audiodiyers.hu

EMAIL: forum@audiodiyers.hu
Pontos idő: 2024.03.28. 10:39

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 00:33 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
istvan01 írta:
Ida

Neked mióta van meg a 30A és 1605? mikorra gondolsz mellé ülni gond nélkül zenélni?


A történelem homályába vész a dolog, 5-6-7 éve? Nem emlékszem pontosan. Bármily meglepő lehet, de szerettem zenélni a GM70-es erőlködőmmel is, kb azóta, amikortól az első Enpay amorf vas bekerült a kimenő trafóba. Azelőtt folyamatos hiányérzetem volt. Mindig éreztem a továbblépés lehetőségét és mindig élveztem a zenét, amikor valamiben sikerült fejleszteni. Hogy mikor fogok úgy leülni zenélni, hogy nem akarok hozzányúlni semmihez? Szerintem soha. De kb azért, mert így születtem, ezzel az igénnyel, mármint a folyamatos fejlesztés igényével és találd ki, munkahelyileg is mivel foglalkozok?!

Lehet kész dolgokból is építkezni, meg le lehet menni arra a szintre, hogy a drótot is magunk húzzuk, a vasmagot magunk tekercseljük, vágjuk, csiszoljuk. Ez még mind diy. És annál több a szabadságfokunk, minél mélyebbre ássuk magunkat a gödörben. Nagyon igaza van euro21-nek, ha piacon eladható terméket akar valaki csinálni, akkor többfunkciósnak kell lennie, de a kompromisszum a minőségben negatívan jelenik meg. Anno emlékeztek, hogy a HiFi Magazin példálózott a "nappal fotel éjjel ágy"-gyal? Ami mindkettőre jó, de egyikre se igazán. 25-30 éve a mi beszélgetésünket adták elő nem pont ebben a témában.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 07:41 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
bta írta:
istvan01 írta:
lennél szíves bemutatni, hogy valahol valaki készített már primer-szekunder bifiláris tekerésű trafót lineáris és nem rezonáns átvitelre!
Legalább te ne fárassz ilyenekkel... miért engem dolgoztatsz, nem működik nálad a gugli? ;)

Videojel leválasztó trafók, Pro Audio 1:1 vonali trafók*.... Dave Slagle neve nem ismerős valahonnan?

(Olyan "kommersz" alkatrészekre mint az Elektra-Print vagy az Audio Note újabb fejlesztésű 1:1 áttételű együtemű fokozatközti trafói, inkább nem hivatkozom, nehogy megszóljon néhány önjelölt "aranyfül" :lol: )

Milyen rezonáns átvitel? Oda éppen hogy nem jó az ilyen szoros csatolás, még néhány menet esetében, RF tartományban sem: http://www.saunalahti.fi/hohtola/ham/50-to-200-ohm-RF-transformer/50-to-200-ohm-RF-transformer.htm
A diagramokon szépen látszik az ellenfázisban bekötött szekunder átvitelének beszakadása.

* A következő körben várható "Igen, de jobb átvitelt produkálnak ezek egyáltalán?" hitetlenkedést rövidre zárva:
http://cinemag.biz/output/PDF/CMOB-1.pdf

Ebben a CMOB-1 leírásban sehol nem szerepel az hogy a bifiláris az primer-szekunderre vonatkozna, továbbá arról sincs szó hogy mekkora nyugalmi áramot visel, mivel 600-600ohmos vonal illesztő, ezért valószínű microamperek csupán. Aztán a mérés az 600-600ohmos primer-szekunderben és abszolult nem csöves környezetben, vagy azt szimulálva történt.
De ha gondolod, szívesen látnánk ezt esetleg nálad beépítve csatolónak az erősítődbe és mit produkál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 07:54 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Barth Ida írta:

Lehet kész dolgokból is építkezni, meg le lehet menni arra a szintre, hogy a drótot is magunk húzzuk, ...

El is mentek a pénzverdébe drótot húzni aranyból-ezüstből, és lett nagy csalódás belőle ... persze lehetne még fokozni ezt az irányt, magunk keressük meg a legjobb réz vagy szinesfém bányákat .... mert akkor jobban és biztosabban optimalizálhatjuk a saját végeredményünket? Valahol mindig van egy értelmes kompromisszum.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 14:57 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
istvan01 írta:
Barth Ida írta:

Lehet kész dolgokból is építkezni, meg le lehet menni arra a szintre, hogy a drótot is magunk húzzuk, ...

El is mentek a pénzverdébe drótot húzni aranyból-ezüstből, és lett nagy csalódás belőle ... persze lehetne még fokozni ezt az irányt, magunk keressük meg a legjobb réz vagy szinesfém bányákat .... mert akkor jobban és biztosabban optimalizálhatjuk a saját végeredményünket? Valahol mindig van egy értelmes kompromisszum.


Akik tudnak drótot csinálni, AN, Duelund, Siltech, etc , azok biztosan elmennek odáig, hogy milyen forrásból származik a fém, amiből érdemes kiindulni. Ha van bennük tehetség - plusz szerencséjük is van, akkor kinő egy olyan cég a dologból, mint az említettek. Ha meg Pénzverde - kudarc, akkor sajnos nincs meg a két dologból valami.
Egy dologra viszont rá kellett jönnöm, amikor meghallgattam a 30A-ra készített IT trafómat, hogy az kb úgy szól, mint a legjobb rézfóliás kondi, ami elvileg ma a világon van, a Duelund Cast Cu. Ami elég cumi, mert a trafó a benne lévő MagMet vassal sokkal drágább önköltségi áron, mint a Duelund kondi. Vagyis drágán értük el a kondi minőségét, sokkal nagyobb macera árán és ráadásul a technikai paramétereink is rosszabbak. De ha máshonnan közelítem meg a kérdést, akkor biztos, hogy a mi körülményeink között a közelébe se jutunk egy Duelund kondi minőségének, ha kondit kendácsolunk a garázsban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 15:52 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Igen, a Siltech vezetője, Edwin van der Kley saját (többségi?)tulajdon része van több Kanadai ezüst bányában. Ezekről a bánya mezőkről nevezte el a korábbi signature család tagjait. Ezüst alkalmazási vonalon próbálkozik erősítő és hangfal gyártással is, de nekem úgy tűnik nem nagyon rúg labdába velük az árkategórián belül, természetesen, míg a piszok drága kábelei azért jól prosperálnak, az asszony vezette Crystal Cables másik vállalkozásban is.
Vagyis mindent átfogó gyártás fejlesztés még ott sem optimális ahol van hozzá tőke, nyereség, profit.


Csatolmányok:
siltech_bányák.jpg
siltech_bányák.jpg [ 88.38 KiB | Megtekintve 23267 alkalommal. ]
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 17:27 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Ida, ha a Duelund copper cast annyira jó volt a 30A utáni csatolónak, akkor miért nem hagytad azt meg?
Többnyire a Duelund kondikat hangváltókban szeretik, már aki megengedheti magának, de csöviben is jó?
Egyszer hallottam Králing Zolinál a két utas hangfalában külső hangváltóban gyorsan átcserélte egy Mundorf SilverGold ellenében, hihetetlen minőség változást okozott. Akkor gyorsan fejszámoltam, nálam hangváltóban 1-1db 1,5uF 180ezer magyar pénz lett volna, és ez volt kb 8-9éve, válság előtti erősebb forinttal.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 18:38 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
istvan01 írta:
Ida, ha a Duelund copper cast annyira jó volt a 30A utáni csatolónak, akkor miért nem hagytad azt meg?
Többnyire a Duelund kondikat hangváltókban szeretik, már aki megengedheti magának, de csöviben is jó?
Egyszer hallottam Králing Zolinál a két utas hangfalában külső hangváltóban gyorsan átcserélte egy Mundorf SilverGold ellenében, hihetetlen minőség változást okozott. Akkor gyorsan fejszámoltam, nálam hangváltóban 1-1db 1,5uF 180ezer magyar pénz lett volna, és ez volt kb 8-9éve, válság előtti erősebb forinttal.


Ha figyelmesebben megnézed a HFC Duelund részlegét, akkor ott több sorozatot találsz, többek között 630V-os csatolókat is. A rézkondi azért nem maradt, mert lett ezüst. Az egy másik világ.

Van az a csodálatos humblehommadehifi vagy valami hasonló honlap konditeszt, ami mindenféle kondikat értékel egyetlen pontszámmal. Ott a Duelund réz volt a nyerő régebben, nemrég a vegyes réz/ezüst vette át a vezető szerepet. Hiányoznak azonban a Jensen, AN, Duelund ezüstjei, nem is értem, miért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 18:57 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Barth Ida írta:
istvan01 írta:
Ida, ha a Duelund copper cast annyira jó volt a 30A utáni csatolónak, akkor miért nem hagytad azt meg?
Többnyire a Duelund kondikat hangváltókban szeretik, már aki megengedheti magának, de csöviben is jó?
Egyszer hallottam Králing Zolinál a két utas hangfalában külső hangváltóban gyorsan átcserélte egy Mundorf SilverGold ellenében, hihetetlen minőség változást okozott. Akkor gyorsan fejszámoltam, nálam hangváltóban 1-1db 1,5uF 180ezer magyar pénz lett volna, és ez volt kb 8-9éve, válság előtti erősebb forinttal.


Ha figyelmesebben megnézed a HFC Duelund részlegét, akkor ott több sorozatot találsz, többek között 630V-os csatolókat is. A rézkondi azért nem maradt, mert lett ezüst. Az egy másik világ.

Van az a csodálatos humblehommadehifi vagy valami hasonló honlap konditeszt, ami mindenféle kondikat értékel egyetlen pontszámmal. Ott a Duelund réz volt a nyerő régebben, nemrég a vegyes réz/ezüst vette át a vezető szerepet. Hiányoznak azonban a Jensen, AN, Duelund ezüstjei, nem is értem, miért.

Azta!! Akkor ezzel révbe ért a 30A-1605 meghajtás?
Tedd már föl a kapcsolást ami ezzel a kondival talán végleges!

más
Most olvasom a K&K Audio fórumán, hogy Kevin szerint minden IT trafó SE inputtal főleg, összerozonál a trafó szórt induktivitásával, szórt kapacitásaival. Minél kisebb a primer meghajtó impedancia annál lejjebb jön a rezonancia. El lehet nyomni szekunderen egy paralel 5-50kohm vagy egy kitapasztalt soros RC taggal. De szerinte ezek a lezárók valamelyest rontják a hangot, és ha ez a rezo pont 20kHz felett van, akkor kár túlzásba vinni. LL1660S-hez meg 4,5:2+2 kötést ajánlja legjobb megoldásnak fázis hasítónak, nálam éppen ez lett az utolsó állapot. A rezó pontom 55kHz-en van, igaz van hozzá 15k-15k lezáró ellenállás is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 20:32 
Offline
Alapítótag

Csatlakozott: 2011.03.26. 23:55
Hozzászólások: 2124
Barth Ida írta:
A rézkondi azért nem maradt, mert lett ezüst.

Ha majd a kuka felé tartasz azokkal a réz fazekakkal, gondolj rám. Ilyenek még nincsenek itthon. :lol:
BTW lett 0.68uF CuTF.

Idézet:
Hiányoznak azonban a Jensen, AN, Duelund ezüstjei, nem is értem, miért.

Nem nézted mostanában az árakat? ;)
Egy független "tesztelőnek" be is kell szereznie valahonnan a leugatandó portékákat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 21:03 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
istvan01 írta:
Barth Ida írta:
istvan01 írta:
Ida, ha a Duelund copper cast annyira jó volt a 30A utáni csatolónak, akkor miért nem hagytad azt meg?
Többnyire a Duelund kondikat hangváltókban szeretik, már aki megengedheti magának, de csöviben is jó?
Egyszer hallottam Králing Zolinál a két utas hangfalában külső hangváltóban gyorsan átcserélte egy Mundorf SilverGold ellenében, hihetetlen minőség változást okozott. Akkor gyorsan fejszámoltam, nálam hangváltóban 1-1db 1,5uF 180ezer magyar pénz lett volna, és ez volt kb 8-9éve, válság előtti erősebb forinttal.


Ha figyelmesebben megnézed a HFC Duelund részlegét, akkor ott több sorozatot találsz, többek között 630V-os csatolókat is. A rézkondi azért nem maradt, mert lett ezüst. Az egy másik világ.

Van az a csodálatos humblehommadehifi vagy valami hasonló honlap konditeszt, ami mindenféle kondikat értékel egyetlen pontszámmal. Ott a Duelund réz volt a nyerő régebben, nemrég a vegyes réz/ezüst vette át a vezető szerepet. Hiányoznak azonban a Jensen, AN, Duelund ezüstjei, nem is értem, miért.

Azta!! Akkor ezzel révbe ért a 30A-1605 meghajtás?
Tedd már föl a kapcsolást ami ezzel a kondival talán végleges!

más
Most olvasom a K&K Audio fórumán, hogy Kevin szerint minden IT trafó SE inputtal főleg, összerozonál a trafó szórt induktivitásával, szórt kapacitásaival. Minél kisebb a primer meghajtó impedancia annál lejjebb jön a rezonancia. El lehet nyomni szekunderen egy paralel 5-50kohm vagy egy kitapasztalt soros RC taggal. De szerinte ezek a lezárók valamelyest rontják a hangot, és ha ez a rezo pont 20kHz felett van, akkor kár túlzásba vinni. LL1660S-hez meg 4,5:2+2 kötést ajánlja legjobb megoldásnak fázis hasítónak, nálam éppen ez lett az utolsó állapot. A rezó pontom 55kHz-en van, igaz van hozzá 15k-15k lezáró ellenállás is.


A kapcsolás nulla érdekességgel bír. Egy 30A anódkövető 12,5k anódellenállással, kicsatol egy 1u-s kondi a 1605 rácsára, ami önbeálló katódos SE erősítő fokozat 3,5k-8 ohm. A 30A-nak is önálló tápja van, mivel mindkét fokozat 600V körüli feszejről megy, ezért emeletes kondik mindenütt. A csövek egyennel fűtenek, a 30A RC szűréssel, a 1605 primitív egydarlingtonos shunt stabról kapnak feszültséget - mert az EML 2%-os limitet írt elő anno.

Okos ember lehet ez a Kevin, hogy rájött, ez a fránya IT trafó rezonálni fog, mert mindenféle L meg C elemek vannak benne. Esetleg most keveredett a kezébe egy középiskolai fizika tankönyv az elektronika alapjaival. Vagy talán lefordították neki/felhívták a figyelmét a Domsch bácsi könyvére a híradástechnikai transzformátorokról. Ha még azt is elmondták volna neki, hogy a teljesítmény áttevő trafók is pont ugyanúgy rezonálnak, csak a kicsit más R, L, C összetevők miatt nem ugyanazokon a frekiken és más intenzitással és emiatt sokszor nem vehető észre ha a trafó készítője nem az első konstrukciójánál tart - akkor a Kevint újabb megvilágosodás érhette volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.16. 21:22 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
euro21 írta:
Barth Ida írta:
A rézkondi azért nem maradt, mert lett ezüst.

Ha majd a kuka felé tartasz azokkal a réz fazekakkal, gondolj rám. Ilyenek még nincsenek itthon. :lol:
BTW lett 0.68uF CuTF.

Idézet:
Hiányoznak azonban a Jensen, AN, Duelund ezüstjei, nem is értem, miért.

Nem nézted mostanában az árakat? ;)
Egy független "tesztelőnek" be is kell szereznie valahonnan a leugatandó portékákat.


Bakker, előbb is szólhattál volna :P

A réz kondik más tulajdonát képezik, képezték, csak kölcsönbe kaptam őket. Mr. Duelund tud valamit! Eddig minden kategóriában bőven verte az adott osztályban szereplő egyéb versenyzőket.

Az igazi elmeroggyantak számára ezek az ezüst jószágok a végállomások, ahonnan nincs hová tovább lépni - ha leszámítjuk az IT-k egy speciális körét. Ok, hogy be kell szerezni őket, de ezek továbbadhatóak! Tuti nem marad a nyakukon egyik se. Nem hiszem, hogy bármelyiket is annyira leértékelhetnék/leminősíthetnék, hogy eladhatatlanná válna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 08:31 
Offline
Kiemelt Tag
Avatar

Csatlakozott: 2011.04.01. 08:54
Hozzászólások: 746
Barth Ida írta:
istvan01 írta:
Barth Ida írta:
istvan01 írta:
Ida, ha a Duelund copper cast annyira jó volt a 30A utáni csatolónak, akkor miért nem hagytad azt meg?
Többnyire a Duelund kondikat hangváltókban szeretik, már aki megengedheti magának, de csöviben is jó?
Egyszer hallottam Králing Zolinál a két utas hangfalában külső hangváltóban gyorsan átcserélte egy Mundorf SilverGold ellenében, hihetetlen minőség változást okozott. Akkor gyorsan fejszámoltam, nálam hangváltóban 1-1db 1,5uF 180ezer magyar pénz lett volna, és ez volt kb 8-9éve, válság előtti erősebb forinttal.


Ha figyelmesebben megnézed a HFC Duelund részlegét, akkor ott több sorozatot találsz, többek között 630V-os csatolókat is. A rézkondi azért nem maradt, mert lett ezüst. Az egy másik világ.

Van az a csodálatos humblehommadehifi vagy valami hasonló honlap konditeszt, ami mindenféle kondikat értékel egyetlen pontszámmal. Ott a Duelund réz volt a nyerő régebben, nemrég a vegyes réz/ezüst vette át a vezető szerepet. Hiányoznak azonban a Jensen, AN, Duelund ezüstjei, nem is értem, miért.

Azta!! Akkor ezzel révbe ért a 30A-1605 meghajtás?
Tedd már föl a kapcsolást ami ezzel a kondival talán végleges!

más
Most olvasom a K&K Audio fórumán, hogy Kevin szerint minden IT trafó SE inputtal főleg, összerozonál a trafó szórt induktivitásával, szórt kapacitásaival. Minél kisebb a primer meghajtó impedancia annál lejjebb jön a rezonancia. El lehet nyomni szekunderen egy paralel 5-50kohm vagy egy kitapasztalt soros RC taggal. De szerinte ezek a lezárók valamelyest rontják a hangot, és ha ez a rezo pont 20kHz felett van, akkor kár túlzásba vinni. LL1660S-hez meg 4,5:2+2 kötést ajánlja legjobb megoldásnak fázis hasítónak, nálam éppen ez lett az utolsó állapot. A rezó pontom 55kHz-en van, igaz van hozzá 15k-15k lezáró ellenállás is.


A kapcsolás nulla érdekességgel bír. Egy 30A anódkövető 12,5k anódellenállással, kicsatol egy 1u-s kondi a 1605 rácsára, ami önbeálló katódos SE erősítő fokozat 3,5k-8 ohm. A 30A-nak is önálló tápja van, mivel mindkét fokozat 600V körüli feszejről megy, ezért emeletes kondik mindenütt. A csövek egyennel fűtenek, a 30A RC szűréssel, a 1605 primitív egydarlingtonos shunt stabról kapnak feszültséget - mert az EML 2%-os limitet írt elő anno.

Okos ember lehet ez a Kevin, hogy rájött, ez a fránya IT trafó rezonálni fog, mert mindenféle L meg C elemek vannak benne. Esetleg most keveredett a kezébe egy középiskolai fizika tankönyv az elektronika alapjaival. Vagy talán lefordították neki/felhívták a figyelmét a Domsch bácsi könyvére a híradástechnikai transzformátorokról. Ha még azt is elmondták volna neki, hogy a teljesítmény áttevő trafók is pont ugyanúgy rezonálnak, csak a kicsit más R, L, C összetevők miatt nem ugyanazokon a frekiken és más intenzitással és emiatt sokszor nem vehető észre ha a trafó készítője nem az első konstrukciójánál tart - akkor a Kevint újabb megvilágosodás érhette volna.

Engem azért érdekelt volna rajzosan hova is kerültek a munkapontok, hova sikerült beállni a fontosnak tartott alsó határfrekin csövek oldalán, meg esetleg erősítő kompletten alul felül. Érdekelne a tápok felállási ideje, sorrendje, fűtés, anódok, mert ezek a drága csövek megérdemlik a biztonságos indítást. A 2%-os táp toleranciát, gondolom ezt +/-2%ra érted, de ez fűtésre vonatkozik, anódfeszre nem lehet ilyen követelmény.

OFF-1
Elkövettem egy hibát, miszerint tudom rólad, csöves és főleg audio trafók felépítés, anyag, kapcsolás terén elég széles a tájékozottságod. Aki lelkiismeretesen körbejárja ezért a fellelhető forrásokat, infókat, építési tanácsokat, az ráakad még az itt olyan nagyra nem becsült Lundahl trafók support oldalaira. Mert azért el lehet mondani, kevés kereskedelmi, de még amatőr-diy trafó leírások, beépítési tanácsok sem kerengenek százával a neten. A Lundahl államokbeli disztributora a K&K Audio, ennek vezetője Kevin Carter, bátorkodtam feltételezni rólad, találkoztál már a nevével. Régiók szerint valószínű az USA-ban fogy a legtöbb Lundahl trafó, két okból is, ott a csöves diy, de kereskedelmi csöves erősítő forgalom lakosságra vetítve a legmagasabb, azonkívül nekik ezek a trafók kényelmesen elérhető árúak, ezért sincsenek rászorulva a garázsban házi tekergetésre, tehát sok trafó fogy arra felé, Lundahlból is. Kezdetektől Kevin Carter vezeti az Audioasylum-on a fórumát, millió kérdés és posztban segít egyszerű vagy komplexebb problémákban, szóval ő nem bta stílusú posztolgató (bocs bta, most hirtelen a te nicked ugrott be) és annál többet ismer a trafókról általában is mint itt ezen a fórumon összesen. És mivel itt a Lundahl lesajnált márka és kevesen fogtak kezükbe olyat, azt is inkább azért hogy a saját tekerés mennyivel tudja leverni, tapasztalat velük kapcsolatban minimális. Én ezért is járogattam arra a fórumra, ki mit, hogyan.
Csak úgy kérdezem, a többi kereskedelmi audio-trafó márkák mekkora suportal szolgálják ki a népet? Például Peter Qvortrup-ot lehet kérdezni a trafóival kapcsolatban? Ja, ő nem is árul külön trafót, kittben igen, meg talán nem is az AN tekeri azokat? Persze ki akarna itt AN trafókat, én sem.
Kevin többek között:
"worked for Valve Amplification Company (VAC) for over 4 years as the Operations Manager when VAC was located in Durham, NC. (VAC uses Lundahl transformers, too, as does BAT, VTL, Cary Audio, Veloce, and others.)
http://www.kandkaudio.com/about-us/

OFF-2
Sajnálattal tapasztalom nem először, hogy itt előhozakodni kereskedelmi audio trafókkal, azokat beépíteni diy környezetben, az megüti a véres rongy körbe hurcolás kategóriát, mert itt a klubba saját trafó gyártással lehet csak belépni. Én meg leírtam, három kísérlet után miért hagytam fel ezzel a törekvéssel. A három trafó-párból egy pár 6 évig működött egy KT90-es PP-ben.
Tényleg, tekerés? kondenzátort miért nem tekergetnek amatőrök? nincs benne a bonyolult viselkedésű trafó lemez. Godina volt anno, aki tekert itthon rézfóliásat, másról nem tudok magyar környezetrben.
Akkor én egy időre lépek, a csöves tekerős klubbot nem zavarom tovább.


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 11:17 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
istvan01 írta:
Idézet:

Ebben a CMOB-1 leírásban sehol nem szerepel az hogy a bifiláris az primer-szekunderre vonatkozna

Mégis, mi a búbánatos ...-ra vonatkozna egy 2+2 kivezetéses, kéttekercses trafónál?


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 11:55 
Offline
Fórumtag

Csatlakozott: 2011.04.19. 10:11
Hozzászólások: 799
istvan01 írta:
Most olvasom a K&K Audio fórumán, hogy Kevin szerint minden IT trafó SE inputtal főleg, összerozonál a trafó szórt induktivitásával, szórt kapacitásaival. Minél kisebb a primer meghajtó impedancia annál lejjebb jön a rezonancia.

Az utolsó mondatot biztosan jól fordítottad magyarra? Az "ohmos" (rezisztív) pr.lezárás ui. a szórási rezgőkörnek csak a jósági tényezőjére van hatással. Szélsőséges esetben némileg elhangolja a rezonanciát, de ennek az általános törvényszerűségnek szélessávú trafónál nincs gyakorlati jelentősége. Annál inkább a kisimpedanciás lezárás mellett megélénkülő szórási rezonanciának, melyet a szórtinduktivitás arányos csökkentésével "kezelhetünk". /Részletes magyarázat + szemléletes görbeseregek az általad is hivatkozott régi keletnémet trafóskönyvben./

_________________
Az önelégült idiótákat — akik leplezni próbálják valódi arcukat, hókuszpókuszok sorával elhitetik, hogy ők az emberiség díszpéldányai— képtelen vagyok elviselni. A közönséges idióta őszinte, a képmutató idióta viszont álságos, kibírhatatlan képződmény!


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 14:52 
Offline
Kiemelt Tag

Csatlakozott: 2011.03.27. 12:03
Hozzászólások: 1566
Tartózkodási hely: Budaörs
Miért baj hogy valaki tekerget trafókat?! Végül is a DIY ba ez is bele tartozhat. Szerintem nem megsértődni kel, az meg tény hogy a Lundhal nem a világ teteje trafóban.(csak halkan jegyzem meg hogy én az SU75B vasammal 7 évig sz@rakodtam mire tudtam belőle igazán jó trafót csinálni kimenőnek, vajon az említett cég ezt megteszi?)
Persze lehet a válasz erre hogy nem mert ők profik.

_________________
72 audio


Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Végcsövek meghajtása
HozzászólásElküldve: 2016.10.17. 18:47 
Offline
Alapítótag
Avatar

Csatlakozott: 2011.03.27. 14:21
Hozzászólások: 1113
Tartózkodási hely: Miskolc
Nem tudom, miért kell így reagálni egy véleményre, ami semmiképp se irányult ellened István. Az ellen már igen, hogy Messiásként tekintsünk olyan emberekre, akik kijelentettek valami olyat, amit kb a második napon, miután hiradástechnikai trafókkal kezd foglalkozni az ember, elolvas egy alapfokú szakkönyvben. És nem, nem nézem le se a Lundahl trafókat, se az Audio Note-okat, csak megpróbálom a helyükre tenni a dolgokat - de ilyen nem lehetséges, mert vagy fel kell magasztalni valamit, vagy sárba tiporni, köztes megoldás nem létezik. És igenis van tapasztalat Lundahl trafókkal, mert Gyuri bácsi itt a kies Borsodban nem egyet vett, vagy vettek neki beépíteni a Klondóiba és volt alkalmam többet is fülügyre venni. Mint Electra Printet, Hammondot, etc .... . Sőt volt AN gyári erősítőm is, meg néztem/hallgattam gyári Neirot, ami javításon volt és meg lehetett mérni, na gyorsba csak a primer induktivitását meg az ohmos ellenállásait. Miért lenne ez vagy bármi ezzel kapcsolatos véres rongy?
A saját trafó tekerés meg egy eszköz arra, hogy még inkább arra menjünk, amerre akarunk, eggyel kevesebb beszorító tényező legyen. Nem tudom, ezt miért kell támadásnak megélni?!
Ha valaki más szempontrendszer szerint működik, az miért sért Téged???


Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 166 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 29 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség