nem todod felhúzni, akkor mindegy hogyan célzol... :)
Na kb. ez az evolúciós fejlesztés, amiről írsz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 22:11 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Most minek kötekszel velem?

Fogalmazzál érthetőbben.

Az evolúciós fejlesztés, csak annyi, hogy hangra történő kipróbálása különböző kapcsolás részleteknek, alkatrész kombinációknak, stb-nek.

A jó kombinációk összefésülhetőek (a kersztezés is megvalósul ilyenkor az algoritmusból), aztán a beváltakon újabb finomhangolások követhetőek el és így tovább egy kellően jó hangi optimumig.

Olyan eredményt lehet így elérni, amit az elsőre kigondolt, "ez de jó lesz így, ha így csinálom" diy építésekkel soha a büdös életben nem lehet, akármennyire drága alkatrészekből sem... És a diy dolgok 90%-a ilyen. Kigondolják, azt megépítik. A reményeket meg nem váltják be ezek a legtöbbször. Így keletkezik a sok s...r és még s...bb hangú diy dolog... Ha meg egy jól kifejlesztett gyári dolgot építenek után, az sem ér semmit. Mert nem úgy csinálják. A "teszek bele még drágább kondit, meg még "jobb" ellenállásokat, hogy attól még jobb lesz majd" (legalábbis azt hiszik) filozófia miatt. De nem lesz jobb....

Borul a kényes egyensúly, amit az eredeti cucc fejlesztői esetleg évek alatt összehoztak. Az után építés eredménye meg kiábrándító lesz a gyárihoz képest...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 22:17 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Kötözködjön veled a jó öreg Pirinénje... :)
Azt akartam irni, hiába van bármid, ha nem todod használni, akkor nem vagy előrébb!!!
Szerintem egyről beszélünk, csak másképp.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 22:35 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Na,össze ne kapjatok...,inkább mondjatok valamit erre a sabre izéra.
Lucky,valamelyest egyetértek veled,ám azért a technikát követni is kell,nem szabad leragadni...,mert különben mi értelme is lenne.Az ember mindig jobbra vágyik...

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.25. 22:09 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
saraha írta:
Na,össze ne kapjatok...,inkább mondjatok valamit erre a sabre izéra.
Lucky,valamelyest egyetértek veled,ám azért a technikát követni is kell,nem szabad leragadni...,mert különben mi értelme is lenne.Az ember mindig jobbra vágyik...


Pirinénizés helyett én szívesen segítek. Mit kell éleszteni a DAC-on. Itt vagyok kb. ötven kilométerre.

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.26. 21:46 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Szia.Ez egy kínai,nyák ebay-es.Összeforrasztottam,figyeltem nagyon az ESS beforrasztásakor de az automute lábnál a PAD felszakadt sajnos,ám ahogy néztem az nincs is használatban.A tápfeszek meg vannak. 1,2V 3,3V 5V az opáknak a +-14V.USB Card nincs nem is lesz.
Ami aggaszt az az,hogy az I2C kimenetnél a DA és a CLK lábon 3V-ot mérek.A héten jön meg a PIC a display-hez ami a bemenetválasztó is.Nem tudom,hogy rá merjem-e kötni még mielőtt elküldeném?Szkóppal tudnék rajta méregetni csak nem tudom hol kezdjem mert ugye a PIC nélkül valószínű nem teljes a cucc.Ezért is szerettem volna privátban diskurálni valakivel aki jobban ért hozzá,mint én.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.26. 21:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Ami aggaszt az az,hogy az I2C kimenet"
Az meg mi a csoda. Ha a végén S van, akkor nagy gond nem lehet. Legfeljebb mérésekkel tönkre lehet tenni. A kínaiak tuti letesztelték. Akkor meg csak jó lessz. Ne spirázzátok már túl. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.26. 22:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
I2C a Pic csatlakozó felülete. Gondolom fel vannak húzva a lábak egy-egy belső ellenállással. Nem aggódnék...

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.26. 22:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.Köszönöm akkor rápróbálom a mikrokontrollert a hétvégén. :P

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 06:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.10.10. 20:37
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Biharkeresztes
dys-cus írta:
"Ami aggaszt az az,hogy az I2C kimenet"
Az meg mi a csoda. Ha a végén S van, akkor nagy gond nem lehet. Legfeljebb mérésekkel tönkre lehet tenni. A kínaiak tuti letesztelték. Akkor meg csak jó lessz. Ne spirázzátok már túl. :)



http://www.i2c-bus.org :D

_________________
XMOS + dual PCM1794 DAC,+ TPA3255 D class + Focal Onix hangdoboz


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 09:28 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.01. 22:03
Hozzászólások: 874
Tartózkodási hely: Tárnok
saraha írta:
Ami aggaszt az az,hogy az I2C kimenetnél a DA és a CLK lábon 3V-ot mérek.A héten jön meg a PIC a display-hez ami a bemenetválasztó is.Nem tudom,hogy rá merjem-e kötni még mielőtt elküldeném?Szkóppal tudnék rajta méregetni csak nem tudom hol kezdjem mert ugye a PIC nélkül valószínű nem teljes a cucc.

I2Cbemenet, gondolom, nem kimenet. Tehát I2C-n vezéreljük az ESS-t, és nem az ESS-el mást. De a lényeg. Figyelj arra, hogy a PIC és az ESS ugyanakkora tápfeszültségről járjon (arra gondolok, hogy 5V-os PIC-cel ne hajts 3,3V-os logikájú ESS-t) és akkor tuti nem lesz gond. Arra kicsi esélyt látok, hogy a pl. 3,3V-os logika fel van készítve 5V-os I2C vételére...adatlap. Péter véleményével teljes mértékben egyetértek, hogy valószínűleg belső ellenállás húzza fel az ESS I2C lebegőben lévő lábát.

saraha írta:
Ezért is szerettem volna privátban diskurálni valakivel aki jobban ért hozzá,mint én.

Ez a fórum pont arra van, hogy segítsük egymást, és tanuljunk egymás kérdéseiből, válaszaiból. Én is sokat tanulok innen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 09:29 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
hodyka57 írta:
dys-cus írta:
"Ami aggaszt az az,hogy az I2C kimenet"
Az meg mi a csoda. Ha a végén S van, akkor nagy gond nem lehet. Legfeljebb mérésekkel tönkre lehet tenni. A kínaiak tuti letesztelték. Akkor meg csak jó lessz. Ne spirázzátok már túl. :)



http://www.i2c-bus.org :D

Még ilyet! Hogy fejlődik a technika! :P

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 14:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Így is van hifitibi,jogos amit mondasz.Elmèletileg ez a pic direkt erre a dac-ra van ìrva de ellenőrzöm ezt is ès köszi.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 20:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.31. 14:25
Hozzászólások: 299
saraha írta:
Szia.Ez egy kínai,nyák ebay-es.Összeforrasztottam,figyeltem nagyon az ESS beforrasztásakor de az automute lábnál a PAD felszakadt sajnos,ám ahogy néztem az nincs is használatban.A tápfeszek meg vannak. 1,2V 3,3V 5V az opáknak a +-14V.USB Card nincs nem is lesz.
Ami aggaszt az az,hogy az I2C kimenetnél a DA és a CLK lábon 3V-ot mérek.A héten jön meg a PIC a display-hez ami a bemenetválasztó is.Nem tudom,hogy rá merjem-e kötni még mielőtt elküldeném?Szkóppal tudnék rajta méregetni csak nem tudom hol kezdjem mert ugye a PIC nélkül valószínű nem teljes a cucc.Ezért is szerettem volna privátban diskurálni valakivel aki jobban ért hozzá,mint én.


Ha nem mindkettő 3,3V logikát használ (sok PIC 5V-os) akkor kell pl egy ilyen http://www.ebay.com/itm/IIC-I2C-interfa ... SwrklVKCJ3
vagy házilag: http://playground.arduino.cc/Main/I2CBi ... velShifter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.27. 21:27 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.Konkrétan erről lenne szó.A kiegészítő panelen van ugye a PIC a display meg a 3 nyomógomb.Ilyen átalakító nincs a nyákon.Valószínűsítem,hogy akkor nem is kell,de nem tudom.
http://www.ebay.com/itm/4-layers-board- ... 1333830988

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.11.30. 12:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Az ESS I2C buszán a CLK biztosan bemenet, a SDA vagy Data lehet be-kimenet is, de alapesetben mivel a START kondició jelet várja, ez is bemenet. Az I2C busz jeleit (SCL,SDA) doksi szerint kb. 4K7-es ellenállásokkal fel kell húzni tápra. Ha az ESS 3,3V-ról megy, akkor teljesen rendben van, hogy ezt méred. Gondolom a gyártó ügyelt arra, hogy a vezérlő is 3,3V-os legyen.
Szerintem így összeköthető, azért mérd meg a PIC I2C lábain is a feszültséget. Oda átalakító nem kell a PIC tudja ezt a kimenetet.
A hétvégén nem néztem a fórumot. Remélem még nem túl késő! :roll:

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.12.06. 20:16 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
Túl nagy a csend :?:
Ezek szerint működik?

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.12.07. 09:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
MOT64 írta:
Túl nagy a csend :?:
Ezek szerint működik?

Néha van olyan! :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.12.07. 15:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.09.27. 11:09
Hozzászólások: 368
dys-cus írta:
MOT64 írta:
Túl nagy a csend :?:
Ezek szerint működik?

Néha van olyan! :lol:


Milyen van? Hogy működik, vagy hogy nem és csend? :lol:

_________________
- Ajándékot hoztam neked, malájok fejedelme.
- Nem baj, csak szép legyen - felelte Nalaya király.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.12.07. 19:40 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Nem,sajna.Külföldön melózok és nem sok időm van...,de ma jöttem meg az idén vége a melónak :D
Nem jött meg még a PIC azért nem is írtam....,de aktívan figyelem az eseményeket és köszönöm a figyelmet :)

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.12.08. 15:12 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Üdv.Na megjött az ATmega.Működik frankón.Egyenlőre ST TL071-ekkel produkál.Remélhetőleg nemsokára tudok szerezni OPA627-eket meg AD797-eket azokkal is lesz próba.
Hangra határozottan más,mint az eddigi DAC-jaim.Még ezzel a gagyi táppal is.Meg kell még hallgatnom többféle zenei anyagot,hogy legyen valami véleményem róla.Ám az biztos,hogy itt is a volumio a nyerő.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.12.09. 21:18 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Pár kép
Egy-két kondit még kicserélek Epcos sikorel-re és már úton vannak az OPA627-ek is bele.Meg a táptrafónak is megtekertem már felét.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: WOLFSON és ESS DAC-ok
HozzászólásElküldve: 2015.12.09. 22:14 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
saraha írta:
Pár kép
Egy-két kondit még kicserélek Epcos sikorel-re és már úton vannak az OPA627-ek is bele.Meg a táptrafónak is megtekertem már felét.

Ne használj légyszi külső képkezelőt, ha nem is mindet, de legalább azt az egy képet (vagy majd a végeredményt), amin minden jól látható, tedd be ide is kérlek! Pár év múlva a külső tárhely lehet sehol nem lesz már, a fórum meg dübörögni fog! :)
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 673 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 38 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség