audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:12

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.23. 07:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Ha a topic címét nézzük, vagy az egész téma off, vagy ha nem termék, akkor minden megengedett, nincs min háborogni. Node háborogni jó :)
(hogy mindenki értse: a diy cucc nem termék)

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 07:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.02.16. 19:55
Hozzászólások: 72
Üdvözletem az Uraknak !

Először is nem dühből és indulatból írtam, a "dühbeguru" szójáték értők számára. Valóban egy helyen van benne komoly 4500.-forintos ( ÁFA-val) ALPS RK 27-es sztereó potméter, de ahol már kétszerezni kell, mert a leírás alapján ugye szimmetrikus az erősítő, a nyitott részen látható potméter Piher, nem Noble ! Van némi alkatrész és anyagismeretem az elmúlt 35 évből, csak tájékoztatásul,1990. nem tegnap volt, és már akkor MIT Multicap és Holco volt a vackomban. Nem nagyzolásként, csak hogy ismerem az audio világot. A hálózati pedig több esetben hipersil, ami torzítani is fog, meg szórni is, egyszerűen felépítésénél és árnyékolatlanságánál fogva. Azt még alágerjeszteni sem lehet, bizonyos tulajdonságai megmaradnak. Ki van fotózva egy helyen a Vacum Smeltze vasa. ( Lehet, hogy hibásan írom a nevet, fejből teszem !) A lényeg, hogy rozsdás, és nem védőoxidos, mint a normális új vasak. Van aki szerint ez a jó, szerintem meg nem! Nagyon nem !
Nekem már 1980.-ban Dénes Péter erősítőm volt, tehát jól ismerem, és nem értem, hogy hogyan tudott ennyire kutyába lemenni ?! Most ne beszéljünk a hangminőségről, kizárólag az esztétikáról ! A 20-25 évvel ezelőtti Dénes Péter erősítők, NAGYSÁGRENDDEL VOLTAK SZEBBEK !!!! Kívül és belül egyaránt !! A felhasznált anyagok minősége nem változott, minden a lehető legolcsóbb,"költséghatékony" szemléletű. Hifinek jó volt, a High Endet meg sem közelíti. Amit itt látunk, az először is belvilágát tekintve a korábbiakhoz képest a nem olyan szép és biztoskezű vonal vezetéssel bír. A felhasznált alkatrészek nagy része a minimum 20-25 évvel ezelőtti ipari elektronika terméke, megtűzdelve némi ex szovjet haditermékkel. Ez egy szinten lehet jó, de amikor a 300.- Forintos kínai hangszóró csatlakozóra nézek, akkor már minden mindegy ! Az ugyanis még csak nem is tiszta sárgaréz. Ez az egy csatlakozó már olyan mértékben degradálja az erősítőt, hogy nincs miről beszélni. Van egy szemlélet, ami végtelenül hibás, e mellé még ott a külső, a lemez élein megfolyt festék, van ahol kalapács lakk, a feliratok gyermeteg, kínai minőség alatti minőséggel, szóval tragikus. A színvilág meg egyenesen megkérdőjelezi a gyártó vagy forgalmazó értelmi képességét, ki vinne be ilyet egy normálisan berendezett otthonba ? A ZETOR traktorok a 60.-as évek BNV-in voltak ilyen tarkán, és ilyen pocsékul lefestve.
Ami pedig az egészet minősíti minden szempontból, és jól összefogottan, az a Fórum társ által befotózott "adat tábla". Ezt FordPrefect uram már nem lehet védeni,semmilyen szempontból.

Kedves Péter !

A kutyaszar is termék, csak az a kutyáé. Amit valaki elkészít eladásra, az mind termék, sőt, még egyszeri eladás esetén is az. A fogalmakkal lehet játszani feleslegesen is. Elkészítették ? Igen ! Eladják ? Igen ! Akkor ez mi ? Az el nem készített, meg nem termelt TERMÉKET, nem lehet eladni, mert az nincs. Ez meg van, és a neten, hirdetve van !

Mindenkinek, üdvözlettel,: TEAC


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 08:44 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Jó szeme van ehhez, teljes mértékben egyet értek.

teac írta:
Üdvözletem az Uraknak !

Először is nem dühből és indulatból írtam, a "dühbeguru" szójáték értők számára. Valóban egy helyen van benne komoly 4500.-forintos ( ÁFA-val) ALPS RK 27-es sztereó potméter, de ahol már kétszerezni kell, mert a leírás alapján ugye szimmetrikus az erősítő, a nyitott részen látható potméter Piher, nem Noble ! Van némi alkatrész és anyagismeretem az elmúlt 35 évből, csak tájékoztatásul,1990. nem tegnap volt, és már akkor MIT Multicap és Holco volt a vackomban. Nem nagyzolásként, csak hogy ismerem az audio világot. A hálózati pedig több esetben hipersil, ami torzítani is fog, meg szórni is, egyszerűen felépítésénél és árnyékolatlanságánál fogva. Azt még alágerjeszteni sem lehet, bizonyos tulajdonságai megmaradnak. Ki van fotózva egy helyen a Vacum Smeltze vasa. ( Lehet, hogy hibásan írom a nevet, fejből teszem !) A lényeg, hogy rozsdás, és nem védőoxidos, mint a normális új vasak. Van aki szerint ez a jó, szerintem meg nem! Nagyon nem !
Nekem már 1980.-ban Dénes Péter erősítőm volt, tehát jól ismerem, és nem értem, hogy hogyan tudott ennyire kutyába lemenni ?! Most ne beszéljünk a hangminőségről, kizárólag az esztétikáról ! A 20-25 évvel ezelőtti Dénes Péter erősítők, NAGYSÁGRENDDEL VOLTAK SZEBBEK !!!! Kívül és belül egyaránt !! A felhasznált anyagok minősége nem változott, minden a lehető legolcsóbb,"költséghatékony" szemléletű. Hifinek jó volt, a High Endet meg sem közelíti. Amit itt látunk, az először is belvilágát tekintve a korábbiakhoz képest a nem olyan szép és biztoskezű vonal vezetéssel bír. A felhasznált alkatrészek nagy része a minimum 20-25 évvel ezelőtti ipari elektronika terméke, megtűzdelve némi ex szovjet haditermékkel. Ez egy szinten lehet jó, de amikor a 300.- Forintos kínai hangszóró csatlakozóra nézek, akkor már minden mindegy ! Az ugyanis még csak nem is tiszta sárgaréz. Ez az egy csatlakozó már olyan mértékben degradálja az erősítőt, hogy nincs miről beszélni. Van egy szemlélet, ami végtelenül hibás, e mellé még ott a külső, a lemez élein megfolyt festék, van ahol kalapács lakk, a feliratok gyermeteg, kínai minőség alatti minőséggel, szóval tragikus. A színvilág meg egyenesen megkérdőjelezi a gyártó vagy forgalmazó értelmi képességét, ki vinne be ilyet egy normálisan berendezett otthonba ? A ZETOR traktorok a 60.-as évek BNV-in voltak ilyen tarkán, és ilyen pocsékul lefestve.
Ami pedig az egészet minősíti minden szempontból, és jól összefogottan, az a Fórum társ által befotózott "adat tábla". Ezt FordPrefect uram már nem lehet védeni,semmilyen szempontból.

Kedves Péter !

A kutyaszar is termék, csak az a kutyáé. Amit valaki elkészít eladásra, az mind termék, sőt, még egyszeri eladás esetén is az. A fogalmakkal lehet játszani feleslegesen is. Elkészítették ? Igen ! Eladják ? Igen ! Akkor ez mi ? Az el nem készített, meg nem termelt TERMÉKET, nem lehet eladni, mert az nincs. Ez meg van, és a neten, hirdetve van !

Mindenkinek, üdvözlettel,: TEAC

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 08:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
A termék az én fogalmaim szerint túlmutat azon, amit leírtál. (csomagolás, garancia, háttértámogatás, dokumentálás, stb)
Így tehát nálam a kutyaszar nem termék :) Legfeljebb áru.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.04.24. 08:54 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Péter írta:
A termék az én fogalmaim szerint túlmutat azon, amit leírtál. (csomagolás, garancia, háttértámogatás, dokumentálás, stb)
Így tehát nálam a kutyaszar nem termék :) Legfeljebb áru.


Ez is egy tény. /És minimum CE jelzés/

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.07. 23:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
FordPrefect írta:
Idézet:
A "tubeguru"-ban látott trafók is, hát no comment. Meg a phonoban a "remek kis zajú, és pontosan együtt futó" Piher potméter, ami említésre méltó, mint igen kiváló szabályozó eszköz. Egy TKD már nem is jó ide ! Tubeguru. Én meg dühbeguru !

Nem értem az indulatodat. Nem tisztem védeni DP-t, de: A trafó kinézete mire utal? Nem láttam sehol Piher potit, én NOBLE és ALPS-ot láttam. Miért ez a DÜH?? Átlagos/jó cucc, átlagos nyugati felhasználóknak, átlagos-ottani áron....Mondjuk az adattáblát írhatná más is :)




Valószinű savanyú a szőlő! Van rá igény . Nem hiszem hogy van az országban szakember aki több erősitőt épitett mint Dénes Péter . Aki nem szereti a kolbászt az nem eszi! Nekem volt több általa épitett erősitőm .Meg voltam velük elégedve. Sőt a 211SE m az ő erősitőjének a dobozában lakik.Igaz a két Amorf kimenő ami benne van 5x annyiba volt mint egy ilyen alap erősitő.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.07. 23:07 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Péter írta:
A termék az én fogalmaim szerint túlmutat azon, amit leírtál. (csomagolás, garancia, háttértámogatás, dokumentálás, stb)
Így tehát nálam a kutyaszar nem termék :) Legfeljebb áru.



Ebben Péternek teljesen igaza van :(csomagolás, garancia, háttértámogatás, dokumentálás, stb) Ezek nélkül egy egyedi épitésű erősitő is csak áru.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 16:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2013.02.16. 19:55
Hozzászólások: 72
Uraim !

Játszogassanak csak a fogalmakkal, mint áru, meg termék ! Boncolgassák az értelmét, jelentését, sőt, átvitt értelemben is !
Gybalu 71! Milyen szőlő savanyú ? Tudod mi a különbség a mennyiség, meg a minőség között ? Azt hiszem , itt sokaknak kicsit alacsonyra van téve a léc, hogy biztosan átugorhassák. Az vidám majális ! A két méter feletti ugrándozók, kicsit más szinten ugrándoznak, az nemzetközi, ott nem csak a léc van magasan, de mind az igény, mind a tudás, utóbbi főleg.
Dénes Péter annyi erősítőt készített, hogy ha a Gellért hegynél a Dunába öntenék, árvíz lenne Pesten. És akkor mi van ?
Nem bántottam Dénes Pétert, de nem lépte át Ő sem az árnyékát. Aki elégedett avval a holmival, amit hirdetnek az interneten,
az a büdös életben se ne halljon, se ne lásson emberibb erősítőt ! Savanyú a szőlő ? Csizma az asztalon ! Nem tetszik a kritika ? Gybalu 71, vigyél haza egy sárgát a szépek közül, de lehet kék is. Misztikusan jól fog szólni, egészen biztosan. Már a színe garantálja. Egészen biztosan elégedett leszel vele ! Azért Urak, Ti itt elárultok ám ezt azt magatokról, de hát itt lehet, végül is "csak "egy diy oldal, nemde ? Bizony, nagyon diy. Eltekintve néhány üdítő kivételtől, hogy ne legyek igazságtalan.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 16:23 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Ne haragudjanak a tisztelt Urak, hogy belepofazok, de azert nehany dolgot tisztazni kene!
A kapitalizmusnak egyetlen szabalya van:
Amire kereslet van, arra kinalat is van/lesz.
Teljesen folosleges minosegrol, ar/ertekrol, lecrol, egyebrol beszelni.
Anno K.D. ( :lol: :lol: ) tudjuk, hogy nem az alkatreszek aran, hanem a kozottuk (jo esetben) elert szinergia adja egy komponens jo hangjat. Ha jol szolnak az erositoi, akkor teljesen mindegy, hogy mibol epiti oket.
A kinezet pedig 100 szazalekosan szubjektiv.
Ha Denes Peter erositoire van kereslet, el tudja adni oket, akkor az azt jelenti, hogy egy lyuk van a piacon (hole in the market, vagy market gap), ezt o eszrevette, betomte, penzt keres vele.
Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 16:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Anno K.D. ( :lol: :lol: ) tudjuk, hogy nem az alkatreszek aran, hanem a kozottuk (jo esetben) elert szinergia adja egy komponens jo hangjat

Ez csak a tranzisztoros erősítőkre igaz szabály!

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 17:01 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
GA2 írta:
Idézet:
Anno K.D. ( :lol: :lol: ) tudjuk, hogy nem az alkatreszek aran, hanem a kozottuk (jo esetben) elert szinergia adja egy komponens jo hangjat

Ez csak a tranzisztoros erősítőkre igaz szabály!



Miért csak a tranyosokra igaz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 17:04 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
GA2 írta:
Idézet:
Anno K.D. ( :lol: :lol: ) tudjuk, hogy nem az alkatreszek aran, hanem a kozottuk (jo esetben) elert szinergia adja egy komponens jo hangjat

Ez csak a tranzisztoros erősítőkre igaz szabály!


Batorkodom megkerdezni, hogy ezzel azt akarod mondani, egy csoves erositobe mindenhova a legdragabb alkatreszeket beepitve letrehozzuk a vilag legjobb erositojet? Akkor miert nincs minden gazdagnak ugyanolyan erositoje? Igy objektivan lehetne dragabb alkatreszek megjelenesekor a tudomany mai allasa szerinti tokeletes erositonk.

(Remelem erzed azert az enyhe ellentmondast)

Udv. Orgon


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 19:13 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1598
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem az igazság a kettő között van. A csöves erősítők között a drágább alkatrészek valóban jobb hangot eredményeznek, mert már legalább 80 év tapasztalatát sikerült összegyűjteni, szemben a mostani félvezetős erősítőkkel, melyek evolúciója még most is tart.

Csöveknél nyilván az is meghatározza az árat, hogy mennyire régi egy cső, mennyire ritka, és hogy mire vált be. Mert a jelenleg az audio technikában legtöbbet használt csöveket egyáltalán nem audio célra gyártották.

_________________
"A szabványok azért vannak, hogy a tervező tudja, mi az amitől el kell térnie."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 19:15 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Orgon írta:
GA2 írta:
Idézet:
Anno K.D. ( :lol: :lol: ) tudjuk, hogy nem az alkatreszek aran, hanem a kozottuk (jo esetben) elert szinergia adja egy komponens jo hangjat

Ez csak a tranzisztoros erősítőkre igaz szabály!


Batorkodom megkerdezni, hogy ezzel azt akarod mondani, egy csoves erositobe mindenhova a legdragabb alkatreszeket beepitve letrehozzuk a vilag legjobb erositojet? Akkor miert nincs minden gazdagnak ugyanolyan erositoje? Igy objektivan lehetne dragabb alkatreszek megjelenesekor a tudomany mai allasa szerinti tokeletes erositonk.

(Remelem erzed azert az enyhe ellentmondast)

Udv. Orgon


Drága minőségi alkatrészekből is lehet gyenge erősitőt épiteni .


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.08. 19:23 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
teac írta:
Uraim !

Játszogassanak csak a fogalmakkal, mint áru, meg termék ! Boncolgassák az értelmét, jelentését, sőt, átvitt értelemben is !
Gybalu 71! Milyen szőlő savanyú ? Tudod mi a különbség a mennyiség, meg a minőség között ? Azt hiszem , itt sokaknak kicsit alacsonyra van téve a léc, hogy biztosan átugorhassák. Az vidám majális ! A két méter feletti ugrándozók, kicsit más szinten ugrándoznak, az nemzetközi, ott nem csak a léc van magasan, de mind az igény, mind a tudás, utóbbi főleg.
Dénes Péter annyi erősítőt készített, hogy ha a Gellért hegynél a Dunába öntenék, árvíz lenne Pesten. És akkor mi van ?
Nem bántottam Dénes Pétert, de nem lépte át Ő sem az árnyékát. Aki elégedett avval a holmival, amit hirdetnek az interneten,
az a büdös életben se ne halljon, se ne lásson emberibb erősítőt ! Savanyú a szőlő ? Csizma az asztalon ! Nem tetszik a kritika ? Gybalu 71, vigyél haza egy sárgát a szépek közül, de lehet kék is. Misztikusan jól fog szólni, egészen biztosan. Már a színe garantálja. Egészen biztosan elégedett leszel vele ! Azért Urak, Ti itt elárultok ám ezt azt magatokról, de hát itt lehet, végül is "csak "egy diy oldal, nemde ? Bizony, nagyon diy. Eltekintve néhány üdítő kivételtől, hogy ne legyek igazságtalan.



Az hogy 150 ezer forintból nem lehet több milliós kategóriájú csöves erősitőt épiteni ,ez teny.Sajnos megyarországon nincs is rá fizetőképes kereslet. Volt szerencsém Teac fórumtárs néhány készülékét meghallgatni .Mind hangban mind esztétikailag kiváló készülékek voltak.De ez az árkategória sajnos nem a mi lehetőségeinkhez van méretezve.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 10:52 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Idézet:
Drága minőségi alkatrészekből is lehet gyenge erősitőt épiteni .

Ez csövesre ne teljesen igaz! Minél jobbak az alkatrészek, annál jobb lesz a hangja.
Persze lehet negatív sarkításokat tenni, hogy "valaki" megvette a drága alkatrészeket, és összerakta, és a végén kistraktor lett, de miért kell negatív logikát alkalmazni?

Idézet:
Batorkodom megkerdezni, hogy ezzel azt akarod mondani, egy csoves erositobe mindenhova a legdragabb alkatreszeket beepitve letrehozzuk a vilag legjobb erositojet? Akkor miert nincs minden gazdagnak ugyanolyan erositoje? Igy objektivan lehetne dragabb alkatreszek megjelenesekor a tudomany mai allasa szerinti tokeletes erositonk.

A gazdagok 99%-a nem ért a zenéhez, és a berendezésekhez. Bemegy egy kereskedőhöz, és megkérdezi, melyik a legdrágább, és becsomagoltatja. Még nem hallottam olyan erősítő építőről, aki elhatározta volna, hogy megalkotja a tökéletes erősítőt, bármennyibe kerüljön is. Olyanról hallottam, hogy volt egy elképzelése, és megvalósította. Meg olyanról, hogy az egyik újságíró kapott egy Ongakut ajándékba, és utána véletlenül megjelent az újságban, hogy ez a világ legjobb erősítője.
Itt egy kis illusztráció:


Csatolmányok:
jadis.jpg
jadis.jpg [ 116.71 KiB | Megtekintve 60115 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 11:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
GA2 írta:
Idézet:
Anno K.D. tudjuk, hogy nem az alkatreszek aran, hanem a kozottuk (jo esetben) elert szinergia adja egy komponens jo hangjat

Ez csak a tranzisztoros erősítőkre igaz szabály!


Dehogy is, ennek semmi köze a csövességhez, vagy tranzisztorok használatához.

Drága alkatrészekkel is könnyen belefuthat az ember egy nagyon rossz kombinációba, ami borzalmas hangot okoz.

Másrészt a "szinergia kievolválása" olyan eredményt ad, amit nem nagyon lehet megközelíteni sem találomra beépített, akármennyire is drága alkatrészekkel. ;)

Csak idő, kísérletezés, de hát valamit valamiért. Szabályok pedig nincsenek. Szerintem alapjaiban hibás, valóságban nagyon nem működő megközelítés szabályokban gondolkodni a szubjektív hangzás tekintetében...

Általánosságban jobb eredményt adnak a drága alkatrészek hangilag, de semmi nem ér fel a szándékosan, célirányosan kitenyésztett szinergiával. ;) Teljesen más kaliberű eredményeket tesz lehetővé a készülékek szubjektív hangjában (nem csak erősítő esetében, hanem pl, cső, meg tranzisztor mentes dolgoknál is!) új dimenziókat hoz a hangzás tekintetében, hatalmas minőségi ugrásokat tesz lehetővé, amiket nem lehet összehasonlítani egy-egy akármennyire is drága alkatrész beépítésének hozadékával...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 11:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Az más kérdés, hogy a páralkatrészes SE-k világában a rengeteg próbálkozó már kitaposott egy bevált ösvényt. Azt a néhány alkatrészt illetően vannak bevált receptek.

De ettől függetlenül érdemes próbálkozni. A szinergia nem csak az alkatrészek, hanem a készülékek, kábelek, akusztikai tér és a felvétel! között is értelmezhető.

Sajnos bonyolult az élet. De pl amit olvastam a legutóbbi triódás találkozóról, az nagyon is azt tükrözte nekem, hogy önmagukban a drága alkatrészek semmit nem érnek, ha nincs szinergia. Az utóbbi az igen komoly tényező, az élet-halál kérdést eldöntő valami a hifiben. Javaslom, hogy inkább ennek a tudatos összehozására törekedjen az ember, mint pusztán csak a minél drágább alkatrészek beépítésére. Az utóbbi sokkal kisebb eredményekkel kecsegtet, amit teljesen elsöpör a "szinergia" kicsi romlása is. Mert az bizony a szinergia igen nagy differenciákat csinál a hangban, amikhez képest "bolhapöcs kategória" egy drága kábel, vagy egy drága kondi hozadéka, (hiába egyértelműen hallható, akkor is). Ezért is érdemes ezzel a sokkal lényegesebb, sokkal meghatározóbb dologgal foglalkozni, ebbe energiát fektetni....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 12:08 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
OK, de miért szorítsuk a szinergiát csak a dobozon belűre, nem jobb lenne kiterjeszteni az egész rendszerre?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 12:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Hát nem tudom, olvassál vissza. Ezt írtam, nem pedig azt, hogy, a dobozon belülre szorítsuk...

Idézet:
A szinergia nem csak az alkatrészek, hanem a készülékek, kábelek, akusztikai tér és a felvétel! között is értelmezhető.


Sajnos a szinergiának van egy ilyen sunyi tulajdonsága, hogy átfogóan, az egész rendszerre kiterjesztve kell fellépnie. Sajnos dobozon belül is meg kell csinálni, meg a dobozok, drótok között is. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.05.09. 12:38 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Alkatrészes szinergiára hozhatnék példákat. Pl Bozó Balázs oldalán olvastam, hogy összeraktak egy A2 üzemmódban működő 811SE-t, ami jobb hangúnak bizonyult, mint az addigi 300BSE-jük. Viszont nem kedvelte a 300B-ben használt extrém drága PIO csatoló kondikat, a mezei MKP kondikkal jobb volt a hangja. :D

Most akkor itt a szokásos gondolkodási szisztéma szerint az SCR MKP a legjobb hangú kondi, azt kell rakni mindenhova, mert Bozóék egyik legjobb erősítőjében ez volt a legjobb...

Pedig nem, szinergia van a dolgok között, nem igazán léteznek "legjobb" dolgok, meg "legjobb hangú" alkatrészek, stb....

http://www.elektroncso.hu/cikkek/811.php


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.12. 09:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Most leltem a Vaterkán.: http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 02709.html

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.12. 10:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
zoliee írta:

2db EL84... Vagy mono, vagy gyengítő. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.12. 17:21 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
dys-cus írta:
zoliee írta:

2db EL84... Vagy mono, vagy gyengítő. :lol:

Vajon mi célt szolgálhat benne az ECC 85, ECH 81. EZ 80 sem tűnik egy bika tápnak (persze gondoljuk, hogy nem a végfoké lehet)...érdekesen számolja az anyagárat a kolléga... :o

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.15. 13:02 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Na ez nem semmi: http://www.jofogas.hu/bekes/Csoves_eros ... tm?first=1

JJ végcsövekkel. :)
Hol vagy Mayky?? Most kéne árulnod, amit annó alkatrész áron adtál el... :twisted:

Csak nekem tűnik kicsit keskenynek ezzel a táptrafóval a végfok?
http://www.jofogas.hu/pest/Elado_Csoves ... mdd7m&gp=0

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.16. 09:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Nem biztos hogy ez ennyiért el fog menni. Azok a BEAG trafók elég hülyén néznek ki az eredeti trafókerettel szerelve. Ha az ember kirakja a trafókat akkor tegyen rá serlegeket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 09:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
GU50 SE
http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia ... dium=email


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.24. 18:51 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Úgy láttam, ebben nincs szolenoid.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.25. 18:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Fantasztikus, mennyi embernek van érzéke ahhoz, hogy egy viszonylag igényesen (és drágán!) kivitelezett terméket 1-2 abszolút oda nem illő részlettel megjelenésében egy nagyságrenddel leamortizáljon :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.29. 20:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Hátha valakinek kell:

http://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_63670.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.08.31. 09:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Elég pofás:
http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia ... dium=email


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.09.20. 17:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 20:12
Hozzászólások: 136
Tartózkodási hely: Göd
Most leltem.: http://www.jofogas.hu/csongrad/Csoves_e ... or=AD-3205

szerk.: http://www.jofogas.hu/pest/Csoves_erosi ... tm?first=1

a szöveg nagyon komoly..: http://www.jofogas.hu/budapest/Monster_ ... tm?first=1

_________________
300B SE


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 08:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
egy kis csemeg autóba, csöves fejegység, de nem DIY
http://www.ebay.com/itm/181877552231?rmvSB=true


Csatolmányok:
$_57.JPG
$_57.JPG [ 265.91 KiB | Megtekintve 59099 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 10:33 
Offline
Moderátor

Csatlakozott: 2012.01.06. 10:09
Hozzászólások: 530
Tartózkodási hely: BÉKÉS
Érdekes az FM freki kiosztása!!!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.10.16. 16:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Szerintem az az erőltettet két cső "kidugása" az erősítő tetején, inkább ront az összképen mint javít.

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 60369.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.10.16. 18:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mayky írta:
Szerintem az az erőltettet két cső "kidugása" az erősítő tetején, inkább ront az összképen mint javít.

http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 60369.html

A legnagyobb öszképrontás a belseje. Ez nem csöves erősítő, hanem hibrid.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.10.16. 18:42 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Hm... megtudtuk, hogy létezik egyedi szakiskola. 8-)
Idézet:
EGYEDI SZAKISKOLÁBAN ÉPÍTETT, VALÓSZÍNŰLEG MESTER FELADAT, MUNKA.

Szerintem így helyesebb:

SZAKISKOLÁBAN ÉPÍTETT EGYEDI, VALÓSZÍNŰLEG MESTER FELADAT, MUNKA.

Az "utána kiabálásért" elnézést...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.11.06. 08:58 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Érdekes erősítők (és csövek):
http://tubeamp.ininet.hu/

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2015.11.16. 22:36 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Ezt láttátok már?
http://www.sztereomagazin.hu/tesztek/audio/univox+apx+200+++egy+legenda+feltamad.html
3db kb. 630W-os toroid van benne.
Itt kicsit írnak a kimenőről is:
http://www.univox.hu/?q=node/22
Mindig felbosszantom magam, amikor a korlátolt mérnöki gondolkodás túlszárnyalja önmagát:
"Negatív visszacsatolás maximalizálása" -> Be kell állítani az oszcilláció határára, így lesz a a legegyenesebb a frekvencia menet! Hajrá.
Az árával is van egy kis gond, 700000Ft-ért szerintem szerintem nem fog újra éledni a legenda..


Csatolmányok:
200.jpg
200.jpg [ 38.75 KiB | Megtekintve 58886 alkalommal. ]

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.11.17. 08:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Az árával is van egy kis gond, 700000Ft-ért szerintem szerintem nem fog újra éledni a legenda.."
Nos igen, de ha hozzáveszed, hogy a képen egy alkatrész temetőt látsz, akkor nem is olyan sok. Igaz, minek a laikus hallgatót idegesíteni pl a nyugalmi árammal. Ez az erősítő még csak véletlenül sem az a bizonyos erősítő, ez a baj vele. Meg talán a készítők mellé lőttek a potenciális vásárlók felmérésénél: Akik az eredeti APX-et használják, azok azért használják azt, mert nincs másra pénzük, barkácsolni meg nem tudnak. (lásd a Vermona erősítőt a másik topioc.ban)
Egyébként meg hangminőségileg jobban járnának, ha éppítetnének egy sokkal olcsóbb, de modern erősítőt.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.11.21. 11:01 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia ... 78452.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.12.28. 09:45 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Megkéri az árát:

http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia ... 23751.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.12.31. 19:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Ezeket már láttátok?
http://qualiton.hu/?q=termekek


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.12.31. 19:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Ez már nem is DIY, nem ?
Komoly cégnek tűnik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2015.12.31. 19:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Hát igen profi munkák, profi árakkal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.01.04. 14:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Spéci egy gép :

http://elektronika.vatera.hu/nosztalgia ... %20erosito


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.01.04. 14:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_aszt ... 02709.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.01.04. 15:04 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
mayky írta:
http://elektronika.vatera.hu/hi_fi_asztali_audiolejatszo/erosito_receiver/csoves_erosito_riia_korrektorral_egybeepitve_2173702709.html

Ezt még a szittyák készítették...a rovásírásos feliratok szerint. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.01.04. 20:47 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
A 30W-os hálózati kicsit gyengének tűnik, viszont a kazettás kialakítás jó ötlet! Egyrészt véd a brummtól, másrészt a sasszi stabilitását is növeli.

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Piacon lévő DIY csövesek
HozzászólásElküldve: 2016.01.04. 22:14 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Hát igen profi munkák, profi árakkal.

Kár, hogy 1-2 évtizedet késtek. De lehet hogy lesz egy harmadik boom is. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 726 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 37 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség