audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.29. 11:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.03.09. 10:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
6n8sz írta:
Sokan említik, hogy a katodin hangja nyeszlett. Nem tudtok anódcsatolt OTL fülesről? Gondolom nagyáramú csővel megy csak.

Miért lenne nyeszlett? Sok erősítőben van katodin kapcsolású fázisfordító, és jól szól. Ámbátor nem értem, hogy a füleshez minek katodin kapcsolás.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2014.11.19. 00:34 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Egy superlux HD681 Evo fejhallgatóhoz szeretnék készíteni erősítőt/32OHM/. Van itthon kettő siemens arany lábú e88cc,meg kettő tungsram ecc82 csövem.ezeket használnám fel hozzá. Minél egyszerűbb kapcsolásra lenne szükségem,tudnátok ajánlani ilyet?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 15:23 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
BDBT barátom megkért, hogy dobjak már össze neki egy füles erősítőt, mivel kezd nagyot hallani, s nem tudja hallgatni sztereóban az okosTV-n menő "Akadj a Horgomra" című horgászműsor hangját. Ez úgy történt, hogy a portable rendszerű TV-t ki vitte a folyópartra, hogy még nincs kapás, addig is meglegyen a horgászati feeling. Közben unalmában egy százas szöggel piszkálta a fülit, mivel érezte, hogy az otthoni HiFi lánc nem úgy szól mint régen. Nos ekkor lett kapása, s az orsó kerregése volt az utolsó hang, amit még rendesen hallott. :lol: :P

Választásom a HeadWize honlapon lévő Morgan Jones által optimalizált, eredetileg EARMAX néven kettő milláért árult füles erősítőre esett. Csupán azért, mert már vagy 4db-ot építettem belőle, s mind jól szólt. A kitaposott ösvényt a kísérletezés oltárán nem adom fel. Ez egy jónevű készülék volt, most is az, és lesssz is, hasonlóan 6. Leninhez, de más aspektusból vizsgálva.
Az egyenirányító csöve az Ongakuéval megegyező (5R4 WGY Black Platte) , mivel van belőle, mert az említett kapcsolást mégsem építettem meg, tudjuk miért: én sem szeretem az SRPP hangját. Az első cső egy E88CC MINIWATT gyártmányú kettős trióda, a tkp-i végcső pedig Tungsram gyártmányú E88CC cső mindkét csatornában. Az ellenállatok Beyschlag gyártmányúak, a kondik a jelútban Philips Orange polipropilén, és Siemens VAX-os metálpapír kondi. Ez utóbbi párhuzamosan kapcsolódik a kimeneten lévő 470uF-os 105 fokos elkóval.
Ugyan még nincs teljesen kész, mivel a potik a hangerőhöz még nem jöttek meg, de már működik, s ezért be is kapcsoltam, s szkóppal, Grundig precíziós generátorral rögvest meg is mértem.
Az átvitele kb 1Hz-500kHz-3dB. Ennek megfelelően a fázis-freki jelleggörbe rendkívül egyenes a hangfrekvenciás sávban. A néccög átvitelek is elég jónak tűnnek. :lol: Íme nézzétek:


Csatolmányok:
20kHz.JPG
20kHz.JPG [ 324.96 KiB | Megtekintve 63289 alkalommal. ]
EARMAX.JPG
EARMAX.JPG [ 318.57 KiB | Megtekintve 63293 alkalommal. ]
Morgan Jones Optimized Amp.jpg
Morgan Jones Optimized Amp.jpg [ 44.77 KiB | Megtekintve 63293 alkalommal. ]
500kHz EAR.JPG
500kHz EAR.JPG [ 329.6 KiB | Megtekintve 63293 alkalommal. ]
207kHz EAR.JPG
207kHz EAR.JPG [ 334.2 KiB | Megtekintve 63293 alkalommal. ]
20Hz EAR.JPG
20Hz EAR.JPG [ 333.05 KiB | Megtekintve 63293 alkalommal. ]
2Hz grundig.JPG
2Hz grundig.JPG [ 329.35 KiB | Megtekintve 63293 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 16:53 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Szép. Milyen viszonyok közt tudja ezt? Úgy értem mekkora volt a terhelés és a jel.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.10. 17:08 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A bemenetre 1 Voltot adtam, a kimenetre meg rápöttyentettem egy 680 Ohmos ellenállatot. Persze ez még csak amolyan kiváncsisági mérés volt. Ha kész lessz teljesen, akkor lessz az igazi. :)

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 12:51 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Fejhallgató erősítők frontján történnek a dolgok. Először is mértem. Meglehetősen unalmas görbéket kaptam, kommentárt nem érdemes hozzájuk fűzni. A négyszög jelekből várhatóak voltak az eredmények. Érdekesség a Bode diagrammban van, ahol sorra elvégeztem a mérést 220, 120, 56 Ohm terhelésen is ugyanazon körülmények között. Sokan "örömmel" biztattak, hogy ahogy csökken a terhelés, majd úgy jól leromlik az átvitel, és majd igen sz@rul fog szólni. Hát nem így lett, a terhelés csökkentése inkább csak a kimenő feszelyt csökkentette minimális mértékben. Vacak helyzet, de ez van.
Lássátok a képeket.


Csatolmányok:
Earmax fertig.JPG
Earmax fertig.JPG [ 323.65 KiB | Megtekintve 63193 alkalommal. ]
Earmax Bode.JPG
Earmax Bode.JPG [ 118.67 KiB | Megtekintve 63193 alkalommal. ]
Earmax Phase.JPG
Earmax Phase.JPG [ 76.85 KiB | Megtekintve 63193 alkalommal. ]
Earmax THD.JPG
Earmax THD.JPG [ 160.77 KiB | Megtekintve 63193 alkalommal. ]
Earmax IMD.JPG
Earmax IMD.JPG [ 155.88 KiB | Megtekintve 63193 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.13. 13:03 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Miután elkészült teljesen a kütyü, rögvest meg is keresett egy-két barátom 4 db füles erősítővel, meg mindenféle AKG500 valahányas, meg Senhaiser akárhányas profi, meg reference feliratos fülesekkel, mert ők ezeket preferálják. Én egyiket sem, de ez nekem az öröklött betegségem, mivel nem szeretek fülest hallgatni. :lol:
A teszt versenyzőit a fotókon láthatjátok. A fotók nevei a gyártóműveket azonosítják. Érték szerint az egészen filléres oroszcsövestől a Bayer-ig minden előfordult. Az általam készített ebből a szempontból a középmezőnyben található, más szempontból az egyik végén, másik szempontból meg a másik végén.
Imhol a versenyzők:


Csatolmányok:
Fülamps teszt.JPG
Fülamps teszt.JPG [ 322.26 KiB | Megtekintve 63190 alkalommal. ]
Earmax from dyscus campany.JPG
Earmax from dyscus campany.JPG [ 322.72 KiB | Megtekintve 63190 alkalommal. ]
Tube from kkfhaza.JPG
Tube from kkfhaza.JPG [ 330.56 KiB | Megtekintve 63190 alkalommal. ]
Uzsonnás doboz from mflogisztán.JPG
Uzsonnás doboz from mflogisztán.JPG [ 326.9 KiB | Megtekintve 63190 alkalommal. ]
Bayer.JPG
Bayer.JPG [ 322.09 KiB | Megtekintve 63190 alkalommal. ]
Tranyós Hú wazze.JPG
Tranyós Hú wazze.JPG [ 326.69 KiB | Megtekintve 63190 alkalommal. ]

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 22:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
"Uzsonnás doboz from mflogisztán"

Ez akkor egy mflogi-féle dhd-s valami? Ennek milyen a hangja a többiekhez képest? :o

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 22:29 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 21:52
Hozzászólások: 326
Hoppa, ezt nem is lattam! Erre en is kivancsi vagyok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.16. 22:50 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
6N8S/6SN7 hagyományos. Ha nincs benne trafó, vagy dióda :D akkor OTL-nek ALKALMATLAN. 8-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 09:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
FordPrefect írta:
6N8S/6SN7 hagyományos. Ha nincs benne trafó, vagy dióda akkor OTL-nek ALKALMATLAN. 8-)

Nem is én készítettem. :lol:
A kapcsolást nem ismerem, mivel egy műszaki laikus kollegáé. Ámbátor kicsit szkeptikus vagyok az írásoddal, mivel az E88CC sem egy OTL-nek való cső, és itt,meg máshol is nagyon jó szerepel az Earmax kapcsolásban, ami OTL. Márpedig a két cső között kissebb a különbség mint mondjuk egy EL84 és egy közkedvelt 6SZ19R között. Az erősítő egyébként jelentősen búgott, és a két csatornája sem volt egyforma, mert valamilyen jóképességű "konstruktőr" belekotort. :shock: Dióda csak a tápjában volt, hókuszpókuszolás nemvolt benne.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.17. 09:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
sturbi írta:
"Uzsonnás doboz from mflogisztán"

Ez akkor egy mflogi-féle dhd-s valami? Ennek milyen a hangja a többiekhez képest? :o

Mikor összehoztuk előzőnap ezt a mini találkozót, akkor azért ki kötöttük, hogy egy audio szintet legalább elérjeneka kütyük. Ez az mflogisztán elnevezésnek nincs köze az ide irkáló kollega nick-jéhez, inkább csak a különleges design-jához. Az Mflogisztán-i kifejezés meg azért lett, mert a sz@r szó már foglalt. 8-)
A hangja egyébként a már leírt hibái ellenére (ami alkalmatlanná teszi a hallgatásra) nem rossz, amolyan csöves a szó jó értelmében. Bass-ban kicsit szegényes, de a hangja mentes attól a karcosságtól, ami a félvezetősök jellemzője volt a meghallgatás során. A félvezetősök egyébként mindhármunk ítéletében hátul végeztek, pedig a maszek tranyós készítője is ott volt, igaz hozta a Kkfházi csövest is. Az Mflogisztánit renbe téve (búgás, csatorna különbség) a Bayerral van versenyben. Ízlés kérdése, hogy kinek mit érdemes hallgatni. Azt azért megjegyzem: Én nem szeretem a fülhallgatós zenehallgatást. Szükség megoldásnak tartom, mivel a zene dallamát ugyan visszaadja, de szvsz. a zenét, a történést, a hangszereket nem.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 08:53 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Mindhárom csövest hallottam, és van is 2 féle belőle. Az uzsisdobozosnál ki kell cserélni normális csövekre, mert a 6n8s borzalmas gagyi hangú ebben a kapcsolásban (kapcsolást tettem fel már róla), Melz-et neki, meg TFK e88cc-t, illetve tantálokat, Elnákat, meg hasonló finomságokat és a egyik legjobb hang lesz a fejes-erősítők között.
A 2.féle a Morgan Jones nálam jó szerepelt, illetve a fejestalin is dicsérték, ezt is szigorúan jó alkatrészekből. Ez a kapcsi kicsit vékonyabb mint az uzsis, meg a kisebb csövek miatt nincs benne annyi dög, viszont analizáló, részletes pontos hangja van.
A kimenőtrafós 3. csövest is hallottam, jellemző kellemesség van a hangjában a kimenőnek köszönhetően, közepei szépek, bizonyos vélemények szerint kicsit túl cukormázas is már a hangzás, vmennyit színez.
Egyiket sem tenném meg jobbnak, mind vmi más szerethetőt tartalmaz, ami persze fül, hangulat, zene, és ki tudja még milyen függő (ja de, fejeshallesz függő!)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 16:00 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Voltál a fülestalin, és ott voltak a kütyük?

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 17:16 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Igen voltam, én csak a Morgan Jones klónt vittem, de ott volt a kimenőtrafós is a talin.
Jó volt hallgatózni, hogy mivel teljesít jól a Morgan J. kapcsolás, sajna a Senn HD600-as nem tökéletes választás, mivel az erősítő is elég semleges meg a füles is, a végén kicsit erőltetett lett már a közép, és szürkébb, laposabb a hangkép. De volt 1-2 füles amivel igen jól teljesített, meglepetésre a Beyerdynamic-ok abszolút jó választások a kapcsoláshoz, ragyogóan szólt, a végén állt is egy kis sorocska az asztalomnál, folyt egy kis hallgatózás többek tetszésére is. Én is meglepődtem, sőt azóta vadászszezont nyitottam egy Beyer-re:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 17:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Én kimenős erősítőt nem hallottam még, de éppen most tekertem egy kimenőtrafót ilyen célra ECC99-es csőre, átkapcsolható kivitellel. Majd ha bevasalom, akkor teszek fel róla infót a gyártói topicba.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 20:12 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
dys-cus írta:
Én kimenős erősítőt nem hallottam még, de éppen most tekertem egy kimenőtrafót ilyen célra ECC99-es csőre, átkapcsolható kivitellel. Majd ha bevasalom, akkor teszek fel róla infót a gyártói topicba.


Sztem hallottál már, a képeid közül a harmadik kimenős, ott volt talin is.
Kíváncsi leszek rá hogy milyet csinálsz kimenősből, van létjogosultsága sztem, nem szólt rosszul, talán az is pozitívum, hogy a trafó jobban illeszt, így egész alacsony impedancia is megfelelően szól.
Ennek a végén olyan trafó volt ami ilyen műgyantás kiöntött cucc volt ha jól gondolom, nem tudom hogy házilag készült e, vagy valamiből ki lett szedve mint kisfrekis illesztőtrafó.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 20:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Tényleg dys-cus tekerhetél füles kimenőt mondjuk 3,2K/32R illesztéssel. Mondjuk 1db E88CC-re.

Ez elvinne 32R-600R-ig minden fülest. 600R fülessel terhelve meg még erősítene is olyan 3x-osat...

Egy db E88CC meg két ilyen törpe kimenő és megvolna a füles erősítő. Sőt E88CC-n kívül is temérdek cső jó lenne az ilyen trafóhoz. Kezdve a 6E5P-n át, 6S3P-n át E180F-ig minden...

Szerintem erre lenne igény, főleg ha sikerül emberi áron összehoznod. Tömeggyárthatnád, ebay-ra is, minden...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 21:44 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
KD mester írta:
Tényleg dys-cus tekerhetél füles kimenőt mondjuk 3,2K/32R illesztéssel. Mondjuk 1db E88CC-re.

Ez elvinne 32R-600R-ig minden fülest. 600R fülessel terhelve meg még erősítene is olyan 3x-osat...

Egy db E88CC meg két ilyen törpe kimenő és megvolna a füles erősítő. Sőt E88CC-n kívül is temérdek cső jó lenne az ilyen trafóhoz. Kezdve a 6E5P-n át, 6S3P-n át E180F-ig minden...

Szerintem erre lenne igény, főleg ha sikerül emberi áron összehoznod. Tömeggyárthatnád, ebay-ra is, minden...


Ez nem rossz ötlet, akár ef86-al is, bár jobb vmi izmosabb cső mint az 6e5p.
A 3. képen tungi csövek vannak a kimenős cuccon, nem tudom milyen típusú csövek, hátha vki rávágja. Olyan pár wattos adócsőszerű dolog van elől, de nem tudom persze...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 22:01 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
dys-cus:
Nem is én készítettem. :lol:
A kapcsolást nem ismerem, mivel egy műszaki laikus kollegáé. Ámbátor kicsit szkeptikus vagyok az írásoddal, mivel az E88CC sem egy OTL-nek való cső, és itt,meg máshol is nagyon jó szerepel az Earmax kapcsolásban, ami OTL. Márpedig a két cső között kissebb a különbség mint mondjuk egy EL84 és egy közkedvelt 6SZ19R között.

Legalább akkora különbség van. A 6N8SZ meredeksége 1,3, a 88 csőé 12,5. Pont egy nagyságrend különbség 8-) . Sima katódkövetőnél ez első közelítésben durván azt jelenti, hogy az E88CC tizedakkora!! kimenő ellenállást produkál, ráadásul kisebb anódfeszültségen. Ezért van sok OTL füleserősítőben 88-as cső. Amennyiben az uzsonnásdobozban nincs trafó, a tervező duva hibát vétett, pont fordítva kellett volna: Az elejére, feszültségerősítésre az egyik leglineárisabb cső, a 6N8SZ/6SN7, kimenetnek meg az E88CC. Legközelebb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 22:30 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
FordPrefect írta:
Idézet:
dys-cus:
Nem is én készítettem. :lol:
A kapcsolást nem ismerem, mivel egy műszaki laikus kollegáé. Ámbátor kicsit szkeptikus vagyok az írásoddal, mivel az E88CC sem egy OTL-nek való cső, és itt,meg máshol is nagyon jó szerepel az Earmax kapcsolásban, ami OTL. Márpedig a két cső között kissebb a különbség mint mondjuk egy EL84 és egy közkedvelt 6SZ19R között.

Legalább akkora különbség van. A 6N8SZ meredeksége 1,3, a 88 csőé 12,5. Pont egy nagyságrend különbség 8-) . Sima katódkövetőnél ez első közelítésben durván azt jelenti, hogy az E88CC tizedakkora!! kimenő ellenállást produkál, ráadásul kisebb anódfeszültségen. Ezért van sok OTL füleserősítőben 88-as cső. Amennyiben az uzsonnásdobozban nincs trafó, a tervező duva hibát vétett, pont fordítva kellett volna: Az elejére, feszültségerősítésre az egyik leglineárisabb cső, a 6N8SZ/6SN7, kimenetnek meg az E88CC. Legközelebb.


És mégis más az elmélet és a gyakorlat, mert piszok jól szól az uzsonnás is:)
Az e88cc-s erősítőm pedig pont a kimenős gazdája szidta, hogy gyenge vacak cső, nem készítünk vele füles kimenőt, az 5w-os cső az igazi:) Be is igazolódott K701 fülesnél, messze kerülni kell az Earmaxot vele:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.26. 23:11 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Idézet:
Ez nem rossz ötlet, akár ef86-al is, bár jobb vmi izmosabb cső mint az 6e5p.
A 3. képen tungi csövek vannak a kimenős cuccon, nem tudom milyen típusú csövek, hátha vki rávágja. Olyan pár wattos adócsőszerű dolog van elől, de nem tudom persze...

Nem adócső, a régi kommersz U sorozat tagja. Mivel a hátsó csöveket nem látom, csak ennyit tudok mondani.


Uzsonnás/fordított uzsonnás.
Idézet:
És mégis más az elmélet és a gyakorlat, mert piszok jól szól az uzsonnás is:)
Viszont nem volt basszusa, Ti írtátok. Fizika. Mindenesetre és fogadnék arra, melyik szól jobban: Az eredeti uzsonnás, finomítva, kihegyezve jó alkatrészekkel, vagy a megfordított csőkészlettel, ugyanígy kihegyezett, OTL. Továbbra sem tudjuk, van-e kimenő trafó az uzsisdobozban. Mert akkor az egy másik történet..


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 00:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
FordPrefect írta:
Idézet:
Ez nem rossz ötlet, akár ef86-al is, bár jobb vmi izmosabb cső mint az 6e5p.
A 3. képen tungi csövek vannak a kimenős cuccon, nem tudom milyen típusú csövek, hátha vki rávágja. Olyan pár wattos adócsőszerű dolog van elől, de nem tudom persze...

Nem adócső, a régi kommersz U sorozat tagja. Mivel a hátsó csöveket nem látom, csak ennyit tudok mondani.


Uzsonnás/fordított uzsonnás.
Idézet:
És mégis más az elmélet és a gyakorlat, mert piszok jól szól az uzsonnás is:)
Viszont nem volt basszusa, Ti írtátok. Fizika. Mindenesetre és fogadnék arra, melyik szól jobban: Az eredeti uzsonnás, finomítva, kihegyezve jó alkatrészekkel, vagy a megfordított csőkészlettel, ugyanígy kihegyezett, OTL. Továbbra sem tudjuk, van-e kimenő trafó az uzsisdobozban. Mert akkor az egy másik történet..


Az Uzsis sima otl, de sztem a legjobb hanggal, én nem írtam hogy vékony, sőt testes szép basszusa van. Inkább a 88cc-earmax egy kicsit vékonyabb, neutrálisabb hangú.
Az uzsisdoboz kapcsolása neten fellelhető, bevált kapcsolás, vhogy nem építik fordított csővel, ki tudja miért.. :mrgreen:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 00:34 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Nincs kedvem keresgetni. Ha feltennéd ide, megköszönném. Nem mondtam, hogy Te írtad. Ti. Az más.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 00:54 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
gabor80 írta:
Az Uzsis sima otl, de sztem a legjobb hanggal, én nem írtam hogy vékony, sőt testes szép basszusa van. Inkább a 88cc-earmax egy kicsit vékonyabb, neutrálisabb hangú.
Az uzsisdoboz kapcsolása neten fellelhető, bevált kapcsolás, vhogy nem építik fordított csővel, ki tudja miért.. :mrgreen:

Azt az 1 opamp-ból, meg 4 tranyóból álló gyári beyerdynamic milyen volt? (az is otl :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 09:48 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
FordPrefect írta:
Nincs kedvem keresgetni. Ha feltennéd ide, megköszönném. Nem mondtam, hogy Te írtad. Ti. Az más.


Most hogy megnéztem, ez is ugyanaz a kapcsolás a Morgan Jones-os, csak 6as7/6n8s csővel a végén:))
Az erősebb csövek, stabilabb hangot hoznak sztem. Kimenetre mindkettő hasonlóan viselkedik az eltérő kimeneti impedancia ellenére is. Magyarul 100R alatt nemigen jó a hangja.
Érdekes hogy a Headwise oldalon azt írja a Morgan J.-ról hogy alacsonyabb 32R-os fülessel is elmegy, én ezt nem tapasztaltam ugyanúgy torzít kicsit nagyobb hangerőn. Mondjuk 1 kivétel volt a fejestalin, ezt sem értem... Az Audio-technica AD900-as fülesével teljesen jól szólt (35R), míg a K701 62R-mal bűn torz volt, ennyit a fizikáról:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 10:26 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Hamarosan teszek fel füleserősítő trafót, már megvan tekerve, de még nincs bevasalva. Ha jólemléxem 300 Ohmos, de most nem jut eszembe hirtelen.
Az általam itt bemutatott EARMAX nem hiszem, hogy ott volt. Úgy tudom a "nagy csúnya ember" nem vitte el. Abban azért volt PIO kondi is párhuzamosan kötve a kimenő elkóval, meg Telefunken, illetve Tungi csövek vannak benne, valamint 3 lépcsős tápszűrés olyan dióda után, amit Kondo san az Ongakuba épített. Úgyhogy van benne anyag rendesen, ráadásul a gazdija sztatikus-hagyományos hibriddel hajtka, ami az AKG nemtom hányasa, amit stúdió célra is használnak. Azért az nagyon jól szól. A kimenőtrafós meg tényleg itt volt, mert mutatta a gazdája, hogy van benne egy pici trafó, kb M35-ös maggal, néhány menettel. Valami orosz katonai illesztő trafó volt lánykorában.
Én azt vettem észre, hogy nagyon jó füles kell a különbségek feltárására, nagyon pontos egyformára beállított kimenőfesz, de még mindig ott a probléma, hogy még a fülkagyló alakja sem egyforma, ezért nagyon szubjektív. Sőt teljesen az. A nálam tartott partinak eredetileg az volt a célja, hogy az uzsi stílusú, és a Bayer erősítőknél jobban tetszik-e a tulajnak az EARMAX. Az Uzsis alulmaradt, mert ott azon a fülesen kevesebb volt a basszusa, meg búgott is mind a fene, meg félrebillent sztereója volt. Az EARMAX tényleg nem szereti az alacsony impedanciát, biztonsággal max 150-Ohmig üzemel, de szereti a többet. Az én építésembe ráadásul NVCS-t is tettem, mert mérésre úgy sokkal jobb lett minden paramétere. És ez füllel is hallható volt.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 11:06 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
gabor80 írta:
FordPrefect írta:
Nincs kedvem keresgetni. Ha feltennéd ide, megköszönném. Nem mondtam, hogy Te írtad. Ti. Az más.


Most hogy megnéztem, ez is ugyanaz a kapcsolás a Morgan Jones-os, csak 6as7/6n8s csővel a végén:))
Az erősebb csövek, stabilabb hangot hoznak sztem. Kimenetre mindkettő hasonlóan viselkedik az eltérő kimeneti impedancia ellenére is. Magyarul 100R alatt nemigen jó a hangja.
Érdekes hogy a Headwise oldalon azt írja a Morgan J.-ról hogy alacsonyabb 32R-os fülessel is elmegy, én ezt nem tapasztaltam ugyanúgy torzít kicsit nagyobb hangerőn. Mondjuk 1 kivétel volt a fejestalin, ezt sem értem... Az Audio-technica AD900-as fülesével teljesen jól szólt (35R), míg a K701 62R-mal bűn torz volt, ennyit a fizikáról:)

A fizikai magyarázat az, hogy kb. 14 (!)dB-lel nagyobb az AT füles érzékenysége, és hiába a kisebb impedancia, mégis jóval kevesebb áram kell neki.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 11:35 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Szabó Zoltán írta:
gabor80 írta:
FordPrefect írta:
Nincs kedvem keresgetni. Ha feltennéd ide, megköszönném. Nem mondtam, hogy Te írtad. Ti. Az más.


Most hogy megnéztem, ez is ugyanaz a kapcsolás a Morgan Jones-os, csak 6as7/6n8s csővel a végén:))
Az erősebb csövek, stabilabb hangot hoznak sztem. Kimenetre mindkettő hasonlóan viselkedik az eltérő kimeneti impedancia ellenére is. Magyarul 100R alatt nemigen jó a hangja.
Érdekes hogy a Headwise oldalon azt írja a Morgan J.-ról hogy alacsonyabb 32R-os fülessel is elmegy, én ezt nem tapasztaltam ugyanúgy torzít kicsit nagyobb hangerőn. Mondjuk 1 kivétel volt a fejestalin, ezt sem értem... Az Audio-technica AD900-as fülesével teljesen jól szólt (35R), míg a K701 62R-mal bűn torz volt, ennyit a fizikáról:)

A fizikai magyarázat az, hogy kb. 14 (!)dB-lel nagyobb az AT füles érzékenysége, és hiába a kisebb impedancia, mégis jóval kevesebb áram kell neki.


Vajon ezt hol láttad? AT 100dB/mW, K701 93dB/mW a neten.....
Ráadásul feltekertem majdnem tökig az AT-vel a hangot, hogy nagyobb áramnál mit csinál, és végig tiszta volt...


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 16:09 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 11:42
Hozzászólások: 842
http://eu.akg.com/akg-product-detail_eu/k-701.html

Itt 105dB/V értéket adnak meg, ami 62 Ohmon 16mW.
Egy picit félreszámoltam, tényleg csak 7dB a különbség, de ne felejtsük, hogy ez teljesítmény viszonyban nézve 8,4 szeres arány, ennyiszer nagyobb teljesítmény, azaz √8,4 -szer nagyobb hangfrekis áram szükséges ugyanakkora hangnyomáshoz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 16:36 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2012.06.27. 17:39
Hozzászólások: 867
Szabó Zoltán írta:
http://eu.akg.com/akg-product-detail_eu/k-701.html

Itt 105dB/V értéket adnak meg, ami 62 Ohmon 16mW.
Egy picit félreszámoltam, tényleg csak 7dB a különbség, de ne felejtsük, hogy ez teljesítmény viszonyban nézve 8,4 szeres arány, ennyiszer nagyobb teljesítmény, azaz √8,4 -szer nagyobb hangfrekis áram szükséges ugyanakkora hangnyomáshoz.


Nekem csak 5X-ös teljesítmény arány jön ki 7dB-nél, tehát 93 és 100dB között ennyi a W arány sztem.
De lényeg, hogy azt nem magyarázza, hogy a 32R-os Panasonic fülesem miért torzít felhangerőn (5-ösön), míg az AD900 7-8-nál sem torzított. Vegyük ugyanannyinak az impedanciájukat, gondolom ugyanannyi vezérlőfeszre ugyanannyi áramot húz le a kimenetről (ohm szerint), de ezek szerint mégsem klappol vmi..
A hangossággal most ne foglalkozzunk, csak a torzítás meglétére.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 22:28 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
FordPrefect írta:
Legalább akkora különbség van. A 6N8SZ meredeksége 1,3, a 88 csőé 12,5. Pont egy nagyságrend különbség 8-) . Sima katódkövetőnél ez első közelítésben durván azt jelenti, hogy az E88CC tizedakkora!! kimenő ellenállást produkál, ráadásul kisebb anódfeszültségen. Ezért van sok OTL füleserősítőben 88-as cső. Amennyiben az uzsonnásdobozban nincs trafó, a tervező duva hibát vétett, pont fordítva kellett volna: Az elejére, feszültségerősítésre az egyik leglineárisabb cső, a 6N8SZ/6SN7, kimenetnek meg az E88CC. Legközelebb.

Szerintem nem jól közelíted meg a kérdést. Nem kell kis kimeneti impedanciásnak lenni a füles OTL-nek csak akkor, ha feszültséggenerátoros jellegű a kimenete (ez esetben minél kisebbnek kell lenni a terheléshez viszonyítva, ez csőnél kb. 6sz33sz kategória). Ha áramgenerátoros jellegű a kimenet (a döntő többségű csöves ilyen), akkor minél nagyobb kimeneti impedancia a jó a terheléshez viszonyítva, csak arra kell figyelni, hogy az elvárható teljesítmény még meglegyen a terhelésen. Így van-é? ;)

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.27. 22:52 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.03.27. 21:06
Hozzászólások: 6110
Szerintem nem jól közelíted meg a kérdést, mivel a füleseket alapvetően feszgenerátoros meghajtásra találják ki.

Az igaz, hogy nyílt hurokban áramgenerátoros kimenetű erősítőt is tetszőlegesen alacsony kimeneti impedanciára lehet beállítani negatív feszültség visszacsatolással, de az ilyen OTL füles erősítőkben nem túl nagy negatív visszacsatolás érhető el kevés csővel, egyszerű kapcsolással, szóval marad a minél meredekebb katódkövető végcső (earmax-nál ilyen kimeneti áram duplázó és kimeneti impedancia felező vezérelt áramgenyóval megspékelve ugye).

Fordperfect mellé állok véleményileg. :lol: Persze értem én, hogy miről beszélsz, de gyakorlatias megfontolásokat is figyelembe véve azé mégiscsak. :D

Idézet:
Ha áramgenerátoros jellegű a kimenet (a döntő többségű csöves ilyen), akkor minél nagyobb kimeneti impedancia a jó a terheléshez viszonyítva

Há nem. Ha feszgenerátorosat akarsz csinálni belőle, akkor semmi esetre sem. Márpedig a legtöbb csövesnél azt akarsz csinálni, te is, meg más is. Egyébként sem áramgenerátoros a csövesek kimenete még nyílt hurokba sem, maximum a pentódás végűeknek. A többinek legrosszabb esetben is megegyezik a nyílt hurkú kimenő ellenállása a terheléssel, vagy alacsonyabb (szóval feszgenerátoros).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.02.28. 22:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
KD mester írta:
Há nem...

Gyakran nem tudom, mit is mondok. :lol: Viszont mostanság füles erősítőt fogok építeni (szőlőmunkákkal párhuzamosan), csak még nem tudom milyet...valószínű sokfélét. :idea:

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.07.18. 11:35 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
-Háát...,nem gondoltam volna, hogy ez nálam bekövetkezhet. Fülest hallgatok esténként. Beszereztem Portás-tól pár fejhallgatót (eredetileg pusztán kísérletezésre gondoltam)...,építettem egy earmaxot (E182CC-ECC82 felállásban). Ami a "biztosíték szakszerű patkolását" előidézte, az egy K340 jelű szerkezet. -Ez nem egy könnyű valami, mégis nagyon hamar elfelejteti az emberrel, hogy a fején van (annak ellenére is, hogy bizonyos zenéknél a basszus kissé sejtelmesebb a szükségesnél). Nem a jó hang ragad meg (amúgy nagyon szép, torzításmentes hangja van), hanem a valósághű megszólalás, hangszórós élményt nyújt kicsiben, így a füles tulajdonképpen "elrejtődik". Minél bonyolultabb a zene, annál inkább kidomborodnak az erényei (kórusban is pld. verhetetlen). Nagyon jól szól a K141 is, de az ember folyamatosan érzi, hogy fejhallgatót hallgat (popzenén ez talán még jobb is a 340-nél, mert a basszusa határozottabb, de zongoránál, hegedűnél kevésbé hangszerszerű (de jó), határozottan jobb a 340-es). A K300, kis hangerőn, a háttérzenélést produkálja kiváló minőségben, jól áthallatszik akár a halk beszéd is, miközben nem vesznek el a részletek a zajban, hangszóróval együtt hallgatva az igazi (basszusa eléggé visszafogott). A Beag FDS 200 leginkább a külvilág elszeparálásában jár az élen, olcsó és jó megoldás láncfűrész mellé fülvédőnek (fej zsugorításban a szabványos fülvédő alatt van valamivel, ami nem kis előny), ezenkívül brumm beazonosítása, kiküszöbölése tárgykörben szintén kifejezetten hasznos. Zenére nem az igazi...az még vizsgálódás tárgya lehet, hogy ennek vezeték, vagy egyéb oka van-é.

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.07.19. 22:05 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.13. 15:14
Hozzászólások: 433
Szerencsés vagy. A K340-nek akkora a szórása, mint a Gellérthegy. A jól szóló példányokat féltve őrzik :D
Még a gyár is különböző színekkel jelölte az eltérő "jellegű" motorokat, de a színeken belül sem sikerült azonosat alkotni.

_________________
____________________
Üdv, Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.07.29. 15:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.28. 18:28
Hozzászólások: 223
Lehetséges, hogy csak hamar megszoktam a rosszat. Még szerencse hogy van egy K44-esem is valahol. :lol:


Csatolmányok:
Kvadro.jpg
Kvadro.jpg [ 355.97 KiB | Megtekintve 62040 alkalommal. ]

_________________
Keresd az egyszerűséget és ne bízz benne.(Whitehead)
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.07.29. 19:13 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
Volt egy K340 esem. Tetszett .A fejhallgatós talin meghallgattam a 600 Ohmos Beyerdynamic DT 990 et . A talin el is adtam az AKG t.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.09.22. 22:43 
Offline
Fórumtag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.31. 15:11
Hozzászólások: 2054
Tartózkodási hely: EU
Mea culpa. Visszavonom a fejhallgató erősítőkre írott hozzászólásimat. Beépített kimeneten kívül :lol: csak AVA ampot és pár AKG fülest hallgattam. És a fejhallgatók több nagyságrendben elhelyezhető impedancia illesztéséről -szerintem- kár vitatkozni. Az újabban gyártott, és régi fülesek is -szerintem- más környezetben teljesen máshogy szólnak. Ez még bonyolultabb kérdés, mint a végfok-hangsugárzó illesztés.
Anno egyszerűen oldották meg a kérdést: végfok+soros ellenállás a fejhallgató kimenetre. Ehhez igazodtak a fülesgyártók. :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2015.09.25. 19:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.14. 23:32
Hozzászólások: 229
Sziasztok!

Egyik barátomtól kaptam 6AS7,6SN7 csöveket. Arra gondoltam,hogy építek belőle egy füleserősítőt.Csatolok egy kapcsolást,valami hasonlóra gondoltam. A kérdés,hogy megfelel-e 32 ohmos fülesekhez? Esetleg ha tudtok ajánlhatnátok 32 ohmoshoz megfelelő kapcsolást ezekkel a csövekkel.Ezenkívül kérdés még,hogy a elektroncső.hu n található SE e88cc/6as7 megfelel -e 32ohmos füleshez? Köszönöm!


Csatolmányok:
aikido schematic 1.png
aikido schematic 1.png [ 53.47 KiB | Megtekintve 61703 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.05.12. 13:20 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
Na kissé frissítünk.

Mivel itt pár tízezresből egész jó cuccokat lehet összehozni és a fejhallgatópánt se zavar megvettem életem első belépőkategóriás fülesét (superlux hd 662B). Az erősítőm hozzá 12v akkuról pcc88. Bár nem OTL! A teszt során már mv-os bemenetre jó hangerőt ad. Bár rácsáramos de egy csőfél elég csatornánként.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.05.12. 13:29 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.05.02. 19:25
Hozzászólások: 254
6n8sz írta:
Na kissé frissítünk.

Mivel itt pár tízezresből egész jó cuccokat lehet összehozni és a fejhallgatópánt se zavar megvettem életem első belépőkategóriás fülesét (superlux hd 662B). Az erősítőm hozzá 12v akkuról pcc88. Bár nem OTL! A teszt során már mv-os bemenetre jó hangerőt ad. Bár rácsáramos de egy csőfél elég csatornánként.


Amúgy ez a Superlux hd 662B valóban szépen szól azért a tíz ropiért, igaz nem szép a kidolgozás(valamit valamiért).


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.08.10. 19:39 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
Regebben csinaltam egy Earmax fulest amit most tovabbfejlesztek. Uj nyakot is keszitek.
Van egy dilemmam ami a visszacsatolas leagazasaval fugg ossze. Mennyire lenyeges hogy melyik pontrol kotom le ?
Pl, az R9,D3 "belul" vagy "kivul" legyen ? Szoval, hogy is kellene routolni a nyakon ?


Csatolmányok:
earmax-schema-2.1-a4.pdf [49.8 KiB]
1139 alkalommal.
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.08.10. 19:44 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
Szia,
szerintem egyértelmű, hogyan kellene kötni. Az említett ellenállás fix pontenciált ad a csatoló kondiknak, hogy ne legyen koppanás, ha bekapcsolt állapotban dugod be a fejhallgatót.
Miután az ellenállás és a dióda is párhuzamosan van a kimenettel, ezért nem értem pontosan a "kivül vagy belül" kérdést.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.08.10. 19:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
majd holnap felteszem a nyaktervet


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.08.10. 20:00 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
mzperx1 írta:
majd holnap felteszem a nyaktervet


Oké. Ami szerintem fontos:

A visszacsatolást a némító relé bemeneti lábának a forrpontjáról indítsd el, és minél rövidebb önálló huzalozással vezesd vissza a bemeneti cső rácsára. Az erősítést beállító ellenállást (itt 100k-s poti, ami a gyakorlatban valószínűleg egy kb.50kohmos ellenállás lesz) a cső rácsához minél közelebb tedd.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.08.10. 21:32 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Azért mi köze van ennek egy Earmax-hoz. Nekem úgytűni ez egy karácsonyfa. :P Eredetileg az Earmax-ban nincs NFB, nincs LED. Módosítások után betettek egy NFB-t, aminek hallható jó hatása van.
Egy rendes Earmax így néz ki:
Csatolmány:
Earmax from dyscus campany.JPG
Earmax from dyscus campany.JPG [ 322.72 KiB | Megtekintve 59124 alkalommal. ]

Az átviteli függvénye meg ilyen:
Csatolmány:
Earmax Bode.JPG
Earmax Bode.JPG [ 118.67 KiB | Megtekintve 59124 alkalommal. ]

20 Hz-n meg ílyen a néccög jele:
Csatolmány:
20Hz EAR.JPG
20Hz EAR.JPG [ 335.46 KiB | Megtekintve 59123 alkalommal. ]

200k-n meg ilyen:
Csatolmány:
207kHz EAR.JPG
207kHz EAR.JPG [ 334.2 KiB | Megtekintve 59124 alkalommal. ]

Remélem segítettem a cél erésében.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.08.11. 09:20 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
szerinted karacsonyfa, szerintem nem :) en szeretem a felvezetoket ;)
earmax, nem earmax, nevezhetjuk barminek, a lenyeg a WCF, massal nem igen lehet elfogathato OTL-t csinalni; ha nem akarsz 3%-kos torzitast alacsony impedanciaba (32R-60R) akkor visszacsatolast is hasznalsz;
apropo, a wcf anod ellenallasat erdemes megnovelni 150-180 ohmra, szimulatorban es elesben is (mertem) csokken a torzitas, ugy a felere;
ha megnezed a merest (1kHz 5mW 150 ohm-ba, oszto nelkul egyenesen hangkariba),lathatod, hogy mar az elozo verzio is kurva jo; a halozati zaj erteke is -100dBV allatt van (10uVrms)

Az earmax kapcsolas hatulutoje muszaki szempontbol = fazisfordito


Csatolmányok:
Earmax-thd-1k-5mW.jpg
Earmax-thd-1k-5mW.jpg [ 169.12 KiB | Megtekintve 59065 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.08.11. 10:01 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 15:22
Hozzászólások: 4956
A White-féle katódkövetőt mindig hozzá kell hangolni az adott csőtípushoz, sőt precíziós alkalmásoknál az adott csőhöz is szokták hangolni a legjobb eredmény kedvéért.
A fázisfordítás már keményebb dió, de ha nem sajnálod szétkapni a fejhallgatód csatlakozóját, akkor érdemes külön külön csatlakozókat használni oldalanként, és ott fordítva bekötni az egyes hangszórókat.

Sajti


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: OTL fejhallgató erősítők
HozzászólásElküldve: 2016.08.11. 10:51 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2013.06.16. 18:17
Hozzászólások: 982
akkor itt a nyak, a visszacsatolas nem a legrovidebb, de ez van


Csatolmányok:
earmaxx-nyak.gif
earmaxx-nyak.gif [ 156.18 KiB | Megtekintve 59050 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 372 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 31 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség