audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.16. 07:16

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:01 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD: Az összehasonlítás része igaz, csak Te még hozzáköltöttél elé/utána pár feltételezett hátsó szándékot is... :)

banzai: ok, ha benne van, én örülnék! :)

Holnap azért kipróbálom/kimérem a cucc kimeneti ellenállását 50Hz-en.
Elég ha adok rá szinuszt mondjuk félig kivezérelve a clipping elkerülés miatt
és utána megnézem üresben meg 4R műteherrel és megmérem a fesz difit?

saraha: háát, azért sztem ez nem így müxik, csak mert látszatra egy kapcsolás vmilyen sablont követ, attól még
hangra nagyon eltérő lehet. Ezt onnan is tudom hogy már csak ez a 2 verzió is tök más, pedig elvileg elég hasonlóak... :o


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:03 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Nem ez az a symassym?


Csatolmányok:
Symasym5_2.gif
Symasym5_2.gif [ 16.03 KiB | Megtekintve 35449 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:05 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Ja, ez a f..s az. A symasym. Annyira rossz volt nálam, amit építettem, hogy borzasztó. Az egyik legnagyobb csalódás ez volt a külföldi diy erősítőkből nekem...

A nyákja még megvan szétbombázva, ha kell. :lol:


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 00:07-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Corteznek:

Egyébként meg hiába hallasz egy jó erősítőt. Úgy se fogsz olyat csinálni, tök mindegy, mennyire jó, hanem majd még évekig görcsölsz az elképzeléseddel így is-úgy is. Akkor meg minek? Én valahogy nem vagyok motivált erre, hogy ezzel foglalkozzak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:09 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Ja. És, hogy szar a kapcsolásból nemigazán látszik....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Abból nem látszik. Van ilyen kapcsolással jó erősítő is. Viszont amit csináltam, symasym-et, az nekem, az én rendszeremben kiábrándító lett... Pedig elég jó reményeket fűztem hozzá... Pontosan a fenti kapcsolás alapján csináltam. Az eredeti nyákra....


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 00:14-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Srácok ez csak az alap volt... Amúgy kb mindenben más:
  • alkatrészek
  • munkapontok
  • kompenzálás
  • EF3 kimenet
  • 3 pár végtranyó
  • stb...
Ennek a fele is tök más hangot ad, nem hogy minden egyszerre.
+ táp, kábelezés, személyes aurám, stb... :P

KD mester írta:
Corteznek:

Egyébként meg hiába hallasz egy jó erősítőt. Úgy se fogsz olyat csinálni, tök mindegy, mennyire jó, hanem majd még évekig görcsölsz az elképzeléseddel így is-úgy is. Akkor meg minek? Én valahogy nem vagyok motivált erre, hogy ezzel foglalkozzak...

Köszi a jóslatot, bár nemtom mire építed... :) Ha más nem, udvariasságból is lehetnél támogatóbb egy fórumon.
Vagy adhatnál segítő tippeket, ha már egyszer Te tudod a tutit, de ha nem teszed akkor legalább ne oltogass. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:14 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Azt jó finomítani amiről már tudjuk, hogy valamennyire jó (finom). PL: a kőolaj egy kicsit sem finom. :lol:
Kéne egy topik olyan erősítőkről amit biztosan ne építs! :mrgreen:
Sokan sok pénzt megspórolnának. ;)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Halus 2016.02.23. 00:23-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Köszi a jóslatot, bár nemtom mire építed... :) Ha más nem, udvariasságból is lehetnél támogatóbb egy fórumon.
Vagy adhatnál segítő tippeket, ha már egyszer Te tudod a tutit, de ha nem teszed akkor legalább ne oltogass. :)


Szerintem eléggé támogató voltam ezen a fórumon. Sokaknál sokkal támogatóbb. Há mostmá nem annyira leszek az. Mert a tököm tele van itt sok mindennel.
Aki meg engem oltogat, azt hagy oltogassam má én is kicsit. :D


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 00:22-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:18 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4958
Halus írta:
Ja. És, hogy szar a kapcsolásból nemigazán látszik....


A kapcsolás maga nem is szar. De van néhány limitáló tulajdonsága. A VAS eléggé kicsi árammal megy, azért nem szereti a kis impedanciás terhelést. A meghajtó fokozat szinte kiabál, hogy az MJE-ket cseréljük le valami kisebb, de gyorsabb meghajtóra.
Ez lehetne a kiindulás, aztán jöhetne a többi alkatrész cserélgetése...

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:21 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD Te egy öngerjesztő kapcsolás vagy, ez látszik: elég a legkisebb zaj is és máris magad körül forogsz. :)

Sajti: jaja, de nálam hiper szupi gyors tranyók vannak mindenhol, ezért is volt nehéz (nekem :)) stabilizálnom.
A VAS áramom is nagyobb, a kimenet tripla darlington, stb, stb...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:23 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 12:39
Hozzászólások: 444
Tartózkodási hely: Budapest
Én is építettem előerősítő szinten ebből a kapcsolásból nagyon jó hangú ampot. Az nem végfok volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:24 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Duma. Pontosan ismerem a motivációdat. És az nekem nem tetszik... Beszóltam, most B-erősítővel akarod hasonlitgatni a levitézlett izédat. Tiszta vicc. :lol:

A levitézlett izé feljavításában tudnék ugyan segíteni, de nem fogok. Eldöntöttem, nem segítek mindenkinek. Sok mindent már sokszor leírtam egyébként is.

Azt is miért vannak ezek a mély hangbeli anomáliák...

Én meg tudom csinálni a saját erősítőmmel hogy szinte eltüntetem a mély tartományát. Meg azt is meg tudom csinálni, hogy szívritmusszabályzó legyen. Úgy, hogy semmit nem változtatok a kapcsolási rajzon... ;) 1000-es damping mellett. ;) Mert nem az van a háttérben. Na máris túl sokat segítettem...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 00:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:32 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Azzal IS(!)... :)
De egyébként is érdekelne, érdekelt már előtte is, mivel még sosem hallottam, pedig sokan dícsérik.
A motivációt meg tényleg nem tudom honnan veszed, miből olvasod így ki.
Az ember a bizonytalan infót általában a saját működéséből egészíti ki, mert mást nehezebben tud szimulálni a képzeletében. :)
Azt nem tagadom, hogy szeretnék jó hangú cuccot építeni, de asszem ez se nem bűn, se nem ritka errefelé... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Cortez írta:
Sajti: ok de attol meg sztem nem mehet el a mely igy.
Az mas hogy jellegre tonalitasra valamilyen de mely akkor is kell... :-)
Tipp egyebkent a jelensegre nincs vkinek?

pcsaba: Ok koszi szivesen!
Meg egy B5, 9 stb tulajnak is orulnek majd... :-)



Hát mondjuk ebből, meg az olyan két héttel ezelőttiből, meg egy másikból az előző oldalon...


Idézet:
Ááh.. besz*ri banda... :P Úgyis az enyém lesz a legvacakabb... :D
Viccet félretéve én is okulásul mennék, néha kell egy kis "szinkronizáció"...


Szerintem te csak egy-két skalpot szeretnél gyűjteni. De má senkit nem érdekel az erősítőd úgyse.

A hifis gondolkodás alapja, hogyha valaminél valami jobbnak bizonyul valahol, csak kicsit is, az univerzálisan s...r. Senkit nem érdekel onnantól fogva semennyire se a továbbiakban. ;)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 00:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:47 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Na és most ebben mi volt a gond? :roll:
Ott IS írtam, hogy "IS"... :)
Az már a paranoiád része, hogy ez is rólad szól, csak mert egy B erősítőre IS kíváncsi lennék. :P
Érdekes a csövesek nem gyanakodnak, hogy ma azzal IS össze akartam hasonlítani... :D
Meg egyébként is, ha olyan jó, miért félsz ennyire egy összehasonlítástól..?
Pláne hogy már DHT rendszerén egyből látszott, hogy ott az az erősítő pl. a jobb,
ami nekem egyébként egyáltalán nem okoz semmiféle lelki problémát... :)
Csak 1 dolog zavar, ha a fülelések után vmi alapvetően javítandót érzek majd még mindig rajta.
Az hogy olyan jellegre amilyen vagy pl kicsit "tranyós" hangú, esetleg száraz, az nem érdekel, eflogadom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Persze, mert ők tudják, hogy vacak az erősítőd és egyébként is beleélezték az övéket a saját rendszerükbe. Semmi félnivalójuk nincs tőled. ;) Mondjuk nekem sincs. Túl erőltetetten nyomulsz ezzel. Biztos van valami oka. Lehet, mégis csak te vagy a Nagy Gábor. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD én rajongok érted...! :D
Üdv, Gábor


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 00:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
Meg egyébként is, ha olyan jó, miért félsz ennyire egy összehasonlítástól..?


Na meg ez, a provokatív hülyeség. Folyton ezzel provokálsz itt. Dehogy félek én a vackodtól. Ugyan má mé félnék. Egy jól meg csinált B erősítő ellen kb 0% esélyed van a kókálmányodnak. :D Semmi félnivalóm nincs az izédtól. Majd lesz találkozó, aztán hozhatod a getlát... ;) Ha félnék, nem írnék ilyet. Akkor kerülném a dolgot.

Ez a nyílt bizonyíték is a valódi motivációdra. Skalpot akarsz, meg pöcsméregetést. De má minek? Ezt az erősítőt hagyni kéne a TT...ba. Nem ezzel kéne nyomulni...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 01:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 846
Miért kell egy összehasonlítósdit feltétlenül pöcsméregetésnek felfogni? Igazán normális Cortez hozzáállása, szeretné, ha tudná, hol tart, ennek első komoly állomása pont egy SE cucc volt, ami egy elég fura holmi, mert igen, nagy a kimeneti ellenállása, ami a mélyhang átvitelben számít (sok nagy érzékenységű doboz kifejezetten igényli a normális mélyhang átvitel elérése érdekében, mivel az Rki növeli a Qt-t) és bár kellemes, mert páros felharmonikus, de mégiscsak elég jelentős a torzítása is bizonyos teljesítmény arány felett, ami akár kellemes is lehet annak, aki nem tudja, mitől kellemes.

Ha nem tetszik a gyereknek a játszótér, meg a játszótársak, akkor vagy keres egy másik játszóteret, vagy elmegy haza, de nem hergeli a többieket, csak azért, mert -úgymond megsértették, függetlenül attól, hogy igaz-e vagy sem.
És innentől ki a f@ßt érdekel, mennyire jó a labdája? Aminek a keménységét csakis ő tudja beállítani ezred nanobar pontossággal. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Szabó Zoltán 2016.02.23. 01:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:00 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD:
Bocs, csak magamból indultam ki... :)
Mert az, hogy nincs időd rám, az nyilván csak kifogás volt,
hisz csak erre a topicra ráment már vagy a fél napod lassan... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Szabó Zoltán írta:
Miért kell egy összehasonlítósdit feltétlenül pöcsméregetésnek felfogni?

Megértem KD-t, így kiragadva biztos azt hiszi bizniszt akarok csinálni vagy én akarok lenni ezentúl az überkirály,
pedig egyrészt csak lelkes vagyok most, másrészt én ezt hosszú hónapokig építgettem több szakaszban, és
örülök, hogy most végre komp-lett, és tényleg kiváncsi vagyok milyen lett, mert nem teszteltem minden cm-nél
hanem csak a megérzéseimre hagyatkoztam többnyire vaktában és aztán ebből lett egy nagy valami.
És most jön a sok vakon döntés pudingos próbája, ezért "nyomatom" a tesztelését.
Egy mérés meg ugye nem mérés, nem szeretnék téves következtetéseket levonni 1 rendszer alapján.
A másik meg hogy szívesen találkozom is a fórumtagokkal, ha éppen vki szívesen lát.
Tudom, hogy lesz közös tali is, de rögtön oda azért nem vinném el (le)szerepelni... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:06 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szabó Zoltán írta:
Miért kell egy összehasonlítósdit feltétlenül pöcsméregetésnek felfogni? Igazán normális Cortez hozzáállása, szeretné, ha tudná, hol tart, ennek első komoly állomása pont egy SE cucc volt, ami egy elég fura holmi, mert igen, nagy a kimeneti ellenállása, ami a mélyhang átvitelben számít (sok nagy érzékenységű doboz kifejezetten igényli a normális mélyhang átvitel elérése érdekében, mivel az Rki növeli a Qt-t) és bár kellemes, mert páros felharmonikus, de mégiscsak elég jelentős a torzítása is bizonyos teljesítmény arány felett, ami akár kellemes is lehet annak, aki nem tudja, mitől kellemes.

Ha nem tetszik a gyereknek a játszótér, meg a játszótársak, akkor vagy keres egy másik játszóteret, vagy elmegy haza, de nem hergeli a többieket, csak azért, mert -úgymond megsértették, függetlenül attól, hogy igaz-e vagy sem.
És innentől ki a f@ßt érdekel, mennyire jó a labdája? Aminek a keménységét csakis ő tudja beállítani ezred nanobar pontossággal. :D

Hogy miért? Ezért például. 4. alkalommal jön a hülyeséggel, hogy félni kell a vackától, mintha az olyan jó lenne.

Idézet:
Meg egyébként is, ha olyan jó, miért félsz ennyire egy összehasonlítástól..?


Másik:a gyakorlatban azé eléggé sokaknak sikerült ilyen labdát csinálniuk jóra. Van a játszótérnek egy bizonyos tagadhatatlanul legnagyobb, meg legolvasottabb része, ahol ott vannak a felpumpált labdákról a beszámolók. El lehet olvasni őket. ;) A labdához van egy két nem publikus kiegészítő is bónusznak ugyan, amit ezred bár pontosan kell beállítani. De hagy legyen valami specialitás is, aminek nem keltik rossz hírét mindenféle kókálmányolásokkal. Ami mindig jó, mert nincsenek belőle LQrt után építések. ;)

Hogy kit érdekel?

Hát igen sokakat, képzeld el. Az a labda nagyon sokaknak nagyon jó lett ám. Több százan megcsinálták és a többségnek sikerült felpumpálni... Úgyhogy sokakat érdekel. Ezért van 200 ezres megtekintése. Tulajdonképpen az érdekel itt a legtöbbeket. Számszerű adat van róla, hogy mi, mennyire érdekes ugyanis. Az meg az alapján nagyon az... ;)
A játszótér meg itt lesz hagyva. Épül egy új... Amint kész, a régihez való kulcsot is eldobom a jó büdös messzi TT...ba. :D


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 01:30-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
On: Akkor meg nem értem, hogy miért zavar, ha egy etalonhoz is szeretném viszonyítani a cuccomat, miért nem várod büszkén a pillanatot? :)

Off:
Rejtés:
KD az efféle "tabula rasa" a legritkábban oldja meg a problémákat (sajnos)...
Nemrég vmi miatt épp visszakerestem a régi lx-es, terminal-os fórumot, és már ott is pontosan ugyanerre jutottál 10 évvel ezelőtt.
Nem véletlenül vagyunk abban a helyzetben, amiben, és nem véletlenül ismétlődik meg ugyanaz a történet 100%-osan.
(És most semmi ezot-erotikusra nem gondolok... :))


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cortez 2016.02.23. 01:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:33 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Összevissza írod a hülyeségeket. A terminált azért hagytam ott, mert mindenki otthagyta. Beindult a HE, meg ennek az elődje, azt mindenki ment máshova. Egyébként jó fórum volt, amíg volt.... Semmi bajom nem volt vele. Legjobb arcok jártak oda, mint baab, meg otlm, VBV, meg spafi és hasonló példaképeim. :D

Ezekből csak az egyiktől végetek lenne, ha ide jönne... :lol: Sajna má leszoktak a fórumozásról rég...


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 01:39-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:37 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
De az efféle dolog oldja meg a helyzetet. Nem kell idiótákkal foglalkoznom. Feltolom az egész B100 projectet oda. Ott folytatom. Ha valaki akar valamit ott felteheti a kérdését. Azt csak az ilyesmikkel kell foglalkoznom. Nem kell agybeteg idiótákkal konfrontálódnom folyton...

(Bár, mondjuk egyesek szerint én lennék főleg az agybeteg idióta. De hát két dudás egy gumi szobába is sok, pláne 20...)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 01:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:39 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Jaja, régi szép idők... :)
Jó volt amúgy újra végigolvasni a "Minőségi erősítős" topicot, jókat röhögtem a saját 10 évvel ezelőtti hülye hsz-aimon is... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Nekem a baab volt a kemény ember. Az abszolút haláli. Mai napig bes...ok a szövegein. Q...a nagy volt az ember... :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:45 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Cortez írta:
Jaja, régi szép idők... :)
Jó volt amúgy újra végigolvasni a "Minőségi erősítős" topicot, jókat röhögtem a saját 10 évvel ezelőtti hülye hsz-aimon is... :D



Én csak egyre rosszabb lettem. Akkoriba még jóval kifinomultabb hangnemet használtam. Sokkal tisztelettudóbban beszéltem az emberekkel. VBV-nél azért párszor elszakadt a cérnám. Nem voltam ilyen gyökér paraszt, mint most. (tanultam a régi mösterektől ott, főleg ezt) :D De má teszek rá. Egyáltalán nem szempont, hogy ne legyek tapló. :lol:
A legtöbben megérdemlik. Vagy valami ilyesmi. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Cortez írta:
Jaja, régi szép idők... :)
Jó volt amúgy újra végigolvasni a "Minőségi erősítős" topicot, jókat röhögtem a saját 10 évvel ezelőtti hülye hsz-aimon is... :D



Amúgy kár, hogy egyszer csak kihalt spontán. Évekig pörgött az a fórum ott...

Mondjuk az kicsit sokkal "hardosabb" volt, mint ez. Az itteni mimóza lelkületűek nem is tudom, mit csináltak volna ott. Világgá futottak volna. Hát ott nagyon kemény hangnem meg beszólások mentek...


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 02:16-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 01:59 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
KD mester írta:
Akkoriba még jóval kifinomultabb hangnemet használtam. Sokkal tisztelettudóbban beszéltem az emberekkel.

Hát most nem akarok beidézgetni, de azért ezt nem mondanám... :P

KD mester írta:
Mé, a mostaniakon is röhöghetnél. :D

(Bocs, de ezt nem lehetett kihagyni. :lol: )

Semmi gond, tudom... :)
Én nem vagyok se igazi "elektrós", se igazi "hifis"...
... de talán épp ezért van néha esélyem erre-arra rálátni kívülállóként... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 02:08 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
http://forum.technokrata.hu/viewtopic.p ... start=4250


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 09:24 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Uraim maradjunk a témánál? A régi nőkről, szépidőkről kéretik a kávéházban csacsogni. Itt meg mutassátok meg, hogy mitek van. Ez a topic erről szól.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 16:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Egy kis adalék a hangfalhoz: Canton LE900 1974-es, 4,5Ohmos.
A váltója érintetlen és a mély 18dB, a közép és magas pedig 24dB-vel van vágva.
A kimenőm szekunder oldali tekercs DCR-je pedíg 0,12Ohm.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 19:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Megnéztem, 60Vpp-nél 35Hz-en gyakorlatilag semmit nem változott
az amplitúdó üresen / 4R7 műterheléssel... A "hegesztés" is ment... :)
Úgyhogy gondolom akkor viszont tényleg nem lehetett más, mint a cuccok
meghajtási jellegének különbözősége vagyis a (dinamikus) kimeneti impedancia.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:02 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
DHT erősítőjének jókora lehet a kimenőimpedanciája ( legalul még emelkedik is ), ráadásul az alacsony hangsugárzó impedancia miatt az említett effektus még erősebb.

Próbáld ki, hogy egy-egy 1-2,2Ohmos ellenállást teszel sorosan a kimenetre :)

Ha ilyen mélyhangokra vágysz, hátrányban van az erősítőd. Alkatrész csereberével tudsz valamennyit "javítani" a helyzeten. Pl. MKP csatoló olaj-papír helyett (ha van persze), ellenállások- meg úgy az összes alkatrész különböző típusainak- és azok kombinációjának a meghallgatása :D


Én egyébként azt gondolom, hogy inkább csak a gyengébb mélyátvitelű, kis membránfelületű hangsugárzók szorulhatnak rá erre a mankóra...
Rendszerépítés...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:18 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Itthon próbálgattam, (meg régebben kísérleteztem áramvcs-vel), de a saját dobozomon
nem éreztem jelentős hozadékot, ekkorát semmiképp, mint amilyen DHT-nál előjött.
Amúgy pont ezért gondoltam több helyen is tesztelni, "1 mérés nem mérés"... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:33 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Szerintem inkább gyári készülékekkel kellene összevetned. Ott sokkal inkább elvárás az univerzalitás. A diy készülékeknél sokkal nagyobb a veszély, hogy a saját rendszerbe "faragják" őket, kompenzálva egyéb dolgokat. A több diy komponenst tartalamazó lánc még inkább problámás lehet ilyen szempontból.

( Egyébként kíváncsi lennék, egy ilyen nanovasas SE erősítőt - a kényes igényeit kielégítő, tényleg minőségi hangdobozzal - felső kategóriájú láncban, miféle félvezetős erősítő nyomná le ? )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:41 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
( Egyébként kíváncsi lennék, egy ilyen nanovasas SE erősítőt - a kényes igényeit kielégítő, tényleg minőségi hangdobozzal - felső kategóriájú láncban, miféle félvezetős erősítő nyomná le ? )


Van olyan. Meg lehet azt is csinálni. Több olyan példát is tudnék mondani, ami partiba volt az ilyenekkel a "saját terepükön is", vagy lenyomta az ilyeneket.

Bár mondjuk a félvezetős erősítő tagadhatatlan előnye, hogy az nem csak 100dB érzékenységű hangsugárzókkal használható. ;) Máson is tud jó hangot csinálni.

Pl majd a találkozón összehozhatunk egy érzékeny hangfalon (A DHT SE-k terepén) egy ilyen nano vasas izét mondjuk egy B100-al amit egy ilyen LMK meghajtó hajt...

Egyébként tavaly emersys hybrydje megtette ezt egy ilyennel összehasonlítva. (211SE) Az nem csak partyba volt, hanem le is nyomta. Kár, hogy nem hallgattad meg... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:53 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Igen, a kimenőteljesítmény az gond. Még a magashangszóróm meghajtására sem lenne elég :)
Egyébként kipróbálnám.

Sajnos még nem hallottam olyan körülmények között, ahol a "lényegét" igazán meg tudta volna mutatni egy ilyen cuccos.


Győrben valóban lemaradtam több fontos eseményről :(
Viszont - mint írtam már - szerintem messze nem alkalmasak a találkozón a körülmények az igazi meghallgatásokra. Inkább csak ( ízlésbeli ) irányvonalakat mutatnak, számomra legalábbis.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shany 2016.02.23. 20:54-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
DHT erősítőjének jókora lehet a kimenőimpedanciája ( legalul még emelkedik is ), ráadásul az alacsony hangsugárzó impedancia miatt az említett effektus még erősebb.

Próbáld ki, hogy egy-egy 1-2,2Ohmos ellenállást teszel sorosan a kimenetre :)

Ha ilyen mélyhangokra vágysz, hátrányban van az erősítőd. Alkatrész csereberével tudsz valamennyit "javítani" a helyzeten. Pl. MKP csatoló olaj-papír helyett (ha van persze), ellenállások- meg úgy az összes alkatrész különböző típusainak- és azok kombinációjának a meghallgatása :D


Én egyébként azt gondolom, hogy inkább csak a gyengébb mélyátvitelű, kis membránfelületű hangsugárzók szorulhatnak rá erre a mankóra...
Rendszerépítés...

Ezt hívják a hang elszínezésének. Az ARC-ket azért mondják tranyós hangú csövesnek, mert ettől a mélyemeléstől kevésbé, de lehet egyáltalán nem szenvednek a CFB miatt. A TauCeti is tud ilyen hangot, meg remélem a Huye Baby is majd, ha elkészül. Szerintem lehet, Cortez barátunknak nagyon gépzenés lett az erősítője. Nagyon precíz, annyira, hogy a valóságban olyan hang nincs is. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
shany írta:
Igen, a kimenőteljesítmény az gond. Még a magashangszóróm meghajtására sem lenne elég :)
Egyébként kipróbálnám.

Sajnos még nem hallottam olyan körülmények között, ahol a "lényegét" igazán meg tudta volna mutatni egy ilyen cuccos.


Győrben valóban lemaradtam több fontos eseményről :(
Viszont - mint írtam már - szerintem messze nem alkalmasak a találkozón a körülmények az igazi meghallgatásokra. Inkább csak ( ízlésbeli ) irányvonalakat mutatnak, számomra legalábbis.



Sok mindenről lemaradtál...


Egyébként ja, ha a csöves izé jobb egy félvezetősnél egy ilyen találkozón, akkor hát igen a csöves hang, az...

Ha fordítva van, akkor meg: :D

Idézet:
szerintem messze nem alkalmasak a találkozón a körülmények az igazi meghallgatásokra. Inkább csak ( ízlésbeli ) irányvonalakat mutatnak

:lol: :mrgreen:
De hát mindig ez van. Mindig meg van magyarázva minden utólag. Mulkor banzai rendszerébe meg 100 éves triódákat tartalmazó triódást hallgattunk. (Elég érzékeny a TL 2W simán hallgatható rajta). De ott is megvolt a magyarázat, hogy az ős bigyó nem szereti ha lemegy a 4R-re terhelés. Sajna a B100 megdöglött valami kábelszakadás miatt, így csak egy mutáns fetes B9-et tudtunk hallgatni a csöves mellett...


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára KD mester 2016.02.23. 21:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 20:59 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Talán annyiban mondható korrektnek az összehasonlítás hogy gyári ládán történt meg.
És ez a hangfal közel sem mondható 100dB-nek, a gyári ajánlás 90/120W erősítőről szól :lol:

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:11 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
KD mester írta:
.......De hát mindig ez van. Mindig meg van magyarázva minden utólag....
Én biztos nem akarok megmagyarázni semmit ;)
Szívesen meghallgatok mindent, magamban persze csinálok egy mérleget, van véleményem, de nem gondolom még véletlenül sem, hogy a készülékekben rejlő maximumot hallanám ott.

Ahhoz szépen be kellene illesztenem a saját rendszerembe, meghallgatni a saját szokásaim, körülményeim között......két hétig.
Utána tudnék pontosabban nyilatkozni arról, hogy az adott készülék miben tér el a sajátomtól, és esetleg egy spekulációt, hogy milyen is lehet abszolút ételemben SZVSZ.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:14 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
dys-cus írta:
....Ezt hívják a hang elszínezésének.....

dys-cus írta:
".....de mostanában áttértem a Tropical Fish becenevű Philips-Mullard kondikra, amelyeknek nagyon szép telt hangzása van...."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Idézet:
de nem gondolom még véletlenül sem, hogy a készülékekben rejlő maximumot hallanám ott


Hát azt nyilvánvalóan nem. De arra tökéletes a találkozó, hogy pl ha valaki utánépít valamit, akkor leellenőrizheti, hogy nagyjából sikerült e. Vagy pl viszi a hangfalait, és választhat neki tetsző az ő rendszerébe jó! diy erősítőt, amit megépíthet, vagy hangfalat, DAC-ot, nincs igy (akkora) zsákbamacska project. Meg ilyesmikre teljesen jó.

A nyomulósokkal meg nem kell pöcsöt méregetni, semmi értelme, nekik mindig a sajátjuk lesz a jobb. Hiába hallanak valami sokkal jobbat a saját fülükkel a saját rendszerükbe, akkor se csinálnak olyat. Mindenképpen a sajátjukat részesítik előnyben. Tök süketek minden másra....


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:36 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3565
Én valahogy nem látom jelentősnek, sőt jelenlevőnek ezt a "pöcsméregetős" jelenséget.

Valahol természetesnek gondolom, hogy a sok agyalással, munkával, reményekkel létrehohozott készülékünket szeretnénk elhelyezni azon a skálán.
Ha jól sikerült a mű, akkor egy jóleső pozitív megerősítés, ha nem, akkor inspiráció. Egyszerűen ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Egyetértek! :)
Egyébként ezt az "összeméregetést" is simán lehet jól csinálni sztem:
úgy nézni, hogy mennyiféle hangzás van, nem is kell abszolutizálni egyáltalán.
Ha esetleg mégis előfordul, elég ha a tulajt zavarja. Ha nem, nem is kell mondani sztem...
Csak ha külön kéri, az más, akkor megérdemli, mert fejlődni akar... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
shany írta:
Én valahogy nem látom jelentősnek, sőt jelenlevőnek ezt a "pöcsméregetős" jelenséget.

Valahol természetesnek gondolom, hogy a sok agyalással, munkával, reményekkel létrehohozott készülékünket szeretnénk elhelyezni azon a skálán.
Ha jól sikerült a mű, akkor egy jóleső pozitív megerősítés, ha nem, akkor inspiráció. Egyszerűen ennyi.



Én szerintem meg, most mondjuk példaként, csak kitaláltam egy nevet. :D Mondjuk Nagy Gábor szeretné népszerűsíteni valamelyik vaterán árult vackát, akkor beír ide egy nicknéven, hogy a Nagy Gábor izéja mennyire jó, meg minden. Ugyanakkor csinált valamit, ami majdnem annyira jó, mint a Nagy Gáboré.
(Persze rögtön azzal indít, hogy persze azért a Nagy Gáboré, az azé jobb ettől).

De szeretné ezt mégis meghallgatni, az itteni, ismert dolgokhoz képest, csak az "inspiráció kedvéért". :D

Természetesen az itteni, közismert, meg népszerű dolgokkal szeretne egy összehasonlítást, amikről persze azonnal itt nyilvános, mondjuk talán nem egészen elfogulatlan véleményét is rögtön leírja.

Nagy Gábornak jól jönne egy ilyen skalp, több meg még inkább, hogyha leírhatná nyilvánosan, hogy a izéja jobb lett mondjuk DHT erősítőjénél, vagy a tiédnél, vagy egy B100 alapú dolognál. Máris mindenkit érdekelnének itt a Nagy Gábor dolgai... ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kész vagyok, megmutatnám!
HozzászólásElküldve: 2016.02.23. 21:58 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Sztem Nálad többet senki nem említi itt Gábort, szóval kezdesz gyanús lenni... :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 183 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség