audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 09:27

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 17:59 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Ha feltennék egy (igazán jó minőségű) felvétel válogatást, amit bárki adott idő intervallumon belül letölthet, és otthon meghallgat, akkor nem lennének ismeretlenek a hallgatott felvételek egy ilyen összeröffenésen.
Mit szóltok hozzá? Mindenféle műfaj lenne, a lényeg a jó minőségű felvétel plusz jó zene plusz jó zenészek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 18:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Engem érdekel, bár nem fogok a talira menni :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 18:06 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mayky írta:
Engem érdekel, bár nem fogok a talira menni :)

Gyere el meghallgatni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 18:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
[quote="Szabó Zoltán"]Ha feltennék egy (igazán jó minőségű) felvétel válogatást, amit bárki adott idő intervallumon belül letölthet, és otthon meghallgat, akkor nem lennének ismeretlenek a hallgatott felvételek egy ilyen összeröffenésen.
Mit szóltok hozzá? Mindenféle műfaj lenne, a lényeg a jó minőségű felvétel plusz jó zene plusz jó zenészek.[/quote]

Ez jó ötlet, máris nyomhatod felfelé. ;)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 18:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Van ilyen felvétel, már nagyon sokan lemásolták. Innen is. Tavaj Győrben vagy 40 másolat készült belőle. Azért jó, mert vegyes zenék vannak rajta, és sok szóló hanxer. Valakinek itt az FTP-jén fent van, ellehet talán érni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 23:31 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
akki írta:
Szabó Zoltán írta:
Ha feltennék egy (igazán jó minőségű) felvétel válogatást, amit bárki adott idő intervallumon belül letölthet, és otthon meghallgat, akkor nem lennének ismeretlenek a hallgatott felvételek egy ilyen összeröffenésen.
Mit szóltok hozzá? Mindenféle műfaj lenne, a lényeg a jó minőségű felvétel plusz jó zene plusz jó zenészek.


Ez jó ötlet, máris nyomhatod felfelé. ;)

http://mammutmail.com/hu/mail/download/ ... b3d1db1330

diszkusz elftárs elvette kedvemet a feltöltögetéstől, de érdeklődésedre azért megtettem.
Ha nem teszik, elnézést kérek mindenkitől...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 23:38 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
kösz, leszedtem. 20 file, holnap megfülelem
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 23:44 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Most csak bele-bele hallgattam,jó minőségűek.Az a robbanós polka egy kicsit azért durván kezdődik....,majdnem hátraestem a székből!Köszönjük szépen.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.11. 23:53 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
akki írta:
Szabó Zoltán írta:
Ha feltennék egy (igazán jó minőségű) felvétel válogatást, amit bárki adott idő intervallumon belül letölthet, és otthon meghallgat, akkor nem lennének ismeretlenek a hallgatott felvételek egy ilyen összeröffenésen.
Mit szóltok hozzá? Mindenféle műfaj lenne, a lényeg a jó minőségű felvétel plusz jó zene plusz jó zenészek.


Ez jó ötlet, máris nyomhatod felfelé. ;)

http://mammutmail.com/hu/mail/download/ ... b3d1db1330

diszkusz elftárs elvette kedvemet a feltöltögetéstől, de érdeklődésedre azért megtettem.
Ha nem teszik, elnézést kérek mindenkitől...

Elvtárs nem vagyok. A kedves kedved meg nem akartam elvenni, csak egyszerűen írtam,hogy van egy ilyen demó IS. Bocsi.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 00:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én is letöltöttem,majd holnap jól meghallgatom.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 00:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Döbbenet nálam,milyen jó minőségű zenéket rakott fel Szabó Zoltán. :shock:

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 08:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Szabó Zoltán írta:
akki írta:
Szabó Zoltán írta:
Ha feltennék egy (igazán jó minőségű) felvétel válogatást, amit bárki adott idő intervallumon belül letölthet, és otthon meghallgat, akkor nem lennének ismeretlenek a hallgatott felvételek egy ilyen összeröffenésen.
Mit szóltok hozzá? Mindenféle műfaj lenne, a lényeg a jó minőségű felvétel plusz jó zene plusz jó zenészek.


Ez jó ötlet, máris nyomhatod felfelé. ;)

http://mammutmail.com/hu/mail/download/ ... b3d1db1330

diszkusz elftárs elvette kedvemet a feltöltögetéstől, de érdeklődésedre azért megtettem.
Ha nem teszik, elnézést kérek mindenkitől...
Szerintem nincs olyan, aki nem örülne ennek ;)
Még nem hallgattam meg, de köszönöm!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 09:24 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2013.05.19. 20:58
Hozzászólások: 937
Tartózkodási hely: Mindig valahol.
Üdv!

Zoli, köszönet!
Eddig még egyetlen demo anyag se került el hozzám - ígéret az volt - így ennek különösen örülök...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 10:15 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Ezentúl ide lehet írni a különböző demo ajánlásokat, azok eléréseit, ne más topicot offoljatok vele. Magamat is beleértve.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 11:02 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
De mit tettél a SzZ féle linkkel, csak reklámok ugrabugrálnak nekem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 11:10 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2013.01.22. 00:22
Hozzászólások: 2239
janos_904 írta:
De mit tettél a SzZ féle linkkel, csak reklámok ugrabugrálnak nekem.

Próbáltam még mindig jó a link!
Letöltöttem én is! Nagyon tetszenek!
Jövő héten - még a tali előtt - felteszek én is néhány zeneszámot.
db


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 11:28 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.31. 08:47
Hozzászólások: 509
Lejött IE-vel, a firefox valamiért nem látta nálam. Van ajánlott sorrend is, vagy ahogy a zip-ben vannak?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 11:40 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
janos_904 írta:
De mit tettél a SzZ féle linkkel, csak reklámok ugrabugrálnak nekem.

Becs szóra semmit. Nem tom mi a baj.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 13:00 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
janos_904 írta:
Lejött IE-vel, a firefox valamiért nem látta nálam.

FlashPlayer plugint engedélyezni kell hozzá. Aztán ha lejött, jól letiltani. :lol:
A Firefox legutolsó verzióiban már alapból tiltva van a Flash, nem véletlenül. ;)
Mindkét kezét eltörném azoknak a "programozóknak", akik csak Flash-ben tudják elképzelni a világot. :shock:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 21:04 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.07. 10:47
Hozzászólások: 808
Köszi Zoli, szupik!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 22:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Mindkét kezét eltörném azoknak a "programozóknak", akik csak Flash-ben tudják elképzelni a világot."
Hát én azért nem fejlődök ennyire együtt a világgal... Igaz én is letörném a kezét annak, aki a repülőre motort szerel.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.12. 22:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Zoli!
Részben meghallgattam a felvételeket. NEM AKARLAK MEGSÉRTENI! De úgy vélem, neked valami kissebb fajta hangfalad lehet, vagy autóban hallgatsz sok zenét. Ez a képzelgésem abból jött ki, hogy gyakorlatilag az összes felvétel nagyon nagy, már-már kiemelt basszussal rendelkezik. Megmondom őszintén, hogy némely demó felvétel, és sajna egyre több kereskedelmi felvételt is kiemelt basszussal állítanak elő, hogy jól szóljon az autóban is, meg a félig kikapcsolt házimopzi kütyü működő center sugárzóin is. Pl KM felvétele tipikus példa erre. Fátyolosan szüzies hangú énekesnő csodaszép hangja legalább 6dB-vel alatta szól a basszus szólamnak. De a többi is ilyen. Ez szerintem üzleti fogás a felvétel készítők részéről. Van egy kalasszikus zenei felvétel, ami viszont arányosan szól. Na az tényleg jó. Hallgasd meg ezeket a felvételeket egy Magneplanár hangsugárzón. Nem fogod tudni elviselni. Egyébként gratula a válogatáshoz, és köszönöm, hogy hozzáférhetővé tetted.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 09:32 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Én végighallgattam csövesen, és GC-n is.
Kicsit az volt az érzésem, hogy olyan tipikus DVD-s hangzás, hatásvadász, akusztika mentes.
De jól megmutatja a lehallgató rendszer képességeit. Csövesen jobban tetszett, GC-n megfogottabb, unalmasabb volt.
Ezt csíptem : David Murray / Ballads for Bass Clarinet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 10:51 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
" gyakorlatilag az összes felvétel nagyon nagy, már-már kiemelt basszussal rendelkezik"
A Katie Melua igen, a Yello igen, és a Friend&Fellow is, speciel ők pont ilyen hangot produkálnak koncerten is, hallottam.
De a többire nem igaz a fenti megjegyzés, mert vagy a bőgő kulcsszerepet kap, (Garcia Fon, Glen Moor), vagy közeltéri zongora felvétel, ahol igenis van érdemben mélyhang (amúgy 7 éves korom óta zongorázom), vagy egyáltalán nincs is sok basszus, mert furulyák szólnak, vagy vonósok, a Godard felvételen meg egy olyan gitárhoz hasonló hangzású hangszer van, a theorbo, aminek csodaszép mély alaphangjai (is) vannak.https://en.wikipedia.org/wiki/Theorbo
A robbanós polka csak egy geg a válogatásban. Amúgy semmilyen teszt lemezen nem szerepelnek ezek a nóták. Autóban monó rádióm van egy szélessávú 10 centis hangszóróval, amin zenét egyáltalán nem hallgatok, csak szöveget, amúgy meg sokféle hangsugárzó megfordul nálam, kicsi és nagy egyaránt, a decemberi bemutatóimat egy háromutas 50 literes zárt dobozzal (40Hz-3dB) tartottam, szóval totális melléfogás a feltételezésed.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 10:54 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
dys-cus írta:
... gyakorlatilag az összes felvétel nagyon nagy, már-már kiemelt basszussal rendelkezik...

Szerintem itt már többen tudják, hogy te alapvetően a mélyebb tónusú hangzást kedveled. Ebbe az irányba hangolt a teljes átviteli láncod. ( + kisméretű mélyhangszórók szobaakusztika "erősítéssel" )
Fölmerül a kérdés, hol a hiba?

Nekem megvan a te demo összállításod is. Mindkettőt tudom élvezettel tudom hallgatni. Ahol több a mély ott több, ahol kevesebb ott kevesebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 13:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"egy háromutas 50 literes zárt dobozzal (40Hz-3dB) tartottam, szóval totális melléfogás a feltételezésed."
Nos az én rendszerem nem 40 hertzig megy. A barátaim gyári 25 -és 30cm-es ESS mélyhangszórói is ennyire mennek le. Tudom, mind mértem már. Na azokon jólszólnának ezek a felvételek. A baj csak az, hogy mindnyájan ki akarják cserélni a mélysugárzóikat, mert kevésnek tartják a basszust az enyémhez képest. :) Tehát értem én a gondot. Az én demómon is van ilyen felvétel. Azért vettem fel, vagy írtam ki, mert ahol az jól szól, akkor ott véleményem szerint baj van a mélybasszussal. Amúgy én szeretem a basszust, főleg ha olyan zenét hallgatok. Azt is gondolom, hogy ha valaki megakarja tudni, mire képes a rendszere mélyben, akkor hallgassa meg ezeket a felvételeket is. Vagy le tudja játszani, és nem érez gondot a sok bassz miatt, vagy lejátsza, és mélykiemelésesnek érzi, vagy abszolult nem tudja le sem játszani torzítás nélkül. Meg még van egy véleményem, hogy aki megakarja tudni mit tud basszban a rencere, akkor az az erősítőjének 50%-os kivetérlésén hallgassa meg Brian Bomberg nagyszerű nagybőgős Wood című lemezét, amiből egy felvétel rajta van a válogatásomon. Ha az úgy szól mint egy bőgő, akkor jó a basszusjátszó képessége a hangfalnak. Bocs, hogy ilyen hosszan írtam basszus hangok béli filozófiámról.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 13:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
shany írta:
dys-cus írta:
... gyakorlatilag az összes felvétel nagyon nagy, már-már kiemelt basszussal rendelkezik...

Szerintem itt már többen tudják, hogy te alapvetően a mélyebb tónusú hangzást kedveled. Ebbe az irányba hangolt a teljes átviteli láncod. ( + kisméretű mélyhangszórók szobaakusztika "erősítéssel" )
Fölmerül a kérdés, hol a hiba?

Nekem megvan a te demo összállításod is. Mindkettőt tudom élvezettel tudom hallgatni. Ahol több a mély ott több, ahol kevesebb ott kevesebb.

Nem a mély tónust szeretem,. hanem a stabil, nem kóvájgó ütős, kottázható basszust. Igaz, ez meg ad egy alaphangzást. Azt hiszem, ezért szeretem az ARC hangját, azért olyanra készítem erősítőimet, amik ebbe az irányba mutatnak hangilag. Érdekes, hogy tavaly a győri bulin volt olyan, aki azt írta utánna, hogy nálam nem volt basszus. Na erre nem tudok gombot varrni. :lol: Igaz még akkor bejáratós volt a sub hangszóróm, de már akkor is 34Hz-3dB-t mértem rajta.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 13:53 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
Én nagyon örülök a demónak, köszönöm Zoltánnak, egy-egy számon talán tényleg kicsit forszírozott a basszus, de például a Yello mindig ilyen is volt.
Ha lenne még jó felvétel én szívesen fogadnám.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 14:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
dys-cus írta:
"egy háromutas 50 literes zárt dobozzal (40Hz-3dB) tartottam, szóval totális melléfogás a feltételezésed."
Nos az én rendszerem nem 40 hertzig megy. A barátaim gyári 25 -és 30cm-es ESS mélyhangszórói is ennyire mennek le. Tudom, mind mértem már. Na azokon jólszólnának ezek a felvételek. A baj csak az, hogy mindnyájan ki akarják cserélni a mélysugárzóikat, mert kevésnek tartják a basszust az enyémhez képest. :) Tehát értem én a gondot. Az én demómon is van ilyen felvétel. Azért vettem fel, vagy írtam ki, mert ahol az jól szól, akkor ott véleményem szerint baj van a mélybasszussal. Amúgy én szeretem a basszust, főleg ha olyan zenét hallgatok. Azt is gondolom, hogy ha valaki megakarja tudni, mire képes a rendszere mélyben, akkor hallgassa meg ezeket a felvételeket is. Vagy le tudja játszani, és nem érez gondot a sok bassz miatt, vagy lejátsza, és mélykiemelésesnek érzi, vagy abszolult nem tudja le sem játszani torzítás nélkül. Meg még van egy véleményem, hogy aki megakarja tudni mit tud basszban a rencere, akkor az az erősítőjének 50%-os kivetérlésén hallgassa meg Brian Bomberg nagyszerű nagybőgős Wood című lemezét, amiből egy felvétel rajta van a válogatásomon. Ha az úgy szól mint egy bőgő, akkor jó a basszusjátszó képessége a hangfalnak. Bocs, hogy ilyen hosszan írtam basszus hangok béli filozófiámról.


Elég gyenge alapokon álló magyarázat, már elnézést. A bőgő legmélyebb húrjának alap frekvenciája 41Hz körüli (attól függ, hogyan hangolják), és a bőgő szólókban nem a legalsó húrt piszkálják egyfolytában.

Minek mellet döngetni, azt nem értem, én csak megadtam a lehetőséget többek számára ismeretlen zenék megismerésére, és nem vagyok kíváncsi a f@ß méricskélésre, kinek megy lejjebb, meg feljebb, meg arra, hogy csakis a te válogatásodon levő opus (ami amúgy kitűnő zene) alkalmas a basszus megítélésére. Minél jobban magyarázod, annál több értelmetlenségbe gabalyodsz (az 50% kivezérlést((?)) még nem is említettem:D), mint rendszerint. De most senki sem provokált, ezért nem értem, mire fel megint ez a felsőbbrendűségi komplexus? Szerintem ülj fel gyakrabban a röpülődre, ott aztán tényleg mindenki felett vagy :mrgreen:
Aztán, ha kifogytál az érvelésekből, akkor ki lehet tiltani engem is...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 15:50 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Csak tudod azt tudnám, hogy miért van az, ha valaki máshogy gondolja, akkor egyből rossz indulatot kell a másikkal szemben táplálni. Én semmi féle rossz indulatú megjegyzést nem tettem rád, sem senkire. Csak konstatáltam, hogy nálam a felvételeid egy része nem szól jól, mivel sok a basszus rajta. Erre te aztán személyeskedsz, meg oktatsz az 50%-al. Hidd el mindenki tudja, hogy értettem. Amúgy köszönöm válaszod, és remélem többször nem kapod fel a vizet, mert valaki nem ért veled egyet, pl abban, hogy a bőgőnek nincsen 41 Hz alatt hangja :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 16:19 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Igen, létezik 33hz alapfrekvenciájú öthúros bőgő is, csak épp nagyon ritka, mint a fehér holló és emiatt nem lényeges.
És ha már említed Brian Bromberget, akkor írd le helyesen a nevét, ne csak nagyjából, a lessz-t már megszoktam, hogy (feltehetőleg) direkt rosszul írod, a rencert meg bigdewiltől lested el, de abban legalább van valami humoros él.
Nem rosszindulatot feltételezek, hanem mást, de nem magyarázom tovább, mert nem is akarod megérteni.

A felvételek kiválogatása egy mérve és hallgatva egyaránt kitűnő fejhallgatón történt, aminek az átvitele 30Hz-en szinten van. Ha otthon bármelyik ezek közül a rendszereden nem szól jól, az kizárólag a rendszered vagy az ízlésed sajátja.
Érdemes ezen elgondolkozni, (vagy hagyni a 3,141592653csába az egészet)...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Huye Baby budget PP amplifier
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 18:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 543
Tartózkodási hely: Szombathely
Szabó Zoltán írta:
http://mammutmail.com/hu/mail/download/ed4ba510668970da2112a5b3d1db1330
diszkusz elftárs elvette kedvemet a feltöltögetéstől, de érdeklődésedre azért megtettem.
Ha nem teszik, elnézést kérek mindenkitől...

Letöltöttem, meghallgattam, köszönöm. Ritkán hallgatok CD-t így az én véleményem nem mérvadó, de nekem tetszett a felvételek zöme és a minősége is. Számomra Katie Melua és Edgar Moreau okozta a legszebb perceket, Őket elbírtam volna még hallgatni...
A Vivaldi átirat érdekes. Nekem is van egy olyan hanglemezem, ahol ha nem is az egész darabot, de a szólót furulyán adják elő. A szólista Michala Petri. Egyszer érdemes ezt is megfülelni...
Csatolmány:
Michala Petri RCA.jpg
Michala Petri RCA.jpg [ 20.39 KiB | Megtekintve 61572 alkalommal. ]

_________________
„Hiszek Istenben, Mozartban és Beethovenben...” (Richard Wagner)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 18:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
Igen, létezik 33hz alapfrekvenciájú öthúros bőgő is, csak épp nagyon ritka, mint a fehér holló és emiatt nem lényeges.
És ha már említed Brian Bromberget, akkor írd le helyesen a nevét, ne csak nagyjából, a lessz-t már megszoktam, hogy (feltehetőleg) direkt rosszul írod, a rencert meg bigdewiltől lested el, de abban legalább van valami humoros él.
Nem rosszindulatot feltételezek, hanem mást, de nem magyarázom tovább, mert nem is akarod megérteni.

A felvételek kiválogatása egy mérve és hallgatva egyaránt kitűnő fejhallgatón történt, aminek az átvitele 30Hz-en szinten van. Ha otthon bármelyik ezek közül a rendszereden nem szól jól, az kizárólag a rendszered vagy az ízlésed sajátja.
Érdemes ezen elgondolkozni, (vagy hagyni a 3,141592653csába az egészet)...

Nyugi mester, nyugi. A feleségem magyartanár, nem angol. :lol: Én meg csak egy vidéki sutyerák vagyok, aki még alapvető dolgokat sem ért meg. Meg az én anyukám. Sőt ötletem sincs. Meg egyáltalán miért nem vagyok süket? :lol: Szóval tényleg hagyjuk, mert te sem érted.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 19:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
OFF
folyik a bizalmi szavazgatás, fórumszabály farigcsálás, sértődés jobbról, balról, ti meg képesek vagytok demózenék felett farokméregetni? Nézzetek már tükörbe! Akinek nem inge persze!

Mi lesz akkor ha dys-cus mester és Zoli egy azon helységben tesztelgeti a hétvégén új erősítőit Félegyházán? Ha pálinka is bekerül hangulat javítónak, na akkor bármi lehet a kimenetel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 19:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Szerintem élőben semmi gond nem lehet :) Főleg pálinkával... de miért is lenne?
Mindenki elismeri a másik berendezésének a pozitívumait. Ennyi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.13. 19:53 
Online
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
istvan01 írta:
OFF
folyik a bizalmi szavazgatás, fórumszabály farigcsálás, sértődés jobbról, balról, ti meg képesek vagytok demózenék felett farokméregetni? Nézzetek már tükörbe! Akinek nem inge persze!


Inkább a fórumszabályzatos szavazásra koncentrálnának ennyire... Látszik, hogy minden más érdekesebb, mint a szabályzat.
Bezzeg majd utólag reklamálnak

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 10:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Részemről semmi gond nincs. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 11:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
"-Részemről mondjunk mancsot."
:? :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 14:15 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Jani barátomtól kaptam, (ablaküveg, bútortesztelő) hírtelen ide pakoltam fel:

http://www.mammutmail.com/hu/mail/downl ... baaf2b1500


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 15:36 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Jó, csak inkább estére való :D
Addig meg érjük el az "A" vonatot Rubalcabával, na meg a kitűnő bőgőssel, Bromberggel :D
http://mammutmail.com/hu/mail/download/a93cab48e69ecc961260d770ab78f326


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 15:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
hogy én is véleményezzem Zoli demóra szánt zenéit ..
Jellemzően nekem majd mindegyik száraz, némelyik (elektronikus) dinamikában túldimenzionált, ez részben keverés, részben közelmikrofon, és egy kivételével csillapított (túl?) stúdióhangzású és felharmonikus szegény, egy kivétel, a Tarantella Napoletana. Nekem ez a favorit az összeállításban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 15:55 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
Aki nem érte el a vonatot, az még elkaphatja ezt a ritmust Hiromitól:
http://mammutmail.com/hu/mail/download/eaa85999c74b85ba41b3dae30a9c9918

Ígérem, ez volt az utolsó feltöltésem, senki drága idejét többet nem pazaroltatom holmi vacak felvételekkel.
Én jó zenéket ígértem, nem tökéleteseket, némely zene pont arra is jó, hogy ha nem pont a tartalomra figyelünk, hanem a felvételi kivitelezésre, akkor egy jó rendszeren külön lehet hallani, hogy mit qrtak el a felvétellel. De ez úgy látom nem érdekel senkit, a lényeg a belekötés, a tökéletes hajkurászása, illetve ha ez nem megy, akkor a saját ló magasztalása. Belátom, felesleges volt igyekezetem, ennek megfelelően járok el a továbbiakban.
Viszontlátásra/hallásra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 16:19 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.16. 21:38
Hozzászólások: 1585
Tartózkodási hely: Piliscsaba/Bp.
Szabó Zoltán írta:
Ígérem, ez volt az utolsó feltöltésem, senki drága idejét többet nem pazaroltatom holmi vacak felvételekkel.
Én jó zenéket ígértem, nem tökéleteseket, némely zene pont arra is jó, hogy ha nem pont a tartalomra figyelünk, hanem a felvételi kivitelezésre, akkor egy jó rendszeren külön lehet hallani, hogy mit qrtak el a felvétellel. De ez úgy látom nem érdekel senkit, a lényeg a belekötés, a tökéletes hajkurászása, illetve ha ez nem megy, akkor a saját ló magasztalása. Belátom, felesleges volt igyekezetem, ennek megfelelően járok el a továbbiakban.
Viszontlátásra/hallásra.

Érdekes nekem tetszett minden egyes track :D Köszönjük Zoltán!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 21:47 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
Szabó Zoltán írta:
....Ígérem, ez volt az utolsó feltöltésem, senki drága idejét többet nem pazaroltatom holmi vacak felvételekkel...
Két negatív vélemény miatt?
Szerintem a többség egészen biztosan hálás ezért ( és le is töltötte ), többen ezt le is írtuk...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.14. 22:30 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
shany írta:
Szabó Zoltán írta:
....Ígérem, ez volt az utolsó feltöltésem, senki drága idejét többet nem pazaroltatom holmi vacak felvételekkel...
Két negatív vélemény miatt?
Szerintem a többség egészen biztosan hálás ezért ( és le is töltötte ), többen ezt le is írtuk...

Ellenvetésem van. Itt most kevésbé Zoli zenéiről beszélgetünk, inkább a trackek hangzásáról, demózás szempontjairól. A zenék nekem tetszenek, érzek stílus kavarodást, de ez most nem számít. Amit én a hangzásról véleményeztem abban bőven benne van az egyéni ízlás és hangzás ideál. Továbbá, érdemes lenne minden hifis összejövetel előtt közreadni a leendő résztvevők számára ehhez hasonló összeállítást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.15. 22:30 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 17:59
Hozzászólások: 287
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Idézet:
Ígérem, ez volt az utolsó feltöltésem, senki drága idejét többet nem pazaroltatom holmi vacak felvételekkel.

Magam részéről az én időmet parazolhatod.... :D :D :D Nekem tetszenek a zenék nagyon és én is köszönöm.

_________________
Üdv.
Gyurka.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 23:07 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
Szerintem nagyon jó demó lemez a Chesky Records The ultimate demonstration disk-je.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.16. 23:46 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Konzol írta:
Szerintem nagyon jó demó lemez a Chesky Records The ultimate demonstration disk-je.

Cseszdki Records? :lol: El is ajéndékoztam őket arra rászorult barátaimnak. Számomra kicsit túl dimenzionáltak a felvételek, s úgy tűnik az egész kiadó arra jött létre, hogy tele nyomják a piacot egyfajta zenével, hangzással, amit bármikor ledönget egy 60-as évek beli felvétel. Csinált zene a profitért, rendes lélek nincs benne. Kicsinyt természet ellenesen szólnak a felvételei.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 08:18 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
dys-cus írta:
Konzol írta:
Szerintem nagyon jó demó lemez a Chesky Records The ultimate demonstration disk-je.

Cseszdki Records? :lol: El is ajéndékoztam őket arra rászorult barátaimnak. Számomra kicsit túl dimenzionáltak a felvételek, s úgy tűnik az egész kiadó arra jött létre, hogy tele nyomják a piacot egyfajta zenével, hangzással, amit bármikor ledönget egy 60-as évek beli felvétel. Csinált zene a profitért, rendes lélek nincs benne. Kicsinyt természet ellenesen szólnak a felvételei.

Hallod-é dys-cus :) furcsa egy ízlésed, vagy inkább hallásod van. A Chesky records zenéket sok mindennel lehet jellemzeni, de hogy túl dimenzionáltak lennének(?) az legkevésbé. Talán ha mutatnál egy példát tőlük a túl dimenzionált felvételre. Az meg hogy milyen zenészekkel, zenekarral vesznek fel? A kis lemezkiadók, mert a Chesky is a kicsikhez tartozik, nem tudnak sokféle zenével, stílussal, és főleg nagyköltségű zenekarral, szimfonikus művekkel és színpadi operával foglalkozni, ezért általában a kicsik mindig egy szűkebb zenei stílussal jelennek meg, ami utána rájuk jellemző lesz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Demók
HozzászólásElküldve: 2016.03.17. 09:40 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.01.15. 05:33
Hozzászólások: 1256
Tartózkodási hely: Miskolc
dys-cus írta:
Konzol írta:
Szerintem nagyon jó demó lemez a Chesky Records The ultimate demonstration disk-je.

Cseszdki Records? :lol: El is ajéndékoztam őket arra rászorult barátaimnak. Számomra kicsit túl dimenzionáltak a felvételek, s úgy tűnik az egész kiadó arra jött létre, hogy tele nyomják a piacot egyfajta zenével, hangzással, amit bármikor ledönget egy 60-as évek beli felvétel. Csinált zene a profitért, rendes lélek nincs benne. Kicsinyt természet ellenesen szólnak a felvételei.


Úgy tűnik a szövegértelmezéssel gondjaid vannak. Egy lemezről beszéltem ami ráadásul demó kiadvány.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 59 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség