audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.04.30. 18:58

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Fórum szabályok


A Bolhapiac adok-veszek rovatban elhelyezett hirdetések tartalmáért az Audiodiyers Fórum semmilyen formában felelősséget nem vállal. Tilos a rovatban közízlést sértő, tiltott, illetve kereskedelmi mennyiségben üzletszerűen folyó hirdetést elhelyezni. A nem szabályszerűen feladott hirdetések törlésre kerülnek. A hirdetés lejártát/deaktiválását kérjük jelezzétek a Moderátoroknak. A lejárt hirdetések átkerülnek a megfelelő fórumtopicba.



Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 08:25 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Időhiány miatt eladó lett 2 darab P.Laci által gyártott Braun mélysugárzó. Gyakorlatilag csak próbadobozban üzemeltek 1-2 órát mérés erejéig. Újak. Nálam csak porosodnak, hátha valakit érdekel és felhasználja őket. Privátban várom a jelentkezőt.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 11:39 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
Fotó, ár, paraméterek? Ez fontos lenne.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 13:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Csatolmány:
wp_ss_20160815_0002.png
wp_ss_20160815_0002.png [ 739.54 KiB | Megtekintve 12977 alkalommal. ]
dys-cus írta:
Fotó, ár, paraméterek? Ez fontos lenne.


Jogos! Bár azt hittem a legendás braunokat mindenki ismeri. Adatlap.
Képet csinálok róluk hamarosan. Ára 10000Ft darabja. Párban eladóak! Nagy előnyük, hogy ezek készen vannak. Páran panaszkodtak , hogy sokat kell várni amig László elkészíti a megrendelt hangszórókat. Ezekre nem kell várni. Az Örsön megtekinthetőek. Esetleg posta.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 14:20 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 13:33
Hozzászólások: 352
winkleer írta:

Bár azt hittem a legendás braunokat mindenki ismeri.



Mitől "legendás" ? Én például még sosem hallottam róla :mrgreen: ,szerintem a legenda az nem itt kezdődik :oops:
Egyébként igen optimista a készítője,hiszen egyből a SEAS és ScanSpeak hangszórókkal hasonlítja össze :lol:


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 15:56 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
rotring05 írta:
winkleer írta:

Bár azt hittem a legendás braunokat mindenki ismeri.



Mitől "legendás" ? Én például még sosem hallottam róla :mrgreen: ,szerintem a legenda az nem itt kezdődik :oops:
Egyébként igen optimista a készítője,hiszen egyből a SEAS és ScanSpeak hangszórókkal hasonlítja össze :lol:



igazából a porvédőn kivül nem tudom mit kell rajta csinálni .A Szatmári Sanyiék Fehérváron készre gyártották őket. Sőt a gyári porvédővel sokkal esztétikusabb mint ezzel az inverz változattal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 16:16 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.30. 15:15
Hozzászólások: 5175
A membránja nem az, mint az eredeti Vidi, hanem a Braun cégtől vette a szeretett hangszórós ismerősünk. A régi fórumon annak idelyén sokat írtak róla, mert valóságos mozgalom volt a vele való hangfalak gyártásának. Ezért a legenda. Egyébként valakivel leveleztem, aki ezt használta, s azt mondta: attól, hogy a Spafi csinálta, még brutál jó kis mélyhanxóró. Szóval nem kell lenézni. Az árához képest best buy. Sajna lehetne érzékenyebb. Szerintem kiváló subbasszus haxóró, jól jár aki megveszi.

_________________
Bocsánat, hogy hozzá szóltam. Mea Culpa!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 16:32 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.09.10. 18:28
Hozzászólások: 1527
Tartózkodási hely: Győr
dys-cus írta:
A membránja nem az, mint az eredeti Vidi, hanem a Braun cégtől vette a szeretett hangszórós ismerősünk. A régi fórumon annak idelyén sokat írtak róla, mert valóságos mozgalom volt a vele való hangfalak gyártásának. Ezért a legenda. Egyébként valakivel leveleztem, aki ezt használta, s azt mondta: attól, hogy a Spafi csinálta, még brutál jó kis mélyhanxóró. Szóval nem kell lenézni. Az árához képest best buy. Sajna lehetne érzékenyebb. Szerintem kiváló subbasszus haxóró, jól jár aki megveszi.



Ezt az egész hangszórót hivják Braun nak . Soha nem volt Vidi . Csak felvásároltak egy felszámolt üzemet . Van nekem is belőle. Amugy valóban jó hangszóró.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.15. 20:44 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 20:53
Hozzászólások: 3566
Információ a készítőtől ( nem Spafi, hanem Shalafi :D ), remélem winkleer nem haragszik érte ( és a többiek sem :oops: ):

"Öntsünk végre tiszta vizet a pohárba.

Létezik a '90-es évek végétől kezdve a HA25-672, ami kivételesen jó képességekkel bír mélytartományban, és árához képest jóval többet ér, köszönhető ez a világ legjobb hangszóróihoz membránt gyártó dr. Kurt Müllernek, ugyanis a braun membránja és gumiszéle is innen származik. Emiatt lehet, hogy itt csak a membrán többe kerül, mint a távol-keletieknél, pl. SAL, Sony, stb. egy egész hangszóró. Ez persze meg is látszik a képességein, az átvitele valósan 28-30Hz-től indul, 88dB@1W érzékenység és kiváló pontosság mellett. Középtartományban pedig, majdnem a teljes sávban rezonanciamentes, 2kHz-nél van csak egy apró rezonancia. Ezek a képességek jóval fölé helyezik bármelyik régebben hasonló árban kapható azonos átmérőjű mélyközépnek.
Ezen felül és ennek ellenére mégis, ahogy az előbb írtam, rengeteg olyan felhasználó volt, aki szubként alkalmazta régebben, és meglehetősen sikeresen. Az átlagos felhozatalhoz képest jóval pontosabb mélytartomány miatt volt közkedvelt ilyen célra, ugyanis a hangszóró nem élt önálló életet, akkor szólalt meg, amikor kellett, a membrán hátoldaláról érkező dobozrezonanciákat rendkívül erősen csillapította, nem jelentett feldolgozhatatlan terhelést az erősítőknek, mint pl. a divatos autós szubok, ezért kiválóan illeszthető volt gyorsabb rendszerekhez is, akár pl. valódi ribbon magas és középhangszórók.

Aztán jött a második felvonás, sok év után ez a hangszóró megszűnt, átvettem én, és átterveztem több lépcsőben. Egyrészt a régi H2000-es módosításokat megtartva, másrészt az azóta szerzett lengőrendszerek működésére vonatkozó ismereteket felhasználva.
Ennek következménye lett a 25R672N hangszóró több, mint +-7,5mm lineáris kitéréssel, 0,5% alatti torzítással, és 7kHz-ig rezonanciamentes átvitellel.
Ez az, ami tényleg bőven audiofil szint, a visszajelzések szerint 50 000,- es árkategóriában található SEAS hangszórókkal van egy szinten, lásd link
A hangszórónak két verziója létezik, azonos T-S paraméterekkel.
Az egyiknél a pille 3-4cm-en keresztül nem változtatja az engedékenységét, ez való azoknak, akik valóban zenehallgatásra szeretnék használni a hangszórót.
Az igények láttán született másik verzióban pedig a pille nem engedi túl a membránt a +-15mm-es határon, ez inkább azoknak való, akik inkább zajt,mint zenét hallgatnak, vagy extrémebb körülmények között használják a hangszórót.
Esetleg különkérésre szoktam egy harmadik, kifejezetten szobai használatra alkalmas, jól bejáratható lengőrendszerű változatot is összerakni, ahol az alaprezonancia pont 18-19Hz-re kerül minimális bejáratás után.

Szóval én örülök, ha mesélhetek, de tudod, kérdezni az előtt szoktak, mielőtt butaságokat írnának le. :)

A végére pedig, egy kis ízelítő, szub felhasználásból, autóban. Voltak ilyen elvetemült felhasználók, akik ajánlásaim ellenére is megpróbálkoztak a régi H2000-es hangszóróval szubként. Így kellett aztán átértékelni lassan az álláspontom. :) link"


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.16. 01:08 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
No hát akkor vegyétek, vigyétek! ☺ El lehet jönni megnézni, konzultálni.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: 2 darab új Braun mélynyomó eladó
HozzászólásElküldve: 2016.08.29. 17:26 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.03. 08:14
Hozzászólások: 557
Jegelve.

_________________
" Google a barátod, Tina pedig a csajod "


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 10 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség