audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:31

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1481 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.12. 21:50 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Eredetileg nincs testre kötve a szekunder. (földfüggetlen kimenet)
Én 4 ohmnál kikötném az eredeti visszacsatolást-a visszacsatoló tekercs testre menő vezetékét felemelném- a viszatekercs visszacsatolásra menő vezetékét is szabadon hagynám- a szekunder 4 ohmos leágazását testre kötném-kimetnek a 4 ohm 0 ohm kivezetést kötném be- a szekunder eredetileg 16 ohmos végéről létrehoznék egy visszacsatolást a cső katódjára, de megfelelő értékekkel, nem az eredeti RC taggal. Ha így fütyül, a két kimenőre menő anódot fel kel cserélni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.13. 07:07 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Úgy emlékszem próbáltam letestelni mind a 3 pontot, de nem sok minden változott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.15. 09:57 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Érdekelt, hogy mennyi is pontosan a menetek közti kapacitás a gyakorlatban, ezért csináltam egy próba tekerést M102B csévetest 1. sor, @0,25mm Cuz (külső@0,28mm)N=206me; R.1/2sor=7,5ohm
Két szálat tekertem, hogy meg tudjam mérni köztük a kapacitást.
3488pF lett a mérés eredménye.
Aztán lelakkoztam, hogy tudjam az impregnálás mennyit ront a helyzeten, itt 5446pF lett, de erősen ugrálta műszer. (L=380,4uH)
Aztán arra gondoltam, hogy ez nem reális, túl sok, és biztosan a tekercs induktivitása elrontotta a mérést. Ezért a két párhuzamos huzalt vissza tekertem a feléig, és ellentétes irányba tekertem fel újra.
Elvileg így 0 induktivitású lenne a tekercs. Viszont 208,2uh-t mértem így.
Az így kapott kapacitás érték 4437pF lett.
Kíváncsi voltam, hogy mennyi csak a 2 vezető kifeszített kapacitása: 2742pF. (A lakk szépen egyben tartotta a két szálat)

Érdekelne a véleményetek, hogy tényleg ekkora kapacitások vannak a trafóban, vagy valami mérési hibát vétettem. Láttam egy elég jó műszert, amin ki lehet választani, hogy most pontos L, C vagy R-t akarunk-e mérni, de az 708365Ft volt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.15. 10:41 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
GA2 írta:
Láttam egy elég jó műszert, amin ki lehet választani, hogy most pontos L, C vagy R-t akarunk-e mérni, de az 708365Ft volt...

Van annál olcsóbb jó műszer is, ami ráadásul több frekin is mér:
http://www.ebay.com/itm/DER-EE-DE-5000- ... SwcwhVQg6s

Próbáld meg levenni a tekercset a magról. A kapacitás ettől sokat nem változhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.15. 11:32 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Klassz műszer, lehet kellene nekem egy ilyen!
Nincs benne vasmag, csak magát a csévetestet mértem 1db próba tekerccsel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.17. 11:57 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Helló !
Van azoknak a ragasztószalagoknak valami speciális elnevezésük amik nem oldják a tekercselőhuzal lakkszigetelését ? Szóval felhasználható trafó tekercselésénél.
Ilyesmire lenne szükségem, de nem tudom hogyan kellene rákeresnem.
Kösz !


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.17. 15:52 
Offline

Csatlakozott: 2014.12.16. 22:46
Hozzászólások: 442
marone írta:
Helló !
Van azoknak a ragasztószalagoknak valami speciális elnevezésük amik nem oldják a tekercselőhuzal lakkszigetelését ? Szóval felhasználható trafó tekercselésénél.
Ilyesmire lenne szükségem, de nem tudom hogyan kellene rákeresnem.
Kösz !


Van ilyenem küldök Neked ha kell...úgy is van elmaradt üzletünk. Írd meg milyen széles kellene.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.18. 13:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Kösz !
Egyelőre csak tájékozódom, azt sem tudom milyen vastag egy ilyen. Arra kellene hogy kapacitást minimalizáljak a sorok között, aztán arra gondoltam hogy egy ilyen jó hozzá. De ha túl vékony akkor gondolom nem igazán jó erre.
Tekertem már kimenőtrafót de ilyesmivel eddig (alacsony kapacitás) nem foglalkoztam, aztán most tájékozódom ez ügyben hogy mit lehet ellene tenni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.18. 15:59 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2015.02.11. 22:51
Hozzászólások: 48
marone írta:
Helló !
Van azoknak a ragasztószalagoknak valami speciális elnevezésük amik nem oldják a tekercselőhuzal lakkszigetelését ? Szóval felhasználható trafó tekercselésénél.
Ilyesmire lenne szükségem, de nem tudom hogyan kellene rákeresnem.
Kösz !


Kapton tape a neve, az ebay tele van vele különböző méretekben...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.18. 19:09 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Először azt kéne kitalálnod (kiszámolnod), hogy milyen vastag szigetelésre lenne szükséges (beleértve az átütési feszültség miatti vastagságot is).

Egy "normál" kimenő esetén a 0.35-0.5mm akár teljesen átlagosnak is mondható.

Ilyen vastagságban öntapadóst nem igen fogsz találni, pláne úgy, hogy 2-3 közötti legyen a dielektromos állandója (3 körül van a normál papír, 3.5-4 körül a prespán).

Ha sok pénzed van, vehetsz Nomex-et is (pl. DuPont Nomex 410). A legjobbnak tartott trafókban is ilyen van, valamint teflon sorszigetelés (kb. 2-es dielektromos állandóval).

Az más kérdés, hogy hiába építkezel kiváló anyagokból, ha a tervezés/kivitelezés nincs kidolgozva optimálisra.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.18. 20:54 
Offline
Adminisztrátor
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.22. 22:41
Hozzászólások: 1042
Tartózkodási hely: Tamási
A sorok közti kapacitás minimalizálására nem jó választás a ragasztó szalag. Jobb, egyszerűbb olcsóbb a papír. Viszont a ragasztó szalaggal telibe tekert réteg kevéssé rezeg. Nem éri el ugyan az impregnálás mechanikai szilárdságát, de több a semminél. Vékony, kb 0,05 mm ragasztó + kívánt vastagságú papír.
A széles körben elérhető barna csomagoló ragasztó sem oldja a zománcot.

A rétegek közti kapacitás csökkentésére más módszerek is vannak:
- nem menet - menet mellé tekerni
- ennek egy egyszerűsített verziója hogy sávokban tekersz menet menet mellé, a következő réteget pedig úgy tekered, hogy az alatta levő sávok közti szünetek legyenek a sávok alatt (részben) (én ezt alkalmaztam AMCC400 SE trafónál)
- Z-ben tekered a rétegeket. A sor végére érve nem fordulsz vissza és tekersz, hanem szigetelve (célszerűen a sorszigetelés össze eresztése közt) viszed vissza a huzalt a sor másik végére, és kezdesz onnét. Ez ugyan a kapacitást nem csökkenti, de a parciális kapacitások által tárolt feszültséget, vele négyzetesene arányosan a tárolt energiát igen.
- a tekecset osztott csévére tekered, az osztásokat egymás után töltve meg, + esetleg még ezt is Z-ben.

_________________
A privátokat megítélésem szerint nyilvánosságra hozom. Így írjatok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 09:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Nem a dielektromos állandó értéke számít, hanem annak frekvencia függése. Minnél egyenesebb ez a függvény, annál jobb lessz a hang. Ezért használok papírt, az alig változik. A teflon mégjobb. Csak bele kell paraszti ésszel gondolni, mi történik a trafóval, ha mind a 19980Hz más-más szórt kapacitással szólal meg. :lol:
A legtöbb amatőr azzal szúrja el, hogy agyon bonyolítja a tekerést. Pedig elvileg tudhatná, hogy ha az egyik szórást csökkenti, a másik ugyanolyan mértékben nő. Nagy kérdés, hogy mit akar a polgár: 200kHz-s trafót dísznek, vagy számítástechnikai célra, :P vagy egy 35 k-sat, de olyat, aminek van mélyhangja. SzVsz ez utóbbi jobb megoldás. Ehhez meg bizony a szórt induktivitást kell inkább alacsonyan tartani. A kapacitást csak "hangolni kell" a szóráshoz. De ez persze csak az én véleményem. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 19:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Azért nem hátrány ha az alja is megvan és jócskán túlszárnyalja a 35k álomhatárt ;)

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 20:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
dys-cus írta:
Nem a dielektromos állandó értéke számít, hanem annak frekvencia függése.

Aha, arra gondolsz, hogy a frekvencia növelésével a dielektromos állandó /valós része/ csökken, tehát közeledik a vákuum tulajdonságaihoz. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 21:16 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem akarod kölcsönadni az egyik 20A-dat? Kipróbálnám az új interstage trafómmal, kíváncsi vagyok, kisebb belső ellenállással mit produkálna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 21:27 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
euro21 írta:
dys-cus írta:
Nem a dielektromos állandó értéke számít, hanem annak frekvencia függése.

Aha, arra gondolsz, hogy a frekvencia növelésével a dielektromos állandó /valós része/ csökken, tehát közeledik a vákuum tulajdonságaihoz. :lol:


Szerintem ez inkább egy spektrális dolog, egyes éles frekvenciákon energiákat von ki a szigetelőanyag a ráadott jelből, aztán ezt vagy hővé alakítja, vagy szétkenve visszaadja, beláthatatlan torzulásokat okozva. Ezért kisebb jelentőségű a dolog abszolút értéke és inkább a frekifüggés a meghatározó. És ez nem csak a trafóban játszódik le, de az utolsó drótdarabban, ellenállás kerámiájában, festésében, bárhol, ami az áramvezető közelébe esik. PWB szerint még csak közel se kell lenni. De ez már még az ezotérián is túl esik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 22:12 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Kölcsönadom, nekem most nincs időm foglalkozni vele.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.20. 22:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Barth Ida írta:
Nem akarod kölcsönadni az egyik 20A-dat? Kipróbálnám az új interstage trafómmal, kíváncsi vagyok, kisebb belső ellenállással mit produkálna.

Szerintem kedvezőbb lesz a linearitása, de kérdés hogy a kissebb erősítés mennyire számít,vagy az elötte lévő fokozat mekkora meghajtó feszt punpál bele.
Mekkora áramot szánsz neki 20-25mA-t?

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 08:58 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Azért nem hátrány ha az alja is megvan és jócskán túlszárnyalja a 35k álomhatárt ;)

Nos az én trafóimnak mindkéz vége rendben van, igaz nem megnnek el 200kHz-ig. Egyelőre úgy tűnik, még senki nem mondta, hogy nincs velük megelégedve. :D Sőt!
Igaz, nem is bonyolíton feleslegesen őket el azért, hogy azzal tudományosabbnak tűnjön. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 09:14 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
euro21 írta:
dys-cus írta:
Nem a dielektromos állandó értéke számít, hanem annak frekvencia függése.

Aha, arra gondolsz, hogy a frekvencia növelésével a dielektromos állandó /valós része/ csökken, tehát közeledik a vákuum tulajdonságaihoz. :lol:

Sajnos én nem számítás technikus vagyok, így nyilván nem értek a trafók lelkivilágához. Úgy hogy magyarázd már el ezt a dolgot amit írtál, hátha van olyan, aki nem tudja mi az a négyzetgyökmínuszegy, azaz az imaginárius rész. Akkor utánna nem lessz már semmiféle hiányosság e téren sem, és mindenki fogja érteni. Így a dolog kellőképpen egzaktá, tudományossá fog válni. ;)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 09:48 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Barth Ida írta:
euro21 írta:
dys-cus írta:
Nem a dielektromos állandó értéke számít, hanem annak frekvencia függése.


Szerintem ez inkább egy spektrális dolog, egyes éles frekvenciákon energiákat von ki a szigetelőanyag a ráadott jelből, aztán ezt vagy hővé alakítja, vagy szétkenve visszaadja, beláthatatlan torzulásokat okozva. Ezért kisebb jelentőségű a dolog abszolút értéke és inkább a frekifüggés a meghatározó. És ez nem csak a trafóban játszódik le, de az utolsó drótdarabban, ellenállás kerámiájában, festésében, bárhol, ami az áramvezető közelébe esik. PWB szerint még csak közel se kell lenni. De ez már még az ezotérián is túl esik.


Arra gondolj csak egyszerűen, hogy ha a dielektromos állandó változik a freki hatására, (teljesen mindegy milyen irányban) akkor a szórt kapacitás is változik a frekvencia függvényében. Az alapvetően bonyolult helyzet teljesen átláthatatlanná válik. Én a papír szigeteléssel ezt az elektromos katyvaszt, amit kimenőnek hívunk, csak egyszerűbbé, kézzelfoghatóbbá, és a körülményeim között gyárthatóvá akarom tenni , s talán ez sikerült is. Nyilván sokat kísérleteztem annak érdekében, hogy komplex számok nélkül is megfelelő trafót tudjak tekerni. (Bár a kompőlex számok emlegetése jól néz ki.) :lol: Meg van, hogy hány rétegtől kezd növekedni jelentősen a szórt kapacitás, ezért csak annyi osztást teszek fel, amennyi feltétlenül szükséges. Nem akarok én itt okoskodni, meg tudományoskodni, de annyit megsúgok, hogy pl ha van egy 20 réteg primérből álló mondjuk SE kimenő (ez itt úgyis népszerű) és felosztom négy osztásra, meg ötre, vagy hatra, akkor mindhárom esetben nem ugyanazt a kimenőt kapjuk eredményül. Szép diagrammokat tudnék csinálni mondjuk az osztás szám szigetelés vastagság függvényében a trafók rezonancia pontjának változásáról, de sajnos nem értek a számítástechnikához annyira, hogy ezt gyorsan ábrázolni tudjam. Viszont tekertem már annyit, hogy ezeket a dolgokat kiismerjem, s használni is tudjam. Viszont jól szórakozok azon a hifi filozófián, hogy elkészítik a létező legegyszerűbb erősítőt, majd annak egyik legfontosabb alkatrészét a létező legbonyolultabban alkotják meg tudományos alapon, hátha attól az egyszerű bonyolultabb lessz, vagy fordítva. Ehhez én már nem értek, megyek tekerni. :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 16:41 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Már megint célozgatsz! Az azért vedd figyelembe hogy nem csak te kisérletezel trafókkal, így más is szert tesz értékes tapasztalatokra.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 17:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Már megint célozgatsz! Az azért vedd figyelembe hogy nem csak te kisérletezel trafókkal, így más is szert tesz értékes tapasztalatokra.

Látod Zsolti félreértesz megint. Miért célozgatok? Talán abban, hogy itt népszerűbb SE erősítő? Ez igaz. Nem célozgatás.
Az sem célozgatás, hogy egy egyszerű trafót kellett példának felhozni, és mindnyáan tudjuk, hogy az SE trafó pont fele olyan bonyolult, mint egy PP. Tehát egyszerűbben kezelhető egy példában mint egy PP. Gondolom sejted, hogy mennyivel több trafó van egy PP kimenőben, mint egy SE-ben. :P A PP-ben ugye két primer van, aminek egyformának kell lennie DCR, szórás, freki átvitel, induktivitás, stb. tekintetében. Azt nem tudom neked mennyi tapasztalatod van kimenő tekercselés ügyileg, csak azt tudom, hogy valamikor tőlem vettél trafót, amit most más hallgat megelégedéssel. Meg azt is tudom, hogy az elsőt 1973 környékén tekertem, utánna igaz nem sokat, de az utóbbi tíz évben megint nagyon sokat. Tehát mondhatom azt, hogy van tapasztalatom. Ha azt mondom kimenőből 100, az kevés? Mert több.
Tehát nem célozgattam, hanem tényt közöltem, nem említvén más tapasztalatát. Én most leírtam kb mennyi a tapasztalatom. Esetleg valaki még? :lol:

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 21:17 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Nincs itt félreértés. Azért vitatkoznák a PP trafók bonyolultágával kapcsolatban mert lehet kvázi igen egyszerű PP trafót is tekerni.
Én spec más fajta vasakat használok mint te pl. az SU75B nano vasakkal 7 évig kisérleteztem mire számomra elfogadható hangot tudtam belőle kicsikarni. Viszont most úgy gondolom hogy sikerűlt olyan elrendezést kikisérletezni ami garantálja a jó hangot számomra. Nyílván más vashoz másfajta megoldásra van szükség.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.21. 21:55 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
GA2 írta:
teljesen hasonlóan akartam megoldani a 4ohm kivezetést, mint a fenti képen. Sajnos nem jött be ez a 4R leágazás, és nem értem miért történt ez. A tesztelés a gyári kapcsolásban történt.

Nos elkészültek a kis csévék M74. Valóban szkópon látszik különbség, de ez azért van mert csak átkötöttem simán a 4 ohmos kimenetre a trafót, de a VCS belövésével ki lehetne hozni a 8 ohmos kimeneten lévő jelalakot.
a felső a 8 ohm az alsó a 4 ohm. és 10 kHz EL84 PP-ben.


Csatolmányok:
10k_8_4 ohm.JPG
10k_8_4 ohm.JPG [ 61.41 KiB | Megtekintve 43143 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 07:26 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Érdekes, hogy nálad nem okozott gondot a 4ohmos kimenet. Lehet, hogy sokkal kisebb volt a szórt kapacitás, és induktivitás?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 09:25 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
"Nincs itt félreértés. Azért vitatkoznák a PP trafók bonyolultágával kapcsolatban mert lehet kvázi igen egyszerű PP trafót is tekerni."
Dehogynem Zsolti.
Nos igen, lehet ilyen PP-t is tekerni, de elfelejted azt, hogy SE-t is. :lol:
Mellesleg meg sz@rt bárki tud csinálni.
6 évig kísérleteztél? Gratula hozzá, kitartó vagy. Ezekszerint akkor igaza volt annak, aki azt írta az erősítődről, hogy nem szól jól, mivel még nem volt kész.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 09:36 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
mayky írta:
GA2 írta:
teljesen hasonlóan akartam megoldani a 4ohm kivezetést, mint a fenti képen. Sajnos nem jött be ez a 4R leágazás, és nem értem miért történt ez. A tesztelés a gyári kapcsolásban történt.

Nos elkészültek a kis csévék M74. Valóban szkópon látszik különbség, de ez azért van mert csak átkötöttem simán a 4 ohmos kimenetre a trafót, de a VCS belövésével ki lehetne hozni a 8 ohmos kimeneten lévő jelalakot.
a felső a 8 ohm az alsó a 4 ohm. és 10 kHz EL84 PP-ben.

Való igaz, nem igazán kell nagy eltérésnek lenni a két leágazás között. Én is tekertem egy kimenőt mostanában 4-8 Ohmra. Ráadásul ez egy 30 Wattos SE KT120-as erősítőhöz készült. Néccög jelet nem fotóztam le, de az átvitelét leellenőriztem, láthatjátok a képen. Láthatjátok a 4 és a 8 Ohm közötti 6dB-es különbséget is.
Csatolmány:
Otto kimeno átvitel.JPG
Otto kimeno átvitel.JPG [ 137 KiB | Megtekintve 43082 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 17:40 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
dys-cus írta:
"Nincs itt félreértés. Azért vitatkoznák a PP trafók bonyolultágával kapcsolatban mert lehet kvázi igen egyszerű PP trafót is tekerni."
Dehogynem Zsolti.
Nos igen, lehet ilyen PP-t is tekerni, de elfelejted azt, hogy SE-t is. :lol:
Mellesleg meg sz@rt bárki tud csinálni.
6 évig kísérleteztél? Gratula hozzá, kitartó vagy. Ezekszerint akkor igaza volt annak, aki azt írta az erősítődről, hogy nem szól jól, mivel még nem volt kész.

Arról nem tehetek hogy a kollega süket :lol: Az az erősítő úgy jó ahogy van, nekem tökéletesen megfelel 8-) . Nefeledd én nem ebből élek! Csupán hobbi- kikapcsolódás, az idő nem sürget. Azért meg ne haragudj hogy a te álltalad tekert trafó hangja nekem nem jött be.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 17:59 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
dys-cus írta:
"Nincs itt félreértés. Azért vitatkoznák a PP trafók bonyolultágával kapcsolatban mert lehet kvázi igen egyszerű PP trafót is tekerni."
Dehogynem Zsolti.
Nos igen, lehet ilyen PP-t is tekerni, de elfelejted azt, hogy SE-t is. :lol:
Mellesleg meg sz@rt bárki tud csinálni.
6 évig kísérleteztél? Gratula hozzá, kitartó vagy. Ezekszerint akkor igaza volt annak, aki azt írta az erősítődről, hogy nem szól jól, mivel még nem volt kész.

Arról nem tehetek hogy a kollega süket Az az erősítő úgy jó ahogy van, nekem tökéletesen megfelel . Nefeledd én nem ebből élek! Csupán hobbi- kikapcsolódás, az idő nem sürget. Azért meg ne haragudj hogy a te álltalad tekert trafó hangja nekem nem jött be.

Drága Zsoltim! Mostmár biztosan rendben van az erősítődön belül a trafód. :lol: Ha majd két trióda fog csücsülni egy végfokban, akkor az erősítő is rendben lesz. Nekem volt már olyan: négy 300B sztereóban. Jól is szólt, csak egy JJ megkukult, azért szüntettem be a projektet. A maradék alig használt három csövet két barátomnak adtam el. Onnan tudom, hogy barátom mindkettő, hogy kaptam tőlük emailt ma, hogy márpedig ők nem... Pedig nem is ma van a szülinapom. :) Nem is kell nekem már ellenség sem. :lol: Ennyi barát között.
Off: Szombaton ott "szenvedtem" fél órát a Tesco parkoló, valami nyári bob pálya között, érintve a dombon azt a kis templomot, néha a felső körforgó fölött is tekertem. Aztán meglestem a Velencei tócskát is. Szép az a Budaőrs, rengeteg, kb minden harmadik háznál úszómendencében fürdenek szombatonként a környezetet kimélendő. Nem találom a házadat fentről. 1:1 lessz az eredmény. On.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.22. 18:57 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Idáig 1:1 :)
Off. Azt írták hogy nem barát? :lol: Szerintem ne foglalkozz vele.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 09:12 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
DHT írta:
Idáig 1:1 :)
Off. Azt írták hogy nem barát? :lol: Szerintem ne foglalkozz vele.

Végül is döntetlen lett.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 09:59 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
mayky írta:
GA2 írta:
teljesen hasonlóan akartam megoldani a 4ohm kivezetést, mint a fenti képen. Sajnos nem jött be ez a 4R leágazás, és nem értem miért történt ez. A tesztelés a gyári kapcsolásban történt.

Nos elkészültek a kis csévék M74. Valóban szkópon látszik különbség, de ez azért van mert csak átkötöttem simán a 4 ohmos kimenetre a trafót, de a VCS belövésével ki lehetne hozni a 8 ohmos kimeneten lévő jelalakot.
a felső a 8 ohm az alsó a 4 ohm. és 10 kHz EL84 PP-ben.


Jól néz ki
Ezt is csak soronként mindig egy irányban tekerted?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 17:38 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Igen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 19:11 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én is soronként csak egy irányban tekerem, viszont egy másik sort másik irányban. Itt egy kép szintén 10kHz, és EL84-re, csak ez EI84-es mag, és 6,3 Ohm az illesztés. A nagyobb vas jobb alsó határfrekvenciát ad. Soronként két irányba még nem próbáltam tekerni, bár nem is nagyon tudom elképzelni, csak osztott csévetesten, de az meg bonyolult.


Csatolmányok:
Huye B 10kHz néccög.JPG
Huye B 10kHz néccög.JPG [ 708.32 KiB | Megtekintve 42847 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 19:17 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Véleményem szerint ma már nem érdemes 4 és 8 Ohmra tekerni egy kimenőt, ha szabad megjegyeznem. A hangfalak legritkább esetben 4 vagy nyolc Ohmosak. Bármit rájuk lehet fogni, de az biztos, hogy az RDC 6 Ohm körül mozog egy hangszórónál. El is terjedt a 6,3 Ohmra való tekerés, és én is ilyeneket készítek az összes barátom kérésére, akik még nem reklamáltak ez miatt. Persze ezt csak szigorúan magam szórakozására, nem vitatkozva senkivel, ha értitek.
Ugye senki nem sértődött meg?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 19:37 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
Betett ernyőképek alapján mayky PROFI trafót tekert. Egyforma s/r érték sima spektrum.
dys-cus tied elég gyenge, fázislengés látszik, és asszimetria a lefutásnál (s/r) (csakhogy ne örülj annyira, kemény, agresszív hangja lehet, netán döng is)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 20:00 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 22:09
Hozzászólások: 1399
Mi az az "s/r érték" ?

_________________
"A zene közvetlen összekötő a lélek és az isteni között."


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 20:04 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
Legutobbi PP kimeno 20KHz negyszog, visszacsatolassal, UL beallitasban merve.


Csatolmányok:
20KHznegyszog.jpg
20KHznegyszog.jpg [ 67.67 KiB | Megtekintve 42827 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 20:16 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3556
GA2 írta:
Mi az az "s/r érték" ?
Gondolom slew rate


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 20:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
dys-cus írta:
Véleményem szerint ma már nem érdemes 4 és 8 Ohmra tekerni egy kimenőt, ha szabad megjegyeznem. A hangfalak legritkább esetben 4 vagy nyolc Ohmosak. Bármit rájuk lehet fogni, de az biztos, hogy az RDC 6 Ohm körül mozog egy hangszórónál. El is terjedt a 6,3 Ohmra való tekerés, és én is ilyeneket készítek az összes barátom kérésére, akik még nem reklamáltak ez miatt. Persze ezt csak szigorúan magam szórakozására, nem vitatkozva senkivel, ha értitek.
Ugye senki nem sértődött meg?


ha nem tudod, hogy milyen hangsugárzóval fogják használni az erősítőt, akkor rendben van a 6 ohmos szekunder. De ha ismert, hogy pl. 2 8 ohmos mélyhangszóró párhuzamosan dolgozik legalábbis a mélytartományban, akkor ha nem 4 ohmra tekered, torzabbul fog szólni, az biztos. Legjobb, ha előre ismert, mihez fogják használni. Én sem tekertem soha két impedanciára anno...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 20:26 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
akki írta:
Betett ernyőképek alapján mayky PROFI trafót tekert. Egyforma s/r érték sima spektrum.
dys-cus tied elég gyenge, fázislengés látszik, és asszimetria a lefutásnál (s/r) (csakhogy ne örülj annyira, kemény, agresszív hangja lehet, netán döng is)

mayky valoban jo kimenoket teker, sajnos mar nincs kedve hozza..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 20:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:30
Hozzászólások: 2121
Tartózkodási hely: Baranya
Mayky tranzisztorozik, átállt a sötét oldalra :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 20:45 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
CHZ írta:
Legutobbi PP kimeno 20KHz negyszog, visszacsatolassal, UL beallitasban merve.


Ez is Super :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.23. 20:48 
Offline
Örökös tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.26. 22:11
Hozzászólások: 1585
mayky írta:
Mayky tranzisztorozik, átállt a sötét oldalra :lol:


Remélem egyszer visszaállsz, kis félvezetős kiruccanás segít majd :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 09:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
akki írta:
Betett ernyőképek alapján mayky PROFI trafót tekert. Egyforma s/r érték sima spektrum.
dys-cus tied elég gyenge, fázislengés látszik, és asszimetria a lefutásnál (s/r) (csakhogy ne örülj annyira, kemény, agresszív hangja lehet, netán döng is)

Ne haragudj, de ennél nagyobb blődséget nem is írhatnál.
Először is legalább száz ember meghallgatta már ezt az erősítőt, senki nem mondta ezeket a jelzőket, legfeljebb a hátam mögött olyan aki a limonádé mézes unalmas, dinamikátlan basszus szegény hangképet szereti. Valószínűleg valaki ilyentől hallotad a véleményét, s azt itt leírod, mint objektív megállapítást a szkóp ábra alapján. Én ezt nem merném.
A fázislengést nyugodtan kiszűrhetted volna, mivel ha szétnézel itt a fórumon, akkor bölcsebbet írtál volna. Ugyanis ez a kép már itt a fórumon megtalkálható:
Csatolmány:
Huye B Fázis.JPG
Huye B Fázis.JPG [ 106.97 KiB | Megtekintve 42744 alkalommal. ]

Egyébként itt az összes mérés megtalálható:
viewtopic.php?f=109&t=3037
S/R Kérdésben megint tévedsz. Hogy ne örülj, én is leírom: Halovány gőzöd sincs arról, hogy egy szimmetrikusan felépített csöves erősítőnek milyen a magasfrekvenciás négyszögjel válasza. Megint csak azt tudom írni, hogy keress ilyen erősítők méréséről képeket, hogy tisztán láss. Itt is találsz, de akár a régi HFM-ben is. Mielőtt ilyeneket leírsz ex katedra, talán tájékozódni kellene. ;) Ez a válaszjel az ilyen felépítésű erősítők sajátja, nem a kimenőtrafóé. Nézz szét talán a gyártói fórumban, ott találsz olyan mérést, amin csak a trafó látható.
Beteszek ide ugyanerről az erősítőről egy másik fotót is, ahol a két csatorna átvitele látható. (A fotó a szkóp digi memóriájából van fényképezve.) A lényeg az, hogy a 10 Wattos erősítő 8 Watt kivezérlésnél milyen 20kHz-es !! válasz jelet ad. Ebből is jól látszik a fázislengés. :lol: :
Csatolmány:
HB 8W 20kHz Néccög LR Chanel.JPG
HB 8W 20kHz Néccög LR Chanel.JPG [ 694.51 KiB | Megtekintve 42744 alkalommal. ]

Ezenkívül óriási tévedésben vagy, legfőképpen Te, de a többiek is. Kiragadtok egy paramétert, aminek nagy befolyása nincs a hangképre, mivel a legtöbb információ az 50Hz-3kHz sávban jön. Tévesen, (ugye nem akarattal?) egy 10kHz-s jelből következtetsz az erősítőm mélyfrekis (DÖNGŐ) !!! hangjára. Nos az utcánk sarkán jósoló cigányasszony járt jós iskolába, de erre a kijelentésre még ő sem vállalkozik. :lol: Ráadásul CFB-t tartalmaz a kapcsolás, tehát ha ismernéd ez a megoldást a gyakorlatban, akkor főleg tudnád, hogy a CFB alkalmazása kizárja a "döngő" hangzást.
És még valamit: ennek az erősítőnek éppen kissé szegényesebb a basszusa, mint a Tau-Ceti-nek. Azt pedig innen is sokan hallották. Valaki írja már le, hogy annak döngő volt a hangja? Tessék itt egy másik kép, ami megint csak arra utal, hogy a hangról általad adott szubjektív kijelentésed a valóságot még messziről sem közelíti meg. Itt egy kép a teljesítmény 80%-ánál visszaadott négyszögjelről 20Hz-n. Javaslom neked ha szabad ilyet leírni azt, hogy nézz meg egy valóban döngőhangú erősítő (van itt sok ilyen megépítve) 20Hz-s válaszjelét a teljesítményének 80%-ánál. :lol:
Csatolmány:
HB 8W 20Hz Néccög LR Chanel.JPG
HB 8W 20Hz Néccög LR Chanel.JPG [ 739.2 KiB | Megtekintve 42747 alkalommal. ]

Ezek után azt kell, hogy mondjam, hozzászólásod nem szakmai volt, hanem csak egy elkapkodott valami, és bízom benne, hogy hitelességed nem akartad feláldozni az irányomban feléledő pejoratív indulatok oltárán.
A témával a továbbiakban nincs időm foglalkozni.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 09:49 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.04.10. 17:38
Hozzászólások: 803
mayky írta:
Mayky tranzisztorozik, átállt a sötét oldalra :lol:

Ez nem bun, felvezetosokkel is erdemes foglalkozni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 10:07 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Szabó Zoltán írta:
dys-cus írta:
Véleményem szerint ma már nem érdemes 4 és 8 Ohmra tekerni egy kimenőt, ha szabad megjegyeznem. A hangfalak legritkább esetben 4 vagy nyolc Ohmosak. Bármit rájuk lehet fogni, de az biztos, hogy az RDC 6 Ohm körül mozog egy hangszórónál. El is terjedt a 6,3 Ohmra való tekerés, és én is ilyeneket készítek az összes barátom kérésére, akik még nem reklamáltak ez miatt. Persze ezt csak szigorúan magam szórakozására, nem vitatkozva senkivel, ha értitek.
Ugye senki nem sértődött meg?


ha nem tudod, hogy milyen hangsugárzóval fogják használni az erősítőt, akkor rendben van a 6 ohmos szekunder. De ha ismert, hogy pl. 2 8 ohmos mélyhangszóró párhuzamosan dolgozik legalábbis a mélytartományban, akkor ha nem 4 ohmra tekered, torzabbul fog szólni, az biztos. Legjobb, ha előre ismert, mihez fogják használni. Én sem tekertem soha két impedanciára anno...

Hi Zoli!
Igen, egyet értünk. Nagy ritkán van olyan, hogy 4-8 Ohmra tekerek, de mindig elmondom a 6,3 Ohm előnyeit, pl hogy kevesebb WBT csatlakozót kell vásárolni valakinek. :lol: Az általam használt méretező táblázat figyelembe veszi a 4 Ohmnál fellépő nagyobb áramot, ezért minden 6,3 Ohmos trafóm túlméretezett ebből a szempontból. Ha ismert gyári hangszórót használ valaki, akkor annak ha van, megnézem az impedancia menetét. Sajna vannak olyan termékek, amik nehezen hajthatók, akkor ott azt a tényt figyelembe veszem. De talán nem is biztos, hogy az impedancia a lényeg, hanem az, hogy az az impedancia induktív, vagy kapacitív jellegű, esetleg a kettőből adódó rezonanciák.
Győrben egy barátomnál vasárnap délután (akkor mikor találkoztunk) egy ProAc Response 3.8 hangdobozt akasztottunk a TauCeti-re. Érezhetően gond volt a basszus tartománnyal (kevés volt a basszus, de semmi esetre sem döngő), pedig ennek a hangfalnak szinte végig 8 Ohm felett van az impedanciája. Viszont 50-60Hz környékén van egy Zmax állapota, ahol a fázisátvitelben is látszik egy nagy eltérés, ami ráadásul meredek fel és le futású. Lehet ez tett be, vagy a két völgy a 6,3 Ohmos trafónak, és ez miatt volt kevés a basszus. Na meg persze a teljesítmény is. A tulajdonos barátom 50 Wattos 6550 csővel épített gyári erősítővel hajtja, a "győri TauCeti meg csak 20 Watt körül teljesít. Itt a hangfal imp. görbéje:
Csatolmány:
ProAc Response 3.8 Z.jpg
ProAc Response 3.8 Z.jpg [ 17.84 KiB | Megtekintve 42754 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 16:49 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2015.11.11. 23:30
Hozzászólások: 390
Tartózkodási hely: Szombathely
Az enyém ilyen volt:

Kép

ilyen lett :

Kép


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Kimenő transzformátorok
HozzászólásElküldve: 2016.06.24. 17:49 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
marone írta:
Az enyém ilyen volt:

Kép

ilyen lett :

Kép

Szép munka! A hangkép hogy változott? nem lett unalmas jellegű? Mint pl az AN dobozok, erősítők.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1481 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 30  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség